Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) Tuninger válasza hibavissza (#26350) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gyalázd privátban, hogy ne kelljen védenem a túlkapásoktól :P

Mindig értékes a véleményed, csak nagyon húsba vágó :D

Teasüti: sosem tökéletes sem a helyszín sem a készülődés. Én ezért használok ekv 35mm+ tartományt, segít elrejteni a nem kívánt dolgokat.

(#26352) Teasüti válasza hibavissza (#26350) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem hányingerem van az amcsi PC és emotionalism társadalomtól, szóval ne kímélj! Nem fogok sírva fakadni, ígérem! :DDD

Amúgy igen, fotón kiemelt figyelmet fordítok mindig a ruhára és sokszor maszkolom is, hogy látszódjék a textúra, de azért ragyogjon is eléggé. Persze van amikor ez nem lenne természetes, mondjuk besötétített szobában azért erős lenne, de közvetlen napon nekem a high key irány tetszik. Meg úgy a napot is szeretem meghagyni naposnak. Ha visszavenném 0 EV-re a napsütötte részeket, akkor az nekem túl steril, műtermi hatás lenne. :K
Elvégre szabad szemmel is vakít a fehér ruha, fal, stb. a napon.

Egyedül a napsütötte bőr szokott gond lenni, persze ha csak gondot csinál belőle az ember. Én már egyre inkább nem, mert ha ilyenkor a kimosott bőrt vissza akarom húzni, akkor szoktam olyanokat kapni, amit egy érett narancs vagy citrom is megirigyelne. :C A csúnya sávosodásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#26353) Teasüti válasza Tuninger (#26351) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vhogy nem érzem úgy a hosszú végét. Vagyis de, jól bánok vele, de nem a teléért nyúlok általában elsőnek. Fotónál is azt veszem észre, hogy 70%-ban a 16-55-öt használom és csak 30% a 50-140.
Persze közeliekre briliáns a tele, szarrá lehet mosni a hátteret premier plánban. De általában biztosra megyek és inkább belenagyítok, de legyen meg aminek meg kell lennie.

Meg videónál úgy vagyok vele, hogy azért veszem 4K-ban, hogy újra tudjam komponálni ha muszáj, ezért sokszor direkt veszem szellősebbre, mint kéne. 2x nagyítással az már ugye 35-110 nagyjából (ekv 50-165 ha minden igaz), de valahogy vágás közben nem éreztem úgy sehol se, hogy túl széles lenne a szög. :N
Jóval messzebbről kéne vennem ahhoz, hogy használni tudjam a hosszabb üveget, de fizikailag nincs annyi hely általában. Első táncnál is másfél-két méterre voltam a pártól, mert a sarokban hagytak helyet nekik, nekem meg kellett a vendégség háttérnek. Vagy veszem az üres sarkot. :U
Na most innen UWA nélkül még fél alakost se könnyű venni, hát még olyat, amiben nincs szétmosva a háttér és látszanak a reakciók, taps, stb.

Videóra nekem a 18-55 untig elég szerintem, egyedül a fénye kevés.
Általában a széles felén érzem korlátosnak, ha run'n'gun kell menni beltéren. Kültéren még úgy ahogy távol tudok állni, ha kell.

Nem is tudom Fujinon üvegek közül mi lenne megfelelő upgrade amivel "kategóriákat tudnék ugrani". 35 1.4-em van, de az egy traktor. Ha vmi gyors fix kéne, akkor szerintem szélesebb felé mennék. Viszont fotóra meg az 50 1.2-re fáj a fogam már régóta.
Nem kellett volna ezt mondanod! Már pár hónapja kezdett alább hagyni a vásárlási lázam. :))

[ Szerkesztve ]

(#26354) Tuninger válasza Teasüti (#26353) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez a tanulási folyamat része, eleinte minden nagylátóban mert az epic, aztán jön a minden 1.4-en mert van olyan obim, aztán a tele mert mennyire cinematic (más kérdés h 135mm felett csak Michael Bay megy).
Akkor értél a csúcsra ha egy fókusztávon meg tudsz lőni egy eseményt, beszéltünk erről régebben az 1917 film kapcsán amit Arri Signature Prime 40mm T1.8-cal lőttek egy Arri Alexa Mini LF-el.
Persze az tervezett shoot, nem esemény videózás.

