Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26851) Márton válasza MrChris (#26849) üzenetére


Márton
nagyúr

no a5100 support? :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26852) Teasüti válasza Márton (#26847) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Beírod eBay-re, h passive preamp. Én erre felé mentem, így ezzel és néhány kábellel megoldottam a jack/rca/trs csatlakozást is. De lényegében egy egyszerű potméterrel szabályozza le a jelet. Ha építenél esetleg, akkor ha jól emlékszem közönséges feszültség osztóval is megoldható a dolog. Én azt a megoldást nem jártam körül.
Annyit tudni kell viszont, h ezek nem tökéletes minőségűek, analóg eszközök és nem is vmi precízek. Nekünk videósoknak megteszi, de egy hangmérnök lehet köpne egyet. :)

Fülhallgató kimenet az még erősebb tud lenni a vonalszintűnél is. :D
Persze ha van a pulton hangerőszabályzó az adott kimeneten, annyi elég is lenne.
Ideálisan neked vonali kimenet kéne a pulton, viszont abból általában csak egy szokott lenni (Main Out), ami megy tovább az erősítőhöz, de ott tuti rácsapnak a kezedre ha te azzal babrálsz.
Monitor kimenet jó lehet, bár a mono dolog az nekem fura. Vmi muzeális darab lehetett. :D
Meg mi az, hogy a monitor nem azt hallja, amit kikevertek? Hát akkor mit? Ott vmi nagy kontárkodás lehetett. :U
Akkor nem értett a saját cuccához...

[ Szerkesztve ]

(#26853) MrChris válasza _q (#26850) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor itt van egy elég baba progi 20 dolcsiért.

Pana gyárija működik, nincs is más, de nagyon gyengécske, 2021-ben nagyon fapad, de legfőképp vicces a felbontása, fps... pedig ugye pont monitorozásról lenne szó...

(#26854) vond válasza Teasüti (#26844) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Akkor rá is repülök egyre. Meg veszek hozzá egy 3-5 méter XLR kábelt, plusz mindenféle XLR-Jack átalakítót, hogy mindenre rá tudjak csatlakozni. Ehhez az "előerősítőhöz" tudsz linket dobni? Az tényleg jó lenne a vonal bemenetekhez.

Mondjuk most már egy jobb atmó mikrofonnal is sokra mentem volna. Kicsit én is elbénáztam, nem figyeltem eléggé a mobilos hangrögzítésre. Pedig pont azt szántam az alapnak. Rádugtam a Boya BY-MM1-et a Note7-re, aminek tök jó gyári hangrögzítője van. Leraktam 3-4 méterre a kórustól, ki is próbáltam, csak arra nem számítottam, hogy élesben sokkal hangosabbak lesznek (arra már nem volt idő, hogy ezt is lebeszéljem velük), így aztán amikor igazán megküldték, ott bizony betorzított. :(

Olyan 90%-a így is jó a hasznos hangnak, a maradékot meg megpróbálom a kamerák mikrofonjaiból kipótolni. Csak ugye azokra meg már nem mindegyikre maradt puskamiki, meg én közben ugye futkoztam is a gimballal, meg szerencsére a szél is fújt. Szóval mindent megtettem/megtettünk, hogy minél nehezebb legyen összehoznom a hangot a végén.

Mondjuk az összképet tekintve még így is bőven jobb lesz, mint az esküvői videók 3/4-e, mert nem fordítanak elég figyelmet a hangra is, csak kimennek egy kamerára aggatott puskával, oszt cső.

_q: Még mindig nem teszteltem, de én úgy tudom, hogy a Rode Go II nem fogad line-t. Meg egyébként is foglalt volt mindkét adó, az egyik a vőlegényen volt, a másik meg az anyakönyvvezetőn, majd a papon. Így utólag belegondolva, jobb lett volna a mobilt inkább egy vezetékes csipivel bevetni, és az egyik Rode-dal venni a zenekart végig. Na mindegy, ebből is tanultam. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26855) vond válasza Teasüti (#26844) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez a Tascam dr60d II sem rossz ennyi pénzért. Kb. kétszer annyiba kerül, de ahogy látom, tud is annyival többet, nem? :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26856) Teasüti válasza Teasüti (#26852) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ehhez hozzátenném még, h Wedding Film School-osok szerint a keverőpult az utolsó előtti dolog, amire érdemes csatlakozni. Sokkal könnyebb dolgod van, ha a mikrofon vevőre tudsz csatlakozni, ahol a jelszint is megfelelő lehet mindjárt és keverve sincs, vagyis ez a legjobb a beszédekhez.
Aztán ott van az aktív hangszóró hátulján lévő kimenet is. Illetve az erősítővel is lehet próbálkozni. Ezek legtöbbjéhez magad is hozzáférhetsz. Keverőpulthoz én már csak akkor állnék oda, ha a fentiek nem jók.

