Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) Teasüti válasza panoly (#25198) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tök jó videó! De ehhez a négy perchez kellett úgy saccra egy hét, megnézve mennyi különböző helyszín van benne. Saját magát csak egy-két felvétel erejéig sikerült, a bnője meg ki tudja mennyire volt kooperatív. Lehet a hét végére már elege volt ebből a videózásból és hogy állandóan ő van a reflektorfényben. :DDD Idegenek meg tényleg egy-egy snitt max.
Amúgy nagyon tetszik. Főleg az intró. Volt koncepció, ez nem egészen hasraütésre készült. Viszont azért néha nem adta ki az átvezetés, szóval az is látszik nem szkriptelt. Biztos lelassította őket a sok drónozás is. Egy ilyen bevetés legalább 20 perc, mire kipakolsz, felküldöd, meglövöd ami kell, esetleg többször is, majd elpakolsz. Biztos volt logisztika az akkukkal is, elvileg egy DJI drónt csak hálózatról lehet tölteni. Kocsiból meg érdekes. Max ha nem a srác vezetett. Hajón még oké, viszont rizikós. Ha a drón alámerül, akkor annak annyi volt. A sátron átrepülés az ügyes volt, látszik sok YT drón videót nézett. :D

[ Szerkesztve ]

(#25202) Kukcaman válasza Teasüti (#25201) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem kell sokat belegondolni. Az a pár, aiket linkelt panoly 1-2-3hónapot vannak egy országban és úgy forgatnak.

(#25203) hibavissza válasza panoly (#25198) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha kivágod belőle a drónos részeket, marad pár random b-roll amit bárki, bármikor meglőhet, összevághat és lesz belőle egy szokásos nyaralós videó. Ebben a klipben a drónos részek vitték a hátán a látványt. Ilyen drónos felvételekhez kell egy rohadt drága drón, repülési gyakorlat, terv, időjárás és idő. Ezek egyike sincs meg egy átlag családi nyaraláson. Szépek a színeik, minőségi munka, de story egy fikarcnyi sincs benne. Nekem ez a fajta jobban bejön:
[link]

(#25204) Teasüti válasza hibavissza (#25203) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát jah, így ránézésre olyan 1 misi lehetett kb a felszerelés. Ha csak egy jobb cserélhető obis gépet nézek, gimbalt hozzá, pár kiegészítőt és tartozékot, majd nézek mellé egy jobb fajta DJI drónt is... Ha esetleg még van némi választékom obiból is, akkor simán misi fölött lyukadunk ki, bőven.

(#25205) Kukcaman válasza Teasüti (#25204) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Megkerestem a bejegyzését:
"Az utazó szettem a már említett GH5 az alábbi objektívekkel: 12-35 f2.8, 35-100 f2.8, 25mm f1.7, Laowa 7.5mm f2.0. Van még nálam GoPro és természetesen drón." - Ez még a Horvátországos videónál volt.

(#25206) panoly válasza Kukcaman (#25205) üzenetére


panoly
tag

Ha jól tudom pont Horvátországban fürdette meg a Mavic Pro 2-esét, amit ki sem tudott halászni, pedig volt rá Care, így kénytelen volt egy sima Air1-el folytatni az útját.

(#25207) MrChris válasza Tuninger (#25169) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most olvasom a GH5II infókat és egy új dologgal találkoztam, valahogyan megoldották 24fps esetén az AF duplázva 48-szor frissíti a DFD rendszert (25/30/50 esetén nem írják). Ez eddig elég kötött volt, kíváncsi lennék hogyan lett ez megoldva, pl AF-re használt terület/pixelek másképpen külön is működtethetők... Lenne ötletem, mint mindenkinek, srófolhatnák feljebb is, többszörösére és akkor már egészen frankó lehetne, ha már DFD a fétisük. A G9 240Hz-e elégségesnek tűnik, tök jól megtalálja a személyeket/arcokat és ha azokra is fókuszálna nem a kereten kívüli háttérre..... :DDD

(#25208) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

A mai esküvőt A7sIII-al tolom.
Teljesen újraértelmezi az AF fogalmát.
Holnap jövök a tapasztalatokkal.
Eddig egy negatívum hogy 3.5 óra felvételnél, és kb 8 óra bekapcsolt időnél tartok, berántott egy 10000es powerbankot meg 1.5 aksit ezen felül 4k 50 10 bitben. Még lesz egy aksicsere az esküvő végéig.

