Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25551) _q válasza Tuninger (#25549) üzenetére


_q
addikt

Gondolod 1-2 év múlva helyreáll a piac és visszatérsz PC-re normalizálódott árak mellett?

(#25552) Tuninger válasza _q (#25551) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Esik a crypto 1 honapja, megindultak a vga árak lefele, ha nem pattan vissza, őszre normális árak lesznek.

Nekem most egy ultramobil megoldásra van szükségem az élethelyzetemből fakadóan, ezért nem ryzen és majdan 3070 az irány egyelőre.

(#25553) Teasüti válasza hibavissza (#25550) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor az utolsó hónapban elkezdesz Chia farmolni, majd visszaviszed gariba mielőtt lejár. ;] De amúgy normál otthoni használatban egy SSD kb soha nem vagy csak hosszú évek kitartó munkája után fog elfáradni. QLC SSD 300-400x újraírható. Ha mondjuk van 1 TB-od, akkor 300-400 TB esküvőt kell feldolgozni hozzá, mire nyugdíjba lehet küldeni. Ez azért akárhogy is nézem jó pár szezonnyi meló. :))
Egy egységsugarú user meg a büdös életben nem fog 400 TB írást összehozni a meghajtó élettartama alatt. De ha kifejezetten ilyen melóra kell a laptop, akkor rádugsz egy külső SSD-t cache céljából mondjuk Thunderbolt-on és elfelejtheted a problémát. A belső meghajtó meg megmarad rendszernek, szoftvernek, swap-nak, stb.
Azt meg senki ne akarja nekem beadni, hogy a kávézóban vagy a vonaton fog videót vágni és oda nem viszi a köcöléket! :D


#25552Tuninger
Neked megvan a Studio verzió, ugye? Megjön a gép azért egy teljesítménytesztet bedobhatnál Resolve alól! :)
Kíváncsi lennék hogy viszonyul az enyémhez (i7 7700 HQ, 32 gb, 1060 6 gb) az M1 Resolve alatt, meg esetleg Lightroom alatt ha van Adobe csomagod. :R
Főleg a memóriakezelésre leszek kíváncsi, hogy dobál-e memory full hibákat a Resolve Mac-en. Amúgy csak a hardver miatt Mac? Vagy amúgy is bejön a Mac? Árban azért annyi pénzért már tisztességes laptopot is lehet kapni majdnem. Azért a 13" elég pöttömnyi, nem? Bár gondolom rendes munkára úgyis monitorra dugod. :)

[ Szerkesztve ]

(#25554) Tuninger válasza Teasüti (#25553) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rosszul értelmezted Kovsol mondatát. A 8GB-s M1 Mac soha nem fogy ki memóriából, mert az SSD-re van kiterjesztve a rendszermemória. Vagyis ha normál taskoknál elfogyna a 8GB, egyből az SSDről kezdi fogyasztani az élettartamot az arra való írással. Viszont az SSD sebessége elegendő ahhoz hogy csak tényleg extrém memóriaterhelésnél legyen sebességkülönbség aközött hogy RAM-ot használ vagy SSD-t.

A te géped teljesítményét tudja kb gpu heavy taskokban és ehhez nem kell hálózatra dugni és 10óra+ az üzemidő. CPU-ból meg jóval erösebb.

Chia farm nem megérős most civil léptékkel, pár hete raidbe kötött NVME SSD-kell tolták, mostmár elkezdett mindenki RAMDisket használni

(#25555) hibavissza válasza Teasüti (#25553) üzenetére


hibavissza
veterán

Végigkínlódtam pár videót M1 SSD ügyben. Eleinte voltak gondok, de két ok miatt. Rosszul volt megírva a Rosetta compiler és pár alkalmazásnál túlhasználatot okozott. Néhány esetben annyira extrém mértékben, hogy jóval meghaladta a gyári élettartam írást. Ennek ellenére semmi baja az SSD-nek. Szerintem számoltak ezzel és nem mezei SSD-k vannak az M1 gépekben. A másik, hogy eleinte volt pár inkompatibilis SSD állapot felmérő alkalmazás amelyik hibás elhasználódási adatokat mutatott és beparáztatta a usereket.
Aki parázik ettől az vegyen 16 GB-os verziót. Ez némileg csökkenti a swapot, de videó editálásnál az is megtelik. Nekünk ilyen szempontból tökmindegy.

