Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25401) hibavissza válasza Kukcaman (#25399) üzenetére


hibavissza
veterán

Szopóálarcra is van igény. Erre ne lenne? :)) Ez borzasztó, de tényleg. A banyára sem sikerült a vakolatot felhúzni...

[ Szerkesztve ]

(#25402) Teasüti válasza Tuninger (#25389) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van itt vkinek Zoom H1n (újabb) rögzítője és használta már keverőpulttal? Sehol nem találok infót arról, hogy rá lehet-e közvetlenül dugni egy vonalszintű kimenetre akár +4 dB-ig? Elbírja a bemenet, le lehet szabályozni eléggé? Vagy kell elé csillapítás?

(#25403) Kukcaman válasza qnadam (#25400) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Hol látsz hibát, leírnád?

#25401hibavissza
Mindig ezek a durva hasonlatok :DDD Mutass egy egyedi mintát, érdekelne :)

(#25404) Teasüti válasza Kukcaman (#25399) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem látom értelmét a szélesvásznú videóknak mozitermen kívül. A tévé 16:9. A monitor is. A telefonok is nagyrészt ezt a képarányt kedvelik. Ha az én esküvőmről a videós egy szélesvásznú anyagot adna le, akkor felráncolnám a szemöldököm, hogy márpedig én kifizettem az eszközeimen a teljes képernyőt. :P

Hangulatában egyébként nekem tetszik, bár tőlem idegen. Nekem inkább az amcsi eskü videók az etalon. Valahogy nem az igaz szerelem jön át nekem ebből, de nagyon nem. Inkább vmi ilyesmi, főleg a vőlegény unott arckifejezésével. :C

[ Szerkesztve ]

(#25405) hibavissza válasza Kukcaman (#25403) üzenetére


hibavissza
veterán

YT rogyásig van nézhetetlen ám esztétikus profi esküvői videósokkal. Anamorf lencse nem rendezvényre való. Ha valaki ilyet kér azt technikailag sem egyszerű kivitelezni.

(#25406) vond


vond
MODERÁTOR

Ha valakit esetleg érdekel, netán Szombathelyen járna a következő 2 és fél napban: Elindult a 8. Savaria Filmszemle és Konferencia, ahol idén is én vagyok az egyszemélyes technikai, grafikai, videós, webes, és nevezésekkel is foglalkozó mindenes. :B További részletek a honlapon. A programok ingyenesek. Várunk mindenkit sok szeretettel. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25407) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Senki nem használ hangrögzítőt? Aki igen, az biztos szembetalálkozott már a Zoom H1n-nel.
Két napja kutakodok, de csak nem találok jó megoldást ebben az árban.

Zoom H1n hátránya:
- dual gain áramkör van benne és kb -20 dBFS alatti input gain 12 dB-lel zajosabb a primer áramkörnél (felső egyharmad kb a tárcsán);
- digitális csillapítás cirka -40 dBFS-től lefelé, vagyis itt már elkerülhetetlenül vágni fogja a jelet az A/D ha szaturál a bemenet (alsó egyharmad tartomány a gain tárcsán);
- vonalszintű bemenet nincs specifikálva, de ugyanaz az előerősítő áramkör mint a saját mikrofonja esetében, vagyis itt sem lehet tökig letekerni a hangerőt. Emiatt gyanítom nem lehet rárakni egy rendes -10 dBV földelt vonalszintű jelet külső csillapítás nélkül;
- fix 2,5V Plugin Power, ami vonalszintű eszközre kötve nem annyira szupi. Nem tudom okozhat-e kárt mondjuk egy keverőpultban.

Összes Tascam kézi hangrögzítő hátránya:
- RF interferencia csúnyán belehallatszik a felvételbe. Pont. DIY le lehet árnyékolni. Vicc.
Alkalmas lenne földelt (unbalanced) vonalszintű felvételre, ami elvileg mindig -10 dBV szintű (ahogy láttam a +4 dBu az minden esetben szimmetrikus - balanced - vezetéken megy), és a plugin power is kikapcsolható rajta, viszont a qrva interferencia kb használhatatlanná teszi bármilyen komolyabb munkára, kivéve ha szétbarmolod és ugrik a gari. Vicc az egész és a teljes termékpalettát érinti a probléma, legalábbis a belépő árkategóriában (05X, 07X, 22WL mind árnyékolatlan).

