Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25801) vond válasza Teasüti (#25793) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, ilyenkor nem testvéries osztozkodás van. :N Főleg, ha még a kamera is az enyém. ;]

Elég csak belegondolni, mennyivel kevesebb meló "csak" ott lenni abban a pár órában és adni egy plusz kameraképet, vágóképezni, stb., majd leadod a kártyát, átküldöd az anyagot, és elfelejted.

Mindig meg is jegyezzük, hogy mennyivel egyszerűbb például a fotósoknak is. Jó eséllyel pár nap alatt megcsinálja a válogatást, utómunkát, én meg képes vagyok hetekig vágni egy-egy klipet. Persze, adhatnék le az elvárásaimból, de már maga a zene keresés, az agyalás, valami alap felépítés kitalálása, a snittek válogatása, vágása, a színkorrekció, grade, stb. rengeteg idő. :( Nagyon nincs megfizetve ez a szakma idehaza... :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25802) vond válasza Kukcaman (#25795) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hangulatos. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25803) Márton válasza vond (#25801) üzenetére


Márton
nagyúr

Erre gondolsz? :DDD
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25804) mihulino válasza vond (#25800) üzenetére


mihulino
tag

Nagyon szépek a színek, és engem is a hang érdekelt..de akkor választ kaptam. :)
Azt hittem kaptál kimenetet az anyakönyvvezető mikijére, vagy valami :)
Nekem ez a minden kamera képe imbolyog, ami zavaró. Legalább egy statív nem volna jó? ..és máris "spóroltál" egy segítőembert.. :D
Egy totál legalább, ami nem mozog az szerintem jó volna.

Egy boya lavmiki meg egy iphone 4 az már gut, de valóban elég bumszli...de a vőlegények belső zsebe általában elbírja :)

(#25805) Teasüti válasza vond (#25801) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindig egyet is értünk, h Európában sehol sincs megfizetve a videózás. :) Vagy top 1% vagy és annyit kérsz amennyit akarsz, vagy futószalagon gyártod a középszart, h megérje az órabér. Fotózni profitábilisabb.

A cinematikus produkciós minőséget szerintem max kereskedelmi munkáknál fizetik meg, privát szférában nem. De még ott se, ha a marketing részleg így indít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25806) qnadam válasza vond (#25801) üzenetére


qnadam
veterán

inkább azt mondanám, hogy más. fotóval is el tud menni az idő, ha nem csak ledarálod (amit videóval is meg tudsz tenni), meg a vágás azért egy jóval kreatívabb folyamat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25807) _q


_q
addikt

Még csak most jutottam oda, hogy megnézzem az igazság ligája új feldolgozását. Érdekes, hogy mi szét szűrjük a zajt, ez meg tele van filmes zajjal és nem is olyan rossz. Akkor miért is szűrjük mániákusan a zajt :D (tisztelet a kivételnek)?

Ja és egy kis sony reklám 00:44:57 percből :D : [kép]

[ Szerkesztve ]

(#25808) qnadam válasza _q (#25807) üzenetére


qnadam
veterán

azért jó a sony váz, mert ha feltekered az érzékenyéget egymillióra, ilyen hosszú obi mellé is bőven elég lesz az a pici vaku ;]

azt a filmet legnagyobbrészt filmre forgatták, az meg úgy szép ahogy van, kár lenne szűrni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25809) Kukcaman válasza vond (#25799) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)

"De azon kívül mit tehetek én, hogy hatszor megkérdezem, hogy biztos, hogy ezt, meg azt akarjátok?"
NA ezt a mondatot ritkán hallják meg. Az van, hogy tényleg nem szabad engedni, mert az idődet elrabolják, aztán csak nézel :D

Így rövidebbe azért barátibb :D
A videó végén azért igazán beüvölthették volna a kamerába: "Szabadsááááááááááááááááááááááááág" :))

(#25810) _q válasza Kukcaman (#25795) üzenetére


_q
addikt

0:12-0:16 közötti átmenetet nem értem, kicsit olyan érzés, mint ha kellett volna oda valami ezért bekerült. Akkor lett volna jó, ha pl egy olyanra fókuszálsz át, amivel a srác foglalkozik pont akkor, mint a ceruza, vágó eszköz stb, helyette kalapácsot látni, ami nem passzol oda, hiszem ebben a munkafázisban nem dolgozik vele. Manuálisan fókuszáltál? Mert a fókusz kivitelezés részemről 5*, a színek is tetszenek, meg van a hangulata.

