Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) hibavissza válasza _q (#26098) üzenetére


hibavissza
veterán

egyszer rendeződik a piac akkor megint visszaáll minden

Szerintem ebben kár reménykedni. Nem csak a kripto tolja fel az árakat. Mire jönne valami korrekció már késő lesz. A piac megszokja ezeket az árakat, átrendeződik, változik.

Egyébiránt nem tartom rossznak a jelenlegi irányt. Jó lenne, ha tartósan nem az lenne az innováció, hogy vegyél 100 Wattal többet zabáló kártyát kétévente. Mert olcsóbb nem optimalizálni mert a hülye user úgy is kifizeti. Azt a pénzt inkább szebb kijelzőre, vékonyabb gépházra költeném....

(#26102) hibavissza válasza kovsol (#26099) üzenetére


hibavissza
veterán

Mert még mindig vakulnak 27-es, 32-es fHD monitorok előtt. Mondanám, hogy az olcsó 4K 144Hz-es monitorok majd elhozzák az áttörést, de nem, mert ahhoz milliós kártya kell. Így aki 4K-n akar smooth 60 fps-t annak marad a PS5.

Vége a dalnak. 10 PC gémer ismerősömből 9 már PS5-ön tolja hónapok óta és cserélgetik a 30 ezres játékokat egymás közt. Ilyen CSgo like vagy mmorpg fanatikusok mozgatják ezt a táblázatot. Oda elég egy integrál is, ha nem vérgőzben tolják.

[ Szerkesztve ]

(#26103) kovsol válasza _q (#26100) üzenetére


kovsol
titán

Mert a középkategóriás VGA is ami régen 60-100e Ft volt most 200-300e Ft, így a legtöbben nem is vesznek inkább.

May the Force be with you!

(#26104) Teasüti válasza _q (#26100) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én csak az itteni hírek alatt szoktam látni hőbölgést minden egyes bányász cikk alatt, hogy nem lehet kapni VGA-t.
Az a gond, hogy egy casual játékos teljesen boldog lenne egy belépő kártyával is, mint a 3060, de még azt se kapni MSRP áron.
PC Gamer Master Race meg akik valóban ultrán játszanak 4K-n, belőlük tényleg kevés van csak. De ők megszállottak és/vagy apuci tömve van, stb. Szóval ott szerintem inkább csak a készlethiány a probléma. Akik Titánt vesznek meg 3090 Ti-t, ott eddig se az ár volt a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#26105) MrChris válasza Teasüti (#26039) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szép nagy ház, tavaly én is Fractal-t vettem Design Core 2500-t. Mindene megvan, vagyis átgondolták a tervezők mi a jó, meg elegendő szerelvénye is van, bár minden csavar sima egyszerű benyomást keltően festett fekete. A felső USB-be valahogy nekem nagyon nehéz beletalálni a stickkel. Egy csalódásom volt, hogy az előző ~20 éves ház vastagabb->erősebb lemezből volt készítve, minden lemezéle kerekítve, soha se vágott, horzsolt meg, telepakolva oldalak nélkül is egy kézzel bárhol megfogva, felkapva is beton merev. Más kérdés hogy 1 éve ehhez nem kellett hozzányúlnom, ideje lenne valszeg kifújtatni. :D

(#26106) Teasüti válasza MrChris (#26105) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagyis a gyártási minőség hagy némi kívánnivalót maga után a Fraktálnál? Azért ennyi pénzekért már szégyen, ha eret vágok szerelés közben.

Korábbi házam nekem is tetszett, van benne anyag, nem cseklik-nyuklik az oldallemez, stb. De az nem szempont, h merev legyen egy kézből, mert majd 20 kg a konfig. :DDD
Kajak figyelni kell a testtartása az asztalból kiemelve, mert sérvet kapsz. :C

[ Szerkesztve ]

(#26107) syC válasza Teasüti (#26089) üzenetére


syC
addikt

Bár én csak munkára használok osx-et és emiatt a váltás nálam 0Ft volt , 10 év windows után nagyon furcsa volt az átállás, de kb 1 hónap szemvedés után, most már 8 éve nagyon jól kijövünk egymással. Nem kérdez, teszi a dolgát, és pont. Nem hiszem hogy valaha is lesz újra pc-m. (Nem flame)

(#26108) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Lehet volt már ilyen kérdés, de nem nagyon akadtam rá a keresővel:

Van nektek valami bevált (videóra kihegyezett) kamera app Androidra?

