Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Használt valaki ilyen kenőanyagot?Nem tudom,hogy én fogtam-e ki valami selejt flakonosat vagy ez ilyen...amint megdöntöm kicsit a flaskát ömlik belőle az anyag,adagolni szemenként lehetetlen,a padló,rongy csicsog.Annyi pozitív visszajelzés van egy másik webshop-ban,hogy gyanítom az enyém gagyi csak,gondolom lehúzták volna emiatt.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#87152) Vasinger! válasza trialboj (#87148) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha már itt tartunk. Mitől jobb a pl.: Canyonnál kapható 10 EUR (+pk.) mudguard, mint az alábbi Ebayes töredék árért?

[ Szerkesztve ]

(#87153) ShiTmano válasza Runner_fxr (#87146) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Lehet igazad van, de tényleg mindegy is, 2-es fokozatban is állat. És ráadásul szinte néma. Azonkívül stabil és kényelmes is. Komoly cuccok ezek már.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87154) Hasaggymeg válasza TotO' (#87130) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Volt nekem is 4szögtengelyes hajtóművem 13 évig és sok-tízezer kilométerig,de nem látott az csavarrögzítőt.Zsír,bika,majd pár naponta ellenőrzés 1-2x amíg azt tapasztalod már nem lazul.

jilian...ha gondolod felhívom,hogy elmondjam neki. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87155) Runner_fxr válasza ShiTmano (#87153) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Brose szíjhajtásos belül, ezért szinte alig van rezonanciája és hangja, ez egy baromi jó tulajdonsága. A többi rendszernél hallod amikor bekapcsol az elektromos motor, nem vészes, de hallható.
Merev vázban én annyira egyébként nem kedvelem a pedelec bringákat, (bár amúgy sem kedvelem túlzottan a merev vázas montikat) pedelec esetében, pláne középmotorosnál, túlzottan merev a váz. Össztelósban szerintem sokkal jobb, ráadásul pedelec esetén még az sincs, hogy az össztelóst nehezebb fölfelé hajtani. :)

(#87156) ShiTmano válasza Runner_fxr (#87155) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jah, csak ezt elég jó árban vette 4k meg egy pici. Annyiért alap fullyt sem kapsz, ráadásul motor nélkül.

Fullyval egy baj van. Merev*2 az ára. Teljesen indokolatlan. Max. egy százassal szabadna többe kerülnie.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87157) fpeter07 válasza jjeahh (#87134) üzenetére


fpeter07
veterán

Ecset. :K

(#87158) trialboj válasza Vasinger! (#87152) üzenetére


trialboj
őstag

Abszolút semmivel sem jobb :))

A márka az egyetlen ami variálja az árakat, illetve már elég sok design létezik pl ebayen. A legtöbb verzió már alapból kerek, és tökéletesen illeszkedik a villanyak ívelt hídjába, a decás, pl pont nem ilyen, de azt is meg lehet oldani.

Ha nem akar tökéletesen hozzásimulni a villához, akkor miután felraktad, érdemes egy rongyot begyűrni hátulról, és előre forgatni a kereket. A rongy nekifeszíti a villának a műanyagot, és reggelre valószínűleg már tökéletesen illeszkedik a rongy eltávolítása után is. (ismételd pár napig, ha elsőre nem működött)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87159) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#87146) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem 4 fokozat van.

0%-30%-50%-75%-100%

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#87160) #27813376


#27813376
törölt tag

Mivel kaptam defekteket mostanába tüskék által, gondoltam szlájmot teszek bele a belsőkbe. Hát nem győzött meg. Körbeforgattam, de kétségeim vannak, hogy ez épp oda tud folyni ahova kell, akkor amikor kell. Rohadt lassan folyik benne. Forgatom a kereket, mikor a szlájm a felső részben van, érzem, amint lassan folyik le. Na majd elválik....

(#87161) TotO' válasza Runner_fxr (#87150) üzenetére


TotO'
aktív tag

Boltban vettem át, viszem majd vissza holnap. Azért csak nem fognak ejnyebejnyézni, hogy megpróbáltam visszaszorítani, de az mégkevesebbet tartott.

