Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) Kukcaman válasza mihulino (#26750) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Media Encoderrel is próbáltad? - Nekem pár éve csinálta ugyanezt. Rá másnapra tudtam kirenderelni - felkapcsolás után, csak a Media Encodert kapcsoltam fel elsőnek és úgy sikerült megcsinálni, de csak egyszer :D utána megint nem sikerült. Valami anomália :))

(#26752) mihulino válasza Kukcaman (#26751) üzenetére


mihulino
tag

Azzal még nem, mert azt meg használatonként kell telepíteni :D ...feltételezve, hogy nem fizettem érte..
De akkor kipróbálom azt is!

(#26753) Kukcaman válasza mihulino (#26752) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Érdemes :) Sokkal gyorsabban végez.

(#26754) MrChris válasza Kukcaman (#26749) üzenetére


MrChris
nagyúr

Háttérfosás nélkül, összenyomott kontraszt nélkül, kiherélt színek nélkül, 16EV dinamika nélkül is cinematic.

(#26755) vond válasza MrChris (#26754) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És még csak nem is papucsban volt. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26756) MrChris válasza vond (#26755) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor a nindzsalépés azért nem volt 100%-os! :D

(#26757) vond válasza MrChris (#26756) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért a telefon is hozzátesz az anyaghoz valamicskét. Elég brutál fotó/videó oldalról (is) az a Vivo X60 Pro+. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26758) qnadam válasza vond (#26757) üzenetére


qnadam
veterán

csak közben nem értem, miért mennek ki a divatból a tele lencsék megint. ha az én jó esetben középkategóriás telefonomba (xiaomi mi note 10) belefért egy 16, 25, 50, ~100 mm-es optika, akkor a mostaniakba miért nem?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26759) vond válasza qnadam (#26758) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Elvileg van benne egy 50-es és egy 125-ös is, a 14-es UWA és a 23-as fő kamera mellett.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26760) qnadam válasza vond (#26759) üzenetére


qnadam
veterán

akkor csak videóban nem lehet használni a többit? az elején mutatta, hogy van a 0,6x, 1x meg szenzorzoom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26761) Kukcaman válasza MrChris (#26754) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Pontosan.

#26758qnadam
Samsung Galaxy A71 van havernak, és csak két állítási lehetőség van fénykép módban (valami 150fokos, meg egy kicsit szűkebb, talán 100mm ez is).

(#26762) vond válasza qnadam (#26760) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, az előfordulhat. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#26763) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Csak úgy funból bekérdezek, hátha vannak itt tapasztalt kolegák a témában.
Most néhány napja megint bekattant hogy kell egy EosM / 650D / 700D, le is maradtam, p_adam adott el egy 700D-t korrekt áron.

A kérdés: milyen obit rakjak rá? Mondom a kondíciókat:

APSC 1,6x croppos EF mountos a kamera, de nem cél most a teljes szenzor használata.

Ami most felkeltette a figyelmemet az a legfrissebb hack:

2560x1440 24 fps, 3,24x fullframere vetített crop mellett. Erre keresnék -egyelőre képzeletben- objektívet. Vagyis BMPCC-re is való C-mountos obik a target.

Fényerős obikra Vannak izgalmas opciók, de természetesen maradnék ultralow budgeten, csak funolgatás, kísérletezés a téma, akár egészen beteg megoldásokkal mint ez a 8-50mm F1.4

A következő módok vannak most a fenti 3 kamerára:

full szenzor mód: 1728x972, ez megbízható, tuti, de aliasingos, és uncsi
full szenzor ami 5.2K anamorphicnak van csúfolva: 1736x2216 felbontással, itt szét kell húzni viszintesen a képet, kiütik a line skippinget kiolvasásnál, ezért ez aliasing mentes, 2,5:1 képarányú videót ad, ez is friss produkció.
crop mód 1920x1080 olyan 5x crop tájékán, ezzel lehetnek jók a CCTV obik amiket 1/2,33" szenzorra terveztek
crop mód 2560x1440 3,24x crop-on, ezzel lehetnek jók a BMPCC-re is jó vintage super16-os obik
crop mód 2,8K olyan 3x crop tájékán 2,35:1-es képaránnyal.

