Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25601) hibavissza válasza _q (#25599) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a Raspberry viszont nagyon jó ötlet. Köszi. HTPC+Torrent kliens szinten már egy ideje szemezek vele. Viszont ha NAS-ként is menne már 3 nyomós érv van a megtanulása mellett. :R

Nem tűnik nehéznek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25602) Teasüti válasza hibavissza (#25601) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor ennyit arról, h next-next-finish és viva la YouTube tutorial és szopóroller. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25603) qnadam válasza Teasüti (#25602) üzenetére


qnadam
veterán

de a raspi legalább nem is lesz gyors ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25604) hibavissza válasza qnadam (#25603) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem dolgoznék onnan vagy rà. File servernek hasznàlnàm a torrent kliens és htpc mellett. Még àt kell ràgnom magam pàr tutorialon mielőtt a thunderbolt hub-ról àtszàllnék a szopórollerre. Az a gond, hogy egy normàlis nas 70 ezer fölött indul. Annyit azért nem szànok rà. Most is a PC az otthoni szever és elvagyunk.

(#25605) Teasüti válasza hibavissza (#25604) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Htpc-hez mérten minden más visszalépés teljesítményben. Ha a htpc energiatakarékos alapokon nyugszik, akkor annál jobbat nem kapsz olcsón. A bekerülési költségen meg valószínűleg évekig lehetne fizetni a különbséget a villanyszámlán. :)

(#25606) _q válasza hibavissza (#25601) üzenetére


_q
addikt

Én hálózati meghajtónak, torrentre, nextcloud (lényegében google drive helyett) és média szerverként használom. Gondolkoztam egy wordpress-en is, de azt még nem üzemeltem be. Így 1GB ram-ot használ. Sebességben 5GHz-es wifin, kb 30MB/s-al tudok másolni PC-re , torrent letöltés LAN-on keresztül 50-60MB/s körül van (cpu korlátos szerintem). Nextcloud nem egy google drive sebességű, de használható. Összességében jobb lenne egy x64 mini PC, de árban és helyigényben az egy magasabb kategória. Egyelőre nekem megteszi ez is. Viszont ehhez azért utána kell nézni jónéhány dolognak, kicsit linuxozni, cserébe univerzális és budget, személyre szabható, bővíthető, open source az egész.

Én OMV-t használok, ami egy open source NAS szoftver, itt grafikus felületen lehet meghajtót csatolni, leválasztani, mappákat megosztani, jogosultságot kiosztani. Én elbügykölgettem vele, ha ez nem zavar akkor érdemes vele próbálkozni. Egyébként sok tutorial van neten, minél több és komplexebb feladatra kell annál több utánajárást igényel. Ja és nem árt dokumentálni :D én ezt csak a 2. nekifutásnál tettem meg, így sok idő ráment, de most már gördülékenyebb, hogy van egy saját guideline-om.

#25603qnadam
Ez sajnos igaz, de ennyiért ez jár.

[ Szerkesztve ]

(#25607) _q válasza hibavissza (#25604) üzenetére


_q
addikt

És még a 70 ezres NAS se lesz sokkal gyorabb sajnos. Marketing szempontból jól néz ki mit ad, de gyakorlatban már nem ilyen szépen fest az eredmény. Szerintem ami már jobban használható az 100+ kezdődik és még csak 2 lemezesről beszélünk. Munkára mindenképpen jó a synology NAS megfelelő hardveres verziót választva (meg még talán egy kicsit lassabb verzió is), hobbira meg szerencsére vannak olcsóbb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#25608) qnadam válasza _q (#25606) üzenetére


qnadam
veterán

Ez sajnos igaz, de ennyiért ez jár.

ja, semmiképp se akartam megköpködni, hogy jajdeszarlassú, csak szimpla tényközlés :) háttértárnak simán jó lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25609) qnadam válasza _q (#25607) üzenetére


qnadam
veterán

legalapabb (431p talán) négylemezes qnapom van, az a gigabitet pont tudja. a pontos határokat sose mértem meg gépen belül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25610) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Végre sikerült lőnöm pár snittet világítással, sötétben. [link]
G80+25mm+Helios44-2 is van benne.

