Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127951) 6030D válasza trialboj (#127946) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tetszik, nincs értelme számomra, és ez a konkrét tenyértámaszos példány nem is volt jó terepen. Ami egyértelműen egyénfüggő, mert az előző tulajnak meg bejött, pedig nem szatyorral járt a boltba vele.

jjeahh: ez 90 mm, 6 fok. Egy kört gurultam, jónak tűnik. De mutass új 80-as vagy 17 fokos stucnit 10e ft és 90 gramm alatt (nem Ali!), és kipróbálom. ;)
ESI majd lehet, ha lesz akciós valamikor, de ezek is beváltak, és ha szakad, akkor nem sírom el magam.
Az a kép nagyon jó, legyen már május!! :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127952) X2N válasza Runner_fxr (#127943) üzenetére


X2N
senior tag

Múlt héten még havas latyakos volt. Bár holnap én felnézek. Vajon idén kinyit az eplényi bringapark?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#127953) FIREBLADE78 válasza jjeahh (#127898) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mivel ez maradna a városba járkálós, az új meg sportra. Ne az újat lopassam már el. Aztán ha mék csajjal terepre, oda adnám neki,mert egy merev kosaras női vázassal küldi jelenleg. Ami tökre alkalmas egy hepehupás terepre is. Múltkor azzal mentem, meg is lepődtem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#127954) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#127944) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem félek egy kis sártól, nem azért kérdeztem, de annak nem látom értelmét, hogy egy járhatatlanul mély sárban dagonyázzak.

trialboj: A karcoktól védve van a bringa a fóliázás által.

X2N: Egy hét alatt sok minden változhat, nem nagyon volt csapadék. Hogy kinyit e az eplényi bringapark? Remélhetőleg igen, attól is függ, hogy meddig tart a síszezon. Jelenleg még tele van hóval és síelnek a pályán.

Holnap én is felnézek a hegyre, aztán meglátjuk meddig jutok.
A Gopro 7-est is jó lenne már élesben tesztelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#127955) Ákkk válasza ivana (#127948) üzenetére


Ákkk
addikt

Akkor te vegyél ilyet...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127956) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127945) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez szivacsos markolat vagy gumis?
Ha szivacsos, mi a véleményed róla? Én is gondolkodom egy szivacsoson, mert biztos kényelmesebb a guminál.

(#127957) 6030D válasza IMIIKE1998 (#127956) üzenetére


6030D
Ármester

Szivacs (neoprén hab. :U). Vékony, kemény, nekem bejön. Aki puhára vágyik, meg azt akarja, hogy csillapítson, annak lehet, hogy nem. Ez, csak Merida felirattal.

Ja, jjeahh-nek: lemérve csak 46 g, tehát 4 g-mal könnyebb, mint a legvékonyabb ESI. ;] :P

(#127948) ivana: az egész egy 118e Ft-os használt bringából indult ám ki, nem a 2x annyiba kerülő újat akarja megvenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127958) jjeahh válasza 6030D (#127951) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyan nincs :D . De a 90mm az nem hosszú szerintem, nem tudom képen miért tűnt annak. 17 fokost én is kipróbálnám amúgy, kíváncsi lennék milyen azzal mászni, de valszeg már túlzásnak érezném. Kár, mert b*romi jól néznek ki a meredek lefele fordított stucnik XC montikon :D

FIREBLADE78: Te tudod végülis, de ha még jó állapotú a smart sam, akkor amíg elkopik én rajta hagynám, mert az sem gördül annyira rosszul, aztán ha megkopott, akkor lecserélném valami gyors terepgumira. Azoknak keményebb az anyagösszetételük, ezért az aszfalt sem eszi annyira őket és a bütykök is kisebbek, így a smart samnél is jobban gördülnek úgy, hogy még teljesen biztonságosak terepen is (racing ralph/ray, maxxis ikon vagy continental race king stb).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127959) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127957) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az a problémám, hogy viszonylag kis kezem van és nem érem el rendesen, 2 ujjal a féket. Tehát olyat keresnék, ami nem túl vastag, de azért csillapítja is a rezgéseket. Most a 10 éves Magellan gumis markolat van rajta, az eléggé csúszkál már a kormányon.

