Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25851) Tuninger válasza hibavissza (#25850) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

4K 4:3 GoPro ami 4000x3000 29,97 fps h265 forrás

Torzítás korrekció, kontraszt, szaturáció
720p 59,97 fps timeline felbontás

Optical Flow, Enhanced Better: "zöld" a képkockaszám jelző de nagyon darabos, olyan mintha 1mp-re meglenne, 1mp-re meg a fele, maga a számláló meg hol 38fpst hol 63mat mutat

Optical flow, Enhanced Faster: folyamatos, de a hangon hallani hogy nagyon határon megyünk, mert szaggatós, a kép fluid, ott látszik hogy megvan a 60p.

A timeline reakció gyors.

szerk: 1080p 29,97fps forrás esetén grade és korrekció nélkül pontosan ugyanúgy viselkedik mint a fenti anyag. Én úgy érzem optimalizálatlan még ez

[ Szerkesztve ]

(#25852) Teasüti válasza Tuninger (#25849) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A két átviteli szabványnak nem kéne különböző képet adnia. Azért az csúnya lenne a digitális információközlésben, ha a szín információ nem bit azonosan menne át. Ami a GPU-ból kijön, annak kell megjelennie a képernyőn, mindegy hogy viszed át - akár füstjelekkel is az RGB értékeket. :D
VGA beállítás lehet még kérdéses - bár nekem csak nVidia ismerős, a többi meghajtót nem láttam már sok éve -, lehet eltérő képi beállítások vannak a portok között. Bár nVidiánál ezek globális beállítások. Apple-nél passz.
De azt el tudom képzelni, h DP az full range, HDMI meg limited alapból.
(Ugye valószínűleg a saját képernyője az nem HDMI buszon van bekötve. :) )

[ Szerkesztve ]

(#25853) hibavissza válasza Tuninger (#25851) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi!:R

(#25854) _q válasza Tuninger (#25828) üzenetére


_q
addikt

F5.6-8 A7III esetén sok utólagos zajszűrést kívánna ugyan ennél az objektívnél? Vagy mondjuk 35-50 mm-en mehet lejjebb is akár F2.8-ra?

[ Szerkesztve ]

(#25855) Tuninger válasza _q (#25854) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

az objektívnek semmi köze a zajosodáshoz. zajt csak a szenzor visz a képbe. F5.6-F8 mellett még simán 1/200 zár kell hogy ne égjen ki a kép SLOG3-ban, alap ISOn. Természetesen kültéri ceremóniáról beszélünk.

(#25856) _q válasza Tuninger (#25855) üzenetére


_q
addikt

Tudom, hogy nem az objektívtől függ, nem is arra gondoltam, hanem a gyújtótávolságokra. Tételezzük fel, hogy 35 mm-en mondjuk f2.8 esetén mindenki éles, míg 75 mm-en rekeszelni kell f5.6-ra hogy mindenki éles legyen, viszont itt ISO-ban is feljebb kell menni és a vége zajosabb kimenet. Ja és beltéri eseményre gondoltam, mint templom. Mi a tapasztalatod?

(#25857) Tuninger válasza _q (#25856) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

ja neem, nem az a cél hogy mindenki éles legyen, akkor minek megyek fullframmel :D Azért F8 mert akkor ha az egyik kezével pl kitakarja a másik kezet gyűrűhúzásnál valamelyik résztvevő nem ugrik akkorát a kép fókuszváltásnál és még mindig van mosás.

Beltéren meg ISO12800, 1/100 és hozzá passzoló rekesz ilyen esetben S3 esetén.
Az összes többi esetben nyitva megyek mindegyik obival.

(#25858) _q válasza Tuninger (#25857) üzenetére


_q
addikt

Na ugyan ez simán A7III-nál már elég zajos lesz :D tehát akkor kell a zajszűrés ilyenkor mindig.

(#25859) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Érdekes kis vegyítés (festmény hatás a videó nagyon adja. ) [link]

(#25860) Tuninger válasza _q (#25858) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A7 III-el ezt nem csinálnám. Ismerd a vázad erősségeit és gyengeségeit, úgy használd.