Engem határol a Tamron 28-75nek a 28 vége, de nem bánom, megtanultam használni, nameg ahogy Vond is mondja, fullframe 28 f2.8-on még van szeparáció szemmel látható távolságból is.

Zeek videóin pislogok mindig, egy lelkes amatőr aki családi eventeket videóz az EosM-el, ráadásul mostanság szinte csak 2.5k/2.8k crop módban megy, ergo még boosterrel is van vagy 2x cropja, mégis cinematic az egész. Vagyis a brutál dof sem elég az üdvösséghez.
Most épp nem akarok venni EosM-et de 3 havonta előkerül az ötlet :D

(#26355) Sordoran


Sordoran
addikt

Remélem nem nagyon off-topik, programmal kapcsolatos kérdésem lenne. Pontosabban programot keresnék amivel lehet kamera mozgást korrigálni. Hétvégén a repülőnapon csináltam több felvételt is, de azért nem ment vajsimán ugye a gépek követése mikor rájuk közelítettem. Van esetleg olyan program ami tudná ezt korrigálni? 4K alapanyag van, és esetleg 1080p-be kivágná mindig úgy, hogy a repülőgép minimálisan mozogjon.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26356) Teasüti válasza Sordoran (#26355) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Davinci Resolve-nak iszonyú jó stabilizátora van. Ha vmiért mégse lenne jó (ha esetleg egyszerre mozog a kamera és a követendő objektum is két eltérő irányban), akkor meg akár kézzel meg lehet adni neki a referencia pontokat, vagy lehet fixálni akár az objektumra is (match move). Youtube rogyásig van tutorial-okkal is. :K
A Resolve ingyenes verziója untig elég a feladatra.

(#26357) Teasüti válasza Tuninger (#26354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha egy obival kéne meglőnöm egy napot, akkor szerintem a 35 1.4 lenne ideális kezdésnek. Ott már-már nem torzulnak a fejek, lehet vele portrézni is, ugyanakkor ha van elég hely, akkor egész alakosra is bőven megteszi. De mit csinálsz akkor, ha nincs hely? Lehetsz Michael Bay is, de ő is csak falat tudna bontani maximum. :))

Ami viszont engem nagyon meglepett, hogy a 60 fps mennyire brutál stabila(bba)n néz ki. Valós időben meg végig frusztrált, hogy nem tudom egyenletesen mozgatni azt a qrva kamerát. Mint az ökörhugyozás, olyanok a felvételek. :((( :C
Persze próbáltam minél gyorsabban, hirtelen húzni, mert lassításban az éppen jó lesz, viszont elvileg stabilabb a kéz ha gyorsan mozogsz.
Az épület előterében úszó felvételnél is szinte szaladtam, ahogy Brandon Li szokott. :D

[ Szerkesztve ]

(#26358) Teasüti válasza Tuninger (#26354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont ha felkapják a videót, akkor kell majd egy jobb gimbal.
Úgy érzem a Weebill nagyon visszafog és kínlódás vele szép felvételt csinálni. Reggel még próbálkoztam vele, de később már végig POV módban mentem, úgy a legkezesebb. Cserébe meg "dőlünk mindenfelé".
Egy roll fixált POV mód kéne rá, de olyan nincs. Panning móddal nem vagyok kibékülve esemény videóra. Lock mód az meg teljesen használhatatlan a gyro drift miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26359) Sordoran válasza Teasüti (#26356) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi az információt, ma jobban utána nézek/megnézem ezt a programot. Tegnap rákeresve nekem is kidobta ezt, csak amit láttam tutorial-t (amiből csak a teljesítmény érdekelt volna elsőre) abban inkább kézremegés, séta miatti mozgás volt. Nekem pedig ugrál azért a képen az objektum, remélem ezt ki tudja simítani. :R

