Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118901) enginev3.0 válasza B_I_G (#118900) üzenetére


enginev3.0
félisten

Utána megtaláltam :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#118902) szaszlaci válasza gordonfreemN (#118884) üzenetére


szaszlaci
addikt

Inkább az a kérdés, hogy az ilyen öntapadós dolgok hogy fognak kinézni évek múltán...

Ryder1
A nagyon rozsdás oszlopokat teljesen lecsiszolnám, mondjuk flex + sima lapos csiszolókoronggal. A többinél csak a kis rozsdás részt. Ha taknyos, ragadós a festék, akkor a drótkorongos kínlódás.
Elképzelhetőnek tartom, hogy nem lesz teljesen stabil, ezért lehet, felülre be kell majd tenni egy feszítőhuzalt, és rákötözgetni a kerítést.

kicsi kecske
Flex + drótkorong?

enginev3.0
De ha épp kifutó modell, akkor aztán kínlódhatsz hónapokig, míg visszakapod a pénzed. Csak hogy bíztassalak. :D
Lapszabászatot, és hogy te rakd össze, azt kizártad? Esetleg marni/venni hozzá valami szebb ajtót. Ha már építős topikban vagyunk. :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118903) Ryder1 válasza szaszlaci (#118902) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszi a tippet.
A teljesen lecsiszolt oszlopokra is jó lesz a korábban ajánlott Alkyton kalapácslakk festék?

(#118904) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Ujabb konnyuszerkezetes hirdetes, (en nem tudom csak ilyenbe futunk bele...) szoval amit tudni:
sajat kezzel epitettek 18-19 eve.
5x10 es favaz + 3 centis hungarocel + 12cm OSP lap + 10 cm favaz, izolit, belul parazaro folio es utana gipszkarton. Aljzat, sav alap mint egy teglahaz ala, betonsav 15cm vasalt vasbeton + Gv3 as katranypapir es 5cm hungarocel + padlo + padlofutes csovek.
Folyamatosan karbantartva.

Ez igy leirva hogy hangzik? (mert a multkorira valaki itt azt irta hogy semmi ertelme nem volt katyvasz volt)
Koszonom
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#118905) mezis válasza Gravity1234 (#118904) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak laikusként: "5x10 es favaz": Mi ez kutyaház? :U ;]

mezis

(#118906) gordonfreemN válasza mezis (#118905) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Pont ez jutott nekem is eszembe. Most fogok egy 2,6-os előtetőt csinálni garázsnak, oda még elmegy az ilyen. Lehet kamionos volt az építő és sok stafnit tudott megmenteni :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118907) Exodion


Exodion
aktív tag

Lehet hulye kerdes, de egy jo kis 22-es csapdajaba kerultem/ott erzem magam. Ket helyseg kozott ket eltero laminalt padlo lesz (8/12mm), kozottuk pedig egy toloajto (atfogo tokos/utolag szerelheto). Ezt csak utolag vennem meg. Legalabbis eddig ugy gondoltam.

Na most gondoltam, hogy rakerdezek, hogy megis a burkolatvalto profilt hova tegyem hogy az ajtolap ala keruljon. Hat ezt csak a felmeres soran tudjak megmondani. DE! Nem jonnek ki felmerni ha nincsenek benn a burkolatok... Amit nem tudok berakni amig nemtudom hova tegyem a valtot :W . Erre a valasz az volt hogy akkor kerjem kuszobbel mert akkor a valtas az ajtinyilas kozepere esik. Azt meg nem akarjuk, alig vartuk hogy szamuzzuk az osszes kuszobot.

Ilyenkor mi a teendo? Egyaltalan hogy szoktak ezt kivitelezni igy? Sogornomeknel az ujepitesuben igen jol sikerult; ott a burkolatvalto pl az ajtolap melle kerult ;] .

Plusz info: a laminalt padlot pont arrol az oldalrol kezdjuk el rakni ahol fontos lenne tudni a burkolatvalto helyet. Szoval rogton a legelso sor. A masik oldalrol nem megy a dolog az U forma miatt (nem egy sikban van a folyoso es a konyha fala). Valami ilyesmi:


A kepen letrol folfele, Balrol jobbra tudunk haladni. Ez stimmel a tobbi laminalt helyzetevel is.
Es a Jobb sarokban lenne az ominozus belteri toloajto. :R

[ Szerkesztve ]

(#118908) mezis válasza Exodion (#118907) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak az az egyetlen tolóajtós cég van a közelben? :F

mezis

(#118909) Because


Because
őstag

Most beraktam egy másik helyre is ebből az elvedobol és nagyon vigyáztam, de már látszanak a szálak... valószínű akkor gagyi az alapanyag...

