Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25301) _q válasza kovsol (#25299) üzenetére


_q
addikt

Ja igen azt nem írtam, MILC az ördögtől való. Főleg Nikon vonalon egy MILC se volt csak néhány APSC, amire volt aki azt hitte az már MILC. Mert MILC=APSC, Full Frame=DSLR, MFT meg nem is létezik, hanem a következő lépcső a Bridge. Amúgy a többség d750-et használt, ami persze jó fotóra, főleg sportra, amire használták. Canonnál már megjelentek az APS-C MILC-esek, de a többség ott is DSLR-t használt.

[ Szerkesztve ]

(#25302) vond válasza MrChris (#25282) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, felraktam én is a frissítést mind a G9-re, mind a 12-35 II-re. :)

A piros felvétel keret szupi, be is állítottam, meg a frame markert is 2.35:1-re.

Az AF-et viszont nem tudom eldönteni, hogy jobb lett, vagy rosszabb. Diplomatikusan annyit mondanék, hogy lehet, hogy valamicskét javult, de ugyanolyan megbízhatatlan. :((( Teszteltem pár percig magamon, és hát... Statikus képnél a pulzálás mintha csöppet kevesebb lenne, de ha már picit megmozdítom a fejem, úgy elkezdi tologatni előre-hátra, mintha muszáj lenne. Plusz egyszer totál el is vesztette az arcomat. Pedig ennél ideálisabb körülményeket nem tudok neki biztosítani. Szóval nesze semmi AF fejlesztés, fogd meg jól. :(

Milyen video capture stick-re gondolsz? A pár dolláros, kínai HDMI»USB vacakra? Azóta se használtam. Fos a képminőség, de nagyon. A céges Elgato Camlink 4K-n és Blackmagic Design Intensity Shuttle-n látom, hogy milyennek kéne lennie, ez köszönő viszonyban sincs velük.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25303) Teasüti válasza _q (#25301) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igazi kérdés inkább az, hogy ezek az emberek hivatásosak? Ebből élnek, csak kell a papír?

(#25304) _q válasza Teasüti (#25303) üzenetére


_q
addikt

Legtöbbjük nem ebből élt, de céljuk a másodállás. Kb. 25%-a már előtte is fotózott, látszott rajtuk értenek is hozzá és csak a papír kellett nekik. 50% felhozta magát arra a szintre, amit kb a netes anyagokkal is el lehet érni és az alapokat legalább tudták a végére, erre már lehet simán építeni és eltudom képzelni, hogy másodállásban foglalkozzanak vele, de sok ismeretlen rész maradt nekik is még. Maradék 25%-ból nem tudom elképzelni, hogy egyhamar hobbinál tovább fognak lépni, kb a "tanuljunk fotózni facebook" csoport szintjén ragadtak. Ők azok, akik azt hitték, hogy majd itt megtanulnak fotózni, de a végére szidták az egészet és rájöttek, hogy ez nem arról szól, hiába arról kellene. Összességében vegyes a tapasztalat, mindenképpen nyomós érv volt sokaknak az OKJ képzés megszünése.

(#25305) theporcupine válasza Tuninger (#25300) üzenetére


theporcupine
tag

Nem tudom, családban/cégben van egy Canon 40D, amire ránéztem egyszer, de nem is volt soha ezen kívül a kezemben tükrös gép. Azt is csak hallomásból tudom, hogy komolyabban videózni ML kellett.

Nálunk tanfolyamon, akiket láttam, kb. hasonló arányok vannak, láttam egy Sonyt, két Panát velem együtt, a másik egy S5, a többi Canon/Nikon.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25306) theporcupine válasza _q (#25304) üzenetére


theporcupine
tag

OKJ-re meg csak a papír miatt megy mindenki. Hallottam sztorikat más szakmában papírt adó szakképzések színvonaláról. Vicc. Ehhez képest a fotóson még egész sok dolgot tanítanak.
Vicces, hogy mekkora különbség van az első órán "milyen gépet vegyek" kérdéssel induló emberke és a már xy photographys már feketén pénzért dolgozók között. De legalább a fotótörténet kb. egyformán nehéz mind a kettőnek. :)

