Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26801) _q válasza Tuninger (#26800) üzenetére


_q
addikt

Akkor ismét kompromisszumokkal lett jobb. Kíváncsi leszek a saját tapasztalataidra is majd. Egyelőre nekem még drága, mostanában kevesebbet is használtuk a 6-osat, de ha kell akkor meg jó lenne a hypersmooth.

(#26802) kovsol válasza _q (#26801) üzenetére


kovsol
titán

gopro.com -ról érdemes egyébként rendelni, ott olcsóbban megkapod, és még kártya is jár hozzá. EU-ból szállítják.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26803) Tuninger válasza kovsol (#26802) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Kellemes meglepetés hogy az akciós 430 eurós = 150 ezres áron mivel én régi előfizető vagyok a boundlet kaptam ugyanazon az áron. Vagyis botot és mágneses csipeszt extrába.

Igen egyébként médiában lesz vagy 220K, emeltek az alapáron, de előfizuval meg annyi mint a H9 volt tavaly.

(#26804) qnadam válasza Tuninger (#26800) üzenetére


qnadam
veterán

nem rossz, nem rossz. de közben még mindig folyamatosan szemezek az rx0-val, de majd szokás szerint jól nem veszem meg egyiket se :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26805) MrChris


MrChris
nagyúr

Nemtom ki hogy van vele de én a Davinci Resolvenál a sok precíz egerészéstől lassan falramászom, meg megfájdul az ujjam, felkarom, vállam, nyakam... ezért készítettem egy AutoHotKey fájlt, amivel nagyjából az egérmutatót lehet irányítani a numerikus billentyűzetről, de a numlock-t ki kell kapcsolni, megmarad a szám használat. Így akár a bal kéz is átvehet könnyen megtanulható feladatokat, nem kell kombinációkat betanulni.
Pl. a Color panelon a Primaries ablakban az egérrel az egérmutatót az egyik Wheel fölé visszük akkor egérgombnyomás nélkül finoman tudjuk tekergetni (numpad 1,2,3,4,6,7,8,9), nullázni (0) a kerekeket. Hasonlóan pl a Temp, Tint, Cont... felirat fölé visszük a mutatót a 4 és 6 gombbal precízen szabályozhatjuk. Vagy a Bar csúszkákat is mozgathatjuk vele.
Az 5-ös egy szimpla bal egérgomb, a 0 meg duplaklikk, ezért főképp visszaállító a funkciója. / gomb a középső vagy görgőgomb, a * pedig jobbgomb. Utóbbiak numlock on esetén is foglalva vannak, meg lehetne csinálni, hogy ne...
A node-oknál is lehet használni, node asztalt könnyebb mozgatni, vagy a preview ablakot (ami egérrel középső gomb, numpadon ezt most a / jelű helyettesíti), meg magukat a node-okat az 5-ös gomb nyomva tartásával foghatjuk.

A kerekeknél, csúszkáknál egérrel is előfordul, hogy akaratlanul duplát nyomunk ezért visszaáll az adott cucc, ezt kerülendő van egy kis késleltetés (dubleclick_wait) , mert billentyűről még könnyebb ilyet csinálni, de az .ahk fájlban ezt aki akarja le lehet nullázni és akkor még gyorsabb és érzékenyebb.

[ Szerkesztve ]

(#26806) qnadam válasza MrChris (#26805) üzenetére


qnadam
veterán

igen, a color részen nagyon érződik, hogy azt valójában nem egérre találták ki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26807) MrChris válasza qnadam (#26806) üzenetére


MrChris
nagyúr

Először a kilencvenes években találkoztam ennek egyik egyenes ági ősével a da Vinci Renaissance 888-al, valami ilyesmi. 16 bit 8:8:8? közel harminc éve. Mai napig az eredeti gyári egérpadját használom!

Most próbálgatom amit csináltam és egészen tetszik, nem is kell az egér gombjait nyomkodnom. Először igazából a Behringer x-touch mini-re akartam írni.

(#26808) qnadam válasza MrChris (#26807) üzenetére


qnadam
veterán

ódeszép. az egy floppy az elején?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26809) MrChris válasza qnadam (#26808) üzenetére


MrChris
nagyúr

1990-ben? Persze.

(#26810) _q válasza qnadam (#26806) üzenetére


_q
addikt

Mi a helyzez a retime curve-el? Én azzal szenvedek mindig. Beállítom, hogy a klipp adott részénél lassuljon, de ne egyből, hanem lassú átmenettel. Itt a lassuló szakasznál 10/8-szor nem sikerül 50%-ra (50fps->25fps) beállítani az egérrel, mindig 49.xy% vagy 50.xy% értékre tudom csak belőni. Erre valakinek van bevált módszere?