4a || Neuzer Courier DT

(#87162) Runner_fxr válasza ShiTmano (#87156) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az tényleg jó ár érte, de gondolom nem új volt.

Ennyiért valóban semmi értelmes pedelec fully nincs újonnan, normál hajtással kezdődnek kb ezen az árszinten.
Azért ez a merev X 2 ár túlzás, de valóban van egy jelentősebb árkülönbség.
Merev, 500-as akkuval: [link]
Fully, 500-as akkuval: [link]
Jelen esetben 900 euro a különbség, ami nem kevés pénz, de figyelembe véve, hogy van plusz még egy teló, csapágyazott forgáspontok, illetve a mérnököknek is nehezebb dolguk van amikor egy fully-t kell tervezni, pláne középmotorral, akkor szerintem ez egy reális különbség.

Zsolt74: Akkor valószínűleg már frissítettek rajta, régebben 3 fokozatos volt a Brose.

TotO': Ez esetben nyugodtan mond meg nekik, hogy szeretnél egy hajtómű cserét garanciában, mert nem volt rendesen ráhúzva, és kétszer is lelazult.

[ Szerkesztve ]

(#87163) ShiTmano válasza Runner_fxr (#87162) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Jogos, Én villany nélkülire értettem. Ott ami merevben 300e az fullyban 600e. Ugyanaz a felszereltség, teleszkóp stb.

Egy tag kisker(!) ára kb:100-150euro. A csapágyak darabja legyen 2000Ft és már drágát mondtam. Gondolom a himba se aranyból van. A mérnökök meg már kb. 10éve ugyanazokat a rendszereket árulják. Max kicsit finomítanak rajta. Pl. arrébb viszik az egyik forgáspontot 1mm-el.
Véleményem szerint a fullykat azért adják ennyiért mert megtehetik. Mindenki azt akar bármi áron. Mert a hátsó rugózás jó. Kényelmes, nem pattog, lefelé többszörös tempót lehet menni.
Meggyőződésem hogy egy fullyn többszörös profit van mint egy mereven.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87164) Vasinger! válasza trialboj (#87158) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt a "kerek" design-t ki tudnád jobban fejteni? Az általam linkelt már annak számít, vagy honnan lehet ezt tudni?

(#87165) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Lehet hogy csak a BH-nak 4 fokozatú a Brose?
A többi gyártónak viszont 3?

[link]

Zsolt

(#87166) rushty válasza lalakov (#87114) üzenetére


rushty
senior tag

Kíváncsi vagyok a fejleményekre!

Revolut meghívó pü-ben

(#87167) Hasaggymeg válasza lalakov (#87114) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Meg lehet határozni mennyivel tud az ember gyorsabban haladni egy országúti kerékpárral, azonos erő bevitele mellett?"...szerintem aki egy jó túra-kerékpárral tud mondjuk 24-25km/h tempót 50km-en,az egy jó országútival fog 28-30-at tartani.Csoda nem fog történni,az biztos,sebességhez elsősorban láb és tüdő kell.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87168) fpeter07 válasza #27813376 (#87160) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyomás alatt, amikor szökik a levegő, a folyadék azért máshogy viselkedik.

(#87167) Hasaggymeg: Anno egy könyvben olvastam erről. A könnyebb kerékpár és a vékonyabb kerék ad +5 kph-t, plusz az eltérő testpozíció még néhányat.

(#87169) Hasaggymeg válasza fpeter07 (#87168) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy érzésre annyit gondolnék én is.Az elején a placebo roppant csalóka tud lenni,de mikor elmúlik az újdonság ereje akkor kiderül,hogy minden csoda 3 napig tart.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87170) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#87169) üzenetére


fpeter07
veterán

Tavaly félmaraton lefutása után elmentem egy országúti tesztkörre. (mert csak) 20-25-el gond nélkül lehet menni. A 25-ös sebességet a 17 kg-os bringámmal futás nélkül is kemény tartani. Edzésnek jó, de nem nagy élvezet. Topicban néhányan olyan tempót mennek, hogy megérne egy elbeszélgetést: Szereted, vagy mi hajt ennyire? :D