Minden esetre én vásárlás előtt biztos rákérdezek mi az eljárás SSD gariztatásnál. Mivel a gép még simán él, de az SSD már csak 70%-on áll. Lehet megoldják azzal, hogy csak a hivatalos almás disk checker adatait fogadják el az meg fel lesz okosítva és a legkisebb kijelezhető értéke 99 lesz :DDD

Egyébként nekem tetszik a tendencia. Rendesen megírt alkalmazásokkal nem kell a RAM sávszélre mutogatni, de ez a leforrasztás annyira gyökér Apple megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#25556) Kukcaman válasza Teasüti (#25553) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Akkor ez most melyik topikba való? :D :D

(#25557) Teasüti válasza Kukcaman (#25556) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Engem csak az érdekel hogyan hasít rajta a Resolve. Azt nem itt kínlódtuk ki, hogy mit vegyen. :P

#25554Tuninger
Azt meg hogy? Azt láttam, hogy CPU-ban elver, de legalább pariban van a legjobb mobil Intel-lel. De grafikus összehasonlítást nem találtam hirtelen. Hogy tud egy iGPU versenyre kelni egy teljes értékű GPU-val? Nyers erőben ahogy nézem sehogy, de ha jól optimalizálnak, akkor lehetnek meglepetések. Érdekes. Még a RAM is integrálva van a SoC-ba. :Y

#25555hibavissza
Arról nem láttál infót, hogy egyáltalán QLC vagy TLC? Akkora felárért amilyen vastagon az Apple tolla fog amikor vmi extrát kérek a gépbe, annyiért akár MLC SSD-t is tehetnek bele igazán 10000x-es újraírással... :U

[ Szerkesztve ]

(#25558) qnadam válasza Teasüti (#25557) üzenetére


qnadam
veterán

közben írjál már egy pü-t, hogy mit és hogyan teszteljek a tascammal

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25559) Teasüti válasza qnadam (#25558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már elfelejtettem miről volt szó. Vissza kell olvassak. :DDD
Amúgy már a végére értem a kutatásnak és behúztam egy Zoom H1n-t, hozzá egy "passive preamp" potis hangerőszabályzót, amivel ideális szinten tudom tartani az input gain-t.

Valószínűleg az input gain érdekelt, hogy több fokozatú-e, mint Zoom-nál.
Ezt én úgy teszteltem, hogy a hangkártya fejhallgató kimenetére raktam a Zoom bemenetét hang nélkül max hangerőn, egy érzékeny fejhallgatót a Zoom kimenetére max kimeneti hangerővel és elkezdtem hallgatni az alapzajt az input gain tekerészése közben. Az alapzaj lineritása érdekelt. Zoom-nál van egy lépcső, ahol 12 dB-t ugrik fel az alapzaj, ahogy átvált másik gain áramkörre.

Majd küldtem egy 1 kHz-es színuszt a hangkártyáról max hangerőn (fokozatosan ráadva, mielőtt kárt tennél a rögzítőben) és itt meg azt néztem, hogy minimális input gain-nel mit csinál vagy torzít-e (itt nem kell üvöltenie a fülesnek nyilván). Ha a jelszint megfelelő is, de mégis elkezd torzítani (felharmonikust nagyon könnyű meghallani a színusz jelben), akkor a gain alsó tartománya itt is digitális és sajnos szaturál a preamp hiába van akár elnémítva digitálisan a jelszint teljesen letekerve.