(#25861) Kukcaman válasza Tuninger (#25849) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Amúgy nyersanyagot kérték, vagy csak úgy oda adod nekik?
Mikor lesz nézhető? :))

(#25862) qnadam


qnadam
veterán

bocs :DDD
(@crew stories)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25863) vond válasza qnadam (#25862) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Húúúbammeg... ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25864) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Kis érdekesség tegnapról:
10 bit h264 140Mbps vs 8 bit h264 100Mbps vs 10bit H265 45(!!)Mbps

Ha valaki játszana a fileokkal:
Egyik , másik , harmadik
Itt egy LUT hozzá ha nem sikerülne a fenti look

szerk: ETTR SLOG3-sgamut3.cine 4K 50fps az anyag, S3-ból

[ Szerkesztve ]

(#25865) _q válasza Tuninger (#25864) üzenetére


_q
addikt

Nagyon keresnem kell a különbséget, olyan 10 másodperc után látom, hogy a 8 bit mint ha kicsit szétesne a highlight-ban és bandingel is, a 10 bit 140Mbps vs 45Mbps szinte egyformának tűnik. Viszont egy folyamatos felvételnél valószínű még ennyire se venném észre. Túl amatőr vagyok úgy látszik és nem áll rá a szemem :D cserébe viszont megspórolok egy kicsi felárat és talán tárhelyet is.

8 bit 45Mbps lett volna még érdekes talán, de ott már talán látványosabb, főként G80-as emlékem szerint nagyon zavaró volt, A7III-nál nem is figyeltem még erre fel.

[ Szerkesztve ]

(#25866) nozs23 válasza _q (#25865) üzenetére


nozs23
addikt

Ez komoly? Min nezed? Megnyitottad vagy csak itt a topicban?
Mert meg mobilon is lemaszik a hanyadek kozepso 8bit. Konkretan meg tudom szamolni a savokat, ezen barmennyi zaj sem segitene es statikus videonal siman latod mozgokepnel is. :(

[ Szerkesztve ]

(#25867) Tuninger válasza _q (#25865) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Addig örülj míg nem látod. Ez nagyon extrém példa hiszen sok EV-t kell lehúzni a képet, túl kell tolni a szaturációt és a kontrasztot. Már normális expónál sem lenne ennyire látványos a sávosodás.
Hogy mit kell nézni: az égen a zöld - magenta - sárga sávok váltják egymást a 8 bitesnél, illetve az épületek felett nagyon csúnya blokkosodó sáv látszik.

A két 10 bites file között én sem látom a különbséget, pedig ennél extrémebben nem nagyon tolsz a képen normál körülmények között.

(#25868) Teasüti válasza Tuninger (#25867) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De ha in-cam csinálod meg ezt a grade-et beégetve, akkor szép átmenetet csinál az égre, nem?
-5 EV, WB 10k és kb helyben is vagyunk.

(#25869) kovsol válasza Teasüti (#25868) üzenetére


kovsol
titán

Nekem a nyers videó sokszor nem csíkoz, de resolve akármit csinálok csikosan exportál, de akkor is ha semmi mást nem csinálok csak vágok.

May the Force be with you!

(#25870) Tuninger válasza Teasüti (#25868) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

persze, kontrasztos profilenál láthatatlan a probléma.
Ez egy nagyon extrém példa a legflattebb profillal, a legextrémebb környezetben a legdurvább "gradedel"
Máshogy nekem még nem sikerült előhoznom a 8 bit gyengeségeit, csak ETTR naplementével, logban.

Én nem tapasztaltam amit kovsol, de Dave Dugdale mikor csinálta a 8 bit vs 10 bit videóját ezer évvel ezelőtt ő is arra panaszkodott hogy resolveból csak az uncompressed export nem sávosodott.

Számomra ez esetben most az a meglepő hogy a 45Mbps h265 10 bit 420 4K 50 mennyire egyben van.

(#25871) _q válasza nozs23 (#25866) üzenetére


_q
addikt

Egy HPE243i monitoron nézem. Azt írtam is, hogy látom a sávokat, csak szerintem egy mozgó felvételnél ez nem ennyire kritikus. Egy kiragadott képkocka elemzésénél, mint ez persze észrevehető, bár nekem nem annyira áll rá a szemem, mint a zajra vagy a horizont dőlésre :D. Mozgó felvételnél is zavarna téged? Mondjuk ha te 10 bit-es felvételeket készítesz akkor bizotos :D Én 8 bithez vagyok szokva.

