Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68751) azbest válasza partymaci (#68750) üzenetére


azbest
félisten

statikus tárhelynek az amazon s3 is jó lehet, ha nem akarsz nagy adatforgalmat.

Domainnek pedig itthon talán a dotroll, külföldön esetleg godaddy... de (#68725) nap is pont tegnap kérdezett ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#68752) DarkByte válasza Vesztor87 (#68735) üzenetére


DarkByte
addikt

70-es években épült társasház, csak szerintem a lakás belső felépítését kicsit átvariálták.
Mára egyébként kibökte végre a fickó, hogy minimum a felét szeretné készpénzben. Nem mintha ezzel tudnék mit kezdeni. Valami mutyi van itt ami miatt ennyire kell a készpénz, emiatt annyira lehet nem is bánom hogy nem lesz belőle semmi.

partymaci: mire kell? Github-on is lehet valahogyan statikus weblapokat host-olni.

[ Szerkesztve ]

(#68753) Gergello válasza DarkByte (#68752) üzenetére


Gergello
addikt

Kerülni kell mint az állat.
Ilyenből jöttem el, nem panel. A házban (nem a lakásomban!), minden ősi szar volt.

(#68754) Gergello válasza Luighi (#68716) üzenetére


Gergello
addikt

Ez az 1 év honnan jön? Amikor eladod, akkor kell áfát fizetni, nem ?

(#68755) Thom!


Thom!
veterán

Klímaszerelő érdekelne aki tud ilyet ne tartsa vissza...
Nyaralóba kellene beszerelni, kontár balfasz nem kell, ára se utolsó azért!

(#68756) pilóta válasza Thom! (#68755) üzenetére


pilóta
nagyúr

Frigotrades fiúk jók, csak szinte lehetetlen időpontot kapni már...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68757) partymaci válasza DarkByte (#68752) üzenetére


partymaci
aktív tag

Zuriel.net megszüntette a tárhelyszolgáltatás, nekem meg onnan volt 500 mb statikus. 4300ft / év volt.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#68758) pilóta válasza partymaci (#68757) üzenetére


pilóta
nagyúr

nethely.hu [link]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68759) Vesztor87 válasza DarkByte (#68752) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Gyere, vedd meg a szomszéd lakását:D Most árverezik, 4M az alja :) 1+2-es panel progis lakás:D

(#68760) partymaci válasza pilóta (#68758) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszi

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#68761) Rolly válasza partymaci (#68750) üzenetére


Rolly
veterán

ha 50 mega statik tárhely elég akkor csak domreg díj van ... http://propulsion.hu, mert minden domain regisztrációhoz jár 50 mb statikus tárhely :) ha ez nem elég akkor van 2 hdd akciós csomag, domain 1990 Ft / év és ajándék domain reg van hozzá... én ajánlom :) bár közöm van hozzá :D

ja sima .hu domain reg 1800 Ft + ÁFA (2 évre) nyilvántartási díj: 1400 Ft + ÁFA / év

[ Szerkesztve ]

(#68762) DarkByte válasza Vesztor87 (#68759) üzenetére


DarkByte
addikt

Tégla alá nem adom. :N

(#68763) martonx válasza azbest (#68751) üzenetére


martonx
veterán

Mármint úgy értetted, hogy adatforgalom után számláznak, azaz nem azzal lesz a baj, hogy lassú lenne az AWS S3, hanem ha napi 1 millióan meg fogják nézni az oldalad, akkor hó végén 3 dodót (lusta voltam megnézni a pontos árat, de valami ilyesmi nagyságrend) ki kell fizetned érte. Persze megnézném, hogy melyik az a magyar hoszting cég, ahol örülnének annak, ha az ingyenes / létező legolcsóbb tárhelyükön hosztingolt cuccot napi 1 millióan megnéznék ;]

Én kérek elnézést!

(#68764) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Valaki megtudná mondani,hogy a párizsi körúton milyen internetszolgáltatók elérhetőek?
Vagy egyáltalán melyikkel szabad foglalkozni,mik a tapasztalatok?
Köszi!

(#68765) azbest válasza martonx (#68763) üzenetére


azbest
félisten

úgy-úgy. Nincs az a népszerűség, amit ne tudnának kiszolgálni. Viszont ha valaki ide tölti fel a fél gigás házivideóját, amit 1 millióan megnéznek (azaz 500 tera forgalmat generál), akkor lesz egy 32 ezer dolláros számlája ;]
Ha viszont valami egyszerű html tartalom és 100GB forgalma lenne, akkor 8 dolcsi kifutja. De 1GB forgalom 39 centből megvan, ha a keresőbot is csak tévedéből találja meg.
Calculator [link]. Bár elvileg lehet beállítani költségre riasztást, sőt talán még limitet is, de kb naponta összegzik azt.

