Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72988) geotigris9 válasza flash- (#72949) üzenetére


geotigris9
tag

Igen az előttem szóló fórumtárs jól látja, hogy első sorban a "tüdőt" állóképességet kell edzeni, mert az emelkedőn a "szufla" szokott elfogyni. És azt szeretnéd hogy ne vagy csak jóval később fogyjon el ha mész neki a hegynek .. :)

Ha sík terep van és ott akarnál edzeni erre bringával:

Kicsit egyszerűsítem amikor bringával mész: pórbáj max. sebességgel haladni folyamatosan ezt a távot kitolhatod fokozatosan.(Km órával lehet nézni javulsz-e .).
Lehet úgy is hogy szakaszosan: kisebb távokat nagyon megnyomsz aztán normál sebesség ha közben kicsit kifújtad magadat megint megnyomsz egy szakaszt.
(Ha éppen kenem neki és kezd a szufla nagyon elfogyni ... lényegében elfogyott :) akkor a messzeségben ki szoktam nézni valami pontot fa, bokor lehet akármi akkor ráteszek még egy lapáttal és odáig még fúlón kitekerek és csak utána "halok meg" a bringán képletesen. )
Valamint menyél mindig a legnehezebb áttételen. (Ha nem szoktál lehet könnyebb áttételen is és idővel fokozatosan a legnehezebb áttételre átállni.

Az is nagyon jó ha elmész futni itt is gyors sprintekkel lehet cifráznia dolgokat a fentiekhez hasonlóan.

Az is nagyon jó ha úszni mész ..

Gyakorlatok:
Négyütemű fekvőtámasz
Lépcsőzés (lépcsőn) gyors tempóban
Ugrókötél (minél gyorsabban minél tovább)
Guggolás (Ha tényleg már jól és elég sokáig csinálod izzadság tócsa is kialakul alattad akkor már alakul a mennyiség.) [ Egyenes háttal a comb menyen le vízszíntesik <ne csak az elején> és természetesen minél gyorsabb tempóban.]

Fontos de nem utolsó sorban: (Nincs sorrend mind egyformán nagyon fontos!)
Fokozatosság elve! (Túlerőltetés elkerülése, tested határaival tisztában kell lenni.)
Bemelegítés!
Elegendő / folyamatos folyadék utánpótlás! (többek között)
Nyújtás a végén!
Helyes légzésre figyelni! (Légzőgyakorlatok.)

Remélem tudtam valami hasznosat mondani. :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.