Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) pepe091 válasza Rawulf (#33950) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen. Jobban teljesítünk. Már rendőrök sem kellenek, olyan "jó" a közbiztonság, hogy megoldják az "emberek" maguk az ilyen helyzeteket... :O
Hisz megmondták nem? Rend lesz!

(#33952) bitpork válasza pepe091 (#33949) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ja, ebben valóban mi vagyunk a legjobbak :( Meg abban is, hogy azt a kezet harapjuk meg ami enni ad. :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33953) Rawulf


Rawulf
őstag

Haver, nem haver, haver, nem haver... :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33954) FoxiestFox válasza Rawulf (#33953) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a Samsara-Baraka valamelyikéből van, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#33955) tixem válasza Rawulf (#33953) üzenetére


tixem
addikt

erre mondja azt a sok panellakó fotelhuszár zugállatvédő, meg agyatlan cicababa hogy jaj de cuki, rohadékok meg kinyírják őket :O

aztán meg veszi a teszkóba a csirkemellet/tojást ezt azt a paleo diétájához :U

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33956) maláj válasza tixem (#33955) üzenetére


maláj
őstag

a zsíroskenyér + fokhagyma kombó milyen diétát takar ??? :DDD

(#33957) FoxiestFox válasza maláj (#33956) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Agyit

(#33958) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33959) r0by


r0by
addikt

(#33960) pepe091 válasza r0by (#33959) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egy kettőspont kimaradt a linkből.

(#33961) lugosi válasza r0by (#33959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ez egy sok sebből vérző kamu.

Érdemes megnézni a képet a műszerfalról, azaz a kilométeróráról. Ezt csak az hiszi el, hogy 1 millió km-nyi használat után ilyen állapotban marad, aki még nem látott sokat futott használt autót belülről. A külseje se erről árulkodik.
Bónusz poén, hogy a galériában az első kép alatt ami megjelenik hirdetés, hogy "odometer programmer". Szerintem ez egy ügyes gerillamarketing, a gyár felpörgetett egy abszolút vállalható, keveset futott Fabia km-órát 999999-re, és csapott neki egy hajcihőt, minimális költséggel nagyobb reklámot csinálva ezzel mintha valami orrba-szájba nyomatott reklámot csinált volna, mert így emberek egymást és magukat fogják győzködni hogy milyen jó autó is az a Skoda Fabia (és ezzel nem azt akarom mondani hogy esetleg nem jó, csak szerintem a sztori kamu).
Csak szerintem ott is túllőttek a célon, hogy a gyári motor, váltó, kuplung (pláne, mint kopó alkatrész...) és kipufogó van. Szerintem legalább egy komolyabb motorfelújítást be kellett volna írni, és a kuplung cseréjét hogy ne legyen ennyire mesebeli.

(#33962) bitpork válasza lugosi (#33961) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt ha gyárilag kevlár kuplunggal kérte? Meg 2mm rozsdamentes kipuffal? Akkor is kamu? ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33963) ben800


ben800
aktív tag

Valakinek nincsen véletlenül elfekvőben egy 2.5-ös hdd átalakítója usb-re ?? (vagy hogy hívják ezt nem tudom )
A lényeg van egy felesleges 160-as noti winyóm és külső hdd-t szeretnék belőle csinálni

(#33964) macilaci78 válasza lugosi (#33961) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tavasztól őszig használta szigorúan autópályán 100km/h sebességgel tempomattal üresen. Nincs sózott út, hidegindítás, váltogatás, gyorsítgatás, terhelés, sebességváltás...

Gyári benne minden, de arra kitér a cikk, hogy a jelenleg benne lévő gyári főalkatrészekkel gurult-e e a gyártósorról és hogy közben esetleg ideiglenesen kicserélték-e őket? :U

Lehet, hogy a főalkatrészek gyáriak benne abban az értelemben, ahogy első olvasatra értjük, de a műszerfal lehet benne újabb kiadású, a kasztni elemcserés, a komputer pedig úgy számol, mint a pénzmodernizálás előtti román benzinkutak... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33965) lugosi válasza macilaci78 (#33964) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen-igen, ez mind igaz, sőt titánötvözet a kuplung és a kipufogó is gyárilag, sőt ebben debütáltak a skoda új fejlesztésének számító öngyógyító alkatrészek. Az 1 millió km-t pedig maga a Föld forgása rakta bele, így a motornak járnia sem kellett. És vákuumban.

