Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Promó videót csinált már vki saját vállalkozása részére?

(#26552) mihulino válasza Teasüti (#26551) üzenetére


mihulino
tag

Önmagad reklámozására? Showreel?

(#26553) hibavissza válasza Teasüti (#26546) üzenetére


hibavissza
veterán

Zaja ugyan nincs, de rezonál kiviteltől függően. Ezt kézben tartva nem hallod, de ha egy nem megfelelően csillapított dobozba rakod hallani fogod. Én még nem találkoztam gyárilag megfelelően csillapított házzal. Ha tehetem 2,5-ös meghajtókat használok. Azok sokkal kevésbé rezegnek a kisebb tömeg miatt.

(#26554) _q


_q
addikt

Esküvőkön vagy olyan eseményen ahol gyors reakció kell nem várt esemény esetéb nem szoktátok a legfontosabb dolgokat pl aksikat, lens pent, tartalék SD kártya stb. magatoknál tárolni felvétel közben? Ha igen miben, övtáskában vagy mást használtok?

(#26555) Teasüti válasza _q (#26554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zsebemben egy akku ha kell, táskában a többi. SD kártyával nem szarozok, 128-asokat nem kell cserélni. Mi az a lens pent?

(#26556) Teasüti válasza hibavissza (#26553) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sose hallottam a gépeimnél rezonanciát.

(#26557) taranis válasza Teasüti (#26555) üzenetére


taranis
addikt

Ha komoly a kérdés a lenspenről, akkor javaslom a banolást a topicból :D

colorizer.net

(#26558) _q válasza Teasüti (#26555) üzenetére


_q
addikt

Nekem a legutóbb egyik felvételnél még jó volt a 128-as kártya, következőnél meg kiírta a gép, hogy nem tudja írni és formázzam le. Szerencsére miután kivettem, majd visszatettem jó lett. Tehát inkább ilyenre gondolok, nem a tárhely szűkösségére. Hasonló lehet aksinál is, egyszer csak kikapcsol a gép minden előjel nélkül. Illetve bármi más is hasznos lehet, ha kéznél van, pl ND szűrőt gyors levenni majd eltenni valami kisebb táskába, nem rohangálni a hátitáskához, ami jó esetben nincs is egyből kéznél de már menni kell videózni.

A lenspen (nem külön írják, előzőleg rosszul írtam) az objektív frontlencséjének tiszítására szolgál. Van egy 'kefés' része és egy 'mikroszálas' része por, szösz vagy rászáradt nedvesség eltávolítására. Én sokszor használom, habár biztos nem az eredeti van, aliról rendeltem, de eddig nem volt gond vele. Örülök, hogy ha tudtam én is újat mondani :D

[ Szerkesztve ]

(#26559) mihulino válasza _q (#26554) üzenetére


mihulino
tag

Konkrétan minden amit leírtál ott lóg rajtam kis kameratáskában! :)
illetve még van hogy ND-t is rakok bele, így csak odanyúlok és egyből kéznél.
Ha hosszabb az esemény, akkor még powerbankra cuppantott akksitöltő és ahogy merül csere és már megy is töltőre...de ilyen már rég kellett.
Meg jó, mert így kisebb az esélye, hogy "lerakodotthagyod" a dolgaidat.. sztem

(#26560) Teasüti válasza _q (#26558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, én elég mazochista vagyok, hogy viszem a táskát egész nap. :D
Úgy estefelé szoktam kicsit fájni már, olyankor azért leteszem ha semmi nem történik. :)

Pici válltatyóm is van (DJI Air táskája éppen jó méret egy-egy üveghez, meg köcöléhez), azt max akkor használom ha fotózok és rajtam lóg mindkét masina.

