Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) qnadam válasza mihulino (#26300) üzenetére


qnadam
veterán

Ifjúsági kategóriában is lehet nevezni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26302) Kukcaman válasza mihulino (#26300) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jól írja qnadam, az csak az ifjúsági kategóriára vonatkozik. Te mint veterán, nevezhetsz :D

(#26303) Teasüti válasza Kukcaman (#26302) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont ha mihulino egy 17 éves kislánnyal azonosítja magát, akkor sok szerencsét annak a szervezőnek, aki ezt leboxolja vele! :DDD

(#26304) mihulino válasza Teasüti (#26303) üzenetére


mihulino
tag

Valami azt súgja túl gyorsan futottam át az oldalt.. :D
De akkor mostantól nevezzetek Lorettának, és jogot követelek a férfiaknak a szüléshez!!! :D

(#26305) vond válasza vond (#26224) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az új Sigma 24mm f/2 akár jó is lehet majd fényerős nagylátónak. Talán nem lesz olyan nagy méretű és tömegű.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26306) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amatőr kérdésem volna eskü témában:
A beszédeket és a ceremóniát hogy szokás vagy hogy kell megvágni?
1. Ezt le szokták rövidíteni, vagy egy az egyben kell átadni?
Ide is kell intro meg outro, vagy mehet telibe a cselekmény, a végén meg hirtelen vége?
Highlight-okon kívül még soha nem is láttam ilyen hosszabb videót. :B

Illetve ami nekem zavaró szokott lenni a highlight-okban, hogy két részre bontják sokan. Az első fele inkább adja a filmes jelleget a nap első feléről, de aztán egy lélegzetvételnyi szünet után jön a második fele a bulival, másik zenére, más ütemben. Ekkor már történetmesélés se igazán van, csak a szokásos kötelező dolgok dokumentálva. Szóval arra gondoltam, hogy a választott zenére megvágom (megvágtam) a szebbik részét a napnak. Majd a "közönségesebb" részét lehet hozzácsapnám a hosszabb videóhoz, amiben amúgy a beszédek lennének a fogadásról.

A ceremónia meg egy harmadik videóban lenne talán? :F
Gondolom ez az, amit soha senki nem fog végignézni. :DDD
Vagy... goto 1.

[ Szerkesztve ]

(#26307) Kukcaman válasza Teasüti (#26306) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ilyeneket csinálsz és meg van a válasz ;]
Szerintem egy az egyben csak, akkor lehet jó, ha más videót nem csinálsz mellette.
Mert ha van mellette mondjuk egy highlight videó, akkor jöhet a változtatás "a teljes videóban volt itt-és-itt egy jó jelenet, azt bele tudnád rakni" típusú kérések :D - de lehet rosszul gondolom.

(#26308) Teasüti válasza Kukcaman (#26307) üzenetére


Teasüti
nagyúr

a teljes videóban volt itt-és-itt egy jó jelenet, azt bele tudnád rakni

Arra meg megy majd a válasz, hogy persze, de melyik jelenetet dobjam ki helyette? Hisz a zene nem lesz hosszabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#26309) Kukcaman válasza Teasüti (#26308) üzenetére


Kukcaman
senior tag

"jaa, a zenét is módosítani kellene plíííííííz" ;] - akkor belefér minden

(#26310) _q válasza Teasüti (#26306) üzenetére


_q
addikt

Nekünk a highlight volt egy zenére felhúzva, mellette kaptunk egy másik videót a teljes napról, összevágva a készülődés, a templomi, polgári és buli. Ahol volt értelme ott élő hang volt, ahol nem ott zenei aláfestéssel oldották meg. Igazából ugyan olyan volt a hosszú mint a highligh-t, csak több zene volt alatta, volt élő hang és részletesebb, de összevágott formában, nem kiesik a gépből és tesssék :D.

(#26311) Tuninger válasza Teasüti (#26306) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az üresjáratokat vágod ki a ceremóniából, amikor épp nem történik semmi, persze ezzel sokat nem nyersz, 20 percnyi szertartást nagyon max 15re lehet lehúzni. Nem kell foglalkozni intro/outroval, nem az a fontos a párnak, meg azt nem fogják mutogatni, rajtuk kívül a kutyát nem érdekli.

A highlightban a két rész azért jellemző, mert igényli a pár hogy a buli is benne legyen, de azt nehéz bepakolni Ed Sheeranre.

Jól gondolkodtál alapvetően: szép részek mennek a highlightba, a buli a hosszabb videóba a ceremónia meg egy szinte vágatlanba.

Ha találsz rá jobb ötletet, osszd meg!

