Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) FefeeX válasza DopeBob (#28349) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért mi nekimentünk klánnal, mondjuk éjszaka kezdtünk, mert előtte ulduar volt...
First try mindenkinek, azt mondjuk hozzá kell tennem. Youtube-ot csak 3-an láttunk :) TSen elmondtuk a taktikot, de másfél óra alatt odáig jutottunk csak el, hogy lement a beastek fele. (Gormok meg egy jormungar) --> ha készültünk volna, valószínűleg jobb a vége, DE kevés olyan pug van, akik minden know-how birtokában vannak és hamar letolják a bossokat... (Az is sajna igaz, hogy uldu után már páran leléptek, és így half-rare embereket is be kellett vinni, hogy legalább try legyen :) )

(#28352) Cathfaern válasza FefeeX (#28350) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tipp: a szöveg critical strike dmg reductionról ír, az ábra meg a sima damage reductiont mutatja.

(#28353) robyroby válasza FefeeX (#28351) üzenetére


robyroby
tag

Ez mégsem tartott 100évig^^ Mekkora makker állat vagyok!! első VOA-on esett 1-1 t8 hand MS/OS. Tegnap meg kiesett a gatya is :Y (new bossnak 25ösben az utolsó párezer hpjét 2ember verte le... a többi23 már csak figyelte a földön hasalva) ;]

(#28354) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a játékot hivatalos szerveren és lenne néhány alapvető kérdésem.
Hallottam róla, hogy különböző accountokat lehet regisztrálni. Battle.net meg valamilyen másik fajta :F Ezek között mi a különbség, illetve honnan tudom hogy melyiket regisztrálom (még nem nagyon látom át ezt a dolgot). Mi az egyiknek és a másiknak az előnye és a hátránya, mit javasoltok?
A szerver választásánál leragadtam. Olyan érdekelne, ahol sok a magyar játékos (idegen nyelv nem túlzottan az erősségem) és elsősorban PVE beállítottságú a realm mivel engem 90%-ban az instance progress érdekelne elég nagy aktivitás mellett (7napból 7nap online, napi kb. 5-6 óra játék).
Láttam, hogy vannak Normal és PVP realmek, ezek között alapvetően mi a különbség? Tartalmilag van közöttük nagyobb eltérés?
A többségben magyar realmeken mekkora lagg szokott lenni, illetve hányan játszanak a szerveren általában (online főre gondolok).

Köszi a válaszokat!

(#28355) CactuS válasza rudeee (#28354) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerverek:

PvE, PvP, és ugyanez RPben

PvE: a másik frakció tagjait csak akkor támadhatod meg, ha be van kapcsolva az adott karakternél a PvP

PvP: Bármikor megtámadható a másik oldal (kivéve városok, és kezdőhelyek), szóval szabad a gank.

RP: kb, mint a PvP, csak , mielőtt fasírtot csinálnak belőled meghajolnak és a lol helyett, monológot mondanak a hulládon ülve :D (Egyébként ilyen kötöttebb realmek, szerepjátékosabb hajlamúaknak (de szép megfogalmazás)

Magyar realmek: Bloodscalp, Ragnaros, Arathor. (Neptulon?) Elvileg régebben volt egy Ph játékosok listája a wowosról, de mintha letűnt volna.

Szerver létszám jó kérdés, de szerintem jóval több, mint bármelyik tört "szerón".

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28356) Viktor77 válasza rudeee (#28354) üzenetére


Viktor77
titán

Perpill kétféle account van, a sima (ezzel sincs semmi gond, alapból mindenki így kezdi), és a Battle.net-es, ami új dolog. Erre nem muszáj váltani, és a simát bármikor át tudod alakítani.
Előnye, hogy Blizzard bétákra iratkozhatsz fel, és például letöltheted bármikor az adott Blizzardos játékot, bárhonnan ahol van net (ha elötte beregisztráltad az accountod alá az eredetit).
Amúgy semmi különbség nincs a kettő között, pont ugyanúgy játszol mindkettővel.