(#25811) ooooobi válasza vond (#25782) üzenetére


ooooobi
senior tag

Kis megjegyzés vágáshoz, ha lehet kerülni kell a tengelyátlépést (180 degree rule), föleg akkor zavaró ha a 2 plán ugyan olyan, akkor hirtelen zavaróan hat, pl.: 24:49, 24:55.
Bár lehet ez csak engem zavar extrém módon és másnak fel se tünik :D

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#25812) Kukcaman válasza _q (#25810) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ez csak egy pici összeállítás. Nincs benne logika.
Azok a felvételek kerültek bele, amik sikerültek, amíg még rendesen működött a memória kártya. Úgy néz ki eddig bírta. Fényképezni lehet vele aztán ennyi. (Itthon másoltam át a fájlokat 1mb/s-el, majd kivettem imádkoztam hozzá egy kicsit és egyből 20mb/s-el másolt - ennyi a belső kártyaolvasó sebessége). Szóval nem kiszámítható a működése :D
Igen, manuál fókusz. Heliost használtam majdnem végig, néha felraktam a 25mm-t, de akkor túl közel kellett volna mennem az emberekhez, így kevésbé voltam zavaró. Ígértek még egy Jupiter 135mm-t is, de abból nem lett semmi.
Viszont amikor a képeket szerkeszgettem, akartam valami mást kinézetet is. Aztán néztem pár beépített presetet és nagyon megtetszett ez a színvilág. Egy ilyet akarok majd csinálni, vagy keresni valahol.
Köszi :))

Holnap meg nekiállok végre a kocsis témának is. Ilyen elemek tűnnek majd fel Video8 kinézetként.

(#25813) Teasüti válasza ooooobi (#25811) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt a szabályt kifejtenéd kicsit kérlek? Csak sejtem, h nem a shutter angle a megfejtés, de a narratíva szempontjából mi jelentősége van a két kameraszögnek?

Vond:
Belepörgettem én is kicsit és lenyűgöző milyen gyorsan váltottál Star Wars-ról LOTR-ra. :C

[ Szerkesztve ]

(#25814) qnadam válasza Teasüti (#25813) üzenetére


qnadam
veterán

ha két vagy több kamerával mutatunk pl egy párbeszédet (akár egyszerre felvéve, akár külön), érdemes fentről nézve 180 fokos körcikken belül maradni a kamerákkal. ha ezt átléped, akkor a néző kicsit el fog veszni a térben, hogy pontosan ki hol van, ekkor jön elő a csodálatos ősmagyar kifejezés, a blikkzűr. itt sokkal jobban kifejtik, gazdagon illusztrálva. vagy magyarul, vágó ismerősömtől, külön kitérve arra, hogyan lehet megkerülni a szabályt :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25815) vond válasza ooooobi (#25811) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, a jó öreg tengelyváltás. :) Bármennyire is akarunk rá figyelni, sajnos van, ami felülírja. Például ha totál bemozdul egy kamera, meg nincs más kép. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25816) vond válasza Teasüti (#25813) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazán köszi! :DDD ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25817) qnadam válasza vond (#25815) üzenetére


qnadam
veterán

tükrözd meg :DD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25818) vond válasza mihulino (#25804) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyrészt szerintem tökre elütne egy full statikus kamerakép a másik kettőtől, másrészt nem is lett volna megoldható. Hiába gondoltam volna, hogy jó helyre rakom, richtig végig ott állt volna előtte a fotós kolléga, vagy kimászott volna a lényeg a képből. Meg közben forgolászni is kellett néha. UWA lencsét most nem akartam használni. A múltkor megkaptam, hogy az már túl széles. :D De tényleg eléggé idegen is volt a többi gyújtótáv mellett.