Nem egy játékfilmet akarok leforgatni telefonnal, csak igazából rohadtul zavar, hogy a mobilok gyári kamerája okádék módon van paraméterezve (szarrá zajszűrve, szarrá élesítve, szarrá kontrasztosítva, tudjátok, ismeritek).

Ami a lényeg lenne:

- Nem baj ha fizetős, de inkább az örökérvényű licencet preferálnám
- Tudja kezelni nem csak a főkamerát
- Menjen vele az OIS/EIS kombó
- Legyen normálisan paraméterezve (vagy lehessen kézzel paraméterezni)
- Inkább neutrális/flat profil érdekelne, nem kellenek a "cinematic" effektek, de ha ez csak annyit jelent, hogy kinyom egy deszaturált képet, az sem jó, nem munkát akarok adni magamnak, csak ne legyen túlzóan szaturált/kontrasztos a kimenet
- A zoom ne utólagos legyen (értsd: ne egy UHD kimenetbe zoomoljon bele, ha már ilyen 50-100 megapixeles kamerákkal nyomulunk, egy gyári kamera legalább ennyit tud már manapság)

Azt hiszem nem kérek sokat, de aztán lehet a végén kiderül, hogy mégis. :D Ritkán videózom mobillal, tényleg csak olyan dolgokat kell elképzelni, mint egy szülinapon felvenni pár kulcsjelenetet és összevagdosom, de amikor a gyári kamera 4K kimenete olyan, mintha egy rossz 1080p lenne felskálázva és még a színek is túltoltak, akkor az életkedvem is elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#26109) nozs23 válasza Stauffenberg (#26108) üzenetére


nozs23
addikt

iOS-re a filmic pro az etalon. Androidra is elérhető, de arról nem tudok nyilatkozni, szerintem jo kiindulasi pont.

(#26110) Stauffenberg válasza nozs23 (#26109) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt pont nem engedi letölteni. OnePlus telefonom van és egy csomószor hiába van az, hogy a hardver (szenzor/CPU) ugyanaz, mint más támogatott eszköz esetén, egyszerűen a fejlesztők nem teszik fel a kompatibilitási listára. :(

Anno a bankomnak kellett írnom, hogy a hivatalos app inkompatibilis a telefonommal. A support írt vissza 3 héttel később, hogy betették a pipát a megfelelő helyre, letöltöttem végre és harmadik éve hibátlanul megy.

(#26111) nozs23 válasza Stauffenberg (#26110) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, az lehet. Filmic oldalan ez van:

OnePlus
Many devices are prone to substantial chroma noise, especially in low light. Additionally, we cannot access frame rates above 30fps nor tele lenses on most OnePlus devices. We hope to see improvements in this regard from OnePlus in the future, in which case, we will be quick to offer better support for OnePlus devices.
At present, we do not support OnePlus X nor OnePlus 5 devices (5t are supported, however) due to camera framework errors.

[ Szerkesztve ]

(#26112) hibavissza válasza Stauffenberg (#26110) üzenetére


hibavissza
veterán

Iphone, Samsung S, ha valami elvárást támasztasz egy okostelefonnal szemben. Én sajomikat használok évek óta. Mind gagyi. Viszont nem futok bele egy 60 ezres hátlap cserébe....

(#26113) Teasüti válasza Stauffenberg (#26108) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig egy Galaxy S vagy egy iPhone elég jó képet tol ki default is.
A többiek már nem annyira. Ami viszont zavaróbb, hogy VFR videót kapsz, amire általában nincs szoftveres megoldás se.
A megapixeleknek meg ne dőlj be, Quad Bayer az összes! :U

(#26114) MrChris válasza Stauffenberg (#26108) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeket az 'okádék paramétereket' nem tudod megkerülni egy appal ilyen telefonon. Jó esetben majdnem mindenhez hozzáfér pl. az Open Camera (expó, WB, szaturáció, kontraszt, még a kodek, bitráta kb., fps kb., de nem stabil), viszont olyat még nem találtam más programnál se, hogy az elcseszett élesítéstől meg tudjak szabadulni.

