Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25351) hibavissza válasza MrChris (#25344) üzenetére


hibavissza
veterán

Valamelyik újabb dizni Star Wars részt néztük IMAX-ben, jó drágán, hasonló DOF-fal. Nem kellett sokat pepecselni a CGI díszlettel gondolom. Az volt az utolsó alakalom, hogy moziba betettem a lábam.
Az embertől pedig nem kell sokat várni. Egy egyszerű kovács. Még ennyi is szép tőle.

(#25352) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megjött a Go 2-m. Kérhetnék egy gyorstalpalót hogy kell beállítani a gain-t felvétel előtt?
Azt olvastam, hogy a kamerán vegyem le minimumra, mert állítólag a kamera előerősítője hulladék szokott lenni és a Go hangja szebb - legalábbis Rode szerint. :D
Aztán a Go-n állítsak kimeneti gain-t. Ez idáig rendben is lenne, de mennyinek kell ennek lennie? Mármint bevetésen fogok látni egy-egy VU métert a kamerán és a vevőn is. A vevőre érkező jel az olyan amilyen (bár az adón van egy kapcsolható csillapítás, de ránézésre alig mínusz egy-két dB lehet csak), viszont a kimeneti jelet mekkorára kell állítani VU méter szerint? És milyen teszthang kell ehhez? Hogy szokás ezt, kiabáljak bele? :DDD
Vagy mihez kell hozzáállítani és hol tetőzzön a VU méter?

Valamint esküvőn ha jelet akarok vételezni (Go-tól függetlenül), akkor milyen kábelekkel készüljek? XLR, "nagyméretű" jack, RCA? És akkor ezzel le lehet fedni kb minden csatlakozandó eszközt amit a helyszínen találni?

[ Szerkesztve ]

(#25353) vond válasza Teasüti (#25352) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is minimumra veszem a G9-en, ami -12dB. A Go2 vevőn meg a jel erősségétől függően, most éppen -6dB-en áll, azt hiszem. A clipping miatt meg - ahogy néztem - nem nagyon kell aggódni, mert ha még a vázon ki is verné a plafont, az adókon rögzített WAV-ból bőven menthető, mert sokkal halkabb. Legalábbis én így tapasztaltam. :)

Frissítéseket felpakoltad mindenre? Mert jött már pár, mióta megjelent a cucc.

Kábelből én XLR-t, RCA-t, kis és nagy jack-et vinnék. Ezekkel szerintem mindent lefedsz.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25354) Tuninger válasza Teasüti (#25352) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Néznivaló
Felrakod magadra az adót, beszélsz normál hangerővel és -12dB-n kell ugrálnia a kamerán a jelszintnek. Nem tudom hogy a Fujin ez hogy néz ki de a lényeg hogy a normál beszéd még a zöld tartományban ugráljon és ne menjen se sárgába se pirosba.
Alapból 0dB, -6dB, -12dB-t (vagy 0/12/24?) tudsz beállítani a rode-on hogy toljon a kamera fele. Ha rácsatlakozol a Rode appal akkor lehet kisebb lépcsőben is és tágabb tartományban ha jól emlékszem
Valószínűleg egy -6dB (-12?) és egy minimumtól kicsit feljebb lévő jelszint lesz az ideális kombó a kamerán.
Osztán hogy az esküvőn akire rakod az milyen hangosan beszél majd a ceremónián azt már nehezebb megsaccolni...

Vagyis állíts be mindent közép - középre és használd az adó által rögzített hangot.
XLR - nagyjack, RCA-val jó vagy.

szerk: én is közepes beállításon használom a rode kimenő hangerőjét, igaz én a goproval, sonyval még nem is próbáltam :D
Itt egy példa hogy szól GoPro-val. A borászon a kabátjára raktam has magasságban az egyik piros cipzáros zsebre

[ Szerkesztve ]

(#25355) Teasüti válasza vond (#25353) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a választ! De még nem tiszta: mekkora az ideális hangerő felvételnél? És utána mekkora legyen post-ban a master?
Sose foglalkoztam hanggal, max beraktam vmi zenét korábban. De ilyen alap dolgokkal nem vagyok tisztában, hogy hova szokás hangosítani, mittomén az átlag kívánatos hangerő (az amit konkrétan fel akarok venni beszédhang, nem a szélsőértékek) vhol -10 dB környékén legyen vagy hol? Éppen belenyal a "sárgába"? Vagy mi a jó megközelítés?