Jah hogy ilyen tisztító toll. Ilyenem nincs. Engem nem zavar a retek. Reggel, vagy előző nap megtisztítom az obikat, aztán jóvanazúgy. :K
Nyitva úgyse látszik rajta semmi, rekeszelni meg nem igazán szoktam.
Itt is egy ND32 van fent a kamerán és ha jól rémlik épp csak 1 FÉ-t zártam rajta, hogy az AF ne legyen nagyon észrevehető (max csak ha vki beáll a kamera elé, akkor van kis hunt). Itt még nincs kosz. :)

(#26561) _q válasza mihulino (#26559) üzenetére


_q
addikt

Nem zavaró a kamera táskát cipelni vagy kisebb fajtűt használsz? Én most ehhez hasonlóba tervezem pakolni a cuccokat: [kép] , de már ennél is úgy érzem nagy lesz, pedig ezt még övre is fel lehet tenni.

#26560Teasüti
Annyira nem nagy a táska, de azért egész nap cipelni, jól bírod :D Múltkori eskövőn vond, most meg te is egykezezel. Ennyire könnyű az a webill s vagy megedződtetek :D ? Nekem a crane 2-nél nincs az a praktikus tartó rész, de még függőlegesen tartva is fárad a csuklóm, pedig súlyban ahogy nézem ~300g eltérés van csak.

(#26562) hibavissza válasza Teasüti (#26556) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor nem teljesen jó a hallàsod. Amíg a beszédet hallod ez àldàs. Csomó idegtől megkímél. :DDD

(#26563) kovsol válasza _q (#26561) üzenetére


kovsol
titán

Heti 1 nap fotózást javaslok 600mm -es teleobival, és utána minden könnyű lesz :D

May the Force be with you!

(#26564) Teasüti válasza _q (#26561) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom kinek mennyire könnyű 2 kilót tartogatni, én meg se érzem. De rajtam van egy kevés izom, az segít. :D
Amúgy csak ilyen idétlen testhelyzetekben tartottam így, általában két kézzel fogtam és POV mód.

#26557taranis
:P

#26562hibavissza
Hát, botfülem van, ez a hifizéstől megkímélt fiatalabb koromban (MP3 nekem untig elég vmi normálisabb konzumer rendszeren). De amúgy egy csendes szobában azért hallom a neszeket. :P
2,5 HDD seek-elést kihallom a laptopból, csak nem zavar. Bármi nemű multimédiás inger közben meg kit érdekelnek a neszek? :P
Akit igen, az az orvosával beszélje ezt meg! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26565) Tuninger válasza _q (#26554) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tartalék aksi a géphez zsebben, tartalék memkártya a gépben, bar idiota modon nem csinalok dual recordingot, csak standbyban van.

Az aksikat holtidőben 30% körül cserélem a gimbalban es a vázban is

(#26566) mihulino válasza _q (#26561) üzenetére


mihulino
tag

Valami ehhez hasonló rémecccerű táskáról van szó, "cipelni" meg a 4 akksit, meg a pár minimál cuccot nem nehéz. Még ha powerbank van benne az sem gáz. Meg igazából javarészt, ez a külső helyszíneken van, amint a lagziban földet értünk rakom le ezt is.

Teasüti setupja meg max respect :D Nap végére megszülnék valószínűleg :D

(#26567) MrChris válasza _q (#26561) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem könnyű, de az az extra ferde kar kicsit változatosabbá teszi a fogást, ami a fáradást lassítja, meg döntéskor sokat átvesz az alulról tartó karod csuklójából, nagyobb az erőkar. Mellmagasság alatt kényelmesebb. A szinte kétujjas aktatáska tartás, videókamerás fogás meg adja magát.
Cserébe néha kicsit útban van és takarja a gimbal kezelőszerveit, de azt a 2-3 funkciót úgy is meg kell tanulni vakon használni.
Ilyen ~45°-os kart egyes gimbalokra utólag bilinccsel is fel lehet tenni.

(#26568) _q válasza kovsol (#26563) üzenetére


_q
addikt

Emelem kalapom, nem lehet semmi. Visszanéztem pár 135mm Canon nFD-vel készült felvételt, észre se venni, hogy a vázban van IBIS :D Ezek szerint nem mindig használsz állványt?