(#25611) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

M1 Mac:

Továbbra sem vágtam rajta teljes projectet, de kísérletezgetem.
Meglepő negatív tapasztalatok:
Itt számít "a grade", a tesztereknél mindig bullsh1tnek éreztem hogy variált kettőt a kontraszttal és úgy tesztelte a teljesítményt, kiemelve mennyit fog a rendszeren.
Itt számít.
4K 4:3 30 fps gopro anyag, vagyis 12Mp 30 fps h265 egy 4K timelineon torzításkorrekció élesítés és kontraszt után (ami az általános workflowm, és a legtöbb feldolgozott videóm ilyen) 26 fpst produkál.
Ami meglepő hogy a timeline scroubbing, illetve a JKL tekergetés ugyanolyan mint grade nélkül, de csak 26 fps-em van visszajátszásnál. És ugyanúgy 26 fps 2x és 4x sebességnél is.
1080p timelineon vagy proxy timeline half resolutionon hibátlan.

Ja, a render sebesség is ennyi ám a végén!

Magyarul: gradelve feleződik a sebesség, míg a GTX1070nél alig alig ha egyáltalán volt teljesítményesés.

Ettől függetlenül élhető mert a timeline reakció sokkal gyorsabb mint eddig volt, csak a végső render tovább tart.

Másik: felraktam a Reelsteady go-t hogy majd hogy fog hasítani az optimalizálatlan program ami 1 magot használ az M1-en. Egy grammal nem gyorsabb mint a 3770-en sőt.
szerk mondjuk mivel októberi a legfrissebb tuti nem M1 supportos.

Fel akartam rakni a Catalyst Browset hogy stabilizáljak esküvős A7s III klippeket, de az még nem M1 supportos.

Az összhatás messze pozitív, csak fent a negatívumokat foglaltam össze.

[ Szerkesztve ]

(#25612) Kukcaman válasza Tuninger (#25611) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Érdekes eredmény ez a Grade, de simán vállalható így is. Az akksi üzemidőn sokat módosított a nagyobb terhelés? Már, ha akksiról csináltad.
Az utólagos stabit nagyon egekbe repítik, arra kíváncsi leszek :K

(#25613) Tuninger válasza Kukcaman (#25612) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Aksiról még nem nyilatkozom, mert abszurd, ma 06:40 - 15:20-ig használtam szinte folyamatosan a gépet, telepítgettem, youtubeoztam, resolveoztam (és újratelepítettem... hiányzik egy feature - a goprohoz az openfx torzításkorrekció máshogy működik - a resolve 17.1-ből ami kéne és a 17.0.0.39 betaban benne van, de az meg még nem M1 ready... ) és így merült ezalatt a bruttó 8 óra alatt 77%-ról 10%-ra automata fényerő mellett. Ha ezt tudja 1 hónap múlva is, emelem kalapom.

(#25614) hibavissza válasza Tuninger (#25611) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi a beszámolót!

(#25615) Teasüti válasza Tuninger (#25611) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én sose láttam feladatkezelőben, hogy bármilyen primary grade megfogná a gépet. Még ACES-ben sem, csak több vram kell neki. Persze dekódolás az megy ugyanúgy, de hogy 3D teljesítményben a VGA most 5%-ot vagy 10%-ot használ bármilyen primary node tree esetén, az tökmindegy volt. :)
Nekem inkább csak a dekóder a szűk keresztmetszet, ami 60 fps-re limitál. Az alatt nem érzek különbséget kikapcsolt és bekapcsolt primary grade mellett DR-ben.

A torzításkorrekció viszont nem primary grade kategória, ott nem csak sima LUT számítás van, hanem geometria. Az azért már más történet és nem is feltétlen sorolnám "grade" kategóriába. Inkább Fx.

Catalyst Browse mit tud, amit DR stabija nem?

[ Szerkesztve ]

(#25616) Tuninger válasza Teasüti (#25615) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ehhez szoktam én is.