#25354Tuninger
Szóval olyan -12 dB legyen a megcélzott átlag? Köszi!
Post-ban is ugyanez kb a master hangerő? Bár még korai elébe menni, úgy is lesznek kérdéseim.

Btw az alap a 0, -12, -24. Ez bővül -30 dB-ig a finom skálával 3 dB-s fokozatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#25356) Tuninger válasza Teasüti (#25355) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni. Én az audio fileokon csinálok egy -23 LUFS normalizációt Resolveban, mert azt láttam Curtis Juddtól hogy így kell, de hogy miért meg hogy a többi hang milyen hangos legyen arról lövésem sincs... na ahhoz kellene nekem is végignézni Alex videóit :D

(#25357) Teasüti válasza Tuninger (#25354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Durván jó hangja van. Legalábbis az én botfülemnek fejhallgatóval tetszik. :D
Van ezen a hangon vmi utómunka, vagy ez így esett ki a GoPro-ból?
Sztem hagyom is a lav kérdést, csak simán felcsipeszelem rájuk és jó lesz a beépített miki.

Remélem egyébként a Go 3 már 32 bit float lesz és hangerőt se kell majd állítani, csak plug&play mint egy Zoom F2. :))
Jah és a Go 2-nél ne legyen drágább...
Bilibe lóg a kezem. :D

[ Szerkesztve ]

(#25358) Tuninger válasza Teasüti (#25357) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A GoPro saját AGC-je dolgozott ennél a videónál, ami normalizál meg EQ-zik is szerintem, de engem mindig meglep mennyire jó eredményt ad. Persze lehet egy audiohoz értő ember most köpne egyet :D
Bár vettem RAW audio-t is a GoPro-val, itt nem használtam mivel telefonnal vágtam ki ezt a kis részletet, hogy elküldjem egy jóbarátomnak.

szerk: technikailag ha nem lav-val használod akkor felesleges a 32 bit float, a beépített mikrofon érzékenysége a korlát. Vagyis ha clippel, akkor a miki clippel, ahhoz meg nagyon hangos környezetben kell használni.

Itt van még egy példa a Rode + GoPro kombóra, itt látszik is hova van rakva, és a videó felénél szépen látszik mennyire izolálja a hangot hogy a borász mellett sétálók hangja mennyivel halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#25359) vond válasza Teasüti (#25355) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha webre megy az anyag, akkor célozd meg a 0 és -3dB közötti tartományt maximumnak, ellenkező esetben túl halk lesz a videód a többihez képest. TV-ben más szabályok vannak, bár sokan tojnak rá nagy ívben. Mi olyan -11, -12-ig szoktuk felengedni Premiere-ben export előtt. De vannak most már ilyen beépített profilok is. Én még nem próbáltam őket.

Ha picit belenyal sárgába az átlag rögzítendő hang, az nagyjából jó. De itt is érvényes az az elv, hogy inkább legyen minden kicsit halkabb, mivel azt még utólag fel tudod húzni. Főleg, hogy a Go2-nek kegyetlen jó a zajszintje.

Sokan mondják a neten, hogy egyszer lehet, hogy lesz 32 bit float rögzítés a cuccal, mert a hardver tudhatja. Na az nagy királyság lenne. Ott semmi nem tud túl hangos lenni, mindent vissza tudsz húzni. Erre utal egy kicsit a Rode Central-ban lévő 32 bites export lehetősége is (habár egyelőre nem sok értelme van, mert nem RAW hangot rögzítenek az adók). Úgy tudom, hivatalos infó még nem jött ki ezzel kapcsolatban, de bizakodjunk. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25360) Teasüti válasza Tuninger (#25358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fuji AGC-jét csak egy villámgyors tesztig próbáltam fejhallgatóval monitorozva, hogy egyáltalán mire számítsak, de én azt hamar elvetettem: túl gyorsan kompenzál. Amint csönd van fél-egy másodperc alatt felhúzza a hangot +6 dB-re és csúnyán megemelkedik a noise floor. Persze amint megszólalsz visszaugrik szinte azonnal, de ez így szerintem profi(bb) munkára alkalmatlan. Kicsit home videós érzés. Ha tiszta lenne a hangja még +6 dB-s erősítéssel is, akkor szupi lenne egy normalizált felvétel. De így nem annyira.

