Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) vond válasza qnadam (#26050) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van olyan kolléga, aki 25+ év tévés munka után képes 25 mbps, interlaced PAL DV AVI-t feltölteni. Írtam neki(k) egy FFmpeg szkriptet, ami csinál belőle egy fél-egy mega körüli, progressive 640x480-at. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26052) Teasüti válasza hibavissza (#26046) üzenetére


Teasüti
nagyúr

XP az még bőven benne volt ebben az évszázadban, mielőtt EOL lett. XP-s időkben meg két havonta telepítettem OS-t, mert összefosta magát. :D
Win7 óta nincs ilyen probléma. De hardver hiba ellen meg mindegy mennyire stabil az OS.

#26048hibavissza
Óóó, idáig én is abban voltam, hogy egy SSD előbb lesz elavult, mint hogy elhasználódjon. Ez az SLC/MLC (2 bit MLC) SSD-kre még igaz is volt. Van egy ami most 11 éves és még vígan megy. Viszont a 4 bites SSD-knél már alig 300x-os újraírás van csak, amit piszok gyorsan el lehet ám érni mondjuk a lefoglalt FW területen, ahol nincs wear leveling, viszont ott van az "adatbázis" (jobb szó híján), hogy mi hol található és wear leveling-nél, valamint minden egyes fájlírásnál ez a terület kapja az ívet. Nos könnyű belátni, hogy háromszázszori újraírás elég hamar megvan az FW területen, ha arra használod az SSD-t amire való: I/O intenzív műveletekre, mint mondjuk egy OS futtatása, swap-pal és cache-sel.
Nálam pont ez történt a tünetek alapján: boot loop-ba került az FW bithiba miatt, mert teljesen eltűnt, még a BIOS sem látta. Később sata-usb külső házban azért életre kelt, be is boot-olt, de amint csinálni is akartam volna rajta vmit, lefagyott a gép. De úgy, hogy se kékhalál semmi. Áramtalanítás segített csak. Két-három ilyen próba után már végül teljesen feladta a harcot.

Emlékszem még mikor új volt a technika azon ment a vita, hogy ez utóbbiakat át kell rakni HDD-re, mert elhasználja az SSD-t (de akkor meg minek az SSD...). Nos, akkor még a 2 bites cellák ilyen 10000x-es nagyságrendű újraírást viseltek el, és tisztességes swap-olással is már 11 éves a pici.
Viszont olybá tűnik ez a régi idejétmúlt aggodalom a 4 bites cellák korában igencsak aktuális lett. :W

[ Szerkesztve ]

(#26053) Tuninger válasza qnadam (#26050) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

És látsz különbséget? Persze ezt a témát már egyszer körbejártuk, de állítólag tényleg patika (értsd ProResHQ) 1080p-ből a youtube is egész értékelhető 1080p-t rak ki. Más kérdés hogy egy 25Mbps 4K h264-ből legalább olyan jó minőség lesz youtubeon, így én inkább a compressed magasabb felbontásra szavazok ez esetben.

Érdekesség: fcpx-ből tudok 10 bit h265-öt exportálni hardveres gyorsítással. Illetve ELVILEG tudok HDR gradelni fcpx-ben a macbook 500 nites kijelzőjével. Majd egyszer talán kipróbálom.

(#26054) qnadam válasza vond (#26051) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy a tévéhez ért :D
ha nagy néha még sd-t töltök fel, azt inkább felnagyítom 720-ra (esetleg mindezt 50p-ben), úgy már egész elfogadhatóan tud kinézni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26055) MrChris válasza vond (#26051) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a DV szabvány adatsebessége az SD videóhoz. Régi kodek, régi beidegződés. Jóleszazígy. :D De ő csak hobbista, mert a Pro változatnál már 50mbps volt. :D

