Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25251) vond


vond
MODERÁTOR

Tök jó és hasznos volt az elmúlt 40-50 hozzászólás, köszi! :R

Tervezem én is a jövő szombati, egész napos esküvőt. Most már egy kicsit bővített felszereléssel, picit több tapasztalattal. :)

Most csak egy pár perces highlight videó lesz a végeredmény, úgyhogy kicsit máshogy kell majd mennem egész nap, mintha mindennek meg kellene lennie 1:1. Próbálok valami kis minimál sztorit is előre felépíteni, vagy legalább pár tíz beállítást, témát előre kitalálni.

A hangot én úgy tervezem, hogy a G9-en puskamiki egész nap, a szertartáson meg magában megy majd a két kis Rode adó (a vevő nélkül). Össze is mixelhetném élőben a puskamikis atmóval, de amennyi szöveg végül fel lesz használva, azt simán hozzáigazítom majd vágáskor a videókhoz. Úgy gondoltam, hogy az egyik adót+csipit felrakom az anyakönyvvezetőre, a másikat meg elrejtem a vőlegényen (pl. inggallér alá becsúsztatom), aztán ezek mennek magukban ameddig csak kell (kb. 7 órányi WAV-ot tudnak rögzíteni). A menya úgyis általában a vőlegény mellett lesz, meg rajta azért sokkal nehezebb szépen elrejteni egy csipit és az adót, bármilyen pici is.

A videós részen még agyalok, hogy hogyan lenne a legjobb, de valószínűleg többféle megoldás lesz helyzettől, helyszíntől függően. Valamit majd csak összehozok. ;]

A záridővel én se nagyon szoktam foglalkozni, amikor nincs más megoldás, de most már ugye van frankó VND-m, amit ügyesen tudok tekergetni kültéren. A minap már használtam is élesben. Szuper volt, mindig finoman utána tudtam állítani, ha épp nem volt a legtökéletesebb az expó, plusz ugye mehettem végig f/2.8-on szikrázó napsütésben is. Nekem gimbalon sem volt gond a csavargatás.

Mint mindig, valószínűleg most is a fókusszal fogok a legtöbbet szívni. Erre majd még kitalálok valami okosat, hogy a körülényekhez képest a legkevesebb hiba legyen, de én se menjek tönkre benne. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25252) vond válasza Tuninger (#25237) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Okosch megoldás. :K ;] :D

Köszi a rövid ismertetőt is! ;) Csábító a váz (ha BP-en élnék és dolgoznék, valószínűleg én is bérelném), de tényleg túlzás az ára. 8-900 körül lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25253) Teasüti válasza vond (#25249) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az nem egy hatalmas probléma, lehet illeszteni a jelszintet adapterrel is akár.

#25247_q
engem tuti zavarna ha nem folytonos a felvétel a záridő miatt
Az engem is, ezért kerül rá a motion blur post-ban. :K
Persze ehhez ha jól emlékszem akkor sajnos a DR Free nem lesz elég.

#25248Tuninger
Ezt nem egészen értem. Auto rekesz ugrások azok igenis látszanak a videón, főként az látszik igazán, ha ugrik neked legalább 1/3 EV-t. :F
Auto ISO-t még el tudom képzelni, hogy az működhet. Ezt is tesztelnem kell szerintem bevetés előtt. :R

Amúgy tegnap beraktam kétszer 30 perc felvételre 4K24-ben a kamerát portré markolattal. Szobahőmérsékleten nincs túlmelegedés, igaz a képernyőt azt kifordítottam a jobb szellőzés miatt. De ahogy nézem youtuber-ek se panaszkodtak ilyenre, pedig egyes elmondások szerint van aki még a sivatagban is forgatott vele bármi gond nélkül. Gerald Undone említette viszont az Anker PD powerbank + XT3 tesztnél, hogy "elkerülve a túlmelegedést egy kis szünetet tartott másfél-két óránként a 8 órás terhelés tesztben". Nem tudom ez indokolt volt-e, azt nem mondta, hogy ténylegesen volt is túlmelegedés, vagy csak elővigyázatos volt. Viszont ha másfél óráig ez még csak nem is téma, akkor nekem szerintem nincs mitől tartanom. :)

(#25254) Tuninger válasza Teasüti (#25253) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Fujinál ha jól tudom az Auto ISO sem fokozatmentes. Sonynál a rekesz / zár /iso "úszik", sőt az S3-nál már a WB váltás sem ugrásszerű, hanem szép átmenetes.

