Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25651) nozs23 válasza Teasüti (#25646) üzenetére


nozs23
addikt

A7SIII-on kikapcsolhatatlan a zajszures, tehat nem arrol a zajrol van szo, ami akar jol is tud kinezni, hanem errol a maszatolos rondasagrol ([link] 8:55). En probalgattam a gyro-t A7C-nel. Ezerszer inkabb egy gimbal a stabil jelenethez, mint ez a kinlodas.

(#25652) Tuninger válasza Teasüti (#25646) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Papíron igazad van, de csúnyán megdobja ám az utómunkát a történet. A Catalyst Browse borzalom optimalizálatlan, csak CPU-ból számol rendernél, egy esküvőn átmenni több nap render is lehet. Utána a zajszűrés is masszívan időigényes még a Resolveal is.

Szóval elméletben működne, hogy kuka a gimbal, gyakorlatban aránytalanul megnövelné az utómunkát.

12800-on vált második native ISO-ra az S3, a teszter unitok váltottak 16000-ren.

nozs23:
Neked mik voltak a tapasztalatok az A7c gyro stabijával?

(#25653) MrChris válasza Teasüti (#25649) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez jól szemlélteti(90° shutter), hogy egészen más a steadxp, mint a warp. Nincs elmosás.
Amit linkeltél az csak a DR stabijának hátrányát mutatja, nincs köze a steadxp és gyro stabihoz. Képelemzés alapú egészen más.

(#25654) kovsol válasza MrChris (#25653) üzenetére


kovsol
titán

Szép lett a végeredmény itt.

Nekem akkor tetszene az egy gyro adatos stabi, ha a videószerkesztő programok, min mint a DR is tudná kezelni ezeket, és nem kellene külön program még hozzá.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25655) MrChris válasza kovsol (#25654) üzenetére


MrChris
nagyúr

Plugint kellene készíteniük, mint ahogy a Neat-nél is ezt tették. Más gyártók giro adatait is kezelhetné...

(#25656) nozs23 válasza Tuninger (#25652) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem ez egy tök jó, hogy van feature, de nem tudja helyettesíteni a gimbalt. Körülményes, hogy át kell állítani a záridőt (emiatt adott esetben felszökhet az ISO), és ki kell kapcsolni a stabit, illetve az is, hogy külön szoftver kell hozzá. Ahogy mások is írták, nekem ez úgy tettszene, ha ezek a lépések nem kellenének és lenne támogatás a népszerű szoftverektől, mert a mezei warpnál sokkal jobb.

(#25657) Teasüti válasza MrChris (#25653) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amit mutattam azt látja a szenzor egy rázkódó kamerán. EIS ugyanilyen eredményt ad. Most hogy képet elemzel post-ban vagy gyro adatokat számolsz, az az elmosódott képen nem segít. Ha a demó anyag szép lett 1/50-en, az csak azt mutatja, hogy stabilan tartották a kamerát kézből is eléggé ahhoz, hogy ne legyen természetellenes motion blur az egész képkockán.
Nem értem miért olyan nehéz belátni, h így működik a fizika. :F Ebből a szempontból a gyro EIS se különbözik bármelyik másik EIS-től, csak stabilabb és természetesebb eredményt ad, de a kép mozgásfelbontása ugyanúgy nulla felé konvergál, ha gyorsan mozog a kamera (aka rázkódik). Ezért kell a rövid zár, mert hiába csinálsz repülő kamerát egy metál koncerten pogózás közben, ha a képkockákon semmi nem fog látszani, mert bemozdult az összes.