(#87171) Runner_fxr válasza ShiTmano (#87163) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Villany nélkülire sem lehet kijelenteni, hogy dupla áron van a fully, számos példa nem ezt mutatja.
100-150 euróért a legbutább manitou tagokat kapod meg maximum, RS, Fox tagok inkább 200-250 eurótól kezdődnek.
A csapágyazás sem annyi, hogy beledobjuk a legolcsóbb csapágyakat, egy fully váz legyártása többe van. Sokkal több alkatrész kell hozzá, ki kell alakítani a forgáspontokat, merevnek kell lennie úgy is, hogy hátul rugózik, ennek meg ára van.
Nem gondolnám, hogy mindenki fully-t akar mindenáron, sokan használnak merevet, és nem azért mert nincs pénzük fully-ra, hanem mert nekik az a legfontosabb, hogy a lehető leggyorsabbak legyenek fölfelé és sík úton.
Ilyen felhasználásra nem kell fully. Viszont amikor már inkább úgy tekintünk a montira, hogy az árkon bokron átmenjen, magabiztos legyen a legtöbb terepen, akkor nem kérdés, hogy milyen montiknak van értelme, és ez is egy elég széles tábor.
Merev: [link] 850 euro
Fully: [link] 1300 euro
450 euro a különbség, ebből kb 200 euro a tag.
250 euro meg simán betudható a váz összetettebb felépítésének.
Arról nem is beszélve, hogy használat közben melyik a nagyobb élmény.
Akkor nézzünk egy másik példát, mondjuk a drágább kategóriában.
Merev: [link] 5500 euro
Fully: [link] 6000 euro
Itt kb a tag ára fedezi az árbeli eltérést.

Zsolt74: Lehet, én határozottan 3 fokozatra emlékszem a Brose esetében. Viszont ez a rendszer elég rugalmas, a gyártóknak nagyobb a mozgástere mint egy Bosch vagy Shimano esetében.

(#87172) ShiTmano válasza Runner_fxr (#87171) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem úgy látom, hogy a Fox tagok "200-250 eurótól kezdődnek".
[link]
Itt még a legdrágább se éri el a 250eurót. Persze lehet keresni olyan boltot ahol ugyanezt kétszeres áron adják. Azonkívül Te sem gondolod, hogy a gyártók ennyiért kapják. Szerintem nekik fele sem.

"A csapágyazás sem annyi, hogy beledobjuk a legolcsóbb csapágyakat," A 2000forintos az kb egy k. jó SKF csapágy ára. Ugyanis ezek kis méretűek és nem kell nagy fordulatot kibírniuk. Azok a drágák.

Én is linkelhetnék példát: egyszer Te is linkelted azt a Cubet ami szinte full xt volt Reconnal vagy Rebával 890euróért. Ugyanazt fullyba nem kaptad volna meg 2*ár alatt(márkán belül).

"egy fully váz legyártása többe van. Sokkal több alkatrész kell hozzá, ki kell alakítani a forgáspontokat, merevnek kell lennie úgy is, hogy hátul rugózik, ennek meg ára van."

Nem is állítottam az ellenkezőjét. De, -ezt Te is tudod- a márkás vázak legtöbbjét a Giant és a Merida gyártja. Pl: Speci vázakat is, de nemrég volt a Bikemagon, hogy a még a Colnago is Tajvanon készül. Tehát nem kell arra iszonyatos mérnöksereget alkalmazni, hogy elkészüljön egy váz. Most már kialakult kategóriánként egy ideális geo. Azon belül mozognak max. néhány millimétert meg pár tized fokot. Nem kell újra feltalálni a spanyol viaszt. Ráadásul egymást is másolják sokszor még nagy cégek is. Max. X cég szól a Giantnak, hogy tegyél bele a vázba egy törést vagy egy ívet, hogy ne hasonlítson Y vázára és kész. Persze vannak pionírok is pl. Mondraker FG vázai ami tényleg nem sablon, de azoknak az ára már tényleg "téren és időn kívül van"
Szerintem anyagárban a gyártónak max. 50ezerrel kerül többe egy fully bicikli taggal(nagytételben,nagykeráron) A munkaigénye a komplett biciklinek sem sokkal több. A mérnökök díja az megfoghatatlan/ellenőrizhetetlen. Arra minden cég azt mond amit akar. Persze túldimenzionálják.

