Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25951) Tuninger válasza Teasüti (#25950) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

In camera a korrekcio croppal valósul meg, ezt a megoldást használja postban is a userek 95%-a.

Az én megoldásomban "kihajtogatom" a képet 4:3-ból 16:9-re, így akkora látószögem lesz mint a gopro 16:9 normál wide módban, csak így nekem már torzítás korrigált a képem. Persze ez így elvileg ekvivalens 11mm és durván húznak a szélek. De a look az unique, amit nagyon szeretek.

A differencia in-cam korrekció és az enyém között óriási, a látószög tekintetében, kb ekvivalens 11mm vs 17mm Ráadásul a crop hiánya miatt az élességem is (képközépen) sokkal jobb. Már nagyon régóta akarok belőle csinálni tutorialt, mert a youtubeon egyáltalán nincs, max premierehez, csak a korrekció működése épp a resolve 17.1-el változott.

(#25952) mihulino


mihulino
tag

A legutóbbi esküvő, végre szép helyen volt a kreatív...jöhet a hideg - a meleg :D
https://youtu.be/3rRVlal6qZw

(#25953) CosmoBacsika


CosmoBacsika
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen rig-et épített (ha egyáltalán).
Épp vacilálok egy cage-en a sony a73 számára, amire persze menne side handle, mikrofon, külső monitor, stb.
Bújom a webshopok (hazai és kínai) kínálatot, hajlanék én a smallrig-re, de baromi drága, annak töredékéért mennek alin az Ulanzi, meg egyéb gyártók, szintén jónak kinéző termékei. Még Áfával is sokkal olcsóbb minden kintről mint idehaza.
Nektek mi van, mi vált be?

(#25954) syC válasza mihulino (#25952) üzenetére


syC
addikt

Jók a témáid. Mivel lett felvéve?

(#25955) Tuninger válasza mihulino (#25952) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem nagyon szuper lett, gratulálok!
Az eseték többségében működik a 2,35:1, szépek a felvételek, van érzéked a komponáláshoz. A grade nagyon nem az én ízlésem, ez van.

Technikai szempontból viszont nagyon soft az egész anyag, APSC sonyval mentél fullhdban, -7 detaillel? Muszáj lenne rá egy kis sharpening. A buli rész legalább 2EV-vel alexpós, ami biztosan jól visszaadja ami ott volt, de te illúziót árulsz, nem valóságot :D
A csóknál elmászó fókuszon kitéphetted a hajad.
A highlight kiégetés ebben a formában nem szép. Direkt nincs kontraszt, viszont a highlight egyik pillanatról a másikra megy clippingbe, mikor a menya sétál a mólón a kamera fele ott nagyon látványos. Ha feldobsz abból a felvételből egy nyerset szívesen csinálok neked egy alap LUT-ot amit a jövőben is tudsz használni egy szebb highlight rolloff érdekében.

(#25956) Tuninger válasza CosmoBacsika (#25953) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem itt senkinek sincs cage-e. Tilta/Smallrig a minőségi cucc, de simán el lehet vágni a kiegészítőkre 100 rongyot. Ráadásul gimbalon problémásabb a balanszolás, egész napos kézből shootra is nehezebb. Tény, egy top handle-t én is tudnék élni néha...

Mindenképp rakd össze fejben pontosan mit szeretnél ráaggatni a kamerára és nézd meg Caleb Pikenak pár rigjét. Bár ha megnézed inkább fogsz többet költeni mint keveset :D