(#26857) Teasüti válasza vond (#26854) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még mindig nem teszteltem, de én úgy tudom, hogy a Rode Go II nem fogad line-t.
H1n se. :N
Go2 -20 dBV-ig tud. H1n is e körül tud csak.
XLR kábelnél arra azért majd figyelj, h a jack vége asszimetrikus legyen! Ugye szimmetrikus jelet nem tehetsz a H1n-re! :D
Én egy ilyet vettem, ez a legelegánsabb megoldás, bár nem a legpraktikusabb. Budget csak DIY van, hangtechnikailag is profi meg csak piszok drágán van.

(#26858) qnadam válasza Teasüti (#26856) üzenetére


qnadam
veterán

a mikrofon vevőjét még értem, de miért jobb a hangszóróból vagy az erősítőből kijönni? a hozzáférhetőség meg kb mindegy, úgyis a hangászt szokás megkérdezni, és nem csak hozzányúlni más cuccához :)

plusz ha a hangász ért is hozzá, akkor egy auxra azt tesz ki neked, amit csak kérsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26859) Teasüti válasza vond (#26855) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Annyi, h mikrofon nincs rajta. Egy H1n mellé jó lehet, de helyette nem, ha élő zenét kell felvenni.

(#26860) qnadam válasza Teasüti (#26852) üzenetére


qnadam
veterán

a monitornak pont az a lényege, hogy nem ugyanaz jön belőle. ha ugyanaz jönne belőle, megszűnne monitor lenni :D
rendes pultokon rec out is szokott lenni, és be lehet állítani, hogy azon a main út legyen-e, ráadásul arra általában a master hangerő nem hat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26861) Teasüti válasza qnadam (#26858) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert a hangszóróhoz csak odasétálsz és rádugod a cuccot.
Erősítőn is lehet van extra kimenet, ha a pulton nem lenne, csak fejhallgató és egyetlen rendes vonalkimenet, amin az erősítő van.

Feljebb láttunk rá példát, h nem ért hozzá. :N
Usákok is azon a véleményen vannak, h ha lehet ne bízz senkiben, csak ha nincs más mód.

(#26862) Teasüti válasza qnadam (#26860) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ehhez nem értek. Én csak megnéztem egy-egy pultot a Zoom-tól meg Tascam-tól (mivel egyetlen ilyen márkát se ismerek) és azokon elég fapados volt a csatlakozási lehetőség. Van amelyiken csak fejhallgató kimenetet lehetne befogni max. Hogy azon mi szól vagy miért, ahhoz nekem nem sok közöm van.

[ Szerkesztve ]

(#26863) qnadam válasza Teasüti (#26861) üzenetére


qnadam
veterán

na jó, de a hangfalra pont annyira illik kérdés nélkül rácsatlakozni, mint a keverőre :)
hogy nem bízunk más cuccában, az meg teljesen alap.
btw egyre több pult van, ami egy szimpla pendrive-ra fel tud venni bármit is. persze szívnom már ezzel is sikerült :D

az egyébként tök elméleti: ha ért hozzá, akkor elmondja, mik a lehetőségek, és megcsinálja neked. ha nem ért hozzá, akkor vagy megoldja, vagy nem, viszont semmiképp ne nyúlj a cuccához, mert még a végén kitalálja, hogy miattad nem jött össze valami...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26864) MrChris válasza Teasüti (#26861) üzenetére


MrChris
nagyúr

Díjaznám, ha valaki a készülékemhez "csak odasétálsz és rádugod a cuccot." Sokat dolgozom színpadon, de nem írom le mit mondanának ha ilyet csinálnék. :DDD