A "bele tudnád tenni még" rész az ahol nem hisztizni kell, hanem megcsinálni a legjobb tudásod szerint, ez választhat el a sok megrendelés vs kevés megrendelésről. Teljesen valid az észrevételed, ugyanakkor az a cél hogy a megrendelő igényei teljesüljenek, még akkor is ha ezt más szerinted jobb snittek bánják.
Én is mindig mondom a párnak hogy 2-3 módosítás simán belefér, én más szemmel nézem a videójukat és örülök ha mégsem kell hozzányúlni.

(#26312) Teasüti válasza Tuninger (#26311) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A zene adott, így azzal nincs kavarás.
Esetleg ha egyenként mutatom meg a videókat? :D
Tehát először látják a rövid highlight-ot, rábólintanak, majd szállítom a többit. :P

Mi számít üresjáratnak, csak a jegyzőkönyv kedvéért? Az anyakönyvvezető véget nem érő pofázását kivághatom? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26313) Tuninger válasza Teasüti (#26312) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a zenét simán lehet nyújtani egy refrénnyivel.
alap h 1 videót kapnak egyszerre, időt nyersz a többire.

az anyakönyvvezető megható sorai (Teasüti: pofázása) amire a pár kiváncsi. ők nem hallották még 20x mint te :D Az üresjárat mikor vársz valamire, pl odasétáljanak aláírni, a homoköntés 2 percét elég 10-15mpben bemutatni...

(#26314) qnadam válasza Teasüti (#26312) üzenetére


qnadam
veterán

Mi számít üresjáratnak, csak a jegyzőkönyv kedvéért? Az anyakönyvvezető véget nem érő pofázását kivághatom? ;]

pro tip: kérdezd meg az ügyfelet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26315) vond válasza Teasüti (#26306) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam most úgy megy a legtöbb esküvő, hogy először is szarrá forgatom a napot (szokás szerint) :D , hiába csak egy pár perces klip lesz a végén.

Utána átválogatom a nyerseket, kivágom a felesleges részeket (nem kívánt kamera mozgások, rosszul sikerült snittek, ilyesmi), rendbe rakom expóilag és színileg, és ezeket exportálom külön eseményenként (pl. készülődés, kreatív, szertartás(ok), lakodalom, esetleg külön a nyitótánc, azt általában kérni szokták).

A fájlokat feltöltöm YouTube-ra nem listázott videóként, aztán nézheti, aki akarja. Így nem foglal a Drive-omból tárhelyet. Ezeket a videókat csepegtetem a pároknak pár naponta, hetente, így picit el tudom húzni a melót (pszt :DDD ).

Végül ezekből a feldolgozott nyersekből vágom a zenés klipet, így már nem nagyon kell utólag színezgetni. Ha nem így csinálom, az főleg akkor szopó, amikor keverem a helyszíneket, eseményeket, és snittenként kell gradelni őket.

Ha meg egy az egyben kérnek valamit (leginkább a szertartásokat), akkor általában 3-4 kamera + mikrofonok, majd utólag összevágom szinte nulla törölt résszel. Én meg szoktam hagyni mindent, kvázi ál élőként, csak ugye kamera váltásokkal, meg normális hanggal (ha kell, a zenéket külön rápasszintva).

Szerk.: Ez még így leírva is durva. Jövőre árat kell emelni keményen. ;]

Fotós ismerős meg ha olyanja van, hazaér éjjel kettőkor, és reggelre leszerkeszti az egész anyagot, átadja, és elfelejti. A DJ-knek, meg a selfiebox-osoknak meg még könnyebb dolga van. Megint rossz oldalán vagyok a pénisznek. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26316) Tuninger válasza vond (#26315) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bőven túl sok melót tolsz bele, te is a workflow optimalizalast tűzd ki célnak

(#26317) Teasüti válasza vond (#26315) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megint rossz oldalán vagyok a pénisznek.
De ahogy olvasom, te magadnak keresed a bajt. :DDD ;]
Én csak kiválogatom a nyersek közül Media Pool-ba, ami használható felvétel. Marki In/Out-tal akár egy fájlból több snitt-et is, ha úgy adja ki. Majd szerkesztéskor ezeket tekintem át újra és csak bedobálom timeline-ra egy újabb Mark In/Out szakaszt, majdnem végleges formában. Persze képkockára pontosan már az idővonalon igazítom ki őket ritmusra, stb.
Én még csak ezután kezdek el foglalkozni bármilyen korrekcióval, addig max csak egy Input LUT-tok rakok rá, hogy lássak is vmit a képen. De nem értem mi értelme van végigpörgetni az összes nyerset, vagy ami még rosszabb, kézzel rendbe tenni mindent az előzetes válogatás után (pl. Media Pool-ba kerülés után minden egyes klippet)? :F
Ez nekem időpazarlásnak tűnik. Én csak azt tenném rendbe, ami rajta van az idővonalon. :)

Viszont arról mesélj egy kicsit, hogy miért mutatod a menyának a nyerseket?