Szerintem az érdekelt, hogy digitális-e a gain alsó tartománya, vagy analóg módon tudja lenémítani akár a bemenetet. :R

Szkópos méréseim szerint a Zoom H1n 1 Vp-p jelet tud fogadni clipping nélkül, ami durván -9 dBV felső határt jelent. Elvileg egy -10 dBV vonalszint (konzumer kategória, CD lejátszó, keverőpult aszimmetrikus kimenete elvileg, stb.) még éppen beleférhet. A stúdió szintű jelet már csillapítani kell kötelezően. De ami azt illeti jobb csillapítani a kisebbiket is, hogy optimális jel/zaj viszonyra lehessen állítani az input gain-t.

Szerk: nem PÜ, videózásba szerintem belefér egy kis hang is, ez úgyis elég elhanyagolt téma. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25560) qnadam válasza Teasüti (#25559) üzenetére


qnadam
veterán

ja, ha megvetted, akkor mindegy is :D

Szkópos méréseim szerint a Zoom H1n 1 Vp-p jelet tud fogadni clipping nélkül, ami durván -9 dBV felső határt jelent. Elvileg egy -10 dBV vonalszint (konzumer kategória, CD lejátszó, keverőpult aszimmetrikus kimenete elvileg, stb.) még éppen beleférhet. A stúdió szintű jelet már csillapítani kell kötelezően. De ami azt illeti jobb csillapítani a kisebbiket is, hogy optimális jel/zaj viszonyra lehessen állítani az input gain-t.

a dolog trükkje a gyakorlatban az, hogy a keverők kijáratait nagyobbrészt lehet szabályozni, és ha ért hozzá a hangász, akkor ezt meg is tudja tenni :) plusz ha nem 3 perccel kezdés előtt esel oda, akkor lehet próbálgatni, hogy ekkora jelet küld, az jó-e neked.
optimális jel/zaj akkor lesz, ha a felvevőnek minél kevesebbet kell emelnie, de még pont nem torzul, persze láttunk már csodákat :D

a szimmetrikus-aszimmetrikus dolgon meg nem érdemes sokat gondolkozni, a gyakorlatban(!) a szimmektrikus jel egyik fele tekinthető aszimmetrikusnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25561) Teasüti válasza qnadam (#25560) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért még érdekelne, hogy analóg-e az alsó vége a Tascam input gain-jének. Csak hogy bosszankodjak, ha kiderül, hogy azt közvetlenül rá lehetne dugni bármire. :P :D
Bár kétlem, mert ha jól emlékszem akkor a 22WL-en nincs analóg tárcsa*, csak digitális szabályzás, ugye?

*Legalábbis ami az alján van az nem potinak tűnt, hanem rotary encoder-nek.

[ Szerkesztve ]

(#25562) qnadam válasza Teasüti (#25561) üzenetére


qnadam
veterán

az valóban csak enkóder az alján, de ez semmit nem jelent, attól még állíthat analóg erősítőt is :)
a canon 5dii-ben magic lanternnel menüből lehetett külön állítani a digitális és analóg gaint.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25563) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Elkezdtem játszadozni a Fairlight-tal és durva, hogy mennyire meg lehet tisztítani még a szutykos beépített mikrofont is a laptopban. Szinte teljesen okés telefon minőségig kartávolságból, jó sok alapzajból kiindulva (-40 dB).
Nem tudtok vmi olyan szoftverről, amivel lehet mixelni kicsit a Windows hangeszközöket hasonlóan egy DAW szoftverhez képest? Jó lenne egy sima Skype/FB hívásnál is bevetni ilyeneket mint zajszűrés, EQ, kompresszor, expander. Jelentősen javítaná az érthetőségem a vonal másik végén. :B Win10 beépített szűrői elég vacakok.

