Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25151) Teasüti válasza hito (#25144) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Handbrake és ffmpeg lesz a nyerő, mint mindig.

(#25152) hibavissza válasza hito (#25144) üzenetére


hibavissza
veterán

Rákerestem. Plex, VLC menet közben megoldja a tone mapinget, nem kell átkódolni. VLC-vel már én is néztem SDR monitoron HDR anyagot csak nem jutott eszembe. Kis menüben turkálás kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#25153) hito válasza hibavissza (#25152) üzenetére


hito
nagyúr

Se Final Cut se Resolve nincs. VLC meg elfüstöl alatta, szaggatva próbálja lejátszani, ha épp nem omlik össze 1mp zöld képernyő után. Ha mégis eljátssza, akkor ocsmány a látvány, zöldbe tolódik + kiherélt kontraszt. Ja, ez értő kezekbe való, de ott biztos nagyon gurít :B

Teasüti: köszi. Premiere-ben szerencsétlenkedem, de egyelőre nincs meg a recept. Így néz ki a fájlinfó mcpro24fps appal, 10bit-tel rögzítve:

General
Complete name                  : C:\Users\*****\Desktop\Xperia 5 II\VID_20210531_141010.mp4
Format                         : MPEG-4
Format profile                 : Base Media / Version 2
Codec ID                       : mp42 (isom/mp42)
File size                      : 348 MiB
Duration                       : 32 s 286 ms
Overall bit rate               : 90.4 Mb/s
Encoded date                   : UTC 2021-05-31 12:10:42
Tagged date                    : UTC 2021-05-31 12:10:42
com.android.version            : 11
Video
ID                             : 1
Format                         : HEVC
Format/Info                    : High Efficiency Video Coding
Format profile                 : Main 10@L6.1@Main
HDR format                     : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID                       : hvc1
Codec ID/Info                  : High Efficiency Video Coding
Duration                       : 32 s 286 ms
Source duration                : 32 s 286 ms
Bit rate                       : 90.2 Mb/s
Width                          : 3 840 pixels
Height                         : 2 160 pixels
Display aspect ratio           : 16:9
Frame rate mode                : Variable
Frame rate                     : 29.970 (29970/1000) FPS
Minimum frame rate             : 29.615 FPS
Maximum frame rate             : 30.416 FPS
Standard                       : NTSC
Color space                    : YUV
Chroma subsampling             : 4:2:0
Bit depth                      : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)             : 0.363
Stream size                    : 347 MiB (100%)
Source stream size             : 347 MiB (100%)
Title                          : VideoHandle
Language                       : English
Encoded date                   : UTC 2021-05-31 12:10:42
Tagged date                    : UTC 2021-05-31 12:10:42
Color range                    : Limited
Color primaries                : BT.2020
Transfer characteristics       : HLG
Matrix coefficients            : BT.2020 non-constant
Mastering display color primar : R: x=0.000000 y=0.000000, G: x=0.000000 y=0.000000, B: x=0.000000 y=0.000000, White point: x=0.000000 y=0.000000
Mastering display luminance    : min: 0.0000 cd/m2, max: 0 cd/m2
mdhd_Duration                  : 32286
Codec configuration box        : hvcC
Audio
ID                             : 2
Format                         : AAC LC
Format/Info                    : Advanced Audio Codec Low Complexity
Codec ID                       : mp4a-40-2
Duration                       : 31 s 670 ms
Source duration                : 31 s 659 ms
Bit rate mode                  : Constant
Nominal bit rate               : 256 kb/s
Channel(s)                     : 2 channels
Channel layout                 : L R
Sampling rate                  : 48.0 kHz
Frame rate                     : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode               : Lossy
Source stream size             : 989 KiB (0%)
Title                          : SoundHandle
Language                       : English
Encoded date                   : UTC 2021-05-31 12:10:42
Tagged date                    : UTC 2021-05-31 12:10:42
mdhd_Duration                  : 31670

