Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122501) Hasaggymeg válasza zoli03 (#122500) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kormány fel van emelve mint állat valami óriásgyűrűvel a kormányszár alatt,mely szintén emelkedőre van szerelve...így csoda,hogy egyáltalán elég a nyeregcső.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122502) emiki6 válasza cdl (#122499) üzenetére


emiki6
veterán

Valami olyat keress, hogy biciklis sebességmérő, amiben van gps tracker és összeköthető pulzusmérő kar/mellkaspánntal, valamint géppel szinkronizálható, esetleg összekapcsolható pedálozásmérővel.
Többiek: létezik ilyen? A polar biciklis computere mit tud?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122503) gabro0 válasza emiki6 (#122502) üzenetére


gabro0
őstag

GPS-es bringás órák ezeket tudják nagy valószínűséggel, de nem 5-10e Ft-ba kerülnek sajnos.
Telefonok egy része is ANT+ kompatibilis, azokkal kiváltható, csak telefont körülményes kormányra szerelni.

[ Szerkesztve ]

(#122504) emiki6


emiki6
veterán

Alin mostanában ezeket rendeltem meg:

- Első lámpa, 400 lumen, 2500 mAh (gaciron V9C-400 + kapcsoló): [link]
- Gumi markolat (Rrockbros, narancssárga): [link]
- Több zsebes, levehető nyeregtáska (rockbros, szürke): [link]
- 60cm kerületű gumiszallag (a kis és közepes farizmom, valamint a csípőhorpaszom megerősítéséhez): [link]
- Ujj nyújtó erősítő cucc (golf könyök megelőzésére): [link]
- 208 cm kerületű gumiszalag (sárga, bemelegítéshez): [link]
- 208 cm kerületű gumiszalag (sárga, bemelegítéshez) [igen, ugyanaz, csak drágább, sajnos az előbbit találtam meg később, az csak amolyan öccáért jöhet kategória :D Ha azt találom előbb azt vettem volna meg csak.]: [link]

gabro0: na, igen. Esetleg azt meg tudja mondani melyiket érdemes venni? (ár/érték arány, akkuidő, online kezelőfelület minősége, egyéb praktikus szempontok szerint)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122505) IMIIKE1998 válasza chubby2o6 (#122498) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A nyereg a közlekedős bringáról van, és mivel Cube nyereg, muszáj volt "álszigszalagoznom", hogy a kleptomániások ne kattanjanak rá...

zoli03: Azóta picit lejjebb lett véve, kicsit magasra húztam először.
pc360: Nem tervezem cserélni, a fékek is rendben vannak az Alföldön. Hegyre lehet más lenne, de ide teljesen oké. De amúgy van tárcsafék felfogató a vázon.

[ Szerkesztve ]

(#122506) Hasaggymeg válasza emiki6 (#122504) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Belecsaptál rendesen a lecsóba,majd írj milyen az a markolat,kellene lányom bringájára.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122507) trialboj válasza IMIIKE1998 (#122505) üzenetére


trialboj
őstag

pfááááj mekkora ötlet. A boltba járós bringámat holnap körbe is tekerem pár sárgás zöld szigszalaggal, ha azt hiszik meg van reccsenve a váz/villa, kisebb az esélye h az enyémet viszik :D

Én GPS security feliratot akartam ragasztani a felső csőre, de mi van ha nem tud olvasni a kleptomán polgártárs, a jó öreg szigszalagot viszont mindenki ismeri.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#122508) Hasaggymeg válasza trialboj (#122507) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sőt,ejthetnél egy mély vágást is rajta,csak a biztonság kedvéért. :DDD ...amúgy ezzel a szalagos megoldással csak az a baj,hogy olyan ronda lesz tőle,hogy lassan várod lopja már el valaki.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122509) emiki6 válasza Hasaggymeg (#122506) üzenetére


emiki6
veterán

Amúgy az a terv, hogy narancssárgával dobom fel azt a fekete Staiger vázat. A lakatom narancssárga, a prizmáim is, szóval a markolat is az lesz, esetleg pedál, illetve azok a szilikonos velotech helyzetjelzők is vannak narancsban. Ja, meg a hosszúujjú bringáskesztyűm is naracssárga. :D (a türkiz áll közel hozzám, de abból nincs kb semmi...)