(#26115) Stauffenberg válasza MrChris (#26114) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Open Camera egy az egyben ugyanazt a képet köpi ki (fotó esetén), mint a gyári kamera, videóra nem próbáltam. De annak nem is volt célja soha, hogy ez másként legyen, inkább a gyári API-t használva ad egy pár extra funkciót. De nekem fotóra bevált a RAW kidolgozás, ezért nem érdekel a Gcam sem, mert béna HDR-t csinálnak a portolt verziók.

---

#26113 Teasüti: Az a bajom, hogy én szívesebben tolom a pénzem bármi másba, mint telefonba. Apple árakat ismerjük, nekem az nem ér annyit (illetve az SE modell nekem nagyon kicsike), de az kétségtelen, hogy az Apple mellett nagy fegyvertény, hogy egységes a hardveres környezet, könnyebb rá jó kamera appokat írni. Samsung esetén meg amit én még ráköltenék (~150k) lehet adnak már egész jó kamerát (A52 5G), de csak egy középkategóriás hardvert (S20 FE-ből a Snapdragon verzió 200-tól felfelé van). A OnePlus 5-öt lehet cserélném OnePlus Nord 2-re, de a gyári kamera kimenete szokásosan béna, pedig a főkamera szenzora egészen jó darab, van OIS és hiába az MTK chipset, ez egy felsőkategóriás cucc. A fotó részt megoldom továbbra is RAW-ból, de videónál már elegem van ebből a rettenetes szarrá élestésből meg a túltolt mindenből. Pedig amúgy meg tök nagy hangsúlyt fektetnek rá, hogy normálisan hangolt sRGB meg DCI-P3 kijelző mód is legyen, csak azt nem értem miért nem tudják ilyen gondossággal kezelni a kamerás részt is. Egyes Xiaomi modellek egész jó videót tudnak, kellemes dinamika és neutrális színek mellett, de ott meg az OS amivel nem tudok kibékülni (és OIS sem nagyon jár még ennyi pénzért, csak flagshipbe teszik).

Btw tudom, hogy Quad Bayer az összes ilyen high-megapixel szenzor, de ha úgy nézem, hogy "csak" 16 megapixel valami, az is tud ~2x zoomot. Egy "tele" modullal összekombinálva vannak simán 4-6x zoomra vállalható minőségben is képes telefonok. A felvetésem inkább arra irányult, hogy ha már zoom, akkor a teljes felbontású frame-et cropolja (ahogy a gyári kamerák teszik), ne pedig a már leméretezett UHD képet, mert az instant nagyon gyorsan trágya lesz.

(#26116) MrChris válasza Stauffenberg (#26115) üzenetére


MrChris
nagyúr

"Open Camera egy az egyben ugyanazt a képet köpi ki (fotó esetén), mint a gyári kamera, videóra nem próbáltam." de hát ezt kérdezted?!
Az Open Camerával több videó funkciód lehet, mint a gyári és jobb képminőséget érhetsz el a kodekjével. Nekem az olcsó Samu A40 szar blokkosra tömöríti, míg az Open Camera két nagyságrenddel jobb, használható, monitoron is éles képe lesz. Alapba 30fps a teló, ezekkel a progikkal felül lehet bírálni, de attól fél perc után elkezd laggolgatni. Valamint a külső kameraprogikkal rohadtul melegszik->fogyasztja az akksit.

(#26117) Stauffenberg válasza MrChris (#26116) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"de hát ezt kérdezted?!"

Úgy értettem korábban próbáltam, de akkor csak fotóra és ott nem volt eltérés a kimenetek hangolásában, egyedül a Jpeg kimenet tömörítési fokát lehetett variálni és egy ideje nem is fejlesztik már, szóval annyit tud, amennyit tud és csá. Megnézem majd videóra is, csak már besötétedett.

