Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Gyufaaa válasza anorche1 (#35941) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én bringa úton megyek mindig. Trekkingel. 7 és fél óra szintidő volt eddig egyedül (ebben benne volt egy kis felesleges csalingázás egy "ismeretlen" terepen). Csak úgy unalmas volt, így inkább csoportokat szervezve mentem le. Úgy nagyon klafa. úgy is meg van 9-10 órás idővel. Bár gazából nem is ez a lényeg. :)

(#35952) Teasüti válasza lsebestyen (#35946) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Addig a télen gyönyörűen össze tud rohadni. :P
Sztem jobb most szezon végén túlesni rajta. Kitakarítva, lezsírozva várja majd a tavaszt. :K

(#35953) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Aszfaltra 125kg os bringás alá melyik kerék szettet javasolnátok?
[link]

[link]

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35954) LonGleY válasza belaazallat (#35953) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyértelműen a 36h-t.
És amúgy MTB-t.

(#35955) belaazallat válasza LonGleY (#35954) üzenetére


belaazallat
addikt

Merev villás bringát szeretnék, 32-35 széles gumival.

Nézegetem a boltokat, de 300 eFt alatt nem látok olyat, amit ne kellene teljesen átépítenem, használtba 250 környékén vannak, amik már megfelelnének, de annyim nincs.

Összerakva kb 200e-ből megvagyok. Vicces dolog ez a vásárlás!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35956) Tothgera30 válasza belaazallat (#35955) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esetleg 29er merev villával?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35957) LonGleY válasza belaazallat (#35955) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem hiszem, hogy olcsóbban kijönnél építve - persze minőségibb lesz, az biztos. Ilyenkor érdemes lenne körbenézni a használtpiacon. Fele annyiért kapsz 2x olyan jót, ha sikerül kifognod egy remeket.

(#35958) imyourfriend válasza lsebestyen (#35946) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ennyire azért nehéz igénytelennek lenni, vagy lesz*rja a bringa gazdája hogy mi van az országútival. Mert ha ennyibe kerül akkor illik szervizeltetni, bizonyára futja rá. Mondjuk személy szerint sohasem tudtam megérteni az ennyire igénytelen embereket, tényleg ennyire nehéz bevinni évi 1 max 2 generálra a gépet főleg mikor elázott? Vagy 5-6-800ezer forint után sajnálja azt a 10-12 esetenként 15ezret generálra? :DDD

(#35959) Mansi válasza imyourfriend (#35958) üzenetére


Mansi
csendes tag

Egyetértek, gyanítom az ilyen embernek a cangáján nem csak a középrész van kirohadva...gondolom szakszerűen nagynyomásúval lecsapatta, 'oszt jóaz :W

(#35960) belaazallat válasza Tothgera30 (#35956) üzenetére


belaazallat
addikt

Át kell építeni, sokba kerül. Hajtás váltás csere+ teló cseréje villára.

(#35957) LonGleY

De, olcsóbban jövök ki, mert mint írtam, nem találok olyan bringát egybe, amit ne kéne átépíteni.

180k körül keresek aszfalra, Tiagra, deore felszereltségű bringát.

Ilyesmit szeretnék, csak nincs a méretemben: [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35961) LonGleY válasza belaazallat (#35960) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem egyébként ekkora méretigénnyel és 126 kilóval annyira tényleg ne akard erőltetni az országúti témát. Tapasztalat (2 m fölött vagyok és igen hamar legyalultam nemrég is egy gépet).

(#35962) belaazallat válasza LonGleY (#35961) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem országútit akarok, csak aszfaltra valót. 174cm vagyok, tehát nagy bringa sem kéne.

Egy cross-treckinget használtam, de eladtam mert mondtak rá egy olyan árat, amire azt modtam, hogy igen. :)

Egy cyclicross vázra akarok majd építkezni.

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35963) fpeter07 válasza Teasüti (#35952) üzenetére


fpeter07
veterán

Főleg, ha az ember télen is használja.

Más: Veszprémben a keleti útgyűrűnél milyen kerékpárút van? Sehogy sem találom az utat, amin ki tudnék rá jutni.

