Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) narumon válasza _q (#26481) üzenetére


narumon
őstag

Esküvősök ezt hogy oldják meg? Mennyire gyakori, hogy olyan zenét kell a videó alá tenni a mennya jóvoltából, ami amúgy nagyon nem tetszik?

Ez tök rendszeres - én pl önszántamból nem hallgatnék Ed Sheerant és társaikat, de sajnos vágni ilyenekre kell általában...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#26502) Tuninger válasza taranis (#26497) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Fel lehet rakni régebbi cpu-s rendszerre is csak bugfix nincs hozzá, illetve ha felfedeznek valami serulekenyseget akkor az nem lesz javítva. Vagyis csak biztonságtechnikailag necces a telepítés.

(#26503) taranis válasza Tuninger (#26502) üzenetére


taranis
addikt

Ja most olvastam, de hát updatek nélkül meg én nem használnék Windowst, úgyhogy marad az új gép, ha majd váltani akarok.

colorizer.net

(#26504) Teasüti válasza Tuninger (#26502) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy tudom csak a preview verziót.

(#26505) hibavissza válasza Teasüti (#26498) üzenetére


hibavissza
veterán

2025 előtt nem hiszem, hogy feltétel lesz a win11. Másrészt, ha Winen feltétel, akkor Linuxon is kérni fogja a 8. generációs Intel vagy 3. generációs AMD procit. Linux alatt is hiányozni fog az utasításkészlet.

Amúgy Linuxot a routerbe vagy mikróba szeretem látni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26506) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Velencés drónos/kamerás videó. A hely megint eladja magát :D

(#26507) Teasüti válasza hibavissza (#26505) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy Linuxot a routerbe vagy mikróba szeretem látni.

Én is, de ha szívemre teszem a kezem, akkor nem tudnám megindokolni miért van szükségem Windowsra - azon kívül, hogy csak azt az ökoszisztémát ismerem. Az elmúlt évek alapján egy maréknyi alkalommal ha futtattam DirectX-es alkalmazást. Évi két játékot ha kipörgettem, akkor sokat mondok. Napi szinten csak böngészés megy, néha pro szoftverek, egy kis multimédia, oszt kifújt.
Ezt kényelmesen tudnám csinálni MacOS vagy akár Linux alatt is, ha hajlandó lennék kimozdulni a komfort zónámból. :D
Ubuntu is nem tudom jelenleg hol tart, de már régebben is eléggé klikker barát volt; parancssort se kellett megnyitni semmiért, ha nem akartad.

Resolve is elfut mindhárom OS családon vígan. A 8th gen Intel a Windows-hoz kell majd, nem a szoftverekhez. Blackmagic max annyit fog csak változtatni a követelményeken, hogy a Win10 64-hez hozzáad egyet. Rendszer követelményekben a processzor nem is szerepel, csak az OS verzió.

(#26508) hibavissza válasza Teasüti (#26507) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha lenne adobe tàmogatàs Linuxra màr én is rég azt hasznàlnàm. Úgy is, hogy koràbbi tapasztalataim alapjàn nincs jó véleményem a frontend linux disztrókról. Sőt.

Biztos, hogy nem véletlenül keményít a vindóz proci ügyben. Linuxon sem érdemes széllel szemben....

(#26509) hibavissza válasza Tuninger (#26502) üzenetére


hibavissza
veterán

Tesztelted már a WIFI 6-ot a MBA-en? Hozza a gyári 1,2 Mbps-t feltöltéskor?

(#26510) Tuninger válasza hibavissza (#26509) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bár a router tudja, nincs más eszköz ami fele tudnám mérni. A NAS probelmaval nem foglalkoztam vagyis oda látok kábé 40Mbps-sel, a netre látok 100zal és ennyi.

(#26511) Teasüti válasza Tuninger (#26510) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Adj egy kis DoS-t a router-nek és közben mérj sebességet! ;]

(#26512) hibavissza válasza Tuninger (#26510) üzenetére


hibavissza
veterán

Tele a net panasszal, hogy nem hozza a gyári speckót. 1.2 Gbps-ot. Ha a routered tudja az ax-et, a NAS gondolom gigabites ethernettel van a routerre kötve. Akkor papíron "kb" 1 Gbps-mal kéne adatot másolnod a MBA-ről a NAS-ra. A Wifi 6 papíron 9.6 Gbps-t tud. Ehhez képest a gyári speckó is siralmas.
Nem 40 MBps lesz az? A neted is inkább MBps lesz. :) A 40 MBps is nagyon karcsú egyébként. Az is negyede a gyári speckónak. Tuti, hogy a routered Wifi6-ot tud?