Hogy mennyire lesz jó, az úgyis csak hónapok múlva derül ki, hogy ragad e, kenődik e. Markolattémában csak párat, ám elég kölönbözőket ajánlottatok mikor kérdeztem, vagy nem volt igazán jó (bestbuy) vagy titkoltátok, szóval gondoltam kipróbálom ezt.
Az alis linkeket meg azért gyűjtöttem össze, hogy meglegyen az archívumban. Szeretem a ph-t, mert ha valamit vissza kell keressek könnyű dolgom van. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122510) 6030D válasza emiki6 (#122504) üzenetére


6030D
Ármester

Nyeregtatyóra rossz a link.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122511) emiki6 válasza 6030D (#122510) üzenetére


emiki6
veterán

Valóban!
Szóval Rockbros nyeregtáska:
[}<( jólink )>{]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122512) 6030D válasza emiki6 (#122502) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt mindegyik GPS tudja, de egyik sem olcsó. A Bryton 10 a legolcsóbb, itthon 17e körül, ahhoz egy magene öv és máris 22-23e ft-nál járunk. Sebmérő, pf mérő nem fontos hobbi szinten (szerintem).
A Polarból az M is tud mindent, csak monokróm a kijelző meg nem navigál, a V meg színes, még többet tud, de ezek már drágábbak.
Tomtom árakat nem tudom. Garmin árakat tudom. :)
Polarnak jó az app, főleg edzéstervezéshez. Ha csak utólag nézelődik valaki, akkor meg mindegy, mert bármit bárhova lehet szinkronizálni, ott meg kielemezni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122513) emiki6 válasza 6030D (#122512) üzenetére


emiki6
veterán

Polár h7 övem már van megy egy m400. Az m400 ugyan rátehető a kormányra, de szerintem túl hamar merül. Ha a cél a loggolas, akkor nem praktikus, kéne valami ami tud gps-t, hr-t trackelni esetleg mást és nem kell olyan gyakran tölteni, de mondjuk kompatibilis a h7-tel (ami nyilván nem lesz az emberen mindig, ha teker, de ha van, akkor figyelje az óra mit mér.
Szines kell a francnak. Írja ki az időt, a sebességet, esetleg megtett út, meg tekerési frekvencia. Nekem pl pont jó ha a gps-t csak loggolja, de a kerékfordulatszámból számolja a sebességet, tehát gps pozíciót, hr-t meg tekerésfrekvenciát loggolna pont jó lenne, a sebességet meg kiszámolná az online felület. Mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122514) 6030D válasza emiki6 (#122513) üzenetére


6030D
Ármester

Gyorsan merül? Akkor ott gond van. Nekem pulzust mérve, pulzus tartomány csipogással, gps loggal simán elmegy 4-5 órát és nem írja ki utána a 10%-ot. Esti futásnál 1-1,5 óra folyamatos világítással nincs szinte merülés, max egy egység.
Vidd el a Zergéhez elemcserére (fura, hogy így hívják, gondolom ez az akksi csere.)
[link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122515) emiki6 válasza 6030D (#122514) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem is bír annyit, de ennél több jó lenne, mondjuk 10-20 óra.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122516) bringasisti válasza emiki6 (#122515) üzenetére


bringasisti
őstag

Akkor használj telefont.

BENEFON DELTA--------N8

(#122517) emiki6 válasza bringasisti (#122516) üzenetére


emiki6
veterán

Telefonnal 10-20 órás kijelzőidő?
Különben sem használnék telefont ilyen célra, kilóméterórának nem való, hiába tudja ellátni a feladatot.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122518) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, ha már van egy ilyenem, akkor ilyent nem kell vennem a középcsapágy beszereléséhez ugy-e? Fontos az a lyuk a végén amibe ezt bele lehet dugni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122519) SSJmeszes válasza jjeahh (#122518) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

1, Nem kell, az ugyan azt tudja.
2, Annak a lyuknak elméletileg annyi haszna van, ha nem villáskulcsal húzod rá.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#122520) jjeahh válasza SSJmeszes (#122519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122521) 6030D válasza emiki6 (#122515) üzenetére


6030D
Ármester

20-as átlaghal számolva az 200-400 km. Nem tudom mennyit mész, de ha nem keveset, az 1-2 hét. A naponta töltős telefonok világában szerintem nem gond a 2-3 naponta töltés egy sportóránál.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122522) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122520) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt a kis,általában műanyag szorítócsavart a bal hajtókar végén amúgy sem kell megbikázni,nekem [link]ilyen van,de csak kézzel szoktam vele ráhúzni az a rögzítőt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122523) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122522) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!