qnadam: Öhöhö. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25819) vond


vond
MODERÁTOR

Adobe progikba is bekerültek az M1 támogatások. Most frissítettem őket. (Hátha valakinek érdekes.)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25820) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Itt az első A7sIII-al forgott esküvőm.
SLOG3-Sgamut3.cine-ben mentem, ACES-ben konvertáltam REC709-be, Vond már szólt hogy vannak gamut túllógások, azzal még futnom kell egy kört.
4K 50 10biten mentem, a render is 4K. A 15 perces videót az M1 Mac kb 15 perc alatt renderelte ki.

Sajnos a gamut probléma miatt még egyszer ki kell renderelni, de a lényeg végülis nem fog változni.

A végig slomo már fárasztó a végére, a buli részen kifejezetten nem jön ki jól ez az avicii-re, de mint mindig most is mindenre van magyarázatom :P

(#25821) Kukcaman válasza Tuninger (#25820) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Slomo :D csak az.
Az ismétlődő beállásokat direkt kérték vagy ez volt a koncepciód?(pl. tánc pörgéssel)
Jó pár helyen sok a fejtér(pl 5:01).
- 10:26-nál mik azok a fehér pöttyözések a feketékben?

- A tükörbe nézős jelenet nagyon epic. Meg a 3:42 is pazar :))
- Szép képet ad vissza félhomályban is.

Jó képeket csináltál te is gratula hozzá. :DDD

(#25822) Tuninger válasza Kukcaman (#25821) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Semmit nem kértek külön inkább csak ugyanazokat a kötelezőket futom meg ami tudom hogy jól tud kinézni.
Vond is mondta hogy sok a fejtér, be van kapcsolva a 2,35:1-es marker és a 90%-os safe zone , így nagyobb látószögre komponálok. depersze ha kivágnám 2,35-re tuti kiugrana ami nem úgy lett komponálva... így marad a 16:9
10:26: az a gamut túllógás, valahogy rosszul kezeli a dolgokat az ACES

(#25823) Kukcaman válasza Tuninger (#25822) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ja, értem. Akkor így néz ki a túl lógás.

(#25824) _q válasza Tuninger (#25820) üzenetére


_q
addikt

0:20-nál a jobbra dőlés elég látványos és ahogy látom nem azért, mert így adta ki a jelenet. Van amikor az előtérben valami függőleges, cserébe úgy adja ki a háttérben valami, hogy ferde lesz esetre gondolok (nem tudom van-e erre szakszó). Ugyan ez 3:15, 8.59. Több helyen is észrevehető ez egyébként, de ott nem látványos, mert nem az a téma, de valahogy erre rááll a szemem mindig (persze a saját videómnál meg.... :D)

1:25-ös jelenetet hogy oldja meg a pár, hogy ne lássák meg egymást túl korán? Odamennek a helyszínre két külön autóval és időben kicsit eltolva?

Nekem a slowmo-val nincs gondom, nekem bejön. Örülnék neki, ha ilyen minsőget én is tudnék hozni, jól össze van rakva.
Egyébként az A7SIII-at én annyira nem érzem ki. Persze jobb a képe, de nem annyival, mint amennyivel drágább. Mekkora rekesz, gyújtótávolság volt és milyen fókusz mező, hogy a pár mind két tagja éles és fókuszban legyen?

(#25825) _q válasza Tuninger (#25822) üzenetére


_q
addikt

Fejtér engem nem zavar, a gammutos dolgot se vettem észre :D de a horizont dőlést persze mindenhol.

