Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25101) hibavissza válasza Teasüti (#25100) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem jól gondolod. Engem attól ráz ki a hideg, ha az alkotásnak az a hangulata, "üzenete", hogy sz@r obival vagy egy jó obi elé tekert takonnyal rögzítették.

Amelyik obi erősen vignettál az ken is. Tehát sok dologra alkalmatlan. Viszont egy jó obira bármikor teszek egy vignettát vagy amit akarok. Ez inkább a termelők problémája. Nekik kell pl. "hangulatos" portré obi, mert több darab portrét tud letermelni egy műszakban. Én nyugodtan elszöszölök bármivel.

(#25102) Teasüti válasza hibavissza (#25101) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mondom én, hogy ez sznobizmus. :DDD
Lyukkamerára mit mondanál? :P
Vki egyszer azt mondta, hogy "there're no untrue photographs, only compositionally and technically inept ones".

Viszont egy jó obira bármikor teszek egy vignettát vagy amit akarok.
Na, hát pont ezt a választási lehetőséget kapod a modern obikkal. Csinálhatsz vele steril "digitális" képeket, meg elronthatod post-ban vagy felvételkor. Kinek mi...

[ Szerkesztve ]

(#25103) Tuninger válasza Teasüti (#25102) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Túl éles, túl jó, túl steril, túl zajmentes a kép. 1st world problémákkal küzdünk. Ha megnéztétek a Panasonicos videót a rendező úr is úgy fogalmaz hogy mostmár arany élet van, a jó eszközök sokmindent kompenzálnak amit régen csak pénzzel lehetett.

Bizonyos szempontból ha egy A7S III-al RAW-ban rögzítesz akkor a "fix it in post" egészen új értelmet nyer. a fókuszt tartja a kamera az expót számolja a kamera, a WB-t utólag állítod, a képhibákat utólag rakod rá, sőt a stabit is extrém mértékben tudod utólag rárakni a felvételre.

= kisebb skillel tudsz szebbet alkotni. Ez szerintem jó, mert a kezedbe adja hogy ezekkel a dolgokkal nem is kell foglalkoznod, koncentrálhatsz minden másra.

(#25104) p_adam válasza Teasüti (#25102) üzenetére


p_adam
addikt

Közel sem lesz ugyanaz a végeredmény, mint egy vintage objektívvel. Ha az lenne, akkor nem kellene senkinek, de inkább az valószínűbb, hogy még jobban el fog szállni az áruk mert nem lesz belőlük kínálat. pl. a Canon FD objektívekkel ez történt, miután felfedezték, hogy minek az olcsóbb változatai.

Army of the Dead | Official Trailer | Netflix

RED Monstro 8K + Canon 50/0.95 végig nyitva
Az egyik legéletlenebb objektív és legnagyobb felbontású kamera érdekes kombinációja. Nem azt mondom hogy ez milyen jó, hanem azt, hogy ha valakinek ez kell, akkor nem lehet ezt a kinézetet csak úgy reprodukálni.

(#25105) hibavissza válasza Teasüti (#25102) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem mindenki kezdő amatőr, hogy problémàt jelentsen neki bàrmilyen hangulat létrehozàsa egy technikailag optimàlis képből. Az objektív egy eszköz. Nem attól lesz jobb a fotód mert vintage vagy elé tekersz egy bàgyadt filtert. Kend be a frontlencsét vazelinnel és tedd a névjegyedre, hogy fotóművész. Szerintem még most jön neked a hdr hole, ha így ràcsodàlkozol egy mist filterre ;]
Mondjuk én rendszeresen visszamàszom a hdr hole-ba. Nincs azzal baj egyébként :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25106) Tuninger válasza p_adam (#25104) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem irígylem a focus pullert, de azért baxott jól néz ki :D Jó az ember már letette a névjegyét hogy tud filmet készíteni.
Azért megkérdezném hogy miért épp ez az obi:

(#25107) Teasüti válasza hibavissza (#25105) üzenetére


Teasüti
nagyúr

HDR hole alatt ezt érted, meg a 2000-es évek elejei "HDR képi stílust"? :DDD
Azért ennyire nem. Tone mapping-et már megtanultam használni. ;] :P
Viccen kívül amúgy jó az, ha nem fér bele az égbolt a dinamikatartományba. Ugyanolyan eszköz a repertoárban, mint az objektív. Kiégett égbolt az manapság csak lustaság kérdése. Senki ne jöjjön nekem azzal, hogy az esztétikus és így képzelte el a művész lelki szemei előtt! :DDD
Ha már post-ban keverünk ki mindent is és két expó ellövése a mai gépeken egyszerű, mint az egyszer egy (Fujin nálam külön állás van rá tárcsán, átfordít oda, meglő, visszarak normálba) valamint Lightroom-ban is két kattintás, akkor kiégett égbolt sincs már a haladóknál, ugye?
Amúgy nem értem mit kell így izélni a Pro Mist miatt. Leírtam korábban, hogy PS-ben is össze lehet rakni, ötször annyi idő alatt, mintha felcsavarnám a szűrőt. Így még a PS-t se kell megnyitni hozzá. :U
Azt is írtam, hogy ugyanez DR-ben két csúszka, így ott nem vacakolnék vele.

Az obira vonatkozókat meg továbbra is tartom. :P

[ Szerkesztve ]

(#25108) MrChris válasza Teasüti (#25107) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azért a magad által barkácsolt Pro Mist filterrel vagy akármi más hasonlóval egészen másképp értékeled az eredményt, de magát a folyamatot is ahogy eljutsz hozzá. Főképp ha mindez örömet okoz.

(#25109) hibavissza válasza Teasüti (#25107) üzenetére


hibavissza
veterán

Amúgy nem értem mit kell így izélni a Pro Mist miatt.

Nem "izéltelek". Pont ellenkezőleg. Elgondolkoztam rajta, hogy a hasonló hatást elérő manuális vackomat soha nem használom az AF hiánya miatt, de ha mondjuk az AF-es Leicám elé tekernék egy ilyen filtert még jó is kisülhet belőle. Csak a projekttel szemben van bennem egy bevallott ellenérzés valamiféle technofóbia miatt. Biztos én fogalmaztam hülyén. Bocs.

(#25110) Tuninger válasza hibavissza (#25109) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem magát az ötletet Philip Bloom legfrissebb videója ültette a fülembe. Ő a drónok túlélesített képét regulázza meg a DIY diffúz szűrőkkel.

(#25111) taranis válasza Tuninger (#25110) üzenetére


taranis
addikt

Mindig bennem van hogy de jó lenne venni egy drónt, aztán rágondolok a hazai szabályozásra, és elmegy a kedvem...

colorizer.net

(#25112) Teasüti válasza taranis (#25111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tavaly eladtam ugyanezen elgondolásból (máshol se sokkal jobb a helyzet - UK -, főleg ha nem hobbiból repülnél a semmi a közepén ahol amúgy sincs semmi látnivaló). Egy esküvőn drónozni meg kifejezetten copó: biztosítás és jogosítvány, meg akkor még a helyszín menedzsmentje általában nem is tolerálja még úgy se, ha van felelősségbiztosításod. :W

#25110Tuninger
De jó videó! Micsoda történetmesélés és B-rollok! Szinte lemehetne a tévében is! :D

[ Szerkesztve ]

(#25113) p_adam válasza Tuninger (#25106) üzenetére


p_adam
addikt

[link]
"Dreamy look" volt a cél, akkor meg jó lesz hozzá a "Dream lens" ;)
Egyébként sok nézőt meglepetésként ért, és nem tetszett nekik ez a homályosabb kinézet.

(#25114) MrChris válasza taranis (#25111) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolj a német szabályozásra: "minden 250 grammnál nagyobb felszállási tömegű drónt – tehát szinte mindegyiket - egy látható, tartós és tűzálló táblával kell ellátni az azoníthatóság érdekében, amin szerepel a tulajdonos neve és címe. Egy egyszerű matrica nem elég, ajánlott egy gravírozott alumíniumtábla." :DDD

(#25115) taranis válasza MrChris (#25114) üzenetére


taranis
addikt

Akkor hobbi szinten csak olyasmire jó a drón ma már, mint ami PB videójában is látszik, elröpködni a fák között, közelíteni a subjectre, stb. És ezt is sutyiban, feltűnés nélkül.

colorizer.net

(#25116) Tuninger válasza taranis (#25115) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