Na. Ez így mind. ;]

(#33966) viperabácsi válasza r0by (#33959) üzenetére


viperabácsi
addikt

Sokkal jobb "márkák " miért nem álltak elő ilyen kijelentéssel?Ha ez igaz lenne akkor több milio kilómétert futott audi , bmw meg merci (a japánokról nem is beszélkve ) futna az utakon.

1 milio kilómétert még egy szinter kuplungtárcsa sem bir ki.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33967) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33968) FoxiestFox válasza Rawulf (#33967) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez mar official?

(#33969) Rawulf válasza FoxiestFox (#33968) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem, de nagyon állat. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33970) FoxiestFox válasza Rawulf (#33969) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja.. Csinalnak jokat..

(#33971) lugosi válasza FoxiestFox (#33968) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, kár hogy nem hivatalos. Végre lett volna valami dátum. Vagy az már van?

(#33972) Syl válasza ben800 (#33963) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha sata az a noti vinyó és hajlandó vagy eljönni hozzám a petőfi végére, akkor adok egyet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33973) zeg válasza bitpork (#33946) üzenetére


zeg
senior tag

Nagyszerű hogy a te passatod turbója nem f@sta össze magát, sem a mocsokdrága adagolóelemek, de amikor te használt autót veszel, honnan tudod milyen állapotban van? Ha a 8. évben meghalt volna, ennyire ajánlanád? Ha nem megy vele sokat az ember, minek kockáztatni a sz@pórollert?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#33974) bitpork válasza zeg (#33973) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj ezzel, hogy a sztereotípia és rettegés attól az 1-2 valóban nemtörődöm embertől származik, akik belefutottak a hibába, de pl a takarón túl nyújtózkodva a lehetőségük sem volt meg arra hogy a kocsit karbantartsák, vagy üzemeltessék. Azért azzal legyünk már tisztában, hogy bármilyen autónak vannak drága alkatrészei! Ha vki meg spórolni akar és ehhez egy kicsit kifinomultabb technológiát vesz, akkor annak többe kerül az üzemeltetése. Vegyük már észre hogy az autó használati tárgy, és mint ilyen elromolhat! Csodát várni hogy örökélet plusz egy nap nem hogy használtnál, de még újnál sem lehet! Az egyszer megveszem, tankolom oszt mék, csak egy ősi román magyar utópia mit képtelenek vagyunk elengedni :( Ennyi.
lugosi megteheti hogy átnyergeljen, és -ugyan nem ismerem ennyire- de feltételezem hogy amilyen alapos ember, oda tud figyelni mindenre. Pl a megvételnél át lesz rendesen vizsgálva a kocsi. ( a passatom megvételekor több mint 100k-t költöttem kocsik átvizsgálására mire megvettem) Utána már csak arra kellett figyelni hogy megkapjon mindent, és meg tudjam tartani vezetési stílusban az arany középutat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33975) maláj


maláj
őstag

kinek van olyan kapcsolata, hogy "emberibb" (50-55k) áron tudna nekem venni új, bolti, stb. S3 mini mobilt ??? :)
független vagy 20-as lenne a móka :K

(#33976) zeg válasza lugosi (#33961) üzenetére


zeg
senior tag

Az illető autóhasználati szokásairól egy szó sincs, mert 1 misi folyamatos autópályán nem lehetetlen dolog manapság, de hogy Budapest utcáin atomjaira hullana töredékétől, az is biztos.
(100ezer kilométernél meg amúgy is ellopták volna ;] )

