Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) _q válasza Tuninger (#25449) üzenetére


_q
addikt

Köszi, nekem valamiért az A6400 ugrott be elsőre, de az nem budget annyira, jó hogy kérdeztem inkább. Hány aksi kellhet hozzá gyári + 3-4 utángyártott? Illetve fotóra milyen, mert arra is használva lenne, de az csak másodlagos. Ha az F4 sötét, akkor csak a tamron ajánlott rá, mert az F4 miatt pl esküvőre vagy ahol sötétebb van nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#25452) Tuninger válasza _q (#25451) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Fotóra ugyanaz mint a tobbi forgalomban lévő 6xxx, ugyanaz a szenzor.
Aksi ideje gyenge, egesz napos melora powerbank es 3-4 aksi.
Ha az f4 sötét akkor így járt mert 250be már nem fér bele egy fényerős obi is.
Ha a 17-70 f2.8ra gondolsz az önmagában 300 rongy.

(#25453) _q válasza Tuninger (#25452) üzenetére


_q
addikt

Akkor ezért szokták a fixeket venni az APS-C sony-hoz, mert olcsóbban kijön és nincs fényerős zoom olcsóbban?
Kérdés még az, hogy egy direkt videókamera nem lenne jobb? Én videókmarával senkit nem láttam manapság, nem tudom az objektívek miatt mennek jobban a fényképezők vagy más az oka?

(#25454) Kukcaman válasza hibavissza (#25447) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Hasonlít a handycam-hez.

(#25455) Teasüti válasza _q (#25453) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez jó kérdés. Gondolom a legjobb technikát most milc-ben kapni, meg hát a hibrid a menő. Videokamerából én csak két félét láttam eddig. A pici camcorder-t, meg a nagy vállról indíthatósat. A pici nyilván nem veszi fel a versenyt egy cserélhető obis géppel, a nagy meg túl nagy egy hibridhez képest. Létezik még másik form factor is? (Blackmagic Pocket :P )

(#25456) Tuninger válasza _q (#25453) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A videókamerák nem melegszenek túl, villám az af pazar az üzemidő, jó a mikrofon, akár van beépített ND, 20x zoom átfogás fényerős optikával.
És nincs DOF, mert ezeket a paramétereket 1/3" 1/4" méretű szenzorokkal lehet elérni. Ami meg nagyszenzoros, cserélhető obis (pl jvc ls300, sony fs5, canon c70) az egyből a7s3 árra ugrik.

(#25457) _q válasza Tuninger (#25456) üzenetére


_q
addikt

Köszi továbbítottam az infót.

(#25458) hibavissza


hibavissza
veterán

Jól tudom, hogy a Sony a73 nem tud szimultán két kártyára 4K-t menteni? Keresem az érveket 7C ellen. :DDD Ami tetszik: giro stabi, kihajtható kijelző, szemkövető fókusz videó alatt, diszkrétebb kinézet....

[ Szerkesztve ]

(#25459) nozs23 válasza hibavissza (#25458) üzenetére


nozs23
addikt

De, tud.

(#25460) Tuninger válasza hibavissza (#25458) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nézd meg Gerald videóját, minden különbséget elmond.
A gyro stabi és az af miatt még én is gondolkodtam váltáson de egy "gyengébb" vázhoz még rá kéne dobni, nameg A7c nincs használtan, így túl nagy az árkülönbség a használt a73 és az új a7c között.

Kovsol, az a6100 tudja a gyro stabit?. Tudom hogy nincs benne IBIS, de ha full kikapcsolt obistabival felveszel egy klippet és bedobod catalyst browse-ba, van e stabis opcio

(#25461) nozs23 válasza Tuninger (#25460) üzenetére


nozs23
addikt

Epp van nalam egy A7C :D es sok aprobb funkcios kulonbseg is van -menuben is- a III-hoz kepest. Az uj szinkezeles valoban eszreveheto (fotokon is, oda a narancsos bor). Bar gimbalon nem volt alkalmam kiprobalni, de elvileg -mivel ezen csak type C van mar- nem lovi ki az ibist hasznalatkor, mint a 7III.
Amugy az AF nem eg es fold azert, de a tracking meno, de szerintem ez is fotora jobb, nem kell af modot valtani, hogy trackelj, csak nyomvatartod a gombot. Ezustben gyomoru kis gep.

