Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) hibavissza válasza Tuninger (#26150) üzenetére


hibavissza
veterán

Valami olyasmit olvastam, hogy a színezéssel van gond HLG alatt. Mert csak egy mátrixot tartalmaz. Ezt teszi a Rec 2020 gammára vagy Rec709 gammára is. Így vagy az SDR vagy a HDR anyagod lesz helyesen színezett. A másik olyan ahogy esik úgy puffan. Célszerű Rec 2020 gamma és gamut alatt színezni. Így a hájend kijelzőn tényleg hájend lesz a kép. Hájend HDR kijelző viszont tényleg nincs minden sarokban. 1000 nit nem olcsó. Az SDR viszont nincs teljes kontroll alatt. Így egyik sem lesz 100%-ban kontrollált. Viszont ha maradsz SDR-en az tényleg jó lesz. Lenne. De a Sony HLG Rec 2020 gammuttal megy (talán ezért lehet kis kontraszt növeléssel is egyenletes gradienseket létrehozni vele rec 709-hez). Színmenedzsment nem nagyon működik még mozgóképnél, manuálisan kell megcsinálni. Így lehet az, hogy Vond által belinkelt kis részletben is túlcsodult a vörös DCI kijelzőn. Szóval HLG-ben rögzített anyag szerkesztéséhez mindenképp kell gammut warning.

Azt hiszem értem. Vagy nem?

Gyors guglizás a kimenetre: 10 bites kimenethez Main10-et kell választani amit nem minden kártya támogat.

[ Szerkesztve ]

(#26152) qnadam válasza hibavissza (#26151) üzenetére


qnadam
veterán

a rec. 2020 nem gamma, hanem színtér.
viszont a hlg-t és a 2020-at is alapvetően hdr-re találták ki, ezért van sokszor összekötve a kettő.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26153) taranis válasza hibavissza (#26151) üzenetére


taranis
addikt

Ja, jól hangzik, hogy a HLG gammája SDR-en is jó, csak aztán ott a wide gamut, szóval ez a visszafelé kompatibilitás nem lesz tökéletes a legtöbb esetben.

qnadam: inkább azt mondanám, hogy a Rec.2020 egy szabvány, ami többek között tartalmaz egy színtér definíciót is, amit a HLG is használ.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#26154) qnadam válasza taranis (#26153) üzenetére


qnadam
veterán

jogos, nem vagyok precíz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26155) hibavissza válasza taranis (#26153) üzenetére


hibavissza
veterán

Azt írják sdr gammára épül és "logaritmikusan" kódolták bele a hdr fényértékeket. Arról nem találtam infót, hogy milyen gammutot használnak. Biztos nem sdr-t. (709/601). Ez a HLG egy BBC tévés szabvány ami kinőtte magát mert ingyenes.

Én úgy képzelem ez egy normál HDR formátum amiből kinyerhető a megfelelő gamma az sdr-hez, így nem lesz fakó. A color drift pedig nem annyira kritikus egy sdr tv adásban. Ellenben egy esküvői videóban lehet gond, hogy a mama tévéjén vörös a vőlegény feje mint az ipari cékla.

Esetleg Vond tehetne fel pár klippet kipróbálni a HLG workflowt. :R

(#26156) hibavissza válasza qnadam (#26152) üzenetére


hibavissza
veterán

Az egy szabvány igazából. [link]

(#26157) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Legutóbb nagyon túltoltuk az esküvős témát, így ezt most fókuszáljunk inkább a blackpromistre esküvő helyett.

Kész lettem azzal az esküvőmmel aminél a nap elején összeujjlenyomatoztam a Tamron 28-75 F2.8 hátsó lencsetagját, így akaratlanul is vittem bele BlackProMist / Cinebloom filter hatást.

Szóval ha valakit érdekel hogyan is néz ki ez a dolog nagyon túltolva, nézze meg a fenti videót és keresse a fényforrásoknál a ködös effektet, a buliban brutálisan látszik mikor váltok a nem ujjlenyomatos és az ujjlenyomatos obi között...