Be is rendeltem a csomagot, komplett hajtás, lánc csere + alkatrészek -10 eur kuponnal és 91.70 eur lett a végösszeg, szvsz nem vészes. A hajtókar Acera, de integrált, a fogaskoszorú Alivio CS-HG400, úgy tűnik ez a szint már könnyített és rozsdamentes bevonatot is kapott, szerintem a régi Deore után nem lesz visszalépés... a hajtókarom eddig négyszögtengelyes Acera volt, asszem valami 2014-es modell, szal a hajtókar is tuti jobb lesz, ha tényleg kompatibilis a váltóval. A középcsapágy talán az egyetlen, ami üti a topik szintjét, az Saint SM-BB80 :DDD . No meg a szerszámok, majdnem az összes Icetoolz, szerintem jó cuccokat gyártanak. + Elvileg úton van a Recon RL 2019 is, meg egy új ESI Grip, szal lesz amit szerelni-tesztelni :D . Ezeken kívül pár cucc már meg is érkezett, többek között egy ilyen, egy ilyen meg egy ilyen pumpa.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122524) ivana válasza Hasaggymeg (#122522) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem is ilyen van, ez legalább nem foglalja a helyet :) A műanyag csavarral kotyogás mentesre kell belőni, megszorítani semmiképpen sem szabad.

(#122525) Hasaggymeg válasza ivana (#122524) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is azt tartottam szem előtt,meg az árat. :DDD ...láncos kulcsom sincs,csak egy Salamon töke fényességűre tisztított,levedlett láncom,mellyet egy már nem használatos [link]körmös kulccsal együtt használok a célra.Az előbbi rögzítő csavart csak úgy rámarkolva arra a kulcsra ,kézzel szoktam ráhúzni.Amúgy már újabban kisebb [link]csapágyat gyártanak,adapterrel adják én meg [link]ezzek rögzítem. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122526) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy remélem a hézagolók minden középcsapágyhoz dobozban járnak gyárilag, mert ha nem, akkor azt külön kell rendelnem :D . Fura, hogy a rose-on csak a Deore csapágynál írja, hogy adnak hozzá.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122527) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na ezt becoptam, amatőrök szerencséje :DDD . Berendeltem a 22-30-40T hajtókart a mostani 22-32-44T helyett, mert a váltómnál max 44/48T-t ír, de elvileg csak lejjebb kell helyezni. De én hülye nem néztem rá a váltóra... eddig. Most látom, hogy max 5mm-t lehet lejjebb rakni, mert a váz tovább nem engedi, az valszeg nem lesz elég :W . Nem lenne nagy probléma mert egy váltó nem drága és amúgy is nagyon rozsdás már a jelenlegi, de most nem számítottam erre és az összes "zsebpénzem" elköltöttem paypal-ről, legközelebb valszeg 20-a után vagy hó végén lesz újra zsé rajta. A másik probléma, hogy olyant így már nem merek venni, amin max 44/48T-t ír, így ahogy elnézem az összes Deore, XT, SLX kiesik, csak Alivio marad, mert annál azt írja, hogy max 40T, szal gondolom (remélem) kompatibilis lesz a vázammal meg a hajtókarral. Viszont az a "Kapazität: 18 Zähne", magyarul kapacitás: 18 fog mit jelent?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122528) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igaz Deore alattit még nem vásároltam,de mindegyikben volt. :F Tudtommal az az összes különbséget jelenti a legkisebb és legnagyobb első tányér között...de lentebb írja is,hogy csak 40/30/22-es hajtóművel jó....ugyanakkor próbáld ki,meglehet elég az a fél centi,sőt így sacc per kábéra azt mondanám bőven,hisz +4 fog csak nem növeli a sugarat több mint 5mm-el,átmérőt egész centivel. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122529) bringasisti válasza emiki6 (#122517) üzenetére


bringasisti
őstag

Valamit félre értettél! B@szni és szüznek maradni egyszerre nagyon nehéz. Akkor vegyél egy 80+ kerékpár komputert és vigyél magaddal tartalék CR2032 telepet.