(#26056) qnadam válasza Tuninger (#26053) üzenetére


qnadam
veterán

nem látok, mert nem hasonlítom össze :D ha dnxhd-t töltök fel, azt általában azért, mert egyszerűen gyorsabb abba renderelni (ésvagy valamihez úgyis szükség van még rá).
a youtube feltöltések minősége egyébként is ezoterikus dolog, van aki arra esküszik, hogy a yt által használt bitrátát kell célozni, és nagy fájlból rosszabbat szül, mások szerint legjobb lenne lossless videót feltölteni :)
én ez utóbbiban hiszek, majdnem biztos vagyok benne, hogy egy ffmpeg (vagy valami hasonló) generálja le az ezerféle verziót, ami mindenképp egy dekódolással indul, akkor meg érdemes minél jobb minőséggel kezdeni. régen, amikor egyféle formátum volt, voltak ilyen trükkök, hogy a megfelelő formátumban feltöltött videót nem kódolta át (bónusz gányolás: a headerben hosszabb időt megadva nagyobb bitrátát is lenyelt), de ez már a múlt ködébe vész.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26057) Márton válasza MrChris (#26055) üzenetére


Márton
nagyúr

lehet csak nem akar vesződni az újratömörítéssel, a dv avit meg anélkül, vinyósebességgel gyártja le. Aztán, hogy a youtube megeszi-e, szépen deinterlace-eli-e ( :) ), az már más kérdés.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26058) hibavissza válasza Tuninger (#26049) üzenetére


hibavissza
veterán

Instára milyen tömörítéssel érdemes feltölteni? Ami tényleg érzékelhető javulást hoz. Azt írják, hogy MP4, max. 15 sec, fHD, 4GB. Feleslegesen nagynak tűnik erre a 4 GB.

(#26059) Kukcaman válasza hibavissza (#26058) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igazából pont az FHD felbontás nem szokták instán használni.
H.264-et támogatja.
CRF-et szoktam használni, úgy 10MB alatt legyen a videó mérete(persze, hogy nem szentírás), mert így is bénázott a tömörítgetéssel, és rontott a videón.
Mostanában H.264 VBR1 5-10Mb/s tömörítés.

(#26060) hibavissza válasza Kukcaman (#26059) üzenetére


hibavissza
veterán

Milyen felbontást használnak?

(#26061) Kukcaman válasza hibavissza (#26060) üzenetére


Kukcaman
senior tag

[link]
Igazából IGTV-nél tudsz még 16:9-FHD-t használni, ha elfordítod a telefont.
A fényképeknél mikor fel akarod tölteni, akkor rá lehet közelíteni, meg csúsztatni jobbra-balra, de a videónál ugyanezt már nem tudod megcsinálni, csak simán ráközelít. (vagy csak nekem van régi instám)
Viszont én használok FHD videóknál :D :D Azt mondják az okosok, nem jó az ilyen képarány, mert az ember hamar átpörgeti, míg mondjuk a 4:5-s képarány már nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#26062) vond válasza MrChris (#26055) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem ne mondd, a tököm kivan már a 25 megás SD AVI-kkal. Főleg hót statikus, stúdiós felvételeknél van értelme. Archiválás előtt átpörgetem CRF20-as H.264-be, aztán lesz ilyen fél mega belőle, és ugyanúgy néz ki. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26063) MrChris válasza vond (#26062) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van itt a faluban egy régi motoros videós, tizen éve láttam, hogy még mindig múzeumi vállról indítható vhs-el esküvőzik, :D igen statikusan terpeszbe lecövekelve, mert onnan mindent lát. Egyszer jó pár éve büszkén megmutatta, hogy beszerzett egy videós vágó rendszert, pontos részletekre nem emlékszem, fél szobát elfoglalta. Meglepett, mert ilyen analógokat kamasz koromban kb a '90-es évek elején láttam. Már csak egy kisszekrénnyi készülék hiányzott, hogy mehessen vele a profi munka. :D Aztán összefutottam vele egy ovibulin, épp nálam volt a moddolt kínai steadi és tudakolta milyen fura állvánnyal fotózom. :D
Beszélgettünk és hát türtőztetni kellett magam, hogy értelmetlen győzködésbe nehogy belemenjek. DV kamera legyen, de jó nagy és ugye az alap, hogy a fhd tök felesleges... :D

(#26064) Teasüti válasza MrChris (#26063) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azon nem lepődök meg, hogy még vannak ilyen figurák 30 évvel lemaradva. De ki az a [tetszőleges jelző behelyettesítve], aki az esküvőjét vele veteti fel?!?

