Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25051) Sordoran


Sordoran
addikt

Ha elmúlik az a covid időszak én is tervezek komolyabban videózni, ehhez több tárhely kell, így új NAS-ba már első lemeznek is 8 TB-ot néztem. Utóbbi időben úgy elszállt az ár, hogy ezt kukáztam is, és berendeltem még amíg tűrhető áron van, 2db 4TB-os Ironwolf-ot. Ami az én elméletem, hogy igaz, hogy csak a 8+ TB éri meg, de mivel ezek kiesnek, akik ilyet vennének normál használatra is kénytelenek kisebb tárhelyet venni (mint ahogy én tettem most), tehát ezeknél is tartós ár emelkedésre számítok. Aztán lehet tévedek, de ez a +3-4k most még belefér, még ha esetleg vissza is esik korábbi árra közeljövőben. Viszont a NAS júniusban már aktuális lesz, így abba kell valami. :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25052) qnadam válasza Sordoran (#25051) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre jól állok szabad hellyel a nasban, de biztos ami biztos, kidobtam pár korábbi meló nyersanyagát meg raw fotóit úgy 600 tb terjedelemben :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25053) Teasüti válasza qnadam (#25047) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lemeze válogatja. Az organikus adathordozó rétegűek azok, amiket megeszi az idő. De még azok is (DVD+R) tartósabbak elvileg egy hdd-nél.
Blueray úgy tudom vmi 15 évre van specifikálva minimum. Az archív minőségű lemezek meg 50-150 évre. M-disc "1000 év". :)

(#25054) qnadam válasza Teasüti (#25053) üzenetére


qnadam
veterán

lemeze válogatja, de ettől szerencsejáték, dvd-ből meg csak organikus van (oké, azóta lett m-disc). van pár jónak mondott márkájú tizenéves lemezem, ami már olvashatatlan. a többséggel ettől még nincs baj szerencsére, de ettől már pont megbízhatatlan az egész. plusz ugye egy bdxl is csak 100 gb...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25055) vond válasza qnadam (#25052) üzenetére


vond
MODERÁTOR

600 TB? :Y Milyen NAS-od, és mennyi HDD-d van neked?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25056) qnadam válasza vond (#25055) üzenetére


qnadam
veterán

eh, természetesen gigabájt... :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25057) Teasüti válasza qnadam (#25054) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én régen kilóra vettem a lemezeket mindenféle ismerőstől, aki DVD-kkel dílerkedett.
Én ezekből az olcsó vackokból nem vonnék le messzemenő következtetést.
Állítólag a nyomott lemez a legtartósabb a hagyományosak közül. Nekem zenei cd túlélt már több lejátszót is. Bár nem tenném oda a nyakam, hogy még most is jó, mert nem néztem rá már sok éve. Azt se tudom megvan-e még. :D
De hagyjuk is a CD-ket, "pluszos" DVD alatt már kár beszélni adatmentésről. BD elvileg ellenállóbb a DVD-nél. Az archív minősítésű lemezek (még jóval M-disc előtt) meg nem voltak organikusak már DVD-nél sem.

100 GB nekem bőven elég lenne jpeg-hez és x265-höz. 2-3 ilyen lemezre bőven ráférne egy egész évnyi esküvőzés leszállított anyaga. A nyerseket én kukázom a projekt végeztével. Kell a francnak több száz giga nyers. Soha nem kell már semmire, ha egyszer elkészült belőle vmi értékelhető. :N

(#25058) syC válasza vond (#24596) üzenetére


syC
addikt

Grat! :) ( a biciklis végén egy ismerős arc.. ;] )

(#25059) vond válasza syC (#25058) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25060) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Tudtok olyan programot ajánlani, amivel egy mkv videóból úgy tudom kiszedni az egyik hangsávot, hogy a képet ne kódolja újra?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#25061) qnadam válasza DrBubo77 (#25060) üzenetére


qnadam
veterán

mkvtoolnix

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25062) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Egy projekt végére értem :D
Először használtam A7III-t ráadásul élesben, szerencsére Tuninger és Kovsol segített a beállításokban meg a kiokosításokban. Így elég pöpecek lettek az eredeti színek is.
Köszi még egyszer srácok. :))
Legtöbb snitt sigma 24-70mm 2.8-al készült. A parkos jelenet egy 85mm-s volt segítségül (egy szál leányzó piros ruhában, parkkal a háttérben). A nagyon közeliek, ahol a szökőkút is volt pedig egy sony 70-200mm-s figyelt. Mavic 2 Pro drónnal kiegészítve.
Azért befogtam a régi Xiaomi YI-t is, ezt könnyebb azért felismerni. :U
Kritika persze jöhet dögivel.
[link]