(#25957) Teasüti válasza mihulino (#25952) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor leszek én a mumus.
Én a virágot kitartós részt nem értem. Hiányolom az átmenetet a kreatív és buli között.
Nem egybefüggő a cselekmény: menya végigsétál a mólón, majd bejön a vőlegény és a következő képkocka, hogy a vőlegény eltűnt. Máshol is feltűnő, h megszakad a linearitás és megmutatod ugyanazt kétszer más szemszögből. A táncnál jó ötlet visszafelé lejátszani, viszont az éles irányváltás nekem nem adja. Egy finom speed ramping-et kipróbálnék ott, egy ütem erejéig. A felbontás nagyon le lett rontva. 1440p-ben néztem, de nézhettem volna akár 720p-ben is, nem látnék különbséget. A grade egy kicsit fotósra sikerült, videónál ritkán látni ilyen kimosott álomszerű alkotást, nekem mondjuk tetszett ez a filmes hatás annak ellenére, hogy már túl vagyok eme alkotói korszakomon. :D
Összességében nagyon tetszett. A végén az outro, a csillapított hanggal szuper ötlet!
Szeretnék ilyen videót csinálni én is...

(#25958) Kukcaman válasza mihulino (#25952) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Háááááááát ez faja lett :D Gratula.
0:22 - Nem tudom mi ez a fátyolosság, vagy direkt ilyen "álom csilli" réteg lehet? - ahogy lemész teljesen a virágig, nagyon baba
0:27 - a menyasszony homályos, vagy ez a koncepció :D
0:44 - Ez most MF vagy szép lassú AF?
0:49 - ez olyan mint valami super8-as részlet, csak mai kamerával felvéve - mintha álomrész lenne ismét :)
0:57 - csúcsfényt soknak látom az utána lévő snitthez képest.
(vagy inkább az utánalévő csúcsfénye kevesebb a többihez képest :D )
1:17 - nincsenek teljesen középen (menya mögötti hely)
1:30 - és az utána lévő snitt az ismétlés, ugyanabból a szögből.
1:38-nál pedig megint egyedül a leányzó, és megint bejön a pali.
1:50-nél furcsa, hogy a pár fordítva van, lehet csak az én szememnek.
- frankó a becsillanás.
2:02-nél furcsa nekem ez a szög, főleg a jobb oldalt, hogy nincs mit mutatni. - tetszik, hogy visszatér a természetbe, az aláírások helyett.
2:55-nél a reverse nem tetszetős
3:03-3:08, mintha gyors lenne ez a két snitt. Ez 60fps 25fps idővonalon? Vagy csak fel van gyorsítva egy kicsit.

Furcsa volt, hogy a táncoknál nem voltak totálok, nem volt nagylátód?
Szóval inkább szőrszálhasogatásként írtam a legtöbbet :D mert tetszik, eléggé egyedi.
Mennyit forgattad az anyagot (kreatív + esküvő)

(#25959) mihulino válasza syC (#25954) üzenetére


mihulino
tag

Nah szal először is köszi pacsi mindenkinek :)

syC - Sony A6500 és A6400 a társam, és a hozzá tartozó obik 18-105 f4, 35 1.8 meg van egy jó kis pentax 135mm 2.8........A7III volt betervezve, de a második gyerek hamarabb jött :D

#25955Tuninger
APSC, és azt hiszem -7 de meg nem mernék esküdni rá :)
én bírom ezt a soft hatást. Igen, a buli az eléggé alexpósra sikerült, de nem is akartam túl zajolni...
A csók alatt a önkorisat érted, akkor ott kb minden szar volt :D ...brutál kis helyen voltunk bezsufolódva, nagyon rossz elrendezéssel, full cocreál környezet, és még egy cece is megcsípte az arcom gyűrűhúzás közben, amin már csak röhögtem :D :D :D
Előre is köszönöm a LUT-ot :)

#25957Teasüti
Hiányolom az átmenetet a kreatív és buli között. - ez költői lustaság volt részemről :D
Én a virágot kitartós részt nem értem. -
az csakúgy, hogy bohém legyen
A mólos sétánál bele akartam rakni a totál, de csak így tudtam hogy messzebb van a vőlegény...különben én is benne lettem volna :D
A linearitással úgy vagyok, hogy jól el vagyunk mi így külön :))