Ilyen finomságokba meg kár is volna belemenni, hogy szerintem már egy monopodra lecövekelni is gáz és ezeket a felvételeket soha senki nem fogja szívesen végignézni, stb. De statikusan terpesz állásban? Szakadnék a röhögéstől ezt látván. :C

[ Szerkesztve ]

(#26065) Kukcaman válasza MrChris (#26063) üzenetére


Kukcaman
senior tag

"a súly...... a megbízhatóság jele" :))

(#26066) Tuninger válasza Teasüti (#26064) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem már felhoztam témának.
Ott van a "buta" ember a vállról indíthatóssal, 50 ezerért viszi az esküvőt, nem vág, másnap átadja. Van 3 esküvője egy héten, vagyis havi 12 napot dolgozik, havi 600 ezerért, és nem vesz 2 évente komplett új cuccot milliókért...
Tényleg ő a hülye?

(Persze ez kozmetikázott adat mert ha adózik belőle, meg a meló utánajárása, nincs szabad hétvége, télen tuti nincs annyi meló, de a lényeget érted.)

[ Szerkesztve ]

(#26067) kovsol válasza Tuninger (#26066) üzenetére


kovsol
titán

Márciusban amikor beszéltük, hogy megyek esküvőt videózni, én is minimálban toltam.
Alap sztori az volt, hogy asszony tesója esküdt a vírus közepén, és csak ilyen tanus esküvő volt, meg a fotós, és én.
Leraktam állványra az A6100 -t, gopro az asztalra, A7III meg kézből csináltam más szögekből is felvételeket. Délután összevágtam, és ment a google drive-ra fel. :D
Na kérem a könnyek csak úgy potyogtak amikor a rokonság megnézte TV-n, mert ugye ennek az volt a lényege, hogy az egészet dokumentáljam, hogy akik nem lehettek ott megnézhessék. :D Esküvős szemmel egy hulladék lett, de annál az vhs kazettás emberénél biztos jobb azért. Amit kértek teljesítettem, dokumentálva volt az esküvő.

Na ezt meg tudnám csinálni minden héten 4-5x 50e Ft ért én is :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26068) qnadam válasza Teasüti (#26064) üzenetére


qnadam
veterán

most mondjam el megint, hogy az emberek vizuális kultúrája és igénye merre jár?

egyébként ő csinálja jól, csúcs sd gépek is vicces árban mennek manapság, az ötvenezres dvcpro eng kameránál már majdnem én is elgyengültem :D mondjuk lassan be kell vezetnie, hogy csak hozott kazettára dolgozik...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26069) Teasüti válasza Tuninger (#26066) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is azzal van gondom, ha vki futószalagon gyártja a középszart. Amíg ki nem ég az illető, addig profitábilis. Na de VHS és DV ebben az évszázadban?! Pénzért? Ki az az elvetemült, aki erre megbízást ad, hogy márpedig én az esküvőmet kazettára akarom felvetetni? Tényleg ennyire elmaradott a videós köztudat?
Mi az anyámon fogja lejátszani otthon? :))
Melyik üzletben árulnak még kazettát?
Nálunk nincs VHS magnó a családban 20 éve, vagy ha van is az a padláson porosodig vhol... Ha még DVD-re tolná a progresszív SD-t, azt még meg tudnám emészteni, de azért a DVD lejátszó is már csak porfogónak van úgy az emberek 99%-ánál. Már a kereskedelmi TV adás is meghaladta a DVD minőséget még ebben a balkáni országban is. :C

[ Szerkesztve ]

(#26070) Teasüti válasza Teasüti (#26069) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De legalább annyi előnye lehet, hogy nem kell eye AF, fókusz highlight meg ilyen finomságok, mert 576p-n kb majdnem mindegy hova fókuszálsz, olajfestmény lesz így is úgy is. Vagy 400 sor felbontás volt ezen, esetleg 240? Már feledésbe merült. :DDD