Amúgy nem követsz véletlen vkit, aki DR-ben dolgozza meg a hangot? :B
Csak belenéztem egy-egy videójába annak akit linkeltél, de ez egy idegen világ nekem. Mondjuk a Fairlight modul is idegen, de azt legalább már megvettem egyszer a csomagban. :B

[ Szerkesztve ]

(#25361) Teasüti válasza vond (#25359) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát attól nem tartok, hogy nekem valaha broadcast szabványnak kéne megfelelnem, szóval csakis a web. :D
Szóval a master hangerő az mehet egészen a plafonig majd, a szélsőérték legalábbis. Köszi!

(#25362) Tuninger válasza Teasüti (#25360) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos nem követek senkit aki Resolve Fairlighttal foglalkozna. Aki félkomolyan veszi a dolgot az már fellép Audition-be.
Van is egy kedves kolegám aki már köpködte audiómat párszor, de neki az NTG3 az a mikrofon amikortól már van miről beszélgetnünk, és egyébként is csakazaudition. Én addig örülök amíg nem hallom a problémát.

Inkább ne told plafonig, utólag húzd fel inkább. Ha túl tolod és nem veszed észre a limiter miatt nem fog clippelni, de összenyomod a dinamikát

[ Szerkesztve ]

(#25363) Teasüti válasza Tuninger (#25362) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meg azért az eskü videózás sem az a kategória, ahova ilyen felszerelés kell... Ágyúval verébre esete. Minek? :N
Ha én vhogy rájövök hogyan lehet megtisztítani a hangot Fairlight-ban, akkor szerintem azzal ott befejezettnek tekintem a hang munkát. Egyelőre még ott tartok, hogy sehol. Rádobok vmi fx-et aminek talán vmi köze van a zaj eltüntetéséhez és várom a varázslatot kb. :D
Nagyon fogalmatlan vagyok hang terén. Na mindegy, majd keresgélek Fairlight-ot youtube-on. :R

szerk: Úgy értem post-ban a master mehet plafonig (0 dB és -3 dB közé). Felvétel meg akkor -12-es átlaggal.
Jah tényleg, van a kamerán limiter is, meg szélzaj szűrő, meg mély hangú morajlás szűrő... Nemtom ezek ördögtől való dolgok, vagy hasznosak?

[ Szerkesztve ]

(#25364) Tuninger válasza Teasüti (#25363) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A limiter mindenképpen, sokkal kultúráltabb lesz az eredmény mintha clippelne.
A szélzajszűrőből eddig csak a gopron hallottam olyat ami ért is valamit, de a gopro ehhez 3 mikrofont használ.

(#25365) qnadam válasza Tuninger (#25356) üzenetére


qnadam
veterán

azért jó, ha -23 a hangosságod, mert tévében úgy nem dobják vissza :D a yt asszem -14-et használ, csak ott az automatika megoldja visszajátszásnál, tévében meg szólnak, hogy oldd meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25366) qnadam válasza vond (#25359) üzenetére


qnadam
veterán

te a csúcsokról beszélsz, Tuninger viszont a hangosságról. a yt kb bármit beenged, a tévé meg vagy visszadobja, vagy rábízza a problémát az adásprocesszorra.
a hangosságra teljesen jó méricskék vannak, de premiere-ben is meg resolve-ban is be lehet kapcsolni exportnál, hogy mi a cél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25367) qnadam válasza Teasüti (#25360) üzenetére


qnadam
veterán

érdekes ez az agc dolog, a canonban gyalázatos volt, a sonyban meg ha jól látom, nincs is, csak limiter a kézi beállítás tetején. közben meg a tinédzser sony z7-tel automata szintállítással is teljesen civilizált hang tud születni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25368) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Nagyszülőknek kellene építenem gépet amin az unokáról készült videókat tudják megnézni. A keret 150k, ezen kívül böngésznek rajta és annyi
Alaplap, proci, ram, táp, ssd.