Gcam-ből anno sok portolt verziót kipróbáltam, de a videó nem szokott prioritás lenni ezeknél, temérdek bug és kényszerbezárás után hagytam a fenébe (meg az én telefonomon kellett a root, hogy egy patch felmehessen, anélkül elég elcseszett volt). Pedig a Gcam legalább tényleg saját algoritmust használ.

(#26118) vond


vond
MODERÁTOR

;] :D :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26119) Kukcaman válasza vond (#26118) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Mi ez a bazár? :D

Tegnap láttam egy fiatalembert hagyományos kis kézi kamera+puskamiki+monitor füles+steadicam kombóval álldigálni :D Ilyet sem láttam.

(#26120) Teasüti válasza vond (#26118) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ott az asztalon az esküvő teljes költségvetése kirakva. :DDD

(#26121) vond válasza Kukcaman (#26119) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezzel a szettel videjóztunk tegnap. ;] Három A7III + G9 + GX80 + SJ8 Pro. Na jó, a GX80 csak tartaléknak volt a táskámban. :D Mindent IS fel kellett venni.

Teasüti: Köbö (pár obi, meg a Rode még a tatyóban). ;] Na jó, azért nem. Elég drága helyen voltunk, bár ez nem mindenen látszott meg.

Jobbra tőlem a fotós kollégánál is ott volt két Ödéma + 24 f/1.4 + 50 f/1.2 + 85 f/1.2 + 135 f/2. Betegek vagyunk. ;]

Szerk.: Hamarosan vennem kell egy nyócvanötegynyócat is. Kár volt feltekerni a vázra. :DDD De a 135-ös Canon is szépen feszített az A7III-on. Olyan buké hegyek voltak, alig láttunk ki mögülük. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26122) Teasüti válasza vond (#26121) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olyan buké hegyek voltak, alig láttunk ki mögülük. :D
Szóval annyira szar volt a háttér, hogy semmit nem volt érdemes megmutatni belőle? :DDD Ez igen! Ezért költenek olyan sokat a párok a díszletre, hogy majd a fotós szétmossa az egészet úgy ahogy van! ;]

[ Szerkesztve ]

(#26123) theporcupine válasza Teasüti (#26122) üzenetére


theporcupine
tag

Az bokeh, bukéja a bornak van. ;] Nem is tudtam értelmezni a mondatot.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#26124) vond válasza theporcupine (#26123) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem mondod? :D Mondjuk azt se szokták érteni, amikor poénból Szotyit írok/írunk Sony helyett. :DDD Bár a nagybetű azért árulkodó. :B

Elnézést, ha kicsit szétszórt vagyok. Azt hiszem, elérkeztem a szellemi és fizikai teljesítő képességem határára. Kicsit nagyon sok volt mostanában mindenből. Letudom még a maradék idei két esküvőt, meg 2-3 vágást, aztán elmegyek remetének. :D Rendes munka mellett (ráadásul most költöztetjük az egész tévét) brutális ezt majdnem minden hétvégén csinálni. Közben a fű is már a combomig ér, takarítani, mosni, főzni is kéne. Kevés vagyok én már ide egyedül. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26125) qnadam válasza vond (#26121) üzenetére


qnadam
veterán

Hamarosan vennem kell egy nyócvanötegynyócat is.

van egy eladó :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26126) Tuninger válasza vond (#26124) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

"ráadásul most költöztetjük az egész tévét"

Ugyanmár, még egy 65"-os TV-t se lehet akkora probléma átköltöztetni, befér ha lehajtod a hátsó ülést - bocsi nem hagyhattam ki :D

(#26127) mokus1


mokus1
addikt

Tudtok online vagy letölthető progit amivel animált utazós snittet tudok készíteni?
[link]

Olyasmi mint ez csak, ahol látszanak utak esetleg. Windowsra szeretném. :R

(#26128) Teasüti válasza mokus1 (#26127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Google Earth elvileg tud animálni. Mi kell hozzá és mennyibe kerül, az passz.

(#26129) _q válasza mokus1 (#26127) üzenetére


_q
addikt

Google maps-ban szokták a youtuberek megcsinálni, egy példa: [link] Persze több kattintás, de én nem tudok direk "1 klikkes" szoftverről.