Ha elmegyek egy Store-ba ott vajon be tudják nekem mutatni az 1.2 Gbps-ot (150 MBps-ot)?

[ Szerkesztve ]

(#26513) Tuninger válasza hibavissza (#26512) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sajnos nem ütöttem félre a számokat, már 2 honapja is sírdogáltam egyet hogy a NAS elérése 3-4MB/s.

Megpróbáltam a neten található tapasztalatokat használni de nem jártam sikerrel.
A NAS a routerrel össze van állva 1000Mbps full duplexen.
A Macbook 350-450Mbps-en van összeállva a routerrel.
Windowsos gépről megvolt a sebesség, Mac alól nincs.

Próbáltam kábelt cserélni friss vinyót berakni a NAS-ba, sávot váltani a routeren, SMB-t, AFP-t, kikapcsolni a titkosítást, és maradt a sebesség.

(#26514) hibavissza válasza Tuninger (#26513) üzenetére


hibavissza
veterán

Upsz. Apple support mit mond? 3-4 MB/s az nagyon kevés. Más NAS-sal próbáltad? Kíváncsiságból megnéztem mennyivel megy a másolás gépen belül nálam. SATA3 7200 hdd olvas SATA3 5400 hdd ír. 90 MB/s (0.72 Gb/s) :DDD . HDD-k elméletileg 150 MB/s-mal (1.2 Gb/s) írnak. Ezért gondoltam, hogy a MBA 1,2 Gb/s-os WIFI-je pont jó lesz. Ezek szerint copás ez a vonal :O

(#26515) Tuninger válasza hibavissza (#26514) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Áh, nem írtam a supportnak, még a hozzáértőbb fórumokon is megáll a tudomány az SMB + kábelcsere javaslatnál... De ahogy nézem a Synology NAS-oknál általános probléma a lassúság MacOS-sel. Persze van akinek meg megy max sebességgel.
Windows alól 110MB az olvasás 80MB az írás, de csak kábelen, wifin olyan 40 volt, ami még mindig 10x több mint MacOS alól.

Még nem szántam rá magam (a NASra átállás is nagy lélegzet vétel volt), de le fogok költözni USB-s vinyókra és eladom a NAS-t.

(#26516) hibavissza válasza Tuninger (#26515) üzenetére


hibavissza
veterán

Én csak a torrent, időnkénti biztonsàgi mentés és fileserver kiszervezésén agyalok. Pont egy olcsó Synologyt néztem rà :DDD :W. Mac minivel ez nem lett volna akkora gond. Viszont màr nem lehet semmi kàbel az étkezőasztalon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26517) MrChris válasza Tuninger (#26515) üzenetére


MrChris
nagyúr

"le fogok költözni USB-s vinyókra és eladom a NAS-t." Hűha ez elég durván hangzik egy videós juizertől. Nekem parasztosan, fillérb@xón, hobbi szinten egy sima usb3-as dokkoló van mezei sata vinyókkal, műanyag tokokkal. Persze ez nem olyan kényelmes mint M1-es mekiről akár a kert végéből. :D

[ Szerkesztve ]

(#26518) hibavissza válasza MrChris (#26517) üzenetére


hibavissza
veterán

Notival ez nem túl elegàns megoldàs. Ràadàsul airhez nem àrt valami minőségibb dokkoló ami majdnem annyi mint egy NAS. Macmini viszon tényleg zsír ilyen szempontból. Csak a franc akar kàbelezni.

(#26519) Tuninger válasza hibavissza (#26518) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jól látjátok... a régi PC helyére rakok egy dokkot arra meg megy a dual SATA vinyós dokk fixen. Mindez elrejtve hátul és csak egy kábel előrevezetve a macbookhoz.

Ha működne rendeltetésszeren a nas az lenne a jó megoldás, de most hogy megégettem magam és látom hogy a drágábbakkal sem leányálom, elengedtem a hálózati tároló fogalmát... konkrétan a google driveot gyorsabban érem el mint a NASt...