8GB ram, 256 ssd-re gondoltam. Intel fele mennék, mivel a quicksync szerintem könnyebben tud megbírkózni a 4K-5K-6K anyagokkal. Egy i5 11600-ra gondoltam 85k körül.
Javaslatok esetleg? A ryzeneknél bár erősebb az integrált vga, nem nagyon van hardveres gyorsítás, és fateromnál már befürödtem egy ryzen 3 2200G-vel hogy nem vitte fluidul a 4k 60-at.

(#25369) hibavissza válasza Tuninger (#25368) üzenetére


hibavissza
veterán

Laptop. Öregeknek még kényelmetlenebb a fix munkaállomás amit nem tartalomfogyasztásra találtak ki. Gondolj bele, nem viheti magával a kedvenc foteljába vagy az ágyba. Én is csak akkor ülök a gép elé, ha valamiért muszáj.
Egyébként a fenti felhasználáshoz találták ki az iPad-et. Több ismerősömnek buta telefonja van, mert az androidos olcsó szutykok élhetetlenek, de vidáman elvannak egy fapados iPaden.

[ Szerkesztve ]

(#25370) _q válasza Tuninger (#25368) üzenetére


_q
addikt

Miért nem egy üzleti hp, thinkpad laptop? Sokkal egyszerűbb, megbízható és a konzumerhez képest még manapság is jóval strapabíróbbak és minőségibbek.

(#25371) hibavissza válasza _q (#25370) üzenetére


hibavissza
veterán

Van olyan használt "üzleti" lapos ami 150-ért viszi a 6k-t vagy 4k 60p-t? Ezekben azért viszonylag régi CPU van és a dedikált gyorsító sem általános.

(#25372) Kukcaman válasza hibavissza (#25350) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Pedig nagyon leesnek a színek, érdekes :) köszi

#25368Tuninger
Tudják használni az egeret és a billentyűzetet? (mert ez itthon is probléma volt) Erre meg tablet volt az orvosság.

(#25373) Tuninger válasza hibavissza (#25369) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Abszolút igazatok van, 1.5 eve kaptak laptopot a célra, ugyanott pihen ahol akkor hagytam. Asztali gépük van, azt használják, csak az még egy core 2 Q6600-as, azert kell az upgrade. Tablet is van.
Logikáról annyit hogy "anyósomék".

(#25374) _q válasza hibavissza (#25371) üzenetére


_q
addikt

6k-t biztos nem, 4k-t szerintem tudják az intel 7xxx, 8xxx szériák. Nekem 6800QM vitte a 4k-t. De most jutott eszembe, vannak a média boxok, amik olcsóbbak, TV-re köthető, böngészésre is használható, direkt média tartalomhoz készültek, gyorsak, androidot futtatnak és nem mellesleg olcsóbbak sokkal mint egy laptop/pc.

[ Szerkesztve ]

(#25375) _q válasza Tuninger (#25373) üzenetére


_q
addikt

Kössék a monitorra a laptopot + billentyűzet és eger is mehet rá :D Az hogy mi van a háttérben (PC, laptop) úgy is mindegy, az érzés hogy "PC" előtt ülne megmarad.

hibavissza
Elfelejtettem, nekem nvidia kártya volt benne, valószínű arról ment a 4k és nem az AGP-ról.

[ Szerkesztve ]

(#25376) hibavissza válasza Tuninger (#25373) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez valószínűleg azért van, mert kicsinek találják a lapos kijelzőjét. Azt kell csinálni amit _q ír. Kösd rá a lapost egy monitorra, egérre, billre. Ugyan ott vannak, mint a dobozzal.

Másrészt én valahogy kipróbáltatnék velük e iPad-et picit huzamosabban. Esetleg kölcsönkérni valakitől. Öregek általában meglepően jól kijönnek vele, mert ugyan kicsi a kijelző egy monitorhoz képest, de jobban olvasható, mert a nagy felbontás sokkal jobb clear type-ot eredményez és közelebb is tudja tenni a szeméhez. Nem neki kell rágúvadnia.