[ Szerkesztve ]

(#25658) MrChris válasza Teasüti (#25657) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem amit mutattál és írsz, de kifelejtettél valamit a számításodból. A DR szofveres képelemzése pontatlan, mert csak azt látja a kamera, főképp, ha kevés az éles rész, márpedig ez még akár 1/500-nál is van, meg szűk dofnál, akkor kb elveszíti a mozgást és láthatóan jóval nagyobb lesz az ebből adódó képugrálás libegés, kocsonyásodás..., míg a giroadat ha minden klaffol és jó a progi akkor precíz, kizárólag az elmozdulás kerül bele és a végeredmény sokkal jobb, szinte hibátlan. Direkt ezt (is) mutatják a steadxp-vel, 90°-os shutterrel készült videók, amit nem szabad megnézned mint ezt is. Amit legtöbbször látsz bénaságot más EIS eljárásnál az nem az 1/50s miatt van, hanem a pontatlan mozgás követés miatt. Természetesen ami elmosódott képkocka az valszeg úgy is marad, de töredéke ez annak mint ami a szoftstabiknál mozgáshibák elmosódás keletkeznek. Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor minden szofstabi tök ugyan azt az eredményt adná, de láthatóan nem így van.
Ezt a felvételt meg gondolom mindenki látt mekkora nagy a különbség. Steadxp nem egyenlő DR és más progik stabijával.

(#25659) Tuninger válasza MrChris (#25658) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ami érdekes hogy pl a gopro még 1/120 shutternél nem ad szép eredményt, pedig azt gondolnám hogy kevesebbet mozdulnak a pixellek ekv. 14mm-es latoszognel. Míg amiket lattam tesztet pl fx9 + gyro stab, még 1/50-el is jó volt. Tény egy cinema kamerát nehezebb is úgy rángatni mint a gopro 200 grammját

Szerk: reelsteadyvel feldolgozva ami nem csökkent a stabilizáláson záridő függvényében mint a hypersmooth

[ Szerkesztve ]

(#25660) kovsol válasza Tuninger (#25659) üzenetére


kovsol
titán

Pixel méret is számít, mert ha túl kicsik és közeliek a pixelek nagyon minimális mozdulást se tolerál. Egy A7R4 fotóra iszonyat könnyen bemozdul egy hagyományos 24Mpixeles kamerához képest. A videó meg lényegében sok fotó egymás után.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25661) MrChris válasza Tuninger (#25659) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gopro-n belül vannak különbségek girstabi hatékonyságban?

(#25662) Teasüti válasza MrChris (#25653) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A fókusz rossz helyen van, de a székek élein jól látszik mikor ránt egy nagyobbat a kamerán. Kb másodpercenként egyszer legalább elmosódik és ezt csak így laptopról ránézésre. Kikockázva szerintem látnék én ott oda nem való motion blur-t bőven. :)
90° az amúgy mennyi? 90°-ra van nyitva vagy 90°-ra van zárva? Az idő negyedében csukva van vagy nyitva? Honnan kell ezt nézni? :DDD Megtippelem, hogy akkor 24 fps-nél 1/36 volt a zár? Ezt felemelte volna 1/200-ra és akkor lehet legalább Vimeo-ról nem mondanám meg ilyen könnyedén, hogy bemozdult.
A reciprok szabályt meg fotózáshoz találták ki - vagy nem tudom honnan jutott eszébe a 90° -, de ha jól tudom a Pocket az m43 szóval ott lenne még egy 2x szorzó rajta, vagyis még fényképezéshez is illene nem alá menni az 1/72-nek, ha éles képkockákat akarunk kézből kitartva.

[ Szerkesztve ]

(#25663) Teasüti válasza Tuninger (#25652) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt se felejtsd ki, hogy az éles képkockákra még kell számolni motion blur-t is és Resolve-ban az a feladat vetekszik a zajszűrő sebességével, szóval a pár napra még dobj rá egy-kettőt! :DDD

Amúgy az engem sose zavart, ha több órás a render. Felőlem mehet egész éjszaka is a gép. :)
De igazából ezt már tudtuk akkor, amikor kukáztuk (?) a VND-t, mert ott is ugyanez a történet van, hogy az éles képkockákra még neked kell felrakni a motion blur-t. Na most ha éles képkockákat gyártunk így is úgy is, akkor ennyi erővel már gyro stabilizálhatunk is mellé. :C

[ Szerkesztve ]