Catalyst Browse használja a fileba mentett gyro adatokat

(#25617) Teasüti válasza Tuninger (#25616) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudtok vmi 3rd party kiegészítőről, ami gyro adatokat rögzít a kamera tetején?

(#25618) Teasüti válasza Teasüti (#25617) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Google néha megijeszt. Youtube ezt a videót ajánlotta éppen, pedig csak megnyitottam a főoldalt.
350 euró azért kicsit ambiciózus szerintem, egy százast adnék érte max.

[ Szerkesztve ]

(#25619) qnadam válasza Teasüti (#25618) üzenetére


qnadam
veterán

tök jó, de ettől még ugyanúgy utólagos stabilizálás, az meg 1/50 időnél csúnya tud lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25620) Teasüti válasza qnadam (#25619) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez minden elektronikus stabira ugyanúgy igaz, hogy rövid záridőn "szétesik" a kép. Hogy in-cam vagy post reframing van, az már mindegy. Jó fénynél - qrva gyors zárral - viszont ahogy nézem a gyro féle stabi üti a gimbalt. Ha Brandon Li mondja ezt, neki elhiszem. :D
Szoftveres stabinál meg mindenhogy jobb. Warp stabi az tabu magas produkciós minőségnél már, sima x/y translation stabi még talán belefér kisebb gimbal jerk elsimítására.
De ha eljutunk odáig, hogy kézből lehet venni - főleg Sony féle ISO teljesítménnyel még beltéren is meglenne a 1/500 vagy gyorsabb -, akkor a gimbal feleslegessé válik. :)

#25616Tuninger
Monopod végéről hogyan panning-elt? Telefonos app?

[ Szerkesztve ]

(#25621) Teasüti válasza Teasüti (#25620) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hosszú. Hosszú záridő akart lenni.

Egyetlen egy dolog szól a gimbal és bármilyen váz stabi mellett, hogy ott nem fog táncolni a front lencsén lévő retek vagy a becsillanás a képen. :D

[ Szerkesztve ]

(#25622) qnadam válasza Teasüti (#25620) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván ez minden elektronikus megoldásra igaz, abból következtettem ki, hogy erre is :D
az 1/50 nem az érzékenység miatt érdekes, hanem mert így van természetesnek kinéző motion blur. valamit valamiért, az mindenképp jó, hogy van plusz egy választási lehetőség :)
mondjuk egy rendes steadicamet úgyse pótol semmi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25623) p_adam válasza Teasüti (#25620) üzenetére


p_adam
addikt

Ha LED-es világítás is van beltérben, akkor nem jó ötlet, vibrálni fog.

(#25624) qnadam válasza p_adam (#25623) üzenetére


qnadam
veterán

de szép fluid képen fog vibrálni!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25625) hibavissza válasza p_adam (#25623) üzenetére


hibavissza
veterán

Hol tudsz ledes megvilágításnál 1/500-zal menni? Műtőben? Esetleg ISO 100 000 mellett? Beltérben, műfénynél már az 1/50-et is elég tartani.
Ez a giros cucc amúgy sem lesz általános. Elég sok a krop és az utólagos stabilizálás is nyűg. Talán, ha ooc lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#25626) MrChris válasza Teasüti (#25620) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha megsasolod a steadxp mintákat van ott alul 1/50s felvétel, szerintem meg se kottyan neki a hosszú záridő, bár a felvétel nem túl értékelhető, de nem látom a fals elmosást. Warp stabi a sok fókuszvesztés miatt szerintem eleve kifingana. Inkább a crop a hátrány, képterületben, élességben. Elgondolkodtató a stabieredmény jó minősége, szembe állítva egy gimballal való küzdelemmel. Az utólagos motion trackinges eljárásokhoz képest pedig sokkal-sokkal jobbnak tűnik. 350$ húzós, de elég nagy kameramozgás szabadságot ad. Ha nem lenne IBIS a vázamban nagyon elgondolkodnék egy ilyenen, viszont jó pár kamerával nem tud együttműködni... Van ennek fillérbaxó DIY összforrasztható alternatívája? :D

(#25627) Tuninger válasza hibavissza (#25625) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én most pont ezt akartam letesztelni s3-al, hogy mennyire kell a szép eredményhez a rövid zár. Szóval van egy rakás nagyon nem stabis felvételem kézből (najo, a kreativ fotozas egy resze meg talan bent a bulinal 1-2 snitt), ami *zarul fog kinezni, mert tuti nem frissítik le M1-re az appot míg át kell adnom a a feldolgozott videót.