(#26158) Teasüti válasza Tuninger (#26157) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Apró korrekció: amit black pro mist néven emlegetsz, az jó esetben is csak simán pro mist, black nélkül. :)
Hajlakkal legalábbis. Az ujjlenyomat nem tudom mit imitál, lencse koszt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26159) MrChris


MrChris
nagyúr

EVOLVE 2 4k/120-as 4/3-os szenzor, ezzel aszem még a Pana sem jött ki.

(#26160) _q válasza Tuninger (#26157) üzenetére


_q
addikt

Végre egy "hagyományos esküvő", nekem ezek jobban bejönnek, mint a parkban találkozás. Jó a sztori is, a "mist" kevésbé tetszik. Még mindig jobbra húz a kezed :)
Mikrofon volt külön vagy csak a vázon? Szép tiszta a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#26161) Teasüti válasza MrChris (#26159) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na ez már igen!
Akkor most kérjük DJI kivitelezésben is, mert a jó szoftver fontosabb a jó hardvernél! :))
CFast kártyának mi létjogosultsága van még UHD-II SD kártyák korában?
Nagy, drága, nincs belőle igazán nagy méretű (M.2 méretű SSD-ből már 2 TB-nál járunk) és nem is lényegesen gyorsabb. Amekkora helyet foglal egy Cfast kártya a készülékben (foglalatostól), ennyi erővel akár M.2 SSD-t is be lehetne tolni neki. :C
Olcsóbb is lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26162) Tuninger válasza _q (#26160) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az elsőnél a biztos őt választod e ott a Rode Stereo Videomic volt az S3 tetején és aránylag közel voltam. Az anyakönyvvezetőnél ott a Rode Wireless volt az anyakönyvvezetőre csíptetve és a gopro vette a hangját, a harmadik esetben a tortánál az sima in camera miki de ott hallatszik is h halovány

(#26163) _q válasza Tuninger (#26162) üzenetére


_q
addikt

A boya by-m1-el akkor elbújhatok :D, mondjuk van egy pár x szorzó is a rode-hoz képest, de szuper.

(#26164) Kukcaman válasza Tuninger (#26157) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A bucis esküvő elmehet a p&<#@<ba :DDD Emelj árat :D
A közeliek nagyon tetszettek. Meg a kreatívnál a fotós keze között videózás :D Így kell kihasználni a fotóst :))
1:24-nél mi az a képhiba felül 1-2 kockán?
Egyedül voltál itt?
Gratula.

[ Szerkesztve ]

(#26165) qnadam válasza Kukcaman (#26164) üzenetére


qnadam
veterán

1:24-nél mi az a képhiba felül 1-2 kockán?

szerintem vaku.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26166) Kukcaman válasza qnadam (#26165) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem tűnik annak. Akkor legalább a kép fele bevillog, de itt csak egy csík a felső részen.

(#26167) Tuninger válasza Kukcaman (#26166) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig vaku, az egyik sarokban a szekrény tetejére volt rakva egy sima rendszervaku, és azért nem villantja be a képet mert nem villan hozzá elég nagyot, csak egy kis fillnek használta a fotós.

Holnap újra A7 III-al fogok menni esküvőn, kiváncsi vagyok hogy élem meg a "visszalépést" S3-ról.

(#26168) qnadam válasza Kukcaman (#26166) üzenetére


qnadam
veterán

a rolling shutter miatt a kép bármekkora része lehet világos, a ccd-kkel együtt kivesztek a szép, egész képes villanások. oké, vannak cmos kamerák global shutterrel, de esküvőkön viszonylag ritkák :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26169) Teasüti válasza qnadam (#26168) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kéne rá egy filter post-ban, ami kitakarja az egész képkockát abban a pillanatban! :)
De szerintem még jobb lenne egy olyan filter, ami inkább kiszűri a villanást úgy ahogy van, temporal módon interpolációval.
Ilyen nem létezik?