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#33977) bitpork válasza maláj (#33975) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Odamész telenorhon oszt 2 év hűséggel mögvöszöd :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33978) zeg válasza bitpork (#33974) üzenetére


zeg
senior tag

Ha egy autóban nincs turbó, akkor nem fog elromolni. Ha nincs benne kettős tömegű, az sem fogja elengedni magát. Ha nincsenek benne drága adagolóelemek, annyival kevesebb hibaforrás. Ha nincs teletömve elektronikával, annyival kisebb a szívás.
Pl. az én opelem átvizsgálásakor(minek?, havonta átnézi a szerelőm, fejét venném ha valahol otthagyna az autóm) 1db forintot nem kellene rá költeni, azonnal indulhatnál körbetolni vele Spanyolországot, nemhogy 100db ezrest kellejen beleönteni :Y
Egy kollégám ugyanilyen kombija meg ingyen sem kellene. Látszólag minden rendben a kocsival, de azok a legalja időzített bomba utángyártott alaktrészek, meg az ilyen-olyan felújítások nem igazán tesznek bizakodóvá, bár látszólag ugyanolyan állapotban van mint a sajátom. Azt vihetnéd akármilyen diagnosztikára, a kutya nem mondaná meg hogy az pl. a generátor hogyan volt megkendácsolva, hogyan pakoltatott bele !!!bontóból!!! szervókormányt, meg klímakompresszort, hiszen papíron korának megfelelő állapotú.

A használt autó mindig szívás, újonnan most én is dízelt vennék.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#33979) bitpork válasza zeg (#33978) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem a rendszeres átnézés volt 100k , hanem a vásárláskori eseti, amikor meg lett bontva még a motor is csak hogy ismert legyen minden baja. Utólag elmondhatom h megérte. 6 év alatt 1x állt meg, mert a hülye gumi tömítés elengedett és víz került az elektronikába.
Bontóból is lehet jó alkatrészeket megvenni, de meg kell nézni és mérlegelni. Nekem is van bontóból beépítve kocsiba. Pl díszléc, konzol. De még vezérlő elektronika is ha kell. Más kérdés hogy nekem még a bontóból is garival jön. Nekem eddig bármelyik kocsimmal el lehet indulni, és meg lehet érkezni bárhová :) Szép is lenne hogy ha a határon állva egyszer csak beköszönne Mihály :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33980) Rawulf


Rawulf
őstag

Bizonyítékok eltüntetése a fejlett világban nem bűncselekmény? :((

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33981) maláj válasza bitpork (#33977) üzenetére


maláj
őstag

85k-ért inkább marad a 3210-esem :DDD

(#33982) Rawulf


Rawulf
őstag

Forrás: NFH.HU

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33983) bitpork válasza Rawulf (#33982) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra azért kíváncsi lennék h akinek havi 5k + megtakarítást jelent ez, az hány medencét fűt-hűt vajon?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33984) Rawulf


Rawulf
őstag

Egy teherautó sofőr ezt a csodálatos jegyet kapta az e-útdíj automatától:

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33985) totya694 válasza Rawulf (#33984) üzenetére


totya694
őstag

Íme egy diszgráfiás nyomtató ;]

Régen egy barátommal igen csak ittas állapotba neki álltunk biliárdozni.Ő az első lökésnél mint egy 50 centi hosszan hasította fel a posztót és bölcsen megszólalt "Gyenge kezdés után erős visszaesés".Még az igen csak bepöccent kocsmáros is elnevette magát.

Üdv:Attila

(#33986) proper válasza Rawulf (#33984) üzenetére


proper
őstag

rovásírásról nem hallottál még ;]

(#33987) ShadowX válasza Rawulf (#33982) üzenetére


ShadowX
őstag

Sajnos én is az utolsó kettô közé tartozom, néha ez, néha az. Gondolom a csökkentés mértéke beépült az egyébnek nevezett költségekbe...

(#33988) Rolly válasza Rawulf (#33984) üzenetére


Rolly
veterán

nem tudom mi a gond :) ez rovás írás :)

(#33989) partymaci


partymaci
aktív tag

Olyan üzletet keresek Szegeden ahol viszonylag nagy választék van autóápoló szerekből, jelenleg valami ilyesmit keresek ilyen hatásfokkal.
Tudtok ajánlani valamit?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33990) Polemius válasza partymaci (#33989) üzenetére


