Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111451) Norb79 válasza (#111449) üzenetére


Norb79
őstag

Nézd, kétféle módon is el tudom mondani, hogy a kiadáskori állapot az a kiadáskor van, nem a második verzió kiadásakor, hanem az elsőnél, de akinek ez túl bonyolult annak számozzák. Az angol verzió asszem 1.06 volt, azaz már hatodik patch utáni állapot.
És oké, legyen akkor csak 6/7, de az is azt mutatja, hogy rém gyenge amit 1.0ra összehoznak trendszerűen, még legalább 2-3 játékra kellene ilyen kitekert indoklást kitalálni, hogy a g1-2-3,r1-2-3, elex hetesből az 1.0 az miért nem az 1.0, hanem az 1.06, és az miért is nem volt ezer sebből vérző.

(#111452) Moby


Moby
addikt

De hogy legyen ON is: végül győzött a szarrágóság, és az isten tudja hány twist után végül XSX-re vettem meg a Dio4-et. Azért az argentin kód csak argentin kód :DDD

(#111453) válasza Bad Pritt (#111447) üzenetére



tag

A G1-2-nél ez sokan éven át nem volt nagy divat, Risenbél bem is hallottam ilyesmiről. Az FPS-unlici, a magasabb felbontások, új OS, új vasak miatt jött ezt be. De ez kell - többek között - a GTA-knak és az RtCW-nek is, és sokáig a Doom 1-2-nek is, azt hiszem, a Switch-pirt hozta el a modern felbontásokat, 60 fps-t, PC-re és Xboxra, PS-re is. A source portok persze többet tudnak. Amelyik korabeli FPS nem kapott ilyen hivatalos jezelést, annak mind kell. A KotOR kapcsán elolvastam, hogy kehetne székesvásznúvá tenni, hát azt mondtam, hogy addig inkább gányolás helyett újrajátszom. Ugyanez a G1-2-nél két perc :)

Számomra amúgy jellemzően vállalhatóak a klasszik xboxos játékok, a következő akcióban szerintem már tényleg megveszem a KotOR-t. Az RtCW-ből nagyon is szeretném a boxos verziót, de sajnos nem BC-s. Persze online co-op remaster nélkül esélytelen.

(#111454) válasza Norb79 (#111451) üzenetére



tag

Mondom, hogy 1.08j volt az első angol verzió, 1.08k az egyetlen angol patch, de mindegy.

Leírtam, hogy mely állításokat vitattam, nem a day1-re vonatkozót. Többször is leírtam. Elolvasni pedig bármennyiszer el tudod, ha legörgetsz.

(#111455) Norb79 válasza (#111454) üzenetére


Norb79
őstag

Másra vonatkozóan nem volt állítás, csak a kiadáskori, 1.0 technikai állapotra.

(#111456) Bad Pritt válasza Norb79 (#111455) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én írtam, hogy patchek után is hulladékok voltak, Gothic 3 elég hírhedt példa, az első Risent is elég szar állapotban hagyta ott a Piranha, Risen 2-vel már bőven a legvégső build során játszottam és az sem volt túl jó állapotban (mind PC). De elég felcsapni egy random Steam/Gog vagy bármilyen fórumot és látszanak az állapotok, megjelenéskori állapotról szinte nem is érdemes beszélni, olyan szinten értékelhetetlen volt néhány játékuk. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#111457) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#106500) üzenetére


ρσгτσ
őstag

They brought back the Xbox 360 Controller
Kevin Kenson
Hyperkin - Xbox 360

ZX Spectrum - Commodore 64

(#111458) Dinomano válasza eL Geri (#111407) üzenetére


Dinomano
senior tag

Én is kipróbáltam a demót, körbe-körbe futkározásból állt a játékmenet, míg meg nem jelent láncfűrészes barátunk (Hamar lerendezett). Kijátszottam anno az eredetit, de már nem emlékszem: Ott is 6-8 lövést kellett leadni testre, hogy valaki megfeküdjön?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#111459) Dinomano válasza (#111453) üzenetére


Dinomano
senior tag

Conker Live and Reloaded-et vettem meg akcióban 900-ért nemrég. Egy 16:9 képarányt "varázsolhattak" volna rá valahogy, mert 4:3-ban fut sajnos...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#111460) beyruth82


beyruth82
veterán

Végül nem bírtam megállni és megis befejeztem a redfallt szólóban is. Az összes létező fő és mellékküldetést megcsináltam, minden safehouset, travel pointot felszabadítottam, így lett 39 óra a vége. A játekot kibeszéltük már sokszor nagyon nincs mit ragozni rajta tovább. Egy középszerű fps shooter. 10/6-ra értékelném. Közelít az Atomic Hearthoz. A grafikat leszámítva ami egyértelműen ég és föld a két játék között vannak részei amik még jobban is sikerültek és vannak amik rosszabbul. Nagyon az év első felén voltunk még ês én akkor erősen túlértékeltem az AH-t ma már azt is középszerű, felejthető játeknak tartom, ahogy ezt is.