Én meg dobom ki a tök jól elkapott pillanatokat, mert a kamera nem tudott lépést tartani mondjuk tánc közben félhomályban. Nem is tudom miért nem méretezem le vmi 320x240-es fényképre és mindjárt élesnek tűnik. :C

[ Szerkesztve ]

(#26071) Kukcaman válasza Teasüti (#26070) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Most még röhögsz :D
[link] [link]
1-2 éve meg még divat is a VHS meg a Super8 koppintás.
Engem is csak egy MiniDV kazi választ el, hogy felvegyek valami okosságot ;] Aztán ki tudja mi lesz belőle.
Szóval soha nem tudhatod, hogy a pár mennyire elvetemült Retró rajongó :D Lehet a VideóTK-ba jöttek össze :))

[ Szerkesztve ]

(#26072) MrChris válasza Teasüti (#26070) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy írtam ez nem most volt, hanem bő 10 éve. Kétezres években még javában ment az SD, az amatőr DV is egész kiforrott volt, pláne a probb cuccok. Ezekhez képest a VHS hulladék volt.
Szerintem már nem videózik, nem láttam nyomát és a profi editálóra soha sem kerülhetett sor. Egy olyanon dolgozni eszköz ismeret nélkül egy nem mai srácnak... nincsenek tutorial videók se segítségnek.
Esetleg nem vágsz ki sok olyan jelenetet vagy küzdesz vele ami a kuncsaft családnak elmegy és évek múlva élvezné, mert átsiklik a hiányosságai felette, hisz saját eseménye?

[ Szerkesztve ]

(#26073) qnadam válasza Teasüti (#26070) üzenetére


qnadam
veterán

azért az sd technika nem volt ennyire rossz, nem csak a vhs létezett (egyébként próbaképp digitalizáltam egy darabot egy gyári vhs-ből, az emlékeimhez képest egyáltalán nem volt olyan borzalmas, de a házilag felvettek se), egy komolyabb dvcam még mostani szemmel se olyan rettenetes. hát még egy digibeta, de azt házilag már nem triviális használni :D

a vhs sorfelbontása (tehát hány vonalat tudunk megkülönböztetni egy soron belül) olyan 2-300 talán, de a komolyabb technikák simán 600 fölé mentek.

sőt nemtudomhány éve még láttam moziban filmet, amit dv-re forgattak fillérekből, és nyilván látszott ez a nagy vásznon, nem volt annyira zavaró. persze ehhez egy korrekt sztori is kellett.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26074) qnadam válasza Kukcaman (#26071) üzenetére


qnadam
veterán

filmes ismerősnek vhs-szerű esküvői videója volt, de az szerintem utólag lett olyan. nem tudom, merném-e natív vhs-re forgatni :D valószínűleg nem, de majdnem biztos, hogy natív (s-)vhs-re írnám vissza a hitelesség kedvéért.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26075) MrChris válasza qnadam (#26073) üzenetére


MrChris
nagyúr

Apámnak volt egy találmánya amivel videót lehetett átírni mozifilmre jó minőségben, gyorsan és olcsón. CRT scanning elven működött. Ez nagyon vonzotta a környező országokból a kisköltségvetésű játék, művész, valamint a moziban reklámozó filmeseket. Bármilyen formátumban, hordozón jöhetett, pl digitbetára forgatták, editálták majd ebből néhány minta került átvilágításra, ha ok volt minden a próbavetítésen akkor mehetett kompletten. Egyedinek számító sorduplázást is lehetett vele akkoriban csinálni. (80-as évek legvégétől 2000-es legelejéig.)
A lézeres levilágító baromi drága volt, iszonyú lassú, de a többi is hasonlóan. Meg volt az egészhez egy filmlaboratórium.