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25154) hibavissza válasza hito (#25153) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Mindig elfelejtem, hogy az aktuális félmillás kamerád anyagát C2D laposon akarod feldolgozni. ;]

(#25155) taranis válasza hito (#25153) üzenetére


taranis
addikt

Miért nem csinálsz egy LUT-ot LUTCalc-al? Mondjuk így:

Próbáld ki mindkét reference white scalingot, illetve az out gammánál játszhatsz másfajta Rec.709-re hajazó gammákkal is.

colorizer.net

(#25156) MrChris


MrChris
nagyúr

Srác odatette rendesen a gimbalt a bicajra.

(#25157) Teasüti válasza hito (#25153) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen vga-val próbálod ezt lejátszani? 4:2:0 10 bit HEVC-hez legalább 10xx GTX kell vagy ekvivalens AMD. Én csak letöltöttem vmi Sony 4K HDR demót, de VLC nálam szépen viszi.

(#25158) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

1 hónapot ültem a BGH1 vs A7 III videón hogy majd megcsinálom rendesen a colormatchet.
De rájöttem hogy nem fogom, szóval inkább kiadom ebben a formában mert lassan már ciki hogy pulcsiban + sálban lett felvéve (márciusban) aztán lassan strandidő van.

Vajdahunyad várához mentünk ki, az audiot egy GoPro Hero 7-re kötött Rode Wireless Go-val vettem.
A Panasonic BGH1-en egy Andycine A6 monitort és egy Vond-tól kapott Pana 12-35 F2.8-cat használtam.
A Sonyn a Tamron 28-75 F2.8 volt.
A Sony SLOG2-ben, a Pana VLOG-L-ben, fehéregyensúlyt elvileg manuálisan colorcheckerre állítottam, de teljesen rosszul lőtte be a Pana szerintem, szemre kellett volna választani. Emiatt sokat küzdöttem utólag a matchel, a pulcsim szürkéjét az istennek nem sikerült korrigálni vagy ha igen, az arcom nem stimmelt, ezért hagytam fent látható formában.

Ami kimaradt a videóból: ISO és dinamika teszt, mert bár megcsináltam nem volt hozzá sem broll sem megosztható érdekes felvétel, így inkább csak beszélek róla.

Köszönöm Vond-nak a bizalmat hogy elküldte a Viltrox speedboostert és a 12-35-öt, nélküle nem tudtam volna megcsinálni ezt a tesztet.

Sok hibával, aprósággal tisztában vagyok, pláne ha kedvenc youtubereim videóihoz hasonlítok, de azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.

(#25159) hibavissza válasza Tuninger (#25158) üzenetére


hibavissza
veterán

24p-n sokkal "folyékonyabb", "organikusabb" a Sony képe. Mintha a Pana tele lenne mikrolaggal. Szerintem ez nem csak a fókuszkeresés miatt van. (a fókusz mellett engem ez zavar a Panákban, 30p-n is megvan. 50-60p-nél már nem igazán látható, nem tudom mi ez egyébként) Kár, hogy a WB-t nem tudtad összelőni jobban a helyszínen. Az AF-et nem kommentálnám, magukért beszélnek a látottak.
A teszt szerintem jó lett. Informatív, lényegre törő. Mélyebb összehasonlításnak nem lett volna értelme annyira másra lett tervezve a két eszköz.
Egy rövid broll pl. a kutyákról valóban feldobta volna az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#25160) Tuninger válasza hibavissza (#25159) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a "motion cadence" :D pedig mindkét gép 23,976 fps-en ment, olyan 1/500 zár környékén.
F2.8 ISO400 1/320-1/500 a panánál, F2.8 ISO800 1/320-1/500 a Sonynál.
A Pana tud true 24p-t, de nem abban a módban ment a szenzor direkt, mert körülményes a váltás. Én szerencsére nem látom a problémát amit említesz.

