Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) _q


_q
addikt

Készült egy néptáncos videó, de nem vagyok teljesen elégedett. Sokszor túl közelre mentem, nem sikerült jól eltalálni a 2.35-öt miatt a képmezőt, pedig a vázban bekapcsolatam a segédvonalakat, a grade se tetszik igazán, de ezen kívül mit rontok el, hogy ilyen rossz a minőség? [link]

Sok a detail és visszább kellene a vázban húzni? SLOG-2, detail -3. Sokszor kellett APS-C-re váltani és 1080p-ben mentem. Az AF néha huntol, most vissza is tettem normálra a fast-ról.

(#26252) qnadam válasza vond (#26248) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem változni fog, ekkora átfogást ekkora érzékelőre nem nagyon láttam belül megoldva (legalábbis ebben az árkategóriában, a cine fujinonokat most ne keverjük ide :D )

nagyobb baj, hogy a legutóbbi esküvőhöz találtam egy zenét, de se megvenni, se letölteni nem sikerül sehonnan. persze kiderült, hogy nem hivatalos remix, valószínűleg ezért :O

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26253) qnadam válasza _q (#26251) üzenetére


qnadam
veterán

nem a tömörítés viszi el? ilyen részletgazdag képre az 5 mbps átlag lehet, hogy kevés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26254) Teasüti válasza qnadam (#26252) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De hisz linkelted Youtube-on. Szedd le onnét! :)

(#26255) Tuninger válasza _q (#26251) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért rossz minőség mert böngészőből a drive esetén csak a "preview" minőséget látod ami egy alacsony bitrates 1080p ráadásul. Letöltve teljesen hibátlan, semmi baj a detaillel.

Lehet neked még érdemes a 2,35-ös segédvonalak mellé leragasztani szigetelő szalaggal a kijelző felső / alsó részét hogy még véletlen se számolj azzal a területtel. Én mostanság 2,35 segéd + 90% safe zone-t bekapcsolva komponálok, de gondolkodom a 80%-os safe zoneon.
= Még egyel hátrébb kell lépni.

qnadam: a fujinonok "csak" APSC szenzortméretet fednek le, A Tamron 16-70 F4 meg elvileg fullframe lesz, ami erős technikai bravúr lenne
A youtube vidihez

[ Szerkesztve ]

(#26256) kovsol válasza Tuninger (#26255) üzenetére


kovsol
titán

Pletykálnak Sony 20-50 f2.8 GM obit. Talán meg is lesz 800k ból. :DDD

May the Force be with you!

(#26257) Kukcaman válasza _q (#26251) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem vagy elég közel. Portré közelség emberibbé teszi, meg csak a lábak vannak benne, az is viszi a dinamikát.

vond: Nehogy ilyen komolyra forduljon. [link]

(#26258) Kukcaman válasza qnadam (#26252) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Teasütinek igaza van, ebből ne csinálj problémát :D youtube downloader azt kész, az online változatokat dobja úgy is ki.

(#26259) _q válasza qnadam (#26253) üzenetére


_q
addikt

Most nézem csak, hogy mitől lehet 5 mpbs miközben DNxHR-ben exportáltam, de már az is 2.6 mpbs, amiből ffmpeg-el tömörítettem tovább. DR-ben nem is lehet DNxHR esetén megadni a minőséget, mitől ronthatja le így a minőséget?

Tuninger
Azért csalóka, mert ha 1-et hátra lépek akkor meg nagyon távolinak hat a téma, de valójában meg akkor lesz jó persze, de rá kell hagyni az biztos.
Drive-on nem is néztem, csak az exportált verziót, de nekem már az is elég csúnya minőségnek tűnik. A bitrate-ből kiindulva nem is csoda. De vajon hol rontja le így a DR és miért?

Kuckaman
Éreztem a 75 mm korlátait, amikor tudtam a színpadhoz elég közel mentem, de sajnos csak oldalról tudtam, az meg nem túl látványos. Utólag látom több portré felvétel kellett volna, de lentről az se néz ki annyira jól. Egyébként azért a lábakra fókuszáltam, mert ott történik a látványosabb része a táncnak.

(#26260) _q válasza qnadam (#26252) üzenetére


_q
addikt

Ahogy Teasüti írja, miért nem töltöd le youtube-ról?

(#26261) qnadam válasza _q (#26260) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván le tudom szedni yt-ról, a probléma az, hogy a zene soundcloudon volt elérhető egy ideig amikor megjelent (128 kbps mp3), onnan került fel yt-ra (128 kbps aac), és én is 320-as aac-ban fogom átadni, ami jó esetben is három veszteséges tömörítés, amit lehetőség szerint elkerülnék. persze ha nincs más, akkor marad ez, csak próbálok valami normális forrásból indulni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26262) qnadam válasza Tuninger (#26255) üzenetére


qnadam
veterán

van fujinonok, amik fullframe-nél is nagyobbat rajzolnak, de az már tényleg nem az elérhető árkategóriában vannak :D de ha lesz itthon bérelhető, lehet kipróbálom egyszer.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26263) _q válasza qnadam (#26261) üzenetére


_q
addikt

Soundcloudon nem tudom hogyan lehet letölteni, de ez nem ugyan az a verzió (bit rate-et nem látok)? [link]

[ Szerkesztve ]

(#26264) qnadam válasza _q (#26263) üzenetére


qnadam
veterán

ez már az egyik yt verzió soundcloudra visszatöltve, az intro elárulja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26265) Kukcaman válasza _q (#26259) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nincs ott korlát :D Beszélj a helyi bogármesterrel, hogy lesz egy frankó videó, de közel kell menned, hogy jó is legyen. ;]
Meg a manual 135mm-t miért nem dobtad fel? Nem akartál cserélgetni?