A 4K 24 az nem 4K 60. És a szoba 25 fokja nem ugyanaz mint a tűző nap 30 fokban. De mivel én sem hallottam panaszt a fujikra, valószínűleg nem lesz ott gond.

(#25255) vond válasza Tuninger (#25254) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bármit hagyok automatán, az a G9-en is szép folyamatos. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25256) vond


vond
MODERÁTOR

Most jutott eszembe, a Sigma 10-20-amat rá tudnám valahogy tekerni egy esetleges A7III-ra, és ha igen, mi kell hozzá, illetve milyen látószöget adna? :) Elvileg EF-es APS-C obi.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25257) qnadam válasza vond (#25256) üzenetére


qnadam
veterán

igen, meglepő módon egy canon ef - sony e adapter kell hozzá :DDD a látószöge pont olyan lesz, mint canonon, mert crop módban van csak értelme használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25258) vond válasza qnadam (#25257) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! :B Közben Tuninger már kiokosított. :D Ezzel akkor meg tudnám oldani ideiglenesen a nagylátót, ha átnyargalnék Sony E-re. ;] Melyik a legolcsóbb adapter, ha AF-re nem feltétlenül lenne szükségem?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25259) Teasüti válasza Tuninger (#25254) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olybá tűnik pedig fokozatmentes. Olyan tízesével állíthatja kb az ISO-t és viszonylag egész kulturáltan. Nem teljesen észrevehetetlen mintha egyesével számlálna, de azért az 1/3 EV-nyi osztásokhoz képest fokozatmentesnek tűnik. Zebra pl szépen "felszívódik" cirka 2 másodperc alatt mikor elhúzom a függönyt az ablakban. Egy kisebb fél EV-nyi utána állítást lehet észre se venne egy laikus.

De ez csak akkor van így, ha a rekesz fixálva van, mert az obi csak 1/3 lépésekben tud mozogni. Ha az megy el, azt látni a videón még auto ISO-val is. Gondolom a Sony az kompenzál erre is (rev matching-el, mint egy motoron :DDD ).
Auto záridőt nem próbáltam, szerintem az fixálva lesz így is úgy is. Változó zárra nehéz motion blur-t rakni, szóval az nekem tabunak tűnik. Ha nem muszáj, akkor az marad 180 fokon, vagy a közelében.
Elég nagy szívás amúgy, hogy videónál nincs EXIF, mint a fényképeknél. Pedig jó lenne visszanézni milyen beállításokkal készült egy-egy klip.

Egy felhős kültéri ceremóniát talán fel tud venni kulturáltan, ha nincs extrém mértékű fényerő változás egyik pillanatról a másikra. Viszont a 30 perc az kicsit bosszantó.
Nem létezik vmi olcsó HDMI rögzítő monitor nélkül, egy fekete doboz ami semmi mást nem tud, mint kiírni kártyára a 10 bit 422 videót HEVC-be? Meg persze a hangot.

AF-et te használnál erre? Vagy manuál, lerekeszelni és nagyjából élesre állítani a teljes placcot? Beltéren kicsi fénynél mi a javaslat? Ott muszáj kinyitni a rekeszt. :F
Eye AF az tuti nem lesz, az el tudja vinni a fénymérést susnyásba. Szóval esetleg egy "Multi AF-et" lehetne megpróbálni mondjuk egy AF range limit-tel, és akkor arra áll rá, amit jónak lát.
Egy picit szűkebb rekesszel ez működhet egy fogadáson mondjuk, ahol emberek jönnek-mennek?

Lerakott kamerának amúgy nem kell semmi extra, sima valós időt fog venni.
60 fps azért egy ceremóniához egy az egyben szerintem nem célszerű. 24-es idővonalon az utána szarul fog kinézni, az nekem nem adja. :)
60 fps csak run'n'gun módban lesz és csak a highlight-ban. A vágatlanban nem.
Jah meg ha a lerakott kamera veszi a hangot is a Go II-ről, akkor azért is jobb inkább timeline fps-el venni mellé a videót és nem lesz szinkron hiba sem.