(#118910) Exodion válasza mezis (#118908) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem csak toloajto kell :D. De ez a franya jola adta latatlanban a legjobb xFt-tol arat. Fustolt Tolgy fem intarzias CPL atfogo tokos (152-es falra) ajtobol kell 3db, es egy ugyanilyen ajtolappal uvegezett toloajtos. Helyben csak a jolan keresztul tudom kerni ezt a szint.
Ket masikkal beszeltem meg, de ott arat sem mondtak felmeres elott de az egyiktol kaptam egy ilyet:

- nyilo ajtonal a burkolatvalto profil helye a falnyilastol 1cm-re
- toloajtonal 5cm-re

Kicsit furan nez ki de lehet igy van.

(#118911) Gravity1234 válasza gordonfreemN (#118906) üzenetére


Gravity1234
tag

Valakinek meg velemenye a fentiekrol?
A tulaj epitesz elvileg, es ezeket telefonba, fejbol diktalta a kerdesemre, abszolut korrektul.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#118912) macilaci78 válasza Exodion (#118907) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ajtótok 18-20 mm vastag, ennyit áll el a falsíktól. Jön kb 5 mm hézag a tolóajtólapig, majd a kb 40 mm vastag ajtólap.
Tehát a burkolatváltásod kb 45 mm-re legyen a falsíktól, ami ugye baromság, de ezt adja a matek.

Borovi, vagy Full Kft gyártja? Nem, a Jola legfeljebb számlát gyárt. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118913) Morris válasza Because (#118909) üzenetére


Morris
veterán

Nem kell foglalkozni vele. Megy rá a glett. Az majd szépen takar.

(#118914) Exodion válasza macilaci78 (#118912) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ha en azt tudnam. Ilyen infokat meg nem tudtam kiszedni a jolabol hogy ki a konkret gyarto. Annyi tuti hogy ha beepitest nem kerek, akkor kiszallitast nem kapok :DDD .

(#118915) Z_A_P válasza #46372352 (#59233) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szia!
Ebbe a drain csőbe (ha a vége el van vezetve egy gyűjtőbe), bele lehet vezetni a ereszt is, vagy nem jó mert lukacsos, és annak inkább kell mellé párhuzamosan egy másik (ami zárt)?

OK

(#118916) lemmy71 válasza Z_A_P (#118915) üzenetére


lemmy71
őstag

A szomszédomnál pl. úgy van csinálva, a drain csőbe belekötötték az összes ereszcsatornát, azt mondja hogy még jót is tesz neki mert legalább átmossa a csöveket a nagyobb felhőszakadásoknál. Nála a drain végek közvetlen az utcai csapadék víz elvezető árokba van kötve.
Azt elfelejtettem mondani hogy nála nem a házfal mellett van a drain cső, hanem a kertben mert az neki cirka 30 - 40 centivel alacsonyabban van.

[ Szerkesztve ]

(#118917) Z_A_P válasza lemmy71 (#118916) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi, akkor működik, remek! 2 legyet egy csapásra!

OK

(#118918) macilaci78 válasza Exodion (#118914) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hallottam olyan asztalosról, aki nemhogy nem viszi ki az ajtót, bútort, de még a szerszámot is te biztosítod és ő tömegközlekedéssel megy hozzád dolgozni. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118919) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv! Regi ezer eves festeket zartszelveny keritesrol mivel lehet hatekonyan gyorsan leszedni. Flex van itthon. Valamilyen korong ra esetleg?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#118920) A Zéé válasza Gravity1234 (#118911) üzenetére


A Zéé
addikt

Jobbnak hangzik, mint az előző, megnézni lehet, hogy megnézném, de azért igyekeznék nem nagyon beleszeretni :)
5x10 faváz nem biztos, hogy rossz, kérdés, hogy milyen az osztásköz.

Just a simple Lineman...

(#118921) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Kezeltem a leomló vakolat alatti téglákat a tytan uni-val és a zsákos vakolat csak potyogott vissza mint a fene, miközben próbáltam visszavakolni. Egy poros, nem kezelt téglafelületen viszont kiválóan tapadt a vakolat.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118922) pjen válasza Nerazim (#118919) üzenetére


pjen
félisten

Le kell égetni.Disznó pörzsölő, benzin lámpa stb.