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26360) Teasüti válasza Sordoran (#26359) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, ha nem megy ki képből a repcsi... Gondolom az üres égbolton volt ez a ráközelítés. Elvileg a Match Move technika lesz a barátod, viszont ha veszettül ugrál a képen, akkor nem biztos, hogy jó lesz a videó. Egyrészt a zárnak kellően gyorsnak kellett lennie, hogy éles legyen a gép a vad remegés közepette is (feltéve ha egyáltalán fókuszban van), másrészt kell elég negatív tér is a képen, amibe bele lehet nagyítani anélkül, hogy stabilizálás után a fekete képszélek beússzanak a képbe.
Ha annyira durva a helyzet, akkor egy 2x nagyításra lehet számítani kb, vagy még többre extrém esetben.

[ Szerkesztve ]

(#26361) Tuninger válasza Teasüti (#26358) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pont a mester, Brandon Li mondta hogy barmelyik gimballal lehet smooth felvételt lőni, de a legjobb gimballal is lehet rázkódósat. Vagyis nem a gimbal hibája.

Jó példa rá a 90mm F1.2 tesztje, aminél még neki is kóvájog a kép, és rá kellett tolnia gyro stabit catalyst browseban hogy smooth legyen

(#26362) Teasüti válasza Tuninger (#26361) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oké, de ha meg olyan stabil a kezem, akkor nem kell gimbal. :U

De a másik jó érv a váltásra, hogy DJI-on van elektronikus focus pull Fuji-ra. :K Papíron.
Ebben az egy szál videóban is vagy három helyen jól jött volna, mert AF-el képtelenség meglőni vmit. Reveal shot főként nagyon körülményes így. Vagy ugye mikor anyuka feladta a menyára a nyakláncot, akkor is a kamera előtt elsuhanó kéz elvitte az AF-et kirándulni.

[ Szerkesztve ]

(#26363) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Egy rövid Odett história, ezt is lehet cincálni :D

(#26364) Sordoran válasza Teasüti (#26360) üzenetére


Sordoran
addikt

Meglátom, igazából készült olyan 40-50 rövid felvételt, ezeket akarnám inkább összefűzni egy nagyobb videóvá. Fókuszt tudta tartani és a záridő is szerintem jó (Sony A6400, nap nagyrészében enyhén borus volt csak az idő), de meglátom majd. Van ahol kiugrott a képből, de azokat majd kukázom legfeljebb. :DDD
Ezért is elég az 1080p, mivel az eredeti 4K-ból így bőven tud kivágni területet.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#26365) _q válasza Kukcaman (#26363) üzenetére


_q
addikt

Mindig szoktam tudni mondani kritikát, de most nem tudok :D Nagyon frankó lett. Ezek után nem picsoghatok, hogy 1 db zenekarról nem lehet jó felvételt készíteni. Majd jövök én is a veszprémi utcazenével, ha sikerül valamit kihozni belőle, most még szkeptikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#26366) _q válasza Teasüti (#26362) üzenetére


_q
addikt

Lenne időd szerintem focus pull-al foglalkozni menet közben? Én örülök, hogy van AF, még ha néha téveszt is és tudok a kompozícióra figyelni.
Egyébként nekem tetszik, tök jóra megcsináltad a videót, vannak jó ötletek, nem megszokottak ugyan, de jók. A túlexpó szerintem ízlés kérdése, nekem is inkább a Tuninger féle sötétebb árnyalat tetszik. Dof-ról megírták már a többiek a lényeget, a végén a logó nekem idegen egy esküvői videóba, főleg ez a dizájn. Ezt inkább reklámba tudnám elképzelni.

(#26367) _q


_q
addikt

Szóba került Teasüti esküvő videójában az ACES, gondoltam megnézem. IDT: slog2, ODT: REC709. Elsőre az tűnik ki, hogy a flat slog2 "visszakapja a színeket". Ez azt jelenti, mint ha egy LUT-ot húznék rá, ACES ad neki egy slog2-höz passzoló gradet, amit utólag már csak minimálisan elég korrigálni?