#26805MrChris
Ezt a fájlt hogyan lehet importálni? Ahogy nézem *.txt fájlt lehet importálni mint keyboard preset.

(#26811) _q válasza kovsol (#26802) üzenetére


_q
addikt

Igen azt az árat néztem. Az itthoni vásárlásnál nem jár hozzá semmi extra?

(#26812) Kukcaman válasza _q (#26811) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Az ár lesz az extra.
A kártya meg biztos csomagos lesz gopro compatible felirattal, aztán még drágább lesz :DDD

Tuninger, kíváncsi leszek mit mutat majd nálad a gopro

(#26813) MrChris válasza _q (#26810) üzenetére


MrChris
nagyúr

Autohotkey egy ingyenes progi amivel komplex billentyű, egér eseményeket lehet egyetlen billentyűhöz, kombinációhoz rendelni. Gamerek is szeretik, de monoton ismétlődő dolgokhoz is jó. Vagy amihez nincs short key azt lehet vele pótolni. Akár midi eseményekhez is lehet rendelni pl. copy/paste funkciót...
Telepítés után megeszi a korábban linkelt fájlt, jobb alul a kis segédalkalmazások közé kerül, ha már nincs szülség rá ott lehet kilépni belőle.

(#26814) hibavissza válasza _q (#26810) üzenetére


hibavissza
veterán

Vettem egy gémer egeret. lehet állítani a felbontását. [link] Amikor én vettem még 25 volt...DPI kapcsolón van egy ultra nagy felbontású állás, azzal lehet finom mozgást végezni sztán visszakapcsolni. Egy mozdulat.

Jó lenne egy olyan egér amin van egy golyó is. A hanyatt egerek mintájára csak asztal szenzorral kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

(#26815) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Hátha érdekel valakit a vágós verseny

(#26816) _q válasza MrChris (#26813) üzenetére


_q
addikt

Köszi, nem ismertem.

#26814hibavissza
Ez így elég fapados :D De mondjuk ha tényleg nincs megoldva rendesen a szoftverben, akkor legalább gyors megoldás. Nekem is van DPI kapcsoló, ez már elég sok egérre rákerül, pedig csak egy alis vertikálisom van.

[ Szerkesztve ]

(#26817) MrChris válasza hibavissza (#26814) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is egy gombokkal szabályozható gamer van, egy kis fiókban kis fémkorongokkal még súlyozni is lehet. :DDD Hülyeség.

_q: Feltettem ide egy olyan változatot amivel kicsit lassan pixelenként lehet mozgatni az egérmutatót és ekkor nem is nyom magától klikket. A mozgás sebessége átírható, reloaddal vagy simán újra betöltve érvényesül.
Számozott értékeket sokszor számokkal viszek be, hogy egyértelmű legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26818) hibavissza válasza MrChris (#26817) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha a kezed durva fizikai munkàhoz szokott akkor az egerészés valóban hülyeségnek tűnhet. Mivel én ritkàn haszàlok Resolve-ot és nem fizikai munkàs vagyok nekem az AHK felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#26819) MrChris válasza hibavissza (#26818) üzenetére


MrChris
nagyúr

Precíziós zongijavítástól biztosan nem durvultam el. :D Szerencsére nem nagyon kell a munkámban számgépet használni és tizenéve nem gémezek, így kevésbé edzett már az egérkezelő izomzatom. :D
Nagyonrégen az irodista kisasszonyoknak segítettem AHK-el farmvillezésben parasztkodni. :DDD

(#26820) Teasüti válasza _q (#26810) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vhogy át tudtam írni régen kézzel az értéket a görbe adott szakaszán, de most a 17-esben nem jöttem rá hogy kell.
Mindegy, nem csináltam belőle gondot, Time Warp megoldotta így is.

(#26821) _q válasza MrChris (#26817) üzenetére


_q
addikt

Ez se mostani egér, nekem is ilyen volt még vagy 15 éve :D

Köszi letöltöttem, közben a DPI változtatással könnyebben szabályozható vált a retime curve.

(#26822) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Durva:

(#26823) MrChris válasza _q (#26821) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, még régi játszós korból.

Tuninger: nagyon jók az optikai számok, de ezek a méretek is szépen alakulnak.