(#26865) Kukcaman válasza _q (#26850) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Más érzéseket hoznak elő a képek, mint a videó, szerintem ennyi a történet :D Meg előkapod a képet és nézed...az emlék meg tompul x év után, már csak a jóra emlékszel :D
Valaki mellé álljál be ingyenesbe :))

A vintage pár éve nagyon hódít, szerintem menni fog egy darabig még. (Úgy mint divatos lett a hagyományos filmes fényképezés is - nem azokról írok, akik amúgy is csak azt szeretik.)
Nekem a természetes hatás nem jön át, mindig el akarok menni ebből az irányból (aztán sikerül, ahogy sikerül).
Mondjuk nekem csak vintage lencsék vannak a géphez :D na ebből legyen szép éles szinematik :D

(#26866) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Megérkezett a GoPro Hero 10-em egy két órája.

Első tesztek alapján lesz tesztelnivaló, de nagyon pozitívak a tapasztalatok, pláne a Hero 9 után.
A negatívumok:
- Nincs 5K 4:3 60 fps
- a 4K 4:3 60 fps gyengébb minőség mint az 5K 4:3 30 fps
- a 2.7K 240 fps ugyanolyan mint a 1080p 240 fps
- a max terheléses (4K 120, 5K 60) módokban nem elérhető a Hypersmooth 4.0 csak a "standard" stabi

A pozitívumok:
- a 4K 4:3 60 képminősége megegyezik a Hero 9 4K 4:3 30-cal. Ami nem rossz, bár lehetne jobb
- a 2.7K 4:3 60 szintén megegyezik a 4K 4:3-al, érthető, a kiolvasás 2799x2111, vagyis nem kell brutál számítás aránylag korrekt képminőséghez
- valós a 3D zajszűrés, 5Khoz képest a 4K egy ISOnyival zajmentesebb, a 1080p meg még egy ISO-t javul, tény ott részletben is jelentős drop van
- a választott képkockaszám + felbontás kombótól függ hogy hány % töltöttséget mutat az aksira
- irgalmatlan gyorsan reagál a kamera, kikapcs, bekapcs, menü navigáció, hátsó kijelző mind sokkal gyorsabb mint bármelyik goproban.

Egyelőre ennyi, megyek tesztelni

(#26867) HagaNRG válasza Tuninger (#26841) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm!

Inkább újat szeretnék...

(#26868) MrChris válasza Teasüti (#26842) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kapcsold át a kijelzőt monokrómra és a peakinget vörösre.

(#26869) Teasüti válasza MrChris (#26868) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vörös high a peak, de a monokróm amit én említettem feljebb az ez:
Szürkeárnyalatosan biztos nem fogok videózni. :N
Közelről látni amúgy a peak-et, a legnagyobb gond az az, h akkor is életlen tud lenni, ha peak-el. Úgy hiszem a dof közelebbi végével szokott gond lenni. Egy 2-3 méteres dof-ról meg én nem tudom megmondani, h az arc hova esik abban. A peak-nek elvileg meg nincs fokozata, szóval nem látni, hogy nagyon éles, vagy soft. :U

(#26870) MrChris válasza Teasüti (#26869) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erről jut eszembe, hogy nagyjából végignéztük a Poirot tv sorozatot és a Jeremy Brett-féle Shelock Holmes-t. Több technikai érdekesség miatt is érdekes volt. Pl rengetegszer elbaxták a fókuszt, még fix beállásoknál is. Másik, hogy a képzajjal nem fukarkodtak, sötét területeken nagyon szembetűnő, egyes éjjeli jeleneteknél akkora, hogy öröm nézni. (Mindkét sorozat 16mm-es filmre készült, kb 1" szenzorméret :D és a fókusszal így is probléma volt!) Kiégés is jócskán van, nehéz munka egy forgatáson mindent leellenőrizni. Ha jól tudom tv sorozatnál a Sherlock Holmes-nál alkalmaztak először steadit, mint ahogy a Spielberg: Az ifjú Sherlock Holmes és a félelem piramisa című filmben alkalmaztak először CGI karaktert.

(#26871) Teasüti válasza MrChris (#26870) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wheeler Dealer-t néztünk tegnap faterral, aztán figyeltem, h kb minden kültéri felvétel ki van égetve és a sötét szobában b.ssza a szemem a high key grade. Dinamikája szinte semmi nem volt a kamerának, minden égbolt fehér, minden világos ingen csúcsfény van. Kameramozgások is olyan gyatrák helyenként, h nekem ahhoz képest semmi szégyellnivalóm nincs.