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25307) qnadam válasza _q (#25301) üzenetére


qnadam
veterán

ezt a bridge dolgot olyan jó lenne már elfelejteni, amit az emberek bridge-nek neveznek, azok sima nagyzoomos kompaktok, tényleges bridge (kompakt gép nagy érzékelővel) nincs sok. de a sok magát hozzáértőnek képzelő minden ilyen kérdésénél ott nyáladzik, hogy briiidddddzset kell venni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25308) qnadam válasza MrChris (#25282) üzenetére


qnadam
veterán

nemrég vettem egy ilyet, teljesen jól működik, bár 4k-val még nem próbáltam. valószínűleg hatalmas igényű dolgokra nem jó, mert nem tömörítetlen mint az bm intensity, de streamelni szerintem tök oké. majd egyszer összehasonlítom őket rendesen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25309) MrChris


MrChris
nagyúr

DR-ban a Timeline formatot meg lehet utólag változtatni? Egyszer csak észrevettem, hogy 24fps-n áll, pedig 25-ösek a clippek, fogalmam sincs hogyan lehetett ez és most szürke. :F

qnadam: Na arra kíváncsi vagyok, olyan filléresek lettek ezek a cuccok. Most azt a korábbi kicsit próbálgatom, telefonra rögzítettem és meglepően jó. Majd teszek fel anyagot.

Amit vettél azt írja: "Support video format: 8/10/12bit Deep color" gyanítom csak bemenetre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#25310) Tuninger válasza MrChris (#25309) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos hivatalosan nem lehet.

Nem hivatalosan:
1. edit fülön jelöld ki a teljes vágott anyagot a timelineon, ctrl + C
2. töröld ki a media poolban található "Timeline 1" klippet
3. változtasd meg a project settingsben az immár módosítható képkocka számot
4. hozz létre új timelinet
5. ctrl + V

Sajnos nem lesz tökéletes, simán elcsúszhatnak a 24p timelineon összepakolt hangok, de a klippek rendben lesznek.

(#25311) MrChris válasza Tuninger (#25310) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, holnap megpróbálom. Azt nem értem hogyan történhetett, eddig még nem volt ilyen.
De vajon miért nem engedi? Vegas ezen nem problémázott, nagyon rugalmasan kezeli hiba nélkül minden el és vissza állítható.

(#25312) Tuninger válasza MrChris (#25311) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a userek szerintem a 12,5 óta sírnak emiatt amióta lehet rendesen vágni resolveban, és máig nincs javítva. fene se érti. FCPX is okosan kezeli és nincs semmiféle szinkron probléma.

(#25313) Teasüti válasza qnadam (#25307) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem meddő vita. Amíg a gyártó maga is bridge-nek nevezi ezt a kategóriát, addig felesleges ezen fennakadni.

#25311MrChris
A legelső importált fájlnál felajánlja a lehetőséget, hogy válts fps-t ha nem egyezik a videó a projekt beállításokkal. Amúgy jó gyakorlat, hogy új projektél a beállításokat nyitod meg legelőször.

Egyébként a miért nem engedi kérdésre is van válasz vhol a kézikönyvben, tök logikus indok is van rá, de régen volt és ha agyonütnek se emlékszem rá. Ellenben Blackmagic iszonyú munkát fektet a kézikönyveibe, érdemes forgatni ha vmi nem tiszta. :K

[ Szerkesztve ]

(#25314) Teasüti válasza vond (#25249) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wireless Go 2 bemenetének utána néztem.
-20 dBV-ig, vagyis 0,1V RMS-ig használható a mikrofon bemenet rajta. Ez elég jó szerintem, a konzumer kategóriájú vonal szint -10 dBV-n van, szóval egy mittomén mp3 lejátszót akár közvetlen rá lehetne dugni, persze ha 10 dB-t leveszel a hangerőből.
Elvileg egy ehhez hasonló szint illesztővel áthidalható a vonal szintű jel a mikrofon bemenetre. :K
Persze a hangminőség nem lesz tökéletes, a csillapítás és újra erősítés miatt, de beszédhangra egy kihangosított rendezvényen szerintem megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#25315) Tuninger válasza Teasüti (#25314) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

6 vagy 12dB-s jack csillapítót tudnál linkelni? Én nem találok.
Van egy Agptech lavmikim és túlvezérli a wireless go-t. Mondjuk valszeg olcsobb lenne venni egy másik mikit mert ez 14 eur volt

(#25316) Teasüti válasza Tuninger (#25315) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez asszem -16.

Ennél kisebbet nem találtam, max potencióméterrel.

Ennél olcsóbb megoldás, ha építesz egyet. Az megvan gombokért. Viszont elektronika mint hobbi nem árt hozzá. :D

Lav az sokat dob rajta? Én csak a Go beépített mikijét tervezem használni.

