Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26951) Teasüti válasza Tuninger (#26950) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Te vagy a megbízó. Bízz meg vkit, aki Resolve-ban vág! :)

(#26952) Teasüti válasza vond (#26947) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Óóó, nálam az verte ki a biztosítékot, h egy órával előtte kimentem, aztán közli a helyi kabbeaf.szom, h nem mehetek be, mert az előző napi násznép még itt van, meg amúgy is ők készülődnek és még semmi nem néz ki sehogy se. :W
Külön kérvényeztem vizelni hadd menjek má' be... :(((
Szóval úgy találkoztam a menyával egy órával később, h nem volt felderítve a hely. :((

(#26953) Tuninger válasza Teasüti (#26951) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pusholom az embert hogy váltson Resolvera, csak gépet kell cserélnie hozzá. M1 Mac a kiszemeltje, de mar huzza halasztja fél éve. Az a baj hogy elcseszi a pénzt mindenféle hülyeségre mint pl kaja meg lakhatás.

(#26954) qnadam válasza Tuninger (#26953) üzenetére


qnadam
veterán

az furcsa, nekem ugyanazon a gépen a resolve még pörgősebb is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26955) Tuninger válasza qnadam (#26954) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gyenge a GPU-ja, 3GB vrammal, így a Resolve folyamatosan megáll. Bár a Premiere is fagy neki orrba szájba...

(#26956) Teasüti válasza qnadam (#26954) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1.
Amiket Resolve-ban művelek, attól egy PP bedobná a törölközőt azonnal. Illetve kinek van ideje kivárni egy 2 fps-es előnézetet? :U

(#26957) MrChris válasza Tuninger (#26955) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érdekes ez a VRAM, Vegasnak a 3GB bőven elég mindenre csak RadeonGPU legyen és akkor sokkal jobban pörög mint a DR, PP, egyedül a Neatvideo kevesli.

(#26958) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Nincs kizárva hogy valami problémám van és segítségre szorulok:

(#26959) Teasüti válasza Tuninger (#26958) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kell hozzá egy szatyor gopro tartó és egy rally autót már be tudsz kamerázni. Esetleg motort. Biciklit. Gördeszkát. Stb. Szoktál sportolót videózni?
Ha nem, akkor baj van. :D

(#26960) vond válasza Tuninger (#26958) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Melyik eladó? ;] Ha lenne pénzem, még vennék is, de sajnos ma hűtőszekrényt kellett vásárolnom. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26961) hibavissza válasza Tuninger (#26958) üzenetére


hibavissza
veterán

A méretnövekedés nem lett túlhájpolva. Néztem pár tesztet a tízessel. Nekem marhára elég lenne mindenre. Kevés fényben a gx80-nal sem videózom. Nézem, hogy macro, anamorf, tele lencse is van hozzá. Mi kell még :)

(#26962) Tuninger válasza hibavissza (#26961) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak javasolni tudom a vételét, nagyon jól sikerűlt a 10es. Makróm van, anamorf az igazan teleobjektívvel lenne izgalmas.

(#26963) #54625216


#54625216
törölt tag

Hello,
Az Aldiban kapható Rollei mobiltelefon gimballal van esetleg valakinek tapasztalata?
13 éves rokon gyereknek lenne karácsonyra és csak 20ezer forint, azaz kb. játékra kellene, de azért jó lenne, ha működik is.

(#26964) hibavissza válasza Tuninger (#26962) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyáron sokszor azért nem vittem gépet, mert nincs kedvem szöszmöszölni, féltegetni porban, esőben. Morfondíroztam most megint egy szifonon, de azt is félteném. 13 pro nem olcsó ütni vágni.

(#26965) _q válasza hibavissza (#26961) üzenetére


_q
addikt

Lassan belefér az m43 szenzor is ahogy növekszik. DJI idén jó eséllyel meglépi és jön m43-as mavic 3-al, eddig ez a pletyka. Lassan talán meglépi a gopro is. Vagy nem.

(#26966) qnadam válasza _q (#26965) üzenetére


qnadam
veterán

ha bejön a pletyka, érdekes kombó lesz a 24 + 160 mm :)
de az m43 logikus irány, az már nem nagyon sokkal nagyobb, mnit a mostani 1".