(#127960) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#127959) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ESI Racers Edge. Kissé drága és nem bír 10 évet, de nagyon jó, én is ilyent nyúzok. A kezem nekem is kicsi, volt olyan barátnőm akinek nagyobb volt a mancsa :DDD . Bár mostanában agyalok, hogy kipróbálom az egyel vastagabb Chunky-t is, de most még van egy tartalék Racers Edge a fiókban, amíg az szét nem megy, addig nem veszek újat.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127961) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#127960) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez jól néz ki, csak nekem max. 2k-ért kellene markolat . :D
ROCKBROS-ról esetleg vélemény? Ebayről 2k-ból meglenne.

(#127962) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#127961) üzenetére


jjeahh
nagyúr

6030D, Tothgera30 hasznát itt olyant is tudtommal, nekem fogalmam sincs milyen az ESI-hez viszonyítva. Nekem filléres noname kínai szilikon volt még, az használhatatlan volt, felraktam, mentem egy kört és le is téptem a kormányról, mert nagyon nem tetszett :DDD. Amúgy valszeg vannak még jó minőségű szilikon marcsák az ESI-n kívül is, viszont az összes vastag, egyedül az ESI-től láttam én eddig többféle méretet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127963) Hasaggymeg válasza 6030D (#127957) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Újabb 4 gramm,váó! :DDD
jjeahh...nagymarkú barátnő nem jó,annak kezében minden kicsinek tűnik. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127964) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#127961) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Vagy esetleg ez? [link]
Elég vékonyak tűnik és normálisan lehet rögzíteni.

(#127965) trialboj válasza IMIIKE1998 (#127964) üzenetére


trialboj
őstag

NEM.
Ez gagyi, és mind az amelyik nincs legalább valami hallottam már valahol márkája. Az elején műanyag érzése van, majd gumi ami hamar kopik, és elolvad nyáron. Vegyél rockbrost ha akarsz, nekem volt szivacsos is, szerintem az marhaság, de nem a minősége miatt. Nekem nem tetszett hogy sosem éreztem a bringát, mindig olyan volt mintha habot fogtam volna ami nem tűnt sem kellemesnek sem biztonságosnak, persze kicsivel kevésbé rázott az erdőben, de sosem éreztem jól magam ha azt szorítottam keményebb lefeléken.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127966) Toobee válasza trialboj (#127965) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem nagyon bejött a szivacs.

https://barbieripnk.hu/

(#127967) jjeahh válasza 6030D (#127957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nabasszus... :DDD . Nyerget amúgy nem akarsz újat? Mert az valami acélpálcás kőnehéz gyári cucc lehet, erre a bringára karbonpálcás illik, azzal is spórolnál pár grammot, a végén leviszed 10kg alá. Vagy már most alatta van? :D

trialboj: Random szivacs nekem sem jött be, de a jó minőségű szilikon az nagyon.

IMIIKE1998: Nem pont ilyen, de hasonlóm volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127968) 6030D válasza IMIIKE1998 (#127961) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem volt bilincses szivacs, jó, de az vastag, fura volt elsőre. Ezt jobban szeretem (kinek mi). Viszont az puhább volt, jobban csillapított. Szerintem sokáig bírta volna, csak estem és szakadt.

jjeahh: ez 300 g, kaptam hozzá egy Ricsit, az 250 g, kinéztem egy Selle Italia SRL-t, az 150 g. Van kérdés? :)
Majd a seggem eldönti, meg a súlyhatár...

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127969) ZolkoW válasza jjeahh (#127962) üzenetére


ZolkoW
őstag

A kínai szilikonnak volt márkája? (hogy elkerüljem) És szilikongumi, vagy szilikonhab? Én a bilincseseket szeretem, de most kivételt tettem, mert ez a szilikonhabos nagyon ritka olyanban, mondom kipróbálom (héten jött, de nem tettem még fel, Rockbros amúgy)
A szivacsosat is szeretem, bilincsesben, leszámítva hogy ha vizes lesz, akkor tocsog, ha pedig sáros, akkor lényegében örökre olyan marad.