Látom van ACES1.1 és 1.2, sokat számít melyiket választom?

(#26368) Tuninger válasza _q (#26367) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az ACES feladata hogy a különböző kamerák közötti matchelést megkönnyítse. Amikor megadod neki az IDT-t, azzal megmondod a programnak hogy milyen kamerától érkező jelet kap és ő azt egy szabványos REC709 kimenetre konvertálja.
Ha van Panasonic VLOG-od, Sony Slogod, Fuji Flogod, mindegyiknek beállítod a megfelelő IDT-t akkor egyforma képet kellene hogy adjanak, amennyiben mindegyik pontos WB-re lett beállítva.
Legalábbis a tone curve az ilyen esetben egyforma lesz, a color wheeleknél az offsettel tökéletesen egyformára lehet húzni az expókat. Szín eltérések azért vannak, de nem ordító a különbség, pláne hogy pár kattintásból tartasz ott mint normál matchelésnél fél óra meló után.

Az ACES előnye, hogy mind a highlight mind a shadow tartományban bele próbálja préselni a rendelkezésre álló LOG információt a képbe. Épp ezért az ACES highlight kezelése a kedvencem és emiatt használom.

Az ACES hátránya, hogy az esetleges REC709-en túllógó színeket nagyon csúnyán képes megjeleníteni, bután égnek ki lézer fények, én sokszor tapasztalom esküvőknél (csak les*arom). Illetve sokkal inkább codec killer mind bármilyen más gradelés, sokkal kisebb módosításra képes blokkosodni úgy, hogy ACES nélkül máshogy elérve ugyanazt a gradet az utóbbinak semmi baja, míg az ACES verzión zizegnek bizonyos színek.

Én mindenesetre minden felvételemet ACES-ben dolgozom fel, bőven túlmutatnak az előnyei a hátrányain.

ACES 1.1/1.2 nem igazán számít bár elvileg a legfrissebb ACESnél megoldották a gamut túllógós problémát (ACES 1.3, Resolve 17.3)

Fontos, hogy amit te beállítottál slog2 (Daylight) az s-gamut-hoz van és nem s-gamut3.cine-hez. Taranistól tudsz venni slog2/sgamut3.cine IDT-t

Szerk: és igen, a goprot is lehet matchelni Arri Alexához ezzel a technikával ha a scene dinamikája nem nagyobb mint a GoProé

[ Szerkesztve ]

(#26369) Teasüti válasza Tuninger (#26368) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van amúgy XT3-hoz aces idt? Nem emlékszem Taranis mit alkotott. IDT nélkül meg ugye nekiállni is felesleges. :B

(#26370) vond válasza Teasüti (#26358) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Egy roll fixált POV mód kéne rá"

PF, vagy L módban nyomva tartod az első (mutatóujjas) gombot. Menüben be lehet állítani egyszeri nyomásra is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26371) Tuninger válasza Teasüti (#26369) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Persze, ott van a linken az is, csak ott van filmsim LUT-is ACES-en belül. Azért az morcosan jó

(#26372) _q válasza Tuninger (#26368) üzenetére


_q
addikt

A "sima" slog2-t állítottam be ACES alatt, akkor az nem is jó? Mondjuk egyik között se láttam látszólag különbséget (slog2, slog2 daylight, slog2 tungsten). Vázon slog2 pro-t állítottam nem az sgamut3.cine-t. Végeredményben az utóbbival járok jobban?