#25958Kukcaman
0:22 - Nem tudom mi ez a fátyolosság - az ilyen kicsit beverés, kicsitnagyon tetszett :)
0:27 - a menyasszony homályos, vagy ez a koncepció - IGEN :D :D így sikerült, de tetszett ezé ezt hagytam
0:44 - Ez most MF vagy szép lassú AF? - ha jól emlékszem spot focusra raktam, így félmanuál..
1:17 - nincsenek teljesen középen - yapp...nekem is feltűnt, haver lőtte és ugye ezen nem lehet csalni, mint mondjuk a vertikál csúszáson
1:30 - és az utána lévő snitt az ismétlés, ugyanabból a szögből.
1:38-nál pedig megint egyedül a leányzó, és megint bejön a pali. - igen ez ilyen kompromisszumos szitu volt, ahogy írtam feljebb is
1:50-nél furcsa, hogy a pár fordítva van - nah ez fel sem tűnt... a csokor tartósnál viszont megfordítottam őket, hogy jó legyen...ott bántotta az én szemem is :)
2:02-nél furcsa nekem ez a szög - nah ez nekem is az volt, de frankón nem fértünk el egyszerűen.. :((
3:03-3:08, mintha gyors lenne ez a két snitt. - szimplán gyorsan táncoltak :D 60 fpssel sosem dolgozok, vagy 50, vagy 25...ritkán 100
Voltak totálok, bár tény hogy kevés, jobb szeretem a bulizós arcokat mutatni.

Kreatív+nagynap mindennel együtt 17 óra kb forgatás. Utómunka meg kijött 10 órából kb.

(#25960) Tuninger válasza mihulino (#25959) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Slog2-sgamut-ban vagyis gyári PP7 profillal mentél 1080p 100fps-en.
Állítsd át sgamut3.cine-re a detailt pedig vedd fel -3-ig
Mind a 4 klipp expója totál más, a LUT-okat a 3. klippen csináltam. A többihez kell egy expó korrekció a LUT ELŐTT.
A LUT-ok:
Sony_Slog2_Sgamut_ACES_Like : gyakorlatilag egy LUT alapú ACES konverzió, ennélfogva akadhatnak vele problémák. Csak ennél a LUTnál korrigáltam a brutális zöld tintet ami van a felvételen, vagyis ez lehet nem lesz univerzális
Sony_Slog2_Sgamut_ACES_Like_HR: Highlight Recovery, visszahúzott highlighttal. Sajnos a gyenge codec miatt visz bele egy is colorshiftet is, olyan mintha koszos lenne a ruha
Sony_Slog2_Sgamut_CST: Egy sgamut - REC709 konverzió egy masszív kontraszt curve-vel. Picit hasonló az ACES-hez de kevésbé esik szét tőle a codec
Sony_Slog2_Sgamut_SmoothRolloff: ez az a LUT amit ígértem, az expót megfelelően kell behúzni mielőtt rárakod a klippre
Alister_V-Look_-1p50: Allister Chapman Venice LUT-ja, -1,5EV-s beépített expó korrekcióval, én alapvetően ezt szoktam használni

(#25961) Márton


Márton
nagyúr

Timelapse kamerákban jártas valaki?

Másfél éves építkezéshez keresek valami megbízható, kültéri kamerát.
A gopros megoldások után mi lenne a következő lépés, ami árban sincs nagyon elrugaszkodva?

Ami jól jönne:

- fullhd-nál picit jobb minőségű fotók készítése
- 5-10 perc / kép beállítási lehetőség
- sim kártya támogatás, így 4G-n naponta küldené a fotókat pl. ftp szerverre
- eső, jégállóság
- párásodásra kevésbé hajlamos
- külső tápellátás (230V van a közelben)

Mit javasoltok erre, ami kapható is itthon, raktárról?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25962) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

WOW!!!!!

Tamron 35-150 F2-2.8
És fulframe!

(#25963) kovsol válasza Tuninger (#25962) üzenetére


kovsol
titán

:Y
kb meg is hirdetem a 70-200 -t ha ez valóra válik :D

May the Force be with you!