#25251vond
Amúgy Go II-nél milyen a PC-s szoftver? Youtube-on panaszkodtak rá, hogy kifagy meg nem az igazi, meg vkinek nem tudta letölteni az adóban lévő fájlokat. :F
Szerintem ő Mac-et használt, ami azért kellemetlen. Arra a verzióra jobban oda szoktak figyelni a fejlesztők. Gondolom Windows-on dolgozol? Az a verzió mennyire élhető? Stabilitási gondok, bug-ok, bármi panasz?

[ Szerkesztve ]

(#25260) Tuninger válasza Teasüti (#25259) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én manualba raknám és lerekeszelném ahogy írtam is. A 30perc limit kellemetlen, de egy szertartás 20 perc alapvetően. Elindítod és észben tartod hogy majd kell egy újraindítás. Fogod és a gyűrűhúzás + csók után oda sétálsz és újra indítod, onnan már csak max 10 perc egyébként a ceremónia.

(#25261) vond válasza Teasüti (#25259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Talán kétszer-háromszor volt olyan, hogy csak másodikra ismerte/csatolta fel a Windows a Rode II adót, de alapvetően semmi más gondom nem volt vele. Picit fapados a szoftver, de arra, amire kell, abszolút megfelelő. Be tudsz mindent állítani az adókon és a vevőn, látod a töltöttséget, a rendelkezésre álló helyet, és a felvételek letöltése is rendben megy. Már eddig is sokat reszeltek rajta, de szerintem fog még fejlődni bőven. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25262) vond válasza Tuninger (#25260) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mi is így szoktuk csinálni a lebökött (általában totál) kamerával a felvételeket. Ha kiszámíthatóak a fényviszonyok, akkor manuálisan fixre beállítok mindent, ha nem, akkor meg az expót hagyom automatán. Fókusz a végtelenbe, ha kell, picit rekeszelve. Ha fél óránál hosszabb az esemény, akkor 20-25 perc környékén újraindítjuk, amikor éppen arra sétál valamelyikünk.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25263) Teasüti válasza Tuninger (#25260) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elégséges fénynél evidens, de low light-ban hogy oldanád meg? Ott is lerekeszeled a mély DOF miatt és zajtenger? Vagy kinyitnád és AF? Ilyen f/8-11 annyira már nem szupi beltéren egy fogadáson. De talán még a templomban sem. Utóbbi esetben mondjuk manuál fókusz az oltárra, aztán tojni rá a DOF-ra. Szerintem. Javaslat? :R
Ilyen felhasználásra jó lenne vmi kicsi m43 szenzor. ;]
1 EV előnye lenne apsc-hez képest kb ekvivalens DOF-nál. :P

Lerakom a telefonom eléjük f1.7-es lencsével 1/2.5" seznzorral 27 mm-en. Lehet felráncolnék pár szemöldököt. :C
Telefonon van 30 perc limit? :D

[ Szerkesztve ]

(#25264) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Csináltam egy gyors auto ISO tesztet XT3-mal. 24 fps 60-ra gyorsítva. Jobb oldalon a DR Color Stabilize FX van beélesítve. Bal oldali ahogy kiesett a kamerából. F-log Eterna LUT, semmi mást nem piszkáltam.
Szerintem bőven használható. :K

(#25265) Tuninger válasza Teasüti (#25263) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én erre a célra goprot használok általában a ceremónia vezető asztalára rakva. Vágásnál nem használom viszont a vele felvett anyagot de azt is átadom, amit jellemzoen soha nem fognak megnézni.
Kevesebb fénynél értelemszerűen nyitva használnám a tripodos gépet. Azért egy ekv 24mm-es obi eseten 3m felett mar minden éles f4-en.

Szerintem az állványos kamera nézőpontja unalmas és sok funkciója nincsen, de profibbnak tűnsz ha használsz egyet.

(#25266) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Fun fact:
Telefonomban nincs idő limit és a fájlt se darabolja fel, viszont úgy 32 perc után túlmelegszik 4K30-ban. Majdnem! 30. percnél már kezdtem elgondolkodni rajta, hogy a telefon fogja venni az egészet egyben, hanggal mindennel. :C
1080p-ben még talán menne is.
VFR az okozhat problémát a hang szinkronizációban hosszú felvételnél?
Nemtom VFR-e, de esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#25267) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Azt mondják az új 8-25 Oly remek videós objektív. Átnézve a teszteket engem a generált látványvilág az Iphone Pro-ra emlékeztetett. Rákeresve ja, a teló 13-26-52 mm-es modulokat tartalmaz. Persze pixelkuksizóknak nem annyira jó a telefon. :)