Teszteltem a Bikemagon is tesztelt, és kiárusítás alatt lévő Deca kabátot. Már kétszer lebeszéltem magam róla, mikor még 20e-be került, majd pénteken mentem átvenni egy rendelésem, és volt még belőle L-es (lehet, hogy az utolsó, XXL-esből, meg talán M-esből még volt pár a fehérvári áruházban). 15-ért csak elhoztam.. Ismerve a pár gyenge pontját is jó vételnek tartom, ennyiért meg főleg. Hátul kicsit nehéz elérni a zsebeit, és bár lenyúlik a hátsó része, meg szilikoncsík is van, azért az lehetne még hosszabb.
A mellkasán lévő zseb is lehetne nagyobb, mert úgy kell beleügyeskedni a 6 colos Nokiámat, de ezt is tudtam előre. Ma délután tudtam indulni, és csalóka volt az idő, melegebbre számítottam (még majdnem viccelődtem is, hogy ki akarom próbálni a kabátot, de nincs hozzá elég hideg). Egy réteg legalapabb síaláöltözőt vettem alá, az első komolyabb emelkedőig azért még fázás határán voltam, aztán onnantól nem volt gond. A legvégén megálltam dumcsizni egy haverral, az alatt azért visszahűltem, szerencsére már csak pár méter volt hazáig.
Amikor hazaértem, 3,6 fokot mutatott a kinti hőmérő. A hegyen még egy csomó árnyékos helyen volt jeges hó. Vastagabb aláöltözővel talán kezdettől jobban éreztem volna magam, de az is lehet, hogy az már sok lett volna az emelkedőkön. most nem nagyon játszottam a cipzárral sem egész út alatt, ami pedig szokatlan tőlem :) Igaz, hogy nem siettem sehova, csak könnyed túra volt (15km, 500m szint). A nyakmelegítőt, ami tartozék, és kigombolható belőle, nem tudom, hogy kell használni, el sem tudom képzelni, hogy tudom úgy felvenni, hogy az is a nyakamra kerüljön :) talán felülről, nyújtott karral kezdve..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127970) xmad


xmad
őstag

Na megvettem az Avid single digit 7 v fékeket..

össze hasonlítva a tektroval, a tektrónak a rugója jóval erősebb.
egyelőre nem érzem hogy sokkal jobb lenne az avid, de lehet a fékpofának is kell egy kis idő míg elkezd bekopni?

(#127971) Ironizer


Ironizer
tag

Van esetleg valakinek pont ilyen Thule Euroway 921-es vonóhorgos kerékpárszállítója? [link] Az érdekelne, hogy milyen szélesek a keréktartói, vajon belefér-e egy 2.25" széles monti kerék.

(#127972) jjeahh válasza ZolkoW (#127969) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ilyen legolcsóbb noname vacak. Bilincses markolatokkal általában az a bajom, hogy a gumi vagy szivacs alatt van egy réteg kemény műanyag is, mert abba kapaszkodik a bilincs, így sosem tudnak elég puhák lenni, mert a műanyag cső miatt nem lehet elég vastag a felső gumi réteg. Persze lehet, hogy van kivétel, pl. a race face half nelson-ról emlékeim szerint olvastam pár helyen, hogy viszonylag puha, igaz annak csak az egyik fele bilincses, lehet abban nincs műanyag cső.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127973) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127968) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+trialboy:

[link]LINK
Az a baj, hogy ezek alapján a csavaros rögzítésű kiesik, mert jelenleg is olyan van, mint a linkelt darab, aminél vastagabb semmiképpen nem lenne jó. Esetleg az a szivacsos Spyral mennyivel tömöttebb ennél? Kesztyűvel használod vagy anélkül?

(#127974) Begbiebike válasza Ironizer (#127971) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Pont ilyenem van, belefér akár a 2,4”-os is.
Akkor lehet gond, ha túl nagy a tengelytáv (modern trail, enduro gépek),
olyankor rövid a kerékrögzítő heveder. De erre megoldás, hogy a sínen odébb tolod az egész kerékrögzítőt.
Így még plusszos kerékkel sem volt gond. :)

(#127975) Ákkk válasza IMIIKE1998 (#127973) üzenetére


Ákkk
addikt

Vegyél enduro és trialra készűlt csavaros markolatot azok mind jók kicsit vékonyabbak,hogy kesztyűvel is lehassen fogni de szabadkézzél is jó a fogásuk kb 5000 körül már lehet itthon is kapni a legtöbb gumi keverék a túl puha szivacsos markolatok vastagabbak...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127976) Ironizer válasza Begbiebike (#127974) üzenetére