Szervereket írták elöttem, Bloodscalp, Ragnaros. Ezek PvP szerverek, de természetesen normális PvE progress-szel.

A lag "normális", ha nincs semmi gubanc, akkor teljesen jól játszható, olyan 150 körüli pinggel (a WoW eredeti szerveren olyan 270-300-as pingig tökéletesen játszható).

A BS-en kb. 7-8 ezren lehetünk, ennek kb. 80%-a (de inkább több) magyar.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28357) rudeee válasza Viktor77 (#28356) üzenetére


rudeee
őstag

Köszi az eddigi infókat!
Valószínűleg úgy oldom meg, hogy az alapjátékot és a BC kiegészítőt fogom egyenlőre megvenni (amíg el nem érem a lvl 70-et). A WotLK kiegészítő hiánya miatt csak Northrend kontinense nem lesz elérhető számomra, viszont a legfrissebb patchek igen. Jól gondolom?
Az original és a BC kiegészítő dobozában feltételezem van egy kulcs amivel aktiválnom kell az account vezérlésben a játékot/kiegészítőt? (Ez csak tipp részemről.)

A leírtak alapján a PVP realm fekszik nekem úgy érzem, viszont a szerverválasztással gondban vagyok. Lehet különbséget tenni a realmek "minősége" között, vagy teljesen mindegy, hogy melyiket választom?
Számottevő az emberi hozzáállás is a számomra (felfogás, stb.), de gondolom ez vegyesen megoszlik mindenütt, nem?

(#28358) Ribi válasza rudeee (#28354) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nagyon nem bírod, hogy bármelyik hordás bármikor megtámadhat, akkor kerüld el a PvP szervereket. Eleinte lehet nem nagyon fogsz találkozni olyanokkal akik kb viccből ölnek meg, mert kicsi a populáció, de később sok ilyen lesz.
Internet "anonimitása" miatt mindenkinek nagyobb a szája mint valóságban és ez legfőként ott mutatkozik meg, ahol cuccokkal mérik az e-penist.

[ Szerkesztve ]

(#28359) Viktor77 válasza rudeee (#28357) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, csak Northrend és Deathknight mint kaszt nem lesz elérhető a számodra, a patcheket te is magkapod.

Itt csinálsz egy accountot, a többin végigvezet az oldal és a telepítő, minden egyértelmű lesz.

A minőség minden szerveren ugyanaz, ez nem olyan mint törtön. Hol itt van kisebb gubanc, hol ott, de alapvetően ugyanaz, és mindig próbálják a lehető legrövidebb idő alatt orvosolni a hibákat (ezért fizetünk).

Minden szerveren vannak hülyék és nem hülyék.

MOD: Ja, ezt elfelejtettem, miért nem csinálsz egy trial accountot (ezzel 10 napig játszhatsz, és lvl 20-ig fejlődhetsz) és próbálod ki? Ha megtetszik, folytathatod azt a karit amit elkezdtél, csak upgrade-elned kell teljes accounttá.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28360) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

40 oldalnyi sírás után egy "informatív" post: kék

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28361) bognar110


bognar110
őstag

Én nekem a 3.2 patch van és aszt szeretném hogy 3.13 legyen hogyan kell megcsinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#28362) bobace válasza bognar110 (#28361) üzenetére


bobace
őstag

Ezen a fórumon ez nem lehetséges.. Mission failed..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28363) Viktor77 válasza bognar110 (#28361) üzenetére


Viktor77
titán

Idézek az első hsz első sorából:

A Topic-ban kérlek ne zaklass senkit warez-kérdésekkel, mert nem csípjük!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28364) Louro válasza bognar110 (#28361) üzenetére


Louro
őstag

uninstall :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#28365) Cathfaern válasza CactuS (#28355) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha megengeded ezt bemásolnám az #1-be is :) (sokszor felmerül a kérdés, hogy vagyok olyan naív, hogy feltételezzem el is olvassák az emberek :D)