És a jövő heti pár azt szeretné ha a városban (vidéken) repülnék mögöttük. Izgalmas lesz na, megveszem a következő pár napban, jövő héten el is kobozzák :D

(#25117) qnadam válasza hibavissza (#25109) üzenetére


qnadam
veterán

érdekes kérdés, mit csinál egy ilyen filter az autofókusszal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25118) Teasüti válasza Tuninger (#25116) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Álmodik a nyomor. :DDD Vagy megcsinálod nekik? :Y
Mennyire vidék? Pécs már vidéknek számít egy Pestinek. :DDD
Na meg kisebb településen még könnyebb rendőrbe futni, nem?
Mert hogy szem előtt vagytok; ellátni a helység egyik végéből a másikba. ;]

Én város közepén sosem voltam elég bátor. Egyszer egy motoros rendezvényen fel akartam küldeni, a rendezők szemet is hunytak volna felette. Csak akkor meg pont szarakodott a drón (Air távvezérlő hiba, néha életre kelt a kis piszok) és majdnem baleset is lett belőle. Jó lecke volt, hogy ne szarakodj embertömeg közepette. :(

[ Szerkesztve ]

(#25119) Kukcaman válasza Tuninger (#25116) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A megoldás :D :D Ki kötne bele :D

(#25120) _q


_q
addikt

Hybridshooter kedvelte a panasonicot és a M43-ot, de már neki is elég volt: Why I Left M43 + Is There a Hope? [ Micro Four Thirds ]

Vond, te meddig tartasz ki :D ?

(#25121) taranis


taranis
addikt

BRAW vs ProRes RAW, tök jó videó, látszik a belefektetett energia. És az eredmény is érdekes...

colorizer.net

(#25122) hibavissza válasza Tuninger (#25110) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a szófosást. :D Nem bírtam végignézni. Nekem a filterekkel, így a Mist filterrel is az a gondom, hogy nincs kontroll. Mist filter is vagy túl erős és minden kap egy "gyűrűkura" álomszerűséget vagy még pont nem látható, de az igazán zavaró túlélesítésen sem segít.
Szerintem nem egy ördöngösség postban eltüntetni. [link]

(#25123) hibavissza válasza hibavissza (#25122) üzenetére


hibavissza
veterán

Másik gondom a filterekkel, hogy nagyon kell vigyázni rájuk. Vagy veszek az objektívre valót és arra a lens hood vagy veszek egy nagyobbat ami mindegyikre rámegy és step up gyűrűkkel illesztem. Így viszont nagyon sérülékennyé válik, nem az a táskába dobálós. Nekem ez nagyobb macera mint postban elmolyolni az anyaggal.

(#25124) hibavissza válasza taranis (#25121) üzenetére


hibavissza
veterán

[Zeek ML+Kit Lens] videójából is az jön le nekem, hogy az igazi szabadság és filmes look akkor lesz realitás mindenki számára, ha nem LUT-okkal, filterekkel kell bűvészkedni, hanem normális workflow-val és beruházással elérhető lesz a raw formátum.

[ Szerkesztve ]

(#25125) Moho.Jojo


Moho.Jojo
csendes tag

Sziasztok!
5 napja vettem egy Logitech Brio 4k Webcamerát.
Sajnos szemcsés. Letöltöttem a Logitech Capture gyári porgramját, illetve még két másik programot is a Logitech-től, de mindenhol szemcsés.
Streamelek, erős videó lámpával, de akkor is szemcsés. Lámpa nélkül is szemcsés. Neon fénnyel is. Sötétben is. Előfurdulhat, hogy gyári hibás? Vagy mi lehet a problémája? Full HD 60 Fps-ben használom. Streamlabsben, gyári programban is szemcsés. Tehát Offline is, nem csak akkor, mikor megy a stream. Köszönöm! :))

(#25126) Teasüti válasza Moho.Jojo (#25125) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Felteszem már van egy nyitott ügyed a Logitech Technikai Támogatásnál, ugye?
Meg túl vagy már ezeken is? Olvasva ezt a cikket nekem elég rossz a benyomásom erről a termékről. Meg úgy a webkamerákról úgy általában (családban van egy c920, előtte volt Samsung Skype kamera tévén). Szerintem egy jobb telefonnal előrébb lennél, főleg ennyi pénzért amennyit van képük elkérni a Brio-ért. Rajtam állna és elállnék a vásárlástól és keresnék vmi profibb megoldást, ha komolyan streamer-kedsz. Hobbira meg vmi telefon. Bár vannak Youtuber-ek, akik főállásban megoldják egy telefonnal és nincs panasz a képre, szóval... :)

