Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26601) _q válasza Márton (#26600) üzenetére


_q
addikt

Nekem EXT4-re fotmázott HDD, netes letöltés LAN-on max 40MBps. Wifin csatlakozok rá, így nem tudom tesztelni a vezetékes sebességet máshogyan. Egyébként rasbian lite-re OMV-t tettem, nem tudom ez mennyit lassíthat.

(#26602) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Lehet telefonnal jókat csinálni, de mi van mögötte...kreatív arc, sztori, pénz, jó helyek. Szóval nem semmi, ahogy megoldják a reklámot.
Viszont őt most nem értem DJI gimbal-t tolja - és persze, jó kis videót rakott össze szó se róla - de ebből a reklámból nem jön le nekem, hogy mi az újdonság. Max olyan érti, aki már használt gimbalt. Szóval majd írjátok meg mi volt a lényeg :))

[ Szerkesztve ]

(#26603) Márton válasza _q (#26601) üzenetére


Márton
nagyúr

60-as írás ntfs-re:
sudo ntfs-3g -o big_writes /dev/sda1 /mnt/2tb
Ezzel befejezem az offot, elnézést mindenkitől.
Aki gyorsabbat akar->ext4 :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26604) narumon válasza Teasüti (#26575) üzenetére


narumon
őstag

De azóta lett 4K, 10 Gbe, meg SSD. :)

Persze, de a NAS alapvetően másra van...
UHD-I memóriakártyáról hálón keresztül NAS-ra feltölteni még éppen elég. Bár azért úgy tudom a mostani 3,5-es HDD-k ennél már gyorsabban tudnak írni (vagy csak amíg be nem telik a puffer?).

Ez oké, de a piacon kapható NAS-ok nagy része még ekkora teljesítményt sem tud, nincs bennük elég kraft. A HDD tudna gyorsabban írni persze. Mondjuk memória kártyáról nem biztos, hogy hálózaton küldeném át az adatot, hanem olyan építenék amiben van kártyaolvasó...

Vágáshoz meg tuti nem használnék NAS-t, arra az M2 SSD is lassú szerintem :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#26605) Tuninger válasza narumon (#26604) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Vágáshoz meg tuti nem használnék NAS-t, arra az M2 SSD is lassú szerintem

M2 SSD-nél nem nagyon próbálhattál gyorsabbat, ergo ha az lassú akkor nem az SSD a ludas.
400Mbps 422 ALL-I streamből is kéne azért egy 10 db egymásra rakva hogy a SATA3 sebességét kilőjük és jó eséllyel a proci sokkal hamarabb feladja.

(#26606) Teasüti válasza Tuninger (#26605) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
RamDisk-et maximum.

Esetleg ha intermediate kodekkel próbálkozik az ember, abból is többet egymásra pakolva. De ott is a CPU fogja előbb feladni. Legalábbis ha abból indulok ki, hogy nálam a négy magos 7th gen i7 egyetlen darab 4K60 DNx HQX stream-et tud valós időben lejásztani, akkor egy Ryzen 5900x-nek sacc kábé négy ilyen stream-et illene tudnia. Az már papíron meglépi a Sata 6 Gbps határát egy kicsivel, de egy NVMe SSD röhögve kiszolgálja - még a gyengébbek is. Ezek a piszkok már 2-4000 MB/s tempóval olvasnak. :) Ezek már DDR2 sebességek, egyenesen a háttértárról.
Ilyen ritka esetet leszámítva átlag júzer nem fog észrevenni különbséget a Sata és NVMe között se.

Long-GOP kodeket meg egy HDD is kiszolgál úgy, hogy nem az fogja visszafogni a rendert.
Persze itt nagy bitrátánál (400 Mbps) már azért két külön HDD-re tenném a ki- és bemenetet.
Egy NAS-tól elvárnék ennyit, hogy onnan olvassa a 400 Mbps-et és írja is vissza a 20-30 Mbps-et. De nálam általában valós időnél lassúbb szokott lenni a render, szóval kb mindegy is. Intermediate meg nyilván helyi lemezen lenne, ha lenne. Ahogy a cache fájlok is (amiből mostanában renderelek). :)

[ Szerkesztve ]

(#26607) Teasüti válasza narumon (#26604) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez oké, de a piacon kapható NAS-ok nagy része még ekkora teljesítményt sem tud.
Ez szomorú és érthetetlen számomra.