(#25268) qnadam válasza Teasüti (#25266) üzenetére


qnadam
veterán

miért lenne vfr?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25269) Teasüti válasza qnadam (#25268) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#25270) qnadam válasza Teasüti (#25269) üzenetére


qnadam
veterán

hja, valamiért azt hittem, hogy még a fujiról van szó :C telefonnál sajnos ez ilyen, bár amennyire tudom, másik appokkal ezt meg lehet kerülni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25271) MrChris válasza Teasüti (#25269) üzenetére


MrChris
nagyúr

Külső, vezetékes TL vezérlővel nem lehetne megoldani a ~20 percenkénti megállítást, újraindítást? Ha nem akkor építesz arduinoval egy meglehetősen egyszerű vezérlőt. XE1-t jack-n keresztül arduinoval tudtam TL-ezni, ha ugyanígy indítható-megállítható a videó akkor kb meg van oldva.

(#25272) Teasüti válasza MrChris (#25271) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ott van egy-két másodperc, amíg elmenti a fájlt. Ha az véletlenül pont akkor történik, amikor nem kéne, az ciki. Kézileg meg csak kivárom a megfelelő pillanatot. Mondjuk a távvezérlésre még nem gondoltam, az talán működhet.
Elvégre át kell gondolnom majd hogy fogok eljutni az anyakönyvvezető asztala mögül a terem másik végébe újraindítani a felvételt. TL vezérlős megközelítéssel az a baj, hogy nem látom mi történik. Ha vmi félremegy, akkor nem lesz felvétel egyáltalán. :D

Még filózok rajta hogy lenne célszerű egy ilyet felvenni. Ugye általában a legjobb kilátás az asztal mögött van nekünk. Viszont gyakran nem lehet mozgolódni ceremónia közben, főleg ha át kéne sétálnom a jelképes pódiumon és a vörös szőnyegen (ez a középső folyosó a székek között ahol végigsétál a pár, annak mi a neve magyarul?). Viszont jó lenne lerakni a statikus kamerát vmi ilyen helyzetbe és hátulról veszi az egészet, egészen a kivonulásig.

[ Szerkesztve ]

(#25273) Tuninger válasza Teasüti (#25272) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez király kép, de végtelenül unalmas beállítás videónak. Nem látszanak arcok, a pár messze, nincs funkciója ennek a látószögnek, max ha van a vázon egy 70-200 és azt a pillanatot veszi amikor a pár egymás fele fordul, plusz a te szaladgálásod is végig benne lesz.

(#25274) MrChris válasza Tuninger (#25273) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak abból az egymás fele fordulásból és szaladgálásból nehogy elvesszen egy-két másodperc, amíg elmenti a 4k60p 422/10b fájlt. ;] :DDD

(#25275) Teasüti válasza Tuninger (#25273) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Telére gondoltam és teljes alakos képkivágásra.
Az mindegy ki sétál bele, ez egy olyan videó amit ahogy mondtad soha senki nem fog végignézni, de szerződtél a dokumentálására. Esetleg a telefon az asztalra. Én meg ott legyeskedek majd elől rövid klippekért.

Más tipp esetleg egy nézőpontra? Általában csak ez a kettő érdekes, ami elől van szemből a népre - ott max félkörben körbe táncolom őket -, meg ami hátul a sor végén látszik.

MrChris
Amilyen mákom van úgyis a csóknál áll le a felvétel. :P
4k24. Kell a francnak lassítás a dokumentációhoz.

[ Szerkesztve ]

(#25276) qnadam válasza Teasüti (#25275) üzenetére


qnadam
veterán

attól is függ, hány kamerát szórsz szét. amit mutattál, sokadik vágóképnek jó lehet :) fixnek lehet hogy pl az oszlop mögé tennék le egy kamerát (mármint nem azon a helyszínen, de érted), ami az ifjú párra és az asztalra néz.
ha meg lehet beszélni a könyvvezetővel, hogy a könyv fix helyen maradjon, akkor lehet csinálni egy szuperközelit az aláírásról, lehet mutatni a közönséget is...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25277) MrChris