(#25377) Teasüti válasza Tuninger (#25368) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pont most volt cikk a főoldalon a mini gépekről, amit akár egy monitor VESA csavarhelyére is felrakhatsz és teljes értékű gép csatlakozókat illetően. Multimédiára tökéletes.
Amúgy miért nem a milyen gépet topikban vagyunk? :P

Időseknél én úgy vettem észre, hogy a hordozhatóság abszolút nem szempont. Kb mindenkinek laptop van/volt a családban és ahova az egyszer le lett rakva, azt ott ette a por évekig. Néha még csini kis matyóhímzés is került rá. :DDD
Szóval inkább leülnek a gép elé, semmint a hónuk alá csapják és kényelembe helyezzék magukat. Én mamámnak nem tudom beadni évek óta, hogy ne a konyhaasztalon nyissa fel a laptopot - a wifitől a legtávolabb, lol - hanem vigye be a szobába. Nem, az úgy nem jó. Kész. :))

Akkor meg már szerintem inkább egy 24" monitor, ami általában sokkal előnyösebb egy 15-ös laptopnál vagy egy 10-es tabletnél. És hozzá teljes méretű bill, egér, stb. Mini gép a monitor hátuljára és el is lehet akár felejteni. Hangja nincs, nem igazán melegszik és az órát sem pörgeti veszettül.

[ Szerkesztve ]

(#25378) _q válasza _q (#25375) üzenetére


_q
addikt

Nem AGP, IGP akart lenni.

(#25379) Teasüti válasza Teasüti (#25377) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akár egy régi Mac is jó lehet, talán még egyszerűbb mint a Windows ha vki egyiket se ismeri.
Mondom ezt úgy, hogy kb életemben 10 percet kattintgattam Mac előtt és engem hamar kiakasztana. De másnak lehet jó, meg talán a tanulási görbe is laposabb, passz.
Legalábbis Win10 az nem igazán arról szól, hogy egyszer belövöd és elfelejted. Én évente legalább egyszer szembesülök vele, hogy vmi miatt már megint nem működnek odahaza dolgok és szerencsétlenek kénytelenek megvárni amíg évente egyszer hazamegyek.

Fotós koma Mac-je meg igaz két főverzióval ezelőtti Mac OS-t használ, de a setup lényegében semmit se változott már vagy 5 éve, mióta megvette. Nem is frissíti, mert minek. Jó az úgy. Ez amúgy szerintem tök jó, hogy "ami működik azt békén kell hagyni" elven megy. Főleg időseknél, akik nem fognak nekiállni visszapörgetni egy frissítést, csak mert az MS megint elqrt vmit...

szerk: arról nem is beszélve, hogy egy rendes asztali monitor általában jól látható, nem úgy a budget laptop vagy a budget ultramobil akármi. Haver most vett vmi ultramobil olcsó HP laptopot és bakker nem láttam rajta a fehér hátterű weboldalon a kitöltendő mezőket, mert a kontraszt nullához konvergált a szutykos TN panelen... Ugyanez érvényes az összes budget laptopra, ami eddig megfordult a családban. Az ellenségemnek se kívánnék egy ilyen szar képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#25380) hibavissza válasza Teasüti (#25377) üzenetére


hibavissza
veterán

ahova az egyszer le lett rakva, azt ott ette a por évekig. Néha még csini kis matyóhímzés is került rá

A thread onnan indult, hogy az alanyok aktív felhasználók.
Általában azért görnyednek a monitor előtt az öregek, mert kivétel nélkül a legpocsékabb kijelzővel szerelt mobil eszközök jutnak el hozzájuk, amit persze nem látnak rendesen. Ipad marha jól olvasható. Ne a szemétre való androidos tabletekkel hasonlítsuk.

Amúgy igen. Ha csak tartalom fogyasztás a cél akkor mini gép még mindig praktikusabb, csak azonos teljesítménnyel még mindig jóval drágább és/vagy hangosabb lesz.

Szerintem meg pont elfér itt ez az off, mert a kitétel a smooth 6k videók lejátszása volt.

(#25381) Teasüti válasza hibavissza (#25380) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A technó részét el se olvastam. :DDD
De még így sem, mert az igényeket a milyen gépet topikban is illő kitenni és az ottaniak fejből vágják általában a specifikációkat.
6K? 4k60? Az unokáról? Wtf? :U
Fordítva ülünk a lovon, nem?
Nem lenne célszerűbb inkább egy jól támogatott formátumot kiexportálni, mint vetetni az ősökkel egy indokolatlanul erős és drága gépet? Mit ad hozzá az életükhöz, hogy 6K-s videót nézhetnek néha-néha az uncsiról egy jó esetben is csak 1440p-s monitoron?