A zaj az tényleg csak a mi perverziónk és amúgy nem szokott érdekelni senkit. Én a Hobbit BD kiadásában néztem, h az elején a hobbit lakban a sötét falakon a háttérben olyan zaj és sávosodás van, h kiveri a szemem. :D

[ Szerkesztve ]

(#26872) qnadam válasza Teasüti (#26871) üzenetére


qnadam
veterán

a hobbit a dcp kópián biztos nem volt sávos, onnantól viszont bármi elromolhatott, mielőtt a szemed elé került :D

ezek a kamurealityk meg a filmgyártás legalja, egyrészt tökmindegy, hogy néznek ki, másrészt ezzel a képi világgal még rá is erősítenek az érzésre, hogy nem előre megírt dolgok. nem véletlen dolgok ezek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26873) qnadam válasza Teasüti (#26869) üzenetére


qnadam
veterán

egyszer mókából próbáld ki, milyen mono kijelzőn videózni, nem olyan rossz dolog az, az élesség például sokkal jobban látszik :)
a peaking egyébként nekem örök fájdalmam sajnos, ugyanis forgattam igazi videókamerával, amiben többek közt az a nagy varázslat, hogy egyrészt a peakingnek nem 3 fokozata van hanem potmétere, másrészt a keresőben tényleg látszik is, hogy mi éles. az ergonómiáról meg ne is beszéljünk :)
persze a crt kereső még jobb (cserébe az mindenképp ff, a korszerűbb lcd-seken kapcsolhatók a színek), de azzal csak az sd korszakban volt dolgom, hd crt kereső talán ha pár percet volta szemem előtt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26874) Tuninger válasza Teasüti (#26871) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A hobbit Red Epic-en forgott, ha ott valami zajos vagy kiégett akkor azt úgy álmodta meg Peter Jackson.

Szerk: nem tudja valaki honnan lehetne beszerezni a Hobbitból a 48p-s változatot? Ami itthon nem hivatalos oldalakon van az twixtoros.

[ Szerkesztve ]

(#26875) qnadam válasza Tuninger (#26874) üzenetére


qnadam
veterán

a menetrend általában az, hogy az alexából/redből/venice-ből kiesik egy tök steril, zajmentes raw vagy prores log, és azt farigcsálják filmszerűvé. a kiégés meg lehetett koncepció is, de a különböző bd transzferek se mindig egyformák, ott is levághatták a csúcsfényeket, esetleg az sdr konverziónál... ezekbe a rendezőnek meg az operatőrnek már nem igazán van beleszólása. a sávosodás valószínűleg nem volt koncepció :D

amennyire tudom, nem adták ki a hfr-t, szerintem blurayen nem is lehet 48 fps-sel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26876) Teasüti válasza qnadam (#26873) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem a vállról indíthatóssal az a bajom, hogy abból a testhelyzet adta nézetből a büdös életben nem videóznék. :D
Elég ritkán emelem derékmagasság fölé, fejmagasságból meg max fényképezek, azt is csak telével. Bármi szélessel csak alacsonyabbról. Ha keresőt használok, akkor fél térden, stb. Szóval a vállra kialakított ergonómia engem pont nem érdekel. :B Magad elé tartva derékmagasságban meg már nem áll úgy kézre, ugye? :P

[ Szerkesztve ]

(#26877) qnadam válasza Teasüti (#26876) üzenetére


qnadam
veterán

nem csak a vállkamera formátumra gondolok (legnagyobbrészt statívról használtam), hanem olyan dolgokra, hogy 3 gyűrű van az optikán + szervó zoom, van kényelmes keresője, amiben látszik az élesség is, normális peaking, hogy menübe csak elvétve kell menni, mert mindennek is van saját konfigolható gombja-tárcsája-kapcsolója, van tc bemenete (oké, ez inkább az utómunkát érdekli :) ), az akksival nem az a kérdés, hogy elmegy-e másfél órát, hanem hogy kell-e cserélni napközben valamikor... ilyenek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26878) vond