(#25161) Teasüti válasza Tuninger (#25158) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az előadásmóddal kapcsolatban lenne észrevételem. Szerintem túl sok a hunglish benne, ami már zavaró. :B
Érdemes szerintem a nyelvezetet letisztázni, ha már prezentál az ember. Meg nem mindenki angolos, így azért elég zavaró lehet ha nem értik mi a dörgés.

Ez persze lehet pont tőlem furán hangzik, mert én előszeretettel használok angol zsargont, de az az én hiányosságom, hogy a magyar fotós/videós kifejezéseket nem is ismerem, mivel magyar nyelvű szakirodalmat nem fogyasztok egyáltalán. :B

[ Szerkesztve ]

(#25162) Teasüti válasza hibavissza (#25159) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem látom ezt, pedig direkt kadenciahelyes képernyő frekvencián néztem.
Persze amikor 60p-vel ment a Pana 24p idővonalon, akkor nyilván egy katyvasz lett belőle. De a 24p az nekem egyforma mindkét oldalon. Pedig kadenciára érzékeny vagyok én is. :)
Még azt is rá merném mondani, hogy engem a gyorsabb záridő sem zavar. Nem tudom Tuninger tettél-e rá motion blur-t utólag?

szerk: na lement végig. Van benne munka, jó lett! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#25163) Tuninger válasza Teasüti (#25161) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

"Szerintem túl sok a hunglish benne, ami már zavaró"
Ez nagyon fontos észrevétel és nekem is csak utólag mikor vágtam esett le hogy ez mennyire suta így...
Báromi nehéz, mert nem elég pro az angolom hogy full angolul toljam, viszont a magyar fordítás sok mindenre annyira rosszul hangzik...

szerk: nincs rajta utólag motion blur

[ Szerkesztve ]

(#25164) Teasüti válasza Tuninger (#25163) üzenetére


Teasüti
nagyúr

viszont a magyar fordítás sok mindenre annyira rosszul hangzik...
Persze, mert angolul szoktuk meg, meg az angol általában frappánsabb is és rövidebb sokszor. Én XT3-nál kaptam agyf.szt két perc alatt, amikor megnéztem milyen a magyar menü benne. Azzal a lendülettel váltottam vissza angolra. :DDD Amikor két szót nem tudnak lefordítani, csak egy fél mondattal és egy sornyi helyre beraknak 6 rövidítést... :W
Meg úgy kb az összes IT cuccomat angolul használom, mert úgy egyszerűen jobb minden.
Magyar fordítás néha nem csak hülyén hangzik, de alkalmanként totál értelmetlen is és ki nem találnád mit is takar éppen.

De azért a magyar szakirodalom szinte német precizitással fogalmaz, szóval arra nincs mentség. Rögzítési pontok, képkivágás, tükör nélküli gép, stb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25165) MrChris válasza Tuninger (#25158) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönjük! A Panánál ez a követő AF érdemben nem használható. A kutyaugatós résznél nézd meg, a Pana vibrál, főképp a jobb felső égen látni. Ez vajon mi? Fényerő vagy az AF? Nehezen tudom megállapítani. Talán AF jitter. Mindenesetre notóriusan a háttérre áll. :DDD Szerintem csak single-ben érdemes használni. Az egy érdekes dolog, hogy az embert, arcot, szemeket egészen jól megtalálja, de aztán nem élesít rá, pedig tudna. Ez egy rejtély. Kezdem azt hinni, hogy ez a Sony kikötése, máskülönben nem gyárt a Panának szenzort. :D
A színek felemás, Sonynál az arcodon néha sárgászöld részek vannak, Panánál meg talán lehetne több tónus, azon mintha jobban fáznál. :D

(#25166) Teasüti válasza MrChris (#25165) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem AF. Fényerő kompenzáció ennél jóval lassúbb szokott lenni. Meg elvileg manuális volt az expó.

