Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) Teasüti válasza Tuninger (#26200) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, már váltottam át fejben mennyi az ekv-je, aztán látom, hogy A73.
Gondoltam 56 mm-en nem nagy was ist das. :P
Nálam ilyen veszély nem fenyeget apsc 18 millin ekkora távolságból. :)

[ Szerkesztve ]

(#26202) Kukcaman válasza vond (#26199) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Szép snitt :) A többi is ilyen jóra sikerült?

Tegnap kipróbálhattam három obit [link] Azt hiszem be kell szereznem egy Jupitert.
Így jött ki a gépből, még nem nyúkáltam hozzá. ISO1600-6400

[ Szerkesztve ]

(#26203) _q válasza Kukcaman (#26202) üzenetére


_q
addikt

35mm-es érdekes képet ad. Jupiteren én is gondolkoztam, végül nFD 135 f2.8 lett. Eddig csak fotóra használtam, de ott tetszik. Viszont a kedvenc továbbra is az nFD 50 f1.4, néha Helios 44M-4, a legkevesebbet viszont az nFD 70-210 f4-et használom. Mindenesetre jó hogy vannak, ha már elegem van a tamron AF-ból :D

(#26204) _q válasza vond (#26199) üzenetére


_q
addikt

Mennyi volt itt az ISO? Szépen elkapatad.

(#26205) Kukcaman válasza _q (#26203) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Most néztem pár teszt videót, amiket felsoroltál, hát besz@rás. Mennyire éles képet adnak, még a zoom is. Tamront egyszer-kétszer használtam csak, de kisebb fénynél eléggé megszenved - hozzáteszem pincébe, a maga gyökér fényével :D

(#26206) _q válasza Kukcaman (#26205) üzenetére


_q
addikt

Rossz fényviszonynál nehezebben találja el a fókuszt, feljebb kell vinni az ISO-t, ami 6400 után már látványosabban zajosodik vagy fényt kell vinni az éjszakába :D Én több manuálissal nem tervezek, "játszósnak" lefedi amire szükségem lehet. a 70-210-et stabilan kitartani nehéz egyébként, nem tudom a 28-200-at te is vond hogy oldottátok meg, kovsol 600mm-ről nem is beszélve :D

Egyébként jupiter 85 mm is szuper a youtube tesztek alapján. Nekem a canon vonal jött be, elvileg nem radioaktív az nFD széria, számomra is ez is szempont volt.

(#26207) Rakman válasza Teasüti (#26158) üzenetére


Rakman
tag

Meg lehetne nézni videót? Privátnak írja... :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#26208) Teasüti válasza Rakman (#26207) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tetszett a menyának, levetette, felgyújtotta. ;]

(#26209) Tuninger válasza Rakman (#26207) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Változtatott pár snittet a menya és nem akartam hogy a csatornán kétszer szerepeljen ugyanaz. Itt a final elfogadott verzió

(#26210) vond válasza _q (#26204) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem emlékszem pontosan, de nagyjából 1600 és 6400 között mozgott (f/2.8 - 5.6). Hatezernégyig simán lehet ereszteni, még elég tiszta a 8000 és a 10000 is, 12800-on már kezd bejönni a számomra is zavaró zsizsi, de ha kell, azt még bevállalom. :D Plusz ugye utómunkában lehúzod egy kicsit a feketeszintet, adsz neki kontrasztot, és máris még jobb a helyzet. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26211) vond válasza Kukcaman (#26202) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, szerintem lett sok jó snitt. Legalábbis remélem. :B

Néha feljön a gondolat a buksimban, hogy nem kellett volna inkább a 28-75-tel indulni, a fix f/2.8 miatt. De aztán meglátom, hogy milyen képeket tudok lőni 5-6 méterről, és megnyugszom: ;] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] 30-40 méterről meg ilyet: [kép]

A 100-110mm környékiek is elég jók (itt ugye f/4.5-öt tud a 28-200): [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Itt van még pár nagyobb látó: [kép] [kép] [kép] [kép]

Ez meg kegyetlen jól jött ki az oldalról jövő fényben: [kép] :)

(Mind nyers kép a videókból.)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26212) _q válasza Tuninger (#26209) üzenetére


_q
addikt

1080p timeline volt és a végén lett 4k export? Vagy a 4k csak a youtube miatt lett, 1080p-t adtál át?