(#25063) MrChris válasza Kukcaman (#25062) üzenetére


MrChris
nagyúr

A kamera és drón képe tök jól össze lett matchelve meg végig egész egységes a szín. A kamera állások egy idő után nekem túl statikus, néhány helyen picit ferde a vízszintes, drónos bemozgások kicsit feldobják, hölgyek előtt az udvaron lehetett volna szaladgálni a gimballal, meg pl a lépcsőn visszakézből, békaperspektíva sliderezve... Zenét ők kérték? Olyan mint egy 20 éves arranger demó részlete loopolva. Szerintem megülteti a hangulatot, hozzá ez az esetlen tapodás... valami táncos zene jobban mutatna.

(#25064) Márton válasza MrChris (#25063) üzenetére


Márton
nagyúr

Zene? Te nem itt élsz? Ez a mostani kihívás, a divat, minden cégnek vagy már van vagy most tervezik :D
Nekem egy picit túlvezérelt a hang, nálatok nem?
Az eleje nagyon jó az effekttel (AE?), utána nekem is picit leül a statikus snittekkel.
De tudom mennyi munka van ebben így is, ezért emelem kalapom :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25065) Kukcaman válasza MrChris (#25063) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :) Hol ferde? Volt jó pár kézből felvett rész.
Ha lett volna gimbalom az is újdonság lett volna :D de akkor nagyon kevés statikus felvételt használnék. A béka nézet meg kifejezetten kedvenc.
Márton már mondta is a kihívásos részt :DDD

#25064Márton
jaja, előtte én sem láttam ezt a kihívást pedig már 1 éves.
A hangot elfelejtetettem visszavenni 1DB-el. Eredetileg is ilyen a zene hangereje, de ez már nem az első.
Igen, AE, szépen dolgozik benne a motion blur. Köszi az észrevételt. :)

(#25066) _q válasza Kukcaman (#25062) üzenetére


_q
addikt

Összességében jó lett, a horizont nekem is feltűnt, hogy többször ferde. Az elején amikor kinyitják a kaput az miért vibrál mint amikor lámpafénynél rosszul van a záridő beállítva? Slog3 volt és utólag színezted? Gimbal volt? Ennyire nem jó az A7III stabi :D Nekem is jó lenne egy 70-200 vagyinkább budget 70-180mm. Az elején amikor sokan állnak a kastélynál egy kicsit szélesebb látószög jó lett volna, kicsit hátrébb álva talán.

Mostanában nem videóztam, de ezek után nem kevés lemaradást kell behozzak :D Grat.

szerk.
3:59-nél visszafelé játszottad le? Milyen AF beállítást használtál?
G80 ment jött az A7III az XT4 helyett?

[ Szerkesztve ]

(#25067) Márton válasza _q (#25066) üzenetére


Márton
nagyúr

Drón prop árnyék :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25068) Kukcaman válasza _q (#25066) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Márton megint írja :D Az drón az elején. Feltűnt, hogy vibrál, de nem tudom mitől csinálja.
Kovsol meg Tuninger segített belőni a HLG3-s profilt, most fogtam először ilyen gépet, előtte bugásznom kellett pár tutorialt, hogy hogyan néz ki a menüje.
A 24-70mm szerintem elég sok mindenre jó, ragaszkodtam is hozzá :D hiába torzított a széleken.

"Az elején amikor sokan állnak a kastélynál egy kicsit szélesebb látószög jó lett volna, kicsit hátrébb álva talán."
Ahol benne van a szék is?

Nyomassad, ne porosodjon a géped :D köszi.
3:59-nél fordítva van igen, automata fókuszon volt. A végén hamar lerakta a fényképet, ott meg twixtorral kellett megnyújtanom.
Áhh, nincs még semmi gép. Ez az A7III is úgy jött, hogy akivel forgattunk haver, kérdezte, hogy nyomjuk ezzel? (Mertem volna nemet mondani? :D )
Az AF wide-re lett rakva, de már elég sokat használtam MF-ben, mert sokszor volt, hogy a csajok nem egy vonalban voltak, hanem nagyobb térben voltak, és elmászkált a fókusz.
Biztos jó az AF, csak ki kellene tapasztalni.

Márton:
prop árnyék az mit takar?