(#25564) Teasüti válasza Teasüti (#25563) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem aktuális. Virtuális hangeszköz volt a megoldás lényege. Fairlight-ot felkonfiguráltam élő hangfelvételre és kimenetnek ezt a hangeszközt adtam meg. Majd az adott videóhivásban meg ugyanezt az eszközt mikrofon helyett. Így mixelt hangot hallanak a hívásban. Durva.
Elmentettem ezt a konfigot egy projekt fájlba, szóval bejövő hívás esetén csak úgy pár kattintás erejéig tart beüzemelni a dolgot, addig jelbeszéd van. :DDD

(#25565) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Múzeumok éjszakájából egy kis részlet. G80+Helios44- meg van benne 25mm-s is, csak a szokásos :D
Sötétben videózás volt a cél, más nem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25566) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Első teszt 4K 30 fps h264 8 bit gopro videóval ami 1 perc hosszú, render h265-be:
M1 Macbook Air: 52 fps, 36 másodperc alatt végzett
GTX1070: 75 fps, 25 másodperc alatt végzett

Második teszt 4K 60fps h265 8 bit gopro videóval ami 1 perc hosszú, render 30fps h265-be:
M1 Macbook Air: 52-53 fps, 34 másodperc alatt végzett
GTX1070: 57-62 fps, 32 másodperc alatt végzett

(#25567) hibavissza válasza Tuninger (#25566) üzenetére


hibavissza
veterán

Nálam ez +1 szög a 1070 koporsójába. Adattárolást hogy oldod meg? NAS?

(#25568) vond válasza Tuninger (#25566) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért ez elég kemény. :Y

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25569) _q válasza Tuninger (#25566) üzenetére


_q
addikt

Mennyire kell proxyzni? Vágás/színezés közben mennyi a különbség a 1070-hez képest? Felőlem a render idő lehet 2 óra is csak ne szaggasson a vágás :D Vagy a kettő együtt jár?

[ Szerkesztve ]

(#25570) Tuninger válasza hibavissza (#25567) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Igen, most költözöm fel a NAS-ra már 3. Napja :D
Simán be tudom tallózni a nasról a videókat FCPX-be és Resolveba.

_q: erre a kérdésre saját tapasztalatból még nem tudok válaszolni, de amit neten láttam, az alapján egyáltalán nem kell proxyzni. Legalábbis fcpx alatt biztosan nem, de sztem resolve alatt sem.

Van még érdeklődés bármilyen GTX1070 vs M1 tesztre? Még 2 napig férek hozzá mindkettőhöz, csütörtökön elbúcsúzom az asztalitól, a 1070et meg ma felrakom hirdetni, hátha még találok olyat aki nem tudja hogy esnek a GPU árak :D

(#25571) nozs23 válasza _q (#25569) üzenetére


nozs23
addikt

Én egyáltalán nem proxyzok M1 óta (nekem mini van, 16gb rammal). És akadásmentesen megy minden utómunka, 4k-ban, több layerrel (FCP).

(#25572) _q válasza nozs23 (#25571) üzenetére


_q
addikt

FCP úgy tudom a korábbi macbookokra is jól volt optimalizálva. Egy x64-es gépen nagyobb szívás volt pl resolve alatt vágni, mint ugyan az az anyag egy "gyengének tűnő" macbookon.

(#25573) nozs23 válasza _q (#25572) üzenetére


nozs23
addikt

Ég és föld a különbség a korábbi 2017-es macemhez képest, még FCP-n is.

[ Szerkesztve ]

(#25574) hibavissza válasza Tuninger (#25570) üzenetére


hibavissza
veterán

NAS témára is kíváncsi lennék. Mit, hogyan, hová. Nekem a legértelmesebb helye a router mellett lenne, LAN kábellel ráakasztva az egyik kimenetre, de csak egy gigabites LAN kimenetem van a routeremen. Azt a Macminibe szánom. A többi butított. Másik megoldás, hogy bárhol a kábel mentén egy switch.
Tudom, hogy nagyon off, de nekem ez most mind hasznos infó, mert M1-re fogok váltani én is. :R

[ Szerkesztve ]

(#25575) qnadam válasza hibavissza (#25574) üzenetére


qnadam
veterán

switch. olcsó, jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25576) hibavissza válasza qnadam (#25575) üzenetére


hibavissza
veterán

Nézem, hogy jó lenne egy 10 Gb-es switch, de horror. Még a 2,5-ös is. NAS meg totál elérhetetlen. Pedig a mini tudja.