Azért Rosettával megpróbálom majd futtatni, csak kell egy s3 serial a catalystban az xavc hs (10 bit h265 license) megnézéséhez és juli 10 lesz nalam legkozelebb a váz.

(#25628) qnadam válasza MrChris (#25626) üzenetére


qnadam
veterán

ha van lencse- vagy szenzorstabi, az már sokat segít a taknyolódás nagy részét okozó nagyfrekvenciás, kis amplitúdójú remegésen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25629) Teasüti válasza hibavissza (#25625) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sony A7SIII ISO 16000-en teljesen tiszta 4K videót lő (hozzávetőlegesen az enyém csak alap ISO-n csinál olyat, ami épp két nullával kisebb).
Ha megengedünk neki annyi zajt, amennyit az enyém produkál 6400-on - ameddig feltekerem az XT3-at max - és tartani akarod a 180°-ot 24p-n, akkor egy beltéri esti fogadáson szemnek kellemes hangulatvilágításnál le kell rekeszelni az obidat nem is kicsit, vagy felpattintod a ND-t. :P 1/500 szerintem simán eladható eredményt adna félhomályban is azon a kamerán.

[ Szerkesztve ]

(#25630) Teasüti válasza qnadam (#25628) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyébként jah. Zhiyun Weebill-nél panaszkodnak micro jerk-re többen is, de én ebbe még nem szaladtam bele, pedig ma direkt játszadoztam vele mindenféle motorerővel és nincs micro jerk. Gondolom az 4-5 EV-nyi OIS ezt még el tudja simítani kényelmesen.

#25626MrChris
Nem néztem mintákat róla; de hosszú zárnál mint az 1/50 is ott se a stabilizációval van baj, mert stabil lesz. Hanem a váz valós gyorsulása okozta motion blur fog megjelenni egy pillanatra a stabilizált képen és emiatt "esik szét" a videó. Elektronikus stabi mellé mindenképp rövid zár kell, különben kuka az anyag, mert random pillanatokra lesz életlen de nagyon amivel nem lehet mit kezdeni.
Egy vadul rángató kamerához meg kell az 1/1000 vagy gyorsabb, h éles képkockákat kapj.

Amúgy bizonyára össze lehetne ütni vmi Arduino projektet a SteadXP mintájára, hisz az is úgy indult (annyit is ér, ahogy nézem, egy vacak és nincs rev2 már évek óta). Viszont ott nem is a hardver a lényeg, hanem a szoftver, ami utána feldolgozza a videót. Azt azért nehéz megírni DIY. :D

[ Szerkesztve ]

(#25631) hibavissza válasza Teasüti (#25629) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó, majd gyere vissza, mikor nekem A7s3-am lesz. :DDD Vagy az itt fórumozók közül 2 embernek lesz a birtokában. Arról ment a lamentálás, hogy érdemes 350 euróért megvenni a Steadxp-t vagy sem. A Fuji ISO 6400-as anyagod lehet, hogy el tudod adni valakinek, de nekem nem az biztos. :N

(#25632) Teasüti válasza hibavissza (#25625) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt csak úgy itt hagyom. A mihez tartás végett. ;]

#25631hibavissza
Jó hát ez jogos, 3800 fontos árával én sem érzem megléphetőnek egyhamar. :D
De a technika itt tart jelenleg és a trend az tetszik! :K

A Fuji ISO 6400-as anyagod lehet, hogy el tudod adni valakinek, de nekem nem az biztos.
Jaj, ugyan már! Kis zajszűrés rajta és a kliensek 99%-a teljesen elégedett. Te meg az 1% vagy, akinek nem vállalnék munkát, mert technózik ahelyett, hogy örülne a tartalomnak. :P ;]