(#26130) _q válasza vond (#26121) üzenetére


_q
addikt

Fel is tűnt, hogy itt azért már adtak a látványra is, korrábbi videók alapján ez pár lépcsőfokkal jobb lehetett, ha lesz videó jöhet :D

(#26131) qnadam válasza vond (#26118) üzenetére


qnadam
veterán

a nikonhoz semmi közöm :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26132) vond válasza vond (#26118) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár gondolkodtunk a LOG-on, de végül aztán HLG-ben mentünk. Belőttük a három A7III-at ugyanolyanra. A G9 meg nagyrészt úgyis csak menekülő totál volt. Szuper ez a (picit finomhangolt) profil. Egy kis kontraszt + expó korrekció, és nagyjából kész is. Persze, lehetne még gyúrni, de nekem ez így már eléggé bejön. :K

qnadam: Menő. ;) Nekem is pont így ment a töltés, csak a táskában volt a powerbank-kel együtt. Bár szükségem nem volt rá, két gyári akkuval lenyomtam az egész napot. Brutál. :Y

Hogyé' megy a 85-ös? ;]

Tuninger: Öhöhö. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26133) Kukcaman válasza vond (#26132) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A videóban szépen mentett az AF :D Mire volt beállítva?
Miért választottad a HLG-t?

(#26134) mokus1


mokus1
addikt

Köszönöm mindenkinek :R

(#26135) vond válasza Kukcaman (#26133) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát ja, itt a Pana már elvérzett volna. :( Wide + Face Detection volt az AF beállítás.

Azért HLG, mert a dinamika nagyon közel van az S-Log-hoz, viszont ISO125 a minimum érzékenység, bármiféle mókolás nélkül a színek is egészen jók, plusz nem (feltétlen) kell grade-elni, csak kontraszt + szaturáció, meg minimál expó korrekció, ha szükséges. Sanszos, hogy a kolléga kiadja a vágást, ezért így egyszerűbb is lesz.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26136) _q válasza vond (#26135) üzenetére


_q
addikt

SJCAM színeit hogy gradeled hozzá, ha mondjuk használnátok?

[ Szerkesztve ]

(#26137) vond válasza _q (#26136) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ügyesen sehogyan. ;] :D Valószínűleg nem fogjuk. :N Nem adott rossz képet (a párral szemben raktam le, az oltár/szószék elé) de azért nincs annyira jó képminősége, hogy be merjem rakni az A7III és a G9 mellé. De majd a kolléga eldönti. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26138) qnadam válasza vond (#26132) üzenetére


qnadam
veterán

ezer forint millimétere. de csak egyben eladó!

mondjuk sonyra szerintem hasonló pénzért egy natív samyangnak vagy ilyesminek több értelme van.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26139) vond válasza qnadam (#26138) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD

Ja, én mindvégig azt hittem, hogy a natív Sony 85-ösről van szó. Az érdekelne (idővel). Meg majd egy 35 f/1.8. De mindenek előtt UWA kéne. Jó lenne, ha tényleg lenne valami abból a Tamron 16-70-ből. Kábé álom átfogás. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26140) hibavissza válasza vond (#26135) üzenetére


hibavissza
veterán

Hibrid anyagot adtok le vagy csak azért hlg, mert tetszik és az export rec709?

(#26141) vond válasza hibavissza (#26140) üzenetére


vond
MODERÁTOR

SDR lesz a kész anyag. Tetszik is, S-Log-hoz közeli dinamika, alacsony ISO, szép out of camera színek, általános képminőség.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26142) hibavissza válasza vond (#26141) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért nem hlg-t exportáltok? Akkor hdr tv-n is mutatna. Ahogy nézem az új tv-k nagy része 600 nites. Nincs hdr kontrol monitor az utómunkánál?

(#26143) Tuninger válasza hibavissza (#26142) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csövesek vagyunk és nem tellik HDR kontrol monitorra :D
Nameg ez nem annyi hogy radugod HDMI-n egy 150ért médiából vett "HDR" TV-re a gépet...