(#26266) qnadam válasza _q (#26259) üzenetére


qnadam
veterán

valamit elkattintgathattál, mert a dnxhr-ből egy mxf fájl lesz, a drive-on viszont egy mp4 volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26267) Teasüti válasza qnadam (#26261) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ezt a közönség 99,9%-a nem fogja észrevenni. De megkockáztatom az értő közönség 99%-a se venné észre ABX teszten, vagy nagyon max high end audio felszereléssel ütközne csak ki. Eskü kliensek közül mennyi audiofil van? :)

[ Szerkesztve ]

(#26268) qnadam válasza Teasüti (#26267) üzenetére


qnadam
veterán

sőt senki nem fogja tudni összehasonlítani az eredetivel, de legalább hadd próbáljam meg civilizáltan intézni a dolgot, aztán ha nem megy, marad a yt-ról gányolás :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26269) _q válasza qnadam (#26266) üzenetére


_q
addikt

A drive-ra már az ffmpeg-es verziót tettem fel azért mp4. A DNxHR kimenete nekem .mov szokott lenni, ez most is így volt. [kép] A bit rate meg 2.6 mpbs, de miért :F [kép]

(#26270) _q válasza Kukcaman (#26265) üzenetére


_q
addikt

Csak helyben szoktam esetleg használni a manuális régi objektíveket, most elutazáshoz nem vittem magammal csak a tamront, meg gyors mozgás miatt nem is akartam manuálissal menni. Nem akartam a nézők látóterét kitakarni, igyekeztem úgy mozogni, hogy a fűben ülőket se zavarjam :D

[ Szerkesztve ]

(#26271) Teasüti válasza _q (#26269) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Melyik minőségi szintet használod? Válassz egy HQX-et, ha lossless minőséget szeretnél és máris kapsz vmi 120 MB/s adatfolyamot (4K-n)! :D

[ Szerkesztve ]

(#26272) qnadam válasza _q (#26269) üzenetére


qnadam
veterán

ott valami nem stimmel, az méretben se jön ki sehogy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26273) _q válasza Teasüti (#26271) üzenetére


_q
addikt

(#26274) qnadam válasza _q (#26273) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk szerintem ne a windows mutassa meg a tulajdonságokat, az már eleve segíthet :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26275) _q válasza qnadam (#26274) üzenetére


_q
addikt

Letöltöttem a mediainfo-t, az alapján ~50 mbps nyersből lett ~185 mbps DNxHQ :F

(#26276) qnadam válasza _q (#26275) üzenetére


qnadam
veterán

a 185 reális, az meg teljesen irreleváns, hogy milyen bitrátája volt a forrásnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26277) _q válasza qnadam (#26276) üzenetére


_q
addikt

Köszi, akkor nem lehet hinni a windowsnak ezek szerint. DNxHQ-ból csináltam most egy ~11Mbps-os mp4-et, az se sokkal szebb. Úgy látszik ennyit tud a 1080p az A7III-nál. A fényviszony se volt a legideálisabb, talán emiatt tűnik nem a legjobb minőségnek felbontás tekintetében.

(#26278) MrChris válasza _q (#26277) üzenetére


MrChris
nagyúr

Cserélhető objektíves gépek között az 1080p élesség, részletesség nagyon mostohán van kezelve, csak kb néhány kivétel van. Valójában az ebben jónak gondolt Panánál is hullámzó, az 'új' S5 (meg egy halom másik) ugyan olyan szegényes, mint az A73. Okára csak tippelni tudnék.

(#26279) nozs23 válasza MrChris (#26278) üzenetére


nozs23
addikt

Azért az A73-S5 között van némi különbség.

(#26280) kovsol válasza nozs23 (#26279) üzenetére


kovsol
titán

Itt milyen profilt használnak, és milyen details beállítást vajon?

May the Force be with you!

(#26281) nozs23 válasza kovsol (#26280) üzenetére


nozs23
addikt

Erre vonatkozóan semmilyen infót nem találok. Tapasztalatból is azt mondanám, hogy 7III-7C-nél jobb FHD-t dob ki egy FF Pana (de még mindig nem olyan jót, mint egy GH5-G9).