vond
MODERÁTOR

Bekerültünk a klipszemle versenyprogramjába. :))
Ha valaki netán szeretne szavazni, itt megteheti: [link]
Pöppet erős a mezőny. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26879) vond válasza Teasüti (#26876) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért megvan ám az előnye és a helye a "rendes" kameráknak is (egy részét qnadam már fel is vázolta). Mondjuk én se szívesen nyúlok hozzájuk a TV-ben, inkább megyek a saját cuccommal, ha netán be kell ugranom forgatni. :) Meg már elég régiek is. A legtöbbje kb. 10 éves Pana P2-es széria. Jelenleg ez a Sony PXW-X320 a legjobb kameránk.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26880) Kukcaman válasza qnadam (#26877) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Meg Rally-s közvetítőknél láttam, hogy csak rá rakták állványra a starthoz, aztán egész nap ott állt a tűző napon és gondolom bírja is a gyűrődést.

(#26881) qnadam válasza Kukcaman (#26880) üzenetére


qnadam
veterán

bírja, de azért fáj látni az ilyet :D de valóban, ebben a műfajban nem nagyon fordulhat elő, hogy a kamera kidobja a melegemvan ikont, és elmegy pihenni. persze ekkora testben könnyebb is rendes hűtést elhelyezni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26882) Tuninger válasza qnadam (#26881) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az FX3 ezért is csoda a maga nemében, ekkora teljesítmény ilyen kicsi vázban, a venti miatt meg mehet éjjel nappal. Az s3 túlmelegedésre azért van példa 40 fokban tűző napon ahol az operatőr sem képes megmaradni annyi ideig mint a kamera.

De tény hogy régen azért nem kellett venti a kamerákba :D

Kiváncsi vagyok a GoPro hogy bírja, a Hero 9 powerbankról hajtva bírta megállás nélkül órákon keresztül, igaz nem napon próbáltam

(#26883) Kukcaman válasza qnadam (#26881) üzenetére


Kukcaman
senior tag

G80-al nem mernék bevállalni egy kinti színpadi mulatságot felvenni.

Lumix-os pályázatra ezek közül valamelyiket dobom majd fel. Vélemény képben/színben/eltérésben/akármiben jöhet :D

(#26884) hibavissza válasza vond (#26879) üzenetére


hibavissza
veterán

A Zugló tv-ben rögzített Hadházi-Tóth vitát nézve az jutott eszembe, hogy nem volt senkinél egy nyomorult telefon? Nem tudom minek használják még ezeket a vállról indítható rémségeket. Mert van rajta mindennek tekerője? Egy normális kamerán/telefonon nem kell tekerni semmit ahhoz, hogy értelmezhető képet kapj.
Pocskondiázzuk a Panát, de broadcast vonalon a kutyát nem érdekli hol a fókusz. Fej benne legyen a képben, hang ne recsegjen és még pénz is kapnak érte.....

(#26885) qnadam válasza hibavissza (#26884) üzenetére


qnadam
veterán

biztos szép lenne végig nagylátóval, ide-oda csúszkáló fehérrel és időnként kicsit pulzáló fókusszal :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26886) kovsol válasza qnadam (#26885) üzenetére


kovsol
titán

Mobilok már rég nem csak nagylátót tartalmaznak. Ha erre gondoltál.

May the Force be with you!

(#26887) qnadam válasza kovsol (#26886) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván költői túlzás volt (itt van előttem egy hatszemű telefon), de érted :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26888) _q válasza Kukcaman (#26883) üzenetére


_q
addikt

Nekem a fuji lut-os talán egy kicsit jobban tetszik, de mindenképpen a színesek közül választanék. 0:06-nál a kéz nagyon fehér annak ellenére, hogy előtte jelenetben az arc meg narancsos barnás. Egyébként nem változtatnék, tetszik :)

(#26889) _q


_q
addikt

Elkészült az esküvői videó, jöhet a kritika [link].

Drónos, osmó snittek sajnos kilógnak a sony-s felvételektől, meg számtalan egyéb dolgot is lehetett volna másként. AWB-vel sokat szívtam a bulis rész alatt. Benti fényeknél érdemesebb fix WB-t használni vagy ez ilyen, hogy akármerre megyek a sok eltérő fény miatt eltérő lesz a WB és szinte néhány snittenként kell korrigálni?