Más:
Az érvényes infó még, hogy Neptulon meg Twistin Netheren sok magyar van? Mert én mintha hallottam volna elvándorlásról.
Illetve #1-ben nincs RP vagy RP-PVP "magyar" szerver, tudom azok nem olyan népszerűek mint a simák, de ha tudna valaki olyat mondani ahol relatív nagyobb magyar populáció van ( >1-2 guild), akkor beleírnám azt is, hátha valaki olyanra akar menni :)

(#28366) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Gondolkodom, hogy a mágusomat átviszem Ragnára. Tudtok valamit mondani, hogy ott kb. milyen % a magyar populáció?

Where do you want to go today?

(#28367) CactuS válasza Cathfaern (#28365) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nyugodtan :)

Boulderfisten is láttam 1-2 magyar guildet horda oldalon (allyn nemtom milyen a helyzet, erről Bobace tudna nyilatkozni), bár ezt a realmet nem ajánlanám nyugodt szívvel)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28368) Cyno


Cyno
tag

Megjöttem a szokásos WTLK kérdésemmel.
Láttam ma lvl 70-es playert flying mounton Northrenden.
Hol lehet megtanulni?

(#28369) Cathfaern válasza Cyno (#28368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Dalaran, de csak ha van már egy legalább 77-es karaktered.

(#28370) Cyno válasza Cathfaern (#28369) üzenetére


Cyno
tag

Köszi!
Van az accon egy lvl 80-as. Nem az enyém, mint gondolom kiderűlt.:)
És akkor mi a pontos menete, mégis be tudok akkor ezzel a karival is menni?

(#28371) Ptech válasza Cyno (#28370) üzenetére


Ptech
őstag

Ha van már egy lvl 80-as az accounton, akkor nem kell lvl 77-ig várni az alton, hanem már asszem már lvl 68-as altnak is megveheted. Az ára meg ugyanannyi, mint ha lvl 77-en az egyik trainertől tanulnád meg.

(#28372) Cyno válasza Ptech (#28371) üzenetére


Cyno
tag

Ezt egy kicsit ki tudnátok nekem fejteni. Mivel nem ez enyém a 80-as kari, ezért nekem itt minden új. Én csak a BC-t ismertem.
Ilyenekre gondolok:- hogy akkor melyik karival tudom megvenni?(a 80-al a kicsinek?)
- pontosan hol?
és persze köszönöm

(#28373) Viktor77 válasza Cyno (#28372) üzenetére


Viktor77
titán

A 80-assal elmész Dalaranba, a leszállópályánál megveszed a könyvet, és mivel Binds on Account, így átküldheted a kisebb karinak, aki meg megtanulja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28374) Wolverine válasza H.O.D. (#28366) üzenetére


Wolverine
félisten

Elég magas, de nem 90%, mint BS-en :DDD Vannak bőven svédek, hollandok, finnek és egyéb európai népség.

szerk: Cathfaern, TN-en nem nagy a magyar népség, de azért megvan, elsősorban Hordás oldalon, hála a Grim Funeralnak.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28375) #57919488


#57919488
törölt tag

Nem tudtok valami addont ami a mutatja hány másodpercig van bénítva az ellen(stunwatch már out of update vagy mi)?
X-perlt már nem akarom használni pedig számomra csak stun időzítés miatt kelett.
És a kis ikonok elhelyezésére is jó lenne valami addon mert alapjában nem tudom azokat mozgatni.

(#28376) bobace válasza CactuS (#28367) üzenetére


bobace
őstag

Ally oldalon egy magyar guild van, ahol pár hetente meg is van a 10 ember egy raidre... Általában 2-3 randommal megyünk mindig.. Illetve más guildból való magyarokkal pótolunk, de az ő számuk is kevesebb mint 10, csak ők vágytak 25-ös progressre. Elég sok az inaktív hazánkfia is sajnos, köztük most megint én is.. Egy hónap alatt megint utolértem magam gearbe, most pihi... Heti 1-2 játéknap nem túl rentábilis..
Cserébe jó a hangulat nálunk, csak pár havonta van vita valami szar epicen, és a wasd skill ismeretlen fogalom, valamint soha nem találsz tankot a HC-kbe, de még dpst is legalább 30 perc alatt :) Ergo csőd, de nincs szívem otthagyni őket :U Meg amúgy sem volt időm soha nagy guildben nyomulni, így nincs is elvárásom.