2,5-ös switch jó lenne, mert meglenne a teljes sávszél a NAS és WAN felé.
[link] Ezt találtam. :O

[ Szerkesztve ]

(#25577) Tuninger válasza hibavissza (#25574) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én egy kolegámtól vettem használtan 2 lemezes Synology DS214-et.
Hozzá nem értő szemmel a következő problémákba futottam bele (amik valszeg a nas topic első hozzaszolasaban is elhangzanak):
A NAS-on Linux fut, ami EXT4-es filerendszert használ. Vagyis ha bedugsz egy NTFS vinyót formázni akarja.
Az első lemezre felrakja a rendszert, utána lehet konfigolni. EXT4-es partíciót nem tudsz írni windows alatt.
A NAS elvileg látja az USB-n rádugott exfat/ntfs meghajtót, de nekem ez valamiért nem megy a rackbe rakott 8 terrás vinyóval.
Bár a vinyók tudnak 120-150-200MB-s írás/olvasást, NAS-ra nekem 90 az írás, 120 az olvasás. Jó, nem kizárt hogy a kábel/wifi a kevés, de akkor miért van különbség?
A NAS látszik mint hálózati megható és kezelik a vágóprogik mintha csak belső meghajtó lenne. A fileok elérése is azonnali, vagyis a felhasználói élmény eddig tetszik.

Szerk: nem egyértelmű hogy a NAS fogja e meg a sebességet, de ha igen, akkor gigás kapcsolat elég. Az eredeti ötlet nekem is az volt hogy SSD-t is rakok a NAS-ba, csak a jól csengő 1Gbps az csak 125MB/sec... vagyis oda tényleg kellene egy 2.5 gigas kapcsolat... ráadásul a wifinek is tudnia kellene.. így viszont most pazarlás lenne az ssd, bár a válaszidőnek lehet jót tenne.

[ Szerkesztve ]

(#25578) Teasüti válasza Tuninger (#25570) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, szerintem kértem az elején is, de futtass már le egy rendert mindkettőn, olyan node tree-vel, ami az 1070-be már nem fér be memória hiba nélkül!
Lássuk mihez kezd vele az M1! :P

Illetve egy Resolve sebességérzet teszt is jól jönne, h lehet 4k idővonalon vágni gördülékenyen hevc fájlokat vagy nem? JKL lejátszás előre-hátra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#25579) Teasüti válasza hibavissza (#25576) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mini az fix helyen lesz, nem? Arra nem egyszerűbb fixen rádugni egy-egy meghajtót?

(#25580) Teasüti válasza Tuninger (#25577) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nézz rajta egy terhelést írás közben, lehet cpu limites már 90 mega felett. Ugye nem sima sata vezérlőhíd ez, hanem egy hálózati eszköz, Samba fájl megosztással, másik fájlrendszerrel, stb. Gondolom hardveres gyorsítás sincs benne a lemezműveletekhez.

[ Szerkesztve ]

(#25581) hibavissza válasza Tuninger (#25577) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! Nekem nem kell ekkora tár egyben. Lehet jobban járok, ha lecserélem a 3,5-ös HDD-ket 2,5-ös hordozhatóra és rádugdosom a Minire? Ez a nasozás elég macera.

(#25582) hibavissza válasza Teasüti (#25579) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem lesz fix. Ebbe költöztetem: [link] A holder pedig a falra költözik. Erre ráaggatni a vinyókat nem túl elegáns. BT egér és bill. a periféria. Gondolkoztam a laposra váltáson, de kell a 27 col. Macre pedig nem futja. Nem akarok asztalon porosodó kábeleket és dobozokat.