Létezik még más is erre a célra, amire egy Zoom H1n van kitalálva? Saját X/Y sztereó miki és használható vonalszintű bemenet az igény egy hordozható kompakt eszközben. Nem pro audio árakon. Túl nagy kérés ez 2021-ben? :W

[ Szerkesztve ]

(#25408) Teasüti válasza Teasüti (#25407) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A legelső eszköz amit találtam és tudja specifikáció szerint mind a konzumer mind a pro szintű vonalbemenetet, az a Tascam DR-44WL. És az interferencia lehet alkalmatlanná teszi ezt is a feladatra, nem néztem utána ennek a típusnak konkrétan. Mindezt cirka százötvenezerért. Kész röhej. :o

(#25409) qnadam válasza Teasüti (#25407) üzenetére


qnadam
veterán

sőt a hangjuk is csúszni fog a videóhoz képest. a tascam wl-eké nem :)
ha a zoomnak az az egyetlen baja, hogy vágja a túl nagy jelet (én se találtam pontos infót, de a túlvezérlést több helyen láttam), akkor egy olcsó csillapító szerintem nem nagy kompromisszum. a plug-in power nem fog bántani semmit.

az interferencia nem tudom, mennyire komoly gond a valóságban, én mostanában használtam egy 22wl-t, azzal nem jött szembe ilyen. persze lehet, hogy csak nem használtam eleget, és szerencsém volt :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25410) qnadam válasza Kukcaman (#25403) üzenetére


qnadam
veterán

nem konkrét hiba, inkább általánosan nagyon szűk. pl az egész videóban sehol nem látunk egy teljes alakot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25411) Teasüti válasza qnadam (#25409) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért csúszik a hangja egy Zoom-nak? Vmi órajel hibája lenne? Ezt még sehol nem láttam megemlítve, pedig ha nem néztem végig 2 óra H1n videót, meg 10 cikket nem nyálaztam át, akkor egyet sem.

22WL
07X
05X
44WL-t most olvasom éppen, hogy állítólag javították egy jobb RF árnyékolással. De videót nem találok róla interferencia kulcsszóval, szóval akár igaz is lehet (abból kiindulva, hogy nem sír egy youtuber se a jelek szerint).

Most jelenleg ott tartok a gondolatmenetben, hogy kéne egy Tascam DR-60DII mindenféle külső eszközről való rögzítéshez (ideértve akár a Go 2-t is), és kéne egy H1n csak az XY mikrofon miatt - élő zenére, környezeti hangokra és effektekre -, ami az egyik legjobb, ha nem a legjobb a(z ár)kategóriájában.
44WL-nek ha lehet hinni, akkor ezt a kettő eszközt ki tudná váltani, de nem teljes egészében az unbalanced bemenet hiánya miatt. :U
Tudom, tudom... sírok a rendes vonalszintű bemenet hiányán, de igazából jó lenne a földelt és a szimmetrikus is ha már bilibe lóg a kéz.

Aztán mivel ez meghaladja a költségvetést (nem bánom ha ebből az egy esküvőből tudok magamnak vásárolni eszközöket, de azért azon túlmenően nem költenék rá szívesen), még a végén maradok annál, hogy megoldom a Go 2-vel az egészet. Esetleg egy lav mikit beszerzek hozzá és azt meg felragasztom a hangszóró elejére, aztán tojok az egészre. Input gain hiányában max egy csillapító kábelt tudnék elérakni. De abból sincs igazi választék. Van a -35 dB-s Secom amit korábban linkeltem, meg vannak ezek a fülhallgató csillapítók -12 és -24 dB-vel. Oszt ennyi. És elég drágák ezek a filléres előállítású madzagok, két ilyen kábelből kb majdnem ott van egy Tascam DR-05x használtan. :U Fél áron mennek zsír új egyszer használt darabok a piacon, vajon miért? :P
Még az is egy lehetőség, hogy egy olyat megpróbálok megbütykölni és rakni rá egy alu sisakot orosz módszerrel. :o

[ Szerkesztve ]