[ Szerkesztve ]

(#26170) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Taranis
OFX plugint lehet erre készíteni szerinted, ahol az algoritmus kiégett fehér sorokat keres, majd csinál egy Optical Flow interpolációt az előtte és utána lévő képkockákból? Hozzáférhető egyáltalán ez az API? :B

(#26171) taranis válasza Teasüti (#26170) üzenetére


taranis
addikt

Technikailag lehetséges, a zajszűrő OFX-ek is több kockával dolgoznak. Ugyanakkor itt nincsenek kiégve a sorok, csak világosabbak. Szóval ez nem egyszerű.

colorizer.net

(#26172) Teasüti válasza taranis (#26171) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ide mehetne a fehér képkocka akkor kézileg. Esetleg generáltatni egy újat helyette. ;]
Viszont a rendes vakuzás kiszűréséhez, ami kiégeti a sorokat a fél képkockán, ahhoz működhetne. De nem találok doksit a Resolve API-khoz. SDK is csak Braw-hoz van. :F

szerk: Érdekes. 9:44-nél se égett ki, viszont fura artifact-okat okozott.

[ Szerkesztve ]

(#26173) taranis válasza Teasüti (#26172) üzenetére


taranis
addikt

Ez fordítva működik. Az OpenFX API az egy standard, ha abban írsz egy plugint, akkor minden kompatibilis host-ban működnie kell, ilyen a Resolve is (a 10-es verzió óta).

Itt van az OpenFX SDK, kezdj el barátkozni a C-vel ;]

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#26174) Márton


Márton
nagyúr

Arra tudtok egyszerű megoldást, hogy egy drónvideón kéne bejelölni, satírozni egy területet úgy, hogy a 4 sarka ki van mérve geodéták által, láthatósági mellényt raknak majd oda egy magas rúdra. Tehát valamilyen tracking funckió kéne nekem, ami legalább a sarkokat vonallal köti össze és ezt képkockánként leköveti. De a legjobb a félig átlátszó besatírozás lenne.
Fotó persze rém egyszerű lenne, de ez mozog, repül.
Tudom AE meg minden (amit használtam is 20 éve..), ám hátha létezik már valami egyszerűbb megoldás.. Akár vágóprogin belül? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26175) Tuninger válasza Márton (#26174) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Resolve trackerje döbbenetesen gyors és pontos, szerintem azzal gond nélkül meg lehet oldani. Dobd majd át, megcsinálom, meg lehet tutorialt is belőle.

(#26176) Teasüti válasza Márton (#26174) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Resolve-ban a Fusion panelen kb 3-4 node összerakni egy screen replacement effektet. Tracker meg elvileg szépen le tudja követni a kontrasztos éleket, bár a láthatósági mellénnyel lehet meg fogjátok szívni, ha túlexpós lesz a fényvisszaverése miatt. Elég lehet a rúd is, annak a vége pontszerű szinte távolabbról nézve, vagyis ideális követésre, ha van kellő színkontraszt a rúd és a háttér között.
Így a videón se nézne ki idétlenül, hogy mé' van ott négy mellény rúdra tűzve. :DDD
Persze ha olyan messziről lesz véve, ahol már a mellények is pontszerűnek hatnak, akkor nem szóltam.

Youtube-on sok tutorial van rá, ha úgy keresed, h Fusion screen replacement.

[ Szerkesztve ]

(#26177) Teasüti válasza taranis (#26173) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sose használtam még SDK-t. Fordítót nem csomagoltak mellé? :))
Miben szoktak C-t írni, Elixir? Nem emlékszem már ilyenekre. Csak Arduino IDE-vel van tapasztalatom.

Viszont ott bukik akkor a dolog, hogy ha sztenderd az OFX API, hogy hogy a viharba kéne meghívni a Resolve Optical Flow függvényét?
Arra van ötletem hogy kéne analizálni a képet, de hogy utána hogy lesz belőle interpoláció úgy, hogy a host-nak egy egyedi funkcióját kéne behívni...

[ Szerkesztve ]

(#26178) taranis válasza Teasüti (#26177) üzenetére


taranis
addikt

Én C++ -hoz Visual Studio-t használok. Viszont szerintem az interpolációt meg kell írnod, vagy nem tudom, hogy ad e valamit ehhez az openfx. Én biztosan nem állnék neki ennek :)

colorizer.net

(#26179) _q válasza Teasüti (#26176) üzenetére


_q
addikt

Nem raktam még fel a 17-es verziót, de úgy emlékszek ott már egyszerűsítették és a tracking megy Fusion nélkül is a color fülön is. 16 alatt is ment, csak ott macerásabb volt.