(#25964) _q válasza Tuninger (#25962) üzenetére


_q
addikt

:C Ez igen csak jó lenne, viszont akkor a 28-75 f2.8-nak nem biztos hogy innentől sok haszna lesz, helyette inkább a 17-28 f2.8 + mellé egy 35-150 f2-2.8. Szerintem keveseket zavarna a 28-35 közötti gap.

(#25965) kovsol válasza _q (#25964) üzenetére


kovsol
titán

28-75 nek továbbra is lesz értelme, mert sokkal kisebb , és szerintem az ára is fele ennek az új zoomnak. :D Nem fog mindenki szaladni majd 35-150 -t venni.

May the Force be with you!

(#25966) _q válasza kovsol (#25965) üzenetére


_q
addikt

Jaa, a méretre, súlyra és árra nem gondoltam :D Csak a technikai paramétereit néztem. A 70-180 se sokkal nagyobb, mint a 28-75, de ha az árazás diff ~100k, akkor az ára miatt tényleg vízválasztó lesz sokaknál. Pedig olyan jól hangzik :D

(#25967) taranis válasza Tuninger (#25962) üzenetére


taranis
addikt

Ebből csak E-mount lesz?

colorizer.net

(#25968) kovsol válasza taranis (#25967) üzenetére


kovsol
titán

Valószínűleg igen. A többi MILC objektívjüket se adták ki máshova. Na meg a Sony elég nagy tulajdon résszel bír a Tamronban.

Közben a Tamron 28-75mm F/2.8 Di III VXD G2 is be lett jelentve.

Érdekes funkciók:
(Functions of TAMRON Lens Utility)
●Focus Set Button settings
- A-B Focus: Set 2 focus positions (A and B) and make the focus automatically shift between A and B
- Focus Preset: Set your desired focus position and move the focus to the recorded point by a click
- Select AF/MF: Select AF and MF function using the Focus Set Button
- Switch Focus Ring Function (Focus/Aperture): Switch Focus Ring Function from focus adjustment to aperture adjustment
- Assign function from the camera: Assign custom functions from the camera body to the Focus Set Button
*The function of Focus Set Button can be cleared

●Focus Ring settings - MF Ring Rotation: Change the rotation direction of the focus ring
- MF Method: Choose the method of focus operation when using the focus ring

May the Force be with you!

(#25969) taranis válasza kovsol (#25968) üzenetére


taranis
addikt

Lassan vennem kell egy Sonyt is :)

colorizer.net

(#25970) Teasüti válasza Márton (#25961) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kültéri használatra nekem erre az ún. vadkamerák jutnak eszembe, de abban itt szerintem senki nem jártas. Mi filmezni szoktunk. :DVadász topikban talán jobban értenek hozzá - ha van itt ilyen. Illetve Youtube-on is ezzel a kulcsszóval tuti feljön pár ajánlás. Árban nem olcsó dolgok viszont, mert ami már hálózaton küldi a képet, az általában gyártói szolgáltatás keretében van megoldva és az előfizus történet. Persze biztos van rá DIY is, de ez nekem már X.

[ Szerkesztve ]

(#25971) vond válasza Tuninger (#25962) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ultimate esküvői fotós/videós obi. Kíváncsi leszek az árára. Ha nem annyira szállnak el vele, akkor lehet, hogy majd váltja a 28-200-at. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25972) Tuninger válasza kovsol (#25968) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Brutál, ahogy nézem az MTF chartokat élességben is ugrás lesz, pedig a mostani is döbbenet amit rajzol. Bár lehet 61Mp-re ez még vékony

#25969 taranis: ideje lenne most már :P

(#25973) taranis válasza Tuninger (#25972) üzenetére


taranis
addikt

Csak drágán mérik, tényleg az A7S3 tud csak 10bit videót? Valamelyik olcsóbb nem tudja ezt? External is elég.

colorizer.net

(#25974) Tuninger válasza taranis (#25973) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem tudja más. Majd a most következő vázak.

(#25975) kovsol válasza taranis (#25973) üzenetére


kovsol
titán

A1 is tud, és az A7SIII máris olcsónak tűnik mellette.