(#25462) Tuninger válasza nozs23 (#25461) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Becserélted az S5-öt? :P

(#25463) nozs23 válasza Tuninger (#25462) üzenetére


nozs23
addikt

Nem-nem. Csak par naprol van szo, de nagyon fasza kis gep. Szerintem az EVF sem olyan botrany, ahogy eloadjak, abban pozitivat csalodtam. IBIS pont olyan hatekonysagunak tunik, mint a 7III. Egyedul a single card huzas erthetetlen szamomra. Mondjuk videos szempontbol egy R6 is keptelen ket kartyara rogziteni, pedig az meg inkabb zsebbenyulos. Ezzel az AF rendszerrel a joystick sem hianyzott, sot az en felhasznalasomhoz -ezzel az AF szoftverrel- felesleges is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25464) vond


vond
MODERÁTOR

No, múlt szombaton letoltunk egy fullos esküvőt, most pénteken megyek egy másik egész naposra, jövő szombaton meg egy lájtosabbra. Közben meg már a filmszemlébe is hatszor belehaltam, és a TV-ben is áll a bál. Jó lenne már egy kicsit pihenni... :(

Ami a szombatot illeti: A G9 FullHD-je továbbra is tömör gyönyör, a színek (most már) pazarok, a kezelhetőséggel is meg vagyok elégedve, viszont az S5-ből örökölt csoda AF sokszor csak küzdött, mint disznó a jégen. :(( És most nem is feltétlen a lagziról beszélek, ahol alig van fény, hanem nappal, ráadásul kontrasztos témáknál is.

Továbbra sem értem, miért nem kezdenek ezzel valamit. Pedig amúgy tök jó kis rendszer lenne. Egész napra elég volt nekem a G9 + 12-35 II + Weebill S + Freewell ND 2-5 kombó, az esti, kevés fényes helyzeteknél sem éreztem olyan nagy hátrányát a kisebb szenzornak.

Viszont az autófókusszal továbbra sem tudok kibékülni. Vannak tök jó pillanatai, aztán máskor meg pulzál, keres, tologat, vagy akár totál elveszít mindent. Siralmasan megbízhatatlan, komolyan. :O És nagyon szomorú vagyok emiatt, mert amúgy meg tényleg szeretem ezt a szettet.

Itt is baszki, tök jól indul, aztán arc/szemfelismerés ide, csoda DFD algoritmus oda, csak belenyal abba a rohadt háttérbe, többször is, mert miért ne, igaz? :((( Közben meg végig rajta van a menya arcán a négyzet. Pfff...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25465) Teasüti válasza vond (#25464) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs mese, Sony/Fuji AF kell neked. Vagy manuál. Weebill S tudja húzni a G9-et focus-by-wire, nem? :)

Amúgy szerintem nyugodtan lépkedhetsz kétszer-háromszor gyorsabban is. Lee is szinte szalad a ninja papucsában. :DDD Erre majd én is figyelni akarok, hogy nem kell finomkodni a kameramozgásokkal. Sokkal egyenletesebb egy 60 fps lelassítva gyors tempóval és kézmozgással, mintha lassan próbálnád kitartani egyenes vonalú egyenletes mozgással.
AF mondjuk lehet nem fog tudni lépést tartani úgy, de így se megy neki, szóval kb mindegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25466) vond válasza Teasüti (#25465) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, tudja, csak követni nem lehet, hogy milyen tekerési sebességnél hogyan gyorsul az elektronika. Bár egy fokkal még így is jobb, mintha simán az obin pörgetném a fókuszgyűrűt.

Nem hiszem, hogy olyan nagy feladatnak kéne lennie lekövetni egy ilyen arcot, főleg verőfényes napsütésben, meg a kép közepén, ha már olyan hangzatosan tolják egyfolytában a pofánkba, hogy mennyire király a DFD, meg a Face Detect. * sokadik nagy virtuális tasli a Panának *
______________

Ez le van ám felére lassítva (50»25 fps), de sokszor nyomtam egyébként gyorsabban is. ;) Itt mondjuk nem egyenes vonalú egyenletes mozgás volt, megpróbáltam közben finoman használni a tilt tengelyt is. :B
______________

A színek szerintetek így rendben lesznek egy ilyen típusú videóhoz?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25467) Teasüti válasza vond (#25466) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jaah, nincs lineáris fókuszálás és kiszámíthatatlan a gyorsulás. El is felejtettem. Hát akkor marad a Fuji/Sony páros. ;]