"Arról nem is beszélve, hogy használat közben melyik a nagyobb élmény."

Na ezzel egyetértek. Szerintem itt van a kutya elásva. Akik kipróbálnak egy fullyt az 90%-ban utána olyat akar, és kifizeti az extra felárat az extra élményért.

Szerk: Na úgy néz ki a Canyon egy korrekt gyártó :R Kb:max ennyi pluszba kerül a fullysítás. Más márkáknál azért nem feltétlenül így van. A úgy itt a fórumon is az az általános vélemény, hogy merevből jó/egész jól használható 300e, fullyból 600e.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87173) Zsohi válasza jjeahh (#87099) üzenetére


Zsohi
őstag

A saját tapasztaltaim alapján nálam a gorilla szalag vált be a legjobban, messze... Nem csak a legolcsóbb és a legkönnyebben beszerezhető, de teljesítmény tekintetében is a legjobb azok közül amikkel eddig találkoztam és felmelegítve nyomtalanul el is tüntethető. Az Enve is ezt a szalagot használja nagy valószínűség szerint, szóval le lehet vonni a következtetéseket. :)

A klasszik gettó metódus az acélperemes gumikkal, pedig veszélyesek, a kritikus pillanatban a felni le fogja dobni a külsőt magáról, hajtogathatós gumikhoz, pedig egyszerűen nincsen szükség a szétvágott belsőre.

A lötyiből én a Stan's cuccát tudom a leginkább ajánlani, de ezen kívül a Schwalbe Doc Blue Professional se egy rossz alternatíva, csak ettől a környezeted még mocskosabb lesz. :DDD A stan's teje nálam 4 hónap használat után száradt bele a kerékbe, a súlytól viszont nem kell aggódni gyakorlatilag semmi nem marad a gumiba, kivéve, ha a csillagok úgy állnak, mert akkor érdekes dolgokra képes az anyag. [link] :D

Végső soron, pedig a szelep, ebből én a DT és a Stan's megoldásait tudom ajánlani, mégpedig csak is a presta szelepes verziókat, a schrader szelepes megoldás nálam eddig minden felninél eresztette a levegőt...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#87174) geotigris9 válasza ShiTmano (#87172) üzenetére


geotigris9
tag

Nem akarok nagyon bele folyni ebbe, de amit linkeltél az keményen le van árazva a listához képest jó 50% környékére. Nem teljesen releváns példa.

(#87136) Runner_fxr Nem gondolkozol azon, hogy az asszonyt meglepjed valami SPD szettel, lehet bejönne neki? (Tudom te taposó párti vagy, de ő lehet nyomná patenttel is szívesen, azért ha valaki komolyan kipróbálja rá tud cuppanni.) :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87175) geotigris9 válasza geotigris9 (#87174) üzenetére


geotigris9
tag

jav.: listaárhoz mmmá esete van..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87176) geotigris9


geotigris9
tag

Miért kell valamit ami tényleg ritkaság és szép darab, szétgányolni? :W :W :((
Kona Bikehotrod


TB

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87177) jjeahh válasza Zsohi (#87173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rengeteg nagyon hasznos infó, ezer köszönet! Le is mentettem mindent bevásárlólistára :R :R .
Esetleg valami negatív tapasztalat? Laikusként videók alapján nehéz megcsinálni? Valamit elcseszhetek? Az, hogy dzsuvás leszek tőle nem zavar :D .

fpeter07: Erre nem gondoltam, köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#87178) superecneB válasza trialboj (#87148) üzenetére


superecneB
őstag

Szeva,
Esetleg egy képet mutatnál az eredményről? :R

(#87179) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Vki sokat látott kolléga meg tudná mondani mi a leggyakoribb trend most a nyeregvázcső átmérőknél montikon? A merev XC vázam 31,6-os, viszont úgy fektetnék be egy Bodyfloat nyeregcsőbe, h az lehetőleg jövőálló legyen. A kérdés, hogy jobban járok a 27,2-vel és hozzá vmi persely, vagy jó lesz a mostani méret?
Köszi!