(#26213) _q válasza vond (#26211) üzenetére


_q
addikt

75mm után nekem is sokszor hiányzik még a zoom tartományból. 35-150mm ezért lenne jobb opció, de az árától tartok :F

(#26214) qnadam válasza vond (#26211) üzenetére


qnadam
veterán

nem hiányzik a stabilizátor, elég a vázban levő?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26215) vond válasza Tuninger (#26200) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szó sincs róla. :N A FullHD-je még mindig nagyon kéne, és persze a 4K50 is. Meg még pár apróság hiányzik belőle. De egyelőre nem lehet mindent. Egész jól kezdem megszokni a Sony kezelését. :)

A G9 a templomban adta a nagytotált a Sigma 10-20-szal, a GX80 meg az egész alakosat a párról a 12-35-tel (amit jól elfelejtettem kinyitni f/2.8-ra, így f/5.6-on ment, meg a táskák is ott vannak a háttérben). :W Mikrofonozni is kellett a Rode-dal, meg annyi minden volt, hogy ezt eltosztam. Na mindegy, ha minden esküvőn csak ennyi bibi lenne, boldog lennék. ;]

A totálon ott menőzök egykézzel. :DDD Aztán most meg jajgatok, hogy alig bírom felemelni a karomat a tegnapi 12-14 óra folyamatos meló után. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26216) vond válasza qnadam (#26214) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem igazán veszem észre, hogy nincs OIS. Se kézből, se gimbalon. 200mm környékén már néha-néha beránt az IBIS, de alatta nem sok hibát vét. Én vígan elvagyok vele. Őszintén, sokkal rosszabbra számítottam a G9 után. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26217) qnadam válasza vond (#26211) üzenetére


qnadam
veterán

ha már képek: 35mm samyang f2 környékén, a téma felé sétálás közben (nem, mozgásban nem ilyen béna kompozíció, csak kellett egy olyan kocka, ahol nem a motion blur dominál :) )

és 12mm f5.6, iso sokmilliárd, végtelen mélységélesség #1, #2

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26218) Tuninger válasza vond (#26211) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hinnye de jól néz ki az a compressed look ott a 100mm feletti tartományban, nekem most nincs is olyan obim amivel össze tudnám hozni. Lehet kéne egy olcsó 70-210 F4? :D

_q: 4K 50 a felvett, 4K 25 az export. Ez még A7s III-al készült. A 35-150-el nem csak az ár lehet a probléma, hanem a méret és a súly is az egész napos használatnál

Most 2 esküvőt is lenyomtam az A7 III-al újra és mellbe vágott mennyivel kisebb a dinamika az s3-hoz képest (értsd: ha nem expózol elég világosra milyen könnyen zajosodik).

A szombati idei utolsó esküvőt én is abban a profilban lőttem mint amiben Vond postolta a fenti képeket és úgy érzem a HLG profil agresszívabb zajszűrése miatt értékelhetőbb eredményt kaptam. Csak már értem miért panaszkodott rá Vond hogy könnyen kiég :D mármint a kép.

(#26219) mihulino válasza vond (#26211) üzenetére


mihulino
tag

Gratu, ez nagyon meggyőző, mind a gép, mind az obi mellett...már ha jó kezekben van :)

(#26220) _q válasza Tuninger (#26218) üzenetére


_q
addikt

35-150-ről nem láttam még eddig képet, de ez így... :D hát lehet akkor még se lesz. Pedig hiányzik sokszor a 75-200 közötti tartomány, lehet a 70-180 jobb lenne még is.