[ Szerkesztve ]

(#26318) vond válasza Teasüti (#26317) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az ilyen hozzászólást miért teszed OFF-ba? :F :D

Mindjárt válaszolok. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26319) _q


_q
addikt

Nekem azt mondjátok meg, hogy a menya csoporton kívül is van élet valahol ? :D Mert ott minden menyát lerabolnak gyorsan, megy egy bejegyzés alá 10millió hozzászólás ajánlással a kicsiknek meg mi marad :F

(#26320) Teasüti válasza _q (#26319) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszer nem tettem be a lábam ilyen esküvős csoportokba. Ellenben aprós csoportban néha kirakok egy-egy posztot. Meg ugye célzott hirdetések.

[ Szerkesztve ]

(#26321) Tuninger válasza _q (#26319) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát kérlek, benne kell lenni a top 15 hozzászólásban hogy egyáltalán rádírjon a menya ajánlatért. Én 1 hétig bírtam, fotós haverom párja ajánlgat minket a postok alatt...

Ha gigaprö a honlapod és olcsó vagy, simán viszed a melót, máshogy nézik ám a menyák a videókat mint te vagy én...

(#26322) Kukcaman válasza Tuninger (#26321) üzenetére


Kukcaman
senior tag

"máshogy nézik ám a menyák a videókat mint te vagy én..."
Hogy nézik? Az érdekelne.

(#26323) Tuninger válasza Kukcaman (#26322) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mint ahogy pl én a Forma 1-et. "ja hogy már megint van? ja, valami Hamiltonról már hallottam, meg az a Schumaher gyerek is jó vót"
Ha a haverok miatt valamikor F1et nézünk a TVben én is tudok izgulni egy egy előzésen, de van olyan haverom aki minden átigazolást, teljes életpályát fejből fúj minden pilótára, és természetesen fel van háborodva hogy ez engem miért nem érdekel.
Nekem mindegyik verseny tökegyforma.

(#26324) _q válasza Teasüti (#26320) üzenetére


_q
addikt

Az aprós alatt mit értesz? Az itteni fotós topik? Mert ha igen akkor gondolom nem az alapján kérnek fel, mert itt többnyire nem a másik oldal van, hanem a fotós/videós.

#26321Tuninger
Ez meg a másik, hogy nem fogják végignézni az összes hozzászólást. Tehát mindenképpen kell csilivili honlap/facebook oldal/insta oldal, anélkül nem sok esély van? Pl egy drive link az egyik videóhoz kevés? :D Arról nem beszélve, 1-2x láttam milyen vérengzés megy, ha valaki valami szabályt nem követ, a kedves admin előszeretettel gyakorolja a "hatalmát". Tehát ahogy észrevettem egyszerű embereknek mint én, neki nem biztos, hogy a menya csoport való. Sajnos más helyet még nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#26325) Kukcaman válasza Tuninger (#26323) üzenetére


Kukcaman
senior tag

F1 szép hasonlat :D Értelek.

(#26326) qnadam válasza _q (#26319) üzenetére


qnadam
veterán

én pl nemhogy nem hirdetem magam, alapból nem is esküvőzök, ehhez képest egy hét múlva az idei negyedik esküvős munkám lesz :D

az elsőt (a goprosat) régi fotós ismerős, aki most filmgyártásban szegről végről kolléga hozta, a következőt egy barátom ajánlotta ki (nagyon lazák, úgy bíztak meg, hogy semmi munkámat nem látták), az azutáni fotózás kvázicsalád, a jövő heti videót meg egy néhány héttel ezelőtti fotózáson megismert ember üzlettársának csinálom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26327) Teasüti válasza _q (#26324) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nemtom odahaza ez mennyire elterjedt, de itt FB-n minden kis porfészek helyiségnévvel fémjelzett apróhirdetéses csoport létezik, ahol megy az adok-veszek. Legalább 10 ilyen csoport van csak a tartózkodási helyemre, ami egy kis 30k-s város csupán. Ez a kisvállalkozóknak kvázi ingyen reklám. Benne vagy száz ilyen csoportban mondjuk a környéken, heti egyszer kipakolod oda kis a posztodat és előbb-utóbb vki horogra akad. A nők előszeretettel bújják ezeket az aprókat. Én speciel csak ide is akkor teszem be a lábam, ha hirdetni akarok, vagy vmit eladni. :D

[ Szerkesztve ]

(#26328) Teasüti


Teasüti
nagyúr

DR-ben úgy érzem felfedeztem egy varázspálcát.
Háttérsztori:
Mindig is kínlódásnak tűnt a highlight recovery a fotós szoftverekhez képest. Le tudtam húzni ugyan az expót, de vhogy mindig kontraszttalan, élettelen volt a felső harmadnyi tartomány.
Sehogy se tudtam kihozni az ég színét, sehogy se néztek ki a csúcsfények. Mind ki lett mosva, valahányszor próbáltam lehúzni őket.