Amúgy a zajszűrés az sztenderd eljárás még jó nyersnél is, csak hogy utána vissza lehessen tenni rá a grain-t. :P

[ Szerkesztve ]

(#25633) qnadam válasza Teasüti (#25630) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen felesleges hardvert építeni a projekthez, amikor egy telefonban minden megvan hozzá :) de igen, a szoftver a nagy varázslat benne, ami az objektívvel is tud számolni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25634) Teasüti válasza p_adam (#25623) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gyors zárral talán még a halogén izzó is vibrál kicsit, nem?
Van rá szűrő amúgy - bár elég változó hatékonysággal működnek. Resolve alatt abba a szűrőbe szokott beleállni a vga-m memory full hibával. :DDD
Ha meg relatíve statikus a felvétel vagy nincs gyors mozgás a képen, akkor egymásra pakolva 2-3 réteget egy képkocka eltorlással kiátlagolható a kép és megszűnik a vibráció. Hátránya a szellemképes utánhúzás a mozgásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#25635) Tuninger válasza Teasüti (#25630) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ahogy néztem a teszteket 1/200-on már nagyon szép eredményt lehet kapni, de ezt csak mi, barbárok akarjuk gimbal kiváltásra használni. A valódi szépsége ott van hogy gimbalos mozgást tesz repülő kamerássá és az 1/50 zárral is jó lesz.

Betaflight blackbox-szal és reelsteadyvel lehet egyébként okoskodni még. Ha jól emlékszem egyszer már bedobtam a témát, a Blackbox rögzíti a gyorsulási adatokat, egy metadata editorral rárakod a video streamre a reelsteadyvel elhiteted hogy gopros anyagot kap és kész is a csoda eredmény. Én a Hero 7 meta adatait akartam használni, de az istennek sem sikerült átragasztanom az A7 videófilejaira, így nem ment és végül feladtam.

(#25636) hibavissza válasza Teasüti (#25629) üzenetére


hibavissza
veterán

Csak a kedvedért kimentem a konyhába kipróbálni. 2000 lumenes világításom van. Műteni talán, de boncolni teljesen jó. Arra van ugyanis. Tételezzük fel, hogy fLogban forogsz, enyhe fölé expóval, f5,6 (zárt tér, emberek, kell valami DOF) 1/100 és láss csodát ISO 12 800-at dobott a gép. Normál világításnál ez minimum a két-háromszorosa. :U
Tartom amit írtam. Normál beltéri világításnál az 1/50-1/100 is problémás. Nem fogsz 1/500-zal menni. Márt csak azért sem, mert van gimbal, szenzorstabi. Miért toljam egekbe az ISOT és copjak zajszűréssel és arifacttal? Mert kétszer belebegett a kép sarka?
Teljesen életszerűtlen.

[ Szerkesztve ]

(#25637) qnadam válasza hibavissza (#25631) üzenetére


qnadam
veterán

napi 20-ért bárkinek lehet s3-a, ha a feladat megkívánja. persze ha legalább 80 napra kell (de kevesebb, mert cuccot elhozni-visszavinni, viszont több, mert akksi, töltő, csetresz), akkor már érdemes megvenni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25638) Teasüti válasza hibavissza (#25636) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, de Sony-ról volt szó és 12800 annak meg se kottyan, sőt 16000-en érzi jól magát. :P
Én 12800-ra csak végső esetben tolom fel és bízok a zajszűrőben (hál' Isten Resolve szűrője majdnem olyan jó, mint a Neat).
Az említett kamerán ISO 100.000 még teljesen használható - tán még jobb is, mint amit mi kapunk 12800-on. Ez nyilván minden más pre-A7SIII kamerán elképzelhetetlen mutatvány. 100k meg ~3 EV-vel van feljebb, szóval meg is van az 1/800 záridő. :P

Amúgy meg miért kéne fölé expózni? Fuji-n nem kell megerőszakolni a log-ot, jó az ETTR-ben is. Ez nem Sony A6xxx. ;]
Komolyra fordítva a szót, log profillal a Fuji amúgy sehogy se csinál tiszta képet olyan durván 40 IRE alatt már, annyival fölé meg kár expózni, mert akkor meg megy a levesbe a highlight. ETTR nekem bevált az egyszerű kezelés miatt, a többit meg megoldja a szűrő, nem foglalkozok vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#25639) hibavissza válasza Teasüti (#25638) üzenetére


hibavissza
veterán

Ismétlem amit írtam.