[ Szerkesztve ]

(#25583) qnadam válasza hibavissza (#25581) üzenetére


qnadam
veterán

a nas a legjobb dolog, mondjuk én alapból két gépet használok mellette. raw videót nem használok, minden kényelmesen átfér a gigabiten. ennek ellenére amíg dolgom van vele, az anyag helyi ssd-n van, mert az még simább érzés ettől függetlenül. viszont hiába van meg az 5-600 mbps wifin, a vezetékes kapcsolat azért jobb...
a gépeimben 1-1 tb ssd van, ha korlátos lenne valamelyik ilyen szempontból, akkor külső ssd-t használnék a vágáshoz, és a nas meg inkább adattár. ízlés dolga persze.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25584) Teasüti válasza Teasüti (#25578) üzenetére


Teasüti
nagyúr

JKL lejátszás előre-hátra az lehetőleg vmi apróra darabolt idővonalon menjen, ilyen 2-3 másodperc egy klipp, h ne tudjon kényelmesen előretölteni. :P

(#25585) _q válasza Tuninger (#25577) üzenetére


_q
addikt

Megfelelő jogosultság kell és tudod windwos alól írni/olvasni. Nekem legalább is megy. Egyébként ez a NAS szerintem elég gyenge hardveresen, simán lehet annak a korlátaiba futottál bele. A wifi még ha 5GHz-en használod is kb 600Mbit/s-ot lehet elérni, ha tudja persze a router és a fogadó fél wifi modulja is.

(#25586) _q válasza hibavissza (#25581) üzenetére


_q
addikt

Macera, de ha rájössz hogy működik és milyen lehetőségeket nyújt, akkor majd megkérdezed, hogy eddig miért nem használtad.

(#25587) Tuninger válasza Teasüti (#25578) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A7s III 4K 50fps 10bit 75Mbps klippekkel 4K 25 fps-es timelineon az JKL 2x-es sebességig fluid előre hátra, kis klippekkel is, 3x sebességnél vannak drop framek.

A fenti klippel 8K timelineon 2 frame TNR-rel a render elindul de egy 12 másodperces klippre 10 óra render időt ír :D A GTX1070 memória elfogyásra panaszkodik.

Maga a timeline "scrubbing" 4K 25 timelineon 4K 50es klippel jó, de sok a framedrop. Az asztalimnál talán egy kicsivel rosszabb hosszú klippek esetén, rövid klippek esetén meg földbedöngölős az M1

Az üzemidő morcos, 19:25-kor vettem le töltőről, most 21:45 van, végig resolvel szórakoztam, mert a proxy klippek és az eredeti klippek közötti váltás az istennek sem akart menni. (ugye minden még a PC-n generálódott, most meg az original már a NAS-on, a proxyt most húztam le a macre)
Ezalatt a 2,5 óra intenzív használat alatt amit 50% kijelző fényerőn tett meg a gép, 78%-ra merültünk. Tény ez nem pure videóvágás volt.

[ Szerkesztve ]

(#25588) Teasüti válasza Tuninger (#25587) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wow, így is lenyűgöző a méretéhez képest. Azért azon se egy élmény megvágni egy teljes projektet Resolve-ban, de eldöcög. :D Köszi a beszámolót!
Főleg akku időben, ha azt nézem, hogy a 17"-es gamer cuccomban vmi nagy batár akku van és 3 órára volt specifikálva játék közben (cpu+gpu kihajtva), de a valóságban már alig 2 órát tudott újonnan. Multimédiában is csak 3-4 órát.
Szóval durva az a kütyü, és gondolom abban a kicsi házban nem lehet nagyobb akku, mint kb két átlag kínai bazi nagy akkus telefonban. :DDD
Ha jól értem, akkor kb ezt a teljesítményt sűrítették bele most egy 13"-os kis vacakba, amiben értelmezhető hűtés se nagyon van. Tényleg a hűtés az hogy van? Van benne venti vagy passzív az egész?