MrChris
nagyúr

Korábban hiányoltam, hogy nincs mozis képarány maszk, hát most megkapta a G9 Frame maker néven, különböző croppot, kitakarás erősségét és színét lehet betenni.
Valamint még egy olyan funkciót, hogy felvételkor egy vörös keret keretezze a keresőképet, ami csakugyan nem annyira hülyeség, mert eddig mindössze egy lassan villogó vörös pötty jelezte. Talán így kevesebb videó lesz a cipőmről. :D

(#25278) vond válasza MrChris (#25277) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem rossz dolgok ezek, kicsit megkönnyítik a munkát. Meg örömteli, hogy még mindig jönnek frissítések. De attól tartok, ez már olyan, mint halottnak a csók. :(

Szerda hajnalban kint voltunk egy napfelkeltés forgatáson. Volt alkalmam negyed óráig játszani egy A7III + Tamron 28-75 kombóval, és hát, mondjuk úgy, elég csábító volt. :) Persze, pár dolgot le kéne nyelnem (4K50 hiánya, rosszabb FHD, gyengébb IBIS), de használhatóság, produktivitás szempontjából sokkal jobbnak éreztem, főleg az AF miatt, ami egy totál más világ, pedig ez még nem is A7SIII, vagy A1. Az is nagyon tetszett, hogy 28mm f/2.8-on is van szeparáció pl. egy félalakos kompótnál. A stabinál sokkal rosszabbra számítottam. Meglepően használhatónak tűnt. Kis gyakorlással, stabil tartással szerintem fel lehetne hozni Pana szint közelébe, ha elfelejtem a sétálást, meg a nagyobb mozgásokat. Ne szoktam volna meg azt a fránya 4K50-et. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25279) theporcupine


theporcupine
tag

De GH5, aminek még nincs utódja kint, már lassan két éve nem kap meg, még ilyen jelentéktelenebb frissítéseket sem (mint piros keret) :((( miközben a G9-re, ami pont fotós váznak lett kihozva, jönnek sorban a videó orientált frissítések. A Panánál ezek remélem isznak, vagy drogoznak, mert ha nem ... :((

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25280) p_adam válasza theporcupine (#25279) üzenetére


p_adam
addikt

Tényleg felháborító, hogy nem foglalkoznak egy olyan 4,5 éves vázzal, amit most fognak kivonni a gyártásból :))

(#25281) vond válasza theporcupine (#25279) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pana marketinges válasz: "Vehetsz pár hét múlva GH5II-t, ha frissítéseket akarsz."

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25282) MrChris válasza vond (#25278) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig az AF most frissült S5 szintre! :C Bár nemtom, hogy ez jót vagy rosszat jelent. :DDD
A programozható fókuszgyűrű sajnos szerintem lemaradt, de az S szériából kiindulva nem a funkcíót lehet megváltoztatni, hanem a fókusz húzást, hogy lineáris, vagy sem, vagy valami ilyesmi... emiatt nem rohanok GH5II-ért. :D
A szenzorméretből adódó különbségek mindig megmaradnak, ha számodra kifizetődő akkor váltani kell.
Neked mennyire jól müxik a video capture stick?
[link]

(#25283) theporcupine válasza p_adam (#25280) üzenetére


theporcupine
tag

Rohanok is eladni 400e bukóval lecserélni egy majdnem ugyanolyan Mk2-re. Hátha arra még lesz egy érdemi frissítés, mielőtt kifutó lesz. Meg nem kell streamelős gép, azt sem tudom, mire jó. Ezek olyan frissítések részben, amit tíz éve meg kellett volna csinálni (így kellett volna indítani az MFT-t). A Pana arra hajt, hogy más gyártók objektívjeivel videózzanak, hiszen az AF alkalmatlan, de legalább az MF is. Ez pontosan milyen üzleti stratégia? Biztos bennem van a hiba, hogy nem értem, hogy kell így pénzt keresni. A szoftver fejlesztési költsége, így hogy nem nagy dologról van szó és több vázba megy, szerintem elhanyagolható. Versenytársa meg nem lesz egy valóban új váznak, ami hardveresen is többet tud. Indokot ezek után annyit tudok felhozni, hogy a parasztja nehogy már jól érezze magát. Csak ezek a parasztok a vevők, ha szopatják őket, akkor mást vesznek. Kb. ezért érdemes foglalkozni ilyen dolgokkal. Itt a fórumon is azt látom, hogy szinte mindenki menekül már az MFT-ről.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25284) Teasüti válasza theporcupine (#25283) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt a fórumon is azt látom, hogy szinte mindenki menekül már az MFT-ről.
Az nem azért van szerintem, mert az mft rossz lenne. Csak elkapta őket a gépszíj és kéne a nagyobb. :)
A szenzorméret önmagában nem sokat jelent, csak egy paraméter aminek lehetnek előnyei épp úgy, ahogy hátrányai. Praktikai okokról nem is beszélve, mint méret, hordozhatóság, ár. Nagyobb szenzorral könnyebb jobb minőséget csinálni, tény. Viszont a papír dof meg többször hátrány mint előny videónál. Mft-nek azért úgy 2EV előnye van ekvivalens dof-nál FF-hez képest. Persze az más kérdés, hogy egyes Sony vázak még lerekeszelve is jobb ISO teljesítményt tudnak. :) Pl a natív 4K felbontású Sony A7 akármi az egy döbbenet, hogy ISO16000 körül vagy hol, a második natív ISO-ján teljesen tiszta. De ez már nagyon kirívó példa.