(#26144) qnadam válasza hibavissza (#26142) üzenetére


qnadam
veterán

nem a hlg-től lesz hdr, hanem a rec.2020-tól vagy 2100-tól :) logban nem adunk ki anyagot, az nem arra való.
amúgy azért nem, mert egyrészt én se látom hdr-ben (max telefonon :D ), másrészt a megrendelők 99%-a nem tudja hogy mi az, nem igényli, és főleg nem tudja lejátszani, csak jönne a panasz, hogy miért ilyen mosott kontraszttalan izét kapott.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26145) hibavissza válasza qnadam (#26144) üzenetére


hibavissza
veterán

Pont ennek elkerülésére van a HLG.

(#26146) hibavissza válasza Tuninger (#26143) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem hdr, hanem hlg képes tv kell. Elméletileg ami hdr az hlg képes is. Ennyit kell tudnia meg a 600 nitet. Már a legolcsóbb LG OLED is tudja 350 ért. Vagy tévedek?

Csak azon gondolkoztam, ha van lehetőség hlg-ben rögzíteni, miért nem hlg-ben adják át az anyagot? Sehol nincs a környéken egy közepes tv? A HLG alap esetben egy normál SDR TV-n is élvezhető. Pont ez lenne a lényege. Akinek pedig HDR TV-je van az megkapja a nagyobb dinamikát. Vagy rosszul tudom?

Pár év és 50 col felett minden tv hdr lesz. Nyilván most még nem. Ha a mostani Samum kipurcan én is egy 65-ös HDR OLED-et veszek helyette (kis szerencsével már mikro LED-es lesz :) ), pedig szarrágó vagyok :D .

[ Szerkesztve ]

(#26147) _q válasza vond (#26137) üzenetére


_q
addikt

Nem vagyok túl gyakorlott gradelő, nekem a gopro 6 flat képét nem sikerült összehozni a panával, slog-al még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#26148) Teasüti válasza hibavissza (#26146) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont probléma, hogy senki nem tudja igazán, hogy kell HLG anyagot grade-elni. Mármint konkrétan milyen beállítás kell hozzá DR-ben és hogy történik a grade, mire kell odafigyelni, mi a munkamenete? Ha ez olyan egyszerű lenne, akkor bármiből kellene tudni HLG kimenetet készíteni, nem kellene hozzá HLG nyersanyag. Sima log-ot be kéne tudni tenni HLG formátumba. De SDR-t is lehetne master-elni HDR-be, miért ne? De itt áll(t) meg a tudomány (egy-két éve még - azóta ez letisztázódott?).

[ Szerkesztve ]

(#26149) hibavissza válasza Teasüti (#26148) üzenetére


hibavissza
veterán

Most vettem szülőknek 32-es kistévét konyhába 90 ezerért. HLG !Pro! (jelentsen ez bármit) képes.....
Nem tudom mi a nehézség a színek beállításában. Kell hozzá egy sdr és egy hlg kijelző. Az adatfolyam tartalmazni fogja mindkét verziót.
Már ha jól tudom. Ezért kérdezem, hátha valaki már csinált ilyet. DR tudja kimenetnek a 10 bit HLG-t.

[ Szerkesztve ]

(#26150) Tuninger válasza hibavissza (#26149) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én próbálkoztam HLG bemenet - HLG kimenettel, de a youtube nem fogadta el, nem váltott HDR módba.
Próbáltam ACES SLOG - HLG konverziót, ott látni kéne kontrol monitoron mit csinálsz. Nameg ott is gond volt exportál.
Egyik néma fórumtársunk, Tapper forgat át Fuji XT3 anyagokat FLOG-ból HDR-be, de neki van Blackmagic kártyája hogy az OLED HDR TVjén valóban azt lássa amit kell.
És azzal küzd hogy a Resolve -Windows alatt- nem képes h264/h265-be 10 bitet kódolni. Így kitolja DNXHD/HR-be, majd handbreakkel konvertál olyan 10bit h264/65-öt amit megeszik a TV, illetve a youtube HDR-nek.

szerk: mondjuk küzdött vele vagy fél évet mire megvolt a működő workflow

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.