A spyro maxolási projektem mellett (amit hetek óta kitartóan csinálok szinte minden nap) akkor most neki is állok és végigjátszom a jedi fallen ordert ha már tegnap szóba került itt a topicban. 🙂

(#111461) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

(#111462) homerhamm válasza beyruth82 (#111460) üzenetére


homerhamm
addikt

Neked ezért kitüntetést kellene kapnod. :D A következő a Gollum játék lesz? ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#111463) csuvicsuva válasza Dinomano (#111458) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Az utolsó mondatodról most ez a régi "klasszikus" jutott az eszembe:

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#111464) homerhamm válasza eL Geri (#111407) üzenetére


homerhamm
addikt

Na, vettél Series konzolt? :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#111465) beyruth82 válasza homerhamm (#111462) üzenetére


beyruth82
veterán

Hárman legalább vagyunk a topicban akik kijátszották a redfallt de szerintem én vagyok az egyetlen aki szerint nem hulladék a játék. :)

(#111466) csuvicsuva válasza homerhamm (#111464) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Cirka másfél hónapja. ;]

#108475

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#111467) homerhamm válasza csuvicsuva (#111466) üzenetére


homerhamm
addikt

Ez kimaradt, mindíg csak láttam, hogy írta ide, hogy meg nincs Seriese. :)) Na mindegy, lemaradtam na... :P

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#111468) eL Geri válasza homerhamm (#111467) üzenetére


eL Geri
őstag

Jajaja :D
Tudtam mit várhatok tőle és meg is vagyok vele elégedve.

Amit kiemelnék, hogy ésszel tudtam milyen az ssd-s élet… de megtapasztalva, tényleg nagyon sokat segít a “csak 10 percem van játszani” világomban, hogy nem a töltések viszik el az időt.

(Szóval mostmár csak a másik visszatérő mondatom az igaz: gépem van csak időm nincs, de ez már egyéni szociális probléma.)

(#111469) válasza Dinomano (#111459) üzenetére



tag

A Conker volt Games with Goldban 2 éve, nekem onnan van meg, de még nem próbáltam. Én megszoktam a sok retrózásból a 4:3-at, ha lehetőség esetén szoktam is szélesvásznúsítani, de igen, erre odafigyelhetnének. PS3-on például az összes általam játszott PS1-es játék 16:9-es volt, igaz, egy vékony fekete keretet azért kaptak.

(#111470) AMD Power válasza beyruth82 (#111465) üzenetére


AMD Power
titán

Az,hogy hulladék az erős. Inkább nem lett a legjobb. Pedig az alap koncepció jó volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#111471) beyruth82 válasza AMD Power (#111470) üzenetére


beyruth82
veterán

Te mennyit adsz rá?10/?
Illetve melyik a jobb, redfall vagy AH?

[ Szerkesztve ]

(#111472) Farkassacred válasza AMD Power (#111470) üzenetére


Farkassacred
őstag

Pénzt azt tuti nem adtatok volna érte, tehát így összeségében csak hulladék ez. :B

(#111474) NJanika


NJanika
aktív tag

Teljesen játszható lett a plague tale requiem "performance" módban. Elden Ring mennyi FPS SeriesX-en ? :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#111475) Döglött Róka válasza NJanika (#111474) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Bing chat:

Elden Ring runs at **4K** on Xbox Series X, **1440p** on Series S, with optional **60 FPS** mode¹. In quality mode, PS5 and Xbox Series X run at around 35 to 45 FPS, while in performance mode, Xbox Series X maintains a fairly stable 50 FPS, while PS5 is able to run at 60 FPS². However, Digital Foundry confirms that Elden Ring rarely ever runs at 60 FPS on both PS5 and Xbox Series X³.
Source: Conversation with Bing, 29/05/2023
(1) Elden Ring runs at 4K on Xbox Series X, 1440p on Series S, with .... https://www.windowscentral.com/elden-ring-resolution-and-fps-detailed-consoles-and-pc.
(2) PC vs PS5 vs Xbox Series X: Which One Is Better for Elden Ring?. https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/elden-ring-pc-vs-ps5.html.
(3) Elden Ring Reportedly Struggles to Hit 60 FPS on PS5 and Xbox Series X. https://gamerant.com/elden-ring-60-fps-struggles-ps5-xbox-series-x/.
(4) Elden Ring: PS5 vs Xbox Series X | S - Performance Review. https://www.ign.com/articles/elden-ring-ps5-vs-xbox-series-x-s-performance-review.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#111476) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok,