BENEFON DELTA--------N8

(#122530) 6030D válasza bringasisti (#122529) üzenetére


6030D
Ármester

A mai világban, ahol minden lyuk p*n@? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#122531) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122527) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megmértem nejem 48fogas 105-öse és az én 40fogas slx-em között durván 1,5cm van átmérőben.Durván,mert felszerelve elég nehéz megmérni.Ha a közepét veszem ennek az 7,5mm,ami 3,75 sugarat jelent,vagyis annyival kell lentebb kerüljön váltód.Persze ha eddig jól volt szerelve,~2mm-re a terelő a 3-as tányér fogainak tetejétől.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122532) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122531) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, mostmár úgyis muszáj lesz megpróbáljam a jelenlegi váltóval, mert valszeg hamarabb megjön a hajtókar, mint a pénz a paypalem-re a legutóbbi munkámért. Ha meg nem jó, akkor gondolom az az Alivio kompatibilis lesz mindennel... ha viszont azt is lejjebb kell rakni és emiatt a vázzal nem kompatibilis, na akkor fejjel nekifutok a falnak :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122533) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csodálkoznék ha egy felső bilincses nem érne le addig.Alsóst értem,hogy nem tudsz olyan mélyre helyezni,de a felsős?! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122534) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az nem változtatható? Mert ahogy elnézem ezeket alulról is lehet húzni meg felülről is, gondolom ha alulról húzod, akkor felül kell a vázra rakni, ha felülről, akkor alul kell a vázra rakni :F . Persze ez csak találgatás a részemről, nem vagyok biztos benne, csak fura, hogy ha megézed a második képet, ott alsó bilincsest mutat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122535) Hasaggymeg válasza jjeahh (#122534) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A húzás más dolog.Vannak alsó bilincsesek melyek alulról és felülről is húz6ók,felső bilincsesek szintén,ez a dual pull.Sosem szerettem az alsó bilincseseket,szerintem nehéz karbantartani őket.Felső bilincs (vagy direkt rögzítés) felső húzás rulez! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#122536) robee19 válasza jjeahh (#122532) üzenetére


robee19
tag

Megkérdezhetem, hogy mit melózol, ami paypalra fizet?

[ Szerkesztve ]

(#122537) jjeahh válasza Hasaggymeg (#122535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja most látom, azért van két különböző kép, mert lehet választani mindegyiknél, hogy top swing vagy down swing-et akarsz, gondolom a top swing az a felső bilincses. Vagy tévedek? Ezek szerint lehet, hogy mégiscsak jó lenne pl. ez a Deore is? Árban nem nagy a különbség és szívesebben vennék Deore-t ha már újat veszek, csak az a 44/48T riaszt el a specifikációnál. Amúgy azon kívül, hogy legyen 3x9-es, kell egyébre is figyelni, hogy biztosan kompatibilis legyen?

robee19: Online stock dizájner oldalak és 99Designs.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122538) robee19 válasza jjeahh (#122537) üzenetére


robee19
tag

A Kreanodon én is gondolkodtam már, hogy megpróbálok pályázni. Sőt anno valamikor készítettem is valami zsidó vallási közösségnek munkát, aztán kaptam az üzenetet, hogy inkább maradnak a régi arculatnál.

(#122539) bunddog válasza jjeahh (#122537) üzenetére


bunddog
tag

Milyen hajtókart vettél? <- közben visszagörgettem :D Van amúgy compatibility táblázat, ott ezt a deore-t x-eli a 40-30-22-höz. Első váltó amúgy szerintem nem egy űrtechnológia, rendben van az az alivio és az legalább kompatibilis azzal a kiosztással, m4000-ds3/6 és a m4000-ts3 is, magyarul mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#122540) jjeahh válasza bunddog (#122539) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt, én nem találtam sehol kompatibilitási listát, de remélem rendben lesz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122541) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#122501) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem nem olyan rossz a geója, a nagyobb gyártók sem feltétlenül jobbak...