(#118923) mezis válasza gordonfreemN (#118921) üzenetére


mezis
nagyúr

Évtizedekkel ezelőtt vakolás előtt a csupasz téglafalat (B30, Thermoton,...) nagyon híg cementlével fröcskölték be és pár napig hagyták kötni. A vakolat azóta is a helyén van.

mezis

(#118924) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egy kis tapasztalat a Legrand Valena fehér színű fali szerelvényekkel kapcsolatban.
85 m2 lakás, mindenféle kapcsoló, konnektor, UTP aljzat, összesen 90 db.
villamossag.com - 204k (nincs külön ajánlat, honlapos akciós árak)
elektrikstore.hu - 202k (5k ajándék kuponnal, kérés nélkül adták)
haluxvill.hu - 227k
mentavill.hu - 269k (nagyker vevő)
elektrouno - 299k
Ilyen értékben a szállítás mindenhol ingyenes. A Cat6 UTP aljzat az egyetlen tétel, ami nem mindenkinél van raktáron.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118925) AxBattler válasza macilaci78 (#118924) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, köszi! Talán itt szerepet játszhat az is, hogy van-e boltja az adott webshopnak.
ID-1-nél olcsóbbat eddig nem nagyon láttam, mondjuk én inkább a Schneider-eket szoktam nézni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#118926) szaszlaci válasza Ryder1 (#118903) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem igen, jó lesz, ha nem megy nagyon alá a víz, akkor ezek jól bírják. Viszont a Hammerite elvileg jobb, bár ezt én így megítélni nem tudom. Azt eleve nem fémtiszta, hanem kicsit rozsdásabb felületre ajánlják.

Gravity1234
Ez így nehezen érthető, hogy mi is. Az 5x10-es stafnival nincs baj, az a lényeg, hogy mennyi van, milyen sűrűn, milyenek az erősítések, kötések.
A párazáró fólia az vízzáró kellene legyen, és olyanról még nem hallottam, hogy belülre kerüljön. Hát mi védi akkor kívülről a faszerkezetet? :D
A tíz centi faváz az vajon kívül van pluszban?
A padló jó is lehet, a rétegrendje a kérdéses, mert ez így leírva elég homályos.
Sok a kérdés, de ha mindent elvetsz, mert nem tökéletes, akkor nagyon drágán találsz csak, vagy úgy se. Akár vállalható is lehet.

Exodion
Nem nagyon foglalkoztam tolóajtókkal, de ami a fal előtt megy, tehát nem szendvicsfalba, az simán kerekeken gurul, és felül van a vezetősíne, nem? Miért kellene, hogy a burkolatváltón guruljon? Azt beteszed a falnyílás közepére, az ajtó meg majd megy, ahol megy. Vagy keverem a szezont?

Nem tudom, milyen igényeid vannak, de önmagában lehet kapni tolóajtó sínt, megállító mechanikával, ilyen tízezer környékén.

Because
Mutass már egy képet arról az élvédőről, beépítetlenül.

Nerazim
Flex, sima csiszolókorong. Ha taknyos, beleragad, drótkorong.

gordonfreemN
Lehet, túl híg a vakolat, azért potyog? A kezeletlen tégla megszívja kicsit, azért marad ott.

A gúzolás szerintem egy elég nagy baromság a legtöbb esetben, de ez csak magánvélemény. :)

macilaci78
Akkor most várjuk a vegyes vásárlás kimutatásait. :DDD

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118927) Exodion válasza szaszlaci (#118926) üzenetére


Exodion
aktív tag

Fal elott meno lesz igen. Na igen, az megoldas lenne csak az ajto ket oldalan eltero burkolatok lesznek. Szoval eleg hulyen nezne ki ha az ajtolaptol 5(?)-7(?)cm-re lenne egy burkolatvalto es 3(?)-5(?)cm eltero burkolattal. :U

(#118928) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#118924) üzenetére


tothjozsi96
addikt

elektrikstore a legolcsóbb, én csak onnan rendelek!

(#118929) A Zéé válasza szaszlaci (#118926) üzenetére


A Zéé
addikt

pedig a párazárónak belül van komoly szerepe, ez a méregfoga az egész könnyűszerkezetes építkezésenek, hogy a nedvesség egy irányból se juthasson be a szerkezetbe. Lakótér felől pedig több, és könnyebben jut be, mint kívülről, ahol még a műgyantás vakolat is zár.
Magastetőnél is belülre rakod a zárót, kívülre az áteresztőt.

