Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) ivana válasza fpeter07 (#64800) üzenetére


ivana
Ármester

Ez csak egy sima outi, ami trekking gumikkal van szerelve és drága is. A cx hasonló, csak kanti fékes, rövid (nem trekking váz) és ritka. És cx gumi != trekking gumi. És sose volt 8kg wtf, valamit nagyon benézett a csávó, ez 10 körül lehet, nem még slx-el se lenne 8kg ilyen cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

(#64802) gergo5991


gergo5991
őstag

Nemtudom ki hol lakik ezért általánosságba kérdezném, hogy van-e nálatok is olyan útszakasz, ami dombról lefele lejt, de tekerni kell vagy ha nem, megállsz? olyan 5% os lejtő lehet, de egyszerüen ha nem tekerem a bicajt kb 5 méteren belül megállok. Szóval ez valami anomália lehet hogy lefele mész a bicajjal mégis taposni kell mint állat? mintha dombon menne fel az ember, de közben pedig lefele megy.

(#64803) geza844 válasza gergo5991 (#64802) üzenetére


geza844
aktív tag

Próbáld ki visszafelé! Ha felfelé simán gurulsz tekerés nélkül, akkor csak optikai csalódás az egész.

(#64804) Acef válasza Acef (#64749) üzenetére


Acef
addikt

Köszönöm az órával kapcsolatos hozzászólásokat, tanácsokat!
Még nem döntöttem el, de vagy valami olcsóbb vezeték nélküli, digit. kódolt, vagy a bc 12.12 sts lesz. Csak az ára lenne kevesebb :(((

[ Szerkesztve ]

(#64805) Solad válasza gergo5991 (#64802) üzenetére


Solad
őstag

valoszinuleg optikai csalodas. Nalunk is van egy "emelkedo" amire 30+-szal szoktam felmenni.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64806) Napfénysüti válasza Solad (#64805) üzenetére

Ez olyan lehet mint amikor az Alpokban 15km emelkedő után az 5%-os szakaszt már síknak éreztem. Tök megörültem hogy jajj de jó végre kis pihis szakasz erre nézem a km óra kijelzőjén hogy bakker ez is emelkedik azért. :DDD

t1: Shimano cipőknél tuti 1 számmal nagyobb kell mint utcaiból. De azt hiszem erre ők fel is hívják a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#64807) t1


t1
addikt

Kerékpáros cipőknél, milyen a méretezés? Ami rá van írva akkor ? Vagy inkább érdemesebb úgy kezelni mint a futócipőket, hogy a 43-as lábamra 44.5 felet hordok.

(#64808) gergo5991


gergo5991
őstag

lenne itt egy hipochonder kérdés is, tudom átalában az ilyenekre már választ se kapok de hát jöjjön:
szóval az normálisnak számít, hogy eddig csak 1-2 ér huzzadt ki az egész lábamon jól láthatóan végig, de most a vádlimon 2 újabb ér is elkezdett kiduzzadni bicajozás közben-után. Szóval ez a dolog leget egézségügyi okok maitt, vagy szimplán a sportolás "mellékhatása". Nem mondom jól mutat a dolog menő meg minden, csak ne hogy az legyen hogy ez valami rossz miatt jött ki.

Másik dolog: mi nevezhető igazán jó bemelegítésnek? 1-2 hete volt hogy 3-4 órán át kellet gyalogolnom 25 kilómétert munka közben, hordozni ezt azt megállás nélkül és totál azthittem hogy elfáradtam nem fogok birni bicajozni, erre mit tapasztalok? jobban bírok tekerni mint ha csak simán felkelnék otthon nyomnék pár dreppet meg nyujtást. Szóval 25 kilóméter gyaloglás után még 2x jobban bírom taposni a pedált mint rendesen.
Amúgy nem igen szoktam bemelegíteni megmondom őszintén mert elég sokat gyalogolok mielőtt bicajra pattannék, de ha megtaposom a pedált érzem rendesen hogy a combom mintha hideg lenne meg benne a vér is ahogy kering. Komolyan mondom bicajozás előtt kondiba fogok menni lábazni és csak úgy tekerni.

