Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33201) FoxiestFox válasza bitpork (#33199) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Honnan tudjam? :DDD

(#33202) Rhino666 válasza bitpork (#33199) üzenetére


Rhino666
őstag

Salátához:

- 1 fej jégsaláta
- 1 kígyóuborka
- pár szem közepes paradicsom
- 20 dkg csirkemell filé
- kruton (pirított kenyérkockák)

Öntethez:

- 1 tojás sárgája
- 2 tk mustár
- olívaolaj
- 2 gerezd fokhagyma
- csipetnyi petrezselyem
- csipetnyi oregánó
- csipetnyi bors
- csipetnyi só
- 2 dl főzőtejszín
- Worchester-szósz

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33203) bitpork válasza Rhino666 (#33202) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt dájigsztárnak akartad írni, nem? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33204) maláj válasza pilóta (#33200) üzenetére


maláj
őstag

melyik cézár ??? :DDD
WC zár netalántán ??? ;]

(#33205) Polemius válasza pilóta (#33200) üzenetére


Polemius
aktív tag

Bruetooth? :D

(#33206) Rawulf


Rawulf
őstag

(#33207) sss válasza Luighi (#33147) üzenetére


sss
senior tag

Luighi, első sorban tőled kérdezném, de persze a többiek véleménye is érdekel: az (olcsó) e-bayes utángyártott notebook akkuk mennyire megbízhatóak? Nemrég volt erről szó itt a topikban, de nem találom.

(#33208) Rick4 válasza sss (#33207) üzenetére


Rick4
félisten

Van jó utángyártott akku, és van az olcsó ebay-es akku. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33209) Rhino666 válasza bitpork (#33203) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem, te kérdezted hogy mi van a cézársalátában... :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33210) totya694 válasza sss (#33207) üzenetére


totya694
őstag

Induljunk ki csak abból,hogy a noti aksikban is van elektronika ami nem csak töltésért felel ha nem a töltés/kisütés ciklusokat is számolja és ezeknek a programját is meg lehet úgy írni "kicsit hamarabb" írja ki a notid,hogy aksi halott.Meg függ természetesen az aksikba rakott cellák minőségétől is.Lehetséges,hogy van után gyártottba is olcsó és jó is csak az "nem érdeke" a cégnek....

Üdv:Attila

(#33211) sss


sss
senior tag

Mikor az nc6000-esemhez néztem régebben akkut, akkor a gyári úgy rémlik 20k lett volna (az egész gép nem ér annyit...), ebayen meg 30$ körül láttam utángyártottat amit végül nem mertem megrendelni. Ebayen kívül hol érdemes még akksit nézni?

(#33212) totya694 válasza sss (#33211) üzenetére


totya694
őstag

Most azt is vedd figyelembe,hogy EU-n kívülről jövő cucc ha 22€-t meghalad vám köteles+ szállítás...

Üdv:Attila

(#33213) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez komoly, hogy ti most itt fórumoztok, mikor a Szupercápa c. giga-produkció megy a tv-ben? :D

(#33214) Rick4 válasza lugosi (#33213) üzenetére


Rick4
félisten

Itt fórumozhatnál, Te meg a tévéműsort böngészed? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33215) Syl válasza totya694 (#33212) üzenetére


Syl
nagyúr

22€ felett áfa van, 150 felett pedig áfa+vám.

(#33213) lugosi

Mijazatévé? :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33216) sss


sss
senior tag

Elég kis csomag egy akku, általában free shippinggel jön, meg ázsiai barátaink sem feltétlen a teljes árat írják rá, szóval nem tartok attól, hogy fennakadna a vámon. Attól már inkább, hogy ha gond lenne vele, akkor kb. esélytelen lenne gariztatni.

(#33217) ShadowX


ShadowX
őstag

Ajjajj... komoly fejtörést okozott, hogy az emelést hogy lehetne úgy bevezetni, hogy az ne járjon a "megélhetési gyerekvállalás" elharapózásával. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ennek ellenére nem ezt fogják vele elérni. :)

(#33218) Rolly válasza ShadowX (#33217) üzenetére


Rolly
veterán

ahogy nézem ezzel nem igazán járnak jól a brazilok 3.4.5. gyerek vállalása esetén ...