Mint az látszik most főleg a crop módok mozgatnak, ezekhez kellene 1-2 ötlet.

A teljes szenzoros módra a jelenleg is meglévő Canon 10-18-cat illetve a Takumar 50 1.4-et tervezem használni.

(#26764) Kukcaman válasza Kukcaman (#26761) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A szűkebb 123fokos :D (videó módban ez használható csak)

(#26765) qnadam válasza Tuninger (#26763) üzenetére


qnadam
veterán

nehéz ügy, a c bajonett bázistávolsága sokkal kisebb, pl-lel van esélyed, de nagyon sok pl bajonettes obi benyúlik a bajonett mögé. itt van egy kisebb lista passzoló lencsékről.
vagy kibonthatod a tükröt kompletten, pár éve menő dolog volt a pl-re átépített 7d :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26766) Tuninger válasza qnadam (#26765) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Látod erre nem is gondoltam, akkor az EosM-re sokkal többi obi adaptálható nagy biztonsággal mint az EF mountos 650/700D-re.

szerk: a PL obik drágák sajnos

[ Szerkesztve ]

(#26767) hibavissza válasza vond (#26757) üzenetére


hibavissza
veterán

4:30 Nincs az a stabi ami ekkora berázást így megfog. Vagy szaladjunk vivóért a kínai piacra mind.

(#26768) kovsol válasza hibavissza (#26767) üzenetére


kovsol
titán

gopro szerintem már megoldja :D

May the Force be with you!

(#26769) hibavissza válasza Tuninger (#26763) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem van egy Fujian 50 1,4-em. Nagyon klassz, hangulatos képe van. Kell neki az utómunka és élesre állni vele nem egyszerű még statikus témánál sem. Stabilizálni sem egyszerű. Ezért nem igazán használom.

(#26770) Kukcaman válasza hibavissza (#26767) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem csak a sapkáján lévő kamera rángatózik?

(#26771) Teasüti válasza Kukcaman (#26706) üzenetére


Teasüti
nagyúr

2:18-nál mi ez az effekt, ami ilyen hallucinálós szellemképet kölcsönöz?
A kép nekem túl lágy helyenként. Bár a Mist effekt bejön itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#26772) hibavissza válasza Kukcaman (#26770) üzenetére


hibavissza
veterán

Látod rángani a hátteret? Én nem. Csak a kezében tartott kamera rándul. Tartok tőle, hogy ez valami csoda post stabi (giro?) amit mindkét felvételen alkalmazott utólag. Azt nyilván nem tudta utólag kiszedni, ahogy a keze megrándul.

Ez nem von le semmit a képességeiből vagy a felvételek minőségéből, de a telefonnak semmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#26773) Teasüti válasza _q (#26724) üzenetére


Teasüti
nagyúr

i1 Display? Studio is és a Pro is 1000 nit-ig van hitelesítve. A fölött kell csak a drága Plus (illetve szoktak még okoskodni, hogy a jövőre való tekintettel meg kell venni a Plus-t, de szerintem az hiú ábránd, hogy pár éven belül mindenkinek top HDR tévéje lesz, ahol a csúcsfény 1000 fölött van).

(#26774) Teasüti válasza hibavissza (#26767) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Nekem is gyanús kicsit, hogy a dolly is túl hihető. Kézből ilyen repülős hatást szerintem képtelenség felvenni, de a gopro megbuktatta.
Én gimbal-ról nem tudok olyan egyenes vonalúan mozogni (járni, karból húzni), hogy a perspektíva kacsázása videóban látott tárgyakon, környező falakon ne látszódjék. Hiába az betonstabil match move hatékonyságú stablizálás így vagy úgy, azért a kamera fizikailag ha elmozdul a térben, akkor más szögből fogja venni a dolgokat és az bizony látszani fog, akár stabil akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#26775) MrChris válasza hibavissza (#26772) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csalna? Kevésbé ügyesebbnek is baromi jól megy vele a dolly, stabijától nagyon odáig meg vissza vannak tőle mindenütt. Ebben az egész kameramodul mozog! Lee emberünk pedig akrobatikus, pantomimes ügyességgel mozog. 'Sajnos' el kell hinni, hogy ez a beépített mini gimbal ilyen jó.