(#25209) qnadam válasza Tuninger (#25208) üzenetére


qnadam
veterán

képzeld el, a kis fw50 hány marékkal fogyott volna ennyi idő alatt :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25210) Tuninger válasza qnadam (#25209) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az utángyártott, eddig 1x használt ravpower fz100 20%-ról ugrott üres jelzésre... brutál áramfelvétele lehet a váznak. Tény, teljesen élhető ezekkel az aksikkal

(#25211) Teasüti válasza Tuninger (#25208) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, hogy szóba került.
Jövő hónapban lesz nekem is egy videózás, az első ami azt illeti. Fotózást már kitapasztaltam, de videótól kicsit tartok a felszerelésem illetően. Fuji WP126s akkuk tök jól bírják a rövid pár másodperces klippeket - kb mintha csak fotóznék boost módban -, ezt fogom tolni gimbalon. Viszont a másodkamerát meg állványra fogom lerakni majd a ceremónia és a beszédek alatt. Asszem itt már felvételi idő korlátba is bele fogok ütközni (ez nem is tudom hirtelen mennyi, fél óra?), de ami fontosabb az akku. Vajon át tudom vészelni a napot úgy 10 db ilyen akkuval, vagy vegyek még vmi powerbank-ot is? Illetve van egy portré markolatom is, az szerintem ideális lesz állványra lerakva és akkor ott van 3 akkunyi játékidőm. Esetleg azon gondolkodom még, hogy ott helyben fogok tölteni, aztán a nap folyamán kb 4-6 akkut még vissza tudnék állítani csatasorba, ahogy az első lemerültek kiesnek a kamerából.

Hangcuccom meg még nincs is... Filózom rajta, hogy rendelek online, letolom ezt az egy esküvőt, aztán visszaküldök mindent. :B

(#25212) Tuninger válasza Teasüti (#25211) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Akksiból és memkártyából legyél túlbiztosítva, 10 aksi elég kell legyen ha egy mindig töltés alatt áll. Powerbank szerintem must have, hogy ne érhessen meglepetés.
30 perc a limited, kivéve 4k60ban mert ott 20perc.
Én 8 bit 1080 50 Eterna DR400-ban mennék, figyelve a kiégésre, IPB codeckel. Mikrofont elengedném, váz audio tökéletes.

Ha sikerrel megoldod az esküvőt minden másra figyelve akkor lehet feljebb lépni logra, 10 bitre all intrára, lav mikire, stb.

Ha most mindent akarsz sok hibalehetőséget viszel az egyenletbe. A saját kedvencem mikor +20dB-re rakom a Rode mikit, hozzá lövöm a kamera gaint, majd amikor leveszem a mikit elfelejtem utána állítani a gaint... annyiszor megszivattam magam már vele hogy inkább a +20dB-t engedtem el és in kamera van feljebb véve a jelszint...

(#25213) Teasüti válasza Tuninger (#25212) üzenetére


Teasüti
nagyúr

8 bit 1080 50 Eterna DR400-ban mennék
Miért? :F

10 bit log nálam a sztenderd go to profil, aztán Taranis LUT-ját ráküldöm kiindulásnak. Így marad benne tartalék ha hozzá kell nyúlni bárhol, de megkapom az Eternát vagy Astiát, tökmindegy. 1080-at meg még semmire nem használtam a kamerán. :B
Arra mi szükség van 4K helyett?

Illetve FPS-ből a 24 és 60 nem célszerűbb? Beltéri mesterséges fénynél még érthető az 50, azzal nem vitázok - de ha jól emlékszem inkább a záridő volt hatással a vibrálásra, nem? Vagyis egy 60 fps 1/100 elvileg már nem kéne vibráljon asszem. Már rég volt ez nálam téma.

Viszont a valós idejűt te 25-ben rögzíted? Timeline is akkor 25 nálad?

[ Szerkesztve ]

(#25214) Teasüti válasza Tuninger (#25212) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mikire meg lav-ot gondoltam, egyet legalább. Meg van ez a rögzítő, Zoom H1 asszem. Ez ha van kihangosítás, akkor arra rá. Ha nincs, akkor meg max lerakom eléjük az asztalra. Ez így jó elképzelés, nem?
On-cam mikiből van egy Rode Micro-m, azt max rárakom az állványosra vmi háttérzajnak.
Gimbalon meg akkor megyek a beépítettel. Szerintem se rossz az és úgy vettem észre a 18-55 még bele se hallatszik igazán.

Nagyrészt úgyse kell hang, max a beszédek és a ceremónia alatt. A többi meg zenés lesz.
Viszont hangszerkesztésről (hogy kell megtisztítani, stb.) semmit se tudok, azzal majd jövök ide rontani a levegőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#25215) qnadam válasza Teasüti (#25214) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván helyfüggő, de a videomicro mono, a kamera saját mikrofonja viszont sztereó, térhangnak inkább azt hagynám, kezelési zaj úgysincs. a videomicrot tenném inkább a gimbalra.