[ Szerkesztve ]

(#25382) kovsol válasza Teasüti (#25381) üzenetére


kovsol
titán

Úgy érzed 80e Ft-os processzor overkill netezni, meg filmet nézni? :D
Egyetértek veled amúgy. Nálunk nagyszülőknek ki van exportálva 1080p h264 ben, majd pendrive rádug a TV-re és ott nézik meg az anyagot. Senkit nem érdekelne még az se ha 480p lenne, mert őket az érdekli mi van a videón, nem pedig a pixeleket számolják.

May the Force be with you!

(#25383) Teasüti válasza kovsol (#25382) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy manapság a tévék 99,9%-a tartalmaz média lejátszót ami vígan viszi a jól bejáratott formátumokat. :K
Van itt sok lehetőség, szóval inkább őket kérdezném merre mennének.
Tévé általában már van mindenhol. Tablet az rétegigény nagyon (nekem is van, nem használom semmire; utazáshoz jó mondjuk évente kétszer). Laptop szerintem nem praktikus asztali gépnek, ahogy tipikusan használják az idősek. Szóval akkor egy fasza kis multimédiás minigépre voksolok, amit el lehet dugni egy teljes értékű monitor mögé. Vagy egy Mac az időtállóbb és gördülékenyebb szoftver miatt, meg ugyanúgy monitorba épített egybe gép és vezetéknélküli perifériák. Csak a tápkábelt kell kihúzni hozzá és nagyon letisztult, mutatós összhatása van. Leporolni is könnyebb. :C

[ Szerkesztve ]

(#25384) hibavissza válasza Teasüti (#25381) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt most miért tőlem kérdezed? Nem én akarok 6k videót nézni. Tuninger gondolom a jövőre tekintve lőtte be az igényeket. Minden màsra ott egy Rasp. 50 pénzből tokkal vonóval kész a minigép. Böngészgetni, filmezni elég. Vagy egy újabb okos tv+keyboard. Ellenben ezek nem fedik a tàmasztott igényeket.

[ Szerkesztve ]

(#25385) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Köszönöm mindenkinek az okos megoldásokat, de továbbra is él az eredeti kérdés.
Átfogalmazom: anyósomék utasításba adták hogy kell egy új PC, mert a mostani nem viszi a gopro videókat (minden más viszi...)

Szóval inkább kérés mindenkihez hogy akinek van kedve kipróbálni, nézze már meg hogy csak az integrált vgat használva mennek e folyamatosan a 4k 60as videók. Igyekszem feltölteni pár felvételt hamarosan.

Én is tudom hogy elég lenne egy telefon dock 10 ezerért a telefonokhoz hogy ellássa a leírt feladatot...

Szerk: igen a jövő biztosság a cél, meg van lent egy gopro sógoroméknál és annak a felvételeit akarnák nézni újrakódolás nélkül. Az hogy hányszor nézik vissza, megnézik e egyáltalán, készül e egyáltalán felvétel ne menjunk bele mert csak felidegesítem magam. A lényeg hogy 1x próbálták (fél év alatt...) és akkor nem ment. Új gép.

[ Szerkesztve ]

(#25386) Teasüti válasza Tuninger (#25385) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is tudom hogy elég lenne egy telefon dock 10 ezerért a telefonokhoz hogy ellássa a leírt feladatot...
Ez is tök jó thinking-out-of-the-box, de a telefont se hagyd ki a képletből, ami általában drágább mint az egész költségvetés a géphez. :D

Jól értem egy meglévő gépet akarnak fejleszteni? Miért nem vesznek egy fasza VGA-t, ami kisujjból kirázza a 4k60-at HEVC-ben is? Egy használt 1060 gtx már elég is lenne. Nem is kell hozzá semmi más kb, maradhat a régi C2Q proci is alaplapostul, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#25387) qnadam válasza Tuninger (#25385) üzenetére


qnadam
veterán

a laptopomon (i5 8250u, intel uhd 620) gond nélkül megy hardveres dekódolással az uhd 60 fps hevc videó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25388) Teasüti válasza Teasüti (#25386) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Visszavonom. Benéztem HA-ra és sokkolódtam a használt VGA árakon. Akkor a 80k-s Intel proci nem is akkora túlzás. :W Persze kell köré új lap és ram, szóval...
Viszont még mindig tartom, hogy a milyen gépet vagy milyen procit topikban előrébb lennél.