Ironizer
tag

Wow, ez jó hír, köszi. :R

(#127977) 6030D válasza IMIIKE1998 (#127973) üzenetére


6030D
Ármester

Passz, de 6(-8?) szögletű, és a lapoknál kb 2 mm a falvastagság, szóval ennél vékonyabbat max bandázsból raksz rá. Vagy abból se. Annyi, hogy nekem az alu kormányon ragasztóval volt fent, hogy ne mozduljon le, most a karbonra simán felraktam ablakmosóval, 3 perc múlva meg sem moccant.

ZolkoW: ha pedig sáros, akkor lényegében örökre olyan marad. nekem az volt fent Szilváson az özönvízben, szakadó (jég)esőben nagyon szépen kitakarította magát. :) Szerintem bő víz és szappan, plusz markolászással simán tisztítható, esetleg egy kis kefe, ami nem koptatja.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127978) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127977) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+Ákk:
Köszönöm, akkor lehet maradok ennél a Spyral-nél, mivel ingyenes szállítással meg tudom oldani a biciklikk.hu-ról.

(#127979) ZolkoW válasza 6030D (#127977) üzenetére


ZolkoW
őstag

jó, azért 95%-a kijött sima vízzel, de olyan sosem lesz, mint újan - nem halok bele, csak a kraton, vagy milyen markolatokkal ugye nem volt ez. Meg csak ezeken a színeseken látszik ennyire, sár színűt kell venni mindenből, az a megoldás! ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127980) Ákkk válasza ivana (#127948) üzenetére


Ákkk
addikt

Amúgy meg ez váz ezzel a geometriával egy 0 xc-re alkalmatlan és drága is. És miért mert nem elég merev ma direkt kipróbáltam egy 70... alu váz ami a ktm-n van az más kategória.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127981) kacsyx válasza Ákkk (#127980) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Tudom-tudom, nem magyar nyelvtan fórum, de kicsit több odafigyeléssel az írásjelekre értelmezhetőbb lenne pár hozzászólás.

(#127982) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#127969) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felveszed a kabátot,felgombolt sál hátul marad,kivűl,és simán nyúlik annyit,hogy fel,majd levedd,áthúzva fejeden,úgy a kabáttal magadon,de még kicipzározva.Ha hideg van úgy hagyod gyűrödjön nyakadon,álladon,szádon,ha melegebb akkor visszatűröd a kabát gallérjára,ha még melegebb pedig egyszerűen kint hagyod hátadon.Leghidegebben,ami eddig -7 volt,egy futó rövidujjú és 2 aláöltöző egymáson elég volt a kabát alatt,igaz,hogy több már nem is férne.

jjeahh...ez [link] igaz,hogy nem két forint,de tartós,nem szívja meg magát vízzel,könnyen tisztítható,kényelmes,helyén marad és még ráadásul tartós is.Én lassan 3 éve használom,eddigi legjobb markolatomként. 6030D...súlyát nemtom. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127983) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó napot, jó biciklizést, jönnék tanácsért, kedves kollégák.

Kéne vennem a futás mellé tavaszra kiegészítésnek két bicajt - egyet magamnak, egyet az asszonynak. Nem tervezünk triatlonozni, csak regenerációnak, kikapcsolódásnak kéne a heti 5-7 futás mellé, vagy ezek közül egy-kettő kiváltására valami sporteszköz.

Ahogy olvasgattam, nézelődtem, alighanem a fitness bike lesz a nekünk megfelelő kategória. Főleg beton, vagy kisebb részben jó minőségű, keményre döngölt murva, kavicsos földút (esőben sem sáros) a jellemző a környéken, emelkedő is akad azért, bár szerencsére nem súlyosak.