(#26076) qnadam válasza MrChris (#26075) üzenetére


qnadam
veterán

menő!
nagy felbontásban még nem nagyon rég is lehetett piaca, bár én a legtöbb film végén az arri lasert láttam kiírva, mostanában meg már szinte mindenhol dcp-t vetítenek (nekem mondjuk személy szerint egyáltalán nem hiányzik a vibrálás meg a szép lassan romló állapotú kópiák).

viszont szerintem a crt levilágítás után is van labor :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26077) Kukcaman válasza qnadam (#26074) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Hát jha, már vannak tutorialok is a VHS effektre. Kamera az üzemszerűen működik :D viszel még egy kazit oszt jónapot, megérkeztem. (de I-link-es legyen a Cam, az volt a nagymenő )
2éve akart az egyik rendezvényen megtéríteni egy kamerás emberke :D, már nem emlékszem, hogy kinek csinálta a műsort. Csak rárakta statívra aztán rögzített a vállról indítható SD-kártyára.

(#26078) qnadam válasza Kukcaman (#26077) üzenetére


qnadam
veterán

vhs-en biztos nincs iLink/firewire/1394 :) dv-n viszont az mindegyiken van.
viszont van eszközöm, amivel a tüzesmadzagon érkező dv/hdv streamet fel tudom venni cf kártyára, de kínából egész korrekt pénzért olyanok is vannak, amik a kompozit/s-video képet felveszik. de akkor minek az egész, ha nem analóg rögzítés lesz belőle? :D
ha ilyen feladat lenne, vagy teljes hitelességgel egy (s)vhs vállkamerával venném fel, vagy egy dv broadcast géppel, és utólag írnám vissza vhs-re. a nagy érzékelős, szűk mélységélességű, nagy dinamikát kezelni tudó képpel nem lenne hiteles :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26079) MrChris válasza qnadam (#26076) üzenetére


MrChris
nagyúr

2002-ben elkaszálták...

(#26080) Kukcaman válasza qnadam (#26078) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, DV-t szerettem volna írni.
Nagyon a hitelességre mennél :D
Itthon egy ilyen van.

(#26081) hibavissza


hibavissza
veterán

Nah, volt időm összeszámolni a munkaállomás váltást. Cél a picit nagyobb teljesítmény és minél kisebb méret. Egy mini ITX-es géphez most 260-270 ezer forintnyi alkatrészt kéne összevásárolnom megtartva a 1070-et. Ebből lejön a régi gép azonos alkatrészeinek eladásából várható 90 ezres. Tehát a legjobb esetben is 170 ezerrel kéne megtoldanom.
Ellenben, ha eladok mindent kb. 200 ezer folyik be. 200+170=370. M1 Macbook itt kezdődik árban. Így megúszok egy csomó macerát, szerelgetést, telepítgetést. Ráadásnak van egy plusz kijelzőm ami bőven ellensúlyozza a még megvásárlandó HUB-ot.

Nincs kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#26082) Teasüti válasza hibavissza (#26081) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viszont az 1070 az fürgébb az M1-nél. A kezdőgép 8 GB ramja is kérdőjeles. Meg hát MacOS. :D
Ha a 170-et az ITX gépbe tolod bele, akkor mit kapsz M1-hez képest? Mit néztél bele?
Úgy sejtem CPU-ban nem is kérdés, hogy az M1 üt bármilyen félkonfigot, ami 170-be belefér.
Ami CPU már felveszi vele a versenyt, az önmagában kerül annyiba. :(((

[ Szerkesztve ]

(#26083) hibavissza válasza Teasüti (#26082) üzenetére


hibavissza
veterán

Ott ahol nekem számít az M1 sokkal élhetőbb mint egy közepes Power PC.
260-ba fájt volna a gépcsere (GPU-n és SSD-HDD-n kívül).
170 az a használtakból befolyó összeggel csökkentett szám.

Ebben a kb. 260-ban benne lett volna a ház, táp, alaplap, 64 GB RAM, proci (i5 11400). Csak a RAM 110 ezres. Pár hónapja az i5 belépő olyan 50 körül volt most 80....beteg árak lettek.

Ehhez képest az M1 bármelyik konfigurációban kvázi ajándék. Meggusztáltam az M1-es Mac-et is. Nem rossz az a 25-ös kijelző. Annyira jól olvasható, hogy nem hiányzott a 2 coll az otthonihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#26084) Teasüti válasza hibavissza (#26083) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Odáig rendben is van, viszont ahova neked 64 giga ram kell, ott a 8 gigás M1 szenvedni fog. Valamint idő előtt elhasználja a swap az SSD-t. (Apple-nek ki szállítja az SSD-ket?)