K_mester: én speciel pitbullt használok. Ott a debuffokat mutatja a hp csík mellett, időt nem ír, de egy kis ikonban megy körbe az óra. Nekem megfelel, amennyit én cc-zek :D De pl HoTokat is így figyelem.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28377) CactuS válasza bobace (#28376) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát nálunk is ez van még, ezért is guberáltam össze egy prot cuccot (no nem egy nagy valami, de 540es def megvan, meg selfbuffban 29k hp, ez HCre bőven elég szokott lenni :B). Mondjuk furcsa, mert minidg leghátul kocogok a tankkal, és nem értik, hogy miért. hiába no, jó nekem az az 5x20 pixelnyi hpbar.

Kérdés pitbullal kapcsolatban (Akár Wolvihoz is): Ez már egy újabb átírt változat, vagy még mindig a régi toldozása, foltozása? Erőforrásigénye mekkora? (mondjuk egy xperlhez képest) Más forrásból érkező heal itt is látszik?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28378) bobace válasza CactuS (#28377) üzenetére


bobace
őstag

Én is lehetnék tank és healer is, de nem adom fel a dagadt baglyom, mindenki aként szeret-utál-ismer-elismer-szól le :D A másikra kiraktam a healert, a hc-k elég piték, azokat szoktam healelgetni, csak rohadt uncsi healerként, ha olyan a tank akkor moonkinben dpselek csak fight előtt rányomok egy két hotot, ha minden kötél szakad akkor raid is belefért már, tankolni is próbáltam, de az nem megy, cask single targeten..

Pitbull: hát jó kérdés. Én úgy tudom ez már nem toldozott változat, de nem vagyok biztos, mióta az eszem tudom ez van.. mutatja a healt igen. Nem vészes az erőforrásigénye, legalábbis nekem első 3-ban sosincs benne. A recount, auctioneer és questhelper tarol :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28379) Wolverine válasza CactuS (#28377) üzenetére


Wolverine
félisten

A Pitbull 4.0 teljesen új addon a nulláról újraírva. Fogalmam sincs, mit tud és mit nem, mert egy ideje Shadowed Unitframe-et használok (előtte meg agUF volt nálam sokáig).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28380) #57919488


#57919488
törölt tag

Megoldottam MoveAnything ezzel az addonnal az ikonok átrakását.
A cartographer-ben van valahol olyan beállítás, hogy mint 2.4.3-mas cartog. alatt nagyon közeli képet kaphassak?
Annyira ezzel nem tudok zoomolni mint a régivel(vagy csak bekéne valahol állítani).

(#28381) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Lenne egy kérdésem mobil autentikátorral kapcsolatban: nekem úgy működik, hogy 2x nem enged fel ugyanazzal a kóddal, mindig újat kell generálni. Ez normális így? Elvileg ez lenne a lényege, de hallottam pár tagtól, hogy már régebben használja ugyanazt a kódot.

Where do you want to go today?

(#28382) Cathfaern válasza H.O.D. (#28381) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Éppen ez a lényege, ez a normális.

(#28383) Ribi válasza H.O.D. (#28381) üzenetére


Ribi
nagyúr

One time password mint a neve is jelzi 1x használatos.
Nemtudom hogy lehet hogy bárkit is beenged 2x ugyanazzal.