Titkos összetevő: log panelen a Highlight colorwheel nem úgy működik, mint a mellette lévő kettő. Úgy veszem észre míg a Shadow és Midtone várakozásnak megfelelően húzza le-föl amit kell, addig a Highlight úgy tűnik nem a felső végét húzgálja, hanem kontrasztot állít, vagyis összenyomja vagy széthúzza a tetejét. És most jön a lényeg: eddig mindig levenni próbáltam vele és kimosta a képet. Viszont most vmiért rátoltam a highlight-ot és meglepetésemre nem hogy kiégette volna a képet, hanem gyönyörűen televágta kontraszttal, kihozva így az ég szép kékjét és a csúcsfények is ezerszer jobban néznek ki így. :Y

Szerk: persze alap Davinci colour science. Nem ACES. ACES-ben úgy tudom a log panel teljesen máshogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#26329) vond válasza qnadam (#26326) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is általában mások passzolják le a munkákat, vagy ajánlások alapján kapom őket. Nem hirdettem sehol, és a honlapom is csak készül már évek óta. :( A Facebook oldalam és a YouTube csatornám úgy, ahogy rendben van, de persze azokon is lehetne még bőven fejleszteni. "Rendes" munka mellett ennyire futja. Ha ez lenne a fő megélhetésem, természetesen már sokkal több időt és energiát szántam volna erre (is). :K

Nekem is volt már olyan párom, akik nem látták egy munkámat sem, mégis megbíztak bennem, és végül nem is csalódtak, plusz azóta ajánlottak másnak is. Azért ha lelkiismeretes, profi munkát végzel, és az árakkal sem szállsz el, akkor előbb-utóbb beindul a dolog. Csak tényleg azt sajnálom, hogy nem tudok több időt szánni rá.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26330) vond válasza Teasüti (#26317) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, jól látod, magamnak keresem a bajt. :D

Azért adom oda a - válogatott, rendbe rakott - nyerset is a párnak, hogy ne vesszen kárba, ha már egyszer leforgatom. Általában nagyon örülnek neki. Tele van számukra kellemes, érzelmes, vicces dolgokkal. Kvázi dokumentálja azt az egész napot, ami jó eséllyel az egyik legemlékezetesebb az életükben. :)

Plusz nekem jobban kézre is áll ez a workflow. Ha egyből a zenés kliphez válogatnám a snitteket, akkor is végig kéne pörgetnem kétszer-háromszor az egészet. Akkor meg már meg is vágom: behúzom az egészet Premiere timeline-ra, aztán rátapadok a Q és W gombokra. Meg rendbe is rakom a kinézetét. Igyekszem a lehető legjobban rögzíteni, hogy utána már ne kelljen minden klipet szarrá módosítani. Sokszor elég ha csak egy-egy helyszínre húzok egy adjustment layert, és azzal rendbe rakom szinte az összes snittet. Max. az expót szoktam tologatni egyesével, ha kell.

Ez idő alatt, plusz ugye a forgatással együtt rendesen meg is ismerem az anyagot. A végső klip egyes részei már össze is állnak fejben. Látom, hogy a zené(k)re majd mit, hova teszek. Persze nem az egészet, de egy jó részét biztosan. :K

Azt nem tudom, hogy akkor is ez lenne-e a menete egy-egy munkának, ha színtisztán ebből élnék. Valószínűleg picit módosítanom, egyszerűsítenem kellene rajta (ahogy Tuninger is írja), fel kellene áldoznom pár dolgot a hatékonyság oltárán.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26331) kovsol válasza vond (#26329) üzenetére


kovsol
titán

Facebook oldalad mondjuk nem alkalmas szerintem esküvői hirdetésre. Oldalakon át az jön le ez egy foci rajongói oldal, aztán véletlen jön egy esküvői videó is január 31. dátumig visszalapozva, majd megint foci.

May the Force be with you!

(#26332) vond válasza kovsol (#26331) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mert nem is ez az fő, vagy egyetlen tevékenységi, érdeklődési kör. Sőt, inkább más. Csak az elmúlt kb. két évben nyomom kicsit komolyabban az esküvőket.