(#26520) Tuninger válasza Tuninger (#26519) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A b., verzio hogy veszek egy USB-C-s 4K monitort és qrra dugom a cuccokat. Ha a dokk árát beszamolom a monitorba, nem is olyan vad elkepzeles.. persze annyi port nem lesz

(#26521) Teasüti válasza Tuninger (#26519) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na fasza. Pedig épp vmi Synology NAS-sal számoltam én is, 10 gigabites 9 lemezes cirka 200k körül. Hozzá egy 16 gigás Mini 10-es LAN-nal. Ez a plafon, amibe a PC-nek bele kell férnie kb extrák nélkül.
LAN-on működik azért, nem? Vagy az is siralmas? Youtube valahogy nincs tele ezzel a hibával. :F

Thunderbolt monitornál azért arra figyelj, h a 40 gbit azért megléphető, ha elgurul a gyógyszer a ráaggatott ssd-ket illetően! Bár 4 MB-hoz képest nem ez lesz a szűk keresztmetszet. :D

[ Szerkesztve ]

(#26522) hibavissza válasza Teasüti (#26521) üzenetére


hibavissza
veterán

Mac minihez minek ez a NAS bohóckodás? Van rajta ezer kimenet. Ráakasztod a monitor hátuljára egy rackba, mellé a hdd-k.

(#26523) hibavissza válasza Tuninger (#26520) üzenetére


hibavissza
veterán

A monitoromon van 4 USB3 csatlakozó.... [link] egy ilyennel felmountolom rá a hdd-ket.
Adatkábel, USB-c DP átalakító kábel, plusz kábel a töltőnek. Upsz még mindig kell egy elosztó :DDD
Mac minivel mennyivel olcsóbb lenne....

Mindenképp beruházok egy alap NAS-ba a torrentezés, media server miatt. Azt karistolja szét a szemét.

[ Szerkesztve ]

(#26524) hibavissza válasza Teasüti (#26521) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, én ott engedtem el a 10 gbe-t, hogy 50 ezer egy switch + véssek a falba CAT6A-t a kommunista UTP kábelem helyére. Kösz, de nem.

(#26525) Teasüti válasza hibavissza (#26522) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen olyan eszközt ismersz, amibe belemegy legalább 5 lemez és minimum USB Gen1 (ami tudja is az effektív 500 MB/s átvitelt) vagy gyorsabb adatbusza van lokális felcsatlakoztatásra? Mindezt vmi céleszközzel, lehetőleg nem gettó megoldással. :R

a kommunista UTP kábelem helyére
Hát ezen szakadok! :DDD :DDD :DDD
Nekem nem volt szempont, én ha Mac felé mennék, akkor a NAS vhol a Mini környékén lenne, közönséges utp kereszt kábellel. A 'zinternet meg civilizált módon Wifi-ről menne. Mini-be plusz száz dolcsi a 10-es lan. NAS-ból meg olyat kell venni, amit van ilyen, de hát amibe 5+ lemez fér, azokon már nem szoktak spórolni annyira. Ezért is olyan nagy falat átállni hálózati meghajtókra. Annyi pénzből már egy pici DIY NAS-t is össze lehet tenni szerintem, aminél ráadásul előfizetni se kell a Synology szolgáltatásokra, ha befognád a 200k-s NAS-odat vmi szerver feladatra is. :W
Én ez utóbbinál engedtem el inkább a NAS-t, meg a megmagyarázhatatlan teljesítmény anomáliáknál, mint amit Tuninger is tapasztal.

[ Szerkesztve ]

(#26526) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Davinci Resolve multicam-mel van itt vki tapasztalt?
A hangsávokat nem úgy rakja össze, ahogy clip properties-ben beállítottam (dual mono-ra). E helyett berakja az adott kamera hangját sztereóra, pedig két külön sávba illene tennie őket egymás alá. A másik kamera sztereó és a projekt is sztereó. Erre nincs vmi elegáns megoldás? Jelenleg teljesen külön dobtam be idővonalra a multicam klipp alá a hangsávokat, de így megy ugye szinkronizálni kell a multicam-mel külön. :U

Illetve Fairlight kapcsán azt nem tudja vki, hogy ha mono-ra állítom az eredetileg sztereó balos vagy jobbos hangsávot, akkor miért szól mégis egyik oldalról alapból? Csak úgy tudtam valóban monosítani, ha kikapcsoltam a "Pan"-t egy az egyben. Érdekes, hogy a hangtér eltolásával se lehet tologatni egyik oldalról a másikra. :F
Elméletileg Fairlight-nak képesnek kéne lennie 3D pozicionálni is egy hangforrást. De egy mono hangsávot nem lehet átpakolni egyik oldalról a másikra? :(((

[ Szerkesztve ]

(#26527) Tuninger válasza Teasüti (#26521) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az ideális eset az lenne ha 1 db nagy vinyó (12
TB) és 1 db SSD (2TB) lenne ráaggatva, minden más hidegtartalékon a polcon.