[ Szerkesztve ]

(#68766) pilóta válasza tomama (#68764) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ott van nagyjából minden. T-s kábel, vagy invitel optika biztos. Nézz rá a honlapjukon, hogy mennyiért adják ott.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68767) CSorBA válasza pilóta (#68766) üzenetére


CSorBA
őstag

Digi lenne jó még, de az ott pont nincs...

(#68768) Vesztor87 válasza DarkByte (#68762) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ahogy gondolod :D Szerettem téglába is lakni, csak baromi hideg volt télen:S 50nm-re volt 30k-s gázszámlánk úgy, hogy nem volt 22 foknál több. Persze régi sarok épület kb 10 lakással, szigetelés nélkül (új ablakokkal)... :D Panel előnye hogy télen is meleg van és van digi :D

(#68769) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Feltörték a régi sulim honlapját.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#68770) tisn


tisn
addikt

Tulajdoni lapot kérd le, az legyen az első ha komolyan érdekel.

(#68771) Rick4 válasza Vesztor87 (#68759) üzenetére


Rick4
félisten

Azért nem mindegy, hogy panel progi, vagy panel proli. :D

Darkbyte: Ahol mehet a kp, ott azt írnak a papírra, amit akarnak, de legalábbis 2-3 M el tud csúszni. Ahol hiteles, ott meg nagyjából minden látható....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68772) Vesztor87 válasza Rick4 (#68771) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mit is szeretnél mondani pontosan? :D

(#68773) Rick4 válasza Vesztor87 (#68772) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor nem te kérdezted. :D [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68774) Vesztor87 válasza Rick4 (#68773) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Valóban. Ez az oldal tele van ilyen szemetekkel :D Komolytalan dolgok tömkelege:D

[ Szerkesztve ]

(#68775) Rick4 válasza Vesztor87 (#68774) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy icipici segítséget akartam adni, a többit tedd hozzá te magad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68776) Vesztor87 válasza Rick4 (#68775) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Ha a kérdésre, illetve az arra adott válaszokra gondolsz - gondolom erről van szó - akkor cikizz csak nyugodtan...azé' me' panel...

(#68777) Rick4 válasza Vesztor87 (#68776) üzenetére


Rick4
félisten

Ez csak egy szóvicc volt, semmi más. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68778) Vesztor87 válasza Rick4 (#68777) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Sokaknál észrevettem hogy amikor megtudja hogy panelt vettünk akkor fintorog hogy jajj, panel, az nem jó... aztán ezeknek az embereknek egy része vett egy panelt azóta, vagy albérletezik azóta is :D
Jó, Nálad nem ez van, de azt hittem megint jön ez a panel=fos lenézés/cikizés. Akk ennyi:D

(#68779) Rick4 válasza Vesztor87 (#68778) üzenetére


Rick4
félisten

A szüleim ott élnek, könnyű tisztán tartani, bent van a központban, és télen 23-24°C van náluk, szóval én nem mondtam rosszat, tényleg csak egy betű eltérés volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68780) HaZse


HaZse
őstag

Nekem sajnos dinamikus IP-ve rendelkező Invitel előfizetésem van. A saját szerveremen lévő e-mail kliens és weboldalamat szeretném elérni a regisztrált domain nevemmel.

Ezt hogyan lehet kivitelezni?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68781) quailstorm válasza HaZse (#68780) üzenetére


quailstorm
nagyúr

dynDNS, pl NO-IP.org
amit a routered támogat

már ha tudtam értelmezni mit akarsz

(#68782) HaZse válasza Rick4 (#68779) üzenetére


HaZse
őstag

A jelenlegi állapotommal én is inkább Panelban laknék. Csak ott sajnos nincs olyan, amihez a bejutásához nincs lépcső.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68783) HaZse válasza quailstorm (#68781) üzenetére


HaZse
őstag

Ez megy. Ezzel nincs is problémám. De viszont van egy nemmondommeg.xzy domain nevem. Na ezt a kettőt hogyan tudom én összehozni?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68784) sss válasza HaZse (#68783) üzenetére


sss
senior tag

A szolgáltató nem tud adni fix ip-t? Esetleg vps bérlése?

(#68785) Vesztor87 válasza HaZse (#68782) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nálunk van feljáró, de nem tudom kire méretezték. Olyan szögben kell kerekesszékkel felmenni hogy ihaj. Biciklit feltolni se könnyű....