Ezért is kéne a honlapomat is végre megcsinálnom, mert akkor ott szépen, kategóriákra bontva fent lenne minden, a 20+ éves rajzaimtól kezdve az legújabb esküvői videókig. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26333) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Első eskü videóm.
Jöhet a savazás. :D

A színeket meg se próbáltam match-elni egymáshoz. A WB összevissza változott kültéren, így csak nagyjából hasonlítanak egymásra a klipek.
Bőr is néhol rossz expóval sikeredett, főleg közvetlen napsütésben árnyékból kilépve. Ezeket meg se próbáltam javítani igazán, csak visszább vettem kicsit mindenből és rábíztam a Fuji profilra a többit. (Eterna 400 Output LUT-nak - köszi Taranis!)

Ha emlékezetem nem csal, akkor fixált AWB-vel mentem, de olykor elfelejtettem fixálni vagy feloldani, szóval azért volt inkonzisztencia bőven. Probléma továbbá, hogy WB mintát vételezni se tudtam mindig ugyanarról a tárgyról minden jelenetben, mert vagy nem szerepelt mindig, vagy olyan ráeső fények voltak, hogy elvitte volna a susnyásba a WB-t. Talán a WB korrekció okozta a legnagyobb fejfájást.
Hiába, azért egy RAW-hoz képest még a Log is beégetett színekkel operál. Fotónál a WB elég abszolút, videónál viszont nagyon hiányzik, hogy Kelvin-re lehessen WB-t állítani post-ban. :B

[ Szerkesztve ]

(#26334) vond válasza Teasüti (#26333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak a WB-re:

Kültéren miért nem mész fix 5500-5600 kelvinnel? Én ott mindig arra állítom, aztán max. utómunkában picit eltolom, ha a felhős, vagy napos részek igénylik, vagy mondjuk olyan a környezet, hogy belenyúl a fehéregyensúlyba (pl. fák alatt, körül minden tiszta zöld lesz).

Én mondjuk beltéren is inkább megnézem az elején, hogy kb. mi a jó, aztán fix WB-vel nyomom ott is, ha nagyjából ugyanolyanok a körülmények, ugyanaz a helyszín.

A fix fehéregyensúlyt könnyebb javítani is (ha nincs totál elrontva), mint az automatát, ami akármennyire is jó, állandóan benne van a lehetőség, hogy valami eltéríti. Csak akkor használok AWB-t, ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26335) Teasüti válasza vond (#26334) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert én szeretem konzisztensen szerkeszteni a képeimet, videóimat. Fix WB-vel az a baj, hogy a világ nem fix és ha eltolódik kékbe vagy narancsba attól függően éppen merre fordítom a kamerát, azt így is úgy is vissza fogom húzni post-ban. Viszont 10 bitnél még úgy ahogy, viszont 8 biten meg nem igazán tudsz színt korrigálni utólag, mert nem lesznek meg azok a színárnyalatok, amiket helyes WB-vel rögzített volna a kamera. Akkor meg már AWB Lock vagy custom WB - ha jut rá elég figyelem. Úgy kevesebbet kell korrigálni és közelebb is lesz a jóhoz. A videós észrevétel inkább arra vonatkozott, hogy itt nincs Kelvin skála, mint mondjuk Lightroom-ban, hogy a RAW képet (meg a másik 20 db-ot a sorozatból) fixen 5600 Kelvin-re belőni és akkor az technikailag is annyi és van összehasonlítási alapom a skálával.

[ Szerkesztve ]

(#26336) Teasüti válasza Teasüti (#26335) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az hiányzik, hogy ne nullát mutasson kiindulásnak a szoftver és lehessen számokkal dolgozni, ne csak szemre menjen. :))
RAW képeknél ki lehet technikázni, hogy a vaku fénye mennyi, a beltéri halogén izzó mennyi, az árnyék kb mennyi és odatekered arra a Kelvin-re és kb jó is (ha a visszaverődő fények sem tint-elnek nagyon). Itt meg most a +200 Kelvin a napsütésben hogy aránylik a másik jelenetben lévő árnyékos -2000-hez? Szemre kb hasonlóra sikeredett, de mégse. Hiányzik az az 5% még. Aztán ha komolyan match-elni kéne, akkor indulhat 6-7 node-nyi match workflow és 5 perc meló kb.
(WB miatt fényképeknél is szoktam hisztizni. Ott meg egy képen belül balanszolni a kevert WB-t, az még nagy kedvenc. :D )

[ Szerkesztve ]

(#26337) Tuninger válasza Teasüti (#26333) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az a baj hogy végül nem mentettem le az "én megmondtam"-os hozzászólást.
Hol a 4K 24 1/50? szaggatunk mindenhol, hámiazhogy össze vissza jár a WB, "kiégve" részletek, bőrszínaz miaz, out of focus felvételek, berántós kamera, túlhasznált digitzoom, dőlünk mindenfele, warpoló képszél...