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26967) Kukcaman válasza Tuninger (#26958) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ha úgy kérded, hogy tesztelni akarod egy monopodon, mint Chris Rogers, akkor arra van megoldás, minden másra ott a mastercard :D - lelki-segély szolgálat kettes gomb :))

Most lettem kész a lovagos videóval, igazából csak twixtor meg képek egyvelege, de ezeket a pillanatokat azért nem szívesen dobtam volna ki.

(#26968) _q válasza Kukcaman (#26967) üzenetére


_q
addikt

Twixtor se tud mindent helyre tenni, látszik a kard mozgásánál, de nem zavaró részemről. Hangulatos lett, csak a dobra bevágott jelenetek annyira gyorsan váltanak, hogy nem annyira jön át miért is került bele, persze visszanézve, pont megállítva a jelenetnél már értelmet nyer, de ez nem egy megszokott nézési folyamat.
Kicsit analog zaj is megfigyelhető, ami tök jó hangulatot ad így belassítva. Ezt direkt raktad rá vagy ez eredetileg ilyen volt?

#26966qnadam
Remélem igaz a pletyka és akkor a következő évekbne akkor más is táveszi tőlük ezt az irányt.
Korábban már írtam, hogy szerintem az m43 szenzor egyre inkább ehhez hasonló eszközökben lesz jelen, a fényképezőgépeknél meg átveszi a helyét szerintem az APS-C, m43 pedig elköszön. Talán a pana is ezért nem fordít akkora hangsúlyt már a fejlesztésre.

(#26969) Kukcaman válasza _q (#26968) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)
Túl gyors volt a kard mozgása - kell majd a 120fps ;]
A gyors kép sorozatokat nem akartam megnyújtani, gyengének láttam :D
A zaj, a colorista-n belül egy POP funkció( de eredetileg csak élesíteni akartam rajta, de most hogy észrevetted, már látom nagyba is ): [kép] [kép]

(#26970) _q válasza Kukcaman (#26969) üzenetére


_q
addikt

60fps-t lassítottad vissza mennyire, mit bír a twixor? Akkor nem direkt van ott a zaj, de nekem tetszik jól mutat. Mostanában nem sok filmet néztem, de azoknál majdnem mindnél volt ilyen zaj, azóta könnyebben rááll a szemem :D

(#26971) Teasüti válasza Kukcaman (#26969) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arra a kardra én kíváncsi lennék Resolve Speed Warp alatt is. Felrakod a nyerset? :R

(#26972) Kukcaman válasza _q (#26970) üzenetére


Kukcaman
senior tag

60fps-ről 25-re lassítottam, és erre raktam rá a twixtort (még tavaly próbálgattam, hogy a 60fps-t nem lassítottam vissza és úgy küldtem rá a twixtort, de az nem volt a legjobb). Tesztelgetni kell, mikor melyik verzió működik jól, valamikor 20%-10% vagy éppen 5%, attól függ milyen gyors a mozgás, meg az, hogy mennyire szeretném lassúnak látni, plusz mennyire taknyolja szét a képet(pl: az alakok/kard körül).

#26971Teasüti
Persze, itt is van.

[ Szerkesztve ]

(#26973) Teasüti válasza Kukcaman (#26972) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmmm.
Amennyire te ezt meglassítottad vmi 5 képkockát kénytelen interpolálni a szerencsétlen két igazi közé. Beteg. :))
Most nézem csak, hogy el se találtam a lassítást. Te még ezt is felezted, amit én csináltam. :D
Viszont én úgy látom, hogy Resolve szebben dolgozik. A kard lendítésnél bal oldalt a fiú arca előtt zuhan le vmi fényes. Twixtor azt megkettőzte. Speed Warp AI-ja meg szépen interpolálja az érmét (?). A kard meg az eredeti kockákon is el van kenve, azzal sajnos az AI sem csinál csodát.

Ide a 120 fps is harmatos. A 240 már alakul, de ilyen lassításokhoz inkább nézz vmi nem túl régi Samu telefont, ami vmi 900 fps-t tud. Na az lesz az, amit itt szerettél volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#26974) Teasüti válasza Teasüti (#26973) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy éles kockákkal szebben dolgozik az AI, szóval ha interpolálni kell, akkor érdemes gyors zárral menni, hasonlóan akkor is ha post stabilizálni kell.