;]

May the Force be with you!

(#25976) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Akkor lassan a topik neve újra módosul:
Sony videós, mozgóképes topik, meg a többiek :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#25977) taranis válasza kovsol (#25975) üzenetére


taranis
addikt

Hát ja, de max fél millát szánnék a dologra, azt hiszem akkor még várnom kell :)

colorizer.net

(#25978) hibavissza válasza Márton (#25961) üzenetére


hibavissza
veterán

Valami jobb minőségű biztonsàgi kamera. Azok esetleg elmennek folyamatos üzemben màsfél évet és tudnak tàvoli szerverre rögzíteni. Nem lesz olcsó. Minden màs gànyolàs amihez többet kéne tudni a körülményekröl.

(#25979) CosmoBacsika válasza Tuninger (#25956) üzenetére


CosmoBacsika
tag

Egy videós csoportban meglepne ha nem lenne senkinek ilyen felszerelése.
Magam részéről marha nehezen veszem rá magam h rászenvedjem újabban a kamerát a gimballra, helyette ezeket a cuccokat nézegetem, amelyekkel marha jó handheld felvételeket lehet készíteni. Persze a gimbalt sem adnám el, mindkettő jó lehet más-más célokra.

(#25980) qnadam válasza kovsol (#25963) üzenetére


qnadam
veterán

melyik hetvenkéccá és mennyiért? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25981) qnadam válasza Márton (#25961) üzenetére


qnadam
veterán

a Brinno megoldásait szokták szeretni, de az távolról nem érhető el, cserébe sokáig elvan táp nélkül. vannak megoldások goprora, amik bekapcsolják a kamerát, de az meg drága, és nincs is itthon. egy jobb 4k cctv kamera is megoldás lehet, talán abból lesz meg készen megegyszerűbben a megoldás. ha barkácsolás is opció, én valószínűleg egy olcsó dslr + mini pc kombóban gondolkoznék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#25982) syC


syC
addikt

Egy kis érdekesség: Stolh András esküvője: [link] , meg még van pár "celeb" alkotás.

(#25983) kovsol válasza syC (#25982) üzenetére


kovsol
titán

Nem vagyok elájulva tőle, jó nem rossz, de nem látom azt a pluszt se benne. És gondolom nem volt olcsó.

May the Force be with you!

(#25984) Tuninger válasza syC (#25982) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Árat kellene emelnem.
Én nem hagyok benne ilyen banális hibákat mint out of focus felvételek, egymás lökdöső fotósok.... pláne a 3 perces highlightban, amibe elvileg a legjobb részeknek kéne kerülnie...
280/360 ezerért ez hulladék. De ahogy elnézem Dér Heni esküvőjét is ők vitték, ergo bekerültek abba a higher tier rétegbe ahol egymásnak ajánlják a párok és ez "alatt csak hulladék van"
Lázár lovaspark a helyszín, én is esküvőztem ott, ez a buli volt vagy 4 misibe... Nem értem hogy buci kapcsolat rendszerével miért nem szerzett a TVtől hozzáértő embereket rendes cuccal.

(#25985) nozs23 válasza syC (#25982) üzenetére


nozs23
addikt

Kedvenc részem 0:50, move bitch, get out the way. :D

(#25986) Kukcaman válasza syC (#25982) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Úgy néz ki, mintha több kamerás lenne a történet, mert a snittek egy része nagyon baba.

(#25987) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Aki esküvői videózik, annak van konkrét bejáratott zene listája?

(#25988) mihulino válasza Tuninger (#25960) üzenetére


mihulino
tag

Nagyon szépen Köcce!! Kövi melónál kipróbálgatom őket!
Igen, elég változó volt az "ég" akkortájt, így az expo is valszeg emiatt lett olyan amilyen...ha jól emlékszem :D

(#25989) syC válasza Kukcaman (#25986) üzenetére


syC
addikt

Igen, 2 muksó biztosan van + drón (külön, ) + pár fix ( gopro?) vas még.