Amúgy a vevőn állítva a gain-t az csak a kapott jelet hangosítja, nem? Nem az adón lévő erősítést szabályozza gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#25317) Tuninger válasza Teasüti (#25316) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az adó mikije kifogástalan, csak "nem szép" ha látszik a kis kocka a felvételen. Bár nálam sokkal profibbak sem foglalkoznak vele. Annyival kényelmesebb úgy használni mint lavval hogy szerintem mindig meztelenül (vagy deadcattel :P) fogom én is használni.
A gain a vevőből kitolt jel szintjét változtatja, de itt az adó bemenete vezérlődik túl az olcsó lavot használva. Ha lenne filléres megoldás, vennék párszáz forintért kábelt csak hogy legyen elegáns opció interjúhoz

(#25318) Teasüti válasza Tuninger (#25317) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kérdezz rá a hobby elektronika topikban! :)
Ha vki látott már kész polcról levehető terméket, tudni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#25319) qnadam válasza Tuninger (#25317) üzenetére


qnadam
veterán

plusz vannak ruhák, amikre a kicsi kockát gyakorlatilag nem lehet normálisan feltenni, mert elhúzza mindenfelé. de az esetek nagy részében ha a ruha belső oldalára kerül, és a csipesz kívülre, akkor egész kevéssé zavaró.

mondjuk a kifogástalan hangminőség relatív, sajnos egyszer kölcsönkaptam egy sennheiser mke2 gold csipit, és a meló egyik felét azzal, másik felét a saját sonymmal vettem fel. nem esett jól az összehasonlítás :) mondjuk az a mikrofon magában többe kerül, mint a go 2 :D
de a maga szintjén a rode is teljesen rendben van, max kell egy kis eq rá.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25320) MrChris válasza vond (#25302) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pár dolláros, most 7-t látom. :D Nálam a kép minőségével nincs gond (a programban a képjellemzőket el kell állítgatni, mert az alapértelmezett sötét és túlkontrasztos), telefonra kötve és azon rögzítve, majd visszanézve PC-n kiváló a kép, telefonon akadós. FHD-ban 25/30-tud, HD-ban 60/50/30, 25 nincs, pedig ez a Pro program :DDD . Ami a 'baj' hogy keresőként használva, (meg gondolom streamnél) már egyenetlenül érkeznek a képek. A rögzítettet még próbálom, eddig jónak tűnt, bár az MPCHC-n játszva az EKG görbéje kicsivel nagyobbat ugrál mint a Pana saját videójával. Majd rakok fel szemléltetőt.

[ Szerkesztve ]

(#25321) Tuninger válasza qnadam (#25319) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én most még örülök hogy nem hallom a különbséget, pontosabban nem volt dolgom igazán jó cuccal, mert az audio is tud annyiba kerülni mint a video... és azt már nem akarnám megfinanszírozni :D

Így is van egy Takstar 598 "puskamikim" 10 ezerért, egy Rode Stereo Videomic pro 40 ezerért, egy lavmic 4500ért és egy rode wireless go pofátlan áron. Vagyis a fontosabb szituációk lefedve, többet nem akarok audiora költeni, mert az is feneketlen kút.

(#25322) Kukcaman válasza Tuninger (#25286) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igen, még G80 van :D Jövő hónapban lesz az első bevetése.
FF szerintem nem lesz, az a milliánerek sportja :))

Amúgy érdekes, hogy mostanában sokkal jobb footage-ket vagdosok, viszont ugyanaz a régi berögződések megmaradtak. Ugyan még nem értem el az A7SIII szinezéséhez, de majd meglátjuk mi lesz belőle

(#25323) hito


hito
nagyúr

Vettem egy Zhiyun Crane M2 gimbalt. Csak ajánlani tudom kisebb kamerákhoz. Elképesztő jó cucc. Fontos volt a méret, hogy táskába is beférjen, helyet hagyva másnak is.Ebben a méretben lett volna jobb? Remélem nem kerülte el a figyelmem valami jobb ár/érték arányú darab.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25324) MrChris válasza Teasüti (#25313) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megcsináltam amit Tuninger írt és hibátlannak tűnik.