(#25069) qnadam válasza Kukcaman (#25068) üzenetére


qnadam
veterán

ha a propeller árnyékot vet a kamerára, és elég rövid a záridő (márpedig ebben a helyzetben általában elég rövid), akkor vibrálás lesz az eredmény. a dolog ellen védekezni nd filterrel lehet (így hosszabb záridővel már folyamatos lesz az árnyék, és így nem lesz látható), vagy úgy, hogy nem filmezünk magasan álló nappal szemben :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25070) _q válasza Kukcaman (#25068) üzenetére


_q
addikt

HLG3 lett úgy beállítva, hogy ilyen retrós színvilág legyen, utólag nem színezted?

0:50-nél és ugyan itt játszódó snittből van még néhány. Itt a szélső emberek éppen csak beférne a látószögbe.

Mostanába fotózás volt, de lassan vissza kellene álljak :D
Az AF-et úgy értettem, hogy be lehet állítani a gyorsaságát, hogy milyen gyorsan fókuszáljon újra. Van ahol nagyon "mű" és nem smooth, de nálad jól be van állítva. Szóval hogy tanuljak, azért érdekel :D
Mekkora rekeszt használtál amikor elmászott a fókusz? Sok ember esetén szerintem nem annyira jó a wide. Nem jobb inkább területre állítani ahova fókuszálni akarsz oda állítani + kb f5.6-s rekeszt használni?

#25067
Ha nincs a háttérben az épület, akkor talán nem is látszódna. Látszik nem drónozok :D

[ Szerkesztve ]

(#25071) Kukcaman válasza _q (#25070) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Dehogynem, utólag mókoltam rajta pár dolgot. Még 2éve csináltam egy "sam kolder"-es színvilágot, aztán azon gyurkáltam kicsit, hogy jó legyen.
Ja, értelek :D Mindig szűkebbre akartam venni, nem akartam akkora teret látni. (0:50-nél mondjuk bele volt nagyítva a képbe).
Rákérdek az AF gyorsaságra, mert nagyon lassúra volt beállítva.
Legtöbbször f2.8-án mentünk. A közös táncost nem tudom mire volt állítva, mert azt nem én állítottam.

#25069qnadam
Köszi :)
Reggel 8-kor vettük fel azt a drónos részt, de akkor már elég magasan volt a Nap, és naná, hogy szemben :D

(#25072) Teasüti


Teasüti
nagyúr

DIY Black Pro Mist.
Én úgy döntöttem átalakítom az amúgy haszontalan UV szűrőimet. Fényes (gloss) fekete festék spray-t vettem, meghúzgáltam a festék ködben 5-10x a szűrőt, amíg szabad szemmel is megláttam a textúrát az üvegen. Természetesen ugyanilyen harci üvöltéssel. Majd ez lett belőle:

[ Szerkesztve ]

(#25073) Kukcaman válasza Teasüti (#25072) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Elég lett volna zsíros ujjal megtapogatni :))

(#25074) Teasüti válasza Kukcaman (#25073) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az már Soft FX filter, nem BPM. :P :D

(#25075) Tuninger válasza Teasüti (#25072) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem király lett én is most hasonló megoldáson agyalok.

Más:
Idén jön a GH6, 5,7K 60fps 10 bit, 4K 120 10 bit, 2500 dollár
1 évvel ezelőtt ez a spec maga lett volna a csoda. Csak tavaly nagy villantások történtek. R5/R6/A7S III/BMPCC6K PRO. Persze tudom hogy ezekből csak a BM ami hasonló ár, de ezek már kaphatóak...

Megint más:
Az iPad lazán viszi az R5 4K videóját. Nekem még az R6 4K24 422-je is szaggat :D. Persze mivel ismert a processzor ez elvárt teljesítmény csak döbbenet látni hogy egy akár 11"os vágódeszka erősebb tud lenni videószerkesztésre mint egy majdnem azonos áron épített PC... persze a jelenlegi VGA árakat figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#25076) Teasüti válasza Tuninger (#25075) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kicsit nézelődtem Tiffen háza táján. Azért $133 kicsit sok érte így, hogy pár dollárból lehet másolni. A többi fajta diffúzor szűrőt is megcsinálják az ügyesek hajlakkal, meg mindenféle spray-vel. :C

(#25077) qnadam válasza Teasüti (#25076) üzenetére


qnadam
veterán

a tiffenben inkább az a varázslat, hogy veszel kettőt, és pont ugyanolyanok. és ha veszel egy harmadikat nyolc év múlva, az is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25078) nozs23 válasza Tuninger (#25075) üzenetére


nozs23
addikt

R5/R5 parost kicsit eros idesorolni. Frankó gepek, de hany masodperc 10bit 4K/120fps-t lehet felvenni veluk mielott le kell oket raknu egy 45 perces pihenore?