(#64807) t1:cube cipőm van, 43 mas a lábam 44-44,5 ös a cipő azthiszem. De kényelmes is, a lábam se jár ki belőle. Boltban az eladó mondta is hogy nagyobb kell mint a rendes cipő méret mert a lába azért megduzzadt tekerés közben meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#64809) Novics válasza Hasaggymeg (#64765) üzenetére


Novics
senior tag

&Integrale :R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#64810) ivana válasza gergo5991 (#64808) üzenetére


ivana
Ármester

Attól függ ér kiduzzadás alatt mit értesz, mert ha befeszül a vádlit utána az erek is jobban látszanak ami normális, viszont van ilyen viszeres érkiduzzadás is, ott ténylegesen kiduzzad, szerintem mutasd meg orvosnak, kérdezz rá ha arra jársz.

Én bringázásnál a pörgetés erőltetését alkalmazom bemelegítésnek (értsd: direkt nem váltok fel amikor úgy érzem)

(#64811) r.levente75 válasza gergo5991 (#64808) üzenetére


r.levente75
addikt

Javítsatok ki, ha nem így van, de a bringások edzőterembe nem edzenek kimondottan lábra súlyzókkal, mivel lemerevednek az izmok, hosszú távon nem tudnak pörgetni.

(#64812) fpeter07 válasza gergo5991 (#64808) üzenetére


fpeter07
veterán

Télen elkezdtem futni heti 2x. Durván megerősödött a vádlim, és néhány véna is látható rajta. A karom meg a kondi miatt olyan, amilyen. Bár hozzáteszem, 2 kg-ot fogytam tél óta, 63 kg vagyok jelenleg. Az alacsonyabb testzsír% okozza ezt.

(#64813) glacious válasza r.levente75 (#64811) üzenetére


glacious
addikt

Nem, azért edzik sokoldúan, hogy ez ne forduljon elő. Csak tekeréstől senkinek sem leszi ilyen lába :D

(#64814) ivana válasza glacious (#64813) üzenetére


ivana
Ármester

Szvsz ebben már volt más is. :U

(#64815) gergo5991 válasza ivana (#64810) üzenetére


gergo5991
őstag

szép egyenes nem ilyen viszereg görcsös az ér, de bringázás után dobtam egy langyos zuhanyt meg leültem tv-zni rá fél órára már el is tünt. Én is inkább csak pörgetek, mert ha nagyon neki taposom akkor hamar kifáradok, de pörgetve akármennyit tudok menni.

(#64811) r.levente75:nem nagy súllyal gondoltam a lábra kondizást csak ilyen nagyobb ismétlés kis súllyal. Nem az izomnövekedés a célom csak hogy jól bemelegedjenek az izmok, mert reggelente ha rohanok a buszmegállóra eléggé bemerevedik főleg a sípcsonton lévő izom aztán nehéz járni.

(#64812) fpeter07: hát lehet a testzsír csökkenés miatt is látható jobban a lábamon, de ezt kizárnám nálam mert a hasamon meg a derekamon nagyon ott van a cuccos, bár ha behúzom/megfeszítem a hasam akkor egy gyengébb kockahasféleség megvan. Olyan meg hogy helyi zsírégetés nincs, hogy csak a lábamon :P, én 76-79 között ingadozok napi szinten. Bár 2-3 hónapja még 72 voltam a stressz miatt, meg hát multéven elég sok antibiotikumot szedtem aztán mintha tönkre vágta volna a bélmüködésem.

ja és köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :) :C

[ Szerkesztve ]

(#64816) r.levente75 válasza glacious (#64813) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez a vaddisznó láb tényleg nem semmi. :Y

[ Szerkesztve ]

(#64817) Solad válasza r.levente75 (#64811) üzenetére


Solad
őstag

Rengeteg edzésmódszer van súlyzóval is, mind-mind különböző céllal. Simán lehet erőállóképességre dolgozni ami jól jön bringán, na meg ha a használt izmok intramuszkuláris koordinációját sikerül hatékonyabb szintre emelni (ami szintén súlyzós edzéssel a legegyszerűbb), akkor izomkeresztmetszet-növekedés és merevedés nélkül nű a maximális erő.