70-210 F4 210mm-en: [link] Nehéz kitartani, mert van súlya és hosszú is (tamron után): [kép] Ezért is írtam korábban, nem tudom vond hogy tudta kitartani 200 mm-en a tamront, hogy stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26221) vond válasza _q (#26220) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt van egy normális, összehasonlítós kép. Nem kicsi, de azért nem is olyan észvesztően óriási. Mondjuk gimbalból biztosan újat kéne vennem hozzá, mert kitolva a 28-200 csőrét, már ezzel is szenved a Weebill S. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26222) vond válasza mihulino (#26219) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazán köszönöm! :R Kezdünk egyre jobban összeszokni. Szeretem a cuccot. :B De a "régit" is. Gondom is lesz vele, hogy eladjam. Pedig el kéne, mert elég sok pénz áll benne. Mondjuk most is jól jött a három váz, meg a sok MFT-s obi, de annyit meg nem használom őket, hogy megérje végleg megtartani mindent. Majd még kitalálom, mi legyen. :) Most is közel 2 milla volt a fotós táskában. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26223) vond válasza Tuninger (#26218) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi, de melyik képre gondolsz pontosan? :)

A HLG profillal vigyázz, mert ez nálam nem a kovsol féle cucc (amit ezúton is köszönök :R), hanem saját gyártmány. Bár sok mindent nem változtattam rajta. :B Annyit csináltam csak a gyárihoz képest, hogy átböktem HLG3-ra és Rec.709-re, meg adtam hozzá egy pici szaturációt (+4). Igaz, hogy így utólag általában meg kell tolni a kontrasztot, de azt tapasztaltam, hogy ha már a vázban lehúzom a feketeszintet, akkor hajlamos bebuktatni a sötét részeket. Úgyhogy én inkább hagyom azt nullán, és vágáskor adok hozzá kontrasztot, vagy görbítem meg egy kicsit a Curve-öt. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26224) vond


vond
MODERÁTOR

Újabb tapasztalás szombatról (amit végülis már eddig is tudtam, csak most megerősített benne): Beltérben, főleg kis táncparketten nagyon szűk a 28mm. Szenvedtem is vele, hogy hogyan komponáljak. Próbáltam a G9 + Sigma 10-20 kombót is, de olyan sötét volt, hogy még az f/2.8 és az ISO6400 is kevés volt, ráadásul már elég zajos is. :( Ezzel gondban leszek a jövőben, úgyhogy kell valami megoldás.

Talán a legolcsóbb egy Samyang 18mm f/2.8 lenne, csak akkor meg nincs zoom-om, ami azért sokszor nem jönne rosszul. Ha tényleg lesz valami a Tamron 16-70-ből, és megvárom, akkor az is -1 FÉ, mert ugye elvileg f/4 lesz. A Sony 16-35 f/2.8 mocskosul drága, a Tamron 17-28 f/2.8 meg picit rövidke. Bár még mindig talán ez lenne a legjobb megoldás. Vagy a Samyang, és lábzoomolok, meg néha APS-C cropolok, csak ugye az megint ISO, meg dinamika veszteség. :U

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26225) vond válasza qnadam (#26217) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már az ekv. 14mm is elég erős a Sigma 10-20-ból, de az a 12mm fullframe-en nagyon durva. ;] Szép tiszták a képek is. F/5.6-on milyen érzékenység kellett?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26226) Tuninger válasza vond (#26224) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem idén minden esküvőn kellett használnom a 20 1.4-et és a 85 1-8-cat mert sokszor túlságosan sötét volt, annyira hogy már a 28-75 F2.8-at is neccesnek éreztem (ISO12800 1/50 50fps, míg az 1.4-el ISO6400, 1/100 50 fps)

Pedig én is szívesen váltanám le a 20 1.4-et a 18 f2.8-ra, mivel nagy, nehéz és sok pénz áll benne.

(#26227) vond válasza Tuninger (#26226) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát ja, pedig ugye már az 1/50 is necces az 50 fps-hez, főleg mondjuk tánc közben, amikor gyors mozgások vannak. Nincs mese, A7SIII-at kell venni, aztán ISO csilliárdon menni. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26228) qnadam válasza vond (#26221) üzenetére


qnadam
veterán

fotózni nem fáj a sigma 24-105 885 grammja, de videózni sajnos nem olyan jó vele kézből hosszabb távon, ehhez képesz a 28-200 egész könnyű, kíváncsi vagyok, a 35-150 milyen nehéz lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26229) qnadam válasza vond (#26225) üzenetére


qnadam
veterán

fogalmam sincs, 6400 talán, de lehet hogy több, nem emlékszem :D és fogalmam sincs, mivel tudom kinyerni a fájlokból. állítólag a catalyst browserrel igen, de menjenek már a francba a regisztrációs folyamatukkal.
a 12 mm tök jó dinamikussá teszi a táncot, ahogy közeledik-távolodik valaki a képen :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26230) vond válasza qnadam (#26229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, én is érzem 14 millin. :K

Pfúúú, egyszer én is fel akartam tenni valamiért a Catalyst-et, de arra emlékszem, hogy inkább hagytam a szafba, kerestem más megoldást. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26231) _q válasza vond (#26221) üzenetére


_q
addikt

Szűrő átmérő se semmi, ha valakinek minőségibb ND szűrője van és cserélni kell csak emiatt, akkor az is szívás. A súlya vajon mennyivel lesz nehezebb. 70-180-at fogtam, az nem volt vészes.