[ Szerkesztve ]

(#25127) qnadam válasza hibavissza (#25124) üzenetére


qnadam
veterán

sokszor túl van gondolva ez a raw dolog, csomó játékfilmet (meg reklámot, bármit) forgatnak proresre log c-ben, és még nem hallottam coloristot sírni miatta. persze nem is 8 bit meg 4:2:0 :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25128) Teasüti válasza Moho.Jojo (#25125) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De kicsit olvasgatva a termékről szerintem belenyúltál egy szar vételbe. Szerintem nem éri meg kínlódni vele, én visszavinném! :)

[ Szerkesztve ]

(#25129) hibavissza válasza qnadam (#25127) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem más szemszögből nézzük. Egy produkciós projektben, ahol több szakember dolgozik együtt van idő és szaktudás a megfelelő alapanyag előállítására. Ahogy nekik nem kell AF, úgy nincs szükség elbaltázott WB helyreállítására sem. A koloristának sem romeltakarítás lesz a munkája, hanem a "visual direktor" (vagy mi) utasításait követve kell a forgatókönyv és látványtervek látványvilágát hozni. (Elég megnézni a Mandalorian grafikus látványterveit az epizódok végén).
Viszont egyedüli videósként egy beltéri, műfényes rendezvényen forgatva kelleni fog intelligens AF és utólagos WB korrekció.

(#25130) qnadam válasza hibavissza (#25129) üzenetére


qnadam
veterán

tény, hogy bevilágítva, előre eltervezve hdv-re is csodaszép dolgokat lehet forgatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25131) MrChris válasza Moho.Jojo (#25125) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebben egy borzacskóan kicsi 1/4"-os tokozású szenzor van, ilyet szerintem max csak előlapi kamerákba tesznek.

(#25132) Moho.Jojo válasza Teasüti (#25126) üzenetére


Moho.Jojo
csendes tag

Köszönöm!

(#25133) MrChris válasza hibavissza (#25124) üzenetére


MrChris
nagyúr

A GH5S-hez jön egy új firmware 12-bit C4K ProRes RAW hdmi-n.

(#25134) Tuninger válasza taranis (#25121) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a srác többi videója is jó. Azért kiváncsi vagyok más kameránál is hasonló e az eredmény.

hibavissza: Zeek videói nem csak a raw miatt néznek ki jól, ismeri a cuccát, pontosan tudja mit tud kihozni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#25135) hibavissza válasza Tuninger (#25134) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilván. Nem attól lesz "film" valami, mert xyz LUT van rajta. Csak valahogy ami nem OOC Standard azt filmes meg cine looknak hívjuk, hívom. Ami egy fxxág, mert filmből is van kismillió. Organikus look?? :)

(#25136) hibavissza válasza MrChris (#25133) üzenetére


hibavissza
veterán

Ősszel eladok minden és utána a Panasonic és MFT dolgokra emlékezni sem akarok.

(#25137) Tuninger válasza hibavissza (#25136) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

S mi jön a helyére?

(#25138) hibavissza válasza Tuninger (#25137) üzenetére


hibavissza
veterán

Z6 II, XT4, A73, ?A74 Az év végi pillanatnyi objektív/kit akcióktól függ. Első körben 2,8-as riporter zoom lesz sztán pl. valamelyik 150-600. Ezzel a szettel nyugdíjig elvagyok.

