Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Édesanyámnak szeretnék venni egy Schwinn-Csepel Budapest B elektromos kerékpárt.
Fontos lenne számára, hogy néha,ha akarja, akkor simán, a motor rásegítése nélkül is tudja hajtani. Elektromos kerékpárokkal kapcsolatban teljesen laikus vagyok, még sohasem próbáltam őket, így tudnátok segíteni,hogy ez lehetséges-e vagy sem?

(#63802) ivana válasza Because (#63800) üzenetére


ivana
Ármester

Ez ilyen kicsi cucc 15cm-es a lap, ezzel az életbe nem fűrészelsz el egy kormányt, van ilyenem csavar feje is sokáig tart vele csak mindenhova befér...
Rendes vasfűrész kell neki olyan 30cm körüli lappal.

(#63803) rétisün válasza Heavyrain (#63801) üzenetére


rétisün
veterán

Runner_fxr tudja majd a tutit, de sztem nem biztos, hogy rásegítés nélkül el tudja hajtani az e-bicajt, lévén jóval nehezebb, mint egy normál városi bringa.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63804) Heavyrain válasza rétisün (#63803) üzenetére


Heavyrain
őstag

23.9 kg
Szerk.: Tárgytalan,megleltem a választ. :R
"A rásegítés igény szerint ki- és bekapcsolható, mértéke különböző fokozatokban változtatható."

[ Szerkesztve ]

(#63805) Because válasza ivana (#63802) üzenetére


Because
őstag

Villanyakat is ezzel vágtam, nem okozott gondot ezért ajánlottam

(#63806) Hasaggymeg válasza Because (#63805) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Le is lehet vágni azzal is...csak nem nyomni mint a barom,míg elszakad az a vékony lap,hanem érzékkel,kenegetve szappannal vagy valami zsírral. Fogadásból egy lappal felszeletelném a kormányt mint a szalámit. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63807) Pttypang válasza ivana (#63802) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem mondta senki, hogy gyors lesz, de megoldas es egesz szepen lehet vele vagni, ha nem rohan az ember.
A nagy furesszel epp az a baj, hogy nagy erot fejtesz ki vele valoszinuleg, ha nem tudod rogziteni rendesen a celtargyat, akkor sokra nem mesz vele, ugyanaz lesz, mint ezzel.. :N

Everybody lies.

(#63808) sharkypeti válasza szjoci (#63794) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :R Az asszonyé egy ilyen Kellys, sanszos, hogy a bowden miatt nálunk is bajos lesz az elhelyezés, de lesz ami lesz, megrendelem a kosarat.

OnePlus 12

(#63809) Runner_fxr válasza Heavyrain (#63801) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Miért fontos az, hogy rásegítés nélkül tudja hajtani? Egyébként simán lehet hajtani rásegítés nélkül, csak megindítani nehezebb. Akkor van gond ha emelkedőn akarod feltekerni rásegítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#63810) maximilian4


maximilian4
addikt

Van ugye egy bianchi jab 27.2 vázam és most 9mm-es gyorzáras agyak vannak benne. Az lenne a kérdésem, hogy a 10 mm-es gyorszáras agy is belemegy?

Maxi

(#63811) zoli03 válasza ivana (#63802) üzenetére


zoli03
őstag

Miért függene a hosszától? Normális fűrészlappal egy pillanat alatt el lehet fűrészelni egy csavart, 1 perc se kell. Ha jó a lap, 15 cm-vel is simán át lehet vágni, én a hosszabb lapot se húzom végig.

Amúgy nem értem ezt a kormányvágás problémát, venni kell egy normális bimetál lapot, bejelölni a vágás helyét valamilyen ragasztószalaggal (ahogy korábban írták), aztán kész. Satu se kell (asztalra lerakod a kormányt, aztán megfogod), fűrészt se muszáj venni, a lap is bőven elég. Teljesen felesleges a csővágó, pénzkidobás.

(#63812) szjoci válasza sharkypeti (#63808) üzenetére


szjoci
őstag

Erre gond nélkül fel tudod rakni szerintem.

(#63811) zoli03: "én a hosszabb lapot se húzom végig" - erre mondanák a volt tanáraim hogy végig ki lett fizetve fiam :D . Amúgy én se értem a problémát, ennyi idő alatt egy körömreszelővel is méretre lehetett volna vágni azt a kormányt, már ha aluból van.