Just a simple Lineman...

(#118930) macilaci78 válasza macilaci78 (#118924) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kimaradt az elektrorpfi.hu - 225k ajánlata, de azt személyesen kértem, sétatávon belül vannak.

szaszlaci: nem lesz, csak tájékoztatásul írtam.

AxBlaster: itt kaptam ajánlást pár webshopra, illetve pár általam ismert üzletet kérdeztem még meg. A legolcsóbb ajánlott és az általam ismertek között csak 10% az eltérés. A Mentavill viszont meglepően drága, vagy rugalmatlan az árakat tekintve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118931) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#118930) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Végül ha nem titok, honnan szerezted be a szerelvényeket?

(#118932) lemmy71 válasza mezis (#118923) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen gúzolni szokás vakolás előtt, bár egy szakember kisebb javításoknál csak becsapkodja vízzel a falat, majd felcsapja a maltert és lesimítja :D
Na meg ami lényeges, kézzel keverték meg a vakolatot és tudták milyen kövér vagy sovány anyag kell bizonyos falfelületekre.

(#118933) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#118931) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elektrik Store lesz a befutó, Dunaharasztiban vannak, oda még elmegyek asztalt borogatni, ha úgy adódik.
Közben megálmodtam a tároló kialakítását is, oda kell egy szerelvényezhető kánbelcsatorna, pár konnektor és kapcsoló, azt még telefonon leegyeztettem és várom a módosított ajánlatot.
Illetve kell még egy mennyezeti lámpa és egy fali a tükör fölé a fürdőbe, amire kértem ajánlást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118934) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok. Garázsba milyen mennyezeti LED lámpát ajanlanatok? Gipszkarton almenyo lesz, abba kéne valami bitang erős de nem 20k/db áras. Lakásban gu10 cob led spot van.. De az nem igazán garázsba való

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118935) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretnék némi iránymutatást kapni, hogy kb. mennyire jön ki négyzetmétere (nyilván a kő árával korrigálva) egy térkövezős projektnek? Illetve nyilván függ a rétegrendtől is, esetleg ezt is írja meg, aki benne volt/van.
Nálam egy személyforgalmas rész, illetve egy gépkocsiforgalommal terhelt rész lenne térkövezve. Jól gondolom, hogy a gépkocsis rész alá betonozni is kellene (illetve fordítva: a személyforgalmas rész alá kell-e betonozni?), plusz kavics, homok, stb?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118936) mezis válasza kicsi kecske (#118934) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a hagyományos fénycsőhöz hasonlító világító testet javasolok: [link]
Kb 6x-es szorzóval saccolhatod a fényerőt, vagyis egy 18W-os kb 100W-os hagyományos, wolframszálas izzónak fényáramát adja.
Színhőmérséklet ízlés dolga. A megfelelő hűtésre figyelj (szabad légáramlás).

mezis

(#118937) macilaci78 válasza kicsi kecske (#118934) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a négy sarok környékére raknék ledpanelt, 10-15 W/db, így kerékcserénél is látni fogsz rendesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118938) macilaci78 válasza justmemory (#118935) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gépkocsi alá sem feltétlen szükséges betonozni, illetve más az ár Szabolcsban, mint Zalában, vagy Budapesten.
Iránymutatásnak jó a kurva sok és "a komplett telek közművesítéssel együtt sem került ennyibe"... Viccet félretéve irgalmatlanul elszálltak az árak anyagra és élő munkára is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#118939) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Fűrészporos tapétát festenék újra, 7 éve lett felrakva, és egy szimpla festés lenne, ugyanolyan színűre ( ha eltalálom az árnyalatot...).
Kell valamire figyelni? Milyen henger kell hozzá, mert azt is vennem kell, meg gondolom valamilyen ecset a sarkokhoz.
Festés előtt kell kezelni valamivel, vagy ilyenkor csak portalanitom valamivel, és kész?

(#118940) justmemory válasza macilaci78 (#118938) üzenetére


justmemory
senior tag

Jaj, igen, akartam írni, hogy Csongrád megye, bocs :R

Sejtettem, hallok horror híreket az árakról

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118941) Gravity1234 válasza szaszlaci (#118926) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!
Ma megneztuk a hazaat, ami igy szemrevetelezve is marha jo, de persze bele, ala nem latunk.
Igenyes, szep, tetszetos.
fureszporos tapetazva van minden bentrol, igenyes minden resze, konyha, furdo.
Azt mondta a tulaj ahol azt javasoltak hogy ketszer legyen lekenve o azt 4x kente le. Maguknak epitettek.