Jelenleg még mindig üzemel a korlátlan google drive, így nem vagyok rákényszerítve hogy megoldjam ezt a problémát.

Biztos vagyok benne hogy a NAS-os problémára is van megoldas csak nagyon sok energiat kellene beletolni.

(#26528) _q válasza Tuninger (#26527) üzenetére


_q
addikt

Úgy emlékszek volt valami ~ fél éve a google drive körül, hogy változtattak a stratégián és eltörölték a korlátlan tárhelyet. Ezek szerint azóta megint változott valami és még is maradt a korlátlan?

#26523hibavissza
Számolj majd be légyszi mire jutsz a NAS-al, mert én szkeptikus vagyok az "alap NAS"-okkal. A belépő 1 magos 512MB ram NAS szerintem kevés, de még a jobb esetben 2 magos 1 GB -os is. Korábban említettem, nekem a 4 magos ARM Pi4 700MB RAM-ot eszik "üresjáratban", ha nincs terhelve OMV NAS konfiguráció alatt. Terhelés alatt LAN-on nem nagyon megy 40MB/s fölé a letöltés (szerintem CPU limit miatt, ilyenkor maxon megy), 5GHz Wifin is kb 30-35MB/s-al tudok másolni. Nekem ez jelenleg elég, de emiatt ha dedikált NAS-t vennék vagy építenék egy erősebb x64-eset, akkor 4 magos celeron és 4GB ram alá nem mennék.

[ Szerkesztve ]

(#26529) Tuninger válasza _q (#26528) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, csak várjuk a kardot hogy magyarországon is lesújtson :D

(#26530) _q válasza Tuninger (#26529) üzenetére


_q
addikt

Akkor néha előnye is van annak, hogy ide mindig lassabban ér el minden :D Alternatív megoldás van egyébként?

(#26531) Tuninger válasza _q (#26530) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nincs, ezért költöztem le NAS-ra, mert az összes funkciót kéne tudnia amit eddig google driveal oldottam meg és még többet.

Megy ameddig megy, aztán valszeg változk normál 2TB-s drive-ra és csak a feldolgozott fileokat töltöm fel, nem mindent.

(#26532) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Próbálgatom a Gyroflow-t de csak most realizáltam hogy mennyire problémás tud lenni a rolling shutter az A7 III-on 4K-ban. Kikapcsolt IBIS mellett tényleg minden komolyabb ütődésnél behullámzik, ami stabi után nagyon látványos. Elvileg készül erre is a szoftveres megoldás.

Magával a stabi hatékonyságával sem vagyok eddig elégedett, ha lesz éppkézláb anyagom, postolok példákat. Addig is próbálja ki akinek van kedve és van GoPro Hero 5-6-7-8-9 a birtokában.

(#26533) hibavissza válasza Teasüti (#26525) üzenetére


hibavissza
veterán

Öt lemezes NAS? Mi leszel? Tàrhelyszolgàltató? :) Ha nincs switch akkor mennie kell a gépnek, hogy elérd. Még IDLE-ben is karistolja az SSD-t, eszi a wattokat.

(#26534) hibavissza válasza _q (#26528) üzenetére


hibavissza
veterán

Ràkérdeztem a szaktopikban. Amire én fogom hasznàlni arra bőven elég. 40 MBps az elég jó. Nekem 90 MBps-on màsol a gépben lévő két hdd egymàs közt. SATA3-mal. Az a vicces dolog :D OK, amelyik írt az 5400-as volt és közben a Deluge is mozgatta a fejet, de akkor is.

A csatoló szabvànyok marketing szàmait szerintem gyorsan el kell felejteni. A Wfi6 elméletileg 9.5 Gbps-ot tud. Papíron.

[ Szerkesztve ]

(#26535) _q válasza Tuninger (#26532) üzenetére


_q
addikt

Sajnos nincs vakupapucshoz adapterem.