(#63813) bugizozi válasza bugizozi (#63652) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

erre valaki esetleg? :B
Azt látom h a drágábbiknak más a váltója, 3 sebességes. Sztem városban elég lehet az is, nem kell 21 :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#63814) Cadal


Cadal
őstag

Srácok 1 héten belül másodszor szakad el a láncom. Egy kb 3 hete újonnan (szervizben) cserélt Shimano CN-HG54 (10) láncról van szó. Előző alkalommal a szétnyílt szemet kivették. Gondolom most is hasonlóan fognak eljárni, de érdekelne, hogy egy új láncnál egyáltalán hány szemet lehet kivenni? Nincs egy határa ennek a fajta rövidítésnek? Egyáltalán mi oka lehet annak, hogy elszakad a láncom? Váltó beállítás, vagy rossz váltástechnika? Vagy mi a fene lehet? Még annyi infó, hogy MTB-ről van szó és nem extrém körülmények közt lett hajtva a bringa lánc szakadáskor, de úgy érzem mindig váltáskor történt.

[ Szerkesztve ]

(#63815) Pttypang válasza Cadal (#63814) üzenetére


Pttypang
veterán

Keresztbe valtva hasznalod folyamatosan, nem megfelelo fokozatban adsz neki nagy terhelest?
A valtobeallitasrol az elso hszben van video (1:20-tol),nem gyengiti a lancot, ha csak nem rakjak ossze rosszul, de egy szervizben csak nem rontjak ezt el, annyira nem bonyolult folyamat.

Everybody lies.

(#63816) Pttypang


Pttypang
veterán

Tegnap nyugodtan feltettem az uj lancot, gondoltam azt a par alkalmat a regi sorral kibirja, mig eljutok venni egy ujat..
Aha, apro terhelesre is ugral az elso ket fogaskereken kivul mindegyiken..
Jobban megnezve persze latszik, hogy koszonoviszonyban sincs a legtobb fogaskerek azokkal, amiken nem ugral, de messze van ez attol, ahogy kinezett az elozo sorom hetedik fogaskereke, mikor csereltem, nem gondoltam ,hogy ennyire durvan elkopott. Talan erdemesebb lesz visszatennem a regi lancot addig, amig nem veszek fogaskereket, mert ezzel igy kb nem lehet kozlekedni, felteve, hogy az atom keresztbevaltast es a 20 alatti elerheto sebesseget esetemben komoly hatraltato tenyezonek veszem. :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#63817) -=RelakS=- válasza Pttypang (#63816) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

NE!

KMC láncot én is kopott sorral nyújtottam meg kb 30 km alatt úgy, mint a rétest!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63818) ivana válasza Pttypang (#63816) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen racsnit max. 2 ezerért kapsz bármelyik boltban. Nem a hajtás kopott meg nagyon? Decás bringáknál a hajtás szokott lenni a legrosszabb, meg a felnik.

(#63819) Hasaggymeg válasza Pttypang (#63816) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyenkor az a megoldás amit írtál,ergo addig használod a régivel ameddig csak lehet és nem ugrik.Az első tányérokat,főleg méretük miatt nem eszi meg olyan hamar...de ahogy a kolléga is írja,nem drága egy ilyent kicserélni újra.

(#63814) Cadal...mikor váltasz hangos? Hallasz csattanást/pattogást? Gondolom tudod,hogy nem szabad terhelni mikor váltasz.Meglehet erős a lábad/nagy a súlyod és nem pörgetsz,hanem nyomod neki mint süket a csengőt. A fokozatok minden járművön azért vannak,hogy mindig az optimális terhelés alatt lehessen működtetni őket,használd őket. Aztán az is lehet valami Shimano láncutánzat került a bringádra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63820) Cadal válasza Pttypang (#63815) üzenetére


Cadal
őstag

Arra mindig ügyelek, hogy ne váltsak keresztbe Az utóbbi szakadás egy vízszintes szakaszon történt, nem volt agyonterhelve a hajtás.
Igazából az a legnagyobb problémám, hogy még csak ötletem sincs mi lehet a baj. :O

(#63821) Pttypang válasza -=RelakS=- (#63817) üzenetére


Pttypang
veterán

Ettol felek en is, ezert nem eroltettem, inkabb gurultam, ahogy tudtam.