(#25412) Teasüti válasza qnadam (#25409) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha használtál Tascam-ot vagy esetleg van kéznél egy, akkor kérnék egy szívességet:
le tudnád tesztelni az előerősítőjét zajra? Érdekelne, hogy megfigyelhető-e rajta zajteljesítményben bármi változás a gain tartományban (hasonlóan a Zoom-hoz), vagy torzít-e az alján úgy mint a H1n? Mennyire minőségi áramkört tettek alá?
Bár egy 05X hangja sajnos nem olyan tiszta magas gain-en, mint egy H1n, de ha le lehet skálázni teljesen hang problémák nélkül, akkor még akár használható is lehetne vonalszintű rögzítésre.
Erre a kérdésre nem találtam semmi infót. Tascam-ot nem mért meg senki sem, vagy csak nem találtam erről tesztet.

Elég lenne egy hallgatózás néma alapzajon, hogy van-e hallható ugrás a zajban maxra tekert fejhallgató hangerővel, vagy végig egyenletes. A clipping teszthez mondjuk mérni kéne, bár az is hallható elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#25413) qnadam válasza Teasüti (#25411) üzenetére


qnadam
veterán

valamelyik xlr bemenetes tascammal vették fel nekem egy előadás hangját, és ott derült ki, hogy az elejét szinkronba hozva a 40 perces felvonás végén már fél másodperc csúszásban volt a hang (miközben a 2 hdv meg egy gopro nem csúszott el). utána elkezdtem rákeresgélni a problémára, és szép csendben kiderült, hogy az olcsó zoomok meg tascamok mind ilyenek (kivéve a 22wl-t, ha jól emlékszem). :)

a 44wl bemenetére köthetsz szimmetrikus és aszimmetrikus jelet is: The XLR/TRS external input jacks accept either microphone or line level sources. Balanced or unbalanced signals can be plugged in, at either +4 or -10 levels, using the locking XLR connector or the 1/4" jack.

ha a 44wl-t választod, azzal pl felveheted a keverőről jövő hangot sztereóban, mellé kapsz egy sztereó térhangot is, a go2-t meg rádugod az egyik kamerára. kihagytam valamit?

ha esetleg tudsz beszélni esemény előtt a hangásszal, akkor simán lehet, hogy meg tudod kérni, vegye fel a keverőből kimenő hangot, és akkor neked ezzel a részével már egyáltalán nem kell foglalkoznod (nagyon sok korszerű kavaró tud sima pendrive-ra felvenni - persze megszívni azzal is meg lehet :D ).

bérlés nem opció? nem tudom, arrafelé mik a lehetőségek, de egy zoom h6-on már van 4 külön bemenet plusz sztereó mikrofon, vagy 6 bemenet. vagy egy f8-at (vagy hasonló sound devicest vagy akármit), abba beledugsz mindent, és az már csúszni se nagyon fog :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25414) qnadam válasza Teasüti (#25412) üzenetére


qnadam
veterán

van nálam egy 22wl, de erre majd hétvégén térjünk vissza, akkor még időm is lesz rá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25415) MrChris válasza Teasüti (#25407) üzenetére


MrChris
nagyúr

H1 és DR05 közül választottam az utóbbit. Szimplán fülelés alapján. Kicsivel jobb volt a térérzet és a H1-nél hallottam a magasoknál egy enyhe kását, zavarosságot ami önmagában nem tűnt fel, mert tényleg csak nagyon kicsi. Egy másik apróbb ok, hogy kézben a H1 háza nagyon recsegős.
Viszont a DR05-nél az interferencia néha előfordul, de én eddig csak a rákötött fülesben hallottam, a fájlt számgépen visszajátszva meg nem. Furcsa. Ez kb ellehetetleníti a közvetlen gyors visszahallgatást. Jelszintre, meg a csúcsledre hagyatkozom, ha azon belül van a hang akkor rossz már nem lesz.
Köszi a hack videót, meg fogom csinálni és akkor akár még tökéletesebb lesz a gép számomra. Évente 1-2szer használom asszony zongifelvételéhez, de ezt is kezdi kiszorítani a mobil.