[ Szerkesztve ]

(#26373) taranis válasza Tuninger (#26368) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, lassan bankszámlaszámot kérek a jutalékért :D
Ha kiteszteled az ACES 1.3-at, jöhet vélemény, nem is láttam, hogy végül megkapta a Resolve.

colorizer.net

(#26374) Teasüti válasza vond (#26370) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem akarom nyomva tartani. Nem tudom nyomva tartani mindig. Nem áll kézre se olykor. Esküvőn is volt sokszor, h oldalra kellett kitartanom a gimbalt, mert ugye ő előre felé kompenzál, én meg nem tudtam fizikailag beállni a bozótba, vagy útban volt a kerítés, a fal, stb. Ilyenkor van, h rendesen rámarkolni se szoktam, csak úgy lazán tartva. Ha nem személyre szabható, akkor kaki a szoftver. :)

[ Szerkesztve ]

(#26375) Teasüti válasza Teasüti (#26374) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy is sok kritikám van ezzel a Weebill Lab-bal kapcsolatban. Nem szeretem, na. Ne beszélj le a váltásról! :D

A telefonos alkalmazás megszűnt működni nálam (zx play) Egyszerűen kifagy a vezérlés kapcsolódás után, szóval konfigurálni se tudom már vmiért. FC-vel lehet csak bezárni. :W

[ Szerkesztve ]

(#26376) Kukcaman válasza _q (#26365) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Na frankó :) Nem is véletlenül lett fekete fehér :D 2óra alatt bőven lement a nap, félig ilyen félig olyan. Ennyi anyagból azért akad 1percre való anyag :D - azért így is sakkozni kellett.
Mutass valami előzetest ebből az utcazenés témából.

(#26377) Tuninger válasza _q (#26372) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Semmiképpen sem jó a Pro Gamut. Az ACES Slog2/sgamut-ot vár, bármi mást adsz neki ezen a beállításon, pontatlan eredményt fogsz kapni.

(#26378) vond válasza Teasüti (#26374) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írtam, hogy állítható menüben csak egyszeri nyomásra is. Pl. egyszer megnyomod PF-ben, és akkor tilt is van, nem csak pan. Megint megnyomod, akkor csak pan. Mondjuk ez Weebill S, de szerintem a Lab-bel is megy.

Én szinte egész nap, 12-14 órán át hol nyomva tartom, hol nem. Gyúrjál egy kicsit. :P :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26379) _q válasza Kukcaman (#26376) üzenetére


_q
addikt

Még el se kezdtem vágni, így az ideiből még semmi sincs kész. Most még egy retro kiállításos videót vágok, utána jön majd az utcazene. Amúgy utcazenén is ez volt, több az esti felvétel, mint a "világos". Frame freez-es effekteket, pontosabban a keretet tud alapból premiere vagy after effectel készítetted?

#26377Tuninger
Á értem, akkor megy vissza a default DR beállítás. Majd lehet kipróbálom az sgamutot is azért.

[ Szerkesztve ]

(#26380) _q válasza vond (#26378) üzenetére


_q
addikt

(#26381) Kukcaman válasza _q (#26379) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Premiere-ben csináltam. Ingyenesen letölthető Super8-as keret(videó), csak el van forgatva meg összeszűkítettem. A megfagyás pedig egy sima "freeze frame" az utolsó kockán, semmit több.

(#26382) syC válasza Teasüti (#26358) üzenetére


syC
addikt

Én most az ezer éves zhyun crane v2vel érzem ugyan ezt. Kéne valami jobb.

(#26383) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Na az aliexpress és az ebay jóvoltából meglett a RIG alapja. Le sem írom, hogy ezek a vackok itthon mennyiből jöttek volna ki... Masszív kis cucc, minden darabjának jó a fogása, és millió a kombinációs lehetőség. (sony a7III megy bele)

(#26384) Teasüti válasza _q (#26380) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26385) kovsol válasza CosmoBacsika (#26383) üzenetére


kovsol
titán

Ezt miért rakod offba? Videós topicban a videós rig építés szerintem témába vág.

May the Force be with you!

(#26386) Tuninger válasza CosmoBacsika (#26383) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bár azt írtam hogy nem javaslom a rigelést sokminden miatt, azért most csorog a nyálam :D
Rakd bele össze a cuccot, arról is postolj.

Mennyibe volt így berendelgetve amit látunk?