- Valami vékonyabb, elsősorban aszfaltra optimalizált kerék, de azért ne dobjon le azonnal a ló, ha jön egy kavicsos szakasz.
- Szarv helyett az egyenes kormány mindenképpen praktikusabb volna.
- Teleszkóp nem kell, sose szerettem, nem bízok benne.
- Agyváltónak örülnék - én még a régi csepel versenybicajokkal nőttem fel, mély nyomot hagyott bennem, hogy mekkora szívás, ha nem sikerül jól beállítani, és akad, kattog, ledobálja a láncot. Aztán az új szerkezetekkel már lehet, hogy nincs ilyen gond, tökre nem értek hozzá, javítsatok ki, ha tévedek.
- Tárcsafék szintén jó lenne, az új patkó- és v-fékek is biztosan jók már, de egyrészt kopik, másrészt sérülékeny, harmadrészt esőben is jó lenne, ha megbízható lenne. Terhelhetőség nem szempont, nem lesz teleaggatva kiskosárral, kitámasztóval, zászlócskával, és kutyaszállító utánfutóval, kimondottan sporteszköznek kéne.
- Súlyra nyilván a kevesebb a jobb, jó lenne valami ésszerű kompromisszum.

A fenti szempontok közül ha bármelyik gondolatmenetem hülyeség, azt megfelelő érvek hatéséra hajlandó vagyok belátni, ez csak a prekoncepció, tényleg nem értek hozzá.

Németországban élünk, szóval német webshopos ajánlatok jöhetnek, ha esetleg ismertek konkrét modellt. Árban jó lenne azért olyan 500 eur körül megállni darabonként, bár eleve az a típus vagyok, akinek jók a többéves modellek, ha leakciózzák, nincs bennem olyan sznobizmus, hogy csak a legcsilivilibb, friss szériás cucc a jó.

Nyilván nincs tökéletes választás, főleg az ár tekintetében, szóval felkészültem valami kompromisszumra, inkább abban lenne szükségem tanácsra, hogy miből engedjek, mihez ragaszkodjak, esetleg mire kell még figyelni, aztán ennek függvényében körbejárnám a boltokat a környéken az éppen aktuális akciók után kutatva.

Jah, a legfontosabb ne maradjon le: minden hozzászólást, meglátást, új szempontot, korrekciót, javaslatot, tanácsot előre is köszönök!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127984) ivana válasza Ákkk (#127980) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a modern geo, [link] ezek is alkalmatlanok XC-re? :U A 6061-es és a 7005-ös alu között gyártástechnológia különbség van, a végeredmény szempontjából nincs. Plusz mivel 100%, hogy mindkét váz kínában készült kizártnak tartom, hogy az angol menet, egyenes fejcső, gyorszárás agy váz abban a minőségben gyártódna, mint egy kúpos fejcső, press fit, átütős. Csak maga a press fit jóval drágább gépet igényel.

Drága? A levegős rock shox és a suntour XCM rohadtul nem egy kategória. Az SRAM NX és az alivio (ráadásul nem is a kurrens alivio, mert ott pl. a hajtás integrált) meg végképp nem.

(#127983) peterkeT

Valami vékonyabb, elsősorban aszfaltra optimalizált kerék, de azért ne dobjon le azonnal a ló, ha jön egy kavicsos szakasz. Trekking vagy monti félterep gumival.

Teleszkóp nem kell, sose szerettem, nem bízok benne. Mostanában minden rárakják az olcsó szemét telót.

Agyváltónak örülnék Nem ajánlom jóval nagyobb szívás minden szempontból. Akkor már inkább 1x rendszer, de ennyiért az se játszik.

egyrészt kopik, másrészt sérülékeny, harmadrészt esőben is jó lenne, ha megbízható lenne Kopni a tárcsa is kopik, a tárcsa sérülékenyebb egyértelműen, az eső meg nem akadály. Szerintem ne ez legyen szempont, ennyiért nehéz.