Szóval bőben lehet hasznosan dolgozni a teremben súlyokkal is.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64818) Laox válasza gergo5991 (#64808) üzenetére


Laox
aktív tag

Ha mozogsz, az ereidnek több vért kell szállítania, akkor megduzzadnak. Ha nincs rajtad sok zsír, akkor a duzzadt erek látszanak is. A gyúrósoknál is látszik edzés után. Szinte biztosan nincs baj, ha nincs visszered. Bemelegíteni amúgy én sem szoktam, általában a kiszemelt hely előtt 10-15 km-rel elkezdek tekerni, aztán mire odaérek, már bemelegszem. :)

(#64819) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Láncmosóba milyen folyadékot ajánlotok az alábbiak közül?

- forró víz
- forró víz némi mosogatószerrel
- benzin
- petróleum
- ?

Még nem használtam és valószínűleg gyakran nem is fogom, de néha nagyon dzsuvás lesz és
egy ronggyal csak belenyomnám a felszíni kosz pont oda ahol többet árt. Szétszedni meg nincs kedvem a láncot mindig.

Arra tippelek, hogy olyan komolyabb oldószer nem kellene, ami eltávolítja az olajat is teljesen, ezért én
a forró vízre tippelek, kevés mosogatószerrel, de lehet hogy rosszul gondolom. (persze törlés és száradás után újraolajozva)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64820) koxx válasza Tigerclaw (#64819) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Benzin az jó, de amivel a legjobban le tudtam takarítani az az (autós) féktárcsa tisztító spray volt.

(#64821) ivana válasza koxx (#64820) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor már sima petró, a féktisztítóban is az van, de láncra nehezebb használni, meg drágább.

(#64822) koxx válasza ivana (#64821) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szaga alapján másra tippeltem.

(#64823) DjKoxi válasza Tigerclaw (#64819) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Brigéciol 2000-et öntenék bele. Érdemes kipróbálni és nem is drága.

[ Szerkesztve ]

(#64824) Hasaggymeg válasza koxx (#64820) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az oldószerekkel vigyázni kell eltűnjenek még mielőtt olajoznál,mert azok bizony oldják a kenőanyagot is.Igaz,hogy láncom szinte sosem igazán dzsuvás,de én csak mosogatószeres,majd tiszta vizet használok melyet könnyű eltávolítani,illetve elpárolog.

(#64799) Normi01...A csésze nagysága nem befolyásolja a kompatibilitást,arra van külön adapter,hogy megfogható legyen a szokásos kulccsal.Gyenge a netem így nem tudom megnézni,de a Shimano oldalán van kompatibilitási lista.Amúgy szerintem csereszabatos.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64825) anorche1 válasza DjKoxi (#64823) üzenetére


anorche1
őstag

+1
Az vízbázisú, kevésbé szennyezi a környezetet, igaz, nem is olyan erős mint a d3 -as brigéciol.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#64826) rétisün válasza Napfénysüti (#64806) üzenetére


rétisün
veterán

ezzel vitatkoznék, saját tapasztalat, hogy a 42-es shimano cipő ugyanolyan jó volt, mint a 42-es speci, northwave, vaude, illetve az utcai cipőim is mind 42-esek, bár ez most nem fontos :D

szóval nem árt felpróbálni, bár én 2 cipőt is vettem e-shopból, 42-est, jó lett mindkettő.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#64827) dokee78


dokee78
félisten

(#64828) ivana válasza dokee78 (#64827) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem ilyenem van, nem jó bele vágni a lábadba a pedál tüskéit :DDD Párszor már ért le kanyarban jól bírja. Mezítláb is használható, ami nem utolsó a strandon :)

[ Szerkesztve ]

(#64829) dokee78 válasza ivana (#64828) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem beszerzek egy ilyet.
Ezt is néztem,de gondoltam a Forester lehet megér annyi felárat. ;)
Egyenlőre begyűjtöm miket szeretnék cserélni és apránként elkezdem lecserélni.