Nem fogsz 1/500-zal menni. Márt csak azért sem, mert van gimbal, szenzorstabi. Miért toljam egekbe az ISO-t és copjak zajszűréssel, arifacttal, totál kiszámíthatatlan kroppal egy fizető munkánál? Mert kétszer belebegett a kép sarka? Mert az kurva gáz ám. Egyből kiszúrja mucsaröcsöge kettőn, de az ISO tizenezret nem.....
Teljesen életszerűtlen. És ez vonatkozik az A7s3-ra is. Nem fogok róla mindenféle debil tesztet megnézni, mert nincs az az ember aki ISO tizenezerrel fog menni vele, ha nem feltétlen muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#25640) qnadam válasza Tuninger (#25635) üzenetére


qnadam
veterán

igen, a gimbal simítása lesz a jó irány, főleg hogy a faq szerint ki kell kapcsolni a gép meg az obi stabilizálását. ami logikus, mert ezeknek a mozgására a steadxp nem lát rá.
mondjuk ha a gimballal lesz olyan a mozgás, mint a síelős videóban, akkor a gimbal beállításain is van mit finomítani.

és egy erős mínusz: ugyan kell egy hirtelen mozdulat a kamerával, hogy a szoftver szinkronba kerülhessen a gyorsulásmérővel, de azért a fekete doboz a kamera egyik hangsávját is felhasználja (minek mind a kettő?), szóval legalább valami buta mikrofont (vezérhangnak az is jó) vagy egy mikrofon passthrut igazán rátehettek volna a dobozkára, hogy ne kelljen y kábelekkel bohóckodni.

az viszont érdekelne, hogy ez a cucc elég pontos-e virtuális háttér illesztéséhez. nagy kamerára szoktak goprot tenni vfx-hez referenciának, de az vizuális megoldás, és csak egy irányba lát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25641) Teasüti válasza qnadam (#25640) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudsz kiegyensúlyozni egy gimbalt, csak nyugalmi állapotra max. Ahogy kap egy kis inercia nyomatékot mondjuk 1 G körül, máris bele fog rántani. Sajnos a fizikába nem csak a tökéletes súlypontja számít a kamerának, hanem a teljes felfüggesztés és ébred ott inercia bőven a tengelyeken is. Sportolásra gimbal egyszerűen nem való, mert nem tudja megtartani a kamerát*. Oda tényleg csak az elektronikus lesz a jó irány (ha van elég fény a gyors zárhoz természetesen), mert fizikailag képtelenség stabilizálni bármit, amire dinamikus erők hatnak. Egyelőre ez még nem a Csillagkapu, ahol inercia csillapítás van a hajókon. :))

*Itt gondolok az ilyen egy-másfél kilós cuccokra, nem a pici akciókamerákra, mert oda általában elég a gimbal. Legalábbis nekem Zhiyun Rider M montizásnál nemigen rángatott bele. Bár biciklin ritkán van nagyon nagy gyorsulás, max fékezésnél vagy esésnél.
De a Weebill-t már viszonylag könnyedén ki tudom billenteni az egyensúlyából, elég csak kézben meghintáztatni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25642) hibavissza válasza qnadam (#25637) üzenetére


hibavissza
veterán

20-ban már benne van a nulla önerős biztosítás is? Mert akkor kettőt bérlek. :DDD

(#25643) Tuninger válasza qnadam (#25640) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az s3-nál nem kell berántás és a hangsávot sem bukod. De tény hogy a stabikat ki kell kapcsolni.