(#25167) Tuninger válasza MrChris (#25165) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az AF pulzál villámsebesen. Azért meglepő mert ahogy nozs23 is írta régebben végig követi az arcot és a szemet csak valahogy fókuszt nem akar rá állítani. Ha lassúra lenne állítva az AF reakció, nem lenne vészes a pulzálás.

A sony sárgászöld-re lenne megoldás, de nem akartam egyik váz előnyére sem csalni a képprofillal.

(#25168) hibavissza válasza MrChris (#25165) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! Ennél a résznél nagyon kijön amiről írtam. (Murva jó a teszt :R ) Ennyire jól láthatóan még sehol nem jött elő számomra. A gx80 is ilyen és nem egy GH5 felvételen is találkoztam ezzel vibrálás feelinggel. Nem tudom ez mi lehet. Mintha a DFD huntolgatás frekije egy hullámhosszra kerülne a képfrissítéssel. Engem ez teljesen kicsinál. Nézni sem bírom, ha már egyszer rákkattant az agyam.

[ Szerkesztve ]

(#25169) Tuninger válasza hibavissza (#25168) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ahogy írod is, 24 fpsnél másodpercenként 24x tudja megmondani a szenzor a procinak hogy melyik irányba kéne indítani a fókuszt. 50/60-fpsnél emiatt a vibrálás is kisebb, hiszen ott 50-60x tud mintát küldeni a szenzor.
Fotó módban pedig 250 fps (?) a kiolvasás, ezért van hogy fotóra villámsebes a Pana vázak AF-je.
És ezen ha maradnak a kontraszt alapú fókusznál nem fognak tudni változtatni, ami behatárolja a jövőbeli vázak képességeit is.
Állítom ha kapta egy hibrid AF-et néhány PDAF ponttal, felugrana a Sony mellé AF-ben a Pana, mert a kontrasztból kihozták amit lehet.

(#25170) vond válasza Tuninger (#25158) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vártam már, mikor publikálod. Látom, Neked is tengernyi időd van ezekre a dolgokra. :D

Teljesen jó lett. :K És nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25171) vond válasza _q (#25120) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ott toporgok a A7III + Tamron 28-200 kombó küszöbén, már csak a végső lépést kéne megtennem. ;] :D

Az utolsó ~30 kép innen elég nagy lökést adott. Beltéri sportra sajnos nagyon kevés már az MFT. Máshová is, de ide meg aztán főleg. :(

Lesz három esküvőm június-júliusban. Azokat letolom a mostani kombóval, aztán döntök.

A7SIII még mindig heroin videókártya árban megy, GH5II, GH6 nem győzött meg, és drága is lesz mindkettő, A7IV-re meg szerintem még sokat kell várni, és szintén sokba is fog kerülni. Evvan. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25172) _q válasza vond (#25171) üzenetére


_q
addikt

Jók azok a képek, annyira nem veszem észre az MFT hátrányát, a kivitelezés sokat dob rajta. Tudom most is elvagy az f5.6-al, de ha FF-re váltasz szerintem már nem lesz annyira csábító használni. Tudod, hogy a rendszer többet is tud, mondjuk f2.8 70-200-al. Most még persze biztos jó opció lenne a 28-200. Most még :DD

Tuninger
Az előttem szólokhoz képest többet nem tudok hozzátenni, hasonlóan gondolom én is. Az előadás módja jó irányba megy, ha ilyen tevékenység érdekel, akkor gyakorolni kell még, de van hozzá érzéked.

(#25173) hibavissza válasza Tuninger (#25169) üzenetére


hibavissza
veterán

A dfd miatt mondjuk pulzál a kép, de itt vibrál. Mintha minden második kocka egy black screen lenne. Az eredetin lenne jó kikockázni mi van a sötétebb képeken, hogy így vibrál.

Amit még megnéztem volna a tesztben, hogy a Pana fHD hogy viszonyul a Sony fHD-ra visszaméretezett UHD-jéhez. Normál képernyőn, nem peepelve, nem tesztábrát lőve mennyire erős visszalépés.