(#68786) quailstorm válasza HaZse (#68783) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ilyen mélységeket nem tudok
redirectelni kellene egyik domainről a másikra, jobb ötletem nincs, de hogy hogyan, nem tudom

(#68787) azbest válasza HaZse (#68783) üzenetére


azbest
félisten

A dyndns-ben kapott címeddel vegyél fel egy cname rekordot a rendes domained adminisztrációs felületén.

A nemmondommeg.xzy alapra A rekordot muszáj felvenni, ahhoz ip címet lehet megadni. De valami.nemmondommeg.xzy -re már cname is elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#68788) martonx válasza HaZse (#68783) üzenetére


martonx
veterán

Úgy tudod összehozni, hogy a dyndns-nek, no-ip.org-nak, társainak van fizetős változata, ami tud ilyet.
Vagy elfelejted az otthoni sufni szervert, és elmozdulsz valami normálisabb megoldás felé.
Mi fut a szervereden?

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#68789) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Jól dolgozó karosszérialakatost ismer itt valaki? Olyan érdekel csak, akivel van jó tapasztalat. Fehér Lajost én igen, velük van már jó tapasztalatom, de csak nagyon sokára tudnák elvállalni a kocsimat. Kis parkolási sérülésről van szó. Jöhet akár privátban is.

Köszi!

(#68790) vizslakutya válasza johnny82 (#68789) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Próbáld itt meg Nagyon jól dolgozó,korrekt mester,a vállalási időt sajnos nem tudom garantálni.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#68791) HaZse válasza johnny82 (#68789) üzenetére


HaZse
őstag

Újszegeden ott a Fő fasoron a Király Pistiék.

Nekem sokszor csináltak ott fényezést. Mindig szép munkát csináltak.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68792) Luighi válasza Gergello (#68754) üzenetére


Luighi
aktív tag

Nem tudom a paragrafust, könyvelő mondta, hogy max 1 éven belül kell befizetni az áfát. Persze ha eladod hamarabb, akkor abban az áfaciklusban. Az egy év a felső határ, hogy ne mondhassa a cég 4 év múlva, hogy dehát én ezt még nem adtam el!

(#68793) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Ha valakit érdekelhet, van egy eladó Lumia 520-as (T-s), két gombja hiányzik (szilikon tokban volt hordva és az erősebb nyomkodást nem bírta). Amúgy működik. Alkatrésznek jó lehet:)

(#68794) Rolly válasza Luighi (#68792) üzenetére


Rolly
veterán

Én úgy tudom, hogy könyvelésileg eus beszerzésnél bekerul befizetett es visszaigényeleltkent is az áfa így lesz nullás. Az áfát csak akkor kell megfizetni ha eladod... Persze, ha mindig csak veszel és hivatalosan nem adod el akkor vagy a raktárad, vagy az eszközeid száma gyarapszik.. Ami ellenőrzéskor tuti kiderül....

(#68795) johnny82 válasza vizslakutya (#68790) üzenetére


johnny82
őstag

+(#68791) HaZse

Köszi!

(#68796) HaZse válasza johnny82 (#68795) üzenetére


HaZse
őstag

Szívesen. Sőt "okosba" is dolgozik.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#68797) Gergello válasza Luighi (#68792) üzenetére


Gergello
addikt

Nem tudok ilyenről, de nem vagyok túl járatos, pedig mindenhez is érteni kell.
Nagyon sok olyanról hallani, hogy elment a vállalkozása valakinek, mert megvezette a könyvelő.
Egy-egy áfa nyilvántartást, mérleget érdemes lehet végignézni, mégha úgy kell rákeresni, hogy mit is jelent egy-egy sor.

(#68798) Rick4


Rick4
félisten

Eladó lett 2 db 16GB-os és egy 2GB-os microsd kártya, a 16-osok SDHC-k. Kingston gyártmányok, saját eszközeimben használtam őket, kb egy évesek lehetnek, hibátlanok, hw2test progival leellenőrizve, az érintkezők gyógyszertári alkohollal takarítva, hibátlanok, csak nagyobbra lettek cserélve. A dobozuk is megvan, SD átalakító benne. Érdekel ez valakit?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#68799) macilaci78 válasza Rick4 (#68798) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha van ára, akkor igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#68800) Rick4 válasza macilaci78 (#68799) üzenetére


Rick4
félisten

Akit érdekel, az majd érdeklődik, ajánlatot tesz. Ez nem hirdetés, felhívás, csak szimpla piackutatás. Máshonnan ide küldetni ilyet %-os arányban jelentős tétel, nekem máshova küldeni szintén az, így kézenfekvő, hogy helyben lenne jó nyélbe ütni az adásvételt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.