(#26776) kovsol


kovsol
titán

Most nyílik majd az Etele pláza, és iStyle is lesz ott. Nyitási akcióban lesz majd MacBook Air M1 8 GB / 256 GB 339 900Ft ért. [link]
Hátha valaki épp szeretne venni ilyent videót vágni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26777) hibavissza válasza MrChris (#26775) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem csal. Hazudik. Minden reklámban hazudnak. Teljesen nyilvánvaló a felvételen, hogy beráng a keze. Ennek nyoma nincs sehol. Ne felejtsd el, hogy ez egy promóció. Pénzt kap a telefon népszerűsítéséért. Ezzel most megbukott, de valljuk be a célközönség ezreléke fogja ezt észrevenni. Egyébként nem is néztem tovább a videót. Mosópor reklámot sem nézek.

(#26778) hibavissza válasza kovsol (#26776) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! Én még mindig a mini és air között őrlődöm. De ez tényleg csábító ár. Remélem a minit nem fogják akciózni.
Azért az bődületes, mit kellene a pénztárban hagynod egy ugyan ilyen notiért windows-pc alapon.

(#26779) Kukcaman válasza hibavissza (#26772) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Megnéztem többször is. Mindkét korlátot néztem a széleken és az úgy ment, ahogy kell (telefonon nem ugrált).

#26771Teasüti
Egy sima ECHO effekt(2:18-nál). Az utána lévő snittnél pedig a diafilmes lencse csinálja azt a lágy nézetet (talán ez a legélesebb, amit hirtelen ki tudtam hozni belőle).

(#26780) hibavissza válasza Kukcaman (#26779) üzenetére


hibavissza
veterán

Esetleg később gondold végig még egyszer. :R

(#26781) qnadam válasza kovsol (#26776) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem lenne ráforrasztva az ssd, komolyan elgondolkodnék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26782) Teasüti válasza Kukcaman (#26779) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felteszem nem Resolve-ban csináltad. (?)

#26779Kukcaman
az úgy ment, ahogy kell
Hát épp ez az. Dolly-n is úgy megy, ahogy kell. :)
Se jelly nincsen, perspektíva is arra enged következtetni, hogy fizikailag is smooth egyenes vonalú mozgást végez a kamera. Közben POV felvételen meg rázkódik a keze. Egy egyszerű gimbal csak elfordulást stabilizál. Egyenes vonalú elmozdulást nem simítja ki.

[ Szerkesztve ]

(#26783) Kukcaman válasza hibavissza (#26780) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jól van.

#26782Teasüti
Neeem. Premiere alap beépülő effekt.

[ Szerkesztve ]

(#26784) hibavissza válasza Kukcaman (#26783) üzenetére


hibavissza
veterán

Na, végignéztem. Egyetlen post effectet említ. Lassít. Egyébként van még egy rész, ahol jól láthatóan beránt a keze. Vagy újravették mindkettőt vagy rátoltak valami szuper pro post stabit. Nem fogom kockánként átvizsgálni, hogy melyik történt.

Ennyit a repülő szandálról.

(#26785) Kukcaman válasza Teasüti (#26782) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Tehát azt mondod rázkódik. Ki kellene próbálni egy ilyen telot, az lenne az igazi :D

#26784hibavissza
Melyik az a jelenet?
Repülő szandál, ezen meghasaltam :D :D

(#26786) MrChris válasza hibavissza (#26777) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ott linkeltem egy másik csókát aki szintén dollyt csinált és neki is jó lett. Akkor szerinted itt is csalás van?

(#26787) hibavissza válasza Kukcaman (#26785) üzenetére


hibavissza
veterán

4:08. Nem igaz, hogy nem tűnik fel nektek, hogy màs jelenetekben sokkal kisebb mozgàsok làthatóak maradtak. Ahol pedig szemmel làthatóan az érzékelő àtmérőjének többszörösét mozdul az pedig smooth.