(#26085) Kukcaman válasza hibavissza (#26083) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Dell xps körül nem nézelődtél még?

(#26086) hibavissza válasza Teasüti (#26084) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem fog. Pont ez a lényeg. Nincs értelme a hardverről önmagában diskurzust folytatni. Ps, Id, Corel nálam a fő csapásirány. Az, hogy Timeline szinten gördülékenyebb a DR csak hab. Mikor ráeresztesz egy 12 GB-os PSB fájlt nem szakad össze. Ennyi.

(#26087) hibavissza válasza Kukcaman (#26085) üzenetére


hibavissza
veterán

Szólj, ha natív fut rajta az M1 OSX. :D

(#26088) syC válasza Teasüti (#26082) üzenetére


syC
addikt

Meg hát MacOS. - mi a bajod vele?

(#26089) Teasüti válasza syC (#26088) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teljesen környezetidegen. Ahhoz ár/értéknél nekem több kell, hogy ökoszisztémát váltsak és újra tanuljak mindent a nulláról. :) Ahhoz azt kéne látnom, hogy beérik a natívan fejlesztett szoftver és durván elveri az x86-os verziót az M1-es verzió mindenből, amit használok. Még nagyon gyerekcipős szerintem minden 3rd party, hisz még csak most hozták ki az M1 kompatibilis verziókat mindenből. Ha már natív az egész, akkor legyen már olyan smooth és gyors a fordító, mintha gépi kódban futna az egész hóbelebanc Resolve-tól kezdve Adobe-ig bezárólag.
Natív kódtól azt várnám, hogy a brute force verzióhoz képest ad egy akkora előnyt, mint mikor HDD-ről SSD-re költöztettem az OS-t. M1 már-már jó (felvett teljesítményéhez képest kiváló), de szerintem M2 lesz abból, mire beérik a gyümölcs a szoftveres oldalon is. Ha egyáltalán valaha - hisz tisztességesen optimalizált kódot utoljára Assembly-ben írt a világ.
Apple-nek szvsz egyedül ez a bája, csak vmiért ez a potenciál mindmáig kiaknázatlan. Amíg egy PC nyers erőben, egy Android meg emulálva hozza ugyanazt vagy jobbat, addig szerintem a programozók vmit rosszul csinálnak. Hisz nem arról lenne szó, hogy egy konfigra kell megírni mindent? Akkor hol marad az elsöprő teljesítménybeli fölény? Más kérdés, hogy most először a történelemben jobb ár/értéke van a (belépő) M1-es gépeknek, mint az azonos szintű PC-é, de remélhetőleg ez csak ideiglenes zavar az erőben.

Bár lehet bilibe lóg a kezem, hisz ott vannak a konzolok élő példának: vhogy itt sem teljesül az az ígéret, hogy egy konfig mind felett... :U

[ Szerkesztve ]

(#26090) MrChris válasza Teasüti (#26089) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem ott van a zavar, hogy évtizedek óta először majd minden számtek alkatrész ára/teljesítménye nem az eddig megszokott görbén mozog. VGA a legdurvább, de olyan se volt, hogy CPU-k 2-3 évig azonos áron menjenek, hdd, ram drágul... a chipgyártók el vannak havazva, tsmc meg nem fogad új rendelést, sőt 28nm-es gyárat is építenek, meg amerikában és még európában is új chipgyárakat kezdtek felhúzni. Ilyen már rég volt. A mobilok, autógyárak minden kapacitást felszívnak.