(#25664) Tuninger válasza MrChris (#25661) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Dinamikusan változtatja a hypersmooth a stabilizáció mértékét a záridő függvényében. Így nagyon kevés fényél 24 fpsnél 1/24 zárnál már eléggé harmatos a stabi de legalább még van, és az eredménynél sem zavaró a mosódás. 1/480 felett tudja a full teljesítményt érthető okokból.
Reelsteadynél meg te állítod mennyi stabit szeretnél, de már a leglájtosabb is a hypersmooth 1/480 szintje, ergo az 1/50nél csúnyán bemossa a képet.
A Jhonnyfpv-s videók egyébként jellemzően 1/120 mellett készülnek, amit aztán reelsteadyvel stabilizál és még rátol AE-ben plusz blurt.

Teasüti: a "fix it in post" kimaxolt esete. Stabi, crop, motion blur, zajszűrés, WB, expó korrekció ,hangulat korrigálás gradedel. Már csak a DOF változtatása kellene utólag mint ahogy telókon van fotónál :D

(#25665) MrChris válasza Teasüti (#25662) üzenetére


MrChris
nagyúr

A narancspólós kisfiúsnál alig van hiba kb. 2-3 egyetlen képkockás a durva kezeléstől. Tehát a kislányosnál a szélek élein észrevetted a fekete kroppot, de a képtartalom tök rendben szinte semmi észrevehető elmosódás akkor mi a baj? Ez egy szint lenne a DR, Warp stb. stabival? Azokkal ilyen mozgásnál mint látható kocsonyássá vált, libegősarkos, megugró, mint ahogy a példa is mutatja első blikkre is értékelhetetlen. SteadXP-nél meg majd ki kell kockázni, hogy találjunk valamit. Ugyan már.

90° shutter ~1/100s-nak felel meg 25fps-nál. m4/3 videó záridőnél 2-szeres szorzó? Már megint újra összekevered, múltkor is ugyan ez volt ugyan ezzel. (Meg milyen 2-es szorzó az amitől 1/36-ból 1/72 lesz? Nem inkább osztó lesz az?)

#20434 Tuninger > Teasüti #20431:
Visszakérdeznék hátha ez megvilágítja a lényeget:
Ha neked az X-T3-al képstabi nélkül bemozdul kézből a az 1/8-ad záridő, akkor a telefonoddal készült 1/8-ad záridős kép nem mozdul be ha ugyanakkora a látószög, csak azért mert az kisebb szenzor?
A 180 fokos szabály független a képkocka mérettől, egy Blackmagic Pocketen egy Red Weaponön és egy GoPron is ugyanazt jelenti.

(#25666) qnadam válasza Teasüti (#25662) üzenetére


qnadam
veterán

90° az amúgy mennyi? 90°-ra van nyitva vagy 90°-ra van zárva?

90° van nyitva. a filmkamerákon jellemzően nem lehet 180-nál jobban nyitva a szektor, mert valahogy látni is kellene, hogy mit csinál az ember, meg a filmet se volna rossz valamikor továbbvonszolni :)

a reciprokszabályt meg leginkább filmes gépre és 10x15-ös papírképre találták ki, manapság egy tűéles 35-ös obival 40-50 megapixelen biztos nem születik pixelszinten éles kép 1/30 s záridővel...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25667) MrChris válasza qnadam (#25666) üzenetére


MrChris
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#25668) Teasüti válasza MrChris (#25665) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy mi? A számból vetted ki a szót! Jah, mégse. :D
Kislányos videót nem néztem. Azt a videót kommentáltam, amit linkeltél ott, amire ment a válaszom. Ott egy férfi gitározott vagy mi és a háttérben lévő székeken volt a fókusz. Ott meg vagy részeg volt a kamerás vagy alapból így remeg a keze, de rengeteg bemozdulás van benne, ami elrontja. Hosszú zárral az EIS nem ad jó képet, mert motion blurral lesz tele, ami reframing után oda nem illő. Pont. Ha neked ez elfogadható minőség, az teljesen rendben van. De ettől a jelenség még létezik.