Tök jó lett, pláne első videónak! Viszont hiányolom a dofot, olyan mintha végig kb 28mm-en mentél volna gimbalról, így nincs "depth" érzés és nincs subject isolation, és olyan dolgok is bekerültek a képbe ami 50mm-en már nem lett volna gond. A végén a csokordobós rész nagyon király a srác reakciója pazar. A belecroppolás nekem csak 1x-2x adja, sokszor inkább "olcsó" hatásvadász érzésem van tőle. Töltsd fel magasabb felbontásban is!
Brutál jó a dinamikája egyébként az XT-3-nak, sok snittnél úgy érződik HDRnek, hogy nem mesterkélt. Sokszor viszont túlexpós a bőr is pedig árnyékben van a pár, azt biztos hogy ACES-ben vissza lehetett volna húzni.
Azért annyira nem ugrál a WB, a kilógó snitteket simán lehetne korrigálni, pláne ACES-ben és nem is lenne sok meló.

(#26338) Teasüti válasza Tuninger (#26337) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te azt mondtad meg, hogy ne logoljak, hanem menjek beégetve Eternán, úgy kevesebb a meló és nem veszek el hetekre post-ban. :P
Ezek a problémák úgy is fennállnak. :))

DoF? Mi az a DoF? :P Crop szenzorok vagyok f2.8/4 18-55 és f4 10-24-gyel.
Ez 60->24 konverzió. A 60 viszont 1/100 (beltéren) és 1/120-al forgott.
24p-ben csak a lerakott kamera forgott, mert oda nem kellett lassítás.
Amúgy szerintem szaggatós, de ettől lesz filmes, nem? :P
Nekem személy szerint a HFR tetszik és filmezni is interpolációval szeretek (jó az a szappanopera), de a közvélemény szerint én az elenyésző kisebbséget képviselem.

Amúgy ekv 50 fölé kb sehol nem mentem, így is küzdöttem, hogy ne lépjek rá semmire, nem essek el. A csajoknál reggel abban a szobában ha nem lett volna nálam az UWA, akkor nem tudom hogy oldom meg. Kb lépni nem lehetett, akkora nyomorgás volt. Néhol egy méterért küzdeni kellett... Sokan voltunk egy pici szobában, aminél az én hálószobám nagyobb. :U
De szívesen fogadok példákat, ha vhol vmit jobban meg lehetett volna komponálni! :R

Nem terveztem magasabb felbontást. 1440p-t még talán ki tudnék tolni, de ott már több helyen natív alá esne be a felbontás.

Túlexpós? Sokszor? Fotónál bevett szokásom, hogy a bőrt kb a felső harmadra tolom fel, hogy szép világos legyen a kép. Itt is nagyon sok helyen még pakoltam rá Taranis expo korrekciós LUT-jait, harmad-kétharmad EV-ket még kültéren is és csak highlight-ot vettem vissza.
Nekem ez így tetszik, de valószínűleg elég fogalmatlan vagyok akkor a helyes módjáról a bőr expózásának. Mármint oké, kamerában ha veszek egy 0 EV-t a bőrre, akkor az technikailag helyes. De utólag mennyire kell ezt felerősíteni, hogy kb mennyi IRE legyen átlagosan, azzal nem vagyok képben. :B
Én még akartam volna fényelni őket, mondjuk a pavilon alatt a végén, mert nagyon árnyékosak. :C
Fotónál ezt még simán felerősíteném, csak itt kicsit bonyolultabb maszkolni és inkább neki se állok. :D

ACES-ben még ennyire sem vagyok gyakorlott, azt nem most szeretném megtanulni. :B

[ Szerkesztve ]

(#26339) nozs23 válasza Tuninger (#26337) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem is nagyon hianyzik a szuk melysegelesseg, kicsit olyan mobilos ezzel a -viszonylag- szeles latoszoggel es erzesre kb. f/11-el. Nem tudom tudatos-e de szerintem nem fontos mindenkit elesbe latni allandoan (szamomra kimondottan irritalo).

(#26340) vond válasza Teasüti (#26338) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kaukázusi (fehér) bőrszínt 70 IRE környékére ajánlott kihozni.

A nagyobb felbontást szerintem úgy érti Tuninger, hogy hiába lenne mondjuk csak 1080p a kész export, told fel 1440p-ben, vagy akár 2160p-ben, mert úgy nagyobb bitrátát is kap, és szebb lesz a FullHD változat is, mintha csak simán 1080p-t nyomnál fel.