Esetleg arról tudnál írni kicsit, hogy annál a hatalmas rendernél mi történik OS szinten a memóriával? Mit mutat a feladatkezelő (már ha van ilyen)? Ilyenkor elkezd SSD-re swappolni és átrágja magát akármekkora projekten? Egyébként nem értem Win10-ben mi a francért van "megosztott gpu memória", ha b.szik használni a szoftver. Ott is nálam 16 gigára írja a megosztott memóriát a Feladatkezelő, szóval nem kéne hibát dobnia a Resolve-nak, akár elfogy a vram akár nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#25589) Tuninger válasza Teasüti (#25588) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Passzív a hűtés, thermal throttling pedig fél óra render után kb 15% visszaesés ha minden igaz. Van rá barkács megoldás hogy a teljes alsó burkolatra viszed fel a hőt, akkor nincs throttling. 100% teljesitmenyt tud aksirol is, nem csak bedugva.

A memoriahasználat hamar eléri a 8 gigat ahogy neztem a tesztekben, azt hogy mennyit swappol meg nem mutatja.

Korai míg véleményt nyílvánítani, de bíztató amit látok, vagyis az elvárás hogy mobilis formában kapok egy mindenre elég teljesítményt azt úgy néz ki hozza. A render visszalépés mértéke kisebb mint vártam, a timeline scrubbing egy picit elmarad a várttól, ugyanakkor a szokásos gopro és a73 filejaim helyett egyelőre csak s3 fileokkal néztem így ez egyelőre nem ekvivalens teszt.
A teljes rendszer sebessége meg sokkal gyorsabb mint vártam, a böngésző, youtube, drive sokkal hamarabb tölt be.

De várjuk meg az első videóvágást azért A végső véleménnyel.

(#25590) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jah egyébként aki filózik Mac-re váltáson és még nem vette meg a Resolve-ot:
MacOS-en használható a hardveres enkóder és dekóder az ingyenes verzióban is. :)
Vagyis pontosabban a H264 és HEVC OS szinten is hardveresen gyorsított, míg a Windows-ban lévő gyári kodekek nem gyorsítottak. DR Free az OS kodekjét használja mindkét rendszeren ezekhez a formátumokhoz, míg a Studio a saját kodekjével érkezik ami alapból gyorsított (nem, nem lehet lecserélni Win10-ben a gyári kodeket, vagyis ilyet még senki nem csinált, a nulla Google találatból kiindulva amit anno kaptam).

[ Szerkesztve ]

(#25591) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Egy timeline performance bemutató A7s III fileokkal és egy stabi számolás egy klippen. Majd csinálok komplexebb tesztet is narrációval

(#25592) CosmoBacsika válasza Tuninger (#25591) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Nagyon király köszi.
Esetleg egy kis NR, pár szövegeffekt még érdekes lenne. :DD

(#25593) Tuninger válasza CosmoBacsika (#25592) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

NR tesztek már voltak év elején, ott látszott hogy a GTX1070 teljesítményének kb a 40%-át tudja ilyen terhelésnél, de fogok csinálni saját tesztet is, pláne hogy az 16GB-s M1en volt tesztelve, nekem meg 8-as van.

(#25594) hibavissza válasza _q (#25586) üzenetére


hibavissza
veterán

Munkahelyemen van NAS a szerver mellett. Tök jó. Nekem szimplán esztétikai kérdés. Viszont felhoz egy csomó más problémát.
Hová tegyem, olcsó legyen, zajmentes legyen, gyors legyen. Erre még itt ez a fájlrendszer gyötrelem. Nálunk elérhetőnek, kezelhetőnek kellene lennie Androidról, Ipad OS-ről, OSX-ről, IOS-ről, Windowsról.
Értem én, hogy tök jó dolog, de tartok a mérhetetlen töketlenkedéstől és YT tutorial nézéstől. Jobb lesz nekem nélküle szerintem.
Veszek egy HUB-ot és a falon egy dobozkában fog lakni a HDD-kel együtt a monitor konzol tövében. Így plusz egy kábel megy.