(#122542) emiki6 válasza 6030D (#122521) üzenetére


emiki6
veterán

A telefon mindig velem van, éjszaka töltöm. Az sportóra minden tekerésnél nálam lenne, ha nem kellene ilyen gyakran tölteni. Nem viszem magammal, ha közelre megyek, hogy spóroljak az akkuidővel. Ha nem kéne spórolnom nem így lenne.
Biciklinél az lenne jó, hogy ráteszem a computert, egy hétig használom, aztán leveszem, töltök és szinkronizálok. (Természetesen ha lelakatolom, akkor is leveszem)
De ha ez olyan high-tech dolog, akkor nem eröltetem... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#122543) cdl válasza emiki6 (#122502) üzenetére


cdl
senior tag

A GPS-es kerékpáros sebességmérő nem alternatíva Nekem.
Van egy Sigma 16.12-es kütyüm pedálfordulatmérővel, szeretem
Mindent tud, amire szükségem van.
GPS.-re semmi szükségem, bevált utakon járok az esetek 99%-ban.
Marad az óra.
A mellkaspántos megoldás jobb sokak szerint, de nem tudom kihasználnám e az előnyeit.
Márciustól lesz napi használatban, addig még van időm vadászni egyet.
Ma végre volt időm tekerni.
Szokásos Létai kőr, szűk 50 Km.
Odafelé a halálomon voltam, egyáltalán nem volt energiám bringázni.
A helyi kocsmában 1 kv+ málnaszörp viszont szárnyakat adott a visszaútra.
Sikeresen túlöltöztem persze.
Induláskor 10 fok, visszafelé már 18, szóval tocsogtam a vízben.
Ezt is tanulni kell.

(#122544) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Olcsó első+hátsó lámpát keresek. A lényeg, hogy ne menjen tönkre 2 hét alatt. Amúgy nincsenek nagy igényeim, csak mostanában hamrabb sötétedik és nem árt. Valakinek ötlet? :D

(#122545) StLui


StLui
veterán

Megjártuk Kalnicát, nagyon jó volt, gyönyörű idő, napsütés, meleg. Csak fél 12-kor tudtunk kezdeni, ezért egy kávét kivéve meg sem álltunk, ott még úgy is éreztem laza nap volt, de reggel úgy ébredtem mint akit összevertek :D b 20 kört tudtunk menni, ha 9-kor rajra készek lennénk akkor még 5 kör és egy ebéd szünet belefért volna. felvonózás sikeresen teljesítettük, bár az első két menetben kiugrott a csákány, és majd meggebedtem mire felértem :D Elején az Enduro nevű pályán megyünk végig, az utolsó 2 percben pedig a Fox-on. Ezeken kívül kettőt csak kipróbáltunk, úgy döntöttünk nekünk egyelőre bőven elég lesz ez a kettő első alkalomra. ha jó idő lesz megyünk jövő héten is, annyira bejött. Autópályát kerültük szlovákoknál, úgysem lett volna sok, így matrica nem kellett (de kb 20-30 perc plusz időben oda is, vissza is), 430km oda vissza nekünk. 15 eur / fő a bérlet, büfé elfogadható árú.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#122546) bunddog válasza jjeahh (#122540) üzenetére


bunddog
tag

ez a komp. táblázat azon része ami neked kell nincs már benne az a deore váltó. De majd megpróbálod ez a táblázat nem szentírás, e szerint az M782-es xt hátsó váltóm se kompatibilis a 11-25-ös sorral mégis szépen és gyorsan megy a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#122547) jjeahh válasza bunddog (#122546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tyű, köszi szépen, fura, hogy a rendelt középcsapágyamat csak 10-11-12 speed rendszereknél mutatja, 9-esnél nem, de remélem működni fog, nem igazán értem mi köze a csapágynak ahhoz, hogy hány sebességes a hajtásom :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#122548) rétisün válasza jjeahh (#122547) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanolyan középcsapágyat használok a 8 sebességes bringában, mint a 10-esben, ugyanúgy működik mindegyikben, szóval ennek semmi jelentősége.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#122549) ivana válasza jjeahh (#122547) üzenetére


ivana
Ármester

Semmi, a 24mm-es tengely az adott. Országúti csapágyak esetén van annyi, hogy azok 2mm-el szélesebbek (összesen, oldalanként 1mm), hogy tudjanak belőle csinálni olasz menetest is.

(#122550) 6030D válasza emiki6 (#122542) üzenetére


6030D
Ármester

Én még mindig nem értem, hogy nem elég az M400 neked. Mennyit tekersz egy héten? (Nem most, nyáron)
De: mivel nem az a kérdés, hogy megvedd vagy sem, megtehetnéd, hogy egy full töltés után megnézed, hány napot bír, ez alatt mennyi a sportra szánt idő. Csodálkoznék, ha két hét alatt 3-nál többször kellene tölteni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.