(#25079) Tuninger válasza nozs23 (#25078) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha megfelelő pillanatban rántod ki az aksit, akkor korlátlan :P

(#25080) Teasüti válasza qnadam (#25077) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, oké. Meg a házibarkács nem tart örökké, ahogy elkoszosodik, lehet újracsinálni, stb.
Körömlakk lemosó bántja vajon a bevonatot a szűrőn?
De 133 dollárért azért elbohóckodik otthon az ember. :)
A filmstúdiók meg nyilván megveszik a garantált minőséget.

(#25081) nozs23 válasza Tuninger (#25079) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom hosszú távon megéri-e tudatosan kijátszani és forrón tartani a gépet, még akkor is ha megoldható gyakorlatilag.

(#25082) syC válasza Kukcaman (#25062) üzenetére


syC
addikt

Pontosan milyen sigma obival? EF OS?

(#25083) Kukcaman válasza syC (#25082) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Sigma 24-70 DG DN Art F2.8

(#25084) p_adam válasza nozs23 (#25078) üzenetére


p_adam
addikt

A számláló már sokszor lement 5:00-re, de nekem még egyszer sem sikerült túlmelegítenem, még a villogó ikont se láttam és sose vettem ki az akksit, az újabb firmware-el nincs is ilyenre szükség, mert valóban a hőmérséklet függvényében korlátoz. 40 fokban még nem próbáltam.

A 4k120p ALL-I 1880 Mbps egyébként is villámgyorsan eszi a tárhelyet (a 4k24p IPB sokkal normálisabb 170 Mbps), tehát sokkal inkább emiatt nem célszerű sokáig használni. Ha valaki ilyen gépet vesz úgy, hogy nagyobb intervallumokban videózzon (meg van erre pénze...), akkor nyilván nem ez lesz az egyetlenegy váz, amit használ.

(#25085) Kukcaman válasza _q (#25070) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Az AF normálon és gyorson is volt állítva aznap. A lassú az meg tényleg lassú volt.

(#25086) Tuninger válasza Teasüti (#25072) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én is rápróbáltam a DIY ProMist-re. Egészen érdekes képvilágot ad, igaz bőven túltekertem a fújást.
Volt már eddig is egy teknikám hasonló lookra davinciban, azzal vetettem össze:

SMC Takumar 50 1.4-en volt, ami F5.6-ra volt rekeszelve, a "lakkot" egy ND32-es szűrőre fújtam.

(#25087) MrChris válasza Tuninger (#25086) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szűrős jobb. Pl az élesség lényegesen nem csökkent, míg a postban igen. Maga a hatás olyan mintha poros, piszkos lenne a levegő. Gondolom éjjel, vagy hidegebb fényben ködös jellege lesz.
Ha már megvettük a drága jó obikat akkor valamivel rontani kell rajtuk. :DDD

(#25088) Tuninger válasza MrChris (#25087) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Post-ban úgy állítom az élességet ahogy akarom, pont ez a lényege, hogy rendelkezésre áll a "hibátlan" felvétel. Viszont van egy "mood"ja a filternek.

(#25089) Teasüti válasza Tuninger (#25086) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt rendesen túltoltad. :C
Én próbáltam olyan 1/8-1/4 körül maradni. Ez kb össze is jött mindhárom tesztalannyal.
Tied már vmi 1-2 erősségű lett. :DD
Majd mondd el légyszi megkapta-e a körömlakklemosó a szűrőt! ;] :P

Amúgy videóra lehet én is post-ban oldanám meg - ha nem csináltam volna egyet a videós obimra is ;] -, DR-ben ez úgy két csúszka.
Viszont fotóra fogom használni, ott meg azért jóval macerásabb, rétegelni kell meg ilyenek. PS egy-egy képen még elmegy, igaz akár batch feldolgozás is mehetne rá, de így kevesebb a munka vele. Végül is ez a lényege a szűrőnek, nem? :)

#25087MrChris
Abszolút! :D
Kevés terület van, ahol a tökéletes képminőség a lényeg. Tárgy és termékfotókon kívül más nem is jut eszembe hirtelen, ahol még a képzaj/grain se elfogadott. Mindenhol máshol meg inkább hozzáad szerintem, ha nem annyira "digitális". :K

[ Szerkesztve ]

(#25090) Teasüti válasza Tuninger (#25086) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Próbáld ki szerintem a feketét is! Az kevésbé bántja a kontrasztot, mint a fehér/áttetsző.