(#25174) hibavissza válasza vond (#25171) üzenetére


hibavissza
veterán

Csinálhatna végre a Sony is egy Pana mintájú -180 ezres akciót. Gyanítom idén nem lesz semmi ilyesmi.

(#25175) vond válasza _q (#25172) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Figyi, ez a 28-200 nekem most egy 14-100mm f/1.4-2.8 lenne. A seggemet a földhöz verném, ha most ilyen cuccal fotózhatnék, videózhatnék. ;] :DDD Főleg, ha még az AF is sokkal jobb lenne.

Köszi a dícséretet. :R Egy kis kreatívitással próbálom ellensúlyozni az MFT képminőségbeli hátrányát. De azért ha jobban megnézed a képeket (nem párszáz pixelen), van ott baj rendesen. :( És már átestek egy jó adag zajszűrésen és gyurmázáson is, hogy valamennyire vállalhatóak legyenek. Meg ugye sportot nem is 1/200-dal kéne fotózni. Ott is kéne még lejjebb menni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25176) vond válasza hibavissza (#25174) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Arra szerintem hiába is várunk. :( Sőt, most még a chip hiány miatt simán lehet, hogy feljebb fognak menni az árak a következő hónapokban. Én most egy 3 éves részletfizetésben gondolkozom. Havi 20k lenne az A7III. Azt még ki tudnám gazdálkodni. :) Júliusban jár le az előző részletfizetéses konstrukcióm.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25177) hibavissza válasza vond (#25176) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerencsére én életemben egyszer vettem fel hitelt. Az első lakásomra. Neked ezek munkaeszközök is lesznek, úgyhogy ez normális, ha kitermeli az árát. Azt nem értem minek tetted be ezt a G9 lépcsőt. Miért nem vettél egyből normális eszközt, ha már hitel?

(#25178) phain


phain
tag

Sziasztok !
Valaki látott már ilyet ???

Felvettem egy videot telefonnal es megvagtam premier pro ban.
Renderelesnel a szokasos beallitasokat hasznaltam, mint mindig (H.264 , 1080P).

Ha a kesz anyagot megnyitom windows media playerben semmi gond, viszont ha VLC vel nyitom meg vagy Youtube ra toltom fel 360 fokban tudok mozogni a videoban.
Szo szerint mint egy VR video.

Miert van ez ? Hogy lehet ezt fixalni ?
Probaltam rakeresni, de semmit se talaltam.

(#25179) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Van újra vágós versenyes okosítás. A footage-k érdekesek lehetnek ;]
Vond: Még mindig jók a képeid :D A lassításos videóra még mindig vevő lennék :))

Tuninger: A panasonic-nál az arcod még mindig lágy, úgy mint a múltkorinál, mintha egy hajszálnyit félre fókuszálna.

(#25180) hibavissza


hibavissza
veterán

Tuninger megosztotta a nyerseket :R
[link] Kis játék. A linken két fHD jpg kép van. Melyik forrása Pana fHD és melyik a Sony UHD? 3 perces grade van rajtuk. Nem tükrözik az ízlésem, arra törekedtem, hogy nagyjából egyformák legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#25181) hibavissza válasza Tuninger (#25169) üzenetére


hibavissza
veterán

Megvizslattam, a képkockánkénti huntolás az. YT-on vibrált, betöltve DR-be csak homályosabb és élesebb kockák váltakoznak.
Mekkora nyomorult dolog ez a DFD. Nyomatják itt a videós mantrát és a kamu videós obijaikat :((( ...maszatolás helyett inkább nyomatnák azt amiben tényleg jók. Fotóra szerintem is nagyon jó a DFD.

[ Szerkesztve ]

(#25182) nozs23 válasza hibavissza (#25181) üzenetére


nozs23
addikt

Fotora is gagyibb, mint a PDAF. Csak ennyire nem lattszik a vegeredmenyen. Amugy az S5-on meg nem vettem eszre ilyen microhuntolast.