Illetve FPS-ből a 24 és 60 nem célszerűbb? Beltéri mesterséges fénynél még érthető az 50, azzal nem vitázok - de ha jól emlékszem inkább a záridő volt hatással a vibrálásra, nem? Vagyis egy 60 fps 1/100 elvileg már nem kéne vibráljon asszem. Már rég volt ez nálam téma.

egyrészt európában vagyunk :) de webre kb tökmindegy, ha viszont lesz belőle dvd, akkor mégsem teljesen. ha másodpercenként hatvanszor lősz egy képet 1/100s idővel, akkor kiváló esélyed van a vibrálásra. mondjuk amióta tele van a világ szarabbnál szarabb pwm vezérlésű ledekkel, azóta bármilyen záridővel előfordulhat vibrálás, úgyis csak a helyszínen derül ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25216) Tuninger válasza Teasüti (#25213) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Abszolút igazad van, en is minden eskuvonek ugy indulok neki hogy uuuu nagyon meglövöm. De amikor szembesulsz a helyszínen a körülményekkel, benézel egy wb-t, gaint, expót, az mind az utómunka hosszát növeli. Első, referencia esküvőnek persze alegjobbat akarod csak az "órabéred" fog bezuhanni mert elnyúlik az utómunka, és a végén 3 hónap thökörészés után ugy adod ki az agyagot hogy nem olyan lett mint szeretted volna, meg ezt meg azt nem vetted fel, itt és ott nem jó a hang...
Vagyis a képminőség amire a hangsúlyt fekteted, pont nem annyira fontos a párnak. De ne legyen igazam a fentivel, es sikeruljon elsőre pro-t alkotni, a cuccod megvan hozzá.
Bár attól nem leszel autoversenyző, hogy van egy Subaru WRC-d

(#25217) Teasüti válasza Tuninger (#25216) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na jó, ezt értem.
De ez kb teljesen ugyanaz az eset mint a sooc jpeg vs raw. Előbbi teljesen jó ha nincs igazi colour grade, meg ha nem hibázol menet közben és odafigyelsz kb mindenre is. Utóbbi viszont több mozgásteret ad és sokkal elnézőbb a hibákkal, mint szar WB, szar expó, szar az egész. :C
Aztán én speciel nem látom azt a hátrányt post-ban sem, ha maradunk alap színeknél, mert ahogy a raw-ra rá lehet tenni a film szim.-et (oké, nem ugyanaz az algoritmus mint a vázban, de ki nem szarja le - nem a Fuji topikban vagyunk ;] ), úgy a log-ra is rá lehet húzni az Eterna LUT-ot vagy akármit és kb ugyanott vagyok, mintha beégetett színekkel forgattam volna és az egész kb két kattintás volt post-ban.
Hol a hiba a gondolatmenetben?

#25215qnadam
Nincs lemez! :N Kapnak egy MKV fájlt letöltésre - vagy kettőt a webes verzióhoz - és azt csinálnak vele, amit akarnak.
Hmm, jó tipp! Akkor a VideoMicro megy a főkamerára.

[ Szerkesztve ]

(#25218) Teasüti válasza Tuninger (#25216) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De amúgy abszolút igazat adok a prioritási sorrendre, hogy ne a képminőségre menjünk rá, mert a párnak az sokadrangú dolog. De abból a szerényke tapasztalatomból amit videóval töltöttem, nekem éppen úgy tűnik, hogy azért kell log-olni, mert úgy gyakorlatilag semmire nem kell figyelnem a fókuszon és az ETTR-en kívül. Több figyelem jut a kreatívra, ha nem kell utána állítanom folyamatosan a jpeg motornak, ahogy változik a fény és helyszín. Nem akarok kontrasztot buzerálni (DR módok, HL, SH), se WB-t nagyon. :B Ha nagyon muszáj hozzányúlni, akkor post-ban csúszkával hamarabb megvan és jobb a kontroll is, mint helyszínen menüből trial&error módszerrel - miközben meg rám várnak. Szerintem. Általában nekem post-ban se a színezés tart sokáig, hanem a kiválogatás és vágás. Azt meg beégetve se úszom meg.

[ Szerkesztve ]

(#25219) qnadam válasza Tuninger (#25216) üzenetére


qnadam
veterán

a végén 3 hónap thökörészés után ugy adod ki az agyagot hogy nem olyan lett mint szeretted volna

és közben két és fél hónapot hallgatta, hogy mikorleszmárkééééész :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25220) qnadam válasza Teasüti (#25217) üzenetére


qnadam
veterán

értem hogy nincs lemez, viszont ha valamiért mégis születne, csak plusz problémát szül ha 25/50-re kell konvertálni :)

az azért túlzás, hogy logban fehéregyensúllyal se kell foglalkozni, de azzal egyetértek, hogy a logra ráhúzhatsz egy lutot, és mégis van játéktered, fordítva viszont jöhetnek problémák. bár többnyire a gép is ügyesen exponál, kicsi korrekciók meg akkor is beleférnek, ha nem logba forgott az anyag.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25221) Teasüti válasza qnadam (#25219) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra van egy ötletem. Lehet hülyeség, de filóztam már rajta, hogy automatizálni kéne, értesítő emailekkel meg minden. Kap a pár egy státusz kijelzőt. Weboldalon a leendő galériában vagy akár egy alkalmazásban, aztán néha megugrik pár százalékot, hogy izgi legyen. :DDD
Addig is néha generálnak forgalmat az oldalra, lol.
De az ötlet lényege, hogy pro aktív kommunikáció, amolyan helyzetjelentések rendszeresen, hogy igen készül az alkotás, itt tart a projekt és ennyit haladtam vele eddig. Remélhetőleg így nem éreznék szükségesnek, hogy buzeráljanak, ha nem azt érzik, hogy nagy a csend.