(#25325) qnadam


qnadam
veterán

ha esetleg valakit érint/érdekel: a xiaomi mijia 4k kamera kibír egy kisebb zivatart úgy is, hogy nincs vízálló tokban :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25326) MrChris válasza qnadam (#25308) üzenetére


MrChris
nagyúr

& vond, meg akit érdekel, csináltam néhány snittet hazafelé G9-re kötött mobiltelefonnal HDMI capture kártya segítségével. A brightness és contrast a capture appban még mindig nincs jól belőve, azt korrigálnom kellett, hogy ne legyen zavaró a különbség, meg az egész nagyon kutyafuttában volt. Ami a probléma, hogy időnként elkezd laggolni az élőkép és ez a felvételen úgy jelenik meg, hogy dupla vagy tripla lesz néhány képkocka. A Resolve-n áthajtva talán még több ilyen keletkezik, mert az utolsó MolBubis snitt teljesen szétesett, míg az eredeti nem ennyire darabol. Egyenlőre úgy látom, hogy többször lesz laggos egy felvétel mint nem.
Eddig autókat nem videózta, egészen jó a G9 rolling shutter-e.
Youtube-n számomra újdonság, hogy feltöltés után közzétehető, de jelzi (elég sokáig), hogy még csak az SD anyag állrendelkezésre.
Panasonic G9 - Samsung A40, HDMI to USB Video Capture

Az a 4K HDMI Video Capture Card USB3.0 nem laggol?

(#25327) vond válasza MrChris (#25326) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez melyik stick? Én ebből vettem az USB3-as verziót, de botrány a képminősége a G9 eredetihez képest. Lehet, hogy nem jó programmal néztem? Abból melyiket használod?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25328) MrChris válasza vond (#25327) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ott van a videóban, pont olyan mint amilyet linkeltél. Szerintem nem jó programmal használtad. Nálam csak egy progival futott a telefonon USB Camera Pro az ingyenes kevésbé ment flottul. Aztat nemtom, hogy tud e darabolás mentesen működni. Számgéppel is ki kéne próbálnom.

(#25329) MrChris válasza vond (#25327) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az jutott még eszembe, hogy kevés neki az USB2 port, rátettem a USB3-ra számítógépen az OBS programra, de ugyan úgy laggolgat. A rendes képhez konfigurálni kell a videó bemeneti eszközt, mert alapértelmezetten rossz. Ha ez meg van akkor kiváló a kép, de a lagg miatt használhatatlan. :DDD Talán a qnadam által linkelt adapter már nem csinálja ezt...
Újra megnéztem a Lumix webcam szoftverrel közvetlen összekapcsolva, de az tényleg csak webkamerát csinál belőle.

(#25330) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Két érdekesség a GH6 szenzorát illetően:
Maga a szenzor tud 20Mp felbontáson 120 képkockát.
Van rajta PDAF.
szerk: és a max iso az 25600

[ Szerkesztve ]

(#25331) Teasüti válasza Tuninger (#25330) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindezt 12 biten? Kérdés a Pana mennyire fogja lerontani. :P

(#25332) Tuninger válasza Teasüti (#25331) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az összes váz 12 biten olvas ki videónál a consumerek közül.
A GH5 / G9 szenzora, ennek elődje 20Mp 60 fps-sel 12 bittel.

Mivel kezdik kitolni az összes consumer high end vázra a raw outputot, valószínűleg itt is meglesz. Aki anno beruházott egy Ninja V-re az egészen időtálló beruházást tett.

A Hero 9 szenzora ami durva. 24Mp, 60 fps simán menne, de nincs alá processzor... De sebaj, a következő 3 goproban is ez a szenzor lesz, majd felnőnek hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#25333) vond válasza Tuninger (#25330) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 10 bit 4K120-at meghagyják a GH6II-be, PDAF meg soha nem is lesz. :D

Nem értem, ha ilyeneket tud, akkor minek rontják le? Főleg, amikor már el is húz a konkurencia. Azt a 2640×1318 ~470fps-t is miért nem lehet felhasználni pl. egy 240-es, vagy majdnem 480-as FullHD-hez? :F

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25334) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Kész is van a jaguáros videó :))
Mutatom is a botrányos verziót, mikor már sokat nézem a monitort. A színek pedig ilyenek lesznek.
Itt meg a szolid verzió: [link]

(#25335) MrChris válasza Tuninger (#25332) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szvsz Pana marad DFD-n, az Olympus pedig használja a PDAF-t, de szerintem ez még semmi jóra, rosszra nem garancia.

(#25336) Tuninger válasza vond (#25333) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a 4K 120 az már confirmed spec a GH6nál, a 1080-ról nincs info, de 240 borítékolható.
A GH5-nél sem volt lerontás, fotó módban ott a 20Mp 60 fps, igaz hang nélkül.
A 12 bit pedig a szenzorról lejövő RAW, az teljesen kifogástalan 10 bit logban.