(#63818) ivana
4k felett, meg el is kell jutni a racsniert vmelyik boltba..
A gyari hajtas 10 km-t volt hasznalva, ahogy hazaertem a bringaval, csereltem is egy shimanora, szoval azzal nem igazan van gond, most volt telen cserelve a hajtomu egy kisebb tanyerosra, a sor is elotte nem sokkal volt, csak nyilvan nem ugyanannyi az elettartamuk :) Az ujban talan 3-4 ezer km lehet, nem tudom mar pontosan.

Az elso felni meg agy is még gyári, egész tűrhető, ha a küllőket beállítják rendes szervizben, persze az illesztesnel van egy kis hiba, de az mar elkopott szerencsere, szoval mar egesz jo hasznalni, birja is a terhelest.

(#63820) Cadal
Az illesztesnel szakadt el, vagy egy gyari szakaszon?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#63822) Solad válasza Hasaggymeg (#63819) üzenetére


Solad
őstag

Azért a lábbal elérhető nyomatéktól ne szakadjon már el a lánc :)

Én a magam részéről amúgy hibás/hamis láncra tippelnék

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#63823) Pttypang válasza Solad (#63822) üzenetére


Pttypang
veterán

A szervizes felfedezte csajna lancot, jo lezs az, ha hamarabb szakad, tobbet lehet eladni tobb szervizdijjal? Eljen a rovid tavu gondolkodas!

Everybody lies.

(#63824) deicide


deicide
veterán

Hopp, híres lettem. :DDD
Itt a második banner (Péti időfutam képek) az én volnék a befutónál. Életem első időfutama, fájt, az látszik. ;] A nyilvánvalóan nem időfutamfelszerelés ellenére első 20-ban, a szél viszont elképesztő volt, bemelegítésnél nagyon kis híja volt, hogy felborítson egy széllökés. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#63825) t1 válasza deicide (#63824) üzenetére


t1
addikt

Eléggé kivoltál :D

(#63826) Cadal válasza Pttypang (#63821) üzenetére


Cadal
őstag

No, csak hazaugrottam érte. Illesztésnél nyílt szét.
Egyszerűen nem is értem. 1; 2.
A lánc erősen szennyezett, mert beolajozást követően 1 km. megtétele után egy full homokos szakaszon szakadt el. Elmerült a homokban...

[ Szerkesztve ]

(#63827) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Schwalbe Energizer gumiról Vkinek van véleménye?
Lenne most egy pár száz km használt pár. Postával együtt 7000 Ft ért.
Tényleg szép állapotban.
Szerintetek?

-Galaxy S20 - The best-

(#63828) flash-


flash-
veterán

kerékpáros kirándulást tervezek magamnak, ebben kérném a budapestiek segítségét:

olyan budai útvonalat ajánljatok légyszives solymárra ahova nem nehéz felvinni a bringát(visz bkv) és a lefelé vezető út használható egy trekking kerékpáros számára,(szóval nem downhillles sziklás köves utat keresek)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#63829) Because válasza Cadal (#63826) üzenetére


Because
őstag

nem tudom szervizben mennyit szoktál otthagyni de egy új HG54-es lánc ~13euro: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63830) ivana válasza Cadal (#63826) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyet még soha nem láttam, szerintem simán lehet, hogy ez nem eredeti lánc... Ha eltörne a szem az még csak-csak, de ez :F Ráadásul csak fél oldalon, ki sem esett belőle. Szerintem ez vagy gyári hibás, vagy hamis.

(#63831) Cadal válasza Because (#63829) üzenetére


Cadal
őstag

Ezért kb 6000 Ft-ot kértek. Értem kb., hogy mire gondolsz, de 3 hete vettem a szervizben a láncot szóval egyelőre nem adnék pénzt egy újért inkább garanciális keretek közt cseréltetném.

(#63832) szjoci


szjoci
őstag

Kipucováltam a 9 sebességes x7 trigger váltókaromat, mert az alsó kar egyik napról a másikra nem ugrott vissza a helyére (az emelő kar). Szétszedtem, áttörölgettem minden alkatrészt és összeraktam. Működött is szépen, amíg vissza nem raktam a helyére a bowdennel együtt. Ugyanazt csinálja mint előtte :W
Kérdésem az lenne, hogy ebbe milyen zsírt illik rakni papírforma szerint? Van itthon tf2 piros teflonos, szilikon áttetsző, és Hanseline csapágyhoz való zsírom.
Valamint aki már szedett szét ilyet: a problémás karon lévő rugót elég csak picit feszítve beakasztani, vagy tekerni kell rajta egyet?