Jah, látom a tilt-et. Azt joystick-ról húztad Lock módban vagy Follow módban voltál és kézzel?
Amúgy mi a fene van most a ZX Play-el telefonon? Weebill Lab-ot néztem vmelyik nap, de nem tud csatlakozni rendesen. Ugye nincs képátvitel, meg ilyenek, itt szeret kiakadni az alkalmazás ha véletlen nyomok neki egy felvétel gombot... De ami rosszabb, hogy nincs finomhangolás menü, vagy nem találom. Zhiyun Assist-ban legalább be tudtam állítani a szögsebességeket, de az az app meg már nem működik. :W

Ha a jövőben esetleg csinálnék még eskü videót, akkor az lesz az első dolgom, hogy kidobom ezt a szart és veszek egy rendes DJI gimbalt normális szoftverrel. :o

[ Szerkesztve ]

(#25468) vond válasza Teasüti (#25467) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kézzel szoktam dönteni (nyomva tartom az elől lévő gombot PF, vagy L módban), most is így csináltam. Néha egész érdekes felvételeket sikerül összehozni így, amikor kombinálok több féle mozgást. Főleg, ha van frankó előtér, meg háttér is, ami be tud mozdulni. :K

Amúgy engem is egyre jobban idegesít a kis Weebill S, főleg a szoftveres része. Jó, tudom, emlékszem, mennyibe kerül(t), de azért na, lehetne ilyenekre figyelni. Ha sokat fogom még használni, akkor előbb-utóbb szerintem én is nézek egy fokkal komolyabbat.

Fuji-n is olyan jó az AF, mint az újabb Sony-kon, Canon-okon? Ez nekem kicsit új. :U

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25469) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Voltam klippforgatáson 3 hete.
P. Johnny művészúrnak forgattuk a legújabb klippjét

A háttérinfók: A7 III HLG - REC2020 profil, Filmconvert postban.
Obi többnyire 28-75 F2.8, némi 17-28 f2.8, meg van benne 6 snitt amit én vettem állványról 85 1.8-cal.
Egy fotóstudioban volt 4 óránk kirakni a cuccot koncepció és forgatókönyv nélkül. A büdzsé: 45 ezer HUF :D (én freebe voltam mert kiváncsi voltam hogy zajlik egy ilyen)

Mindig mondom kedves barátomnak aki a klippet filmezte és vágta hogy a színvonala nagyságrendekkel van feljebb a bemutatni kívánt zene színvonalánál :D

A fényeket mi lőttük be, végre ki tudtam próbálni 1-2 olyan világítást amihez nekem nincs elegendő cuccom A low key kétoldalról világított az két Yongnuo YN-600 LED-el toltuk amik előtt egy fehér ernyő lágyította a fényt.
Johnny egyébként egy nagyon szerény ember és jó arc, látszik hogy csak meg akar élni valamiből. Hiába no, valaki vevő erre is, ami sz*r van, veréb is van.

Ami ezúttal engem is meglep az hogy hol van moire hol nincs, hol soft hol crisp... pedig végig 1080p 50fps-ban mentünk 0 sharpeninggel.

(#25470) MrChris válasza Tuninger (#25469) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ja, a kép lényegesen jobb mint a zene, még az is feltűnt, hogy az énekes úrnak nagyon elhaló, kifulladó hangja van, de ez már művészet. :D
Visszatérő jelenség/próbálkozás ez a cinemascope arány, ilyen szűk képnél csak ront rajta, több snittnél nekem nagyon zavaróan jön ki. Sokszor kilóg a tartalom és csak erősödik a szimpla kitakarás érzet. Marhára meg kell(ene) komponálni felvételkor és ilyen egyalakosnál valamivel ki is kellene tölteni a keletkező űrt... Vagy marad ez a skalpolás, csonkolás.
A basszusos képrázás jó, csak nekem következetlen, az első pár alkalommal nagyon magában történik, mintha valaki csak belerúgott volna a dollyba.

(#25471) nozs23 válasza vond (#25468) üzenetére


nozs23
addikt

Fuji-n is olyan jó az AF, mint az újabb Sony-kon, Canon-okon?