[ Szerkesztve ]

(#25222) Tuninger válasza Teasüti (#25218) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A kevert fény és a trükkös expó szivathat meg akkor ha valamiért rossz beállítást hiszel jónak és abban mész egész eseménykor. A view assist mondjuk nagy segítség.
Nálam példák: azt hittem jo a buliban az expó, de alexpós volt, szűrhettem zajt két órányi anyagon.
Templom sárga ablakok, hibás volt a manual wb, minden sárga lett. Pedig volt assistom
Hangot meg már írtam.
Simán flickerelhetsz a 60 fpssel hiaba jo a zár, 4k 50nél meg nagyon elszallhat a hely igeny úgy, hogy a pár nem is latja a kulonbseget, plane h a te vazadban a 1080p is patika.
Itt is 1 eskuvonel nem gaz de 10nél mondjuk 200GB/esemeny....

Szerk: nameg mész 4k 50 all-i-n a ceremonian, jön egy overheating a napon, baj van...
Szerk2: vagy belevagsz a menyecsketancba 50% aksival ami 25perc es nincs meg a vege...

Persze kivancsi is vagyok hogy birja a váz

[ Szerkesztve ]

(#25223) Teasüti válasza Tuninger (#25222) üzenetére


Teasüti
nagyúr

View Assist XT3-ban nincs sajnos, bár engem a lapos szín nem igazán zavar felvételkor.
WB-t automatán hagynám, az se tragédia ha shift-el valamennyit. Persze a lerakott kamera fixálva lesz. De a run'n'gun kamera azokkal az 5-20 másodperces klippekkel marad automatán. De úgy általában a Fuji WB-je szerintem elsőrangú, nem igazán lehet megzavarni életszerű helyzetben.

Hangra jól sejtem, hogy az auto gain az nem az igazi? Azt muszáj fixálni? Nem fogom monitorozni fülessel, szóval max kijelzőről tudom beállítani a szintet. :(

1080p-vel csak az a gondom, hogy abból nem lehet vágni. Nincs reframe, stabilizáció, digit zoom, meg ilyen huncutságok. 1080p-nél amit a kijelzőn látok az olyan lesz, pont. Ez kicsit ijesztő. 4K-nál meg próbálok rászokni arra, hogy kicsit szellősebben komponálok, kicsit szélesebbre veszek mindent. A lerakott kamera az tuti 4K-n fog menni, eleve ebből már lehet vágni több nézetet is akár, meg digit kameramozgás, stb.

jön egy overheating a napon, baj van...
Ez egy jó észrevétel. De úgy tudom Fuji-nál nincs túlmelegedés. Volt már akinek volt ezzel gondja? :P
Ez jogos. Körbekérdezek a Fuji topikban...

szerk2: mindig elfelejted, hogy nem magyarban élek. :D Itt nincsenek ilyen fájdalmasan hosszú szokások, mint éjféli tánc, meg ilyen hülyeségek. Angol esküvőn az ún. első tánc az utolsó menetrendi program, ami a buli előtt történik általában olyan 8 óra magasságában. Többnyire 9 óra felé mi már jövünk haza. :P

[ Szerkesztve ]

(#25224) qnadam válasza Teasüti (#25223) üzenetére


qnadam
veterán

Hangra jól sejtem, hogy az auto gain az nem az igazi? Azt muszáj fixálni? Nem fogom monitorozni fülessel, szóval max kijelzőről tudom beállítani a szintet. :(

kamerafüggő, próbáld ki előtte. a canon 6d gyárilag pl gyalázatos volt ilyen szempontból (tragic lantern megoldotta), más gépekkel meg teljesen használható.