MÁS
Ugye mindenki csinál biztonsági mentést? Nekem most adta be a kulcsot a Crucial MX500 1TB. Úgy döntött megtéglásodik. :W
Hál isten van mentés a rendszerről és az adatokról is. Viszont most cache meghajtó nélkül kell lenyomnom a hétvégi esküvőt. :O

[ Szerkesztve ]

(#25669) Tuninger válasza Teasüti (#25668) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem 2TB-s BX500 van, ami 1 hónapig CHIA-t bányászott, szerintem feleztem az élettartamát :D 93%-os mondjuk HDD sentinel szerint, így drága móka volt hogy egy forint nem lett belőle :D
Eddig ez volt a rendszerlemez, most hogy váltottam Mac-re, kapott exFAT-ot és ez lesz a work SSD USB-s dobozba rakva.

(#25670) vond válasza Teasüti (#25668) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én csinál. :) Minden fontos adat három, vagy négy példányban van meg (ebből egy offline). Meg sok cucc fent van felhőben is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25671) Teasüti válasza Tuninger (#25669) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az enyém simán vezérlő hibás lett. Jött a kék halál és azóta nem látja a gép. USB-re dugva néha felismeri, de kifagy hamar. S.m.a.r.t. semmit nem jelzett, élettartam 98% volt.
Ahogy olvasom a TLC és QLC SSD elég hajlamos erre a hibára, ahol a firmware van ott nincs wear leveling, és a partíciós tábla meg minden fájl írásnál frissül és így már nem is hangzik olyan szépen a 350 írási ciklus. :Y
Úgy néz ki ezt én 3 év alatt elértem, pedig alig volt használva. Rendszer ment róla szinte csak. Munkára nagy fájlokhoz alig-alig, inkább csak fotókat csináltam rajta. Vmi 40 TB írás volt össz-vissz. Mégis boot loop-ol a vezérlő valószínűleg cella hiba miatt. :U

Crucial oldala vicces, nem működik rendesen a Support/Return. :P

(#25672) kovsol válasza Teasüti (#25671) üzenetére


kovsol
titán

Ezek az SSD-k amúgy se komoly munkára vannak szánva.
Nekem a fontos dolgokról van biztonsági mentés, ami meg nagyon fontos pótolhatatlan dolgok megy felhőbe is egy mentés.
A Samsung 840 pro 512GB SSD nálam már 1106nap menetidőnél jár, és 231TB írásnál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25673) hibavissza válasza Teasüti (#25671) üzenetére


hibavissza
veterán

A csapból is az folyt, hogy aki kilép az alap office, böngészés, filmnézés háromszögből annak csak MLC-t szabad. Azt is pár évente cserélni.
Persze azóta fejlődött a technológia marketing. :))

(#25674) Teasüti válasza hibavissza (#25673) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehet egyáltalán még kapni olyat? Egyelőre SLC gyorsítótáras meghajtónál is csak lóg a kérdés a levegőben a milyen ssd-t topikban. Crucial mindenesetre nálam lejáratta magát, főleg hogy Support szerint az MX500 a legjobb amilyük van válasz jött a van-e bármi komolyabb cuccuk kérdésemre. :D Ha komolyan használtam is volna, akkor oké, de alig-alig léptem csak ki vele abból a háromszögből. :)
Gondolom rendszermeghajtónak pont nem valók ezek, mert úgy néz ki a sok apró írás megeszi a nem címezhető FW területet, ami a wear level-t menedzseli.

Persze ezt ők most kicserélik nekem, de akkor most cserélhetek SSD-t 3 évente? :C
A régi 40 gigás MLC Kingston 10+ éves és köszöni jól van. :U

[ Szerkesztve ]

(#25675) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Úgy néz ki a kicsik közül még lehet. A 128-as gyári rendszermeghajtóm valószínűleg MLC. Micsoda meglepetés egy noname vacaktól. :U
Szóval akkor 256 GB-ig vannak az MLC-k kb. Akkor már kezdem érteni miért kell több foglalat egy alaplapra: szét partícionálás helyett kell külön OS-nek egy. Ha kapok egy cseredarabot, akkor innentól az tisztán cache meghajtó lesz csak munkára, OS nem lesz rajta. Jó lecke volt ez most, hogy ezek a ujabb cuccok már úgy hullanak, mint a HDD-k.