(#26975) Kukcaman válasza Teasüti (#26973) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A felső a Warp, de az alsó ugyanaz csak warp nélkül?
Hasonló lassítással teszteld :D akkor az igazi. A fiút nem látom, meg azt az "érmét" sem, az le van vágva a képről. (mondjuk muszáj is volt ilyen lassúra lepattintani, túlságosan húzta a képet az ojjektumok körül).
120fps az penge lenne, itt egy régi videóm még YI-vel (120fps-ről 24fps-re), ezt már lehetne szépen tovább lassítgatni. 240fps-t meg nem utasítanám vissza, de az a Fujiba van.
4K/60fps-nél kevésbé kellett volna rángatnom a képet - ehhez jött volna egy nagyobb látószögű obi - és már csak rá kellett volna közelíteni utólag :D
Telefont felejtsd el :)) biztos nem megyek közel ezekhez az emberekhez (ennél a jelenetnél még lightos bunyót látsz, de amúgy szétverték egymást előtte) - nagylátó szöget nem akartam a nézők miatt, elvesztek volna a katonák a tömegben. Majd ha itt lesznek legközelebb a közelben, akkor félre kell vonulni velük akárhová, ahol nincsenek emberek csak az erdő, aztán mehet a birkó/felvétel :D

#26974Teasüti
Tuninger mondta múltkor ezt a verziót, amit próbálgattam is akkor - de el is felejtettem :B

[ Szerkesztve ]

(#26976) syC


syC
addikt

Tudom: kinek a pap, kinek a paplan... Annó én is próbálgattam a twixtort, de a szemenek többet árt, mint használ az ilyen remegő kép, inkább nem lassítok ezzel.

(#26977) Teasüti válasza Kukcaman (#26975) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felső a Speed Warp, alsó az eredeti 60 képkocka. Összehasonlításnak tettem be, h az eredeti is szét van kenve rendesen, amihez képest a Warp szerintem kitűnő még ilyen extrém lassításnál is. 50%-on használtam eddig csak, ott szinte artifact mentes.

(#26978) Kukcaman válasza Teasüti (#26977) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jóóóóóóóóó :D Hiba nélkül "énismegtudtamvolnacsinálni" kevesebb lassítással.
Azt hittem az összehasonlítás volt a cél, hasonló lassítás mellett.
Persze, hogy szét van kenve :D Nehéz volt élesíteni az ide-oda mocorgó embereket :)

(#26979) qnadam


qnadam
veterán

ha esetleg van kedve valakinek zöldhátteres videóval játszani, zenét remixelni vagy akármi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26980) Teasüti válasza Kukcaman (#26978) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt volt a cél, de érdekelt honnan indultunk. Arra hívtam fel a figyelmet, h az eredeti is vacak (erre a célra). :D
Olyan 1/1000s felé már talán éles lenne, ami az AI-nak kedvező.

[ Szerkesztve ]

(#26981) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem felétek. Miért van az, hogy fullhd-ba, vagy HD-ba videózom, bármely változatánál, akkor csíkos a kép? Egyedül a 720p, ami elviselhető és nem csíkos a kép, kamera mozgatása közben. Ötletetek?

Ezen a videón jól látszik. Ezt nem én csináltam, viszont pont ugyan ez a helyzet!

Panasonic AG-AC160/AEJ

[ Szerkesztve ]

(#26982) qnadam válasza Pikaa (#26981) üzenetére


qnadam
veterán

ha 1080i-ben videózol, akkor azért, mert interlace-elt a videó, és a lejátszó ezt valamiért nem kezeli jól. állítsd át 1080p-re.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26983) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Egy igazán jóféle Canon vs Sony összehasonlítás.

Azért a colorist véleményére is kiváncsi lettem volna

(#26984) Kukcaman válasza Tuninger (#26983) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A colorist jobb lett volna.

#26980Teasüti
Miért nem azzal kezdted, elmondtam volna ;] :P

(#26985) _q válasza Tuninger (#26983) üzenetére


_q
addikt

Ez egyrészt jó, mert látni mindegy a profi kamera esetében ki melyik gyártót választja. Másrészt nem reprezentatív, mert a legtöbb ember nem tud jól gradelni és ezért nem fogja tudni ugyan azt kihozni a log-ból. Aki jó colorist annak mindegy mit kap.