Ezért írtam, hogy a célcsoport ezreléke veszi észre. :D A lényeg igazàból megmaradt. Kínai mobillal is lehet videót csinàlni. :DDD

(#26788) Kukcaman válasza hibavissza (#26787) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ahogy mondod, kevesen veszik észre.
Csak annyit veszek észre, hogy miért nem én tudok ilyen szép mozgással sétikálni :D

(#26789) hibavissza válasza Kukcaman (#26788) üzenetére


hibavissza
veterán

Az egész lényege a lendület, + patent gimbal. A többit pedig megoldja egy jó NLE. :DDD

(#26790) Kukcaman válasza hibavissza (#26789) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Csak ennyi? :DD

(#26791) hibavissza válasza Kukcaman (#26790) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, és murva sok pénz az utazgatáshoz.

(#26792) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Dave Dugdale elkezdte kiszórni a régi oktató videóit youtubera. Mindenkinek ajánlom mert rengeteget lehet belőle tanulni, én még régen fizettem ezért az oktatásért neki.

Egyben ez a válasz arra hogyan meccselj két profilt vagy két kamerát.

(#26793) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Panasonic AG-AC160/AEJ videókamerám, ha a system freq-et átrakom 59.94Hz-re, akkor nem engedi, hogy felvételt készítsek, de ha átállítom 50Hz-re, akkor már engedi.

Az első képen 1080p30-an, 59.94Hz van és felvételt nem lehet készíteni (rakatom bármilyen felbontásra, nem engedi).

Második képen 1080p50, 50Hz, ott már engedi a felvételt.

Miért van ez?

(#26794) qnadam válasza Pikaa (#26793) üzenetére


qnadam
veterán

kártyaformázás után se engedi?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26795) Pikaa válasza qnadam (#26794) üzenetére


Pikaa
aktív tag

De, baszki! Köszönöm! :R

Amúgy melyik felbontásba ajánlott videózni?

(#26796) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A gopro már nem szeret történetet mesélni, csak infókkal szolgálni? Ettől függetlenül jó infók szó se róla :D
4K 120fps, nem fog leolvadni a reaktor?

[ Szerkesztve ]

(#26797) Tuninger válasza Kukcaman (#26796) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Eddig még csak 1 review negyedét volt időm elolvasni, de elvileg a GP2es proci hűs és kisfogyasztasu. Szoval nem gond a 4k 120. Majd szerkesztésnél...

(#26798) qnadam válasza Pikaa (#26795) üzenetére


qnadam
veterán

hát, ezt neked kell tudnod :) ha a felbontás fontos, akkor uhd, ha a szép sima mozgás, akkor 50 kocka. ha egyik se, és kell a hely, akkor meg fhd/25.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26799) _q válasza Tuninger (#26792) üzenetére


_q
addikt

Köszi, kíváncsi leszek Sony HLG - OSMO natural profillal mire jutok, előtte megnézem ezt a videót alaposabban.

(#26800) Tuninger válasza _q (#26799) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Na átrágtam magam pár teszten. A Hero 10 mindent hoz amit szerettem volna, bár részinformációkból kellett sok mindent kirakni, nagyon casual a legtöbb teszter:

Van 5K 4:3 60 fps ami számomra a legfontosabb volt.
Van framek közti temporal noise reduction, majd meglátjuk mennyire hatékony.
A 4K 120 fps az bizony 5K-ról van oversamplingelve, így patika minőség.
A 2.7K 240 fps olyan mint eddig a 120 volt, vagyis megfelelő élesítéssel teljesen jó, habár a pixel bining miatt alapból eléggé soft.

Úgy tűnik az 5K Horizont lock sokkal nagyobb látószög mint a Hero 9-nél volt. Ez jó hír, mert a H9-nél élhetetlen volt, ezért 4K Lock-ban mentem, az jóval wideabb volt, viszont érezhetően lágyabb is. Most éles is lesz és wide is.

Sokkal gyorsabb a ki-be kapcsolás, a felvétel start-stop, a menü reakció.

A melegedés viszont probléma ahogy néztem, csutkán hajtva a szenzort 5,3K 60 fps, vagy 4K 60 esetén (mindkét esetben teljes szenzor kiolvasás van vagyis 24Mp 60fps) 20 perc alatt túlmelegszik.
Az üzemidő ezekben a módokban gyengébb mint a Hero 9-nél, viszont 30 fps-es módokban meg jobb mint 9-es.

Berendeltem, remélem szerdára itt lesz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.