[ Szerkesztve ]

(#25389) Tuninger válasza qnadam (#25387) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nagyon koszonom, ez az infó kellett. Még akkor lejjebb is lehet tekerni a proci igényből. Amds tapasztalat is érdekelne, de abból kevesen vesznek olyat amiben van integrált vga.

Teasüti: megfelelő teló van. Bár most mindenki szeme előtt 80+ nagyszülők vannak, itt csak 60+-ról beszélünk, mert 1.5 éves gyermekem nagyszülei :D. Igen a vga árak miatt csak integrált játszik, és az elég is mindenre

(#25390) hito


hito
nagyúr

Sony 4k felvétel közbeni overheating-re tud valaki valami tuti megoldást? Több barkács megoldást is találtam a neten, de nem tudom mennyire válnak be, hátha valaki megpróbálkozott már ezekkel:

- dummy battery
- LCD mögé réz hűtőbordákat ragasztani (ramokra valókkal szoktak bohóckodni)
- gap pad kukázása és jófajta processzor pasztával történő helyettesítése (pl. MX4)

Utóbbit nem szívesen. Elég bonyolult és kockázatos manőver. Első kettő mennyire segíthet?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25391) qnadam válasza hito (#25390) üzenetére


qnadam
veterán

a dummy elég sokat segít, mert nem belül melegszik az akksi. ha a gép hátát hűtöd valami propellerrel, az is tud javítani a helyzeten és hihetetlen profin néz ki :DDD
ha biztosra akarsz menni, akkor külső rögzítő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25392) hito válasza qnadam (#25391) üzenetére


hito
nagyúr

Tehát ha az akksit és a tárhelyet kivezetem, akkor jó vagyok, amíg a tároló kapacitása bírja? ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25393) qnadam válasza hito (#25392) üzenetére


qnadam
veterán

az akksit, a tárhelyet és az enkódert főleg :) de nagyjából erről van szó sajnos. persze vázfüggő is, azért ki kell próbálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25394) hito válasza qnadam (#25393) üzenetére


hito
nagyúr

Külső rögzítő nem 2Ft, úgyhogy drága próba lesz, ha nem válik be ;) :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25395) qnadam válasza hito (#25394) üzenetére


qnadam
veterán

bérelj :)
de a kamera szempontjából mindegy, hogy csak rádugtad egy tévére, vagy rögzíted is a kimenő jelet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25396) hito válasza qnadam (#25393) üzenetére


hito
nagyúr

Egyébként én azt gondolnám, hogy a processzor melegszik ilyen veszettül a túlmintavételezés miatt. Legkevésbé se gondoltam volna az akksira, a kártya meg viszonylag távolabb van a legmelegebb ponttól, az se tesz hozzá sokat. De úgy tűnik ha 1-2 apróbb dolgot kiveszünk az egyenletből, akkor az pont elég ahhoz, hogy már boldoguljon a hővel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25397) Tuninger válasza hito (#25396) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

De melyik sony? Mert az a6300/a6500nál minden praktikát be kell vetni, A7 III / a6400-tól meg már nem akkora probléma a melegedés. Persze ha kirakod a napra allvanyon mikozben te bent hűsölsz az árnyékban, még az s3 is tul tud melegedni

(#25398) hito válasza Tuninger (#25397) üzenetére


hito
nagyúr

A legrosszabb ebből a szempontból. Nagyon apró, fekete ház, iszonyat technika összezsúfolva méltatlanul kis helyen => RX100 Mark V :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25399) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Bár sok esküvős videót nem nézek, de ez egyedi azért. (Igaz a zene rosszul van megvágva :D ) Itthon ilyenre lenne igény?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25400) qnadam válasza Kukcaman (#25399) üzenetére


qnadam
veterán

az egyedi, az egy jó szó :D
ez még a cinemascope-nál is szélesebb, amivel két baj van: egyrészt ezt mozivászonra találták ki, sok méter szélességre, hogy kitöltse az ember látóterét, másrészt ehhez iszonyú precízen kellene komponálni, amit előre beállított jeleneteknél meg lehet csinálni, de eseményrögzítésnél nem igazán, és ez sajnos látszik is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.