(#28384) Wolverine


Wolverine
félisten

Ha egy modi úgy érzi, akkor talán ez is mehetne a #1-be, ha már megírtam :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28385) Petie


Petie
veterán

én meg azt nemtom hogy mi van akkor ha elromlik az authenticator, vagy az én esetemben elvesztem a telefonom :D akkor hogy a rákba férek hozzá accountomhoz? :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#28386) CactuS válasza Petie (#28385) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Problémásan :) Elvileg, akkor egy hosszabb levelezés kezdődik a Blizz supporttal, hogy vegyék le a tokent az accountodról. (Gondolom minden adatodat, titkos kérdésedet, meg mittoménmit elkérnek)

Wolvi: Az utolsó kommentben a "We ask you to NOT change password until the investigation is fully " rész tetszik a legjobban. És komolyan van olyan, aki ezt beveszi?:D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28387) Wolverine válasza Petie (#28385) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha elromlik a fizikailag létező Authenticatorod, akkor irány a Blizzard. Ha elveszted a telefonod, akkor szintén...

CactuS: vannak. Nem is kevesen. Mit gondolsz, mi a fenéért raktam stickyt rá, még mielőtt megírtam volna az első szót? :U

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28388) akasp


akasp
senior tag

hali. meik az az addon, hogy amikor az action baron ráhuzom egy spellre a kurzort, akk kiirja nemcsak a nevét, hanem a spell leirását is, hogy mit csinál, stb.

köszi előre is

(#28389) Cathfaern válasza akasp (#28388) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Options menü, azon belül Interface/Help és ott Enhanced Tooltip" nevű addon ;)

(#28390) akasp válasza Cathfaern (#28389) üzenetére


akasp
senior tag

köszi:) megnézem

(#28391) CactuS válasza Wolverine (#28387) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:B

Kérdés SUFban ki lehet kapcsolni a Player bar-t raid alatt? Mert kicsit kényelmesebbé tettem az UImat, csak Raid alatt bele fog lógni a player baromba a raid party :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28392) Wolverine válasza CactuS (#28391) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha jól emlékszem, igen - de nálam két külön helyen van a két frame, így nem zavar...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28393) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali! Vmi X-Peral-höz hassonló addont tudtok ajánlani?

We are analog players in a digital world

(#28394) CactuS válasza m4rc! (#28393) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

ShadowedUF, Pitbull 3.0 4.0

SUFot most hegesztem, eddig így néz ki: [link]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28395) Wolverine válasza m4rc! (#28393) üzenetére


Wolverine
félisten

Stuf, Pitbull 4.0, ShadowedUF, Satrina Unitframes jutott hirtelen az eszembe.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28396) TiMoN válasza Wolverine (#28395) üzenetére


TiMoN
senior tag

melyik addon v vidkari driver okozza a dalaranos fagyásokat?! elég sűrűn fagyogatok mostanság dalaranba és környékén.

-TiMoN-

(#28397) Kharg válasza CactuS (#28394) üzenetére


Kharg
tag

Jól néz ki.

Az epikheirema entimémákból álló elliptikus szillogizmusok lánca, vagy olyan rövidített poliszillogizmus, amelyben legalább az egyik premissza entiméma.

(#28398) bobace válasza TiMoN (#28396) üzenetére


bobace
őstag

Hmm én is, de csak mikor belépek, nem mindig de 3-ból 1-szer, és csak Dalába. Betölt, megyek 10 métert és kifagy... Második betöltés után soha...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#28399) TiMoN válasza bobace (#28398) üzenetére


TiMoN
senior tag

nekem is meg ált akkor ha vissza portolok dalaranba és elindulok. Ki kéne deriteni mi okozza.

-TiMoN-

(#28400) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Disc papnak érdemes kivenni 2v2 arena-ra haste-t adó relentless kiegészítőket?

Most kivettem egyenlőre a wirst -et, és azon gondolkozom h érdemes e feladni valamennyi mana regent, a gyorsabb heal/mana burn ért cserébe...buknék kb 70 mana reget combatban és nyernék 160 haste ratinget. Válaszokat köszi.

# ANTAL Tuning #

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.