Nem. A Fujit foleg a regi obik nyomoritjak meg AF szempontbol, de van mar egy mareknyi, ami videoban is jol teljesit (pl. 2.8-as zoomok). Pont ezert jonnek majd a rendszerre a mark II uvegek valamikor. Amugy video AF funkciok teren is eleg limitaltak egyelore. Valahogy ebben a Sony/Canon paros merfoldekre lehagyta a konkuranciat. Szerintem ez igy is marad, a szenzorgyartas miatt mindig meglesz a lepeselony.

[ Szerkesztve ]

(#25472) qnadam válasza vond (#25468) üzenetére


qnadam
veterán

pénteken voltam esküvőn (durván szakmai feladat volt: két goprot tettem fel fixre, lagzi elején elindítottam, végén leállítottam, nyersanyagot átadtam :D ), ott láttam egy x-t30-at működés közben, elég ügyesen állt rá az arcokra meg szemekre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25473) Teasüti válasza Tuninger (#25469) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindig mondom kedves barátomnak aki a klippet filmezte és vágta hogy a színvonala nagyságrendekkel van feljebb a bemutatni kívánt zene színvonalánál :D

Lenémítva egész élvezhető a videó. ;]

50 fps-hez kellett a hangot hogy szinkronizálni? Volt lassítás vhol? :D

A szemüvegben tükröződő ernyőt nem tudom nem észrevenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#25474) nozs23


nozs23
addikt

Új pletykák szerint phase detect lesz GH6-ban. ;] [link]
Már egy 53 feliratkozóval rendelkező youtuber is ezt mondja.

[ Szerkesztve ]

(#25475) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

ismerős kérdését tolmácsolom ide, építész. az érdekelné, hogy milyen büdzsével kell számolni akkor, ha megközelítőleg öt perces videót kellene forgatni egy épület bemutatásáról, tegyük fel múzeum, templom, hasonló témakörök kapcsán. drónról nincsen szó, amolyan bemutatóvideó, aminek a vége tehát egy öt perces ismeretterjesztő anyag. esetleg érdekelné az is, hogy az ár hogyan mozog abban az esetben, ha van storyboard és hogyan akkor, ha a rábízza a teljes munkafolyamatot az opertőrre / gárdára. csak megközelítő ár érdekelné, hogy mégis hogyan mennek ezek manapság. nekem személy szerint gőzöm sincsen

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25476) _q válasza Tuninger (#25469) üzenetére


_q
addikt

Ezeknél a videóklippeknél a vágásban van bármi koncepció? Nekem mindig az az érzésem, hogy random egymás mögé teszik a snitteket, ennél a videónál meg csak még jobban megerősíti és nem bántásból, tényleg érdekel.

(#25477) vond válasza Agostino (#25475) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem ez nagyon képlékeny, sok tényezős dolog.

Kérdezd meg esetleg madgie-t. Ő jut eszembe hirtelen az ingatlan videózással kapcsolatban. (Remélem, nem rúg valagba, amiért ezt tanácsoltam.) :D

nozs23: Baba. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25478) Teasüti válasza Agostino (#25475) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen munkánál előtte érdemes tisztázni, hogy kereskedelmi célú lesz az anyag, vagy saját használatra kell? Mert az árak hirtelen hatványozódni kezdenek, amint mondjuk adásba kerül egy ilyen videó vagy reklámkampány lesz, stb.
Meg szerződéses megbízás lenne-e, az azzal járó biztosítások, engedélyek, jogdíjak, stb. meglétével? Vagy egy amolyan "garázs projekt" és ahogy esik úgy puffan? :)
Mert nagyon nagy különbség lehet két megbízott között, akik közül az egyik rendelkezik mindennel is és intéz mindent és mondjuk egy diák között, aki szabadidejében videózgat és semmire sincs felkészülve üzleti szempontból, nem számlaképes, stb...

[ Szerkesztve ]

(#25479) Agostino válasza vond (#25477) üzenetére


Agostino
addikt

nem ingatlan lenne, inkább szakmai lenne az anyag, bár végső soron anyag-anyag : )) tudom, hogy nagyon képlékeny az ár, csak úgy kb. jópofa lenne tudni. száz, kétszáz, háromszázezer forint?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25480) qnadam válasza Teasüti (#25473) üzenetére


qnadam
veterán

50 fps-hez kellett a hangot hogy szinkronizálni?

hogy mi? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25481) Tuninger válasza MrChris (#25470) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig ez a videós még messze a legjobb akit ismerek ami a 2,35:1-es komponálást illeti, itt most a kapkodás miatt nem figyelt annyira szerintem sem.