Mostanában én is minden FullHD anyagot 4K-ban töltök fel. Gugli szervereken elfér, plusz adott esetben el lehet adni akár 4K-nak is. :D Ki dönti el, mennyire kell élesnek, részletgazdagnak lennie egy 4K videónak? ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26341) vond válasza Teasüti (#26335) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én ezt nem élem meg olyan tragikusnak. Kint fix 5600K, oszt csók. Árnyékban kicsit hideg lesz, na bumm. Max. tolok rá egy pici sárgát utólag. De ha úgy marad, az is természetes, a helyszínen is olyan volt. Azért szerintem nem kell mindenáron tökéletesen fehérre csinálni (utólag) mindent. A beltéri melegfényes felvételeket sem szokás szerintem full korrekt WB-re kihozni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26342) vond válasza Teasüti (#26333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tuninger reakcióit még a vágási hibákkal egészíteném ki. Már az első három, távoli snitt az épületről zavaró, legalábbis nekem. Majdnem ugyanolyan képkivágások. Szerencsésebb lett volna mondjuk egy távoli, közeli, távoli kombóval nyitni. De később is sok ilyen van. Ezért is lett volna jobb több közeli felvétel. Akkor tudsz szépen, változatosan vágni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26343) Tuninger válasza Teasüti (#26338) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A csajoknál reggel abban a szobában ha nem lett volna nálam az UWA, akkor nem tudom hogy oldom meg. Kb lépni nem lehetett, akkora nyomorgás volt.
Ott nagyon gyorsan kézbe kell venni az irányítást és kizavarni a felét a résztvevőknek, villámgyorsan elmondva hogy mindenki sorra fog kerülni, rotákban segíthetnek a menyasszonynak, de a jó felvételekhez elengedhetetlen hogy NEKED legyen helyed. 99%-ban rebbennek szét / csinálják amit mondasz. Tényleg "rendezhetsz" mindenki azonnal beáll a sorba ha megmondod mit kell csinálnia.

Igen, úgy értettem ahogy Vond mondja, hogy a youtubera menjen fel magasabb felbontásban.

Érzetre világos nekem a bőr és nincs igazán kontrasztja, De ez már inkább ízlés kérdése.

Nem olyan bonyolult az az ACES, berakod input device transformnak Taranis FLOG_Fgamut IDT-jét, outputnak REC709-et választasz. A color panelen pedig az offsettel állítod az expót mint a lightroomban, a WB/ Tint állítás is sokkal természetesebben működik, a Highlight recovery és a shadow boost is jobban hasonlít a lightroomos viselkedésre mint bármilyen más megoldással (ez mind a normál primary, nem a log panel).

Amiket postoltam esküvők azokat én mind a fenti alapján korrigáltam, sőt, csak expó és kontraszt korrekció volt, a WB-hez, highlighthoz, shadowshoz max 1-1 snittnél kellett nyúlnom.

Szerk: Vond észrevételei, a kezdő épületes "crane" jellegű snittek: ha ezek nem széleslátóval lettek volna készítve hanem mondjuk 50-80mm-en, akkor horzsolnának. Így nem adja ki viszont annyira

szerk2: ja nem flogban mentél hanem eternában. Akkor REC709 az IDT és REC709 az ODT és minden csúszka hasonlóan működik, csak nem lesz annyi tartlék a fileban.

[ Szerkesztve ]

(#26344) Teasüti válasza vond (#26341) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor csak én szeretem sz.patni magam. Hasonlóan, mint te. :DDD

A kaukázusi (fehér) bőrszínt 70 IRE környékére ajánlott kihozni.
Akkor viszont kb helyben vagyok, nem? Nem méregettem a bőrszínt color picker-rel így külön, de nekem szemre kb ott van a felső harmadon, ahogy fotónál is szoktam. Kivéve persze, ahol közvetlen napsütés van, mert ott nyilván kiég szinte a bőr is, de hát ott ez van. (Vagy ez hiba?)

Tuninger
A kiégett részeket amúgy nem értem. Felteszem az ablakokról van szó, mert máshol nincs kiégés. Viszont itt ha nem hagyom kiégni azt, ami amúgy sem érdekes, akkor expózzak az ablakra? Vagy hogy kell azt? Ha oda expózok, akkor meg sötét lesz a helységben. :F

[ Szerkesztve ]

(#26345) Tuninger válasza Teasüti (#26344) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem égett ki semmi, csak túl világos az én ízlésemnek az expó.