(#63833) maximilian4 válasza maximilian4 (#63810) üzenetére


maximilian4
addikt

Erre valaki?

Maxi

(#63834) -=RelakS=- válasza ivana (#63830) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezen a videón is hasonló a sérülés

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63835) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg egy kb 14 éves Merida bringát nyúzok és úgy érzem megérett a váltásra. Még mindig egy hibátlan és klassz bringa, de néha már kényelmetlen és kicsinek érzem magam alatt. Egyelőre csak munkába járásra és kisebb túrákra használom Budapesten (7-7km munka, 10-20km-es kis túrák).
Jómagam 196cm és 85kg vagyok, mindenképp MTB-ot szeretnék, 170ezer forint környékén. Elsősorban aszfalton használnám, de szeretnék elkezdeni erdőben is túrázni mert nagyon vonz a dolog.

Első kérdésem, hogy 27,5" vagy 29" bringát nézzek, illetve mekkora vázmérettel? Szeretem ha nem kell annyira rádőlni a bringára és kicsit egyenesebben tudok ülni rajta. Ilyen szempontból jobb egy 29-es geója vagy tökmindegy?

Másik kérdés a konkrét típus. A forint összeget azért itt húztam meg, mert ahogy nézem itt fér már bele a hidrós tárcsafék, több pénzt most nem szánnék rá nagyon.

Van pár kiszemelten, elég széles skála :)
2015 Cube aim Disc 27,5
2015 Cube Aim SL 27,5
2014 Cube Aim SL 29″
Mali Mamba 27,5" 2015
Mali Mamba 29" 2015
Mongoose Meteor Sport 29" 2013
KROSS LEVEL R3 2015
Devron Riddle Men H1.7 2015
Kelly's Spider 30 2016

Ezek közül ti melyiket ajánlanátok és miért? Szeretném adott pénzből a legjobb felszereltséget kapni. Illetve 196cm-hez 27,5" vagy 29"?

köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#63836) Runner_fxr válasza varsam (#63835) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Cube-ot tudok ajánlani. Inkább e felé orientálódnék. A kerékméret nem testmagasság függő, hanem bringázási stílus függvénye. Elmondásod alapján inkább a 29"-et ajánlanám. Jobban tartja a tempót, kezdőnek terepezésre teljesen jó választás, kicsit nagyobb stabilitást ad. A kisebb kerék előnye, hogy fürgébb, jobban kanyarodik, de ez csak akkor szempont ha eléggé csapatósan akarsz jönni technikás lefeléken.
Azért arra figyelj, hogy ezek a régebbi évjáratok, ilyen mindenféle jött ment webshopból nem biztos, hogy elérhetőek.
Vázméretben én egy XL-est ajánlanék, ez gyártónként, típusonként eltérő méretű lehet.
Itt van egy vázméret kalkulátor: [link]
A belső lábhosszod mérd le és akkor megkapod a pontos eredményt. De azért vásárlás előtt érdemes ráülni ha van lehetőséged.
21"-es méretből van egy ilyenünk: [link]
Ez már árban magasabb kategória, de nem is kell fejlesztened a későbbiekben. Ha megkedveled a terepezést, kb ez a minimum kategória amivel kompromisszum mentesen lehet hegyi kerékpározni. Az olcsóbb verziókban a villa szűk keresztmetszet lesz. Ha azt később cseréled egy jobbra, ugyan ott vagy mintha egy drágább modellt vettél volna, csak még a többi alkatrészed is gyengébb, tehát összességében rosszabbul járhatsz az olcsóbbal.

[ Szerkesztve ]

(#63837) atok666 válasza deicide (#63824) üzenetére


atok666
őstag

Kivagy a kepen, mintha 53x11-ben tolnad :DDD

Atok

(#63838) Because válasza Cadal (#63831) üzenetére


Because
őstag

persze, ez a helyes eljárás főleg ha ők is rakták fel

(#63839) varsam válasza Runner_fxr (#63836) üzenetére


varsam
őstag

Köszi a választ. Valahogy számomra is a Cube az első számú jelölt.
Hazaérek megnézem a lábhosszom és akkor meglesz a méret.