#25473Teasüti:
Nem kellett hangot syncelni, ilyen gyors vágásoknál egyébként sem számítana a csúszás. Egyetlen lassítást vettem én benne észre, de a safety miatt ment az 50fps, hogy biztosan elég legyen az anyag. Nem tudtuk meddig jutunk 4 óra alatt. A szemüveges tükröződés nálam vegyes érzés, amikor meg lehet mondani mi tükröződik akkor nem néz ki jól, de csak a fehér meg jó.

#25476_q: hát nálunk nem volt koncepció, felvettük 6-7 különböző helyen ugyanazt, aztán össze lett fésülve hogy dinamikusnak tűnjön.

#25475Agostino:
Számoljon óradíjjal. ott tölt egy fél napot legalább, vág 2-3 órát minimum. Ha óránként 15 ezer forintra lövünk akkor 6 óra ott + 3 vágás az 9x15 = 135 ezer. Ha nem egy operatőr van, vissza kell menni, újra kell vágni, bérelni kell eszközt az emel az áron, vagy bele kell kalkulálni. Mindig lesz olyan aki megcsinálja 50ért. és lesz olyan aki 500 alatt meg sem mozdul, azt kell eldönteni neki mennyiért éri meg a belefektetett munka.

[ Szerkesztve ]

(#25482) MrChris válasza nozs23 (#25474) üzenetére


MrChris
nagyúr

53? Az már komolyan hiteles! :DDD Puding próbája... lesz, hogy videónál hogyan, milyen szinten, esetleg krolátozással fog működni a Pana PD. PD mellett is előnyben lehet részesíteni a hátteret.;] :DDD

(#25483) _q válasza Tuninger (#25481) üzenetére


_q
addikt

Ahhoz képest, hogy nem sok idő volt szerintem kihoztátok amit lehetett. Egyáltalán nem tűnik úgy, hogy kezdő videóklippes csapat csinálta volna, sőt volt eszköz bőven.

Videóklippnél nem tudom a rutinosabbak valami alapján rakják-e össze a timeline-t vagy csak úgy random, hogy jól nézzen ki. Saját verziót nem vágsz belőle?

(#25484) Tuninger válasza _q (#25483) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, nekem csak a saját géppel készült klippek vannak meg, én végig állványról mentem 85 1.8cal. De ha akarnék se tudnék jobbat ennél, ennyi volt az anyagban.
Nameg úgyis vágnom kell a 2 héttel ezelőtti esküvőt, szóval dolgom az van :D

(#25485) kovsol válasza Tuninger (#25460) üzenetére


kovsol
titán

a6100 nem tud ilyent.

May the Force be with you!

(#25486) Teasüti válasza qnadam (#25480) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez történik ha nem olvasod vissza amit átírtál. :D

(#25487) Tuninger válasza _q (#25483) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha érdekel GoPro-val próbáltam felvenni egy kis BTS-t abból itt egy részlet

(#25488) Kukcaman válasza Tuninger (#25469) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Gratula. Szép munka.
Nem tűnt fel, hogy 50fps, semmit nem akadozik, amiért mindig kivagyok :D Hanyas fps timeline?
Ahol gitározós, napszemüveg nélküli a johnny, ott furcsa a fény.

A zenét szidjátok, de az ilyen és ehhez hasonló nótákat hallotok a rádiókban is :D Dallamos és egyszerű a szöveg.

#25470MrChris
Nekem meg pont a "lecsonkolt" szűk kép szokott tetszeni :D Nem kell mindig mindent látni. Van egy hobbi fényképész barátom, ő pedig egy képbe mindent bele akar süriteni, akármiről is legyen szó.

(#25489) Tuninger válasza Kukcaman (#25488) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

25 fps a timeline és 1/100 a shutter. De az a tapasztalatom hogy csak gyorsabb mozgásoknál látványos a különbség az 1/50 és az 1/100 között.

Persze van ellenpélda, egy kedves ismerősöm lőtte az Aston Martin aktuális promo videóját. Ő nem biztonsági játékos, 24 fps 1/50, szinte mindig és olyan anyagokat tol hogy az arcom leteszem. Ami vicc hogy egy A7r2-vel tolja (jó nem vicc, én győztem meg róla 2 hónap kemény munkával)
Most épp dilemmában van, kaphat támogatást és kérdés A7s III vagy BMPCC6K irányba menjen e. Sony fele tolom...