(#25826) Márton válasza Tuninger (#25820) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát igen, brutál, hogy mennyire zajmentes lowlightban is a kép. Neked már nem kell bosszankodnod, ha a pincérek lekapcsolgatják a villanyt spórolás gyanánt :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25827) kovsol válasza _q (#25824) üzenetére


kovsol
titán

A7SIII esetében van 4K 24-től 120-ig, és a 120 is szuper minőséget ad. Na ezért is drága, mert olyant tud amit legtöbb másik kamera nem. :D Milyen minőséget szeretnél kiérezni egy youtubra feltöltött agyontömörített videóból?
Egyébként az objketíven azért nagyon sok múlik látvány ügyileg. Gondolom Tuninger a Tamron 28-75 -t használta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25828) Tuninger válasza _q (#25824) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sokat használom POV módban a gimbalt vagyis döntöm a horizontot és ritkán resetelek. És persze csak utólag veszem észre hogy ferdén vettem azt is amit nem kéne...

Két külön autóval érkeztek a helyszínre és mindkettővel megbeszéltük hogy mi történjen. És mindig csak az a lényeg hogy a vőlegény ott lássa meg először a menyasszonyt, fordítva nem fontos.
28-75 F2.8 @ F2.8 a nap java részében, kivéve a ceremónián, ott F5.6-8 megyek sokszor, hogy tutiziherre meglegyen aminek meg kell lennie.
Buliban 85 1.8 @ 1.8, 20mm F1.4 @ 1.4 mindkettővel kézből megyek, nem gimbalon.

Zajmentesség: ISO12800 szinte az összes buli rész, ugyanakkor majdnem minden snitten világosítani kellett még kb 1 EV-t. 1/100 zár volt hozzá és f2.8 rekesz hogyha a zoomal mentem.

(#25829) vond válasza _q (#25824) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az A7SIII-at a csudaszép, 10 bites 4K 50, 60, 100, 120 fps, a zajmentesség, és a világbajnok AF adja el szerintem. Itt különösebben nem veszed észre őket, de a hiányukat megéreznéd, hidd el. :D

"hogy oldja meg a pár, hogy ne lássák meg egymást"
A múltkor mi is mit izmoztunk a fertődi kastélyban, hogy összehozzunk ezt. :D Plusz nehezítő körülmény volt, hogy csúszásban voltunk, a menyát és a nővérét mi vittük, a vőlegény meg egyedül jött, de legalább nem tudta, hova kell menni. :DDD Éééés még az egyik gyűrűt is elhagytuk séta közben (meglett pár perc alatt). ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25830) _q válasza kovsol (#25827) üzenetére


_q
addikt

A 120 fps 4k-ban nem mindegy ez tényleg jó, minimum 60fps nekem is hiányzik és a zajmentesség se mindegy, ebben egyet értek.
Vond esküvős videója nekem kicsit élesebbnek tűnt, ehhez képest értettem, hogy képminőségre nem érzem annyira kimagaslónak, de lehet csak a youtube ront tényleg többet.

(#25831) _q válasza Tuninger (#25828) üzenetére


_q
addikt

Akkor szándékosan hagytad bent, mert egyesével macera lenne javítani a dőlést? Amikor kézből videóztál azon utólag kellett még stabilizálnod vagy ennyire jó a gyári stabi a kamerában slowmo miatt meg még kevésbé jön ki?

Na jó az az ISO azért nem semmi :D Ezek szerint inkább a specifikációs hiányosságok tűnnének fel, a meglétük meg már már természetesnek tűnik, miközben tudom, hogy még manapság se sok kamera tudja ezeket.

vond
Engem egyedül az zavar ebben, hogy túl klisés már és túl direktnek érzem ezt a fajta "találkozást". De ez még mindig jobb, mikor a menyasszony megy oda a várakozó vőlegényhez, mert ebben még van egy természetes folyamatosság. Azok a videók a végképp furák számomra, amikor a menyasszony vár és a vőlegény megy oda hozzá, amivel azt az érzésd adják át, hogy a vőlegény "várakoztatta" meg a menyasszonyt, de hát mindig fordítva van :D

[ Szerkesztve ]

(#25832) Tuninger válasza _q (#25830) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én tartom hogy patika 1080p 50 elég lenne.