Néztem már a honlapod (tied a bolt amúgy?) Sajnos az Attention tényleg nem fér bele árban, az olcsóbbak is már komoly lépés lesz szerintem a mostanihoz képest. Egy Aim Pro, vagy Aim SL ami ideális lenne számomra. Mi a difi a kettő között amúgy?
Ami nincs raktáron nálatok, azt attól még be tudjátok szerezni, mondjuk akkor 21-es méretben? Nem sürget az idő egyelőre, ráérek, még csak felmérem a terepet.

Néztem már pár linkelt videód, nagyon bejön az a fully ebike, dúrvák azok a kigyorsítások :D

(#63840) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Olyan 5-6 körül milyen első-hátsó világítás páros ajánlott? A mostani ezer forintos elég gyenge fényű, valami komolyabbat szeretnék. Ez vállalható vagy van jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#63841) ivana válasza athomi (#63840) üzenetére


ivana
Ármester

Mire kell? Ha látni is akarsz vele akkor a dinamót ajánlom.

(#63842) athomi válasza ivana (#63841) üzenetére


athomi
veterán

Leginkább arra, hogy engem jól lássanak. Az erdőt meg az országutat nem akarom bevilágítani vele, éjszaka csak városban járok vele. Szóval dinamo kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#63843) Runner_fxr válasza varsam (#63839) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ár értékben kiváló a cube. Bátran ajánlom. Az aim sl-en jobb a fek es a hatso valto. Illetve zarhato a telo. Nem az enyem a bolt, csak itt dolgozom. Utana kell nezzek, de valoszinu tudunk nagyobb meretet. Gyorsan elkapkodjak, szoval jobb kitalalni minnel hamarabb. :) Illetve van meg Bergamont, viszont megcsuszott a gyartas, es abbol csak juniusban kapunk 2016-os bringakat.

[ Szerkesztve ]

(#63844) gergo5991 válasza Runner_fxr (#63836) üzenetére


gergo5991
őstag

Hali, azt szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted a testsúly befolyásolja a biciklin való sebességet? Legutóbb mentem haverommal egy 70km-es kört, uj 29es bicaja volt neki, de még mindig úgy kellet mögötte mennem, hogy fogom a féket, miközben ő nem fogta. Most akkor próbálok rájönni miért vagyok még mindig gyorsabb én. Ugyan az a bicaj, enyém 17es övé 19es, és magasabb tőlem 5-6 centivel, szóval akkor ilyen szempontból lehet nagyobb bicajnak és embernek rajta nagyobb a szélellenállása, sőt én még nehezebb is vagyok tőle 5-6 kilóval.

az általad linkelt mérő alapján nekem 18as váz kellene, éreztem is, hogy a 18as sokkal kényelmesebb mint az én 17esem, csak az a bökkenő hogy 18as váz csak 27,5 ös kerékkel van cubebol. Véleményed szerint megéri váltani 19esre?

(#63845) r.levente75 válasza gergo5991 (#63844) üzenetére


r.levente75
addikt

Szélárnyékban mentél.

(#63846) t1


t1
addikt

Sziasztok.
Szerintetek ez ér ennyit? [link]

(#63847) ígyvanferi válasza gergo5991 (#63844) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ad1: a testtömeg max. a lendületet befolyásolja.
Ad2: szélárnyék?
Ad3: nagyobb felületnek nagyobb a légellenállása, igen.
Ad4: arra nem gondoltál, hogy esetleg erősebb vagy a haverodnál?

(#63848) r.levente75 válasza t1 (#63846) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem igen, mondjuk a korából ítélve jó lenne tudni mennyi van benne. Versenyeztek vele, vagy csak hobbi tekerés volt.

(#63849) ivana válasza t1 (#63846) üzenetére


ivana
Ármester

Simán :) Az a stucni mondjuk wtf, úgy tűnik az embereknek még mindig nincs fogalmuk arról, hogy mikor jó egy outi mérete...

Levente75: ezzel a stucnival kizárt hogy versenyeztek vele ;]

[ Szerkesztve ]

(#63850) t1 válasza r.levente75 (#63848) üzenetére


t1
addikt

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.