(#25490) qnadam válasza Tuninger (#25489) üzenetére


qnadam
veterán

ha sony, és nem akar fotózni, akkor inkább fx3-at vennék (xlr bejáratok, aktív hűtés), viszont raw-t csak külső rögzítővel tud. a blackmagicben viszont van nd, tud közvetlenül ssd-re rögzíteni raw-t, azon is van xlr, esetleg szempont lehet az is, hogy multicam környezetben ccu-val vezérelhető. meg ugye az egyik ff, a másik s35, és mindkettő mellett vannak erős érvek, ezt is végig kell gondolni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25491) _q válasza Tuninger (#25487) üzenetére


_q
addikt

Ez nehéz basszus, még ha csak látszólag előre-hátra mozgás van csak :D köszi, azért így mindjárt más. Egy helyben ül vagy épp áll, tényleg nem sok mindent lehet kihozni, de azt sikerült az átmenetekkel és vágásokkal megoldani.

#25489Tuninger
Ő az aki fotó miatt váltott RII-re, most még is videózik? Azért ez az RII elég jó szerintem videóra is. Igaz nincs gyors mozgás de az AF jó, 1080p se rosszabb szerintem mint az A7III-nak. Saját maga színezte?

(#25492) Tuninger válasza _q (#25491) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

hát az úriembernek nagyon gyorsan változik az élete... fotósnak vették fel egy céghez, és néha videót is kell csinálni, aztán úgy hozta a sors hogy havi 2-3 videó elvárt. Csak amit ő letol az 150k / videó és neki havi 150k-val szúrják ki a szemét... na mindegy, ne menjünk bele, most kezd tárgyalni az astonnal és az arrival komolyabban, remélem jó sül ki belőle...

qnadam: amire neki kell, az S3 a tökéletes választás. De előbb kapja meg a lóvét hogy elkölthesse...

(#25493) Kukcaman válasza Tuninger (#25489) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi... Szép sima felvételek.
Van benne pár hiba az Astonosba :D :D :D viszont tetszik a kivitelezés :K Mennyi idő alatt hozta össze az elejétől a végéig? Lehet tudni?
Hogy kezdődik egy ilyen tárgyalás? Mármint miből következik? Látták ezt a videóját és ennyi?

(#25494) Teasüti válasza Tuninger (#25489) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért szerintem ilyet te is meg itt a többség is le tudna rakni az asztalra, ha adott hozzá minden. :)
Emlékszem te konkrétan csináltál is hasonló cinematic felvételeket, GoPro-val is.

(#25495) Tuninger válasza Teasüti (#25494) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Csak nem kapsz meg puszira egy 80 millás autót, az a baj :P
Szívesen megnézném ahogy mindenki kihozza a saját / haver verdájából a maximumot egy autós broll keretein belül.

(#25496) Kukcaman válasza Teasüti (#25494) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ezt már sokszor hallottam, hogy "ilyet én/bárki meg tud csinálni " - ha már látja az ember a végeredményt, akkor könnyű lenne ugyanazt és ugyanúgy felvenni, és egymás után rakni a jeleneteket. Még az ilyen egyszerűnek tűnő jeleneteket is eléggé át kell gondolni, hogy bele kerüljenek és mi legyen utána.
A kocsi motor hangja - ami lemaradt az elején ;] - v8 vagy diesel se mindegy.

(#25497) nozs23


nozs23
addikt

S1, S5 is megkapta a Blackmagic RAW-t ([link]).

(#25498) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, biztos ezerszer volt már téma, de azért megkérdezem, hogy variálható ND szűrőből mi az ajánlott márka/típus mondjuk 25k környékén? 2-5 stoppos megfelelő lenne nekem szerintem. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#25499) kovsol válasza sarasota123 (#25498) üzenetére


kovsol
titán

Freewell ND 2-5 -ről én jókat olvastam, és ha minden igaz itt Vond is azt használja.
Mondjuk 25k nál magasabb az ára némileg.

May the Force be with you!

(#25500) nozs23 válasza kovsol (#25499) üzenetére


nozs23
addikt

+1, nekem is az van. Én az alá nem adnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.