(#26824) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Teasüti: Az X-T3-nál volt valamiféle frissítés az AF-re? Ha igen, mennyit javult?

Tuninger: Ez jól hangzik. Már csak az AF információk kellenének hozzá :D

(#26825) Tuninger válasza Kukcaman (#26824) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

AF terén nincs semmi gond a Tamron obikkal, gyorsak és pontosak.
Szerintem minden téren éppen a határon lesz: ár, méret, súly.

(#26826) Kukcaman válasza Tuninger (#26825) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Gyengébb fénynél, csak azt lemaradt.

(#26827) hibavissza válasza _q (#26816) üzenetére


hibavissza
veterán

Hàt bocs, hogy csak ilyen "fapados" ötlettel próbàltam segíteni. Többet nem teszem. :B

(#26828) qnadam


qnadam
veterán

napi wtf: egy képkockáról lemaradt a lencsekorrekció.
szerencsére nem egy hasznos részletnél, de azért meglepett a dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26829) _q válasza hibavissza (#26827) üzenetére


_q
addikt

Ne, félre érted. Ez a DR-nak szól inkább, hogy nincs megoldva szakszerűen. A DPI változtatásra nem gondoltam, de eddig ez tűnik a legegyszerűbbnek és leggyorsabb megoldásnak. Szóval köszi az ötletet és máskor is jöhet hasonló. A praktikus megoldás jobb, mint a nem létező szoftveres. :R

(#26830) Teasüti válasza Kukcaman (#26824) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ kit kérdezel. Szerintem összességében jobb lett. Fuji topikban meg többek szerint visszalépés pl videóban a több AF hunt miatt. Nekem ezzel eddig nem volt gond. Olyat nem csinál, mint a Pana. Ahol nekem eddig hunt-olt, ott mindig vmi végigpásztázott az obi előtt és akkor arra nyilván átáll vmilyen beállított sebességgel.
Nekem ami szembetűnő változás volt az a -6 EV teljesítmény. Kvázi fekete előnézeten még talál fókuszt AF-S módban. AF-C viszont továbbra se az igazi low light-ban mondjuk egy régi traktor 35 1.4-gyel.

De azt tudom, h ha valaha veszek új kamerát, akkor nekem tracking kell leginkább. Egy Fuji féle Wide Tracking-et kérek videó módban! :K
Csak ráakasztom bármi mozgóra és követi az AI, egy rövid ideig még látótérből kiesve majd beesve is.
Nem tudom XT4 ezt tudja-e vagy csak eye af van.

[ Szerkesztve ]

(#26831) Teasüti válasza Kukcaman (#26824) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Épp csak a kérdésre nem válaszoltam kellően: igen, volt. :))
Már vmi 4.xx fw verziónál járunk megjelenés óta. Most már nagyobb csomag valószínűleg nem fog rá jönni, de apró hibákat még a nyáron is javítottak.

(#26832) kovsol válasza Kukcaman (#26826) üzenetére


kovsol
titán

A7II ami nálad az AF szűk keresztmetszete.

May the Force be with you!

(#26833) Kukcaman válasza Teasüti (#26830) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :)
Szóval, ha pl. csoport videót csinálnál fix távolságból, akkor nem mászkálna el az AF?
Ha gimbalon vagy akkor rábízhatod magad erre a fókuszra?

Azt olvastam, hogy a frissítéssel "megközelítette" az X-T4 autófókuszát.
A G80 is tud olyan trackinget :D igaz, hogy nem élesít, de legalább gyorsan tudja követni :D

#26832kovsol
Értelek! Ha lesz alkalmam, akkor kipróbálom A7III-n is.

(#26834) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Ugyan ilyen az első három kép formátuma, mint a többi B-roll-é, amit mellékeltek, de van extra footage (az utóbbi három kép, kicsit eltér). Az utolsót egyáltalán nem tudnám felhasználni, mert nagyon szűk már, kilógna a lóláb.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#26835) syC válasza Tuninger (#26825) üzenetére


syC
addikt

Mennyi lesz? Egy default 24-70 2.8 300 korul van, akkor ez lesz kb 5-600.

(#26836) Tuninger válasza syC (#26835) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én egy 400 körüli einfis árnak örülnék, az 1100 eur. De szerintem is felette lesz.