[ Szerkesztve ]

(#25183) MrChris válasza hibavissza (#25180) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem 016 a Pana FHD. Legalábbis az kevésbé éles és vannak kiugró tónusok, vörös jármű, kék palánk, zöld fűcsomó.

(#25184) hibavissza válasza nozs23 (#25182) üzenetére


hibavissza
veterán

Extrém követőfókusz esetén lehet rosszabb, de mindenhol máshol jobb. Tapasztalat. Az L rendszer pedig még nem született meg vagy a halva született státuszban van nálam.

MrChris: igen az. Egy pici élesítést toltam rá és a színeit a Sonyhoz igazítottam. Azt akartam szemléltetni, hogy elég használható a Panakocka fHD-ja. Nyilván a Sony UHD sokkal jobb. Miért ekkora trouvaille a jó fHD? Nem a procin múlik, hiszen az megbirkózik az UHD-val is.

[ Szerkesztve ]

(#25185) Tuninger válasza hibavissza (#25181) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem is a 16 a Pana és a 20 a Sony. De több100% croppon nézve is nagyon keresnem kell a különbséget. Eddig is tudtuk hogy a Panák 1080ja bajnok de azért mellbevágó.

Persze technikailag most két 20Mp-ről 2Mp-re méretezett képet nézünk hiszen mindkét váznál oversampling van.
Nekem mindenre is elég lenne ez a 1080 minőség továbbra is egy 10 bites codeckel...

(#25186) panoly


panoly
tag

Van olyan aki szereti itt még az M43-os gépét? :D

Más: sok-sok travel videóban látom, és tetszik, hogy helyi emberekről készült felvételek vannak benne (utcazenész, szegény gyermek, piaci árus, stb.). A gyakorlatban hogy szokták ezeket a jeleneteket meglőni?

Odasétálsz, megkérded, hogy ne haragudjon, készíthetek egy headshotot Önről, és nem zavarja, hogy benne lesz egy YT videóban?

Másik téma: in-camera transitions.
Mi a jó workflow rájuk? Elmész egy városnézésre, és tényleg papírra, jegyzetre vetve megvan jelenet by jelenet előre, hogy mit akarsz felvenni? Mert ha még meg is van, hogy miket akarsz felvenni, akkor sem árt előre ha tudod még a sorrendjüket is, hogy vágásnál hogy akarod egymás mögé tenni őket. Ha ez nincs meg, akkor nem lesznek jók a mozgásirányok. Szóval hogy csinálják ezt a nagyok?

(#25187) Tuninger válasza panoly (#25186) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Brandon Li csinálja úgy hogy biccent a fejével meg a kamerájával hogy okés e a videó, és 95%-ban rendben van és mehet a felvétel, sőt még produkálják is magukat az emberek hogy még látványosabb legyen,

In camera transitions:
Én úgy szoktam hogy a "következő" felvételt végig gondolom hogy hogyan akarom kivitelezni és mi legyen az azt követőbe átkötés. Utána ennek megfelelően folytatom. Ha hosszabb idő telik el a két felvétel között inkább visszanézem felvétel előtt az előző klippethogy jó irányba rántsam.

A nagyok inkább utólag rakják össze ezeket a megfelelő felvételek összeválogatásával, de ha erre van valakinek videója azt szívesen megnézném. Talán ugyancsak Brandon Li beszél erről a seaul_wave BTS-ben? rég láttam.

[ Szerkesztve ]

(#25188) panoly válasza Tuninger (#25187) üzenetére


panoly
tag

Köszönöm a videót, élmény volt nézni (eleve Brandon Li kreativitása lenyűgöz, hogy mennyire természetszerűen megtalálja a lepukkant utcai szakácsoknál is a témát, és a hangulatot). Azt hiszem a gátlásokból mindenképp le kell vetkőzni, ha ezt űzni akarja az ember.