1080p-vel csak az a gondom, hogy abból nem lehet vágni. Nincs reframe, stabilizáció, digit zoom, meg ilyen huncutságok.

hosszú évekig elvoltam anélkül, hogy videóba croppoltam volna :) de te látod, meg te ismereda gépet, hogy mennyivel több kártyát meg akkut eszik 4k-ban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25225) Teasüti válasza qnadam (#25224) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én tökre meg voltam elégedve korábban az akku fogyasztással, ilyen rövid klippeknél nem vészes egyáltalán. A diplomaosztót kb 3 akkuval vettem fel ha jól tévedek. Régen volt, de az biztos, hogy nem kellett akkor aggódnom az energia miatt egyáltalán. Arról nincs tapasztalatom mondjuk, hogy mit csinál hosszú felvételnél, de ezt addig le fogom tesztelni, mondjuk a portré markolattal, hogy mennyire melegszik fél óra alatt.
A 128-as kártyák is elégnek bizonyultak eddig; fél napos forgatás volt a leghosszabb run'n'gun stílusban, hosszú felvétel nélkül. 256 giga tárhely van mindkét vázban, ez nem lehet szűk keresztmetszet még 400 Mbit-en sem. :) Persze nem is szándékozok sok órányi nyerset csinálni. 5 perces highlight max, egy teljes ceremónia és a fogadáson a beszédek, ha lesz. Kb ennyit ígértem összesen. Utóbbi kettő a legrosszabb esetben is egy óra, meg talán még 20 perc felvétel. Az előbbi meg csak rövid klippek végig.

[ Szerkesztve ]

(#25226) qnadam válasza Teasüti (#25225) üzenetére


qnadam
veterán

a melegedésen még segít is, ha az akku a váz helyett a markolatban termeli a hőt.

A 128-as kártyák is elégnek bizonyultak eddig; fél napos forgatás volt a leghosszabb run'n'gun stílusban, hosszú felvétel nélkül. 256 giga tárhely van mindkét vázban, ez nem lehet szűk keresztmetszet még 400 Mbit-en sem.

negyedterás kártyán 400 megabiten szűk másfél óra fér el. ha ebbe beleférsz, akkor világbéke :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25227) Tuninger válasza Teasüti (#25225) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tegnap h265 10bit 4k 50fps 75Mbps-sel mentem és 160GB-nyi anyag született. A kamera kb 9.5 órát lehetett bekapcsolva, és kb 4 órányi videó készült.

Mutatok holnap példát miért rossz az awb, tegnap egy tökéletes példát tudtam lőni a témában, mégis azt mondom h sok esetben mentheti meg a valagad.

(#25228) Teasüti válasza Tuninger (#25227) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra kíváncsi leszek. Max azt tudom elképzelni, hogy belenéztél vmi szaturált színbe és az elhúzta az AWB-t egy másodperc alatt felvétel közben. :D
Jut eszembe, csatasorba tudom állítani az Xrite Video Passport-ot is, ha lesz rá időm. Bár ahol az AWB csődöt mond, ott a szürke kártyán is lesz colour cast bőven.

4 óra az rengeteg. :Y
Egy kamerával vagy többel? Ha ebből csak a ceremónia megvan vágatlanul kettő vagy több nézőpontból, akkor nem szóltam. :DD
De én úgy gondolom, hogy ha megvan az anyag a highlight-hoz ami kell a sztorinak arra a részére, akkor akár leléphetek a bárba is, amíg jön a következő esemény. :DDD
Mittomén mondjuk a sminkelésről ugye nem kell tizenhat kameraszög meg háromszor elpróbálni, hanem kétszer 3 másodperc, aztán jöhet a következő dolog a storyboard-on.
5 perc highlight-ban mennyi klip lehet? Egy-két-háromszáz max? Kitépném a hajam, ha ehhez 4 órát kéne átnyálaznom. Lehet ki fogom... :))

[ Szerkesztve ]

(#25229) _q válasza Tuninger (#25212) üzenetére


_q
addikt

Powerbank folyamatosan a vázra kötve és zsebben mondjuk? Ha tutira akarok menni mit javasolsz? 1080p 50 fps,1/100, nd filter kültéren, auto WB és ISO, dupla SD kártya a gépbe és párhuzamosan írni mind a kettő, boya mikrofon helyett váz belső mikrofonja? Ketten leszünk, emiatt slog2-re gondoltam, hogy lehessen utólag matchelni a drónnal és az osmo-val.
Nem mostanában lesz, talán ősszel, de ha már szóba került rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#25230) Teasüti válasza _q (#25229) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem ha bármi komolyabb produkció, akkor ott nincs auto expo. :N
Nemtom más hogy van vele, de ha én meglátok egy expo korrekciót egy videóban, akkor az instant leredukálja az élményt a home videó kategóriába, még akkor is ha Zack Snyder lőtte meg személyesen. Ezt szorosan követi a fókusz hunting, de az még a kisebb rossz. :D

Az egyedüli műfaj, ahol ez elmegy szerintem az a timelapse, de ott is csak ha van expo smoothing és finom az átmenet éjsötétből nappalba.