(#25416) hibavissza


hibavissza
veterán

[link] Naa, az állampárt elintézte, hogy mindjárt tele lesz a piac használt profi eszközökkel. :U

(#25417) Teasüti válasza MrChris (#25415) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Itt egy kulturáltabb megoldás, ha szétszeded.
A régi H1-gyel nem foglalkoztam, csak az újabb kiadással. H1n több beszámoló szerint is tisztább hangot vesz. Véletlen rábukkantam vmi természetjáró oldalára (fura perverzió 8 órányi éjszakai erdei hangot felvenni), aki max erősítéssel tesztelt és meglepően jó eredményt kapott. Talán ez konkrétan a legjobb a kategóriájában. Viszont ha jelentősen le kell tekerni a gain-t, akkor előjönnek a problémák. Tökre olyan mint egy dual ISO-s kamera szoftveres ISO kiterjesztéssel az alsó végén. Csak hang. :D
#25416hibavissza
[Politika]
A második paragrafusig olvastam csak, de az a paragrafus engem kellemesen meglepett.
Azt hittem megint drónokról lesz szó. Hollywood nagyon liberális lett az elmúlt időszakban - ami mindegy is -, de ha úgy gondolják nyugaton, hogy azért kell szedniük innen a sátorfájukat, mert kiskorúaknak nem népszerűsíthetik az elmebajaikat, akkor menjenek is innét jó messzire! :K
[/Politika]

[ Szerkesztve ]

(#25418) hibavissza válasza Teasüti (#25417) üzenetére


hibavissza
veterán

Szeretem mikor a "nyugaton" élők beleszólnak abba nekem mi legyen itthon jó. :((( A megjegyzésed tartalmi részét pedig betudom az oktatási rendszer hibájának. :DDD

(#25419) MrChris válasza Teasüti (#25417) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pont a lényeget nem mutatja meg rendesen, vagyis már nagyon be van építve. Kicsit részletesebben lenne jó látni. Azért gáz ez a hiba.
H1n-el kijavították akkor azt kell venni.

&hibavissza [Politika] ahogy multkor is javasoltam most is írnám. Semmi jóra nem vezet ebben a fórumban, mindig konfliktus lesz a vége. Van ennek a témának saját topikja.

(#25420) Teasüti válasza hibavissza (#25418) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem jártam indoktrinációs táborba (aka bizonyos egyetemek, lásd CEU), de semmi szükség személyeskedésre.
Ellenben több oka van miért élek nyugaton, viszont az erkölcsi hanyatlás ami ott zajlik az éppen nem tartozik közéjük. Jelenleg több mint száz nemi identitást számolnak és ez napról napra bővül, ami egy elmebaj ha engem kérdezel. Ha szerinted ez a helyes fejlődési irány az emberiség számára, akkor nincs miről beszélnünk. Maradjünk a szakmai témáknál, mint egyetlen közös érdeklődési terület. :)

Szeretem mikor a "nyugaton" élők beleszólnak abba nekem mi legyen itthon jó.
Mert szerinted mire megy ki a játék a linkelt cikked szerint, ha nem politika nyomásra nyugatról? ;)
Ha neked nem az jön le belőle, hogy a nyugati filmstúdiók nyomást akarnak gyakorolni a magyar belügyekre, akkor nem ugyanazt a cikket olvastuk. Bár még az is lehet, hogy az egész tárgytalan, csak vmi nyugati "újságíró" cikkezik össze-vissza. Ezt mondjuk valószínűbbnek tartom.

(#25421) hibavissza válasza MrChris (#25419) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt miért nekem írod? Egy filmgyártásról szóló cikket linkeltem. Nem én kezdtem el a legsötétebb, legprimkóbb náci ideológiát nyomatni itt.

(#25422) Teasüti válasza qnadam (#25413) üzenetére


Teasüti
nagyúr

kihagytam valamit?
Nem. Kb helyben vagyunk. :K

Lav mikire nincs vmi jó tipped? Filózok még azon, hogy az egyik Go adót belógatom a hangszóró elé tartaléknak egy lav mikivel, viszont vmi olcsó alacsony érzékenységű lenne ideális erre, amit nem kell külön csillapítani. Tuninger még rendeltetésszerű használattal is túlvezérelte a Go-t, én meg egy üvöltő hangszóró elé raknám. :D
Alternatív felhasználásban azon filózom, hogy az egyszerűség kedvéért az egyik adót a vezetéknélküli mikrofonra rákötegelném, amit a fogadáson a beszédhez fognak használni. A másikat meg akkor a hangszóró elé. Lesz 3 beszéd, nem fogok tudni mindenkit bemikrofonozni. Bennük meg nem bízom hogy átadják és felcsíptetik egymásra a Go-t. Abból úgyse lenne semmi. :)
Ezen az úton lényegében a vonalszintű felvételre nem is lenne szükség, viszont ebben van rizikó is mivel ha a Go torzít, akkor így jártam. Egy XY miki jól jönne még az élőzenéhez a ceremónia alatt, de arra jó a H1n is.
Csak kombinálok merre felé induljak. :B