Nincs extra stabi a handheldeken, de az in camera stab a lassítással elég korrekt

[ Szerkesztve ]

(#25833) vond válasza Tuninger (#25832) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Én tartom hogy patika 1080p 50 elég lenne."
Pulzáló, keresgélő AF nélkül. :U

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25834) Kukcaman válasza _q (#25831) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Klisés hát :D
Amit eddig láttak videókat a párok, esküvőkről, abból meritkeznek.

Tuninger:
Valahogy a handheld nagyon illett a képbe.
Amúgy nem vagy egyedül, nekem alapba balra húz a kezem és nem veszem észre.

(#25835) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Itt a vége a kocsis mókának.
Sony A7II + Tamron 28-200mm F2.8-5.6
Sokat gondolkodtam, hogy teljes Super8 legyen vagy csak részben, de akkor nem látszódtak volna a szép felvételek :D
[link]

(#25836) vond válasza Kukcaman (#25835) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Frankó. :) Az ötletek, zene, színek tetszenek. Technikai adatokat mondjuk írhatnál hozzá. Milyen volt a 28-200? Jó a nagy átfogás, mi? ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25837) Kukcaman válasza vond (#25836) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :))
S-log2 Tuninger beállításai alapján, verőfényes nap és a haj még mindig tart. 1080p 50fps.
A stabi nem mindenhol tetszett, mert rángatott néha svenkelésnél. Meg kell tanulni a technikáját és ez a gond is elszáll.
Fuji etherna halványitott lut és egy kis korrekció van rajta, némi szineltolással + vinnyetta.
70mm alá nem mentem, de látszódik is sgerintem

Jaaa, jó nagy átfogás :) ez kell nekem, nem cserélgetni.

(#25838) mihulino válasza Kukcaman (#25835) üzenetére


mihulino
tag

Nagyon menőő :) Tök jók a színek, meg jó kis pörgős nem uncsi :)

(#25839) vond válasza Kukcaman (#25837) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Milyen beállítások, sima Slog2+Cine3, meg 107-es zebra? Utólag mitt tettél rá, egyből Taranis Fuji LUT-ját? (V)ND-t használtál, vagy csak toltad a záridőt az egekbe? AF volt, vagy MF?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25840) kovsol válasza Kukcaman (#25837) üzenetére


kovsol
titán

Te most vettél akkor egy A7II+28-200 kittet? :)
Jó lett a videó, nem untam bele a végére, pedig a téma számomra nem is volt különösen érdekes. :D

May the Force be with you!

(#25841) Tuninger válasza vond (#25839) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az A7 II-ben az slog2-höz nem tudsz sgamut3.cine-t párosítani, még nem tudja a váz, Pro gamuttal ment ha az én profilomat használta, ahhoz nem passzol Taranis Eternája, tény sosem próbáltam.

Én most adom át teljesen az első esküvőt, jövök lassan az M1 tapasztalatokkal, ami erősen ömlengős lesz.

(#25842) hibavissza válasza Kukcaman (#25835) üzenetére


hibavissza
veterán

Tudnál feltenni A7II nyerseket? Esetleg olyat amin épületek, autók vannak és nagy a mélységélesség?

(#25843) Kukcaman válasza mihulino (#25838) üzenetére


Kukcaman
senior tag

#25839vond
Amit lentebb ír Tuninger, teljesen úgy állítottam be, ahogy leírta. Automatikus záridő (mindig próbáltam lejjebb vinni ezt az értéket a rekesz segítségével, meg a az expo komenzációval, amit +2-re volt rakva, és minimum +1-re vittem le - szintén útmutatás segítségével :D ). Zebra 100+, még kiégés elött (persze volt rá példa, mikor hagytam a krómot kiégni, mert a beltér bukott volna).
ND nem volt, pedig nem ártott volna, az összes nap abba a pontba sütött :D

#25840kovsol
Áhh, kölcsönbe kaptam egy forgatás erejéig, mert nyekeregtem, hogy milyen jó ez a "kis" átfogású obi, nem kell előre hátra sétálgatni. Aztán megkaptam, nagyon nem ellenkeztem. Örülök, hogy tetszik, még így "kívülállóként".