26564Teasüti
Rajtam is van egy kevés izom, de ettől még más jellegű izomcsoportokat igényel ez a fajta tartás, mint amihez szoktam. Szerintem én ezért éreztem meg már 5 perc használat után :D Pénteken élesben is megtapasztalom milyen szívás kihívás :D

#26565Tuninger
Utángyártott aksival is elég a 30%-ot tartani? Gyárival én a 20%-ot céloztam meg, utángyártottal 40%-ra gondoltam. Gyorsan le kell venni az ND szűrőt akkor hova teszed vagy csak simán alaphelyzetbe tekered amíg nem tudod levenni?

#26566mihulino
Ja ilyesmi tippem volt, akkor jó lesz a táskám.

#26567MrChris
Crane 2-höz is van utólagos kar elég drágán $40+áfa, pedig hasznos lenne. Emiatt is néznék következőleg olyat, mint a webill s, ahol jár hozzá.

(#26569) kovsol válasza _q (#26568) üzenetére


kovsol
titán

Csak ha lesben vagyok akkor szoktam állványozni.
Egyébként az IBIS beállításoknál beállítod manual obinál, hogy 135mm-en kell dolgozzon? Ha nem akkor by default 50mm -hez akarja kompenzálni a mozgást. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26570) _q válasza kovsol (#26569) üzenetére


_q
addikt

Köszi, akkor itt a gond, nem állítottam át, na erre majd figyelek. :R

(#26571) narumon válasza Teasüti (#26536) üzenetére


narumon
őstag

NAS ügyben (ha bárkit is érdekel egyáltalán)

Én minimum 10 éve de lehet hogy több összeraktam egy épített NAS-t, intel ATOM CPU passzív hűtéssel, 2x1GB notebook memória, minden más az alaplapon rajta van. Külső USB HDD-ről bootol, bent meg nekem van 2db HDD egy mini Coolermaster házban. Ez bármilyen mostani NAS-al is simán felveszi a versenyt, oprendszerben meg azt teszel rá amit akarsz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#26572) Tuninger válasza _q (#26568) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én az utángyártott aksikat nagyon keveset használom, így az üzemidejük kifejezetten jó.
Nem használok ND szűrőt. Ha le kéne venni akkor meg leveszem.

(#26573) Márton válasza narumon (#26571) üzenetére


Márton
nagyúr

Én Pi4-ből tervezek egy szupercsendes NAS-t építeni most, usb3 vinyóval elvileg hozza a vinyó sebességét a kicsike. (100MBps)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26574) Márton válasza Tuninger (#26442) üzenetére


Márton
nagyúr

"A baj hogy Mac-re még nincs app"

A honlapon van "Mac executable"
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26575) Teasüti válasza narumon (#26571) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Emlékszem rá, Intel Atom volt akkoriban a sláger ilyen házi szervernek a pár wattja miatt. Logout-on is van több írás róla. Egy gigabites hálózatot ki is szolgál rajta két-három 1080p videó stream-mel meg annyi torrent szállal, amennyit nem sajnálsz. A legtöbb családnak bőven elég.
De azóta lett 4K, 10 Gbe, meg SSD. :)
Bár azért kevés dologhoz nem elég a 100 MB/s az is igaz. UHD-I memóriakártyáról hálón keresztül NAS-ra feltölteni még éppen elég. Bár azért úgy tudom a mostani 3,5-es HDD-k ennél már gyorsabban tudnak írni (vagy csak amíg be nem telik a puffer?). Vágáshoz Long-GOP kodekkel meg bőven elég amíg nem gurul el a gyógyszer a videósávok egymásra pakolásakor, vagy amíg nincs az embernek RAW képes videókamerája. :D

[ Szerkesztve ]

(#26576) Márton válasza Teasüti (#26575) üzenetére


Márton
nagyúr

"HDD-k ennél már gyorsabban tudnak írni"
Az attól függ: a tányér melyik szélén :)

"bőven elég amíg nem gurul el a gyógyszer a videósávok egymásra pakolásakor"
Buta Vegas is mindent kiszámol, mikor egy többkamerás felvétel legfelső sávján csak az a videó látszik, mindent eltakar, de nem-nem, ő először szép sorban kiszámolja alulról felfelé mi-hol-merre, ahelyett hogy először értelmezné a user akaratát. Látom is, hogy akadozik rendesen, míg ha simán solo-zom a legfelső track-et, akkor full fps-sel tolja :W

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26577) Tuninger válasza Márton (#26574) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

És valóban! Nagyon király, tegnap még nem volt.

