Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) mihulino válasza Teasüti (#25738) üzenetére


mihulino
tag

Érdekes, nekem nem weebillem van, Crane Plusom, de még egyszer nem volt olyan hogy kevés lett volna az akksija...konkrétan "magyar" lagzi, van hogy reggel 8-9től hajnal 1-2ig...persze nem folyamatos használat, de végigbírta, állta a sarat, lehet hogy nincs "optimalizálva" még az energia felhasználása?

...arra már rájöttem, hogy minél tobbet készül az ember egy eseményre, eltervezi..annál kevésbé sül el úgy ahogy akarod :D Esküvőknél ez halmozottan igaz.. :D
Emlékszem volt egy amire nagyon készültem...nah akkor volt, hogy elveszett a gyűrű 5 perccel az eksön előtt, eltűnt az egyik kutya..és romokban volt a menyasszony a saját esküvője előtt :D ..ezután a kreatívra maradt 15 percünk :D :D

(#25752) hibavissza válasza Tuninger (#25745) üzenetére


hibavissza
veterán

Egyet írj, amelyik nem volt 100%-ban helytálló és építő jellegű, de tiszteletben tartom a topikgazda igényét. Nem írok többet. :R

(#25753) taranis válasza hibavissza (#25752) üzenetére


taranis
addikt

Ez nem ér, tudjuk, hogy gyereke van, nem ideje, így aztán esélye sincs visszakeresni :D

colorizer.net

(#25754) Tuninger válasza hibavissza (#25752) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na, tessék viselni a kritika kritikáját! Mindig validak az észrevételeid, csak húsbavágó a stílus :D

(#25755) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Hadd égessem kicsit már magam:

Minden meló előtt áttörölgetem a cuccaimat mikroszálas ronggyal. Aki vennem tőle obit az ugorjon egy sort: az obikat is, elöl hátul.
Minap nem a szokott helyen volt a rongyom, használtam szokás szerint. Eskuvonel keszulodeskor nezem hogy ablakos hatternel milyen durva a kontrasztcsökkenés, és milyen "bloomos"ak a csúcsfények.
Este a lámpáknál figyeltem fel újra a jelenségre, minden fényforrásnak udvara volt.
A vége előtt 1 oraval jottem ra hogy szepen felvittem egy koszos filmréteget a 28-75 hátső üvegére.. (asszony hasznalta prontóval az asztalon a rongyot...) így akaratlanul cinebloom/blackpromistesen toltam végig a napot.
A felvételek amit lattam rendben vannak, de azert hazaúton bennem volt a para hogy hány kuka felvétel készült...

Tanulság: mindig rendes fénynél takarítsd a cuccaidat :D

(#25756) kovsol válasza Tuninger (#25755) üzenetére


kovsol
titán

Objektív hátulját hogyan lehet összekoszolni, hogy törölgetni kell? Körte pumpával egy két fújás és kész. :D

May the Force be with you!

(#25757) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Saját magamnak is jegyzet, de nektek is érdekes lehet:
4 óra 57 percnyi esküvőn felvett 4K 50 fps 10bit h265 anyagot az M1 Macbook 5 óra 7 perc alatt forgatott át 720p 50fps h264 base profile 3,5Mbps proxyba.
Ez a 17.0.0.39-es betaval történt ami nem M1 optimalizált (a köv. ilyet már 17.1-el csinálom)
Hálózatra volt dugva a gép
A várható időtartam is 5 óra körüli volt a kalkulátor szerint

Timline 720p, render 720p.
ACES-ben mentünk, a legtöbb klippen van expó korrekció.

(#25758) vond


vond
MODERÁTOR

Ki mit csinálna? :F Van egy pici (néhol nem is olyan pici) handheld mozgás a legutóbbi szertartási felvételeken (totál és közeli is). Erőltessem a Warp-ot, bevállalva egy kis sarok lebegtetést, meg képúszást, vagy hagyjam a toszba, és menjen, ahogy van? ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25759) mihulino válasza vond (#25758) üzenetére


mihulino
tag

Highlightban nem annyira előnyös, teljes filmben elfér.. :)

Valószínűleg a párok 90%a észre nem veszi, hogy ez hiba....magukat nézik, meg a rokonokat.
Vannak videósok, akik 2021-ben VHS minőségben adnak le anyagot, kimerevített transitonnel, /3D forgó giccses szivecskével :D
És ezt az embert ajánlják a fb csoportokban a nők egymásnak videósnak ...és nem pár főről van szó :D


(#25760) _q válasza mihulino (#25759) üzenetére


_q
addikt

:F :W

(#25761) nozs23 válasza vond (#25758) üzenetére


nozs23
addikt

A váltás árny oldala. :D A warp lutri. Ha szépen kihozza stabilizáld, ha nem akkor hagyd. Ültesd el úgy, mintha tudatos handheld rázkódás lenne.