(#26232) _q válasza qnadam (#26229) üzenetére


_q
addikt

Itt a fórumon nekem ezt ajánlották régebben: exiftool
Panával próbáltam csak, 1-2 infó talán hiányzott a korábbi verziónál, de a lényegesebb infók benne voltak.

(#26233) vond válasza qnadam (#26228) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát ja, magában nem olyan vészes a 28-200, de vázzal, gimballal, mikrofononnal, VND-vel együtt már nem olyan kellemes, főleg 10+ órában. :) És én még monitort+akksit is akartam rakni a szettre. Óóóópersze. :D

Egyébként az akkukkal is egész jól beálltam. A gimbal általában elmegy délelőttől a vacsi kezdeztéig. Akár még tovább is, de ott szoktam cserélni. Az A7III három gyári akkuja meg bőven elég egész napra. 30-40% körül cserélek, amikor van 1-2 szabad perc, hogy a hosszabb eseményeket biztosan kibírja. De táskában töltöm is őket egyből, ha esetleg valami gond lenne. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26234) vond válasza _q (#26231) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én direkt ezért vettem 82 mm-es VND-t, meg mindenféle step-up gyűrűt. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26235) Teasüti válasza vond (#26224) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akartam már kérdezni hogy boldogultok beltéren a kis távolságokkal, de nyugodtan konstatálom, sehogy. :D
Vhogy én is azt vettem észre, h még fotónál is a döntő többsége széleslátóval készül a képeknek, és gyakran még az ekv 24 is nagyon-nagyon szűk. UWA már használható, de ott meg torzulnak a fejek, ha nem középre komponálsz, szóval jah.

Zaj az mennyire valós probléma? Panaszkodott már miatta bárki is a videóson kívül? :)

(#26236) vond válasza Teasüti (#26235) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Zaj az mennyire valós probléma? Panaszkodott már miatta bárki is a videóson kívül?" - Nem. :D De én még nem is adtam le nagyon zajos felvételeket. Mondjuk kinek mi az, ugye. :)

Én próbáltam amerikai, meg olasz plánokkal megoldani a szűk táncparkettet 28mm-en. Néha bementem az asztalok közé, hogy legyenek egész alakos képek is. Meg ugye ha alulról-felülről komponálok, akkor több belefér a testekből. Majd kiderül, milyen lett. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26237) Tuninger válasza vond (#26233) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Túlzás nélkül állíthatom hogy Az A7s III +50-al többet zabál az aksiból. Az A7 III-al elmegyek egy esküvőt 3 aksival úgy hogy mindegyiket 30%-on cserélem (tehát technikailag 2 teljes aksi), míg S3 esetén 20%-on cserélek és 4. aksit is becuppantja.

Ez előre vetíti, hogy az A7 IV-nél is azért eshet az üzemidő, pláne ha 24-30Mp-s szenzorról lesz az oversampling a 4K 50-hez, igaz abba már modernebb processzor is kerül, ami meg javíthat az üzemidőn.

(#26238) _q válasza vond (#26233) üzenetére


_q
addikt

2 gyári aksit vettél? Az húzós volt akkor, de mondjuk az a legbiztosabb. Én 77 mm-eset vettem, már ez is óriásinak tűnik.