(#26986) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Hétvégére elvileg kapok kölcsönbe egy Hero9-et, amivel majd a Bornapot lekapom (nappalit goproval, estit meg fényképezővel). Ehhez hasonló style-ban gondoltam(igen, tudom, a videóban nem Hero van).
Szóval érdekelnének a szükséges beállítások, ne ott kelljen ""kinéznem a szatyorból" :N
- Hyperlapse vagy timewarp
- finomhangolás/utómunkázható
- Ahogy a mellékelte videóban is van, a videó szélei illetve az emberek mozgása mosott (ez utólagos Forced Motion Blur, vagy az éppen aktuális kamera tudja?)
- Ráközelítés: 4K-ban rögzítés, hogy az utólagos forgások és a ráközelítések miatt ne lógjanak ki a széleken a videó (mennyire vállalható így a minőség, sokat romlik?). Export fájl 1080p lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26987) Tuninger válasza Kukcaman (#26986) üzenetére


Tuninger
Topikgazda


A 30x sebesség miatt 5 percnyi sétából lesz 10 másodpercnyi videó, vagyis lehet a 15x lesz a jobb megoldás A horizont lock miatt nem tudod dönteni majd a kamerát ettől még jobbra/balra/fel/le tudsz nézni. Motion blur utólag.
Low sharpness kötelező, a -1EV + flat miatt meg semmi sem fog kiégni, tény, változni fog az expód menet közben. Expó lock: hosszan nyomod a kijelzőt, megjelenik egy kis kocka, ha ranyomsz a kis kockára, azon kocka teruletén mért fényt fogja 50%-ra lőni a waveformon. Én 0 EV korrekciónál a kézfejemre szoktam lockolni úgy hogy a nap a legjobban süsse és a bőr legvilágosabb részére.
Vigyázz, ha -1EV-n van az expó korrekció, a kis kocka -1EV-re fog lőni!

(#26988) _q


_q
addikt

HLG REC709 esetén azt tapasztalom, ha DR alatt a shadow-t felhúzom 15-20-as érték körülire, akkor az esti felvétel esetén főleg a piros ruha elkezd blokkosodni, illetve elszíneződni és úgy viselkedik mint egy JPG kép lightroom alatt. Nappali felvételnél SLOG2 alatt nem tapasztaltam még 50-60 körüli shadow érték emelésnél se. Nem tudom, hogy most ez HLG profil miatt van vagy a 8 bit ennyit tud?
Shadow helyett gain-t emeltem, úgy nem tapasztaltam ilyet, cserébe csökken a kontraszt. Mi a helyes workflow?

[ Szerkesztve ]

(#26989) Tuninger válasza _q (#26988) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

mutasd a felvételt, illetve ACES alatt csinálja e csak vagy normál timeline is?

(#26990) _q válasza Tuninger (#26989) üzenetére


_q
addikt

ACES1.2 IDT/ODT REC709 alatt megnéztem, még shadow 60-nál se blokkosodik: [kép] Az más kérdés, hogy elég ocsmány zajos, ráadásul sony 1080p gyengesége még inkább kijön.

DR default YRGB: Shadow_0, Shadow_20.
Ez a felvétel amúgy: [link]

(#26991) Tuninger válasza _q (#26990) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

"Itt nincs semmi probléma"
Ha teheted ne a shadowt lifteld, hanem az expót told fel. Vagyis ACES alatt az offsettel emeld az egész kép világosságát. Kicsit jobb lesz a végeredmény.

Ez pofára ISO6400 és alexpós HLG. Ha a világosság bizonyos szint alá megy akkor a váz mossa a részletet, ez már írtam fent. Erre még rájön a 1080p hátránya. Ugyanebbe futottam bele a legutolsó esküvőn. 4K-ban ez nem lenne gond, de sajnos ez a váz ennyit tud.
Mondhatni: ez hozzányúlás nélkül is a határon van, de ha hozzányúlsz, szétesik.

Egyelőre a legolcsóbb megoldás 1-2 fényerős obi amit a buliba használsz, nekem a 85 1.8 és a 20 1.4 minden esküvőn kellett a buliba, mert egyszerűen túl sötét volt. Még S3-al is.