(#26536) Teasüti válasza _q (#26528) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt hinné az ember simán overpowered minden jobb NAS, amikor már több magos processzorok és több gigányi ram van bennük...
Nekem nem rémlik, hogy a PC-n generálna bármi terhelést az I/O se hálózaton, se helyi lemezen. :U
Meglepne ha összetennék egy DIY NAS-t vmi régi 15 éves konfigból (amiben már Sata3 volt, meg legalább kettő mag - mondjuk Intel C2D) és ne bírná el röhögve akár a 10 Gbe-t is.

(#26537) kovsol válasza Teasüti (#26536) üzenetére


kovsol
titán

Az attól is függ milyen hálókártyát használsz majd. Ha natívban nem számol, hanem a CPU nak kell szoftveresen megoldani, akkor meglepően nagy terhelést tud adni. Dedikált chipek hiányában können el tud szálni a cpu terhelés.

May the Force be with you!

(#26538) Teasüti válasza hibavissza (#26533) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Raid5 a terv alapból. Ez azonnal kizárja a belépő NAS-okat. Ha már lúd, legyen kövér alapon megy a dolog. :))
Nem költenék olyan NAS-ra, ami már kiinduláskor is éppen csak megteszi, de nincs kapacitás bővítésre. 5-10 évre kéne akkor ez is.

Ezzel számoltam, ha MacMini vonalon mentem volna.
Ez így fel tudná venni a versenyt egy Midi toronnyal, amibe annyi HDD-t pakolok, amennyit nem sajnálok. Csak hát jönnek mellé a limitációk is, meg fizess elő, ha szeretnéd is használni a NAS-odat szerverként, stb. :(((
Akkor már inkább PC és nincs semmilyen hardveres vagy szoftveres limitáció.

Jópofák ezek a kis gépek, nagyon tetszik a Mini is, de ha hozzácsapom az árához a kiszervezett adatkezelést is, akkor már nem annyira költséghatékony sajnos. Persze vékonykliensnek, vagy multimédiára, napi használatra parádésak. :)

[ Szerkesztve ]

(#26539) _q válasza Teasüti (#26536) üzenetére


_q
addikt

A DIY NAS-t nem régi konfigból szokták csinálni, hanem integrált celeron J szériás 4 magos processzorral, mert fontos a fogyasztás, hiszen 0-24-ben működik, na meg az ár se utolsó. Na és itt jön a nehezebb része, ne is fogyasszon sokat, de azért erős is legyen, meg még olcsó is.

A 4 magos J szériás celeronokkal 70% körül CPU terhelést szoktak említeni. Lehet az lesz a gond, amit kovsol is ír, nincs hardveres gyorsítás. Mondjuk ezt még megértem a DIY esetén, de egy Synology-nál nem tudom hogyan oldják meg, van-e bármi hardveres gyorsítás vagy ott is szoftveresen kezelik. Tippre az utóbbit mondanám, mert az OMV topikban sokan azért építettek inkább maguknak, mert olcsóbban vagy hasonló áron erősebb hardveres NAS-t tudtak összerakni.

Azt nem is tudtam, hogy a Synology is ráment a fizetős szolgáltatásokra, úgy már nem is olyan rossz az open source DIY NAS megoldás, csak az out of box amit el kell engedni. Ettől függetlenül később nem mondom nem váltanák dedikált megoldásra, a kényelem na.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26540) Teasüti válasza _q (#26539) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez mondjuk pont egy Qnap, nem Synology. :B

mert fontos a fogyasztás, hiszen 0-24-ben működik, na meg az ár se utolsó
Jah, én csak a brute force teljesítményt néztem, ahogy szoktam. :C
Úgy vagyok a fogyasztással is, hogy a bekerülési költség különbözetéből évekig lehet fizetni a villanyszámláját annak a pár extra wattnak. :)
Vagy más szóval ha mondjuk az energetikailag is ideális megoldás jóval drágább, akkor mennyi év alatt hozza be a felárát egy kevésbé energiatakarékos megoldáshoz képest? Néha olyan számok tudnak kijönni, hogy teljesen lényegtelenné válik ez a szempont.