[ Szerkesztve ]

(#25595) Tuninger válasza hibavissza (#25594) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Onnantól hogy a cucc a NAS-on van, már minden látja és kezeli.
Én arra panaszkodtam hogy nem lehet úgy gyorsítani a másolást hogy a NAS-ban EXT4re formázom majd átrakom a PC-be a vinyót hogy SATA-n másoljak, mert úgy viszont a windows nem látja. De lehet ez sem igaz, lásd _q bejegyzését

(#25596) qnadam válasza hibavissza (#25594) üzenetére


qnadam
veterán

egy qnap vagy syno kb next-next-finish szinten van, a fájlrendszer meg tökmindegy, mert azt úgyse látod a többi gépről.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25597) vond válasza Tuninger (#25577) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szimplán ennyit tud a DS214 (és a hálózat). Nem hiába kerülnek annyiba a komolyabb NAS-ok. Közvetlen, hálózaton keresztüli munkára én ilyen olcsóbb, consumer cuccokat nem használnék. Meló helyi SSD-(ke)n, tárolás meg a NAS-on. Még a munkahelyi DS1813+-szal sem olyan a munka, mint a PC-kben lévő SSD-kről, HDD-kről, főleg a kis fájlok kezelése lassabb. De itt már ugye sok minden közrejátszik. A RAID típusa, a hálózat, a lemezek sebessége, leterheltsége. SSD cache-es NAS már biztos alkalmasabb erre, de olyat még nem próbáltam.

Én úgy tudom, hogy minden lemezre rárakja a rendszert a Synology. A létrehozott köteteket simán tudod írni is Windows alól is, csak ki kell osztani a megfelelő jogokat. Azt mondjuk nem tudom, hogy a külső EXFAT/NTFS vinyót miért nem látod. Azt is simán fel lehet csatolni hálózati meghajtónak Win/Mac gépeken.

A munkahelyi NAS-t én így raktam össze annak idején: 8*3TB WD Red RAID5-ben + 3*6TB WD Red külső házakban, esténkénti automatikus biztonsági mentésre. Plusz időként csinálok offline mentést is mindenről, szintén 3 darab 6 terás WD Red-re.

8 éve megy a cucc 0-24-ben, bármiféle gond nélkül. Közben aktívan használja 20-25 user helyben és távoli eléréssel is. Most már minden plusz napért hálát adok a magasságosnak. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25598) hibavissza válasza qnadam (#25596) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Alszom még rá úgy is párat. :R

(#25599) _q válasza hibavissza (#25594) üzenetére


_q
addikt

Én rapsberryvel csináltam. Kicsi helyet foglal, nincs semmi hangja. USB3.0 és az arm cpu a korlát, erre kötöttem egy 2 slotos HDD dokkolót. Ez kb 35ezer Ft-ból meg is van. Ez se erős hardver, de budget megoldás volt számomra és szerencsére helyigénye se sok. Ha nem akarsz "barkácsolni" hanem out of box megoldás kell, akkor drágábban ott vannak a synology megoldásai, vagy Mogyorósi Csaba által is használt Lacie 5big vagy kisebb verziói, amit Ebayről rendelt HDD-vel együtt elvileg elég jó áron és még dizájnos is, thunderbolt csatlakozás stb. A NAS előnye nem csak az adattárolás, elég sok minden másra is lehet használni, de ha neked csak a tárhely miatt kellene, akkor felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#25600) _q válasza Tuninger (#25595) üzenetére


_q
addikt

Félre értettem. Én nem veszem ki a NAS-ból az EXT4-es HDD-t csak is hálózaton kezelem, ott meg ahogy qnadam írja mindegy a fájlrendszer, csak a jogosultság a lényeg, hogy tudd írni/olvasni. Ha jól emlékszek akkor egyszer kellett áttennem az EXT4-es rendszer SSD-t Windows alá, mert onnan telepítettem újra és akkor nem látta a windows. De amúgy a NAS-nál a lényeg, hogy nem veszed ki a HDD-t, azért hálózati meghajtó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.