(#26992) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Kicsit off.
Após Virtualdub-bal vág videókat (felvesz filmet, kivágja a reklámokat). Mostanában feltűnt neki, hogy amit megvágott, annak a lejátszása a vágásnál megáll, és csak akkor megy tovább, ha későbbi időponttól játssza le.
Mi a fene csinálhat ilyet...?
Köszi minden ötlet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26993) Teasüti válasza hcl (#26992) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lejátszóra tippelnék. Még a régi időkben emlékszem ilyenekre, mikor még kódek pakkokat kellett felrakni, mert még se VLC se MPC-HC nem volt elterjedve. Na akkoriban volt ilyen, hogy a lejátszó megakadt és át kellett ugrani. Nem lemezhibára gondolok, hanem konkrétan vinyón lévő Xvid videókra. Finnyás szar lejátszó, esetleg kódek hiba.
Persze nincs kizárva, hogy enkódolásnál hibázik. Változott bármi a szoftverkörnyezetben? VirtualDub egyáltalán még támogatott?

[ Szerkesztve ]

(#26994) hcl válasza Teasüti (#26993) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aszongy'a több lejátszó is akad. Viszont szerintem VLC is, aminek nem kell codec. (Mert codec van a gépén.)
Megkérdem... Azaz már megkérdeztem, de választ várok.

"Változott bármi a szoftverkörnyezetben? VirtualDub egyáltalán még támogatott?"
:D :D :D :D :D :D
Szerintem ezer éve nem, a Win10 meg csak újabb lett alatta :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26995) Teasüti válasza hcl (#26994) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Valóban. Én elengedném a dolgot és haladnék a korral.
Gondolom VirtualDub mellé még külön kellett telepíteni kódeket, amit én speciel utoljára kb akkor csináltam, amikor még aktívan DVD-ztem. Erre az elmúlt évtizedben nem volt példa. :D
Ha ezek valamelyike összefosta magát vmi verzióváltozás miatt, vagy bármi összeakadt bármivel, azt az életben nem bogozza ki már senki. Én anno előbb tettem újra az XP-t, mint hogy telepítőkkel meg registry cleaner-rel vacakoljak. :D
Nem véletlenül nem OS szinten települnek már ezek, hanem lejátszóba vannak építve. Kódek egyáltalán Win10 támogatott? :))

[ Szerkesztve ]

(#26996) MrChris


MrChris
nagyúr

Bocsi, nem pont ide passzol, de azért megkérdelek titeket is monitor ügyben. :D

(#26997) hcl válasza Teasüti (#26995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te elengednéd, én már régen elengedtem (a Windowst :D ) , de egy 70+-os ember már nem könnyen fogja :D

Mondjuk lehetne virtuális WinXP-n vágni, de neki az sok lenne.

Amúgy ja, codeceket lehet tenni Win10-re, hiszen egyáltalán nem evidens, hogy egy adott eljárást ismer minden lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26998) _q válasza Tuninger (#26991) üzenetére


_q
addikt

Most szembesültem csak vele amit biztos már említettél csak eddig nem tudatosult kellően. ACES-t használhatok REC709-es felvételre is, nem csak LOG-ra működik.
Ezek szerint a default YRGB-vel nem lehet megoldani a "világosítást"?

Exiftool, amit taranis ajánlott régebben az sajnos nem írja ki az ISO-t, panánál még rekesz értéket is láttam. Ezek szerint a sony nem menti le, de 6400-12800 között lehetett valahol és alexpós sajnos, erre majd figyelek.

Nem lenne olyan gyors tánc, felraktam volna a canon 50 f1.4-et, de nem tudtam volna lekövetni. Nem is tudom GH5+Sigma 18-35-el hogy követik le az esküvősök.

(#26999) Tuninger válasza _q (#26998) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Úgy hogy a GH5 + Sigma az nyitva F2.4 DOF :D
Mindent meg lehet oldani ACES nélkül csak körülményesebb.
A legpuritánabb megoldás ha megfogod középen a görbét és csinálsz egy kis dombot:

(#27000) Kukcaman válasza Tuninger (#26987) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)
Meg is hozták, nem kell várakoznom. Holnap próbálom is.
Szóval először 0EV-re csináljam meg a korrekciót, és ezután állítom -1EV-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.