Crytec210 által javasolt Sunrace DLM-53 váltókar is tetszik,de tartok tőle a fékkarba beleérhet.

Shimano Tourney gagyinak tűnik.
Shimano Revoshift Erre érdemes-e lecserélni a gyári SRAM MRX 21 Speed váltókart?

(#64830) ivana válasza dokee78 (#64829) üzenetére


ivana
Ármester

A Sunrace DLM-53 egészen ok, nekem valahol van itthon kettő, csak a fokozat kijelzőjét vágtam le (minek fokozat kijelző? :O )

(#64831) Laox válasza dokee78 (#64827) üzenetére


Laox
aktív tag

Ha terepen is mész, akkor kell a recés, ha városi használatra lesz, akkor jó ivana által linkelt sima felületű is. Én mondjuk a szélesebb, csavaros pedálokat szeretem, azokon nem zsibbad a talpam és nagyon tapadnak, pl EZ.

(#64832) ivana válasza Laox (#64831) üzenetére


ivana
Ármester

11k egy tapsóért? :Y

(#64833) pikszel válasza Pttypang (#64796) üzenetére


pikszel
őstag

Azért én láttam már érdekes dolgokat. Nem egészen egy hónapja a macropolisnál lévő tesco előtt zártam le a bringát 5 percre. Mire kiértem, már egy jóképességű forma matatott a lakatommal és még fel volt háborodva a kérdésemtől, hogy mit csinál...

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#64834) ivana válasza pikszel (#64833) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet kicsit hathatósabban kellett volna fellépned :DDD

(#64835) Solad válasza pikszel (#64833) üzenetére


Solad
őstag

Amikor a helyi cigánysoron odaszóltam a bringámon támaszkodó gyereknek, hogy tetszik a bringája, az volt a reakció hogy nem lopott, mit képzelek? :DDD

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#64836) Laox válasza ivana (#64832) üzenetére


Laox
aktív tag

Ez egy nagyon jó minőségű cucc, mellesleg USA-ban akciósan 50 dollár, tehát itthon sokkal olcsóbb, mint ott. :)

(#64837) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Sziasztok,

Új vagyok a témában segítséget szeretnék kérni.
Elolvastam a témaindító bejegyzést de maradt még bennem 1-2 kérdés.
Bringát vásárolnék városban aszfalton használnám vagy hétvégenként 20-50 km-es kisebb túrákon. (minimális fold út többnyire aszfalt). 180cm magas vagyok és kb 115 kg szóval nem tudom ez jelent e bármint de nem szeretném, ha egy ki nem került néhány centis kátyú miatt ketté reccsenne alattam a bicaj.

2 kerékpárt néztem az egyik a KTM Life Track a másik a TREK 8.3 DS. Ami miatt azt gondolom, hogy ezek jók lennének:
Online katalógus (fenntartásokkal persze) általam ismert márka (ez mondjuk semmit sem jelent), a leírás alapján átfedésbe van azzal ahogy én használnám. Teleszkópos (kényelem), tárcsafék. Forma (tudom, ettől sokan megőrülnek, de sajnos be kell látnom, hogy nem csak objektív érvek hanem a szubjektív "érzelmek" is szerepet vállalnak a kiválasztásban).

Mindenképp meg fogok látogatni egy kerékpár szaküzletet is, de előtte még kérdeznék.
1) A 2 típus szerintem megfelel a felhasználási körülményeknek, szerintetek?
2) Melyik jobb/rosszabb a kettő közül és miért?
3) Pontosan mekkora méret ajánlott ezekből a kerékpárokból?
4) Van más kerékpár, ami szóba jöhet és hasonló?