[ Szerkesztve ]

(#26541) taranis válasza _q (#26539) üzenetére


taranis
addikt

Ja, nekem is egy régi J-s Cerka a szerverem lelke, azon fut egy Proxmox VE, amiben 4-5 szerver van különböző dolgokra az alapján, hogy mit akarok elszeparálni. Ebből az egyik a NAS, ahol a Xpenology bootloadert használom, hogy futtassam a Synology OS-ét. Így ingyen megvan a Synology élmény, leszámítva a hardvert nyilván. Végtelen sok időt el lehet b@szni ezekkel, és tényleg fontos odafigyelni a fogyasztásra, 0-24-ben már nem mindegy.

colorizer.net

(#26542) Tuninger válasza Teasüti (#26540) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Zajtól nem félsz? Engem meglepett hogy az én 2 lemezesemnek is milyen magas az alapzaja simán a vinyók hangjától.

(#26543) hibavissza válasza Teasüti (#26540) üzenetére


hibavissza
veterán

Úgy vagyok a fogyasztással is, hogy a bekerülési költség különbözetéből évekig lehet fizetni a villanyszámláját annak a pár extra wattnak.

Ez sajnos még a klímaváltás kellős közepén is így van. Az áram ára politika. :((( Nekem is a kis nas + bele való hdd meglenne 45 ezresből (áfa nélkül). 45 ezerből jó pár évig fizetem az aktuális asztali gép többletfogyasztását. Továbbgondolva ebből vonjuk ki, hogy a NAS-t nem feltétlenül kapcsolom ki mikor nem vagyok otthon....
Ellenben, ha magamnak kellene megtermelnem napelemmel és annyi lenne amennyit épp sütött a nap és ha nem elég vehetek még panelt+akkut...

Szerintem egy NAS kényelmi, komfort beruházás. Racionálisan végiggondolva nagyon ritkán tudsz vele spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#26544) _q válasza Teasüti (#26540) üzenetére


_q
addikt

Ja már látom. Meglepett, mert a QNAP Synology után van úgy tudom népszerűségben és árban is, ha már ott is fizetni kell... :(((

#26541taranis
Te már profibb szinten használod :D Én meg mindig telepíthetek mindent előről, ha valami probléma adódik :D Stabilan megy a Synology ebben a setup-ban vagy azért vannak zavaró bugok?

(#26545) taranis válasza _q (#26544) üzenetére


taranis
addikt

Én nagyon basic usere vagyok a Synology OS-nek, van pár helyi megosztásom pár userrel, és ennyi, évek óta nem nyúltam hozzá. Ilyen szinten teljesen bugmentes. Ha a netre is ki akarnék tenni dolgokat, akkor már lehet, hogy zsebbe nyúlnék egy mindig frissíthető megoldásért, mert ennél problémás a frissítés a custom bootloader miatt.

colorizer.net

(#26546) Teasüti válasza Tuninger (#26542) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mekkora zaja van egy hdd-nek? Seek-elést hallani max. Az meg csak aktív használat közben van. Mindenesetre vízhűtés lesz, mert kussoljon nekem. Majd mondom hol buktam el. :DDD

(#26547) Teasüti válasza hibavissza (#26543) üzenetére


Teasüti
nagyúr

PC-hez képest, ami tudja ugyanazt, igen.
PC-nek legyen jó idle fogyasztása és nincs létjogosultsága a NAS-nak. :K
Vicces, h egy 10-15 évvel ezelőtti P45 Asus lapomon volt egy olyan csökkentett mód, ami lekapcsolt minden fogyasztót, kivéve cpu/ram/hdd (Asus AI Nap). CPU is vmi low power state-ben ment, még a hűtés is lekapcsolt teljesen. Torrentezni szupi volt, 24/7-re elsőrangú. Modern lapokban semmi hasonló funkció nincs, pedig nem tartana sokáig lekapcsolni mondjuk a VGA-t manapság sem. :U Az máris megfelezné az 50 watt idle-t így kapásból. HDD-k azok meg alszanak, ha nincs rájuk szükség.

Filózom rajta, h befogom azt a gépet vmi ilyesmire még. Vmi belépő Intel C2D a mostani Xeon helyett, WinXP-t rá az Asus driver miatt, vmi htpc VGA-t és ott van a NAS alapja.

[ Szerkesztve ]

(#26548) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

(#26549) Teasüti válasza Tuninger (#26548) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mármint még többet? :P
Volt találatod egy is?

(#26550) Tuninger válasza Teasüti (#26549) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Dehogy. 5 terraval toltam, az semmi. Kovsol 14 terraval elerte a kiutalasi küszöböt ami mai árfolyamon olyan 16000 forint. De ha ráül, egyszer még érhet valamit

Szerk: a matek aarol szolt majus vegen hogy 14 terraval havi 450 ezer jön :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.