(#26890) hibavissza válasza qnadam (#26885) üzenetére


hibavissza
veterán

Jajj. Úgy nézem ott ragadt a polcodon a rakétavető mellett egy teló 2009-ből :))

(#26891) Kukcaman válasza _q (#26888) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi az észrevételt :) Azzal nem is tudtam mit csinálni (szín kiemelésről meg nem is mernék beszélni :D )

#26889_q
Ez több mint korrekt, Grautla. Persze ahhoz képest, hogy nem sikerült - az elmondásod alapján :D
- Snitt és szög ismétlés az nem tesz jót az elején.
- A kislány integetés nagyon ott van.
- 7:20 környékén a felgyorsított tánc, nekem mindig benny-hill-es marad :N
- 9:15-nél a kacsatáncos (érdemes lenne idézőjelbe rakni pl: két glitch közé mondjuk Fekete-fehérbe, mint valami kitekintés, vagy handycap) .
Szóval nagyon szép pillanatokat kaptatok el.
A pár már látta?

(#26892) _q válasza Kukcaman (#26891) üzenetére


_q
addikt

Köszi. A végére összeállt valami, amire az elején nem gondoltam még, de ettől függetlenül mindig érzem, hogy lehetne jobb. Főleg, hogy tudom mi mindent lehetett volna jobban még a helyszínen. Persze így meg a random kreatívitás lehetősége megmarad, előre megírt lista mentén lehet kevésbé élvezném.

A fekete fehér nem igazán az én világom, esküvőhöz meg nem tudom a glitch effektet elképzelni. Viszont a lassú-gyors átmenetet annál jobban szeretem :D Ezek valószínű egyéni ízlés kérdései. A kacsatánc elég random került bele ezt éreztem én is, de ott nem nagyon volt jobb átvezető felvételem sajnos. Igazából azt a jelenetet nem is annyira értettem, de levideóztam. A pár még nem látta.

[ Szerkesztve ]

(#26893) Kukcaman válasza _q (#26892) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Csak a kacsatáncnál írtam példaként a fekete fehéret, a többi színes marad, de ez csak példa, akármit is oda lehet képzelni.

(#26894) Teasüti válasza _q (#26889) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem qrvára tetszik.
Bulinál ez az enyhe kameradöntés nagyon adja.
Jó a zene választás (az első ismerős volt :P ), jó a hangulat az elejétől a végéig.

Akkor most a fekete leves:
1. Hol a vége? Nincs vége.
2. A buli durván alexpós. Fel kell tolni az ISO-t, azê van. :)
3. A tánc gyorsítás nekem se tetszik.
4. Az oda-vissza játszás már Tuninger videójában se tetszett. :P
5. Irigy vagyok, titkon reméltem nem leszel ügyesebb nálam. ;] :C Szerintem ügyesebb vagy. Gratula! :R
6. Jah, a hangért kár. Az sajnos vállalhatatlan.
Zenés válogatásba én be se raknám egyáltalán azt a két mondatot. Felesleges szvsz.
6/b. Ennek kapcsán én kidobtam volna pár jelenetet a ceremóniáról. Ilyen ajándék átadás, stb. Ezek nekem az üresjárat kategória. Bár lehet rosszul gondolom, nem magyar esküvőhöz vagyok szokva. Nem tudom ezek kötelezőek-e a videósnak. Én kívágnám. :B

[ Szerkesztve ]

(#26895) qnadam válasza hibavissza (#26890) üzenetére


qnadam
veterán

hogyne. de valamiért neked is van kamerád.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26896) syC válasza Tuninger (#26882) üzenetére


syC
addikt

Most nyáron volt szerencsém a sony a6600-ossal 40 fokban, tűző napon végigtolni egy polgárit. Kb 30 perc volt tokkal-vonóval. 20 perc után megjelent a túlmelegedés ikon. Még egy kicsit ráizzadtam az amúgy is patakokban folyó testnedveimre, de végül nem hagyott cserben, viszont már kurva forró volt a váz. Kíváncsi lennék egy ilyen tesztre, hogy melyik gép mikor dobná el a kanalat.

Amúgy van "itthon" egy sony z-150-es. A maga nemében imádnivalós ( nd, szervó stb), sajnos a képe olyan, amilyen.