(#26282) qnadam válasza _q (#26277) üzenetére


qnadam
veterán

azzal együtt, hogy szerintem egy pixelt nem forgattam 1080-ba még ezzel a géppel, asszem azért gyengébb a fhd, mert ott simán csak kihagyja a sorokat és oszlopokat a megfelelő felbontás érdekében, az uhd-t viszont a 6k összes pixeléből méretezi át.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26283) _q válasza MrChris (#26278) üzenetére


_q
addikt

Pedig elég lenne a GH5/G9 fullhd is sokaknak 50 fps-el, nem kellene a 4k felbontás. De akkor ez van.

#26280 kovsol
Gyári default beállításokon mehetnek szerintem, különben hogy lehetne összehasonlítani őket. Bár lehet naív vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#26284) kovsol válasza _q (#26283) üzenetére


kovsol
titán

Én szerintem meg nem a full hd minőségen múlik úgyse, hogy a végeredmény mennyire lesz jó. Bárcsak ott tartanék, hogy csak azon múlik, hogy milyen videót csinálok. :D

May the Force be with you!

(#26285) _q válasza qnadam (#26282) üzenetére


_q
addikt

Nem szoktál lassítást tenni a videókra vagy az esküvőkön nem A7III-at használsz?

(#26286) _q válasza kovsol (#26284) üzenetére


_q
addikt

Ezzel egyet értek, nekem is nagyon sok minden máson elbukik, nem a felbontás lesz az egyedüli korlát, egyszerűen csak zavaró, hogy telefonos minőségnek tűnik kicsi túlzással.

(#26287) MrChris válasza nozs23 (#26279) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van persze, csak a G9, de a 2012-es GH2, G6 után is kiábrándító visszalépés. Legalább van még egy érv, hogy ne vegyek S5-t. :D

(#26288) qnadam válasza _q (#26285) üzenetére


qnadam
veterán

esküvőt se szoktam :D alapvetően nem esküvőzök, csak ennek ellenére néha megtalálnak ilyesmivel, így ötödikén már a második lesz az évben :) (plusz egy fotózás, meg egy olyan, ahova csak goprokat vittem)

nem nagyon szoktam lassítani, azt a keveset meg általában 25-ből is megoldom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26289) Tuninger válasza kovsol (#26280) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Gyári standard profilt használnak minden kamerával a default élesítéssel.
A sonyknál 15MP területről mintavételez, de line skippel, ezért hiába az oversampling, gyenge minőség lesz. A G9/GH5-nél 1080p módban is teljes szenzor kiolvasás van

(#26290) qnadam válasza _q (#26286) üzenetére


qnadam
veterán

de közben ezt ismerős lőtte az én sonymmal, és ha jól emlékszem, fhd-ban ment.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26291) MrChris válasza qnadam (#26290) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ja, :Y itt senki se a line skippingre figyel, SD-ben is jó. :DDD

(#26292) _q válasza qnadam (#26288) üzenetére


_q
addikt

Mutass már gopro-s esküvőt ha lehet :D. 25-ről mennyire szoktak lelassítani, hogy ne legyen diavetítés?

Amit linkeltél videó ott szerintem jobb a grade és a fény, meg jobban ért a kamerához mint én :D Látszik, hogy nem 4k minőség de itt nem zavaró annyira szerintem.

(#26293) Kukcaman válasza qnadam (#26290) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Igaz itt nem a hibákat kell nézni :D Kicsit szoftosak az élek, de illik rá.

#26292_q: Ha lassan mozognak ráadásul még szemből is van a mozgás, akkor megoldható Twixtorral is, hullámzás/akadás nélkül.

[link] Ehhez sem kell nagy tudás :)) :))

(#26294) kovsol válasza Kukcaman (#26293) üzenetére


kovsol
titán

Komolyan csoda, hogy az a bicajos ezt élve megúszta. Néhány helyen gyalog is remegve mentem volna végig.

May the Force be with you!

(#26295) Kukcaman válasza kovsol (#26294) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ugyanerre gondoltam én is :D
A zene viszont nagyon elhasznált, kár hogy ezt használta.

[ Szerkesztve ]

(#26296) Teasüti válasza kovsol (#26294) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ráadásul pedálra becsatolt lábbal. :D

(#26297) qnadam válasza Kukcaman (#26293) üzenetére


qnadam
veterán

nekem úgy tűnik, hogy valami enyhe haze jellegű effekt is van rajta, de majd megkérdezem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26298) qnadam válasza _q (#26292) üzenetére


qnadam
veterán

a gopros olyan, hogy volt fotós és videós is, engem csak nem sokkal előtte kerestek meg, hogy le kellene tenni pár goprot, hogy legyen valami emlék az egészről elejétől végéig. én se értettem, miért jó ez, de utóbb azt mondta a feleség, hogy tök jó volt viszontlátni pl az egész bulit, aminek csomó részére nem is emlékezett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26299) Kukcaman válasza qnadam (#26297) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Jól van.
Mintha egy enyhe blur réteg lenne :D de csak találgatok.

[link] Ha valakinek van pályázni való anyaga.

(#26300) mihulino válasza Kukcaman (#26299) üzenetére


mihulino
tag

Ezt mindig igazságtalannak tartottam, hogy kizárják a későn ébredő filmeseket :D (max. 18 év)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.