Eladom az XSX-em és pár dolgot szeretnék kérdezni mielőtt átadom valakinek a gépet.
Alaphelyzetbe állítom, törlöm a gépet, kontrollert a Microsoft fiókomból, amennyire tudom kitakarítom.. ez eddig ok.
Mi az amit még meg kell, kellene tennem, hogy nekem és a vevőnek is biztonságos legyen az adásvétel?
Ja, igen.. van még xbox game pass ultimate előfizetésem is a boxon. Ezt pc-n is tudom maradéktalanul használni? Ezzel kell valamit külön csinálnom, hogy boxon ne maradjon aktív és csak én tudjam a továbbiakban használni pc-n?
Sorry az oktalan kérdések miatt, de nem szeretnék véletlen valamit benézni :B

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#111477) soundsonic válasza BITBOYS (#111476) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Igen pc-n cloudból tudod használni de kell kontroller. Vagy appból vagy Edge vel (legalábbis ajánlott) Én még az áruházból is leválasztanám a konzolt.

(#111478) BITBOYS válasza soundsonic (#111477) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a választ :R
Kell kontroller? Az sajnos nincs külön, csak ami a boxhoz van alapból..boxon se használtam igazából, csak ki be kapcsoltam vele a gépet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#111479) icemad válasza BITBOYS (#111476) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

PC-n is tudod használni a gamepass ultimate előfizetést, de vagy cloud játékokkal, vagy a PC-re megjelent játékokkal. (Ha elég erős a géped, akkor utóbbit javaslom.) Xboxon és PC-n nem ugyanazok a játékok vannak gamepassban, de van ami mindkét helyen elérhető. Ea play is úgy tudom, hogy működik PC-n is.

Xboxon csinálsz egy gyári visszaállítást, szerintem az elég. Profilodnál meg törlöd az eszközök közül. Esetleg az új tulajnak segíthetsz beregisztrálni a saját profiljára. Így látja, hogy meddig tart a garancia. (Ha van még.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#111480) BITBOYS válasza icemad (#111479) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szia, köszönöm neked is :R
Garancia januárban lejárt, ez benne is van a hirdetésben.
Különben rendesen sajnálom amiért el kell adnom a gépet, nekem nagyon bejött, főleg a warzone teljesítménye miatt.. pc-n ez egyre jobban romlik, tele van hibákkal.
De most nagyon kell minden mani és elég egy gép ami általánosságban mindenre használható.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#111481) icemad válasza BITBOYS (#111480) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs azzal gond, majd ha jobban állsz anyagilag veszel egy másikat. 8-10 éve én is padlón voltam pénzügyileg, egy betegség miatt, de sikerült összeszedni magam. Pozitívan kell hozzá állni. Sokminden fejben dől el, szóval kitartást!

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#111482) BITBOYS válasza icemad (#111481) üzenetére


BITBOYS
addikt

Rátapintottál a lényegre, köszönöm :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#111483) Dinomano válasza homerhamm (#111467) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nekem pl. még mindig nincs...Pedig már duzzasztom az MS accountomat olcsóságos játékokkal. 2-3 hete itt hardveraprón rendeltem gépet, de 2 hét huzavona után visszautalta az összeget az eladó. Azóta nem mertem újra rendelni. Picit kivárok egy jobb hirdetést. (Series S)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#111484) Dinomano


Dinomano
senior tag

Nekem nincs goldom, meg semmi ilyen előfizetéses mókát nem akarok kipróbálni. Kevés az időm játszani, megveszem és hadd csücsüljön csak a játék a játéktáramban. Van hogy 2-3hétig nem játszom, gamepass-t és hasonlókat nem nekem találták ki.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#111485) laracroft


laracroft
aktív tag

Ez a Planet of Lana ideális gyerekeknek... Meg a magamfajtának 😀. Aranyos, könnyű, epilepszia veszély mentes 😀

(#111486) Steve1207 válasza Dinomano (#111484) üzenetére


Steve1207
veterán

Pedig mondhatni "elfér", amilyen játékárak vannak, még ha csúszik is az ember vagy kihagy 1-2 hónapot, mert legalább egy évig ott vannak a bekerülő címek. Évente meg beesik olyan 15-20 értelmes cím azért, ami végigjátszós és ugyanezekre még akciókban is többet költenél. Kettő nagy címet végigjátszol kb visszajött az éves ár és nem 3-4 évet vártál a "nagyon olcsó" leárazásra, hanem megjelenés évében játszottad. A "dejóáronhúztambe" élményfaktoros játékok sorsa kb az, hogy az életben nem játszik vele az ember, max pár órát vagy ha nagyon xy széria fan. Ellenben ennyi erővel várhatna tovább is, amíg még olcsóbb lesz, ha nem játsszuk úgyse :D

SS ár: én mindig találok elfogadható árakon, MS store refurbished 90e-ért, amit tuti átnéztek és javarészt mint az új vagy használtan 70-75e-ért minimum 1 év garival szinte újak aprókon. De konzolboltot is, ahol szintén 75e-ért megy egy év garival. Ennél hova lejjebb árban?