(#25762) vond válasza nozs23 (#25761) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt most G80-ról és GX80-ról van szó, meg a sajtkukac kollégákról. :P Én kitartottam volna normálisan, nem izegtem-mozogtam volna állandóan. Csak sajnos nem tudok osztódni. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25763) mihulino válasza _q (#25760) üzenetére


mihulino
tag

Akartam írni, hogy van egy őszinte válasz és egy diplomatikus...de túl meleg van az "őszintétlenséghez" :D :D

(#25764) vond válasza mihulino (#25759) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, erre gondoltam még én is, hogy úgysem veszik észre. ;] Leginkább azért, mert másra figyelnek, más nekik a fontos, mint nekünk. :)

Félelmetes amúgy, hogy még mindig milyen igénytelen anyagokat tudnak leadni "videós kollégák". És baszki, vígan megélnek belőle. :W Lejjebb kéne adni az igényekből, meg a magam elé támasztott elvárásokból. Csak ugye az nem én lennék...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25765) mihulino válasza vond (#25764) üzenetére


mihulino
tag

Igen, (bár biztos meg leszek érte kövezve) sajnos úgy érzem, hogy legtöbbször magunknak illetve a "kollegáknak" vagyunk igényesek, mert a laikus 1 nem veszi észre, 2 pénztárca szerint nézi..
Konkrét esetről van szó, Hugoméknak BP-n (nem ide lent "vidéken" :D) 4:3as képarány, VHS minőség, hang az kuka..így adták át az anyagot..
A másik.. fb csoportban az említett transitionhuszárt a tagok kb 60-70%-a ajánlotta, míg a maradék % eloszlott a többi minőséget.. nem csak mennyiséget előállító között....

(#25766) _q válasza mihulino (#25763) üzenetére


_q
addikt

Melyik az a csoport ahova még ezek szerint én is beférek a VHS kazettások mellé :D ?

(#25767) mihulino válasza _q (#25766) üzenetére


mihulino
tag

Szerintem bármelyik "anyacsoport, vagy adokveszek-csereberetehénérdekel csoport" :D

(#25768) Kukcaman válasza vond (#25758) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Remélhetőleg ez segít [link] vagy [link] Ha használsz Mocha-t, akkor azzal gyorsabban végez.
Warp-ot próbáld meg 5-10% motionnal, és ha a széle libeg, akkor belenagyítasz a felvételbe egy kicsit.

Mihulino: Érdekes, hogy még mindig ez a VHS maffia a trendi :D A VHS-el nincs is bajom, de hogy valaki komolyan gondolja a hülyeséget :D azzal már van.

[ Szerkesztve ]

(#25769) Tuninger válasza vond (#25758) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem egy pici stabit tolhatsz rá.
Én 2 hónapja mentem át az összes Hero 4-es felvételemen egy lájtos stabival és sokkal nézhetőbb lett a végeredmény. Resolvehoz tudok mondani beállításokat, amúgy is 10x gyorsabb mint a warp a premiereben.

(#25770) Kukcaman válasza Tuninger (#25769) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Utólag hogyan lehet kiszedni a lencse szennyeződéseket a felvételből?

(#25771) Teasüti válasza Tuninger (#25769) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na meg nem muszáj warp-olni, elég csak a két tengelyes stabit ráküldeni (translation only) és nem lesz jelly effekt se.

(#25772) Teasüti válasza Kukcaman (#25770) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ. Ha nem volt in-cam stabi és egy helyben van a kosz, akkor maszkolás elég. Ha in-cam stabival lett véve és táncol a retek a képen, akkor automatikusan sehogy. Max képkockánként maszkolva. Esetleg egy követést meg lehet próbálni, ha éles a kosz és kontrasztos.