(#25676) hibavissza válasza Teasüti (#25674) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet kapni. Én is most vettem 1 terát 40-ért. Samsung nemtudommit. Azt néztem, hogy a gyári datasheet MLC-t írjon. A típus sem garancia. Azt tesznek bele amit akarnak. A Samsung Pro verziói azt hiszem mind MLC-sek.

(#25677) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos a FZ sorozatos topicban nem érkezik válasz, hátha itt van valaki, aki ismeri ezt a gépet és elmondja véleményét.
Szerintetek ez, az elvárható normális működés egy Panasonic FZ2000-től?: [link]
Ezt egy xiaomi note 8t mobillal vettem fel, jól látszik, hogy a telefon mennyi fényben (három led lámpa egyenként 800-1000lumen között v. régi 80-100w) dolgozott, hogyan "látott" és közben az fz2000 milyen beállításokkal működött.
Köszi a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#25678) Tuninger válasza sonaj0203 (#25677) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

teljesen automata módban van az FZ2000, de olyan mintha nem működne az auto expo. Mikor elindítod a felvételt látok is egy kis csillagot jobb oldalt ami az expo lock-ra utal, de majd az expert panások kijavítanak.
"P"-ben is csinálja ezt?

(#25679) taranis válasza hibavissza (#25676) üzenetére


taranis
addikt

Nekem is most kell vennem 1TB-osat, sima SATA3-as 2.5"-est, melyiket ajánlod akkor a Pro-n kívül? Én is 40 körül gondoltam rászánni.

colorizer.net

(#25680) hibavissza válasza taranis (#25679) üzenetére


hibavissza
veterán

Megnéztem a dobozát. Egy hónapja vettem 1TB 860 EVO-t. Samsung termékoldalán MLC-nek hazudták. Én elhiszem. Ajánlani nem tudom mi alapján. Nincs panaszom. Nekem a hivatalos kánon szerint ez megfelel. Ha itthon heti szinten kellene pénzért, határidőre vágnom, fotót szerkesztenem akkor lehet megvenném a Pro verziót. Az M2 PCIE csatoló már kérdéses. Gusztus dolga. Engem nem érintett, mert a lapom nem tudja és a SATA 3 2,5-ös verzióknak rendszerint jobb a hőháztartásuk.
Nagyjából ennyit tudok az SSD témához hozzászólni. Van topikja. [link]
Most ugrott be, azt hiszem VOND is ilyet vett csak még régebben.

[ Szerkesztve ]

(#25681) taranis válasza hibavissza (#25680) üzenetére


taranis
addikt

A 860 EVO az TLC (3-bit MLC). A 2-bit MLC-t szokták MLC-nek hívni, ami a PRO-ban van.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#25682) hibavissza válasza taranis (#25681) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezügyben a Samsungot érdemes megkeresni, hogy hibàs a termékük adatlapja. [link] Én MLC-t làtok. Az, hogy mit szoktak minek hívni azt nem tudom. Ennyire nem vagyok ott az SSD gyàrtàsban. Azt gyanítom, hogy valamit rosszul tudsz, mivel amit írsz az kimeríti a vàsàrló megtévesztését. Eddig minden SSD-m TLC-s volt. Most csak azért vettem ezt, mert itt egyértelmű volt az MLC és nem dupla àron valamint gyorsnak is írtàk.

[ Szerkesztve ]

(#25683) hibavissza válasza hibavissza (#25682) üzenetére


hibavissza
veterán

A 970 pro is 3D MLC modult hasznàl mint a 850. Anadtechen olvastam. Szerintem ez valami tovàbfejleszése az ős MLC moduloknak. Azok elég csigàk voltak. Manapsàg meg valami SLC is terjed még kevesebb íràssal.