#25842hibavissza
Persze, keresek, de az épületeket megpróbáltam kerülni. Olyan is érdekel 1-2snitt, amik benne voltak? Válogatok párat akkor.

Ezek vannak rajta:
03 Vign
02 creative: Fuji ETERNA 250D Fuji 3510 (by Adobe)- 80% - ezen van még alap korrigálások+Curve, 90%sat. Fehér: -60
01 creative: Sony.A7s.mk2.ITU709Pro - 50% - 97%sat

Pár minta kép: [link]
A kéz lógatós jelenetnél már vihar előtt volt az időjárás.

Köszi srácok :))
Azért van egy nagyobb hiba, amiért már nem exportáltam újra. A vége felé a szemből jövő kék bogár ugrik egyet. (stabi). Meg az elején beakad a logó az keret átugrásnál. Meg még ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#25844) hibavissza válasza Kukcaman (#25843) üzenetére


hibavissza
veterán

Elég pár rövid rész. Köszi!

(#25845) Kukcaman válasza hibavissza (#25844) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Itt van pár. Van közötte hitvány is :D hámozgasd csak. [link]
Ha leszedted szólj, kell a hely ;]

[ Szerkesztve ]

(#25846) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Szóval megvolt az első meló feldolgozása az M1 Macbook Air-rel.

Az Air-en 2 db Thunderbolt4 / USB 4.0 csatlakozó van. Az egyikbe van bedugva a táp a másikba egy HAMA USB Hub

A HUB HDMI kimenete egy 27"-os HDMI monitort hajt meg natív 2560x1440-es felbontásban. A monitort át kellett kapcsolnom 16-235-ös megjelenítésre hogy "ugyanazt" lássam mint a macbook kijelzőjén kontraszt terén.
Az egyik USB-A-ban egy vezetéknélküli egér és bill kombó
A másik USB-A-ban egy külső rackbe rakott 2TB BX500 SSD amin az összes nyersanyag van.

Összefoglalva: mintha Mac Miniként használnám a cuccot.

A Resolve 17.2.2 Studio verzió már natív M1 supportos. A Timeline performance villámsebes a régi gépemhez képest, ugrálás a videó eleje vége közötti klippeknél instant.
1080p 25 fps timeline esetén a 4K 50 10 bites fileok framedrop nélkül játszhatók le 4x sebességig.
4K 25 fps timeline esetén ugyanezen fileok csak grade nélkül játszhatóak le drop frame nélkül. Ami meglepő hogy nem növekszik az eldobott framek száma 4x lejátszási sebességig. Vagyis a vágás / timeline experiance ugyanolyan instant mint 1080p TL esetén csak a playback darabos. Fura helyen van a bottleneck.

Maga a vágás a régi i7 3770 + 1070 kombómhoz képest sokkal gördülékenyebb, sokkal gyorsabb a reakciója a programnak, viszont a gradeket ott teljes pompájukban framedrop nélkül tudtam nézni, itt erre nincs lehetőség.

Tegnap kirendereltem a felvett anyag első 2 óráját (ugye én a nyerset is átadom, csak rakok rá gradet, megcsinálom a hangot, levágom a kamera elkapásokat) és hihetetlen mikor látod hogy pörögnek a képkockák fut a % mutató és néma csönd van a szobában mert nincs ventilátor ami forogjon.

Kellemetlenségek:

A Dell u2711 monitoromon régi HDMI port van a macbook csak 1080at tud rá kitolni. Így meg is hirdettem eladásra
A Hama USB hub eldobja a HDMI képet ha valamelyik USB portban nagyobb fogyasztású eszköz van, pl külső vinyó. Ugyanakkor külső vinyóról külső vinyóra tudok másolni a cucc segítségével. Igaz piszkosul meleg.