[ Szerkesztve ]

(#25773) Tuninger válasza Teasüti (#25772) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van erre az object removal tool resolveban, ami a 16os verzional mutatkozott be, de még utána akartam nezni mielott postolok

(#25774) Teasüti válasza Tuninger (#25773) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az úgy működik, mint a képszerkesztőkben az AI content fill kb. 16-ban egyszer próbáltam és úgy tűnt kb csak olyan szituban működik, amivel demózták: statikus képen átfedés nélkül más mozgó elemekkel. Ilyenkor temporal technikákkal újra tudja építeni a hátteret, de ez kamera mozgással nem lesz hatékony szerintem, illetve tele lesz artifact-tal.
Bár kicsiben nem próbáltam, ahol csak egy-egy apró vackot kell leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#25775) Kukcaman válasza Teasüti (#25772) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Úgy vettem észre, hogy nem mozgott a pötty, csak egy helyben figyelget a felvételen. Maszkra pont nem gondoltam :D de akkor ránézek. Steady-shot be volt kapcsolva.
Köszi :)

#25773Tuninger:
Még mindig úgy vagyok a Resolve-val, mint a "gyerek a vers tanulással".

#25774Teasüti
Mindent kézből :D szóval még az állókép is handheld.

[ Szerkesztve ]

(#25776) vond


vond
MODERÁTOR

Még egy kérdés, közvélemény kutatás. ;]

16:9-es anyagra tegyek, tehetek szerintetek alul-felül egy kis feketét, attól függetlenül, hogy nem passzol az "általános" képarányokhoz? Valahol az 1.77:1 és a 2.35:1 között gondolnám, talán olyan 2:1 környékén.

Jó lenne picit ráigazítani legalább függőlegesen a kompókra, mert van, ahol szemre elég sok a teteje, vagy éppen az alja. Meg talán egy picit "mozisabbnak" is nézne így ki, persze nem ez az elsődleges cél, meg lehet, hogy hülyeség is. :D

Ja, egy félórás polgári szertartásról van szó, amit három kamerával vettünk. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25777) Tuninger válasza vond (#25776) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én 2:1-re szoktam tolni ilyen esetben, 1920x960.
Viszont a párok utálják sok esetben az alul felul fekete csíkot, "miert nem tolti ki a kepet?" És az "így mozis" az elég vékony válasz

(#25778) kovsol válasza Tuninger (#25777) üzenetére


kovsol
titán

Lehet én gondolom szarul, de nem az ügyfél kérése alapján kellene ezt csinálni? Ha ő nem akar fekete csíkokat, akkor nem kap. És ezt már előre tisztázni kell.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25779) vond


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Most exportálom a videót. Végül hagytam az eredeti 16:9-en. Néhol picit belenagyítottam, hogy leszedjem a kép széléről a belógó kollégákat, meg magamat. :D Szerintem elbírja simán a G9, G80, és GX80 4K.

Bedobom majd véleményezésre. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25780) syC válasza vond (#25776) üzenetére


syC
addikt

Ja, egy félórás polgári szertartásról van szó, amit három kamerával vettünk.

Ugye volt legalább egy static? :D

(#25781) vond válasza syC (#25780) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tripodra nem mertem rakni a totált, mert közben azért mozogni is kellett vele, így megkértem egy kollégámat. De tiszta sajtkukac volt, sokszor bemozdul a felvétel. Még szerencse, hogy azért a Pana Dual IS sok mindent megfogott. Mindegy, ilyen lett, kész, nem érdekel. Úgysem tudok - számomra - tökéleteset csinálni. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25782) vond válasza vond (#25779) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt is van a hosszú videó.