Összefoglalva, szerintem vegyél két régi német crmo trekkinget és rakasd össze rendesen, azok jó és megbízható gépek. Koolstop fékpofa aztán a fékkel sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#127985) ZolkoW válasza parandroid (#127983) üzenetére


ZolkoW
őstag

típusokban mások jobban otthon vannak, én csak az agyváltóhoz fűzném hozzá, hogy én nem ragaszkodnék hozzá a helyedben,sőt. állítólag egy Nexus/Alfine már jó, de ezek az 500 euróból felemésztenek vagy 250-et. manapság szerintem egy Alivio váltás is bőven használható kategória, és otthon is tudod finomhangolni, ha egyáltalán kell.

szerk: a fékekkel kapcsolatban részben egyetértek az előttem szólóval, de ha v-fék,és tudsz olyat választani,amin legalább van tárcsának hely, az végképp jó, mert tudod fejleszteni,ha tényleg igény. a tárcsának is van hátránya (ha 8as kerül bele,az szívás,és ehhez elég figyelmetlenül odatámasztani valamihez), de én se mondanék le róla.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127986) parkr válasza parandroid (#127983) üzenetére


parkr
őstag

szerintem ezek bőven megfelelnének [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#127987) parandroid válasza ivana (#127984) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

80-20, vagy még inkább 85-15% lenne a felület aránya az aszfalt javára, szóval inkább az utcai kategória felé hajlanék, de a szarv nélkül. Trekkingeket néztem, de azokat a németek eleve csomagtartóval, fém sárhányókkal, agydinamóval, lámpákkal, meg sokszor teleszkóppal adják, ezek nekem mind feleslegesek. Másrészt ezek inkább tűnnek kirándulgatós nyuggerbringáknak, mint sporteszköznek, aztán lehet, hogy csak rossz kategorizálást, vagy téves konkrét modelleket néztem. Monty eleve kizárva, hegyi biciklizés eleve nem lesz. Kimondottan kardióra kellenének a gépek, nem kirándulgatni járnánk velük, ha igen, akkor max annyi cuccal, ami egy futós/bicajos hátizsákban elfér.

A műszaki tartalomból értelemszerűen hajlandó vagyok alábbadni, főleg a minőség, megbízhatóság javára. Mechanikai részhez abszolút nem értek, totális antitálentum vagyok (szervizdíjak meg a németeknél horribilisek), szóval lehetőleg minél kevésbé karbantartás-, illetve beállításigényes komponenseket szeretnék, ezért gondolkoztam az agyváltón is.

Elsőre innét nézegettem (bike24.de), nyilván az árkategória aljáról, de nekem ezek elsőre megfelelőnek tűntek, nyilván jó lenne kifogni valami akciót valamelyik szimpatikus példányra.

parkr: Aha, valami ilyesmiket néztem én is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127988) ivana válasza parkr (#127986) üzenetére


ivana
Ármester

Ez ennyiért elég korrekt. Mondjuk ezek a négyszöges hajtókarok kikophatnának már.

(#127989) Ákkk válasza ivana (#127984) üzenetére


Ákkk
addikt

Te azt sem tudod miről beszélsz láttad azt amit linkeltem neki és mennyiért árulják és milyen felszereltséggel, vannak itt bajok....
Hát részemről ennyi megyek inkább tekerni.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127990) jjeahh válasza Hasaggymeg (#127982) üzenetére


jjeahh
nagyúr

84 gramm :DDD . Ha sokkal olcsóbb lenne már most rendelnék egyet, de így majd meglátjuk... ment a wishlist-re, aztán egyszer lehet kipróbálom, ha te azt mondod jó, akkor biztos az, kérdés, hogy az ESI után jobbnak vagy rosszabbnak érezném-e. ESI-vel amúgy nekem semmi bajom nincs, nem látszik rajta a kosz (a feketén), ez is a helyén marad, szintén nagyon kényelmes, menő az ESI logó a kormánydugókon, egyedül a tartósságát tudnám felhozni negatívumként, én 7 hónapja nyúzom és kezdett szétmállni a széle. Szerintem tavaszig még kibírja, aztán lecserélem az újra. Mondjuk annyira nem zavar engem ez sem, 18 euró 8 havonta belefér, mert meg is hálálja az árát. Ja, a dugók nagyon sérülékenyek, de szerencsére 2 euró körül külön is kapható párban. Egy biztos, gumi marcsára az életben nem váltok vissza :D

Ákkk: Vessző. Amúgy van valahol neten geo ábra a Btwinről, vagy csak ráültél és személy szerint neked nem tetszik? Mert én nem találtam sehol egy adatot sem a csövek hosszáról meg a teló szögéről :B .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127991) 6030D válasza parandroid (#127987) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem egy kicsit még tegyetek az 500-hoz, pl a bike24-en 600-650 euroért már nevesebb márkák gépei is vannak. Kb olyan, mintha 10e ft alatt szeretnél jó futócipőt venni.

jjeahh: 10. képen van geo

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127992) parandroid válasza 6030D (#127991) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Benne van a pakliban. Cube-okat nézegetem most (SL Road talán?), meg Ghostot (Square Cross ?), gondolom ezek már olyan gyártók, ahol az alapmodellek is megbízhatóak.