[ Szerkesztve ]

(#25684) kovsol válasza hibavissza (#25683) üzenetére


kovsol
titán

Van már 4bit MLC (QLC), 3bit MLC(TLC) és 2bit MLC (ami az MLC).
Nem kis eltérés van a garantált TBW érték között azonos méret mellett. Egyébként meg merem kockáztatni azt is, hogy egy Pro az egyéb alkatrészek minőségében is eltér. SSD-k nagy része nem a túl sok írás miatt hal meg úgyse.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25685) Teasüti válasza hibavissza (#25682) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez érdekes kérdés - nem akartam már offolni, de ha folytatódik a téma, akkor elfér -, én úgy láttam Samu oldalán, hogy nem a "hagyományos" planar MLC és TLC technológiát használják, hanem úgy specifikálják pl. a 960 Pro-t is amit néztem, hogy "V-Nand". Gyors keresésre nekem azt dobta a gép, hogy ez különbözik a korábbi MLC/TLC-től, legalábbis egyes "kutatások" megkülönböztetik ezeket. Viszont írják, hogy a V-nand (más néven 3D Nand) működhet 2 és 3 bit konfigurációban is.
És ami vicces, hogy az SLC (1 bit) gyorsítótár is ugyanazon a memóriachip-en van, ahol a tárolt adat, csak a vezérlés 1 bites és ez akár menet közben is változtatható. Crucial-ról pl. kiderült, hogy dinamikusan állítja az SLC cache méretét a szabad terület méretétől fuggően. Van olyan gyártó, ami meg a teljes meghajtót SLC módban használja 250 gigáig, majd e fölött vált QLC módba és kezdi el írni 4 biten 1 teráig a lemezt (ami amugy 1 terás névlegesen). Érdekes mik vannak a motorháztető alatt.

Amúgy meg nem lettél megtévesztve, mert csak értelmezés kérdése az egész. Tecnikailag minden több bites cella MLC, ezért a "Multi" a névben. Ezek becenevei a TLC és QLC. Aztán a régi egysíkú "planar" chip-eket váltotta a 3D-Nand vertikális rétegelés, ami elvileg javított az ujraírhatóságon, mert már nem kell zsugorítani a cellák területét - csak egymásra pakolni -, így a köztük lévő szigetelés is tartósabb és több elektront is tárolnak.

Hát ennyit az SSD-kről. Fogyasztóként azért durva, hogy ennek így utána kell járni, ha minőséget akar venni az ember. :U

(#25686) vond válasza hibavissza (#25680) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, ilyet vettem én is 40 körül. De ez TLC-s. Csak a PRO vonal MLC-s Samsungéknál. A cégbe meg fél terás Adata SX930-akat vettem annak idején melóra. Azok is MLC-sek, és jól is bírják.

Egyébként én gyilkolom rendesen a 860 EVO-t otthon, de nem parázok miatta. Ha 2-3 évig megy el, akkor addig, leszarom. Lesz helyette másik. Az adatokról meg általában van biztonsági mentésem. A rendszer meg egy 240-es SX930-ról megy otthon. Annak ajánlott azért mindig külön SSD-t venni. Esetleg még a cache-t beállíthatod rá, vagy exportálhatsz rá. Ha lehet, ne legyen minden egy meghajtón.

Premiere-hez pl. ilyen kialakításokat ajánlanak Pugetsystem-ék:

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25687) taranis válasza hibavissza (#25682) üzenetére


taranis
addikt

Ja én nem tippelni szoktam, amit írok, annak utánajárok mindig. És ha már a Samsung oldalát említed, nézd meg ezt: [link] Kattints a véleményekre, a második komment.

colorizer.net

(#25688) taranis válasza taranis (#25687) üzenetére


taranis
addikt

Igaz ez a 250GB-os adatlapja, de legalább látható a Samsung válasza.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#25689) hibavissza válasza taranis (#25687) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Itt egy cikk az Anandtechről. Tudtommal azok nem hülyék. A 970 pro-t ugyan úgy 3d MLC-nek csúfolják. Akkor az is TLC? Az elég para.