(#26578) _q válasza Márton (#26573) üzenetére


_q
addikt

(#26579) hibavissza válasza Márton (#26573) üzenetére


hibavissza
veterán

Ennek én is nekifutottam. Ha nem kókányművek akkor nem lesz sem olcsóbb, sem gyorsabb, sem stabilab, mint egy alap Synology vagy Asustor. Asustor 64 ezerért ad kétlemezest 2,5 gbe-vel.

(#26580) Márton válasza _q (#26578) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem tudom, hol hibáztál, de elvileg hozza a 100-at.. [link]
Talán ntfs vagy ext3 volt a drive?

hibavissza:
már van más okból Pi4-em, vinyóm is.. Akkor most miért is költsek még 64 ezret? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26581) hibavissza válasza Márton (#26580) üzenetére


hibavissza
veterán

A van és a lett a legolcsóbb megoldàsok ezen nincs vita.

(#26582) Márton válasza hibavissza (#26581) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem értem. Ha nem lenne Pi4-em, akkor is 20-ból megúsznám. Tartozékokkal 30e.
Hol 64? :U És még venti sincs benne, mégis gyors, stabil.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26583) hibavissza válasza Márton (#26582) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] :U és akkor még hol a ház vagy rack amibe beteszed a hdd-ket? Meg a gumipók amivel összefogod. Tápegység? Memkártya? Kábelek? Meg a copkodás a ták szoftverekkel. Gondolom ezek is mind-mind "lesznek" vagy "vannak". :D
Nulláról nem alternatíva a rasp, hacsak nem mint hobbyprojekt fogod fel és az építésében örömödet leled. Gazdaságilag, esztétikailag, praktikum szintjén nincs versenyben.

[ Szerkesztve ]

(#26584) Márton válasza hibavissza (#26583) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaj de off már:
"Tartozékokkal 30e."
Legyen 40, mert nincs otthon egy nyamvadt 2gigás microsd-je sem a usernek és 2.5 usb3 rack-je (ami 3e Ft). Még mindig messze az a zúgó 64 ezer :))
Nade majd ha összeállt az enyém, jelentkezem, hogy muzsikál, megérte-e.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26585) _q válasza hibavissza (#26583) üzenetére


_q
addikt

Elég a 2GB modell rá: lap, táp, memóriakártya 20-ból meg van, mellé még 10k a 2 slotos USB dokkoló és kész a NAS. Én mondjuk SSD-t használok 2.5" házban és van egy hűtőborda a lapon, ez még +15k, de ez nem feltétel hozzá. De az biztos, hogy kell vele foglalkozni és ha valakit ez a része teljesen taszít, akkor nem olyan rossz az Asustor talán. QNAP és Synology viszont drágább hasonló hardverrel.

#26584Márton
Engem érdekelne majd, meg a sebesség is mit sikerül kihoznod belőle, mert valahogy nekem más jön ki, mint amiket linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#26586) Márton válasza _q (#26585) üzenetére


Márton
nagyúr

sztem arra gondolt, hogy a 2gb modell nem kapható..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26587) hibavissza válasza Márton (#26584) üzenetére


hibavissza
veterán

Az egy lemezes Synology csak 36 ezer. Erre smb-n tehetsz még egy hdd-t. Az Asustor 2 lemezes, 2.5 gbe-s, erősebb hardverrel. Elvileg mindkettő plugn'play.
Én erre jutottam. Ha a metánt parancssoros próbálkozást bírod akkor biztos tök jól el lehet legózni vele.

(#26588) hibavissza válasza _q (#26585) üzenetére


hibavissza
veterán

NAS-nak a Rasp 3 is elég talán.