[ Szerkesztve ]

(#25231) Tuninger válasza _q (#25229) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Minden ahogy írtad, de az auto isot nem tamogatom.
Ez a leginkább biztonsági játék amit leírtál
Bár Teasüti perfekcionista hozzáállása a jó irány, elöbb meg kell tanulni járni mielőtt futni kezdesz :D

(#25232) Teasüti válasza Tuninger (#25231) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mennyire jellemző az, hogy használsz hangot videó felvétel nélkül?
Azon filózok, hogy vezeték nélküli miki és a kamera legyen a felvevő eszköz, vagy önálló lav miki. Előbbi egyszerű mint az 1x1. Utóbbi meg bizalomgerjesztőbb. :D

[ Szerkesztve ]

(#25233) qnadam válasza Teasüti (#25232) üzenetére


qnadam
veterán

az önálló mikrofon nem rögzít hangot, tehát valamit pontosítanod kellene :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25234) Teasüti válasza qnadam (#25233) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oké, figyelmen kívül hagyva a zsargont csupán hoznék két eszközt példának:
Rode Wireless Go I/II vs Tascam DR-10L. Az látható, hogy az egyik a kamerára küldi a hangot, aminél egyszerűbb munkamenet talán nincs is. Míg a másik meg ugye önállóan működik, ami gondolom megbízhatóbb, viszont bonyolítja a munkát.

Közben azon filózok egy két csatornás Go 2 akár kiválthatna egy Zoom rögzítőt is könnyedén. Mindkettőn jack bemenet van, ha külső eszközre kell kötni, szóval ha egy Zoom H1-et rá lehet adapterezni egy keverő pultra vagy akármire, akkor akár mehetre rögtön a kamerára is a hang a videósáv mellé egy Go-val. És a II-es verzióval két csatorna is adott akármilyen felállásban.
Elég csábító.

[ Szerkesztve ]

(#25235) Teasüti válasza Teasüti (#25234) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennél is tovább gondolva a dolgot, XT3-ban van belső timecode. A két kamerát egymáshoz tudom szinkronizálni úgy kb gombnyomás pontossággal, ha egyszerre indítom a kettőt.
Vagy akár ha BT-n megkapja a GPS-t és az időt egyenként a két kamera (app csak egyikhez tud kapcsolódni egyszerre), akkor lehet az még pontosabb és a valós idővel egyezik a timecode. Hangfelvétel ha a kamerára megy, akkor azzal nincs külön teendő. Így meg kapnék egy pofon egyszerű munkamenetet elvileg, ahol minden felvétel varázsütésre felkerülne az idővonalra kavarodás nélkül (gondolom én), lehetőleg pár képkocka pontossággal.
Hmm, szerintem meggyőzöm itt magam a Go-ról. :D

Viszont ha van gyakorlati tapasztalata vkinek a külső felvevő vs vezeték nélkül a kamerára hangról, az érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

(#25236) Tuninger válasza Teasüti (#25234) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mindkét megoldás nagyon jó eredményt fog adni, a wireless go-nál probléma lehet ha túl távolra mész és takarásban van az adó, a Tascamnál viszont nem.
A Go II-nél ez a probléma is megszűnik mivel az adók is veszik a hangot, én Go II-őt vennék.
Az anyakönyv vezető monológját érdemes rögzíteni, arra lehet vágni valami szépet, én még egyszer sem vettem sajnos a fáradtságot.

(#25237) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Szóval mint említettem Sony A7s III-al foroghattam a hétvégén.

Sajnos a csoda AF mégsem volt annyira csoda, de ez user error, nem jól állítottam be. Ha arc volt a képen instant behúzott az arcra. Ha a pár elfordult vagy az arc takarásba került, AZONNAL átrántott a háttérben egy másik arcra. Erre majd jobban kell figyelnem, most meg szívhatok vele vágásnál.

Mivel jellemzően medium shotokat lövök, nem ugrik ki annyira a 4K szépsége mint vártam. Persze pazar képe van, csak nincs meg a +1 millás érzés.
A 10 bit jóságát még nem tudtam tesztelni, bedobtam ACES-be tekergettem egy kicsit, nem vettem észre különbséget a 8 bithez képest.

Ami látványos az az hogy mennyire clean az összes low light felvétel. Bár az A7III-nak sem kellene szégyenkeznie, ez inkább a 4K-ra jellemző, azért az SLOG +1080p jóval könnyebben zajosodott az a kamera. Itt az ISO12800 tényleg döbbenetes.

A kijelző nagyobb fényerejű mint az A7 III-nál, jobban látható szikrázó napsütésben. A gamma assist is jobban használható, nem csavarodnak olyan idiótán a színek a kijelzőn ha túlexpózod az LOG-ot.

A fogás brutál jó, utoljára 5D Mk II-nek éreztem ennyire jónak a gripjét.

Az aktív stabi nagyon szuper, gimbalon tényleg beton, de kézből is élhető, Pana színvonal.

A h265 4K 50 fps 10 bit 75Mbps-es anyagot villámsebesen viszi a GTX1070, még proxyznom sem kellene, meglepő és kellemes csalódás.