(#25091) _q válasza Tuninger (#25086) üzenetére


_q
addikt

Teasüti képén nem értettem még, de itt már jól látni a különbséget. Lágyabb, "porosabb" a kép, de talán a post-ban készült aranyközépút jobb. Reprezentálni viszont a DIY mindneképpen jobb.

(#25092) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Amúgy nem a kontraszt csökkentés volna igazán a cél, hanem a fényudvar a fényforrások körül. Állítólag kicsit lágyítja az arcbőrt is Tiffen szerint, kicsit emeli az árnyékokat, stb. De gondolom azt is csak ellenfényben, anélkül nem igazán csinál semmit a szűrő.
Nálad a pro mist kicsit más, black pro mist elvileg nem ködösít úgy.
Nálam nem is látszik annyira, ha nincs vakító fény.

Nap nélkül szinte semmi különbség, pedig a fa mögött elvileg kiégett (kamerán is a zebra már villog itt):

Viszont ahogy kibújt a nap és megjelent az igazi csúcsfény, úgy jött elő a fényudvar is: :K


Nem tudom mi az oka ennek. Akkor jön így elő, amikor a fény "körülöleli" a kamera és a fényforrás közti tárgyakat. A fenti képen úgy vettem észre hiába tolom az expót még feljebb a kamerán, nem igazán ad hozzá az effekthez. :F

[ Szerkesztve ]

(#25093) qnadam válasza _q (#25091) üzenetére


qnadam
veterán

csalóka, más ha egymás mellett látod. egy erősebb fényelés is nagyon durvának tűnhet a nyers mellett, film közben meg fel se tűnik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25094) Kukcaman válasza Tuninger (#25086) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Küldenél nyers mintafelvételt? Kipróbálnék valamit.

(#25095) taranis válasza Tuninger (#25086) üzenetére


taranis
addikt

A Tiffen-nek anno volt egy plugin csomagja amivel post-ban utánozták a filtereiket, ennek (is) az utódja elvileg ez a csomag: Digital Film Tools
Van benne Mist is, érdemes lehet kipróbálni (ismerek valakit, aki látta okosban is már), hátha nem kell vacakolni a DIY filterekkel.

colorizer.net

(#25096) taranis válasza taranis (#25095) üzenetére


taranis
addikt

Ahogy látom őket meg a Boris FX vette meg, ott a Continuum nevű packagebe került a Mist.

colorizer.net

(#25097) hibavissza válasza Tuninger (#25086) üzenetére


hibavissza
veterán

Fujian 50 f1.4-em ugyan ezt tudja alapból. Hangulatos obi. Lenne rajta AF még szeretném is. Így csak a fiókban csücsül.

(#25098) Tuninger válasza hibavissza (#25097) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A Sigma 18-35 F1.8 Art is rendelkezik a featurerel beépítve...

(#25099) hibavissza válasza Tuninger (#25098) üzenetére


hibavissza
veterán

Sosem voltam szűrős, mert szinte mindent meg lehet oldani postban, de most elgondolkoztam. Mindig úgy voltam vele, hogy szénné agyalják magukat a mérnökök, hogy a lehető legjobbat hozzák ki adott pénzből én meg rátekerek valamit ami agyonvág minden bevonatot :D Viszont ettől minden olyan jó kis Csernobil feelinget kap.

Akit érdekel az animáció az nézze meg a Love, Death, Robots sorozatot. Vannak benne olyan részek ami élő szereplőkkel vettek fel aztán olyan effektet húztak rá, hogy valami high-end rajzfilmnek tűnjön.

[ Szerkesztve ]

(#25100) Teasüti válasza hibavissza (#25099) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez vmi olyasmi sznobizmus lehet a fotósoknál, mint az audiofil és videofil világban a purist, akit kiráz a hideg, ha vmi nem bit azonosan úgy jön át ahogy azt a stúdióban felvették. :D

Tekints rá úgy, hogy a modern obik megadják a választási lehetőséget! Vintage obival nem volt ilyen luxus, az csak egyféle look-ot tudott. Manapság meg úgy "rontod" le a közel tökéletes képet, ahogy tetszik. Post-ban a colour grade is lényegében ugyanez, ha vki kicsit bátrabban bánik az effektekkel. Fotónál meg bírom amikor lencse korrigál mindenki, csak hogy utána visszarakja a post-crop vignettálást a képre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.