Nagyon kevés a portok száma, mindenképp kell valami fickósabb HUB amin keresztül töltést is lehet adni a Macnek, szerencsére ezekből dunát lehet rekeszteni.

Összefoglalva: ajánlom a cuccot, de ha ryzen + GTX1070 vagy felette konfiggal hasonlítom össze, akkor azért a PC-vel sokkal többet lehet teljesíteni. Arra amire vettem tökéletes, egy picit fickósabb lejátszásra számítottam. Lehet ez még a Resolve hibája, futok azért egy kört az FCPX-el is a következő esküvőnél. Ha FCPX alatt nincs teljesítmény drop LUT/grade hatására akkor abszolút recommended.

Ha valaki lemaradt volna róla: a render sebesség a felére csökken Resolve alatt az M1 chippel ha van szín korrekció, élesítés, grade a képen (nem zajszűrés vagy motion blur, csak sima kontraszt, szaturáció)

(#25847) hibavissza válasza Kukcaman (#25845) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, letöltöttem :R

(#25848) Teasüti válasza Tuninger (#25846) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Monitort limited range-be raktad? Ez instant deal breaker bármilyen színezésre. :U
Amúgy miért fontos, hogy ugyanazt mutassa? Lehet az Apple képernyője megy limited-ben? Próbáltad kalibrálni?

Vártam mit mutat majd a natív támogatás, de szerintem ez még elég gyerekcipős. BM fejlesztői amúgy sem az optimalizálásról híresek, elég csak megnézni az Inteles sztorit.
Egy Hackingtosh-t majd kipróbálok, h egyáltalán élhető-e a rendszer, de eddig nekem eléggé PC felé áll a mérleg nyelve. Youtube-on is a Mac Mini vs PC ugyanolyan értékben azt hozták ki, hogy jó-jó, de azért a PC lehagyja itt-ott egy rendes dedikált VGA-val.

Aztán kérdéses milyen gyorsan döglik meg a picike SSD a sok swap-polástól pro felhasználásban, ahol a 8 giga egy vicc, de még a 16 is.

Ha a praktikum és fogyasztás nem számít, csak az ár/érték arány, akkor azért nem olyan egyértelmű a helyzet. Mobil vonalon gondolom az Air az parádés, x86 laptopból azért mélyen zsebbe kell nyúlni. Ott már elléphet az M1 a gamer laptopokhoz képest, leginkább ár/értékben. Creator laptophoz képest meg pláne - amik közül a jobbak millió fölött mennek -, a gamer-re is rátesz egy lapáttal. Bár azért 17" kicsit más élmény. :P

A periféria csatlakoztathatóság engem meglepett. Ha ilyen kellemetlenségek vannak itt, akkor nekem egyértelműen egy all-in-one PC kell, ahol nem kell szarakodni hub-okkal, dokkolóval, kártya olvasóval, esetleg hálózati eszközökkel, mert minden bent van a házban. Egyik szempontom a redundáns háttértár és egyszerű adatmentés. PC-be ez nem is kérdéses, de Mac Mini vagy Air esetén azért ehhez már elkél egy jobb fajta NAS, vagy DIY NAS (de akkor meg minek vacakolni Apple-vel, ennyi erővel PC tele vinyóval meg SSD-vel és nincs szükség két eszközre egy helyett).

[ Szerkesztve ]

(#25849) Tuninger válasza Teasüti (#25848) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gondolom máshogy kezeli a hdmi protokollt, de limitedben azt kapom amit kell. Itt egy pelda full ranges monitorok windowsról hajtva mellette a macbook kijelzoje:

Még nem próbáltam kalibrálni, ahhoz kell kölcsönözni eszközt

(#25850) hibavissza válasza Tuninger (#25846) üzenetére


hibavissza
veterán

Egy dolgot még megnézhetnél. 4K anyag, kis színezéssel, Time Line Resolution 720p (proxi nélkül).
Frame Interpolation: Optical Flow, Enhanced Better.
Megy folyamatosan és azonnal a Time Line-on visszajátszás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.