Ha van egy fél órátok, légyszi nézzétek meg, vagy legalább pörgessetek bele. ;) Ha képben nem is annyira, de úgy érzem, hangban sikerült egy picit előre lépni az előző hasonló, több kamerás, teljes szertartáshoz képest. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25783) Kukcaman válasza vond (#25782) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jó hosszú lett :D
Pár észrevétel.
Hobbit és Braveheart - letaszítanak a youeube-ról :P
Ilyen hosszút kértek, vagy túl sok volt a jó jelenet?
- Eleje B-roll, néhány snitt beakad. Nem akkor indul el a kamera mozgása, amikor átvált a kép.
- Hosszú volt, hogy mindkét fél kijött, főleg ugyanabból a szögből. Menyasszony "baki" meg benne maradt.
- 3:42-től, baromi jó képe van, akármivel is vettétek fel ezt.
- Jók a közeliek :)
- Hiányoltam a résztvevőket, ugyan volt, hogy "belelógtak" a képbe, de célirányosan csak a 16perc után jelennek meg. Hátulról meglőni a párt az emberek feje között egy telével :D na az lett volna valami :) - de érzelmi rész is van benne, az jól elkaptátok.
-21:45 és még a nap is jó helyről süt, mi kell több.
-23:39 itt már pont jó a kamera szög :D :D "Cinematic" :))
-26-tól Mi ez a Charlestone zene, szerintem ez nem illik oda.
- A végén a csók jelenet meg úgy kellett volna kinéznie, mint az amcsi filmekben, amikor körbe megy a kamera a pár körül :) (persze ez csak szőrszálhasogatás).

Gratula az egészhez.

(#25784) vond válasza Kukcaman (#25783) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Huhhh, már meg is nézted? :D Köszi! :R

Hobbit és Braveheart - letaszítanak a youeube-ról
Számítottam rá én is, de egyelőre nem tiltotta le, csak bevétel szerzésre nem használható, az meg úgysincs a fiókomban.

Ilyen hosszút kértek, vagy túl sok volt a jó jelenet?
A teljes szertartást kérték, egy az egyben. Néha picit csaltam, és pár másodpercet kivettem belőle, de így jobban adta, és talán nem is venni észre. :)

- Eleje B-roll, néhány snitt beakad. Nem akkor indul el a kamera mozgása, amikor átvált a kép.
Igen, látom én is. Sajnos ennyi volt belőlük, picit hosszabbakat kellett volna vennem. :(

- Hosszú volt, hogy mindkét fél kijött, főleg ugyanabból a szögből. Menyasszony "baki" meg benne maradt.
A teljes szertartást kérték, egy az egyben.

- 3:42-től, baromi jó képe van, akármivel is vettétek fel ezt.
Semmi különös, G9 + 12-35 + Freewell VND + Weebill S, az obi 35 mm-en, f/2.8-on.

- Jók a közeliek
Igen, ez volt az egyik fontos terület, ahol javítani, fejlődni szerettem volna az előzőhöz képest.

- Hiányoltam a résztvevőket, ugyan volt, hogy "belelógtak" a képbe, de célirányosan csak a 16perc után jelennek meg. Hátulról meglőni a párt az emberek feje között egy telével na az lett volna valami - de érzelmi rész is van benne, az jól elkaptátok.
Volt több vágókép a násznépről is, de ennél többet nem akartam beletenni, főleg olyankor, amikor a párról, vagy valami érzelmesről beszél az anyakönyvvezető. Igen, annak én is örülök, hogy sikerült pár érzelmesebb részt elcsípni. Ebben sokat segített a vőlegényre aggatott mikrofon is. :K (Jó) hang nélkül kevésbé lett volna ilyen.

-21:45 és még a nap is jó helyről süt, mi kell több.
Azt már ott, közvetlenül utána megbeszéltük a kollégákkal, hogy nagyon jó helyről és szépen jött be a fény.

-23:39 itt már pont jó a kamera szög "Cinematic"
Köszi. Néha talán meg is látszik a felvételeken, hogy igyekszik az ember fejlődni, meg hasznosítani az eddigi tapasztalatát, "tudását". :B

-26-tól Mi ez a Charlestone zene, szerintem ez nem illik oda.
Cantina Band a Star Wars-ból. :D A zenéket a pár válaszotta, ott szóltak élőben is, fel is vettem őket, de inkább ráraktam mindet utólag vágáskor. Így azért még jobb szerintem. Picit próbáltam a vágást is úgy csinálni, hogy passzoljon a zene üteméhez, váltásához, hangulatához.