#25867Tuninger
Igen ezt este is láttam, de azért eltelt néhány másodperc mire szembetűnő volt számomra. Ez egy tanulság lehet legalább is nekem mindenképpen, este fáradtan nem biztos, hogy érdemes videót szerkeszteni, mert most sokkal szembetűnőbb kipihenten a különbség mint este volt. akkor valahogy jobban összefolytak a színek, pedig sötétben ültem, ami elvileg a grade szempontból előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#25872) Teasüti válasza _q (#25871) üzenetére


Teasüti
nagyúr

pedig sötétben ültem, ami elvileg a grade szempontból előnyösebb.
Ha kedves neked a szemed világa, ilyet ne nagyon csinálj! :N
Grade miatt max azért lehet előnyös, mert nincs környezeti fény, ami elvinné a szemed fehéregyensúlyát a málnásba. De Rec709 grade-et sztenderd szerint 6 Lux környezeti fény mellett végzünk D65 világítás mellett, és ugye a monitor 100 nitre van kalibrálva, mert Rec709. Nem tudom ez még bántós-e hosszútávon, de vaksötét szobához képest a 6 Lux jóval barátibb és a 100 nit se annyira veri ki a szemed.

(#25873) vond válasza Tuninger (#25870) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És tudod is rendesen vágni, színezni, exportálni azt a H.265-öt, nem fekszik meg tőle a gép?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25874) _q válasza Teasüti (#25872) üzenetére


_q
addikt

Általában van egy kisebb fény, nem szeretem a teljesen sötétet és a teljesen világosat se. Nem tudom hány lux van ilyenkor.

(#25875) Tuninger válasza vond (#25873) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

H265 10 bit 420 az gpu gyorsitott, azert valasztottam. A 422 nem lenne az.
A macbooknak meg mindegy, mindegyik verziot viszi mint kés a vajat = van rá hardveres gyorsítás

Pénteken elbucsuztunk egymastol a GTX1070-el. Kicsit fájt érte a szívem, az osszes eskuvoben ő segített...

(#25876) Teasüti válasza qnadam (#25536) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Intel iGPU mennyire használható Resolve alatt? Van hardveres dekóder H264/HEVC-re?
VRAM-ra nem panaszkodik? A nyers erő másodlagos, de érdekelne képes-e lerenderelni kellő RAM mellett - mondjuk 32 giga, ahol 8+ csak a GPU-é - egy tisztességes videót grade-el és plugin-ekkel úgy, mint egy M1: lassú, de végig csinálja.
Filózok rajta, hogy egy darabig nem lesz dedikált VGA a PC-ben, ha összerakok egyet.
Addig is tudok dolgozni egy ilyen Intel UHD 750-nel vajon, vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#25877) qnadam válasza Teasüti (#25876) üzenetére


qnadam
veterán

még mindig nem vettem meg a studiot :B úgy meg nincs hw dekóder. ha küldesz egy komplett projektet, egy intel uhd 620-on 8 gb rammal ki tudom próbálni, hogy végigmegy-e a render.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25878) Tuninger válasza Teasüti (#25876) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha az M1 lassú akkor a 750 az áll :D

Stabilitási problémáid lehetnek a dedikalt gpu hianya miatt mar 1080p felbontason

(#25879) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Egy B-roll-os emberke, érdemes ránézni. [link]

(#25880) _q válasza Kukcaman (#25879) üzenetére


_q
addikt

Tényleg jó

(#25881) Teasüti válasza Kukcaman (#25879) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Első blikkre megnéztem a svájci egy percest. Engem megvett a hangdizájnnal. :)

#25877qnadam
Nincs egyetlen egy projektem sem jelenleg az Resolve adatbázisomban. :B
Két héttel ezelőtti esküvőnek is csak most fogok nekiállni.

Te amúgy akkor frankón UHD 620-as laptoppal nyomod a DR-t és működik? Mit bír a vas? Miket csináltál már vele?
Free-vel vágsz, akkor olyan durva plugin-eket még nem volt alkalmad tesztelni, mint NR vagy Flicker Redukció, vagy akár csak egy lencse korrekció. ;]
Engem főként az érdekelne mihez kezd a vas, ha elszáll a vram igény. Dobja a hibát vagy nem? Free-ben 8K idővonal sincs, szóval ez ott azért kihívás. Nem is tudnék hozni olyan projektet így hirtelen, ahol alap eszközökkel ne férnék be a 6 giga vram-ba. :P Nekem mindig akkor állt bele a földbe, mikor ráengedtem mindent is. :))