#26177Teasüti
Nem Eclipse-re gondoltál? Szerintem itt amúgy nem is a programozás része a nehéz annyira talán, Arduino-ból a szükséges meg van neked, inkább a matematikáját kitalálni, implementálni nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#26180) hibavissza


hibavissza
veterán

Power Bankhoz lehet itthon step up convertert kapni? 9 Voltra lenne szükségem a dummy aksihoz.

(#26181) qnadam válasza hibavissza (#26180) üzenetére


qnadam
veterán

lehet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26182) Márton válasza Tuninger (#26175) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, köszi!

Ha már átmentünk elektronikai barkácsba, olyan kész megoldás létezik, hogy beállítható X percenként ad áramot a fogyasztó felé, majd Y percig kikapcsol?
Az már mindegy, hogy 230V vagy 5V, bármelyik megfelelne. Az ilyen obis időkapcsolók min. 15 percre állíthatók. Nekem 2-3 perces időközök kellenének. Esetleg okoskonnektorokra beprogramozható ilyen néhány klikkel? Ne egyenként kelljen megadni, mert megőszűlnék :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26183) hibavissza válasza qnadam (#26181) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, közben megrendeltem az Amazon.de-ről komplett. [link] Így drágább picit, de Kínából már nem merek rendelni, mert soha nem ér ide. Sajnos ez csak 8 V, de remélem elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26184) qnadam válasza hibavissza (#26183) üzenetére


qnadam
veterán

ha li-ion helyére megy, akkor valószínűleg a 9 volt sok is lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26185) Teasüti válasza _q (#26179) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tracking az van Color alatt is, de ott csak stabilizálni tudsz vele. Screen replacement az már VFX.

Jah, Eclipse jobban emlékeztet.
Jah, az analizálás ujjgyakorlat lenne szerintem, de ha nem lehet behívni a host interpoláló függvényét, akkor mindegy. :N

[ Szerkesztve ]

(#26186) Teasüti válasza Márton (#26182) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi a felhasználás?

(#26187) Márton válasza Teasüti (#26186) üzenetére


Márton
nagyúr

akciókamera timelapse-re.
van ilyen funkciója, de nem szeretném, hogy állandóan menjen több hónapig..
usb tápra bekapcsol, elkészíti a fotót, kikapcsol

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26188) qnadam válasza Márton (#26187) üzenetére


qnadam
veterán

ha akksi helyett kapja a tápot, akkor nyugodtan kaphatja folyamatosan is, és amennyire tudom, a goprot lehet scriptelni, hogy bekapcs, kép, kikapcs.

persze scriptelheted úgy is, hogy megjön a táp, lő egy képet :) de akkor plusz egy időzítő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26189) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Ami most arcon csap hogy újra A7 III-al dolgozom A7sIII után:

- a kijelző napsütésben sokkal rosszabbul látható mint az S3-nál, mindkettő Sony weather beállításon
- hiába mindkét esetben a dual ISO, 1080p-ben az A7 III szignifikánsan gyengébb zajban, nameg messze nem noise free a második iso-n ami iso5000, még az s3 clean 12800on
- nagyon kevés fény van, sokszor nem találja magát és a témát az AF, S3 joval stabilabb ezen a téren, bár az sem volt hibátlan
- sok kellemetlenséget okoz a gimballal hogy nem hajtható ki a kijelző
- az üzemidő viszont sokkal jobb, a második aksim felénél tartok, ez legalább 50%al jobb eredmény

Azért tényleg sötét van, f1.4 1/100-hoz iso2500-on kell mennem, és nem igazán exponálok túl. Mondjuk emiatt kapar az AF, slognál összeomlik az AF bizonyos expó szint alatt.

(#26190) qnadam válasza Tuninger (#26189) üzenetére


qnadam
veterán

azért a kétszer akkora pixelek mégiscsak kétszer akkora pixelek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26191) _q válasza Teasüti (#26185) üzenetére


_q
addikt

Nem csak stabilizálni lehet. Maszkolassal megoldható color alatt is: [link] itt is leköveti a kimaszkolt részt. Ettől függetlenül fusion alatt lehet egyszerűbb. Sőt object remove is van color alatt.