- A végén a csók jelenet meg úgy kellett volna kinéznie, mint az amcsi filmekben, amikor körbe megy a kamera a pár körül (persze ez csak szőrszálhasogatás).
Ja, lehetett volna, szoktam is. Most így jött ki. Elég zavaró volt ott már a környezet. A fotós is ott téblábolt. De ő egyébként az egész szertartás alatt rossz helyen volt. Hiába szóltunk neki, hogy figyeljünk egymásra, szart bele. :((( Ezért is kellett néha talán furának látszó szögeket használnunk, de még így is rajta van egy csomó snitten.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25785) Kukcaman válasza vond (#25784) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem teljesen néztem, a jelenetek között lavíroztam teljesen végig.
Eléggé látványos a fejlődés szerintem.
A fényképész is dolgozik :D Három kamera pásztát meg rabló legyen a talpán, hogy kikerülje (kivéve talán Thomas Crown-t)

(#25786) vond válasza Kukcaman (#25785) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Három kamera pásztát meg rabló legyen a talpán, hogy kikerülje
Oké, de minek áll be többször is a pár mögé (a direkt kérésem ellenére), amikor nem is csinál semmit? :F :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25787) Márton válasza vond (#25786) üzenetére


Márton
nagyúr

a direkt kérésem ellenére
Itt hibáztál :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25788) Kukcaman válasza Márton (#25787) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A fejében maradt még, hogy a NE az igent jelent. :D

(#25789) _q válasza vond (#25784) üzenetére


_q
addikt

Tényleg látszik, hogy fejlődsz. A hangot hogyan vetted, jó lett a minősége.

(#25790) vond válasza _q (#25789) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;)

Rode Wireless GO II + Rode lavmikik. Az egyik adó az anyakönyvvezetőn, a másik a vőlegényen (csipi szétkapva és inggallér alá elrejtve). A vevőt be sem kapcsoltam, magukban rögzítettek az adók 24 bites WAV-ban.

Plusz a hangfal elé rakott Redmi Note 7-tel felvettem a zenéket és a kihangosított mikrofont, de ezt utólag teljesen le is húztam, inkább rátettem rendesen a zenéket a videóra.

Hagytam pici természetes atmót, madárcsicsergést is. A gimbalos G9-en volt egy Boya BY-MM1 puskamiki, a totálos GX80 meg csak magában rögzített. A G80 hangját dobtam, mert állandóan belehallatszott a zoom tekergetése. De felesleges is lett volna már ezek mellé.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25791) vond válasza Márton (#25787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért csak nem lehet ekkora paraszt, hogy direkt az ellenkezőjét csinálja. :F :((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25792) _q válasza vond (#25790) üzenetére


_q
addikt

"de ezt utólag teljesen le is húztam, inkább rátettem rendesen a zenéket a videóra."

Na ez szerintem jó ötlet volt, a tavalyi videónál nagyon érezhető a különbség és itt sokkal jobb lett.

Jók azok a hangrögzítők. Ha budgetben kellene megoldani akkor egy Boya BY-M1 + telefon jó opció lehet? Vagy van direkt hangrögzítő eszköz olcsóbban :D? A 2 rode ~160k kicsit húzós.

Egybként miért nem egyedül videózól? Gondolom a pároknak mindegy hányan vagytok, fix költség van (ami nem hiszem túl magas lenne), te csak plusz kameraszögeket nyersz ami persze jól mutat, de megér annyit, hogy aprózzátok a bevételt?

[ Szerkesztve ]

(#25793) Teasüti válasza _q (#25792) üzenetére


Teasüti
nagyúr

aprózzátok a bevételt
Azért a segítőknek és a másodkamerásoknak nem jár annyi, mintha ők intézték volna az egészet vállalkozás szempontjából: marketing, kommunikáció, eladás, kapcsolat ápolás, az ezzel járó kiadások, akkor a munka maga, utómunka, leszállítás, terméktámogatás, stb. Maga az, h eljön a prosztó kamerázni, majd a végén leadja a memória kártyát, hazamegy és elfelejti az egészet, az nem akkora nagy kiadás. Legalábbis ha van üzleti érzéke a fő kurafinak, akkor egyáltalán nem testvéries osztozás van. Órabérben meg másnak kamerázni úgy, h semmi közöd nincs az ő kuncsaftjához, azért nem olyan jövedelmező.

(#25794) syC válasza vond (#25791) üzenetére


syC
addikt

Nóritól ne várj sokat ;)

Mod: A "teljes szertartás" az biztos azt jelenti, hogy elejétől az utolsó másodpercig kéri a pár? Szerintem ezt egy egészséges 10 percbe bele lehetett volna vagdosni.