In-cameránál tényleg azért vagyok meglőve, mert gyakran én is utólag válogatnám össze a snitteket történetmesélés, és hangulat miatt. Mondjuk még azt el tudtam képzelni, hogy egy-egy snittet többféle kameramozgással is meglőnek, hogy a végén legyen minden kombó.

(#25189) _q válasza Tuninger (#25187) üzenetére


_q
addikt

Magyarországon szerintem más a helyzet, érdemesebb tovább menni a ráutaló magatartáson és inkább megkérdezni. Én legalább is így teszek.

(#25190) Kukcaman válasza _q (#25189) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Az a baj, hogy akkor már elmúlik a spontán varázs, amit te is szoktál mondani.
Van, hogy én is megkérdem, hogy felvehetem vagy sem. Az egyik ilyen pacákot megkérdeztem, mert pont a lányával sakkozott, és más nem lett volna a képbe.
Igazából nem is tudott válaszolni, csak ránézett a feleségére :D Aztán nemet mondott. Nem ettől dőlt meg a világbéke :D :D

panoly:
Még mindig azt látom, hogy ha a kezemben a fényképező, akkor az csak fényképet csinálhat, mást nem, legalábbis ez a gondolat fordul meg az esetek nagy százalékában a másik emberben.
A gátlás az nálam is ott van, ezzel nincs mit tenni csak csinálni a mozit :)) Menj el rendezvényre aztán csinálj pár snittet, senkit nem fog érdekelni, hogy te mi a francot csinálsz (mert a rendezvénynél benne van a pakliba, hogy akárki benne lesz a TV-ben is és tudomásul is kell vennie ).
Megoldás lehet még a kényelmetlenségre a teleobi. Nem kell senkihez közel menni, és mindenki nyugodt.

"In-cameránál tényleg azért vagyok meglőve, mert gyakran én is utólag válogatnám össze a snitteket történetmesélés..."
Ugyanez a szitu nálam is :)) utólag találom már ki mi legyen, mert nem tudok előre tervezni (tudok, csak a helyszínen mindig máshogy alakul, vagy máshogy néz ki az adott tér)

(#25191) _q válasza Kukcaman (#25190) üzenetére


_q
addikt

Sajnos elmúlik, fotónál volt hogy mondták, hogy jó hogy megkérdeztem ezért engedte hogy készítsek képet, amúgy nem engedte volna. Rendezvényen más, ott én se kérdezek, de egy Brandon Li féle piacon végigmegyek ahol indokolatlan a fényképező, itthon nem sokan néznék jó szemmel.

(#25192) Tuninger válasza _q (#25191) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez az igazi komfort zónából kimozdulós filmezés nem igaz? :D

(#25193) _q válasza Tuninger (#25192) üzenetére


_q
addikt

Az biztos :D Nekem youtube videókból az jött át, hogy külföldön sokkal lazábban kezelik az embereket, ha készül róluk felvétel. Tény, hogy magyar videósokat nem annyira követek, de úgy vettem észre, hogy ha nem rendezvényről van szó, akkor érthetően furán nézik az emberek ha ott a kezedben a fényképező, főleg ha feléjük tartom.
Egyébként meg nekem nem sikerült leküzdeni, hogy ne foglalkozzak vele :D Lehet magamból indulok ki, én se szeretem ha random felvétel készül rólam :D