#25878Tuninger
Az a gond, ha a 16 gigás verziót nézem az M1-es gépekből - amivel érdemben neki is lehet állni pro alkalmazásokat futtatni -, akkor annyiért már simán összerakok egy fasza PC-t is. Persze a 8 gigás Mac Mini 699-es nyitóára gyilkos, de az upgrade-ekért mélyen zsebbe kell nyúlni, ami már annyira nem költséghatékony egy tisztességes PC-hez képest.
Ha beleszámolom a köcölékek árát is, amit be tudok tenni egy PC-be, de Mac-re max csak hub-bal külső meghajtókból és hálózati eszközökből lehet építkezni, akkor viszont már csúnyán ráfizetéses a történet egy all-in-one PC-hez képest - pláne ha raid1-es munkamenetet szeretnék, amihez minimum NAS kell és abból is vmi fürgébb. Persze szívesen próbálkoznék ilyen exotikus technológiákkal, mint Thunderbolt daisy chain többlemezes külső adattároló + monitor kombó - meg még ilyen finomságok -, de ekkor már bilibe lóg a kezem. :DDD
Aztán ha meg ezt a katyvaszt meglátja egy hozzáértő, akkor minimum felráncolt szemöldökkel jutalmaz a leválasztható USB/TB eszközök láttán, mert ugye SAS/SATA alatt semmi se tuti. :D

Btw MS Edge-ben végre lehet emberi módon szöveget/nevet kijelölni. Hát ezt is megértem...

[ Szerkesztve ]

(#25882) Tuninger válasza Teasüti (#25881) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az M1 a low end apple gépekben van, nem egy jól kiépített PC ellenfele. Ha ultimate teljesítményt nézel, szóba sem jön az M1. Ha racionalizálódnának a VGA árak akkor pláne.
Ugyanakkor ezzel a 19W fogyasztású Macbookkal bármit meg tudsz csinálni, - ráadásul nem is lassan -amit egy jól kiépített PC-vel.

(#25883) qnadam válasza Teasüti (#25881) üzenetére


qnadam
veterán

nem, alapvetően egy öreg xeonos workstationt használok 1050ti-vel. a laptop úton-útfélen-ügyfélnél játszik többnyire. az a fhd 264 anyagokkal még elvan, a sony 4k-ját már proxyzom. 8k timeline-t meg mindenféle pluginokat nem igazán használok :) lehet azért, mert dv-n nőttem fel :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25884) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Walbeckék új videója. Magyar viszonyok között sírsz az összegek láttán :)
Link

(#25885) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#25886) qnadam válasza Teasüti (#25885) üzenetére


qnadam
veterán

ha úgy kell ajtón átmenni, mint a galaxis útikalauzban repülni, akkor már majdnem sikerült :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25887) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Továbbra is próbálom megfejteni az M1 Mac-et.
Vótunk strandon a családdal, GoProztam egy fél órát. Tegnap átforgattam a szokásos 1920x1080 15Mbps h265-be az anyagot hogy majd valamikor ha kedvem lesz megvágom.

Az original anyag 12Mp 30 fps, 2,7K 60 fps, 4K 60 fps, 1080p 240 fps volt. Raktam rá gradet, élesítést, illet Motion blurt. 4k Timelineról ment a 1080p export mert úgy vettem észre hogy cleanebb (erre majd végzek még tesztet)
A motion blur és 4K TL miatt 5 óra volt a render idő, 4 fps-el ment a történet.

Az elkészült fileokat viszont úgy viszi a Mac hogy az alig hihető és a gradedel sem lassul.
Itt egy rövid screenrecord 1080p timeline 1080p fileokkal:
M1 Screenrecord

Ha 4K-ra állítom a timelinet akkor is ilyen fluid, 1080p 60 fps timelinenál 8x lejátszási sebességen darabosodik.

Tanulság: nagyon nem mindegy milyen codecet akarsz vágni az M1-el, pedig eddig pont úgy hittem az M1nek aztán mindegy mit kap..

(#25888) Teasüti válasza Tuninger (#25887) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem áll össze a kép. H265 420 nyerset forgattál át H265 420-ba bármilyen felbontáson? A kodek az végig ugyanaz?
Mi abban a meglepő, hogy motion blur nélkül nem szaggat se kicsiben se nagyban? Ettől a plugintől letérdel egy rendes dVGA is.