Én most jöttem haza egy lagziból, a kicsi osztrákok ugy itták a páleszt, mint a vizet, meg is lett a hatása ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#25795) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A hétvégéről egy minimális szösszenet, amennyit a gép engedett. 1-2 helyen nem a legjobb a felvétel (aztán rájöttem, hogy a kontraszt vesztés lehet az ok Helios F2-n lehetett)
0:46-tól meg az ideális felvétel, ilyennek kellene végig lennie :D
[link]

(#25796) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Most hétvégi magyar esküvőn volt két videós és meglepett mennyire komolyan fel vannak szerelkezve. Nem szarral gurigáztak ők se. Két A7 vmi, egy Ronin S akármin és egy SC-n, külső monitorral. Zoom H8, Go 2, telepített kamerának egy GoPro és egy 360-as kamera. Úgy saccra itt is már 2-3 misinél járunk. :))
Hagyományos tanyasi esküvő, vőféllyel, kikéréssel, játékokkal. Nekem kicsit fura volt, h a videósok felvették a tálalást és kajálást is. Elvert minket a zuhi és olyan gyorsan történt, h nem volt időm mit kitalálni a kompozícióra, mert szaladtunk. Pedig ez egy Fearless alkalom volt. :O
A Fuji jól vizsgázott az esőben, szigetelt obikkal. Kicsit tartottam tőle, de nem lett bajuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#25797) Márton válasza Teasüti (#25796) üzenetére


Márton
nagyúr

A kajálást konkrétan vagy csak a tálalást + kiszedést?
Esetleg az ifjú pár első kanalas kóstolását?
Azt, hogy a násznép száján folyik az öntet, természetesen én sem szoktam..
De egy jó kis latinos zenére a kihozatalt + tányérra kiszedést szeretni szokták a videón.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25798) Teasüti válasza Márton (#25797) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, ezeket. Gondoltam, h videón jó lehet. Fotón szerintem nem. Először láttam lyukas kanállal meg görbe villával szívatni a vőlegényt. :C

(#25799) vond válasza syC (#25794) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azóta már kértek egy rövidebbet is, csak a lényeges dolgokkal, a sok rizsa nélkül. Szűk 9 perc lett. De ezzel is mennyit elpöcsöltem, hogy jól legyenek összefűzve a blokkok. ;]

Az ilyeneket ugye nem ártana előre letisztázni, és akkor már úgy is forgat, meg készül az ember. De azon kívül mit tehetek én, hogy hatszor megkérdezem, hogy biztos, hogy ezt, meg azt akarjátok? :D

Ja, hogy a csajnak már híre van. Köszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25800) vond válasza _q (#25792) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Igen, a hang rész szerintem is elég jó lett. :B

Persze, működik a teló+Boya lavmiki megoldás is (én főleg sajtájokon használtam ezt), de hova aggatod fel az emberekre a tepsi telefont, meg azt a bumszli csipit?

Ezt nem kérdezheted komolyan, hogy miért nem egyedül csinálok ilyeneket. :D Több, változatosabb plán, könnyebb vágás, kisebb eséllyel maradunk le valamiről, lehet menekülni, ha valamelyik kamerakép nagyon nem oké, stb.

Csak a forgatásért senki sem szokott ugyanannyit adni, mint amennyit a fő szolgáltató része. Itt most a pénz negyedét osztottam fel két kolléga között. Alapból is full ráfizetéses volt a meló, meg ismerős ismerőse a pár, a plusz videót is ingyen adtam hozzá. Szóval hagytam most már annyiban a dolgot. Nem emiatt fogok éhen halni. :DDD A fiataloknak meg tényleg nincs sok pénzük. Én így is örülök, hogy ott lehettem. Legyenek boldogok. :)

Ha nem 1:1-ben kell rögzíteni, csak egy összefoglaló klip lesz a végtermék, akkor nagyrészt én is egyedül forgatok. De persze előfordul olyan is, hogy többen vagyunk. Elvileg augusztusban lesz is egy ilyen fullos cucc, ahova lehet, hogy hárman megyünk annak ellenére, hogy "csak" highlights" lesz a vége. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.