On-ba tettem a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#26387) MrChris válasza CosmoBacsika (#26383) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csináltam egy hasonlóan kétkezes riget, nagyon jó lett a fogás, nagyon kényelmes, szinte kínálja magát a zsonglőrködésre. Csak éppen nem tudom nyomkodni tekergetni, simizni a kamerát. :DDD A felvételt is körülményes elindítani. Annyit tudtam tenni hogy a lehető legszűkebbre tettem a fogantyúkat, azzal kb elértem a gx80-n mindent.

(#26388) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

A cage (UURig) és a top handle 22.000 Ft (szállítással együtt) (itthon ezt a kombót 36.000 alatt nem találtam sehol)
A smallrig side handle (2 db) 18.500 Ft (szállítással együtt) (Itthon 24.000 ért találtam DARABJÁT)

Mondjuk azt, hogy 40.000 Ft

(#26389) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Felraktam a 17.3-as Resolve Studiot, ami M1 processzoros optimalizációkat tartalmaz.
Lefuttattam ugyanazon teszteket 17.2.2 és 17.3 verzióval is, egy Macbook Air 8Gb M1-el

A tapasztalat az hogy átlagosan 26%-ot javultak a render sebességek. Ami erősen számítás igényes mint pl zajszűrés ott nincs igazán javulás, ott hardveres a limit, viszont azokkal a processekkel is hamarabb végzett pár mp-vel az újabb verziós Resolve.

A leglátványosabb ugrás a normál gradenél látható, ott 58%-os gyorsulást mértem a két szoftver verzió render sebessége között.

A tesztek:
A7 III-ból 1080p 50fps h264 renderje:
25p / 50p timelineon, ACESsel ACES nélkül, ACES+zajszűréssel
GoProból 4000x3000-res h265 videó file renderje:
1080p/4K timeline és render permutaációkkal, optika korrekcio ki/be, élesítés, motion blur, zajszűrés.
Elmondható hogy minél számításigényesebb feladatot kap a gép annál jobban csökken a különbség a két verzió között. Jellemzően 35% körül van a gyorsulás mértéke általános felhasználás mellett. A 26%-os átlag a számításigényesebb feladatok beleszámolásával jött ki.

Sajnos az élesítés még mindig megrántja a teljesítményt, dedikált GPUval ez nem volt gond.

Taranis: rosszul tudtam nincs ACES 1.3

(#26390) CosmoBacsika válasza Tuninger (#26386) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Így néz ki

(#26391) Teasüti válasza Tuninger (#26389) üzenetére


Teasüti
nagyúr

200/400 Mbit-es 4K HEVC-t is megeszi valós időben 60 fps-ig?
Töltök majd fel mintát.

Illetve kíváncsi volnék vajon a neurális gyorsítót is használja a Resolve?
Egy Speed Warp-ot megnézhetnél még kérlek, hogy mit tud! :R
Összehasonlításul én egy 720p-s h264 filmre próbáltam ráereszteni, amit 60 fps timeline-ra dobtam be és Nvidia féle HEVC-be exportáltam, constant QP-vel (minden frame 16-os minőségű). Kaptam egy szolid 3 fps-t. A két órás filmet két napig interpolálná speed warp-pal az 1060 gtx a hátrelévő idő szerint. :C
Nem tudom mit tudnak mire jók a neurális gyorsítók, ami az M1-ben is van, meg az RTX-ekben is. Adobe AI és Resolve AI funkciók ezt használják vajon, vagy továbbra is Cuda magokkal és általános számítással megy vajon?

[ Szerkesztve ]

(#26392) Tuninger válasza Teasüti (#26391) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Várom a mintát

(#26393) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Ez a fordított lencsés (MIR-1B 2.8/37 ) videó. Láttam FullFrame-n hogyan néz ki, ott nem ilyen vazelin hatást ad :D Rendesen kirajzolja, amit ki kell.

(#26394) MrChris válasza Kukcaman (#26393) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fú ez jó lett, a tűznek nagyon jó színei fényei lettek. Álom effektnek, vagy flashbacknek meg jól néz ki ez a mosás.