(#26608) qnadam válasza _q (#26558) üzenetére


qnadam
veterán

az a7iii mellett az egyik erős érv volt, hogy tud két kártyára videót felvenni (az 5d3 csak fotózni tudott kettőre). dupla kártya, dupla akksi a markolatban, minden más mehet zsebbe :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26609) qnadam válasza plejik (#26423) üzenetére


qnadam
veterán

helló,

brinno, vagy valami rendesebb cctv cucc, de az már bonyolultabb úgy. szóval brinno :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26610) qnadam válasza Teasüti (#26551) üzenetére


qnadam
veterán

nem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26611) Tuninger válasza qnadam (#26608) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most a legfrissebb hackekkel tud két kártyára csak nem back2backben, hanem megosztva. (szóval nem duplázzuk hanem felezzük a biztonsági faktort :D) így 1920x2332 a max felbontás RAW-ban 24 fps mellett folyamatosan
Emiatt a videó miatt vett majdnem Taranis 5D mk III-mat, csak aztán végül győzött az EosR.

De talán már szembejött ez a vidi tavaly is.

(#26612) MrChris válasza Tuninger (#26611) üzenetére


MrChris
nagyúr

A többi vidi se gatya.
Taranis eosr-re nyergelt?

(#26613) taranis válasza MrChris (#26612) üzenetére


taranis
addikt

Van egy EOS R-em is, de csak LUT készítés meg casual családi fotók miatt, a fő gép továbbra is az X-T3. De még így az EOS R mellett is nézegetem az 5D3 hirdetéseket :)

colorizer.net

(#26614) qnadam válasza Tuninger (#26611) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem sejted, mikor fogok canont hekkelve raw-ba forgatni rendezvényen :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26615) qnadam


qnadam
veterán

közben még mindig erősen gondolkozom egy ultrazoomon a 24-105 art és a 70-200 f4is helyett, de a sony 24-240 minősége finoman szólva sem túl acélos, a tamron 28-200-tól viszont félek a stabi hiánya miatt.
és hogy nehezítse a dolgot, hardveraprón árulnak egy sonyt 168ért.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26616) Tuninger válasza qnadam (#26614) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pláne hogy 1 rendezvény 1 terra...

Vond elégedett a 28-200-zal úgy hogy csak IBIS-e van, pedig a G9 + 14-140 azért elkényeztette a dual IS-el..
Az mindenesetre biztos hogy én a 24-105 + 70-200-zat nem cserélném ultrazoomra még ennyire jóárasan se.

(#26617) qnadam válasza Tuninger (#26616) üzenetére


qnadam
veterán

emlékszem, de szinte ez a legszubjektívebb része, hogy pont az én kezemben pont milyen.
a 24-105 tök jó (bár kézből videózni egész nap nehéz, de ez nem válóok), és az mc11-gyel teljesen jól viselkedik, a 70-200-zal viszont nincs követő af, és nem követőben sem igazán megbízható, árban hasonló sony alternatívát meg nem találtam. a hosszú végén egy blendével kisebb fényerő pedig úgy érzem, hogy beleférne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26618) Tuninger válasza qnadam (#26617) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ja azt hittem mindkettő natív sony és két 350 ezres obit akarsz becserélni egy 170 ezresre :D

Inkább F2.8-ra kellene váltani mindkét témában, mert a "look" a minden :D

(#26619) narumon válasza Tuninger (#26605) üzenetére


narumon
őstag

Lassú itt mindig minden :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#26620) qnadam válasza Tuninger (#26618) üzenetére


qnadam
veterán

eddig se éreztem szűk keresztmetszetnek az f4-et, plusz van 35 meg 75 fix, ha a bokeh kell :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26621) qnadam válasza qnadam (#26620) üzenetére


qnadam
veterán

bár most körbebámészkodtam ebayen, szerencsés esetben 700 eur környékén már meg lehet lőni egy sony 70-200 f4-et. hasonló pénz a sony 24-105 is, ez a kettő pedig már nincs pénzben olyan messze a sigma 24-105 + canon f4 is + mc-11 árától.
a sigma 12-24 meg kapna egy olcsóbb adaptert az mc-11 helyett, annál úgyse kritikus a gyors af.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26622) _q válasza Tuninger (#26618) üzenetére


_q
addikt

Jók ezek az iróniák amiket írni szoktál és a vicces hogy mindig igaz, legalább is rám tuti :D

(#26623) MrChris válasza taranis (#26613) üzenetére


MrChris
nagyúr

Készítesz majd Canon színeket is a többire?

(#26624) qnadam


qnadam
veterán

asszem most lett sok a különböző tutorialokból. valaki mondjon egy jó workflow leírást plz, hlg+rec2020-ból sima pórias 709-re, hogy milyen lutokat, mit-hol-hogyan :D az se baj, ha aces is van a történetben, sőt. ja és ne videóban, azokat utálom.
köszi :)

szerk: gányolva valahogy megy nekem is, de akár meg is lehetne tanulni rendesen :K

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26625) kovsol válasza qnadam (#26624) üzenetére


kovsol
titán

Beállítod a kamerán belül, hogy eleve 709 -ben vegyen. Leggyorsabb workflow. :D

May the Force be with you!