(#26837) vond válasza syC (#26835) üzenetére


vond
MODERÁTOR

~1500 dollár, E-Infinity-n ~1200 euró, itthon meg ~550 ezer forint (szerintem). :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26838) Teasüti válasza Kukcaman (#26833) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Videóban én nem vagyok elégedett az XT3-mal.
Van mezőre való fókuszálás - én többnyire ezt használom. Ilyenkor ugye figyelni kell a célra tartásra.
Van "multi af", ahol arra fókuszál a gép, amit jónak lát. Ezzel nincs tapasztalatom, sose próbáltam élesben. Kb mint egy telefon, úgy működhet.
És van face af, ami egy félkarú óriás: kiszámíthatatlan csoport esetén, valamint az arc is legyen jól látható, kontrasztos és lehetőleg minél inkább szemből. De ha megvan a cél, akkor szépen tartja. Meg face af esetén figyelmen kívül hagyja a fénymérésre vonatkozó beállítást - egyik módra se hajaz igazán, vmi érdekes af mezőre egyensúlyozott mérést csinál ilyenkor. Én ezt nem kultiválom, így full manuális módban csinálok csak arc követést.
És ennyi. Videó módban csak ezt a hármat tudja. Ha lenne Wide Tracking videóban, akkor tökéletes lenne nekem.
Amúgy én mezőre fókuszálásnál igyekszem megoldani kézügyességgel, és csak akkor van hunt, ha célt tévesztek.
Jó célra tartással nincs hunt egyáltalán. Egy lassúra állított af-el szépen húzza, ahogy kell. Bár a focus-by-wire obik azért hagynak némi kívánnivalót maguk után fókusz húzásban és akkor még finom voltam. Bizonyos esetekben nagyon tud játszani a léptetőmotor jótékony hatása a felvételen. :(((

[ Szerkesztve ]

(#26839) Kukcaman válasza Teasüti (#26838) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi szépen a részletezést :K
Kijelzőn rendesen lehet látni, hogy éles? - napsütés a kijelzőn.

(#26840) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem jó topicban tapogatózom, de szeretnék egy- elsősorban videóra használatos- gépet.
Ott akadtam el, hogy pár évvel ezelőtt volt Sony RX-100 M3 gépünk. Az épp tökéletes is lenne nekem (bár már abban sem vagyok biztos, hogy manapság ilyet újan lehet még kapn bárhol is).
Átlag, hétköznapi családi videókra kellene csak, emlékgyártásra a gyerekekről.

Maradjak az RX100 vonalon, vagy van valami Panasonic, vagy bármi más, jobb ár/érték arányú gép? (azért nem a 600 ezerbe gerülő, aktuális Sony generációk körül nézelődöm) Inkább 100-200 Ft kategória között.

Köszönöm!

(#26841) Tuninger válasza HagaNRG (#26840) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Használtpiac nem játszik? Csak új gép boltból? Az Rx-ek tökéletes választások

(#26842) Teasüti válasza Kukcaman (#26839) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Focus peak-et nem annyira sajnos, ahhoz kéne egy külső monitor, mert nagyon aprók a pixelek (kéne rá egy vonal vastagító overlay, de az már számítási kapacitásba kerülne). Sokszor jártam úgy, h peak szerint élesnek tűnt, aztán nem lett az. :U Nem tudom 1080p-ben jobban látható-e - meg azt se hirtelen mekkora felbontása van az lcd-nek -, csak 4k-ban veszek. De amúgy amit csinálsz videót, az jól látható.
Kültéren nekem még nem volt gondom, de közvetlen napsütésben még nem jártam. Ott kb semmi nem látható szerintem, max vmi monokróm lcd. Ahol a telefonodat nem tudod leolvasni, ott ezt se.

[ Szerkesztve ]

(#26843) vond


vond
MODERÁTOR

Tanulság szombatról, egy 4 kamerás, 7 hangsávos, gospel kórusos esküvőről: Rohanok a boltba legalább egy Zoom H1N-ért, meg mindenféle audió kábelért és átalakítóért. :D Nem is értem, eddig miért nem vettem. :W

Ha van jobb, mic/line bemenetes, vállalható minőségű, hasonló árú hangrögzítő, akkor ne kíméljetek. :R

Szerk.: Ahhoz képest, hogy idén már nem is akartam több esküvőt vállalni, megint úgy néztem ki, mint egy serpa. Lassan kéne mellém egy road/technikus/fodgmeg/rabszolga. :DDD Kész csoda, hogy nagyjából minden jó lett. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26844) Teasüti válasza vond (#26843) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs jobb nála árában.
Arra figyelj, h a vonalszintű jel túl fogja vezérelni! Csillapítás kell elé, amit én egy "passzív előerősítővel" oldottam meg. Fejből nem emlékszem, de olyan -20 dBV-ig el lehet engedni kb illesztés nélkül.
Rendes vonalszintű +4 dBu jelet egyetlen mikrofonos rögzítő se tud fogadni. Gondolok itt ilyen Tascam dr40-re és társaira, amin ott a szimmetrikus bemenet, hogy az csak mikrofon szintet tud. A legolcsóbb rögzítő ami rendes vonalszintű, az a Tascam dr60d II.