"Az 5x10-es stafnival nincs baj, az a lényeg, hogy mennyi van, milyen sűrűn, milyenek az erősítések, kötések."
Rakerdeztem, azt mondta a tulaj hogy 60 centinkent van rakva, "Andras" gerendaval atlosan bizonyos helyeken megerositve, es a 60cm-re levo gerendeak kozott pedig megerositesek eltolva.

Az aljara pedig azt mondta rendesen fel van toltve betonnal mint egy teglahaz alapja lenne es arra jon ra minden amit felsoroltam. Kelloen magas, de nem tul magas betonreteggel a futocsovek kozott. Talan 15cm?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#118942) gordonfreemN válasza justmemory (#118940) üzenetére


gordonfreemN
addikt

mi most végeztünk 25m² kocsibejáróval.
Föld kiszedés, elvitel (volt befogadó),
20cm zúzott kő döngölve (gépet én béreltem fél napra, de nem én csináltam),
15m² 4es síkháló bele,
fólia,
4m dilatációs szalag,
3 szál 12-es vas,
30/35-ös beton mixerrel
kőműves munka
kb 13000ft/m²

Heves megye

Tudom nem ez volt a kérdés, de iránymutatásnak jó lehet ha betonoznál és nem térköveznél.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118943) ctrlaltdel13 válasza Gravity1234 (#118941) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

5 *10-es fából garázst se, nem hogy házat :Y
Az ilyennek tuti hogy uw 100 az alja, 6*40-es beütős tiplivel.
Láttam ilyent épülni nem egyet.
Laknak benne😅😂

[ Szerkesztve ]

(#118944) Gravity1234 válasza ctrlaltdel13 (#118943) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez a baj/bajom. Te szerinted atyauristen szarfos, kamu, low quality, a masik kommentelo szerint meg teljsen jo lehet....
en most mi a tokomet kezdjek ilyenkor? Oszinten

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#118945) pjen válasza ctrlaltdel13 (#118943) üzenetére


pjen
félisten

Szentmárton kátán a fűrdő mellett építettünk egy szoba,konyha fűrdőszoba faházat.beton alap 10x10 es akácfa oszlopok 120 cm közzel, kívül belül bontott egyutas raklappal boritva.Nádszövet és normál vakolat.Több mint 30 éve áll, semmi baja.

(#118946) justmemory válasza gordonfreemN (#118942) üzenetére


justmemory
senior tag

:R Azért nagyon köszönöm! Olyan 100-120 m2 lenne összesen a munka, kb. fele-fele autóbejáró-gyalogos kerti rész. Jelenleg is beton van a gyalogos részen, igaz, régi, viszont teljesen tönkre ment már; az esztétikum miatt is családom hölgy tagja a követ preferálja. Mondjuk azzal valóban szebb is lenne. :)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#118947) kicsi kecske válasza Gravity1234 (#118944) üzenetére


kicsi kecske
tag

Gerendabol nem építünk házat mert hohidas lesz az összes sarok, oda a gerenda miatt nem tudnak szigetelni.
Most csináljuk a garazst 55nm fa szerkezet.
5x20x5m esekbol van a falszerkezet. 40cm kavics ágyon 20cm 25/20as beton. 12es alapcsavarral van lekötve a fal.
Véleményemet szerint is kevés es irtó gyenge az 5x10.
Mi a garázsnal az 5x10et fogó párnak és szarufa lekotesnek használtuk csak.. link

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#118948) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

ACO angol aknához (2006os), kapok valahol új szifont vagy a tetejére a lombfogót? Mi alapján tudom kiválasztani kiszerelés nélkül, hogy milyen méret kell?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#118949) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Üdvözlet!
Párás fürdőszobában van egy 50x50cm-es kis faablak, amin jelenleg pergő zománcfesték van.
Ti mivel kennétek, hogy állja a nedvességet?
Én viaszos vékonylazúrra gondoltam (Supralux Fadekor, van is itthon).

(#118950) pjen válasza jahatpersze (#118949) üzenetére


pjen
félisten

Elsősorban sokkal többet kéne nyitva hagyni, hogy ne legyen párás.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.