Polemius
aktív tag

Bagarol cipőpaszta? :D

(#33991) partymaci válasza Polemius (#33990) üzenetére


partymaci
aktív tag

azt még nem próbáltam :DDD , de lehet hogy megfelelne

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#33992) bitpork válasza partymaci (#33989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt fórumon keresd Autoglymet. Forgalmaz mindent van online shop és van neki viszonteladó hálója is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33993) zeg válasza bitpork (#33979) üzenetére


zeg
senior tag

Ezek szerint jól értettem hogy a vételkor egyszeri átvizsgálás volt 100k. Ebből majdnem megvan Madrid oda és vissza. A bontós dologgal ebben a formában egyetértek, nyílván a hátsó ablaktekerő gombját én sem az Opel Gyimestől rendeltem, az ablaktörlőlapátból is jó a hipermarketes Bosch, belépő műanyag lécet tartó műanyag pántból a bontott is megfelelt. De pl. kipufogódobot vagy övfeszítőt sem szednék le használtról, még ha jónak tűnik is. Annyira olcsók az új alkatrészek és akkora a választék, hogy nem kell bevállalnom a rizikót a használt miatt.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#33994) finest válasza partymaci (#33991) üzenetére


finest
őstag

Ismertem egy műanyag hegesztő srácot, aki cipőpasztával fényesítette a Suzuki lökhárítókat.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33995) bitpork válasza zeg (#33993) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért nem minden alkatrész olcsó ám :( A kocsim bal első féltengelyének a váltó felőli csuklója bontottban 35k ( csak tengellyel együtt adják). A PoHutól rendelt gyári eredeti, 270k. És akkor még nincs a szerelés benne... :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33996) ebegab92


ebegab92
senior tag

Az egyetemisták a bérletrendszerrel foglalkoznak (szavazás, hogy ki kapjon ingyen, vagy mennyibe kerüljön), közben az SZKT meg csődbe megy :DDD

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#33997) pepe091 válasza ebegab92 (#33996) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mi is voltunk szavazni a párommal, de kétségbeejtő, hogy 3000-en szavaztak a kb 25ezerből... Eleve egyáltalán nem volt hirdetve, hogy szavazás lesz, egyszer megjelent a délmagyarban és kb ennyi, meg kint volt az ehök oldalán, de azt meg a kutya se nézi... Én azt mondom, hogy ne legyen változtatás. Rengeteg ismerősöm van, aki jelenleg is szoctám jogosult papíron, holott egyáltalán nem lenne rászorulva. Ezek alapján nagyon ellenzem, hogy még jobban az ilyenek zsebébe tuszkolják a pénzt. Nem beszélve arról, hogy az SZKT-nak mekkora kiesést jelentene évi 1.2 milliárdos bevételükből eltűnne 400 milla... Jó nyilván ne mteljes egészében tűnne el, mert sokan, köztük én is megvenné ma sima bérletet, de kiesést mindenképp okozna nekik, mivel pl vizsgaidőszakra sokan nem vennének bérletet.

[ Szerkesztve ]

(#33998) totya694 válasza finest (#33994) üzenetére


totya694
őstag

Nekem egy ilyen Fiat Ritmo volt az első autóm és iskolatábla feketével festettük le a lökhárítókat.A hátsóhoz 6 évig nem kellett nyúlni,az elsőt 1x újra kellett festeni az apró leverődések miatt.

Üdv:Attila

(#33999) sss


sss
senior tag

Valami régi szerver gépe nincs valakinek eladó? Akár lehet rackes is. Valami ilyesmi mondjuk: link

(#34000) Rick4 válasza bitpork (#33979) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a rendszeres átnézés volt 100k , hanem a vásárláskori eseti, amikor meg lett bontva még a motor is csak hogy ismert legyen minden baja.

Azt nem tudom, hogy ez az átvizsgálás a mechanikus részeken túl mit foglalat magában, de mondok jobbat.
Egy ismerősnek van egy picoscope-ja, fél óra alatt megmondta volna a kompresszióértékeket, egymástól eltérést, esetleges gyűrűtörést, szelepbeégést, plusz mellé külön letesztelve az összes szenzor működését vagyis minden átnézve kb 5 ezresből.

Azon csodálkoztam el, mikor egy membrános szirszart tett a kipufogóhoz, hogy ez majd megmondja, mennyi a hengerek között az eltérés, plusz két csipesz az akksira, és a generátor jelalakjából a hengerek egymáshoz képesti eltérését is mutatja, egy harmadik meg a nívópálca csövére dugva megint mást tudott.... Még azt is látja, hogy a főtengely és vezértengely 17ms eltéréssel dolgozik.

Szóval megbonthatod Te a motort, ha a szenzorokra ki kell utána fizetni 3 kilót.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.