[ Szerkesztve ]

(#26845) _q válasza vond (#26843) üzenetére


_q
addikt

Rode Wireless Go 2 mellé miért jó ha van Zoom H1N?

(#26846) Teasüti válasza _q (#26845) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mondjuk ha van élőzene, akkor lerakod eléjük és van jó minőségű sztereó hangod róla. A bemenet kapcsán nem ad többet egy Go 2-nél a h1n. Max annyival, h szabályozható előerősítője van.

(#26847) Márton válasza Teasüti (#26844) üzenetére


Márton
nagyúr

Hú, hányszor jártam úgy, hogy a zenekar már nem tudott kisebb jelet kiadni a mixeréből, én meg 10-20-on voltam a H1-gyel a 100-as skálán és így is a hangosabb részek egy-egy zenében javíthatatlanul betorzultak. Rém bosszantó. Akkor ezért, mert vonalszintű volt. Mi kéne? Sima fülhallgató kimenet? Az meg sokszor mono nekik és szabályozhatatlan. Nem vicc. Legutóbb a zenekarvezető nem engedte hogy ezt a kimenetet felvegyem, mert oda nem az a hangkép ment neki, amit ő sok-sok munkával összekevert a több hangszer mikrofonjából. Tehát az arányok mások lettek volna, mint amit a násznép hall a hangfalakból. Ipad-ról konfigolta, de olyan bonyolult volt a rendszer, hogy fél óra alatt sem tudta lecopy-zni a beállítást, hogy a füles kimeneten is ezt adja ki. Nem lett belőle semmi, leraktam simán egy asztalra a Zoom H1-et. :W

Létezik tehát valami kis elektronika, amivel a vonalszintű kimenetet tisztességesen tudnám rögzíteni a H1-gyel? Érdekelne. Esetleg csinálsz ilyet? Vagy leírás valahol? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26848) Kukcaman válasza Teasüti (#26842) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi még egyszer. Persze, azt gondoltam, hogy szúró napfénybe semmi nem látszik, ez ilyen.

Itt egy több emberes esküvős mutatvány [link] (már többször feltűnt, hogy a fehér mennyire fehér, hol van a csúcsfény, de ez csak mellékszál) Elég szép képeket lődöznek. Itt egy másik megközelítés (ötödik).

#26843vond: Jó lenne valaki mellé már beugrani 20.emberként csakhogy a történés közepében legyek - nem is az esküvők miatt :D
Csak ne legyen 400km-re :DDD

(#26849) MrChris


MrChris
nagyúr

Jó kis progi Sony kamerákhoz.

(#26850) _q válasza Kukcaman (#26848) üzenetére


_q
addikt

Én is követem Matt Johnson-t, jó videókat készít szerintem. Mondjuk a LUT kicsit fura és ahol ő él, ott bőven megfizetnek 2 videóst is egy esküvőre, itthon jó ha 1-et. Itthon még mindig elég sokaknak a fotó (vagy még az se, esetleg telefonnal a rokonok lőnek párat), pedig szerintem a videó jobban visszaadja a hangulatot. Nekem megjött az első videózás után a kedvem így, hogy kezd összeállni az eredmény (a hibák ellenére is), de még nem találtam új lehetőséget.

Tudom nem a fotó miatt linkelted a másikat, de erről erről ugrott be, hogy mostanába épp gondolkoztam rajta, hogy ezek a divatos vintage vagy moody jellegű esküvői képek milyen népszerűek manapság, de vajon 10-20 év múlva mi lesz. Ugyan ez igaz az orange & tale-re a videóknál. A természetesebb hatások tovább "divatosak" maradnak, mint a valóságtól elrugaszkodottak szerintem, pedig eddig én is kicsit vintage felé akartam menni.

#26849MrChris
Velem is szembejött pár napja, családi fotónál szoktam a gyári alkalmazást használni, de hát az ..... folyamatosan megszakad a kapcsolat, bizonytalanul működik, nem látom mikor fókuszál a kamera, vicc hogy mióta nem tudták rendbe tenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.