(#26626) qnadam válasza kovsol (#26625) üzenetére


qnadam
veterán

ezt kellene szimulálni a már felvett anyagon úgy, hogy szép is legyen :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26627) nozs23 válasza qnadam (#26626) üzenetére


nozs23
addikt

Milyen szoftvert hasznalsz? Az uj FC-ban kb. egy kattintas mar emlekeim szerint. Aztan mehet ra a leeming lut (amihez kell az ETTR). Es kesz.

(#26628) qnadam válasza nozs23 (#26627) üzenetére


qnadam
veterán

resolve.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26629) MrChris válasza qnadam (#26624) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem értek hozzá, de van egy beállításom ami hasonlít a vlogosra. :D
1. node ACES Transform: aces ver 1.1, input transform rec.2020, output acescct
2. node grade; WB 80, cont:1.136, sat:64, midtone 0.08
3. node ACES Transform: aces ver 1.1, input acescct, transform rec.709.

Valamint van az arri-s beállítás. Itt. :D

Meg persze taranis csomagja.

(#26630) taranis válasza MrChris (#26623) üzenetére


taranis
addikt

Egyelőre Canon-Fuji oda vissza a cél, mert ez a két váz van csak. Ha működik, jöhet más is. Csak lassan haladok, már vagy fél éve megvan a Canon, de nem volt időm hozzákezdeni.

colorizer.net

(#26631) Tuninger válasza qnadam (#26628) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Reggel írom az én verziómat, csak nem tudtam ma már gép elé ülni screenshotot csinálni.

(#26632) Tuninger válasza Tuninger (#26631) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van rá sima ACES profile:

De messze nem olyan flexibilis mintha logot használsz, próbálgatta régebben a határait és érzékeny az expóra, ha rossz az expód nem fog szépen működni.

Nekem egyelőre a color space transform működik leghatékonyabban:

Ez után pedig beállítod a kontrasztot ízlés szerint.

Vagyis igazándiból csak egy REC2020 > REC709 transform kell.

Valahogy egyik sem ad olyan jó végeredményt mint az SLOG2-ből való feldolgozás, így én még nem váltottam HLG-re, valószínűleg még gyakorolni kell hozzá.

(#26633) Kukcaman válasza Tuninger (#26632) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem egyszer láttam már, hogy először a LOOK-ot rakják rá, aztán utána igazítják a többit, az miért van?

(#26634) Tuninger válasza Kukcaman (#26633) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Első a color corretion, vagyis a REC709 kép helyreállítása, utána jön a grade.

A node struktúra nálam:

Zajszűrés - (WB) - Color Space Transform - Kontraszt - szaturáció és utána grade

Youtubeon a legtöbben nekiesnek mint tót az anyjának is jólmeggrédelik a logot. Csak aztán megnézel egy valóban jó gradet és rájössz hogy vannak hibák. Nameg azért "híresen jók a canon színek" mert ott csak rádobod a kontraszt + szaturációt és kész. Nem igényel skillt. (colos space transformot...)

(#26635) hibavissza válasza Tuninger (#26634) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt az indító zajszűrést már korábban is írtad. Ezt kifejtenéd?
Én a feldolgozás végén látom, hogy mennyire lett zajos és az zavaró mócsing vagy még jól is áll. Másik, hogy a zajszűrés még mindig annyira ostoba módon van kódolva, hogy feleszi a gép erőforrásait. Zajszűrés után kirendereled a tovább feldolgozás előtt?

(#26636) Tuninger válasza hibavissza (#26635) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Aram K egy régi videójából tanultam

Magam is próbálgattam és szebb a végeredmény első node-os zajszűrésnél.
Természetesen az NR node-ot nem kapcsolom be addig amíg nem jutunk el a render szakaszig, mert továbbra is brutálisan megfogja a gépet.

(#26637) hibavissza válasza Tuninger (#26636) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi. Kipróbálom. Nekem mondjuk a banding nagyobb ellenségem. Mivel 10 bites panelen színezek sokszor még filmzajt teszek a már meglévőre :) A mócsing nem annyira látszik tabon, telón és tv-n. Monitoron feltűnő. Azon pedig lassan senki nem fogyaszt semmit.

Van a megtekintő eszközökről nyilvános statja a YT-nak? Én csak a szűkebb környezetemből indulok ki. Azt rögtön kiszúrják, ha csíkos az ég, de egy kis zajt meg sem látnak.