(#25337) _q válasza Kukcaman (#25334) üzenetére


_q
addikt

Az elején mikor a TMS felirat van miért ferde a horizont? Nekem a szolid verzió jobban tetszik, de a vége kicsit mint ha el lenne nyújtva.

(#25338) Kukcaman válasza _q (#25337) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Mert nem figyeltem a horizontra, csak a zsaru hatásra.
Írtam a másik verzió hogyanját :D
A vége csak szép volt és maszkolgatásos majomkodás :D Szóval jól látod.

(#25339) _q válasza Kukcaman (#25338) üzenetére


_q
addikt

Nem tudom a profik hogy csinálják, csak a görbéket nézik? Nekem is elég hamar összefolynak a színek és már a végén azt se tetszik ami előtte igen. Amúgy nekem tetszik, tök jó lett..

(#25340) Kukcaman válasza _q (#25339) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Franc tudja, hogy csinálják. Kell valami tanfolyam, mert ez nem állapot :))
Meg nem szabad sokáig nézni :DD
Köszi.

(#25341) qnadam válasza _q (#25339) üzenetére


qnadam
veterán

természetesen a képet is nézik :)
érdemes rendszeresen visszanézni valami referenciára, ami hasonlít arra, amit el szeretnél érni, az segít visszatalálni, ha már nagyon eltévedtél az erdőben. egyébkén ez hangban is sokat segíthet, ha pl zenét kever az ember.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25342) Teasüti válasza _q (#25339) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez nem lehet a környezeti fény változása esetleg?
Mondjuk természetes fényben délután leülsz a monitor elé, majd közben lesz két durva változás fényességben és fehéregyensúlyban egy naplementén át az éjszakáig, majd kapcsolsz egy 3500K-s mesterséges fényt a szobában és köze nincs a látottaknak a délutáni verzióhoz képest? :D

Nálam nem szokott lenni efféle "fáradás", max a betűk folynak már össze. Mondjuk ha én színezek, akkor sötétítő függöny behúz és D65 mód a ledes izzókon.

[ Szerkesztve ]

(#25343) qnadam válasza Teasüti (#25342) üzenetére


qnadam
veterán

stúdióban nem véletlen a sötétítés, fix világítás, szürke fal :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25344) MrChris


MrChris
nagyúr

Amikor a sekély dof már elvesz a látványból. :D

(#25345) Tuninger válasza MrChris (#25344) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig egyébként nagyon királyul néz ki, csak a storyt nem szolgálja, meg az operatőr folyamatosan küzd hogy meg tudja mutatni a lényeget.
Érzetre 50 1.4 lehetett nyitva.

(#25346) vond válasza MrChris (#25344) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pfúúúdeszar. Pedig amúgy jó is lehetne. Éreznie kéne, hogy rekeszeljen, ez elég gáz így.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25347) kovsol válasza vond (#25346) üzenetére


kovsol
titán

Sony facebook csoportban is van az a réteg aki elvből nem rekeszel soha, mert nem azért vette a drága objektívet.
Emlékszem egyik expon mikor meglátta az egyik ilyen márkatárs, hogy nem teljesen nyitva nyomtam meg lettem szólva. :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25348) MrChris válasza Tuninger (#25345) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az első videók még mobillal készültek, aztán lépegetett feljebb, most a bokémonszter fázisnál tart a fejlődésben. :D Idővel biztosan rájön, hogy ez így nem mindig jó. Az érdeklődő szívesen nézegetné mi is van még ott körülötte, de így kevés az esély rá.

vond: nem aggódok, biztosan változtatni fog, érdekes tanulmány egy kezdő videós fejlődéséről.

[ Szerkesztve ]

(#25349) Tuninger válasza MrChris (#25348) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én azt mondom mindenkinek kell egy bokehmániás phase, pont hogy rájöjj hogy nem minden a mosás. Mai fejjel fullframe 1.4-en csak nagylátós snitteket lehet lőni. Vagy ha nem így teszel nem lesz a téma fókuszban, csak egy része. És ez igaz 20mm-85mm-ig. Ráadásul nagyon pro obi és jó af rendszer kell hogy 2méternél távolabb fókuszt találj és az obi is jól teljesítsen.

Mondjuk most én is nyálat csorgatok a 85 1.8cal :D de azért jellemzően inkább fotózom vele.

(#25350) hibavissza válasza Kukcaman (#25334) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem a "botrányos" verzió jobban adja, kivéve a bőrszínek. Főleg a sebváltó kéz. Az nagyon vörös.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.