[ Szerkesztve ]

(#25285) nozs23 válasza theporcupine (#25283) üzenetére


nozs23
addikt

Mikor megvetted a gépet szó nem volt erről a funkcióról. Ennek a tudatában vásároltál.
Utána felesleges pampogni azon, hogy nem kapod meg. Minden ami fw frissítéssel jön ajándék, ne várd, hogy hozzádvágják az összes új funkciót.
A G9 még így sem teljesértékű GH5 megfelelő, ha komoly videóról van szó.

Ezek olyan frissítések részben, amit tíz éve meg kellett volna csinálni (így kellett volna indítani az MFT-t).

Mire gondolsz? Mert videós téren talán tavaly kapott fel a piac a GH5-höz képest, tehát mi hiányzik 10 éve, ami a többi rendszeren már régesrég megvan?

(#25286) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Egy gyors fejszámolás, elnézést a pontatlanságok miatt, kút főből dolgozom, a sűrűn aktív tagok gépei:
Nozs23: Panasonic S5 FF
Teasüti: Fuji XT3 APSC
Taranis: Fuji XT3 APSC
Vond: Pana G9 m43(a post írásának pillanatában)
Hibavissza: Pana G80 mF43
MrChris: Pana G9 m43
_q: Sony A7 III FF
Kovsol: A7 III FF
én: Sony A7 III FF
Kukcaman: Pana G80(?) m43
qnadam és p_adam nem emlékszem hogy tett volna utalást rá mit használ.

Vagyis: 10 userből 4 fullframe, 2 APSC, 4 m43

[ Szerkesztve ]

(#25287) kovsol válasza Tuninger (#25286) üzenetére


kovsol
titán

qnadam Sony A7III
p_adam is szerintem Sony FF, elég sokat ír a Sony topicba.

May the Force be with you!

(#25288) Tuninger válasza kovsol (#25287) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mondjuk úgy már durán billenünk fullframe dominancia fele :D
Meg csiripelték a madarak hogy a moderátorunk is vált A7 III-ra...

(#25289) nozs23 válasza kovsol (#25287) üzenetére


nozs23
addikt

p_adam is szerintem Sony FF, elég sokat ír a Sony topicba.

Volt ott Sony, Panasonic, Canon is szerintem. :D De majd megírja, ha van kedve.

(#25290) qnadam válasza Tuninger (#25286) üzenetére


qnadam
veterán

nemrégóta a7iii, de még nem adtam el az előd 5d3-at se. plusz néha még játszik a már-már vintage-nek számító sony z7 is. de (biztos ami biztos) van itthon két m43 gép is :D egyikkel kapcsolatban majd hamarosan lesznek kérdéseim is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25291) theporcupine válasza Teasüti (#25284) üzenetére


theporcupine
tag

Az FF téma olyan, szerintem, hogy azzal tisztában van a felhasználó (jó esetben), hogy az mit jelent és bevállalja, vagy nem. Én sem érzem annyira, hogy ezen múlna a képeim, videóim minősége. Ha hozza a legújabb technológiákat és nem marad le, akkor bevállalom, de ne legyen drágább az FF-nél.

nozs23:

Szerintem ez volt már, de akkor megint. A G9 újabb, olcsóbb és jobb fényképezőgép, mint a GH5, ami viszont odáig a Pana zászlóshajója volt, az igazi hibrid gép. Videóra a frissítéssel annyira közel hozták, az amúgy olcsóbb gépet, hogy a legtöbb használónak a videós különbség már nem jelentős. Kb. most a G9 az ultimate hibrid. Itt a fórumon is felmerült, hogy miért nem rakják már bele az a pár dolgot, amit még a GH5 tud pluszban. Én egyedül lehetek az igényemmel, de nekem az ultimate hibrid volt a GH sorozat és elégedet voltam vele, csak a GH4 felé már kinőte a pénztárcámat. Most meg kellene egy G és egy GH? De a lényeg, hogy nem kellett két váz.
Videózásra, ez a sebesség érzékeny fókuszgyűrű nem használható. Ez nem egy új fejlesztés, hogy legyen lineáris, nem most ért el idáig a tudomány.

Nem tervezem egyelőre a váltást, nem is tudnék. Kalkuláltam, hogy 6 vázamból talán 3-at tudnék pénzért eladni, 11 objektívből akár az összeset, de nagyon nyomott áron, 3 vaku szintén gombokért. Egy FF váz, egy obi és egy vaku nem jönne ki belőle. Sokkal szegényesebb felszerelés, tartalék nélkül. Papír dof fetisiszta nem vagyok, fekete macskát alagútban meg lámpával videóznék. ;)

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25292) qnadam válasza theporcupine (#25291) üzenetére


qnadam
veterán

a ff nekem is inkább a fotó miatt játszik, ha csak videóznék, szerintem cropos vázat használnék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25293) MrChris válasza Tuninger (#25286) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben a házi listában a két nagy Canon, Nikon áll a legrosszabbul. :D

theporcupine: 10 év azért nagyon erős túlzás. GH2 megjelenése ami a Canon 5D mk2 után a következő mérföldkő volt a csereobis fényképezők videózásában. Akkoriban FHD se volt alap csak a gyenge HD. A GH2-nek pedig nagyon karcosan részletes volt a képe, ma is kiváló.

(#25294) hibavissza válasza theporcupine (#25291) üzenetére


hibavissza
veterán

+1. Aki huzamosabb ideje emeftézik pont együtt tud élni a zajjal és szűkebb dinamikàval. Ellenben azzal nehéz együttélni, hogy a gyàrtó innovàció helyett màrkafanatikusokra építi üzleti modeljét.

Vond sem csak a zaj miatt lép tovàbb. Ott van az mft fókusz gyengesége, amit hosszú évek alatt képtelenek voltak érdemben fejleszteni.

Màra eljutottunk oda, hogy akit nem zavar +8 köbcenti az minden tekintetben jobb ajànlatokra lel a konkurenciànàl.

[ Szerkesztve ]

(#25295) vond válasza hibavissza (#25294) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sőt, ha emlékeztek, nekem a zajjal nem igazán volt bajom régebben sem. Az az emefté júzer vagyok, aki simán bevállalja az ISO3200-at, de sokszor még a 6400-at is. Miközben sokan (nem itt, a topikban) a FF 1600-ra is azt mondják, hogy nem minőség. Anyám borogass...

Ami miatt nagyon erős a vágy, az - ahogy írtam is nemrég - a használhatóság, a produktivitás, a kényelem. Hogy ne azzal kelljen állandóan foglalkoznom, hogy vajon hova mászik az a qrva AF, vagy hova tekerem manuálisan a követhetetlen elektronikus fókuszgyűrűt, hanem csak komponáljak, és kreatívkodjak, urambocsá' élvezzem a munkát a felszerelésemmel. Félreértés ne essék, valamennyire élvezem én most is, csak állandóan azt látom, hogy lehetne sokkal jobb is.

Sokadszorra írom én is, hogy mennyire elképesztő az a töketlenség (vagy direkt szemétkedés) a Panasonic részéről, hogy az AF-et milliók sírására sem bírják felzárkóztatni Sony, Canon szintre, direkt erőltetik ezt a szar DFD-t, és nem váltanak PDAF-re, miközben úgy hirdetik magukat nagy videós vállalatnak, hogy a natív objektívjeikkel nem lehet normálisan manuálisan fókuszálni, mert évek óta csesznek berakni egy kapcsolót a vázakba, hogy ha akarom, akkor lineáris legyen, ha nem, akkor meg ez az őrület, ami most van. Az elmúlt hónapokban a FF vázakba már beszivárgott ez a fícsör, de MFT-re szerintem soha nem fog. Max. a millió környékén nyitó GH6-ba, ha egyáltalán megjelenik valaha.