(#87180) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Érdemes megnézni

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#87181) 6030D


6030D
Ármester

PD-M530 -> PD-M520 ... 75 gr mínusz ... gyorsul a paripa ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#87182) Teasüti válasza h_benjamin (#87180) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez elég idióta kókány megoldás. Koncepció szinten is hibás elképzelés tekintve, h a kormányon van a súly - ami így felfüggesztettlen lesz (ha a villát most nem nézzük) -, nem pedig a fejcsövön. Arról nem is beszélve, hogy akkor a kormány nyaktól fogva fel- lemozog?? És szétveri a fejcsapágyat? Vagy pont nem csinál semmit, mert alig van rajta súly. Vagy mi a szar ez?
Kétlem, h teleszkópikus volna. Na meg jó merev is lehet így szerencsétlen villa. :))

[ Szerkesztve ]

(#87183) h_benjamin válasza Teasüti (#87182) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Hát szerintem csapágy nélkül használja :D Aki össze rakta nagyon pihent agyú lehetett. De gondoltam hátha nevettek egyet annyit mg ér szerintem a bicó meg venni szerintem senki nem venné mert nincs értelme XD

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#87184) ShiTmano válasza geotigris9 (#87174) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezt így hirtelenjében találtam. Valószínűleg van olcsóbban is. Ott kell megvenni ahol olcsó. Miért vegyem meg dupla áron máshol. A gyártó 10.000-es nagyságrendben rendeli. Hidd el ennél sokkal de sokkal olcsóbban. Még mindig úgy gondolom, hogy egy fullyban semmi űrtechnika nincs, csak túlmisztifikálják. Nincs nagy fordulat, extrém hő vagy nyomásterhelés, magas sebesség.
[link]
Adottak a geometriai adatok. Csak nyomni kell. Egy Giant formátumú vállalat percenként százat csinál. Ott már a hegesztés is automata.

De hangsúlyozom ez az Én véleményem, nem kell egyetérteni vele. Nem kívántam vitát gerjeszteni.
PEACE.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87185) Hasaggymeg válasza 6030D (#87181) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lefele meg lassul. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87186) 6030D válasza Hasaggymeg (#87185) üzenetére


6030D
Ármester

Az nem számít, ott merevvel úgyis lassú vagyok. :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#87187) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom hogy ki kéne próbálni a montit mert az XC(M) elég szimpatikus. Eleinte nem szeretnék sok pénzt beletenni. Ha összeszednék valami technikát (skill) és bejönne akkor beruháznék valami könnyű, modern dologra. Távol ugyan, de benne van az a lehetőség hogy teljesen átállok erre a szakágra.

Mit várhatok használtan mondjuk 150 körüli kerettel ? Szerintem alu hardtail, maximum valami régi SLX/XT körüli szett, 1 vagy 2 tányérnak örülnék, de majdnem esélytelen. Hidrós tárcsaféket szeretnék. Kerékméret valószínűleg 26-os mert az van olcsón. Valami olcsóbb levegős teló. Súlyban nem is gondolkodom, bár 26-osból még lehet nem is lenne kövér. Egyébként XL-es nem túl gyakori méretem van, esetleg egy L-es váz is nagyon kimaxolva elmegy egy 400-as nyeregcsővel (92cm belső lábhossz), kérdés hogy a kormány milyen magasan lenne.

Ez nekem direkt budget opció lenne, nem szeretnék mondjuk 250-ért venni valamit amikor 400-tól már egész jó használt hardtaileket kapni mint következő lépcső.