(#35964) Tothgera30 válasza belaazallat (#35960) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Telót általában drágábban el tudod adni, mint amennyiért vennél egy Carbon merev villát. Hajtást nem kell átlőni, veszel egy SLX/XT és társai szettes gépet, akkor előre nagyobb tányérokat teszel, bőven jó. Bár szerintem egy mostanság kapható nagykerekű MTB-t nem kell piszkálni, sokan használják outi külsővel, nagyon jó tempókat lehet vele menni. Ismerősöm is ment nyáron egy 29-essel (23-as gumikkal) egy Balaton kört, azóta az outiját is eladta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35965) LonGleY válasza belaazallat (#35962) üzenetére


LonGleY
veterán

A 174 tényleg nem nehéz ügy. És a cyclocross valóban jó alap lehet, én is ezt akartam javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#35966) planbmokus


planbmokus
senior tag

(IMG:http://itcafe.hu/dl/upc/2014-11/22/77377_loya2kdlcv2jmndx_img_20141030_125559.thumb.jpg)(/IMG)

(IMG:http://itcafe.hu/dl/upc/2014-11/22/77377_sabm4dpb4dsjb2r8_img_20141030_125618.thumb.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35967) Tothgera30 válasza planbmokus (#35966) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dönöjű... :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35968) planbmokus válasza Tothgera30 (#35967) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszönöm! ;)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35969) Because


Because
őstag

bár a délelőtti sétám alatt láttam kint bátor bringásokat, de inkább én így készülök a mai tekeréshez :) :

[ Szerkesztve ]

(#35970) DjKoxi válasza Because (#35969) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Soha nem tudnám magam rávenni, hogy ilyen módon tekerjek. Alkoholmentes sör, guminő, stb esete nálam.

(#35971) Because válasza DjKoxi (#35970) üzenetére


Because
őstag

közel se olyan mint kint tekerni valóban, de a mozgásigényemnek megfelel :)

nem alkoholizálok és nemi életet se élek 6 éve így nekem oylan mind1 :D

(#35972) imyourfriend válasza Because (#35971) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#35973) tome0001


tome0001
senior tag

Létezett 3x9-es országúti Shimano fékváltókar (kb. 2008-2012 között) ami belső bowden elvezetésű? Elsősorban a Sora, Tiagra, 105 kategóriára gondolok. Köszi

(#35974) mrszitya


mrszitya
senior tag

Szerintetek az alábbi trekking gépek közül, nagyjából azonos árak mellett melyiket volna érdemesebb megvásárolni:

Gepida Alboin 200
Csepel Traction

Előbbi mellett papíron csak az agydinamó szól, utóbbi esetében az plusz kb. 8.000 Ft, viszont a csomagtartó, a kormány, és talán picit a teló is jobb.

(#35975) Napfénysüti válasza DjKoxi (#35970) üzenetére

Pedig nem olyan rossz ha le tudod azt győzni hogy baromi unalmas. Nekem 1 óra görgőzés megerőltetőbbnek tűnik mint 1 óra kinti tekerés (síkon persze) mert itt nem állok le pihenni. :)

Més que un club!

(#35976) DjKoxi válasza Because (#35971) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Majdnem azt írtam, hogy akkor "miért élsz"? :))?
Nekem ilyenkor pontosan az nincs meg, amiért örömmel tekerek. Szabadság, változatosság, menetszél, egyensúlyozás. Ahogy szalad az út alattam. A kondizást sem csinálnám, pedig saját cuccom is volt külön helységgel.

Napfénysüti : Meg tudnám oldani a hangot, a táj tovatűnését, de az agyam ellentmondana. Nem voltam soha sportember, imádok nagyokat enni, inni, mulatni, bevállalom a télen felszedett kilókat.

[ Szerkesztve ]

(#35977) Gyufaaa válasza Because (#35971) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"és nemi életet se élek 6 éve" az kemény. :DDD

(#35978) rétisün válasza tome0001 (#35973) üzenetére


rétisün
veterán

mármint hogy a váltóbovden is a bandázs alatt megy? sztem csak a 10-es rendszereknél, ott is 105-ől felfele vannak ilyenek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35979) Because válasza DjKoxi (#35976) üzenetére


Because
őstag

mostanában minden reggel fél5 kelés, másfél óra zötyi a gyárba, meló, 16:40-17:00 között hazaérek a pléhdobozból. nincs időm élni :D viszont egy kis mozgás belefér, bicó, kondi :P

(#35977) Gyufaaa: ez ilyen, te is tudod Tatabánya szellemváros... itt még csajozni se lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#35980) belaazallat válasza mrszitya (#35974) üzenetére


belaazallat
addikt

Gepida.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35981) DjKoxi válasza Because (#35979) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megértem, nincs két egyforma életvitel. Nekem szerencsémre sok a szabadidőm, elfogadható munkahelyem van, ahol nem fogy el sok energiám. Családom megértő, elfogadja a hobbijaimat. Meg azt hiszem Te nem az idén múltál 46 éves :)
Lesz még jobb is, és az egyik legfontosabb az életben az egészség! Látom Te megteszed érte amit lehet :R