Jaj, ilyenkor jövők rá, hogy abba kéne hagyni a sony apsc-zést. Van egy-két kép ami elég sharp.

A másik kedvenc jelenetem: [link]

(#25990) Kukcaman válasza syC (#25989) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A másik kedvenc jelenetem: [link]
Mi ez a mobilos kép te.

(#25991) syC válasza Kukcaman (#25990) üzenetére


syC
addikt

Ezzel csak azt próbáltam illusztrálni hogy a "fotóművészek" többségének mindig rajta kell lennie mindne képen.

Legutobb a stólázásnál a csávó elsétállt a pár és a pap között, nem zavartatta magát.

(#25992) Kukcaman válasza syC (#25991) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Fel sem tűnt a fotós ember felesleges jelenléte :D

Még mindig ugyanez van nálam is a videónál :D
Múltkor is forgattam egy ismerőssel, persze az ő gépével, és simán beledumált nem is egyszer :D még jó, hogy nem a hang volt a fontos. Átsétálás mindig is lesz :)) franc egye.

(#25993) Tuninger válasza Kukcaman (#25992) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem fotós haverom akivel toljuk borzalmas, csak az számít hogy neki meglegyen a shot. Viszont így megtanultam mellette az évek alatt helyezkedni, így ha nem vele dolgozom általában engem nem szoktak szeretni.... :D

(#25994) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Most kezdtem el nézni a Grant sorozatot és már az első pár snittbe twirl bokeh-l operálnak :D Biztos ajánlott lesz.

(#25995) vond válasza Tuninger (#25984) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is. :D Ez tényleg gáz, főleg ennyi pénzért. :U
Ha olvasod a topikot, szívesen megszagértjük Neked a videót. :P :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25996) syC válasza vond (#25995) üzenetére


syC
addikt

Amugy ez sztem nem sok, én sokkal többre tippeltem volna. Nem elszállós, reaális ár, vagy egy kicsit még az alatt, ha lepsztjuk az egészet órabérre.

(#25997) vond válasza CosmoBacsika (#25979) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mit kell szenvedni a gimballal? Otthon balanszolom, egy ilyen kütyüvel meg kb. 2 másodperc levenni róla a gépet, vagy épp feltenni.

Cage-et én a szarabb fogás miatt nem akarnék. A markolatnál engem rohadtul zavarna, hogy egy kiálló fém részt fogok. Az mondjuk nem lenne rossz, ha egyszerre több dolgot ráaggathatnék a vázra, de egy jó top handle-lel is sok mindent meg lehet oldani. Én egyszer kipróbáltam, ráraktam erre a szettre, hátulra még egy 5.5"-es monitort, meg egy powerbank-et is (tettem két plusz coldshoe-t a felső grip-re). Viszonylag élhető volt a cucc. Bár egész nap azért fárasztó lenne egy ilyennel forogni. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25998) vond válasza syC (#25996) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó, nem annyira elszállós, de én ennek nagyjából az 50-60%-át kérem. Tényleg árat kéne emelni. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#25999) syC válasza vond (#25998) üzenetére


syC
addikt

Egy helyi kolléga 5 évvel ezelotti ára volt a full-full csomagra 420e pénz. :U

Személyes tapsztalat az az, hogy a 200 is már szerintem némely pároknál szívinfarktust okoz.

(#26000) vond válasza syC (#25999) üzenetére


vond
MODERÁTOR

PA? :D

Igen, mi is ezt tapasztaljuk. :( Nem akarok megint belemenni ebbe a témába (bár a Resolve timeline-ból is már elegem volt picit), de nagyon el vannak csúszva az arányok. Vacsorára, szelfi boxra, csokiszökőkútra, galambröptetésre, egyéb fiszem-faszomságra bezzeg nem sajnálják a százezreket. Inkább spórolnak a fotóson, videóson, azon a két dolgon, ami maradandó lesz az egész napból (a személyes emlékeken kívül). Pfff... :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.