.

(#111487) modflow válasza ρσгτσ (#111360) üzenetére


modflow
veterán

Nekem tetszett.

(#111488) vg válasza laracroft (#111485) üzenetére


vg
addikt

Miért gyerekeknek? Én is imádom ezt a műfajt (jobbra kell menni, fejtörök, stb), sztem vagyunk még egy páran itt is.

(#111489) consono válasza vg (#111488) üzenetére


consono
nagyúr

Yep, én is minden ilyent végigtolok, ami a kezem közé akad. A Lana is tetszett, a hétvégén két délután alatt megvolt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#111490) csuvicsuva válasza vg (#111488) üzenetére


csuvicsuva
őstag

"ideális gyerekeknek... Meg a magamfajtának"

Ő sem gyerek.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#111491) NoMagix válasza laracroft (#111485) üzenetére


NoMagix
addikt

Ja ja nekem is tetszett, pár apróságot leszámítva tényleg jó és nem lesz az ember sík ideg, ideális volt quick resum-hoz is amikor csak beugrottam egy rövid futásra

(#111492) S e t h válasza laracroft (#111485) üzenetére


S e t h
nagyúr

Elképesztően hangulatos, a zene, a történet, engem meglepett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#111493) Frod válasza beyruth82 (#111460) üzenetére


Frod
addikt

Eléggé almát a körtével, az AH-ban önmagában az art design már többet ér, mint a komplett Redfall. Plusz az 'csak' bugzott itt-ott, de nem volt technikailag egy vonat/repülő szerencsétlenség.

Do you see the white shadow?

(#111494) beyruth82 válasza Frod (#111493) üzenetére


beyruth82
veterán

AH jóval bugosabb volt megjeleneskor szerintem. Ott többször újra kellett indítanom a jatekot utolsó mentéstől mert beragadtam tereptárgyakba (ez 4x volt a játek során), a lift ami elindult sose állt meg és nyílt ki (ez 2x fordult elő) míg 1x pedig nem jelent meg a tovabbjutast jelentő ajtónál a nyitas parancsgombja. Redfallban én nem találkoztam egyetlen játekmenetet befolyasoló buggal sem. A grafika, a helyenként művészi megvalósitás és a zene viszont valóban osztalykülönbséggel jobb az AH-nál. Valahogy megis arra hamarabb rá lehetett únni szerintem. Ott csak a főküldit csináltam vegig a bázisokat már fel se fedeztem mert baromi unalmasnak tartottam. Redfallnál viszont minden letező mellékküldetést, feladatot kipipáltam. Persze nem akarom felmagasztalni a játékot mert nem jó de én azert elvoltam vele közel 40 órát :D
Mindkettő idei looter shooter fps, így adta magát az összehasonlítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#111495) AMD Power válasza beyruth82 (#111471) üzenetére


AMD Power
titán

A Redfall 10/6
Atomic Hearth a grafika miatt 10/5

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#111496) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Biztos hülye kérdés, de a cyberpunk nem magyar felíratos volt boxon? Most szedtem le megint és nem talàlom az istenért sem :D

Xbox One: bandymnc

(#111497) beyruth82 válasza bandi0000 (#111496) üzenetére


beyruth82
veterán

De magyar feliratos. Ott kell lennie annak valahol.

(#111498) bandi0000 válasza beyruth82 (#111497) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Pedig nincs, telepítéskor Új-Zéland volt megadva mint tartózkodási hely, és gondolom nem szedte le

Xbox One: bandymnc

(#111499) mötálhed


mötálhed
tag

Na én is neki estem a Redfallnak coop-ban öcsémmel. Az itt olvasottak alapján sokkal tràgyàbbra számítottam. :DDD Persze így sem a világot megvàltó cím és ha nincs a passban akkor tuti nem veszem meg de így ketten elbohóckodva szódàval elmegy.

(#111500) Frod


Frod
addikt

Nekem összességében tetszett, bár a harcrendszer elég ergya, le is vettem easy-re kb a felétől. Egyáltalán nem az én stílusom ez a platformeres ugrálós zsáner, de az art style nálam betalált.

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.