Ha elfogadjuk a vélemény rovatba írogató szamszungos kolléga hozzászólását akkor ez netto megtévesztés. Eddig sem voltam nagy véleménnyel a cégről. Ezentúl meg inkább kerülöm ahol tudom. :R

(#25690) hibavissza válasza vond (#25686) üzenetére


hibavissza
veterán

Én nem foglalkozok semmi ilyesmivel. 3-4 évente kukázom az SSD-t. Van már egy 128-as egy 250-es a fiókban. Gyanítom az 1 tera is ki lesz nőve pár év múlva. Addigra pedig olcsóért lesz majd 4 terás. Viszont többet nem leszek hülye. Megveszem az árukeresőn a lehető legolcsóbbat. :DDD

(#25691) hibavissza válasza Teasüti (#25685) üzenetére


hibavissza
veterán

Én is úgy emlékeztem az SSD topikból, hogy a 850-es az utolsó még klasszikus MLC alapokra építkező nem PRO verziós Samsung SSD. A 860-870 már kommerszebb.
Valami kavarás biztos van, ha rá merik írni, hogy MLC. Akkor miért nem hívja mindenki 3D VNAND MLC-nek a sajátját. Minden dzsunka szarra TLC van írva. Gondolom nem jófejségből.

(#25692) taranis válasza hibavissza (#25689) üzenetére


taranis
addikt

Hát jól körül kell néznem, én rohadt sokáig használom ezeket, a 830-asom 9 éve van nálam, az szerintem MLC volt még. Ezt az 1TB-osat is úgy venném, hogy nálam rohadna el. A gépem is 9 éves, és amíg a szükséges szoftverek futnak rajta, maradni is fog. Első blikkre a 860 PRO jó lenne nekem, csak 2x annyiba kerül, mint amennyit én erre költeni akartam. Ez van.

colorizer.net

(#25693) hibavissza válasza taranis (#25692) üzenetére


hibavissza
veterán

Vásárlás előtt én is sokáig izzadtam és a végén lyukra futottam. :DDD Egy Crucial BX 27 ezer a Samsung 970 Pro M2 95 ezer. A 860 Pro SATA 75 ezer. Nekem nem lenne kérdés melyiket vegyem ezek után. A Crucial sem dzsunka márka. Az MX 32 ezer. MX-ek voltak a régebbi MAC-ekben.
Vagy lépj be a Samsung kvázi MLC-sek táborába egy 850-nel. :)) Langyos sör, szőrös lányok :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25694) taranis válasza hibavissza (#25693) üzenetére


taranis
addikt

:DDD :DDD

colorizer.net

(#25695) Teasüti válasza hibavissza (#25693) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát így nem annyira gáz, ha gari időn belül döglik meg a Crucial és kapsz valahányszor egy újat. ;]
Csak legyen adatmentés! :P

(#25696) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Már két hónapja tologatom, de most már végre kész lett.
Táncos videó kicsit belassítva.

(#25697) _q válasza Kukcaman (#25696) üzenetére


_q
addikt

Nem mindenhol értem a miértet, de néhány helyen látványos.
Hogy lassítottad ennyire vissza úgy, hogy ne legyen darabos az eredmény?

(#25698) Kukcaman válasza _q (#25697) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nincs miértje :D Simán öncélúan tetszik és ennyi, egy mozgó galéria.
Twixtor segített ebben a mutatványban.
Múltkor még Tuninger javasolt egy másik záridőt Twixtorhoz. Most mondjuk csak úgy eszembe jutott, de látszik az eredménye, amiről beszélt. (Piros ruhás lány 0:55-től, minden egyes kocka éles).

(#25699) hibavissza válasza Kukcaman (#25698) üzenetére


hibavissza
veterán

Az fps-sel megeggyező záridőt?

Szerintem tök jó, de nem tartott volna már sokáig kimaszkolni a panelt a háttérből. Irgalmatlan ez így.

(#25700) Kukcaman válasza hibavissza (#25699) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)

A kinti felvételek úgy 1/500 - 1/2000 között mentek automatába.
Dehogynem kellett volna maszkolni a panelt, ne is emlegesd :W :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.