(#26239) _q válasza Teasüti (#26235) üzenetére


_q
addikt

28mm családi eseményeken elmegy nagyobb nappaliban, de jó lenne valami 20 mm körüli. Tuninger, nem cseréljük 20 mm-t 70-210 mm-re? :D

[ Szerkesztve ]

(#26240) Tuninger válasza _q (#26239) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak ha rádobsz még 200 rongyot :P

Ha van fény akkor egyébként még mindig az APSC-s Canon 10-18 F4,5-F5.6 a kedvencem adapterezve. 14mm-es álláson kirajzolja a fullframet

(#26241) Kukcaman válasza _q (#26206) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A tamron-on kívül mást még nem próbáltam az A7II-n, sigma-t próbáltam A7III-n ennyit az AF tapasztalatról :D
A zaj az feltűnt meg az ISO kérése is.
A radioaktivitás pedig segít a fogaknak. :))

#26211vond
Nagyon baba, de lehet, hogy azokat a mintaképeket dobtad be, amik sikerültek, a kezed meg remeg ;]

(#26242) kovsol válasza _q (#26239) üzenetére


kovsol
titán

Miét te teljes alakos fotókat/videókat csinálsz családi eseményeken? Minek kell, hogy az univerzum is beleférjen a képbe?

May the Force be with you!

(#26243) vond válasza Tuninger (#26237) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha közben töltöd, akkor azért hárommal is el lehet lenni, nem? Vagy úgy érted a négyet, hogy az elsőt visszarakod újratöltve? :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26244) vond válasza _q (#26238) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen. Mondom, akkor már biztosra megyek. 58k volt a kettő ingyenes szállítással. Nem kevés, de ez azért a tapasztalatok alapján sokáig kiszolgál majd. Meg jó eséllyel pár következő Sony vázba is jó lesz, ha majd egyszer fejlesztek. :)

Csöppet hülyén néz ki a 82-es VND a 67-es, meg főleg az 58-as obikon, de engem nem zavar. Néha meg szokták kérdezni, hogy a feketén hogyan lát át a kamera. :D Olyan is volt, aki szólt, hogy nem vettem le az objektív sapkát. :DDD

De egyébként az utolsó két esküvőn nem is tettem fel. Olyan kevés gyors mozgás volt napközben, kültéren, sok fényben, hogy nem olyan zavaró a 90, 45, vagy még kisebb szögű shutter. Beltérben, meg este meg már úgyis az ISO-t kell tolni felfelé.

Nem egy könnyű darab a Freewell 2-5, benne van az anyag rendesen. Szegény Weebill S meg már így is szenved az A7III + Tamron 28-200 kombó alatt, ha belerántok a zoomba.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26245) vond válasza Kukcaman (#26241) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Naaaagyon vicces. :P :D Nem-nem, atom stabil a kezem, de picit még rásegít a gimbal is. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26246) qnadam válasza vond (#26243) üzenetére


qnadam
veterán

nekem kettő is elég volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26247) qnadam válasza vond (#26244) üzenetére


qnadam
veterán

Szegény Weebill S meg már így is szenved az A7III + Tamron 28-200 kombó alatt, ha belerántok a zoomba.

az inkább azért szenved, mert úgy nagyon kimész az egyensúlyból.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26248) vond válasza qnadam (#26247) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tudom, de mivel a legtöbbet 28mm-en és környékén használom, azt találtam a legjobb kompromisszumnak, hogy nem a közepén balanszolom ki, hanem az elején. Na, ha még rápakolom a VND-t is, akkor még jobban lehúzza. Lehet, hogy ellensúlyoznom kéne, franc se tudja. De egyébként tervezem, hogy jövőre veszek valami picit komolyabb gimbalt, ezt meg elpasszolom. ;]

A Tamron 35-150 vajon belső zoom-os lesz, vagy változik a tubus hossza ott is? A képekből úgy tűnik, hogy mozogni fog. Bár olyan sokat már nem nőhet a mérete, mert így is elég nagy. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26249) kovsol válasza vond (#26248) üzenetére


kovsol
titán

Weebill S elbír 3kg -t is, szóval a plate hátsó felére raksz ellensúlyt az valószínüleg segít, mert inkább a súlypont eltolódása okozza a gondot, nem pedig az, hogy nem bírja el.
Smallrig ajánl is ilyen fajta megoldásokat: [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26250) _q válasza kovsol (#26242) üzenetére


_q
addikt

Családi eseményen mindig kérik a csoportképet, nagymama az unokákkal, egyik család, másik család stb. Ilyenkor kb. 20 nm-en, 28 mm-es gyujtótávolsággal nekem szűkös szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.