(#26589) zsoltee84


zsoltee84
csendes tag

Sziasztok, többször felmerült már bennem, hogy beruházok vmilyen használt IMac-re is, de most komolyabban érdekelne a dolog, főként Final Cut miatt. Milyen típust vagy verziót ajánlanátok vagy nem ajánlanátok? 27" verziót szeretném. Jelenlegi gépemben I9-9900k van 32gb rammal és 4db ssd-vel, Adobe Premierrel. (1.op.rendszer, 2.temp, 3.forrásanyag, 4.célanyag) Előre is köszi!

(#26590) Márton válasza hibavissza (#26588) üzenetére


Márton
nagyúr

annak hol van gigabitje, usb3-ja? :U

Na, a 36 ezer már valóban ellenfél :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26591) Kukcaman válasza Teasüti (#26551) üzenetére


Kukcaman
senior tag

[link] Itt magyaráz a srác, hogy szerinte milyen a jó showreel.
A lényeg pedig az, hogy a legeslegeslegeslegjobb snittjeid legyenek benne 1-1:30percben (itt már nem utómunkázol semmit - szín/alap beállítások)

(#26592) hibavissza válasza Márton (#26590) üzenetére


hibavissza
veterán

A 3B-nek van gigabitje, de csak usb 2. Ezt elfelejtettem. Kisebb a tempó, de azért így is alkalmas. Ha a legkisebb is számít. :D

(#26593) Tuninger válasza zsoltee84 (#26589) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem először próbáld ki a mostani rendszereddel.

Az M1 procis verziót érdemes venni iMac-ből. Viszont igen jó eséllyel még idén jön a 27" verzióba az M1X. Ha már elköltesz 750 ezret egy gépre, várd meg azt. Addig meg hackintosh a mostani rendszereddel.

(#26594) zsoltee84 válasza Tuninger (#26593) üzenetére


zsoltee84
csendes tag

Köszi a választ, de a hakintosh-nál elég komoly hardver megkötések vannak, nem biztos, h a mostanira felmenne...

(#26595) Tuninger válasza zsoltee84 (#26594) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bármire felmegy, ryzenre is... csak a sz*pórollerfaktor valtozik hogy mennyit kell utánaolvasnod. 1 hét olvasgatás mire megszülsz egy működő rendszert.

(#26596) _q válasza hibavissza (#26592) üzenetére


_q
addikt

Sajnos árban nem annyival olcsóbb, mint amennyivel gyengébb a 3-as és ahogy Márton írja, ott a gigabites LAN az valójában az USB2 sebességére korlátozódik, mivel egy buszon megy. Nekem eddig az Asustor a legszimpatikusabb, mint dedikált megoldás. Vegyél egyet és számolj be :D

(#26597) Teasüti válasza Tuninger (#26595) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Komolyan? Én csak meglestem a Hackintosh weboldalát és úgy indult, hogy nVidia támogatás nincs. Rövid ismeretség volt. :DDD

(#26598) Tuninger válasza Teasüti (#26597) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hát ha ennyire vetted a fáradtságot hogy beleásd magad akkor neked nem is való a hackintosh :D
A te géped egyébként majdnem out of box kompatibilis. (Ethernet + audio drivernek kell utána járni)

(#26599) Teasüti válasza Tuninger (#26598) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem gondoltam, h komplikáltabb, mint leforgatni egy Linux disztrót. Az ehhez képest akkor next-next-finish kategória.
Én csak megnéztem a kompatibilis hardvereket. Enyém nincs rajta, úgy tűnt nem lehetséges, miért mentem volna tovább? :)

[ Szerkesztve ]

(#26600) Márton válasza _q (#26585) üzenetére


Márton
nagyúr

Na gyorsan feltettem egy raspbian lite-ot sambával.
egyelőre ntfs vinyót kötöttem rá usb3-on, az írás valóban 30MBps, az olvasás róla viszont 70. Gyanítom ext4-gyel jobb eredmények jönnének, de most nincs üres vinyóm megformázni, az sd kártya meg szintén nem ír 100-zal :DDD

hát igen, az ntfs zabál [kép]

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.