(#87188) Hasaggymeg válasza JackFeryll (#87187) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan belső lábhosszal nekem pont jó a 21" huszonkilencesből.150-ért egy jó használtat kellene kifogni,26" van elég,de 29" ost is lehet találni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87189) geotigris9


geotigris9
tag

Carbon bike

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#87190) parkr válasza geotigris9 (#87189) üzenetére


parkr
őstag

*wheels

(#87191) 6030D válasza JackFeryll (#87187) üzenetére


6030D
Ármester

Ez így azért nehéz, mert végigmenni mindennel végig lehet, de ha már megtetszik, akkor nehéz lesz a régit fejleszteni, ha az alapja nem tuti. Használtan szerintem 200e-től indul az, ami hosszútávon megéri (pl a nemrég linkelt 2016-os Focus) és olyan 300e az, amihez nem kell egy darabig hozzányúlni. Újban 100-150e Ft plusz a fenti árakhoz, ha találsz készleten leárazva.
Én egy 27,5"-es aluval megyek (395-ös fék, átütős elöl hátul, XC32 villa, Deore/SLX, 3x10). Élvezem ezzel is, de látom, hogy miben lenne jobb egy komolyabb bringa. Mondjuk nagy tapasztalatom nincs benne, ez lesz a második évem, de azért remélem sikerül egyre jobban feljebb kúszni a listán (első harmadba). :B
Ja, és elsőre szerintem ne 1X-rel kezd. Bár nem tudom milyen erőnléted van, meg mennyit mész hegyen, de azért van az a mászás, amikor negyed óra után már nem árt a granny ring.

Ha pesti vagy, érdemes végigmenni a boltokon, kinek mi maradt meg.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#87192) Hasaggymeg válasza 6030D (#87191) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja,hogy ő is versenyezni szeretne?! Az akkor más tál tészta,ott nem a jármű megkímélése az elsődleges szempont és jól jön a kónuszos fejcső,átütő tengely,vagy integrált hajtás.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#87193) parkr válasza parkr (#87190) üzenetére


parkr
őstag

ja bocs, azt hittem ez a kerekes videó :B

(#87194) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egyik ismerősöm szeretné lecserélni az Avid BB5 fékjeit valami hidraulikusra. A keret viszont elég szűkös, olyan 20k. Ennyiért majdnem új, vagy zsír új legalapabb Shimano cuccokat látok (315, 365), illetve ősrégi sokéves dolgokat.

Ilyen olcsón van értelme hidraulikusra váltani, vagy inkább beszéljem le róla? Elvileg azért szeretne váltani, mert próbált egyet és tetszett neki. Kb. így ennyi. :)
Alap montiról van szó, főleg városban használva, vékonyka gumik.

[ Szerkesztve ]

(#87195) Runner_fxr válasza ShiTmano (#87172) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem egyezzünk ki abban, hogy egy kicsit mind a kettőnknek igaza van! :)

geotigris9: Van egy két oldalas pedálom, azt rá tudom neki rakni, de nem hiszem, hogy szüksége lenne rá. :)

(#87196) ShiTmano válasza Runner_fxr (#87195) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

:R

Más: múltkor voltatok egy nagy karikán. Hármashatár hegy meg Nagykovácsi környékén. Az hány km volt? Zsolt74-el egy részét bejárnánk. (Pesthidegkútiak vagyunk). Lemerítetted mind a két akkut?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#87197) Pttypang válasza Teasüti (#87182) üzenetére


Pttypang
veterán

A rugos nyeregcsovt eszre se vettetek? :DDD

Everybody lies.

(#87198) rétisün válasza belaazallat (#86584) üzenetére


rétisün
veterán

"Hogy te mindig összeakadsz valami àllattal"

ne is mondd, ma pl. majdnem egy őzet kaptam oldalba :Y még jó, hogy srégen, 'elfelé' futott át előttem. pont alsó fogásban mentem (szembeszél, persze) csak a csörtetést hallottam oldalról, mire felnéztem már ott szaladt előttem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#87199) Vanir válasza rétisün (#87198) üzenetére


Vanir
veterán

Egyszer fater es az edzotarsa kozott/felett ugrott at egy oz, elment volna cirkuszi mutatvanynak is. Ha eggyel lassabban vagy gyorsabban ugrik akkor valoszinuleg valamelyikuk ott marad...

[ Szerkesztve ]

(#87200) 6030D


6030D
Ármester

Majdnem tavasz

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.