(#25194) kovsol válasza _q (#25193) üzenetére


kovsol
titán

Ázsiában teljesen máshogy állnak hozzá az emberek.
A linkelt videó szerintem Bangkok kínai negyedében készült, bár csak beletekertem, de olyan ismerős érzés fogott el, ott már jártam párszor. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25195) Teasüti válasza panoly (#25186) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amennyire én láttam bele ebbe - utazós videóval akartam kezdeni anno -, a nagyoknál ezt iszonyú előkészület előzi meg, kezdve a helyszín kutatástól az utazás szervezéséig. Valamint ha az az ötleted támadna, hogy vakáció közben meglősz egy ilyen Brandon Li kategóriájú kisfilmet, akkor bele se kezdj! :N
Olyan 80% munka, 20% kikapcsolódás (a forgatási nap végén) a menetrend sokaknál. Vagy teljes egészében csak forgatni megy a csapat, munka címszóval - persze ha komolyabb produkcióról van szó. A sztori általában nem random ahogy esik úgy puffan; persze mindig kell számítani arra, hogy a tervet keresztülhúzza vmi és beesnek váratlan lehetőségek is. De senki se úgy megy oda, hogy ötlete sincs és majd lesz belőle vmi. Illetve ha a vakáció mértéke is számottevő, akkor a limitált idő miatt egy tök ismeretlen helyszínen max ilyen vlog stílust lehet kiizzadni, szkriptelt kisfilmet aligha. Meg nem árt, ha durván extrovertált vagy és benne vagy az események sűrűjében, illetve hajlandó vagy bemenni a színfalak mögé és mindenféle emberrel összehaverkodni.

[ Szerkesztve ]

(#25196) MrChris válasza panoly (#25186) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aszem ebben egyedül maradtam. :DDD
Mostanában a telót field monitorként próbálgatom.

Tuninger: A field monitoroknál mekkora a késés? Az én kombinációmban (váz-hdmi video captur-mobilteló) a vázhoz képest 0,2s, ehhez jön magának a keresőnek a laggja ami közel 0,1s.

(#25197) Kukcaman válasza _q (#25191) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Megeszi a nyavalya, ha kérdeznem kell :D Már nincs is kedvem meglőni, így megy ez :U
de értelek, hogy meg kell dumálni.
Piacot még nem próbáltam, az biztos izgalmas lehet :D

#25195Teasüti
Szóról-szóra egyet értek :K

[ Szerkesztve ]

(#25198) panoly válasza Teasüti (#25195) üzenetére


panoly
tag

Valamelyik tag mondta a full-time filmmakerből, hogy ne a "nagyokat" üldözzük, főleg ha hobbizunk, hanem magunknál próbáljunk jobbak lenni napról napra. Nagyon adom ezt a gondolatot, azért ezekről a csatornákról többnyire tényleg lerí, hogy őrült mennyiségű munka, nem kevés tehetség, és igazi elhivatottság van bennük.
Most csak jobb kívánok lenni, mint tegnap voltam, és a nyaralós videóimból gyakran hiányzik a hangulat - így jött fel, hogy eléggé hiányoznak az emberek a videóimból.
Személyiségtesztjeim alapján bőven az extro kategória vagyok, ettől függetlenül őrült mód komfortzónámon kívüli feltűnni a videózással. Persze ez is "gyakorlás" kérdése, ahogy többen említettétek.

Magyar videós közül neki tetszik a munkája:
Lost Compass | ALBANIA

[ Szerkesztve ]

(#25199) panoly válasza MrChris (#25196) üzenetére


panoly
tag

Még itt vagyok én is :). Egyelőre még "csodamasina" nekem továbbra is a G9, nagyon megszerettem a GX80 után.

(#25200) Teasüti válasza panoly (#25198) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Őket nem is érdemes, mert a legtöbbjük csapatban dolgozik már ezen a szinten. Össze se hasonlítható azzal, ha egyedül mész minimális költségvetéssel egyetlen kézipoggyásszal vagy ami még rosszabb: családdal, esetleg túratársakkal. Utóbbi esetben én meg se próbálnék semmi komolyabbat csupán emlék megőrzésen kívül, mert úgyis mindenki mindig rád fog várni még így is. Ők meg egyébként se igazán akarnak szerepelni, csak élvezni akarják az utat. Így meg nehéz kreatívnak lenni. Esetleg vmit újravenni meg kizárt, mert menni kell tovább. Első nekifutásra meg ritkán sikerül vmi jól*.
Hát így lett vége az én utazó videós pályafutásomnak. :C

*Tudom, tudom esküvő is megismételhetetlen, de ott legalább van kész forgatókönyv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.