Bérlést még nem néztem, de ha a kamerákból és obikból indulok ki, akkor anyagilag nem érheti meg kis költségvetésű produkcióhoz - mint egy esküvő.

A keverőpultos felvételt most hallom először. Olyat láttam már, ami tud venni mondjuk SD kártyára. De USB A portot még egy pulton se láttam (abból a pár darabból, amint a Tascam, Rode, Zoom oldalain és Google képkeresőn nézegettem mintának).

#25421hibavissza
Ezt most komoly? Neked ez jött le a mondandómból? Ez szomorú. Látom csak végletekben tudsz gondolkodni. Vagy népírtunk, vagy tátott szájjal szaladunk be a liberális f.sz erdőbe. Kettő között nincs élet. :DD
Igazából már-már komikus a gondolatmeneted. :DDD
Oké, én itt ezt most elengedem.

[ Szerkesztve ]

(#25423) Tuninger válasza Teasüti (#25422) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Tuninger még rendeltetésszerű használattal is túlvezérelte a Go-t, én meg egy üvöltő hangszóró elé raknám.
Rácsatlakoztatott lavmikivel vezéreltem túl, a Go saját mikije sokkal többet bír, abba üvölteni kell hogy túlmenjen!
Én is gondolkodtam hogy hangszóró tetejére rakom de alapvetően ez a cucc azért beszédhangerőre van tervezve, ahangszóró azért szerintem túl tudja vezérelni.
Én legközelebb a ceremónia vezetőre csíptetem.

A törvényről való értekezést kérem fejezzük be, az nem ide való.

(#25424) qnadam válasza hibavissza (#25416) üzenetére


qnadam
veterán

a külföldi forgatások inkább a szakemberek, helyszínek és főleg az adókedvezmény miatt vannak itt. ami eszközök meg esetleg felszabadulnak, azokat előbb fogják eladni más rental house-oknak, nem hiszem hogy jófogáson meg vaterán fognak felbukkanni az alexák, venice-ek meg skypanelek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25425) theporcupine


theporcupine
tag

Azért a lavalier nem hangfalhoz van kitalálva. Nézem, hogy a Go II SPL-je 100dB, a Rode pro lavja 110dB, hasonlításnak egy olcsó nagymembrános AT2020 144dB. A 100dB-re példa légkalapács 10m-ről, a 140dB fájdalomküszöb és halláskárosodás, sugárhajtómű hangja.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#25426) Teasüti válasza Tuninger (#25423) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Go2 100 dB SPL-ig van hitelesítve (1kHz @ 1m). Én egy PA hangszórórácsra szeretném felapplikálni, ami 10 cm sincs (hangnyomás fordítottan arányos a távolsággal, szóval 10 centin lenne tízszerese (!!!)). :D
Gondolod bírná? Ha a saját hallásomból indulok ki, meg hogy milyen érzés rátenni a fülemet egy ilyen hangszóró elejére, szerintem a 100 dB hangnyomás elég hamar megvan, még akár beszéd közben is - ha más nem mikor felnevetnek.

#25425theporcupine
Innen jött az ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#25427) hibavissza válasza qnadam (#25424) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez ennél bonyolultabb. Szerencsére kezd a fejlett vilàg abba az irànyba fordulni, hogy nem minden a profit. Főleg a jobban szem előtt lévő iparàgakban. Egy profi stúdió hasznàlt cuccaiból sok minden érdekes lehet a màsod vagy harmadvonalas gyàrtónak. Nem feltétlenül a 10 milliós kamera fog a jófogàsra kerülni. Főleg, hogy a legtöbbjét ott is projekt szinten bérlik.