Kameratékából béreltük 20 rugesz/nap-ért a cuccot szombat reggel hoztuk, vasárnap reggel vittük, kaptam hozzá tilta caget amit azonnal levettem hogy elférjen a gimbalon, egy 64es CFexpress kártyát amire mehet a 4K120, meg egy 64 Sony Tough SD kártyát amire mehet minden más, illetve egy extra aksit is adtak hozzá.

Konklúzió: zseniális a váz, de ha összevetem hogy 1,3 Milla (einfi) vs a mostani 500k, akkor arra amire használom nem éri meg a felárat. Mondjuk 850k-ra raknám amit nekem megérne ez a plusz tudás. De azért a következő 3 esküvőre befoglaltuk bérlésre...

Hogy jött össze hogy mégis béreltem? Fotós haverom bekattant hogy kell egy biztonsági tartalék váz neki és bérelni akart a sajátja mellé még egy A7 III-mat. Mondtam neki hogy akkor kifizetem a különbözetet, legyen S3, és használja az én vázamat. Win-win.

(#25238) qnadam válasza Teasüti (#25235) üzenetére


qnadam
veterán

a go2 nagyon jó cucc, főleg úgy, hogy az adók tudnak rögzíteni is (ráadásul a frissítés óta ezt bekapcsolt vevő nélkül is tudják, szóval még a kamerák hangjai is meg tudnak maradni). azt az nem próbáltam, hogy vonalszintű jellel mit kezd a bemenetén, de ha a hangász ért hozzá, akkor megfelelő szintű jelet tud küldeni neked.
viszont az olcsó hangrögzítőknél jó esélyed van rá, hogy csúszni fog az esemény végére, tascam (asszem) dr40x-szel jártam már úgy, hogy egy 40 perces felvonás eleje passzolt a kamerák hangjához, a végén meg már fél másodperc csúszás volt benne, és az internetek szerint a zoomoknak is van erre hajlamuk. ha nem folyamatos hang kell, akkor ez kezelhető probléma, de semmiképp se öröm :)
ha nincs külön tc eszközöd (márpedig a fujinak nincs tc bejárata) (oké, ott van pl a tentacle sync, ami anélkül is megoldja, de akkor bukod az egyik hangsávot), akkor az időkódos megoldást nyugodtan engedd el, hang alapján is pontosan össze lehet húzni, a rendes vágószoftverek megcsinálják ezt automatikusan, de ha nem, szemre-fülre gyorsan meg lehet oldani. különben is, az időkód a sound dept dolga ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25239) _q válasza Tuninger (#25231) üzenetére


_q
addikt

Teasütnek is válasz.

Azért gondoltam auto ISO-ra, mert ha kültérről bemegyek templomba vagy anyakönyvvezető terembe, egyből megváltoznak a körülmények. Mivel a rekesz és záridő fix, csak az ISO-val tudnék játszani. Ezt hogy oldjam meg?

AF-t milyen beállításon érdemes használni, hogy ne legyen lassú, de ne is rántsa oda. Te re szoktak állítani?

(#25240) Tuninger válasza _q (#25239) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Templom be-ki: az ND szűrőt kéne tekerned, ami persze gimbalon körülményes. Nameg kintre állított ND-vel F2.8 1/50 ISO800 az bent lesz ISO8000 tök feleslegesen. Illetve bent be vagy állítva és kimész nem fog tudni ISO800-ról ISO80ra ugrani.
Én záridőt szoktam szépen hozzá igazítani, 1/100-ról felmegyünk 1/1600-ra simán, aztán ha vége a snittnek utána lehet állítani az ND-t.
AF: nehéz téma, arcérzékelés, flexi zone és taperolom a kijelzőt. Sebesség nekem fast + responsive amivel sokszor szívok, visszább kellene venni...

(#25241) _q válasza Tuninger (#25240) üzenetére


_q
addikt

Akkor engedjem el a záridő=2xfps szabályt? Az AF nekem is fast és responsive. Kültér-beltér közötti mozgolódás közötti váltás akkor kicsit szívás így. Ezért is akartam auto ISO-t egy alsó és felső limittel, de akkor zajosodhat vagy éppen kiéghet. Szóval a kisebb rossz a záridő szabálytól való eltérés auto ISO helyett?

(#25242) nozs23 válasza Tuninger (#25237) üzenetére


nozs23
addikt

Sajnos a csoda AF mégsem volt annyira csoda, de ez user error, nem jól állítottam be. Ha arc volt a képen instant behúzott az arcra. Ha a pár elfordult vagy az arc takarásba került, AZONNAL átrántott a háttérben egy másik arcra. Erre majd jobban kell figyelnem, most meg szívhatok vele vágásnál.

Hát igen, igen. Erre van kitalálva a tracking. Majd legközelebb.