(#26192) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tuninger
Kérünk beszámolót a 17.3-as DR teljesítményéről M1 alatt! :R

(#26193) Tuninger válasza Teasüti (#26192) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Amíg futnak projectjeim, nem frissítek resolveot. Pedig úgy nézem pont a hullámzó teljesítményen javítottak jelentősen.

(#26194) qnadam válasza Tuninger (#26193) üzenetére


qnadam
veterán

pedig úgy szép az élet, ha veszélyes ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26195) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Resolve alatt használ itt vki Multicam-et?
Kb mekkora VGA kellene ahhoz, hogy két 4K HEVC forrást le tudjon játszani a gép valós időben? Nálam az 1060 gtx letérdel ha bejön a 24 fps lerakott kamera mellé egy 60 fps kézi kamera is. Önmagában nyilván megy a 4K60 HEVC is probléma nélkül, de jó lenne ha a multicam-ben is menne.

(#26196) hibavissza válasza Teasüti (#26195) üzenetére


hibavissza
veterán

M1 Mac. ;]

(#26197) Teasüti válasza hibavissza (#26196) üzenetére


Teasüti
nagyúr

;] :P
Közben rájöttem, hogy projekt beállításokban nem kéne Optical Flow-t használni alapból, így nem szakad meg a gép a 60->24 fps konverzióban (Multicam közösíti az fps-eket).
Így már megyeget szépen az 1060-nal is. :B

(#26198) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Apró észrevétel Timecode-ot illetően.
Eleinte úgy tűnt, hogy XT3-on a timecode nem driftel igazán. Legalábbis még napokkal később is úgy tűnt, hogy szinkronban van a két kamera nagyjából. Persze gondolom szemre nem lehet rendesen megmondani a két számlálóból, hogy együtt járnak-e vagy nem (oké, lefotózhattam volna, ha eszembe jut). Ezért nem is foglalkoztam vele sokat, aznap reggel manuálisan szinkronizáltam (egyszerre indítottam a kettőt, az órámhoz szinkronizálva - ez kb tizedmásodperces pontosságot jelent). Sajnos automatikusan nem megy neki, pedig technikailag illene neki dátumot/időt vételezni a telefonos alkalmazáson keresztül szinte atompontosan (most mennyi latency lehet a wifi-ben?). Vmiért a két kamera mégis több másodperces eltéréssel frissít csak időt/dátumot, szóval TC-t ehhez nem lehet igazítani. :(
Viszont most Resolve alatt meg úgy tűnik, hogy délutánra már azért észrevehetően csúszik a kettő egymáshoz képest, szóval itt már kénytelen voltam waveform-ra szinkronizálni TC helyett. A déli ceremónia még jól néz ki, szóval ha in-cam TC-t használ az ember, akkor a legjobb ha minden alkalom előtt újraszinkronizál és akkor az úgy szupi egy-két óráig. Utána már több tizedmásodperces drift lehet.

Viszont ha meg nem ugyanazt a hangot veszi a két kamera, akkor meg csak TC van, waveform nem lesz jó. Szóval jah, plusz egy dolog amire oda kell figyelni a felvétel indítása előtt. :U

Resolve-nak meg piros pont, amiért ilyen flottul megy a szinkronizáció!
Csak kijelöltem az összes klippet egyszerre, és szépen felfűzi őket TC alapján. Ahol kellett, ott meg kiigazítottam waveform alapján, ami megint csak egy gombnyomás.

[ Szerkesztve ]

(#26199) vond


vond
MODERÁTOR

Továbbra is imádom, hogy 28mm-en is van szeparáció. ;] Meg hogy ilyen "nyers" képek esnek ki az A7III+Tamron 28-200 kombóból. :) Egy kis WB+expó+kontraszt, és kész.

#elvilegideiutolsóesküvő :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26200) Tuninger válasza vond (#26199) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Lassan az lesz a vége hogy a G9 a szegények kamerája :P
Jól elkapott pillanat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.