(#25428) Kukcaman válasza qnadam (#25410) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jaa, értem, azt hittem valami más hiba van benne, de ez is elég feltűnő :D

#25405hibavissza Persze-persze, olvasni és keresni tudok, csak konkrét egyéni/kedvenced érdekelt volna.

#25406vond
Nyomassad csak :D Egy ember azért el kellene melléd ;] Most nagy kivetítőn megy a műsor?

#25404Teasüti
Igen, az amcsi esküvőket szépen megcsinálják, hasonló stílust már csináltál, vagy volt rá igény? - mármint igény=megfizetni :D :D
Végül is van ennek a srácnak egy "gomb"-os videója, azt is érdemes megnézni.

(#25429) vond válasza Kukcaman (#25428) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Csapatom. De már eléggé a végét járom...

A versenyfilmek vetítése a Jávor Pál teremben megy:

A holnapi díjkiosztó gála meg a legendás nagyteremben lesz megtartva (brutál méretű vászon előtt), de én sajnos nem leszek ott, mert egész nap esküvőzök. ;] A vetítendő videót épp most raktam össze a kollégáknak. Kegyetlen meló volt az is. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25430) qnadam válasza hibavissza (#25427) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván bonyolultabb, de annál is, hogy mindenki máshova megy most. de semmiképp se jó, ami történik.

a legtöbb gyártónak semmi technikája nincs, azért mondom a rentalokat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25431) qnadam válasza vond (#25429) üzenetére


qnadam
veterán

menő!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25432) Tuninger válasza vond (#25429) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Megnéztél saját anyagokat a vásznon hogy néznek ki? Milyen volt?

(#25433) Kukcaman válasza vond (#25429) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Elég nagy :Y
Frankó lehet ilyenen végig nézni a videókat :DDD

(#25434) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Az egyik srác osztotta meg. [link]
Director/DP

(#25435) Teasüti válasza Kukcaman (#25428) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Első eskü videóm lesz. Persze fizetnek érte, de helyi viszonylatban nem egy nagy összeget. A hangcuccomat - amit lehet többet nem is fogok használni, lol - meg tudom belőle venni, meg a közvetlen kiadásaim megtérülnek. Viszont közöltem a párral, hogy egy-két szkriptet elpróbálunk majd és benne vannak a játékban. Meg a fotós csak fél napot lesz, szóval enyém az osztatlan figyelem kora reggel és este, aminek kifejezetten örülök. Meg azt is közöltem, hogy én nem az a videós leszek, aki azt veszi amit a fotós csinál: bevágja a párt egy statikus pózba a videós meg felveszi ahogy máshova néznek, stb. Hanem ha nekem kell 5-10 perc, akkor igenis szakítunk időt a saját ötleteimre. ;] Szerencsém van, mert szép helyen leszünk és vonzó a pár is. Semmire nem foghatom rá, hogy miért nem sikerül úgy, ahogy megálmodtam. :D
Storyboard-on dolgozok és csinálok egy shot listát, így talán menni fog majd és nem hagyok ki semmit. Jól fel szeretném építeni a highlight-ot filmesre. Bevezetővel és kivezetővel együtt egy kerek történetet alárakni. Persze semmi új az ég alatt meg hát sablon esküvő, de a célom, hogy ne uncsi doku legyen. Ha icipicit rá lehet fogni, hogy cinematic, akkor már boldog leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#25436) Kukcaman válasza Teasüti (#25435) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Akkor az aduász ott van a kezedben :P igazi csóri hely. :D
Kíváncsi leszek a végkifejletre, mit hozol ki belőle. Drónos felvétel is lesz?

Úgy néz ki kapok kölcsönbe egy A7II + Tamron 24-70mm 2.8 -as gépet videózni a kocsi eseményre. Valami speckó beállítást érdemes eszközölni?

(#25437) Tuninger válasza Teasüti (#25435) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

"Semmire nem foghatom rá, hogy miért nem sikerül úgy, ahogy megálmodtam."