(#35982) mrszitya válasza belaazallat (#35980) üzenetére


mrszitya
senior tag

Köszi a választ, de egy pici kis indoklást azért mondanál még? :D

(#35983) mrst3ph3n válasza belaazallat (#35962) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Ez nagyon jó áron van. :)
Én is pont vázat keresek, lecserélném az acélt. A cyclocross vázba ugyanúgy belemennek az országútiba való kerekek? A papucstávolság ugyanaz?

(#35984) Gyufaaa válasza Because (#35979) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mondasz valamit. :)

(#35985) belaazallat válasza mrszitya (#35982) üzenetére


belaazallat
addikt

Telhetetlen vagy! :P

Csepelnek egyes alkatrészei nem a minőségükről híres, de ezt Lasali fórumtárs tudná részletezni.

(#35983) mrst3ph3n

Szabvány váz, ugyan akkora a tengelytávú kereket fogad. Itt ezen az oldalon van trecking váz is, amin van sárvédő és csomagtartó felszerelési lehetőség is. Szintén ennyiért.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35986) mrst3ph3n válasza belaazallat (#35985) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Mindenképpen road vagy cx vázat akarok, a mostani acél országúti vázam cserélném könnyebre. A cx vázaknál picit bizonytalan vagyok, mert már láttam 130 mm és 135 mm széles hátsó papucstávolságot is, kereket vagy agyat pedig nem szeretnék cserélni...

(#35987) Toomy válasza planbmokus (#35966) üzenetére


Toomy
senior tag

Nagyon baba! De kb. úgy néz ki mintha levetted volna a polcról. Ebben a környezetben nem szokott az ilyen gép csillogni villogni. :D

(#35988) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hű a nemjóját! remélem mikor itt tartok már, én is tudom majd így :))

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35989) belaazallat válasza hoffman_ (#35988) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem semmi az öreglány!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35990) fpeter07 válasza hoffman_ (#35988) üzenetére


fpeter07
veterán

Én biztos hogy nem, eleve lehetetlennek tartom cipelni a bringámat hegynek felfele. Az a 18 kg nagyon nyomja a vállam.

(#35991) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hali,

Kulacs témában kérnék egy kis segítséget.
Sikerült szert tennem egy ilyen gyöngyszemre, a gond az, hogy ez a kulacstartó szűkebb mint az előző és a régi kulacsom igen nagy erő kifejtés révén megy csak a helyére, a kulacsom 73mm átmérőjű és bementem egy boltba ahol a kirakott kulacsokat meglesegettem és mind 73-75mm között volt.

A kérdésem az, hogy valaki tud e olyan kulacsról ami 73mm--től keskenyebb?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#35992) fpeter07 válasza Robi BALBOA (#35991) üzenetére


fpeter07
veterán

A tesóm könnyen ki tudja venni a tartóból a kulacsot, miután eltörött. (nem a kulacs)

(#35993) Pttypang válasza fpeter07 (#35992) üzenetére


Pttypang
veterán

Tesód? :DDD

Everybody lies.

(#35994) hoffman_ válasza fpeter07 (#35990) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez most nagyon pussy hsz volt pajtás :D nincs ebben semmi durva, szerintem ez így kéne, hogy kinézzen mindenkinél! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35995) Teasüti válasza hoffman_ (#35994) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindenki tördelje le a tartókat?

(#35996) Gyufaaa válasza Teasüti (#35995) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Valamit elnéztél. Nem arra a hsz-ra reagált. :DDD

(#35997) Teasüti válasza Gyufaaa (#35996) üzenetére


Teasüti
nagyúr

My bad. :DDD
Tehát akkor... micsoda vádlija van már a nagyinak! :P Az is így kell kinézzen mindenkinél? :))

(#35998) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Mennyire reális az ára ennek a bringának? CAPRINE FOREST
Még nem beszéltem az illetővel,de lehet még alkudni is tudnék.
Vagy ilyen árban ti mit javasolnátok?
Melóba járás,kisebb túrák,inkább fittentartás céljából. :)

(#35999) belaazallat válasza Gigi01 (#35998) üzenetére


belaazallat
addikt

A Fele reális lenne!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36000) LonGleY válasza belaazallat (#35999) üzenetére


LonGleY
veterán

Irányárnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.