Youtuberól képlopott felvételek így szép nem lesz, csak látszik mire gondolok:

(#26346) Teasüti válasza nozs23 (#26339) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig nyitva mentem beltéren mindenhol. Nem emlékszem kültéren mi volt. VND-t nem használtam, de konkrétan nem emlékszem mivel vettem le az expót. Most vagy motion blur-t kéne rá rakjak (lehet azt látja Tuninger szaggatósnak) vagy rekeszelve volt. Ez a hátránya, ha egy hónap szabira megy az ember meló után. :C

#26345Tuninger
Jah, értem. Ez akkor szerintem egyéni preferencia lesz. Még filóztam azon is, hogy a Black Pro Mist-ből szar se látszik és tegyek-e rá vmi glow effektet. :D
Én szeretem ha fényárban úszik a fehér ruha. Fotóimat is úgy szoktam kidolgozni, hogy véletlenül se legyen szürke a ruha. Ahhoz meg kell a fényerősség, mert azon az IRE-n - amit mutatsz - a ruha már szürke szerintem.

Meg ha a napon van az ember, akkor az ne nézzen úgy ki, mintha vmi fénycső alatt állna. Legyen vmi melegség érzet. Én ilyenkor előszeretettel csinálok high key grade-et. Nézzétek el nekem! :B

[ Szerkesztve ]

(#26347) Tuninger válasza Teasüti (#26346) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A szaggatás csak kötözködés, engem nem zavar.
A világos ruha és a nem túlexponált arcbőr nehéz téma, a példáimon valóban már szürke, original file kéne ahhoz hogy lehessen kísérletezni.

Ne tessék takarózni az egy hónap szabival, mondtam én hogy ultra magas elvárásokkal indultál neki a napnak, és végül mégsem tartottad a nagyobb részét a terveknek, pont azért mert közbeszólt a valóság. Ezért is javasoltam anno praktikus megoldásokat. Így most nekimentél a melónak úgy hogy megmutatod - nekünk és magadnak - ezt hogy kell, de a vége a saját elvárásaidat sem biztos hogy hozta (mondjuk erre számítottál már a meló előtt)

Mondom ezt úgy hogy szerintem tök jó a végeredmény, pláne első munkának, vannak benne ötletes kreatív megoldások és a színekkel én jórészt elégedett vagyok. Csak a nagy mellény mellé kijárt a kritika :D

2-3 esküvő, 1-2 plusz obi és kategóriákat tudnál ugrani mert vannak benne jó meglátások.

(#26348) Kukcaman válasza Teasüti (#26333) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Elsőnek is jó meg másodiknak is :D Gratula!
-A vége felirat beúsztatása nagyon nem jön át (sima középre helyezett bejön kimegy fehéren azt csá nem kell több )
- Utólagos közelítés sem tetszik, de másnak lehet az jön be.
- 2:37-s snittnél balról-jobbra meg át a kamera, ebből senkit nem látni, és a záridő sok. Ezt a mozgást én is próbálom minimalizálni .

(#26349) Teasüti válasza Tuninger (#26347) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát még mindig elégedetlen vagyok, amin csak a menya pozitív reakciója tud enyhíteni valamelyest. :D
Na meg hibavissza kritikái, csak most nem ér rá úgy tűnik.
Azok mennyiségéből látszik majd az eredmény. :P

Amúgy tényleg örömmel vennék pár ötletet, hogy máshogy komponálta volna más egy adott jelenetet, stb.

Vond: az épületről nem tudtam mást. Légi felvétel nincs, ennél messzebb nem lehetett menni az erdő miatt, közelebbről meg mit? :B
A kertje félig kiszáradt, stb. Ezt a minimális előteret is vadászni kellett egy reveal shot-hoz. :(
Nagyon nem éreztem az inspirációt. Nagy, ingerszegény, szabad területek sosem inspirálnak.

[ Szerkesztve ]

(#26350) hibavissza válasza Teasüti (#26349) üzenetére


hibavissza
veterán

Tuninger szerint (is) nem elég pc a kritikám úgyhogy nem kritizálom itt senki munkáját. Amúgy nekem teljesen más elképzeléseim vannak egy esküvői videóról. Én nem ilyesmit csinálnék. Nem "érzem" a közízlést, így nem is igazán releváns amit írnék.

Annyit hozzáfűznék halkan, hogy szerintem is inkább legyen túlexpós a menyasszonyi ruha, de legyen vakító fehér. Egy bazi habcsók akar lenni mind ilyenkor. Ez viszont ott üt vissza, hogy fontos a textúrája is. Azon látszik a kölcsönzős számla....nehéz dió az biztos. Én csak maszkolással tudnám kihozni azt amit eladhatónak gondolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.