De majd tényleg körbe kell járni pár üzletet, végignézni a kínálatot, meg hol mi akciós, talán tavaszra beindul most a piac. Nézem a helyi apróhirdetéses oldalakat is, hátha valaki valami alap dolgot lecserél valami komolyabbra, de ez rizikós, mert ugye fogalmam sincs, mit kell nézni a használt bicikliken. Meg majd körbekérdezek ismerősök között is, a futós társaságokban is van pár triatlonos/bicajos, hátha valaki váltana, és lesz valami eladó cucc.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127993) jjeahh válasza 6030D (#127991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És tényleg, nem néztem végig a képeket. Nekem egyáltalán nem tűnik rossznak az a geo, max az effektív felsőcső hossz picit szokatlan, de láttam már hosszabbat is, pl. 2017-es Kellys Gate/Thorx. Na ezeknek tényleg el volt cseszve kissé a geoja, túl hosszú volt az eff. felsőcső, a 71 fokos fejcső már nem menő (az enyém is ennyi :DDD ), a láncvilla is 10mm-vel hosszabb volt, mint a Btwin-é. Mégis jól fogyott anno ez a bringa, tudtommal a topikban is volt (van?) pár... és miért is? Pont a jó ár/érték arány miatt, ami a Btwinnek is az erőssége :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127994) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! Használ valaki ilyen pedált? Ajánlott kategoriába tartozik vagy nézzek inkább mást?

[ Szerkesztve ]

(#127995) Yahhher válasza jjeahh (#127993) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem az említett gate van itthon.
Direkt lementem megnézni a láncvillahosszt.
Azonos az st angle a decással, ez alapján nehez tudom elképzelni, hogy tényleg 10mm-rel rövidebb neki. Nekem van gyakorlatilag új gumikkal 11 mm kerék előtt szabad hely... Mondjuk ettől még nem értek a geo-hoz, de érdekel e az igazság. Max elmegyek, lemérem..
Valaki el is mondhatnà, hogy végül is mi a baj ezekkel a geókkal? Decással, meg a gate-tel.

Üdv B.

(#127996) Massmurderer válasza Misi1980 (#127994) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hasonlót.Szegecsek(csavarok) hamar rozsdásodnak.

(#127997) jjeahh válasza Yahhher (#127995) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyan nagy baj nincs, csak ha rövidebb a láncvilla valamivel fordulékonyabb lesz tőle, a laposabb fejcső miatt picit stabilabb nagy sebességnél stb., nemrég asszem Runner bővebben is írt róla, de ha összehasonlítod a legújabb Gate-el is láthatod, hogy ezeket a dolgokat más a Kellys is újratervezte, így már modernebb a geo. Annyira azért ne éld bele magad ebbe, tavaly még én is simán rákívántam arra a 2017-es Gate-re, az áráért verhetetlen ajánlat volt, eleve átütő tengelyes bringát senki nem kínált annyiért :N . Az én vasamnak sem modernebb a geója, de letojom és amíg megvan kiélvezem az életet vele, viszont a következő bringámnál már erre is figyelni fogok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127998) Yahhher válasza jjeahh (#127997) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Mármint mibe ne éljem bele magam? ☺️

Üdv B.

(#127999) 6030D válasza parandroid (#127992) üzenetére


6030D
Ármester

Egyébként ha a legjobb ár/érték arányt akarod, akkor be kell menni boltokba, outletekbe, és onnan választani készletről, mert azok nagy valószínűség szerint már kedvezményes árak lesznek. Még esetleg legközelebb, ha jöttök haza, akkor kanyarodjatok a Radwelt Michi Knopf felé, ott biztosan találtok valamit.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128000) IMIIKE1998 válasza Yahhher (#127998) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem úgy érti, hogy ne hidd azt, hogy olyan rossz az a vázgeometria.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.