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#64838) Tigerclaw válasza pikszel (#64833) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem úgy kellett volna kezdened a társalgást hogy jól hátbarugod.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#64839) ivana válasza Laox (#64836) üzenetére


ivana
Ármester

Ez mind ok, de akkor már inkább SPD, stabilabb érzés, lehet húzni stb.

(#64840) Laox válasza ivana (#64839) üzenetére


Laox
aktív tag

Ízlés kérdése, én kényelmetlenül érzem magam az SPD pedálon.

(#64841) Pttypang válasza dokee78 (#64829) üzenetére


Pttypang
veterán

Én 6 vagy 6,5 ezerért vettem a tüskés platformpedált, amit használok, helyi kerékpárboltba besétálva hirtelen. A cserélhető tüskék nem rosszak azért. [link]

Mi a baj a gyári váltókarral? Nekem jobban bejön eddig, mint ismerősöm rr500-asán levő "pöckölős" váltókarok, nem igazán volt még, hogy véletlenül váltottam volna, viszont aki szereti, az általában a több fokozat gyors váltását emeli ki a marokváltónál, nem tudom, nem szoktam ezt a képességét kihasználni.

(#64828) ivana
A cipő talpán pár ezer km után látszik a nyoma, de sokkal jobban tart, mint az általa vagy általad linkelt pedálok.
A decathlonos túracipőm talpába konkrétan úgy beleakad, hogy óvatosan tudok vele még emelni is vele ha piros lámpánál állok például :)

(#64833) pikszel
Nem tudom, én reménykedem benne, hogy nem nyúlnak hozzá :)

Everybody lies.

(#64842) ivana válasza Pttypang (#64841) üzenetére


ivana
Ármester

Országútin bűn a taposó :D A tüskés platformpedálnál az a baj, hogy egy esésnél vagy tolásnál elég randán ki tudja dekorálni a lábad. Most épp azon gondolkodok, hogy az agyváltósra is rakok SPD-t akkor legalább nem csórja be öcsém :DDD Annak a taposója meg megy a nagy csepelre 1975-ös csepel túra, ez még egybe van... (Itthon az összes bringa az enyém (ami most 5 jó és kettő rossz), valamit nem zavar ha elvisznek, mást meg igen :) )

(#64843) Pttypang válasza ivana (#64842) üzenetére


Pttypang
veterán

Az egyik, amit linkelt, hasonlo, mint ami gyarilag az rr500-on van, illetve mostmar 520, egyszer lecsuszott rola a labam es 10-rol nullara lassultam kb csak a sarkamba hatulrol belenyomodo pedallal.
Ugyanolyan veszelyesek, csak az egyikrol kevesbe csuszol le :)

Everybody lies.

(#64844) Hasaggymeg válasza ivana (#64832) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

És a Saint vagy 16e- ért?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#64845) ivana válasza Hasaggymeg (#64844) üzenetére


ivana
Ármester

Az DH-ra van :) Ott nem hinném, hogy túl elterjedt a clipless.

(#64846) Napfénysüti válasza ivana (#64842) üzenetére

Ó én SPD-SL pedált tudok hajtani sima utcai cipővel is. ;]

Més que un club!

(#64847) Normi™ válasza Hasaggymeg (#64824) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi a választ!!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#64848) Acef


Acef
addikt

Pedál témához.

Én szíj nélküli klipszet hasznalok.
- nem csúszik le a lábam
- nincs szíj, tehat nem is "akad" be a cipő
- húzni-tolni is lehet vele, ezért gyorsításnál, szélben, valamint pörgetésnél is hasznos

[ Szerkesztve ]

(#64849) Roni2011 válasza Hasaggymeg (#64844) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Hát én azt vettem rá egy hónapja és kúrva jó! Spd-vel volt jó pár perec. Valahogy sosem tudtam megszokni.

(#64850) Solad válasza Roni2011 (#64849) üzenetére


Solad
őstag

Hogy az istenbe tudtok elperecelni miatta? :DDD Soha egyszer sem sikerült, még amikor zuhantam le a hegyről fejjel lefele, is simán tudtam oldani.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.