Mellékesen ha már iGPU-zunk: közben olvastam, hogy Intel QuickSync konkrétan megeszi az összes tömörítési szintű HEVC anyagot, 420, 422, 444 mindegy neki. Míg NVDEC meg nem viszi a 422-t, ami most terjed a kamerákban, vagy külső rögzítővel eddig is volt 422.
DR-nek plusz pont, hogy elvileg be lehet állítani, hogy hardver dekóder az mondjuk iGPU-val menjen, míg az általános számításokra meg ott a dVGA ha minden igaz. Ha azt nézem, hogy nálam a dekóder lefoglalja a 20-40%-át a kártyámnak, akkor iGPU-val dekóderrel szignifikánsan fel lehet szabadítani a VGA-t. Gondolom VRAM-ban se mindegy a dolog.
Esetleges szűk keresztmetszet ott lehet, hogy a videó nem a kártyán belül van a gyors vram-ban, hanem PCIe buszon közlekedik, ami visszafoghat egy gyorsabb kártyát ha több száz fps-es render sebesség lenne elérhető (mondjuk alap újrakódolással).

[ Szerkesztve ]

(#25889) Tuninger válasza Teasüti (#25888) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

nekem eddig csak All-I Proxy-val volt ennyire fluid a timeline mint a videón, de régi procim volt, lehet újabb gen procin ez már általános 1080p-ben

(#25890) Teasüti válasza Teasüti (#25888) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bár belegondolva ez kb jelentéktelen előny, mert amikor a kártya lesz a szűk keresztmetszet, akkor meg a dekódolás is alig fog 1-1%-ot GPU terhelésben, mikor ilyen 4 fps render megy. :D40%-os terhelésű dekódernél meg ugye ott a valós idejű 60 fps, ami általában csak vágás közben fordul elő, olyan a GPU amúgy is malmozik. Amikor nem malmozik, akkor meg nincs meg a 60 fps és mindegy is.

#25889Tuninger
Hardver dekóder mellett a proci elvileg csak malmozik. Az nem lehetett szűk keresztmetszet régi procival se, hisz IPC előnye sincs olyan hatalmas az új generációknak se. 10 év alatt alig kétszereződött meg az IPC. Ha én HW dekóder közben látok ilyen 5-10% cpu terhelést, akkor egy ős Core2Quad procin lenne vmi 20% azonos frekvencián? Max.

Amiben az M1 odaverős, hogy mivel APU és integrált a RAM is ezért az átjárás sokkal de sokkal gyorsabb a CPU és GPU között, mint egy átlag PCIe busz. Emiatt is lehet az szerintem, hogy instant megy a timeline scrub. Nvidia-nál én úgy tapasztalom, hogy kell neki a puffer, vagyis a HW dekóder is csak úgy hatékony, ha előre tud tölteni két-három másodpercnyi videót a RAM-ból. Addig akadozik szerencsétlen. Tehát az instant scrub az valóban lenyűgöző. :K

De hogy a motion bluer megfogja, az egyáltalán nem meglepő. Az megfog egy komoly gépet is.

[ Szerkesztve ]

(#25891) Tuninger válasza Teasüti (#25890) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

igen itt az instant timeline ugrálást "demóztam". A Motion blur tudom hogy megfogja, az sokkal aczélosabb volt a GTX1070-el.
1080p TL, 1080p footage esetén viszont a motion blur is élhető. GTX1070-el real time volt egy picit szaggatós hanggal (29,97 fps), most ez 22 fps-el megy. Az totál élhető.

Inkább az zavar hogy úgy tűnik mintha 1080p timeline esetén jóval softabb lenne a render ugyanabból a 4K forrásból mint 4K timeline, 1080p render esetén. Ezzel idáig együtt éltem és ezért rendereltem 4K TL-ból, viszont most akkora a sebesség differencia, hogy már zavaró.

kiegészítés: Gerald Undone 4K vs 8K Timeline esetén nem látott differenciát az A1 8K forrásból 4K végső anyagra konvertálás esetén. Ergo 1080p-nél sem kéne lennie.

Tény ezt még a 16os resolvenál tapasztaltam, lehet 17-el javult, meg is nézem mingyárt

(#25892) Teasüti válasza Tuninger (#25891) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mit állítottál be skálázásra? Annó mikor 4K 420 > 1080 444 konverziót pixel peep-eltük - ha emlékszel -, nekem úgy tűnt, hogy a Smooth skálázás adja ugyanazt az eredményt, vagyis még pixel szinten se tudtam különbséget tenni. Ekkor végül hagytam is a fenébe ezt a konvertálást, mert egyszerűen semmi értelme nem volt, ha DR alapból ugyanolyat alkot így vagy úgy.