(#26395) narumon válasza Teasüti (#26306) üzenetére


narumon
őstag

Én ezt úgy szoktam csinálni ha full csomagot kér az ügyfél hogy

1) Kap egy highlights videót ez mindentől független - külön fájl
2) Külön fájlban megkapja a templomi ceremóniát, külön a polgárit
Utóbbiból nem szoktam kivágni semmit, gyak csak multicam megoldással váltogatok a beszélők / történések között.
A Templomi az néha el szokott durvulni egykét szentatyánál, ott ha túl sok az imádság, orgonaszó azt én ki szoktam csapni belőle. Mindkét esetben a felvezetés a bevonulás - kivonulás, vagy ha van akkor még a rizsdobás, virágszirom szórás, stb.
3) Buli kicsit vágva saját hanggal külön fájlban
4) Táncok, játékok ha van akkor mind külön fájlban

Összességében én minden nagyobb megmozdulást külön fájlba rakok. Így a végén a pendriveon van 4-8 vagy akár tizenpár fájl. Eddig mindenkinek tetszett így.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#26396) Teasüti válasza Tuninger (#26392) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csupán egy perces - így is kínlódás adsl-en -, de teletűzdeled apróbb snittekkel, akkor látszik majd mihez kezd az M1, ahol egy Geforce már kifulladna eltöltés nélkül (kell neki pár másodperc, mire telítődik a puffer a dekóderhez, ezért scrub-olni alig-alig lehet vele).
[link]
Visszafelé se tudom lejátszani folyamatosan.
Nem tudom mit osztottam meg, hang alapján a beszédből van. :D

(#26397) _q válasza Teasüti (#26375) üzenetére


_q
addikt

Épp kerestem valaimit korábbi hozzászólások között és ez jött velem szemben, csak mielőtt kijelentenéd, hogy nem váltasz :D : [kép] (ne haragudj vond, semmi rossz szándékom nincs, örülök, hogy váltottál :) , én is estem már ilyenbe sokszor)

Tuninger a lottó számokat is meg tudod jósolni :D?

[ Szerkesztve ]

(#26398) Teasüti válasza narumon (#26395) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy érted, h külön-külön minden? Összevágod azért egy videóba, vagy csak úgy elaprózva adod át, mint Vond?

_q: én nagyon is szabadulnék a Zhiyun-tól. Két gimbalom is volt tőlük (rider m), soha többet. :N A kínai akciókamerák terméktámogatási színvonalával azonosítom a céget már régóta. Fujihoz már két éve ígértek támogatást. Ezt csak rókabőrrel sikerült talán nekik, kiadták ugyanazt a gimbalt még egyszer. :U Abandonware, az...

[ Szerkesztve ]

(#26399) vond válasza _q (#26397) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De gonoooosz. :DDD :B

Hát ja, 5 hónapba se telt a váltás. Ami egyelőre nem is váltás, mert ugyanúgy megvan minden MFT-s cuccom. Na jó, a Lumix 42.5-öt már eladtam. :D

Ebből is látszik, mennyire készített ki a Pana AF. :W

Mondhatnám azt, hogy elengedhetetlen is volt a váltás, de azért ez így nem igaz. Viszont három Szotyis esküvő után már simán azt mondom, hogy sokkal könnyebb dolgoznom vele, nincs annyi csalódás, idegeskedés, mint a Panával. A kevés hibával, hátránnyal meg együtt tudok élni. :)

Több melót tudok vállalni, minőségibb anyagokat tudok leadni, jobban rá merem bízni magam a tekkknikára, plusz fotóban is eladhatóbb vagyok, mert nem kell kínlódnom a kevés fényben, vagy a szar autofókusszal.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26400) Kukcaman válasza MrChris (#26394) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Azaz, az álom effektet én is bele látom ebbe a lencsébe, cserébe éppen hogy van éle.

#26399vond
"Több melót tudok vállalni"
Hatványozott pofonosztás? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.