Esetleg ha az OM-D kihozna valami tökéletes vázat a tökéletes szenzorral lényegesen olcsóbban a fentieknél akkor talán maradnék mft vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#25139) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Sony Xperia 5 Mark II készülékkel felvette 10bit 4k HDR videókat hogy tudom úgy lerenderelni, hogy nem HDR ready kijelzőn visszanézve is hasonló legyen, mint HDR kijelzőn? Tehát olyan videót szeretnék gyártani belőle, ami olyan, mintha nem 10bit HDR-ben lett volna rögzítve. Nem megoldás, hogy nem 10bit HDR-ben rögzítem, mert a Son volt olyan jó és tekert egyet a dolgokon rossz irányba (már nem lehet kikapcsolni az élesítést a zoom egységben).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25140) Teasüti válasza hito (#25139) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha jól értem a kérdést, akkor állítólag a Hybrid Log Gamma pontosan ezt a problémát hidalná át. De ilyet post-ban készíteni, azzal nekem nincs tapasztalatom. Talán másnak van. Egyik nagy probléma, hogy nincs HDR monitorom, amivel egyáltalán neki lehetne állni ilyenekkel játszadozni. Anélkül meg kb mindegy is. Mert lehet megcsinálod úgy, hogy SDR monitoron szupi lesz, aztán HDR megjelenítőn meg sehogy se néz ki. Persze egy jobb telefonon - ami már 1000 nit feletti csúcsfényt tud - vissza lehetne játszani, de az meg nagyon nyögvenyelős, ha nem látod azonnal mit csinálsz.

Ha nem jól értem a kérdést és csak SDR-re akarod átalakítani a HDR-t (a HDR tartomány csonkolásával), akkor meg gyakorlatilag sima colour grade, amiről szó van. Berakod egy videóvágó szoftverbe és úgy csavarod a képet, hogy az jól nézzen ki egy átlag monitoron, oszt kalap kabát. De a legtöbb videólejátszó szoftver egyébként át tudja map-elni a HDR-t SDR-be, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#25141) Teasüti válasza hito (#25139) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy nézem PC-n ez inkább GPU és Windows beállítás kérdése, nem lejátszó.
Viszont akár át is lehet konvertálni SDR-be egyszerűen. Nem tudom ez mennyire hatékony.

(#25142) hibavissza válasza hito (#25139) üzenetére


hibavissza
veterán

Hol lehet megnézni a telefon videót eredetiben? Hol van Rec2020 1000 nit display egy háztartásban? Kinek van egyáltalán ilyen monitora? Apple-nek van egy darab valami 6000 dollárért...szerintem gyere vissza 10 év múlva a kérdéssel :D
Lehet, hogy tévedek, de a most eladott minőségi tv-k nagy része olyan 600 nit DCI-P3-at tud. Pár évig még ezek lesznek többségben. Valaki homályosítson fel, a matricán kívül mi értelme ma a HDR-nek?

[ Szerkesztve ]

(#25143) MrChris válasza hibavissza (#25142) üzenetére


MrChris
nagyúr

hito-nál sohase lehessen tudni. Neki majdnem olyan is szokott lenni ami még nincs. :DDD

(#25144) hito válasza Teasüti (#25141) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! A linkelt konvertert inkább kihagytam, mert visított a win defender :B

hibavissza: nekem sincs, ezért kéne kiherélni. A normál videófelvétel tele lencsével trágya. Úgy nézem, hogy a 10bit HDR szebb eredményt hozna, de ott meg a színek zavarodnak meg, sima monitor nem tudja értelmezni megfelelően.

MrChris: igen, "néha" elgurul a gyógyszer :D Legutóbbi szerzemény egy Asus Zenbook Pro Duo UX581 volt. Na, az nem semmi berendezés. Csak az ára húzós volt, kényelmetlenül éreztem magam miatta, úgyhogy elengedtem. Pedig még biztosítást is kötöttem rá, amit most az új tulaj élvez :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25145) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

frankó kis átmeneteket gyárt a srác telefonnal. Mutatja is, hogyan.
[link]

(#25146) nozs23


nozs23
addikt

BRAW or ProRes RAW?

Jó, informatív videói vannak.

(#25147) taranis válasza nozs23 (#25146) üzenetére


taranis
addikt

[link] :)

colorizer.net

(#25148) nozs23 válasza taranis (#25147) üzenetére


nozs23
addikt

Upsz.

(#25149) hibavissza válasza hito (#25144) üzenetére


hibavissza
veterán

Rákerestem. Final Cut alapból tudja a HDR-Rec709 konverziót. Akkor a Resolvnak is tudnia kell elvileg.

(#25150) hibavissza válasza MrChris (#25143) üzenetére


hibavissza
veterán

Gyanítom ennek a Xperia telónak sem ő volt a célpiaca. :) Viszont így mi ingyen iszunk hito könnyeiből. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.