[ Szerkesztve ]

(#26638) Teasüti válasza hibavissza (#26635) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért akarsz zajt szűrni a log-on, mert ha át rakod 709-be és színezed meg kontrasztot pakolsz rá, akkor a zajt is kiemeled vele szépen. Ezért ad a zajszűrő jobb eredményt ha a nyers log-ra küldöd rá, mert ott még kis dinamikája van a zajnak és tisztábban dolgozik az algoritmus.

Viszont a kézikönyv szerint lehet a végén is szűrni, ez esetben (kézikönyv szerint) nem lesz olyan tiszta, viszont jobb lehet (feltételesen) a vonal élesség.

[ Szerkesztve ]

(#26639) qnadam válasza Tuninger (#26634) üzenetére


qnadam
veterán

Youtubeon a legtöbben nekiesnek mint tót az anyjának is jólmeggrédelik a logot. Csak aztán megnézel egy valóban jó gradet és rájössz hogy vannak hibák.

akkor már tudod, miért keresek egy szakmailag is jó leírást :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26640) qnadam válasza MrChris (#26629) üzenetére


qnadam
veterán

köszi :)
taranis csomagjai között sony hlg-t nem láttam, meg nem is vagyok benne biztos, hogy arra van szükségem, bár a demóvideók tényleg szépek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26641) taranis válasza qnadam (#26640) üzenetére


taranis
addikt

Igen, arra nincsen sajnos, meg ott mintha lenne többféle HLG, és talán testre is szabhatóak, az ilyesmire meg nem szeretek alapozni, mert jönnek a panaszok hogy szar a LUT, pedig csak rosszul volt beállítva. Ezért építek a logra, azt legalább nem lehet állítgatni, illetve a HLG is jó lehet, ha egy van belőle és nem tekergethető.

colorizer.net

(#26642) qnadam válasza Tuninger (#26632) üzenetére


qnadam
veterán

köszi!
egyelőre nekem a logikus út az, hogy a snittek kapnak egy lutot a media tabon, de ha az itt letölthető hlg - 709 lutot ha ráteszem, ijesztően világos lesz a minden is, és úgy általában nem tűnik normális dolognak, hogy mindenféle lut nélkül nézve jobban néz ki az anyag, mint így.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26643) taranis válasza qnadam (#26642) üzenetére


taranis
addikt

Apró észrevétel, egy jól expózott HLG általában sötét lesz, így ha a HLG viszonylag jól néz ki LUT nélkül, akkor túlexpós, és egy normál expozícióra építkező LUT-al túl világos lesz. Lehet, hogy elmondtam a nyilvánvalót, de hátha segít :)

colorizer.net

(#26644) qnadam válasza taranis (#26641) üzenetére


qnadam
veterán

igen, van hlg, hlg2, hlg3 is...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26645) Tuninger válasza qnadam (#26642) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Feltöltöd ezt a felvételt valahova hogy lehessen rajta próbálkozni?

(#26646) qnadam válasza taranis (#26643) üzenetére


qnadam
veterán

olvastam ezt is, de a saját (valószínűleg hiányos) logikám meg azt mondja, ha nem égetek ki semmit, nem nagyon lehet baj abból, ha jobbra exponálok. ezt valamelyest igazolja az is, hogy kevés fénynél nagy érzékenységgel aláexponált képre ha ráhúzom a lutot, mocsok zajos lesz.

egyébként úgy vettem fel, hogy a kijelzőre feltettem a gamma assistot, és naivan azt hittem, ha a felvett anyagra ráteszem a megfelelő lutot, akkor ugyanazt fogom látni, mint a kijelzőn.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26647) qnadam válasza Tuninger (#26645) üzenetére


qnadam
veterán

ehun. minimálisan nsfw :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26648) Tuninger válasza qnadam (#26646) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez csak LOG esetén igaz. A HLG-nek van egy aránylag lineáris és van egy LOG része:

Látszik hogy olyan 60%ig mennek együtt, vagyis kb a bőrszínig. Ha nagyon túlexponálod a HLG-t akkor már a lapos tartományba kerül a bőr és teljesen el fogja veszteni a tónusait 8 bit esetén.
Nem tartom kizártnak hogy 10 bitnél teljesen mindegy, mert ott megvan az info és vissza lehet húzni.

(#26649) qnadam válasza Tuninger (#26648) üzenetére


qnadam
veterán

jogos.
nagyon túlexponálva biztos nincs, gamma display assisttal szemre ment, zebra is volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26650) Tuninger válasza qnadam (#26647) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Thx. Nekem ez a sima ACES Profillal tökéletesnek tűnik.
IDT: REC2020 HLG (1000 nits)
ODT: REC709

Értelemszerűen az offsettel csökkentsd az expót.
És a titok: az összes HLG felvételen jobb klikk, "Clip Attributes", Data levels: Full

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.