Miközben meg ott van a potenciál a gépeikben, mert a FHD minőség ver mindent, durván jó az IBIS, a G9 fogása egy álom, elérhető áron van 4K50, meg 10 bit 4K25, stb.

Csak szarnak rá, hogy valóban jók is legyenek. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25296) theporcupine válasza MrChris (#25293) üzenetére


theporcupine
tag

12 év. Nálam a GH1 váltotta az FZ-50 (VGA videó!!!!) + FHD DV kamera kombót és akkor az is komoly előrelépés volt. Szerintem egy 5D ára akkor a GH1-hez képest csillagászati volt, mondjuk olyan 4x és talán abba is kellett a hack, hogy értelmesen lehessen videózni vele. Kaptam nagyobb szenzort, cserélhető obit (talán 14-140). Álomgép volt akkor, de tény, a GH2 hackelve még hatványozta ezt. Ha nem álltam volna át 4K-ra már 7 éve, még talán most is használnám. De jött a 4K, meg jött a szenzorstabi és már az kell. :K

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25297) _q válasza MrChris (#25293) üzenetére


_q
addikt

Szerintem csak azért, mert nem fotóról van szó. Fotó OKJ-n 27 emberből 3-an voltunk Sony-val, kb 7-10 fő Canon-al és a többség pedig Nikonnal.

Én örülök az MFT-ről A7III-ra váltásnak, annak ellenére, hogy a hiányosságait látom, meg vagyok elégedve. Kielégíti a DOF mániám, a stabi se annyira vészes, kezelhetősége nem zavaró, nincs az az érzés, mint a G80-nál volt, hogy elvette a kedvem a használata a gyenge AF. Ha G9-em lett volna, biztos nem lett volna ennyi nyűgöm, na meg ha a manuál fókusz nagyobb barátom lenne, de azt inkább csak saját szórakozásra veszem elő, egyébként meg AF-t használom.

(#25298) _q válasza vond (#25295) üzenetére


_q
addikt

Ami miatt nagyon erős a vágy, az - ahogy írtam is nemrég - a használhatóság, a produktivitás, a kényelem. Hogy ne azzal kelljen állandóan foglalkoznom, hogy vajon hova mászik az a qrva AF, vagy hova tekerem manuálisan a követhetetlen elektronikus fókuszgyűrűt, hanem csak komponáljak, és kreatívkodjak, urambocsá' élvezzem a munkát a felszerelésemmel. Félreértés ne essék, valamennyire élvezem én most is, csak állandóan azt látom, hogy lehetne sokkal jobb is.

Nagyon kezdőnek tartom magam, igyekszek tanulni és gyakorolni, fejlődni és úgy érzem, hogy az MFT AF miatt nehezebben is ment, sőt a kedvem is elvette sokszor. Nem tudtam kellően a lényegre, a témára koncentrálni. Egy szóval teljesen megértem amit írsz és pont ugyan ez volt többek között nekem is a problémám. A váltás óta ez megszűnt, most már csak saját magamon múlik, hogy mit hozok ki az eszközből, legalább is a jelenlegi szintemen biztosan.

(#25299) kovsol válasza _q (#25297) üzenetére


kovsol
titán

Mert a fejekben még mindig az van, hogy Canon Nikon DSLR ha fotózni akarsz. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25300) Tuninger válasza theporcupine (#25296) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az 5D mark II itthon 1.2 milla volt ha jól emlékszem. 2008 tájékán a canonnak dolgoztam mint promóter, akkor adták kezembe... akkor megallapitottam hogy ennyi pénzem sohasem lesz gépre.
A hackelés igazán az 5d3 után kezdődött valamivel, a raw pedig csak igen soká, 2014-re jött össze, akkor még elég fapados formában.

Máig csorgatom a nyálam az 5d3, original BMPCC, eos m, 700d-re hogy kéne egy a polcra. Pláne Zeek videóit nézve. De Vond jól kifejtette a kényelmi faktort, ami miatt el vagyunk kényeztetve, kevesebbet kell dolgozni a színvonalas felvételekért a mai vázakkal. Ami egyébként nem baj. Csak a szint is magasabban van amire már felkapod a fejed, hogy "na ez jó felvétel".

Kovsol: meg a canon / nikon belépő vázai olcsóak

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.