(#25243) Tuninger válasza _q (#25241) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a 1/8000-ren mész egész nap, a pár azt sem fogja észrevenni. Én azt használnám ami a legkönyebben adja a legjobb eredményt.
Másik: mikor jön be a templomba a pár és megállnak az ajtóban, ott beltérre expózz és ne foglalkozz vele hogy kint kiég minden. Na ha auton mennél össze vissza mászna az expó annak függvényében a pár mennyire takarja ki az adott pillanatban a háttérben a szupervilágos ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#25244) Teasüti válasza _q (#25239) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kültéren én VND-zek, beltéren meg azt leveszem és tekerem az ISO-t.
Beltérről kültérre meg nem rögzítek vagy fordítva. Illetve ha mégis csinálnék vmi ilyen barbárságot, akkor mondjuk ha kirohanok beltérről, akkor hagynám kiégni szándékosan és akkor ebből lesz egy in-cam fehérbe fade-out, majd kültéren csapó 2 fehér fade-in. :)
Én úgy állok hozzá, hogy igényes filmezéssel kb soha nem lesz szükséged utána állítani az expót menet közben, mert nem lesz akkora nagy kontraszt sehol, amit realisztikusan ne lehetne meglőni filmesre. Ha minden kötél szakad és kültéren épp kisütött a nap vagy felhő mögé ment és 1-2 EV-nyi vad ugrások vannak, akkor esetleg egy icipicit csavarnék a VND-n, de ez a max. Kamerán semmit, mert az egyrészt nem fokozatmentes, másrészt a lépésközök sem elég finomak. Kivéve auto ISO-t, mert az elvileg egy jobb kamerán tört értékeket is felvehet, de ugye nem auto expózunk, mert az home videó. :P

AF-et én menet közben állítom, ha muszáj. Alapvetően én erősebb célra tartást (lock on) és lassúbb sebességet preferálok - hogy egy fókusz pull jól nézzen ki a videón közelről távolra (amit természetesen érintőképernyőről végzek, mert gimbalon nincs manuálozás) -, viszont én beraktam gyorsmenübe az AF-C beállításokat, szóval könnyen tudok rajta állítani, ha akció van kilátásban.

[ Szerkesztve ]

(#25245) Teasüti válasza Tuninger (#25240) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahh tényleg, el is feledkeztem róla, hogy post motion blur és eldobni a VND-t. :D
Ugyanakkor gimbalon meg szerintem jobb az in-cam motion blur. Ha kézből mennék, akkor viszont inkább a gyors zár és post stabi. :K

(#25246) Teasüti válasza Teasüti (#25244) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha minden kötél szakad és kültéren épp kisütött a nap vagy felhő mögé ment és 1-2 EV-nyi vad ugrások vannak, akkor esetleg egy icipicit csavarnék a VND-n, de ez a max.

Erről jut eszembe, az ilyen fényváltozásokkal mit lehet kezdeni az állványra rakott kamerán, ami egybe veszi az egészet? :F
Log, aztán megnézni mit lehet kihozni belőle post-ban? Vagy jóvanazúgy? :D

(#25247) _q válasza Tuninger (#25243) üzenetére


_q
addikt

Nem tudom baj-e, de engem tuti zavarna ha nem folytonos a felvétel a záridő miatt :D Persze a fordítottja is igaz, a 30/60fps is zavaró számomra. Viszont akkor a kisebbik rosszat választom.

Köszi a példát, már értem az auto ISO miért is lenne rossz, fényes nappal jönne a discozás, azt inkább ne :D

Teasüti
Én esküvői filmnél elég sokszor látom a kültér-beltér közötti felvételeket, szerintem jól mutatnak és folytonossá teszi az eseményt, nincs hirtelen nagy váltás, hogy még előbb kint volt a násznép, következő felvételnél meg már bent ülnek.

Elképzelésem van mit lehetne felvenni, de gyakorlatban majd kiderül mi valósul meg. Tippre, felét se fogom tudni megvalósítani annak, mint amit elképzelek :D Utólag majd okosabb leszek.

(#25248) Tuninger válasza Teasüti (#25246) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Erről jut eszembe, az ilyen fényváltozásokkal mit lehet kezdeni az állványra rakott kamerán, ami egybe veszi az egészet? :F
Auto Expo, és a rekesz menjen automatán.F5.6-F11 végtelenben úgysem látszik. Mivel nincs gyors expo változás, fel sem tűnik.

(#25249) vond válasza Teasüti (#25234) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem teszteltem még, de én úgy tudom, hogy a Rode Wireless Go II adók jack bemenete csak mikrofonhoz jó, line in jelekhez nem.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25250) qnadam válasza Teasüti (#25246) üzenetére


qnadam
veterán

helyzetfüggő. ha nagyjából egységes a világ, akkor logból megoldod, ha kis felhők rohangálnak, és percenként négy blendényit változik a fény, akkor azért inkább ne :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.