De ha neked ez túl lágy, akkor skálázhatsz élesebb algoritmussal is.

(#25893) Tuninger válasza Teasüti (#25892) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Most csináltam egy tesztet az összes resolveba épített skálázási algoritmussal.
1. 4 original
2. 4K TL > 1080p export
3. 1080p TL > 1080p export Bicubic a resize filter

Az első kettő között nincs nagy különbség, a harmadik továbbra is jelentősen lemarad. Bicubicban mondjuk jobbnak tűnik az eredmény mint a többi módban, viszont jön vele egy pici aliasing is.
Mostantól próbálkozom ezzel a móddal aztán meglátjuk

szerk: az összes resize filtert kipróbáltam ugyanabból a 4K forrásból 1080p timelineon, 400% croppon vizslatva. Vannak különbségek, a bicubic tűnik a legélesebbnek.

[ Szerkesztve ]

(#25894) Teasüti válasza Tuninger (#25893) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megkockáztatom akkor a plugin-ek hagynak nyomot a képen.
A futószalagon az egyetlen eltérés a source és delivery scaling között egyedül az, hogy kettő között van minden más, amit csinálsz a videóval. :))

(#25895) qnadam válasza Tuninger (#25893) üzenetére


qnadam
veterán

ha ennyire pixelbuzerálás van, akkor szerintem dnxhr natív felbontásban, és akkor utólag bármilyen eljárással lehet méretezni.
mondjuk nekem ma a plusz lépés a hang miatt kellett, a 192-es aac kevés volt: 30-40 ember egyszerre mondott egy szöveget, olyan szép szörcsögést csinált az enkóder, mintha az mp3 korszak hajnalán járnánk :D export pcm-ben, qucktime aac 320-on, és máris hibátlan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25896) Teasüti válasza qnadam (#25895) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyébként meg jah, el is felejtettem letolni, hogy miért nem DNx + ffmpeg-ben csinálja, ahogy kell. :C

(#25897) Tuninger válasza Teasüti (#25896) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mert gyorsítani akarok a workflown, és nem lassítani.
Adott a 4k anyag, 1080 lesz ugyis az exportja, igy 1080ban dolgoznék vele. Holnap töltök fel példafelvételt amit tudtok masszírozni

(#25898) MrChris


MrChris
nagyúr

Eddig nem használtam proxyt se optimized media-t DR-ban. Elmondaná valaki mi is az optimized media és proxy media közti különbség? Vegas-ban használtam proxyt, de ott nem volt túl sok lehetőség, meg elég egyértelmű volt.

(#25899) Teasüti válasza MrChris (#25898) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az általános értelemben vett proxy-t hívják Optimized Media-nak DR-ben.
Az ún. Proxy Mode pedig, amit legördülő menüből lehet kapcsolni, az meg csak annyi, hogy csökkentett felbontáson számol mindent a futószalagon. Effektíve annyit csinál, mintha a timeline felbontást vennéd lejjebb, így megkönnyítve az előnézet renderelését. Pl ha beállítod, hogy fele legyen, akkor fele felbontáson fog effektet számolni. Ez Fusion-ben elég hasznos tud lenni, hogy mondjuk 4K helyett csak 720p-s előnézetet számoltatsz.

[ Szerkesztve ]

(#25900) MrChris válasza Teasüti (#25899) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érteném... Optimized Media-t paraméterezem, generálom (ezt alapba a CacheClip mappába teszi egyesével minden framet .dvcc kiterjesztéssel) ezt látom a timeline-on, ha engedélyezve van. Ha generálok mellé még Proxy Media-t is akkor azt részesíti előnyben az van a timelineon, ha mindkettő be van pipálva. Porxynak egy videófájlt csinál a ProxyMedia mappába. Összméretre eléggé megegyezik a kettő.
Kicsit olyan mintha kétféle proxim lenne, váltogathatok is a kettő között, mindkettőre hatással van a Timeline Prox mód. Viszont mintha csak a ProxyMedia-t tudnám lnkelni, unlinkelni, akár áthelyezni, míg az Optimized Media-t nem.
Megnéztem a proxinak készült fájlok adatsebességeit 1080p esetén:
H.264 26mbps
DNxHR HQ 185mbps
DNxHR SQ 123mbps
DNxHR LB 39mbps
Az SQ nagyobb, mint az eredeti 100mbps-os 1080p, LB nagyon fostos, h.264 meg 8 bites és egy hangyányit a színekbe is belenyúl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.