[ Szerkesztve ]

(#26897) syC válasza _q (#26889) üzenetére


syC
addikt

Összességében nekem tetszik, jó lett, grat!

Ha ki kellene emelnem negatívumot, akkor az itt-ott ( főleg a vége felé) alulexpózott képek ( 800 isoig felhúzhatod ;] MAX ), illetve tényleg a wb inkonziszencia. Van szemed hozzá, jó lesz ez. Meg szabad kérdezni, hogy milyen eszközökkel lett felvéve?

(#26898) Kukcaman válasza syC (#26896) üzenetére


Kukcaman
senior tag

[link] overheat teszt

(#26899) hibavissza válasza qnadam (#26895) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem nincs kamerám. Fényképezőgépem van. ;) Az eredeti kérdés az volt, hogy az ilyen lokális kistévéknél miért nem telefont használnak? Vagy a jófogásról kukázhatnának egy 20 ezres hd-képes kompakt gépet. Az is hatalmas minőségi ugrás lenne. Vicc képminőség ami manapság a képernyőre kerül. De írhatnám a Partizán YT csatornáját. Egy normál stúdióbeszélgetésnél nem talál fókuszt a droid.
Ami anno nálam igazán kiverte a biztosítékot a pártállam előtti Indexnél pl. a Bakancslista sok-sok jobb sorsra érdemes nagyszerű anyaga. A projekt igazán megérdemelt volna egy embert aki látott már kamerát és NLE-t.

(#26900) _q válasza Teasüti (#26894) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Az enyhe kameradöntés élőben 2x ilyen döntöttnek tűnt, POV módban mentem, Crane 2 ezt tudja csak amivel ilyen hatást tudtam elérni. A buli végén kézből videóztam már csak, mert a gimbalt elraktam (a vonatozás random jött, azt hittem nem is lesz). Ebből azt vontam le, hogy buli alatt még kézből is hasonló hatást el lehet érni, ha utólag belassítom a gimbal stabi hiánya se érzékelhető annyira, a váz megfogja egész jól.

Első 3 zenét a ceremóniából vettem, a menya pár készült több zenével is az egyes fázisokra, így egyszerűbbnek tűnt azt használni. A bulis részen az utolsó 2-vel 1-1.5 napot elszórakoztam, egyszerűen csak lassú számok jöttek velem szembe vagy olyan amit nem tudtam elképzelni (erre kérdeztem rá a múltkor, ha adott zene nem tetszik, hogyan lehet rá vágni, nekem nagyon nehezen megy úgy).

1. Végét éreztem megoszló lesz. A zenéből adódóan ('dance until the morning') gondoltam, hogy nem zárom le. Filmekben láttam hasonlót, drámai vagy bulis film végén megszakítják, így adva teret a képzeletnek, hogy mi történik utána vagy csak érzékeltetve azt, hogy ez megy tovább. Még esetleg azt tudnám elképzelni, hogy fade out a zenére és a videóra csak akkor meg nem marad ott az érzés, hogy 'soha véget nem ér'. Legalább is ez volt a célom ezzel. Általában én is szeretem lezárni a videók végét.

2. Köszi #26897syC is. Nagyon durván nem volt fény, tényleg kb ennyiret, mint ahogy a videón látszik és már ISO12800 vagy egy kicsit felette voltam. Már így is húztam rajta kicsit, még ennél is húzzam feljebb? Az nem baj, ha nem a valóságot adja vissza? Mondjuk úgy se emlékeznek rá :D Sokszor a fotós szólt a zenésznek, ne kapcsolja már le ennyire a fényeket, mert neki még nagyobb szívás volt, asszem Canon 90D-je volt.

3-4. Ez szerintem ízlés kérdése lesz :)

5. Köszi, de én meg nem érzem annyira ezt, szerintem mindig a másé jobb :D

6. A tesója esküvői videójához hasonló kérés jött, ahol szintén volt "köszöntő beszéd". Én se raknám be, mert alig hallatszik, de nekik szerintem többet jelent még így is. Az ajándékozás, szülők köszöntése az itthon szokás. Mondjuk ahogy megoldottam nem a legjobb, egyszerre indultak el mind a ketten én meg kapkodtam ide-oda, hogy mind a kettőjükről meglegyen a jelenet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.