Csak hogy megtaláljam a mondatot ha kell :P

(#25438) Teasüti válasza Kukcaman (#25436) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A drónt eladtam. Főleg ilyen bevetésre használhatatlan a hülye korlátozások miatt. Az esküvő drónozás az Amerika kiváltsága. :((( Na meg ha elbénázom, akkor meg sok papírmunka és idegeskedés. Felesleges rizikó azért a pár képkockáért. Air amúgy se eladható minőség volt, nagyon kitűnt az XT3 felvételei közül. Mavic 2 már tetszene. :P
Majd lehet játszok a boom bar-ral kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#25439) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

A7ii és a Tamron teszt felvétele (Szerintem csak nekem új :D )

(#25440) hibavissza válasza Kukcaman (#25439) üzenetére


hibavissza
veterán

Az a gond az a 7ii-vel, hogy amint épített környezetben használod vagy nem papír a DOF szétesik a képe, de brutálisan. Élő dolgokra, papír DOF-del tök jó.

(#25441) hibavissza válasza Kukcaman (#25428) üzenetére


hibavissza
veterán

Egyszer linkelt ide valaki egy amolyan bulizós esküvős klippet. Sajnos most nem találom meg. Az tetszett. Esztétikailag, technikailag egyébként szinte minden tengeren túli, felkapottabb videographer kifogástalan. Nagyon komoly technikával és rutinnal dolgoznak. Nekem egyszerűen túl "nyálas" mind.

(#25442) Teasüti válasza hibavissza (#25441) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem egyszerűen túl "nyálas" mind.
Szerintem ez a műfaj velejárója lehet. Elég ritka amit amolyan "művészfilmesre" csinálnak meg, esetleg a narratíva nem az örök szerelem köré épül, hanem vmi más, ami keményebb, durvább, lazább, sötétebb, szomorúbb, vagy egyéb tetszőleges jelzőkkel illetett... Gondolom nincs nagy piaca az alternatív megközelítéseknek.
Legalábbis nekem korlátozott tapasztalatom alapján még nem mondott egy pár se olyat, hogy ne csináljam nyálasra, inkább akarnának vmi IHB partizósat csöpögés helyett vagy bármi kreatív ötletük lett volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#25443) w.miki


w.miki
veterán

Videót szeretnék 90 fokkal elforgatni, és elmenteni.
VLC 2.0.8.-al meg tudtam csinálni a leírás alapján, de nagyon leromlik a minősége.
HandBrake nem rontja le (annyira) viszont elrontja a képarányt. 1920*1080-ból 1080x1080-at csinál.
Youtube studioban nem látok elforgatást.
Hogyan kellene megcsinálnom?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25444) Kukcaman válasza hibavissza (#25440) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Az hogy a francba lehet :F Épített környezet az nem lesz. Szerintem akkor is ilyen 681fok lesz mindenféle rendezés nélküli káosz lesz :D
Ránézek ennek a gépnek a videó szekciójára.

BGH1 filmecske. Van ettől a ficaktól több videó is, ahol a készítés folyamatait is mutatja.

(#25445) _q


_q
addikt

Mit gondoltok mi a budget videós kamera + objektív, ha fontos az AF? Egyik ismerősöm kérdezte tőlem mit ajánlanék, de olcsón magamnak se találtam megfelelőt, így másnak még nehezenn ajánlanom.

(#25446) kovsol válasza _q (#25445) üzenetére


kovsol
titán

Definiálni kellene mit is takar ez, hogy budget.
Lehet van akinek 500e is az, másnak meg 200 is sok.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25447) hibavissza válasza Kukcaman (#25444) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] [link] [link]
Kis sávszél, durva tömörítés. Ha sok az él összeomlik. Mikor a GX80-at vettem majdnem belefutottam. Erdőn-mezőn, keskeny DOF mellett elfogadható. Picit erősebb procit tesznek bele mai napig best buy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25448) MrChris válasza w.miki (#25443) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keress rá az ffmpeg change video orientation-re, ffmpeggel mindent lehet, bár ilyet még nem próbáltam.

(#25449) Tuninger válasza _q (#25445) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A6300 + 16-50 hasznaltan 180-200-ert, vagy ugyanez a váz 18-105 f4-el, 160 a váz, 115 az obi.
Ennél olcsóbban mar drasztikusan rosszabb a videó AF

(#25450) _q válasza kovsol (#25446) üzenetére


_q
addikt

Igaz lehagytam az árat, budget a 200-250 ezer + gimbal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.