(#26091) kovsol válasza MrChris (#26090) üzenetére


kovsol
titán

Én 1,5 éve 53e Ft vettem az AMD 2700X procit, azt hittem majd a 3900X ára lejjebb megy, és mostanra váltok. Erre felfelé mentek az árak.
VGA árakat meg nem is kommentelem inkább.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26092) vond válasza kovsol (#26091) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az árakat nézve szerintem én is jó időre berendezkedtem a 3700X + 32GB RAM + 1660 Super kombóval. Max. HDD-t veszek, ha elfogy a tárhely. Mondjuk meg is vagyok elégedve a konfiggal teljesen. A ház mérete meg nem zavar. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26093) hibavissza válasza Teasüti (#26089) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem picit olvass utàna. Itt nem hardver àrakról van szó. Az M1-gyel az Apple màs vizekre evezett.
Amit írsz egyébként màr ott megdől, hogy egy 2015-ös macbook 2021-es frissítéssel is gyorsul....
Ps5 egyébként jobban ràvilàgít a vindózos vilàg gyengeségeire.

(#26094) Tuninger válasza Teasüti (#26089) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A méret/melegedés/fogyasztás terén megtörtént az ugrás, csak te high end teljesítményt szeretnél, és nem érdekel a méret/melegedés/fogyasztás.
A Silicon Mac Pro fogja szállítani majd a kívánt teljesítményt, csak nagyon nem a kívánt áron.

Gerald Undone mondja az egyik új videójában hogy egy 15-17 perces epizódot 2.5 perc alatt renderel le a high end PC (3090, ryzen 5800x)-jén 4K-ban, 8K forrásból. Én nem is várom el hogy az apple low end termékei ezt a teljesítményt hozzák. Majd a Mac Pro.

Magyarán neked mindenképp érdemes épített PC vonalon maradni. Csakhát mászik vissza az ETH ára, és állítólag csak év végén váltanak modellt, amikortól felesleges lesz a bányászathoz GPU....

(#26095) _q válasza hibavissza (#26087) üzenetére


_q
addikt

Eddig csak a hardver miatt írtad az M1-et. Nem lehet, hogy egy kicsit "rendszerváltást" is szeretnél a háttérben? Tehát megindokoltad, hogy miért jobb az M1, mint egy windows hardver, biztos van is benne igazság, de 64GB vs 8GB modellt hasonlítani nem fair szerintem és most meg írod, hogy futtasson egy windowsra szánt hardver OSX-et, miért kellene?

(#26096) hibavissza válasza _q (#26095) üzenetére


hibavissza
veterán

Az eredeti hsz-t is olvasd el. A vezérhangya a kisebb méret. A PC sarkomat önként és dalolva odaadom az étkező területnövelése céljából. :DDD Most egy Define R5-ben vannak a lomok. Nagyon útban lenne a lábaknál. Ha OSX-et szerettem volna akkor "simán" felteszek a mostani gépre egyet.

(#26097) hibavissza válasza vond (#26092) üzenetére


hibavissza
veterán

Eljutottunk oda, hogy az épített Win PC lett luxus a Mac pedig budget megoldás. Jól megszívtuk a balkáni fizuinkkal. Ennél jobban már csak a PC only gémereket veri a sors. :))

(#26098) _q válasza hibavissza (#26096) üzenetére


_q
addikt

A mini ITX-en átsiklottam, méretben biztos budget, és tényleg meglepő fordulat. Talán ha egyszer rendeződik a piac akkor megint visszaáll minden.

A gamerek eddig is iszonyatos összegeket fizettek ki, nekik ez hobbi, akkor is lenyelik a plusz költséget ha x1.5 szorzó van szerintem.

(#26099) kovsol válasza _q (#26098) üzenetére


kovsol
titán

Gamerek nagyon kis százaléka vesz drága VGA kártyát. Lásd steam statisztikát: [link] és ezeket is nagy valószínűséggel még a horror árak előtt vették.

May the Force be with you!

(#26100) _q válasza kovsol (#26099) üzenetére


_q
addikt

Akkor miért még is a gamerek akadtak ki a magas árakon és a bányászos cikkek mindig őket emelik ki mint ősellenség? Mondjuk én csak a youtuberekre alapoztam, mostanában nem követem, de néha mikor feldob a youtube ezzel kapcsolatos videót, ott az újabb kártyákat látom mindig, ezek szerint csak a marketing és nem kell erre alapozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.