(#25644) qnadam válasza hibavissza (#25642) üzenetére


qnadam
veterán

pont annyira, mint a saját cucc árában.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25645) hibavissza válasza qnadam (#25644) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor bérelni is az bérelje akinek feltétlen muszàj. :D

(#25646) Teasüti válasza hibavissza (#25639) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ismételjem én is akkor? :F
Jah, de Sony-ról volt szó és 12800 annak meg se kottyan, sőt 16000-en érzi jól magát... blablabla.

copjak zajszűréssel
Ipari sztenderd a zajszűrés. Én pl. mindig szűrök. Valamint az én kamerám egyedül alap ISO-n ad tiszta képet, meg gondolom úgy még a piacon lévő kamerák 95%-a is hasonlóan, szóval nem értem a felháborodást. Eddig ha nem coptál zajszűréssel, akkor csak simán zajos videót készítettél? Vagy megszűrte a kamera. :P

totál kiszámíthatatlan kroppal
:F A crop mértéke post-ban állítható. Felvételkor meg amúgy is érdemes szellősebbre komponálni, mint ami a végtermék lesz. Eleve egy 4K->1080 munkafolyamatnál már úgy rögzítek, hogy lesz belőle vágva, szóval ennek tudatában komponálok. Persze ha vki sooc videót gyárt és 1080-ban forgat, az más. Én olyat nem szoktam.

Mert kétszer belebegett a kép sarka? Mert az kurva gáz ám. Egyből kiszúrja mucsaröcsöge kettőn, de az ISO tizenezret nem.....
A kliensek 99,9%-a leszarja a zajt, ellenben egy rázkódó kamerát mindenki kiszúr.
Elárulok egy titkot: adtam már le fényképet is 12800-as ISO-val és Lightroom-ból kiesve is zajos volt a kép bőven. Szerinted mi volt a reakció? Jó kép volt és örültek neki, mint majom a farkának. :DDD Ilyen hülyeségek miatt, hogy zajos a kép vagy fel kell tolni az ISO-t, ilyenek miatt max csak a fotósnak/videósnak fáj a feje. A klienst csak az érdekli, hogy van kép vagy nincs.

Arról nem is beszélve, hogy el vagyunk kényeztetve. A filmgyártásban se ördögtől való a zaj, sőt nagyon sok film is zajos ha sötét jelenet van. Téged az zavar? Engem nem annyira. Én csak PC-s játékban szoktam élből kinyomni a grain effektet, mert ott viszont b.ssza a csőröm. :DDD Lehet ezért nem szeretek grain-elni videót se, mert tiszta render képeken szocializálódtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#25647) MrChris válasza Teasüti (#25630) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehát nem kell megnézned, mert tudod. :DDD A steadxp-n lényegesen jobb az eredmény.

(#25648) qnadam válasza Teasüti (#25646) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor szűrtem zajt videón, és ezek is nagyrészt a dv korszakban voltak :DDD mondjuk én eleve nem szeretem a nagyon steril képeket. szükség esetén erre technikai okot is tudok hozni, a yt randán poszterizálja a képet, ha viszont van rajta egy pici zaj, már sokkal kevésbé. de elsősorban tényleg csak kevésbé tetszik egy renderszerű kép/videó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25649) Teasüti válasza MrChris (#25647) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, csak nem érdekelt. Mindent tudok abból az egy videóból, amit linkeltem. :P
Szerintem mint végtermék egy vacak és nekem nem ér meg 350 eurót. A koncepció tök jó, de a termék az vacak béta verziós ipari hulladék.
De amúgy igen, tudom hogy néz ki egy elektronikus/post stabi hosszú zárral.
Ez egy jó szemléltetése a problémának. Mindig ezzel a videóval jövök, ha szóba kerül az EIS és a hosszú zár. :)

#25648qnadam
Hát akkor te se fogsz videózni hibavissza megbízásából. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#25650) qnadam válasza Teasüti (#25649) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól értettem, hibavissza tud videózni, tehát majd szépen megcsinálja saját magának ingyen, nem kellek én ahhoz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.