(#33219) Rawulf válasza Syl (#33215) üzenetére


Rawulf
őstag

Van olyan termék, aminél "csak" áfa van, azaz a vám 0% 150 felett is... :N

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33220) martonx válasza ShadowX (#33217) üzenetére


martonx
veterán

"hogy csak a 18. életévüket betöltött anyák első gyermeke után járna a támogatás" - ezen jót röhögtem. De most komolyan, akkor már miért nem 20-22 év ez a határ?
Mi van akkor ha egy cigány lány vénlány marad, és mégiscsak 18 éves kora után szüli az első gyerekét? Vagy ez náluk a sci-fi kategória?

Én kérek elnézést!

(#33221) Syl válasza Rawulf (#33219) üzenetére


Syl
nagyúr

De áfa 22 felett mindig van (már ha cég a feladó), és ugye az a jelentősebb összeg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33222) Rick4


Rick4
félisten

Miért fontos Kecskemétnél az M5-ösön, hogy Heténynél le van zárva a pihen, Az már Szlovákiában van, és innen 190km-re... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33223) martonx


martonx
veterán

"Bár Matolcsy György korábbi nemzetgazdasági miniszter többször nyilatkozott diadalittasan arról, hogy az egykulcsos adó és a gyerekek utáni adókedvezmény bevezetése rövid időn belül fellendíti majd a gyerekvállalási kedvet, a Központi Statisztikai Hivatal éppen ma közzétett adatai szerint továbbra sem sikerült megállítani a születésszám csökkenését: az idei év első négy hónapjában 5,8 százalékkal - 1687-tel - kevesebb gyermek született, mint 2012 ugyanezen időszakában."

Ezen is jót röhögtem. Hogy nem fogják már fel végre, hogy az ilyen-olyan támogatásokkal nem növelik meg a születések számát? Amíg nincs munka, amíg szarok a fizetések, amíg a határozatlan idejű szerződésed mellé rögtön aláíratják dátumozatlanul a felmondásodat is, amíg a fizetésed több mint felét elviszik a járulékok, de a mardékából is mire kifizeted a tranzakciós, távközlési, reklám, meg ki tudja mennyi bújtatott illetéket, plusz a 27% áfát, valami szánalmas 20-30% körüli összeg marad a zsebedben, és ebből kellene megélni, addig mire fel vállaljanak a dolgozó fiatal tömegek jó szívvel gyereket?

Másrészt ott van a nyugat, ahol a fenti problémák egyikével sem küzdenek, mégis rohadt kevés gyerek születik. Ki érti ezt?

Mondom én mindezt 3 gyerekes családapaként, szóval nem panaszkodásként, mert én azon kevesek közé tartozok, akik a fenti negatívumokat pont leszarják.

Én kérek elnézést!

(#33224) Rick4 válasza martonx (#33223) üzenetére


Rick4
félisten

Vedd fel a muszlim vallást, és másképp fogod látni. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33225) Polemius válasza martonx (#33220) üzenetére


Polemius
aktív tag

Majd jól megugrik az abortuszok száma. Etnikumtól függetlenül.

Egyébként meg erre kellett az új megszorítás??!

Meg aztán valamiből azt a gyereken fel is kellene utána nevelni. Etetni, öltöztetni, iskoláztatni, taníttatni, művelődtetni, elindítani az éleben.
(Jó, utóbbi kettő láthatóan nem célja ennek a kormánynak.)

Csoda, ha az egyre bizonytalanabb és nehezebb megélhetés közepette egyre kevesebben vállalnak fel ilyen felelősséget?

És szánalmasnak tartom, hogy még hivatalosan nem is állították le az EU eljárást a hiány miatt, máris ész nélkül osztogatni, ígérgetni kezdenek. (Persze nem a saját zsebükből. Ha jól értem, pl. dajcstomi ha újabb asszonyt választ és az szül neki első gyereket, akkor az is megkapja a 288e Ft-ot. Függetlenül az apuka jövedelmétől.)

(#33226) Rolly válasza Rick4 (#33222) üzenetére


Rolly
veterán

Mert a Hetényi pihenő Kecskemét mellett van? :D
[link]

(#33227) Rolly válasza martonx (#33223) üzenetére


Rolly
veterán

a sok szar kis adó elvonás engem is bosszant, de muszáj elmozdulni a munkát sújtó adók felől a fogyasztást sújtó adók felé... Mert ugye ezt a nyugdíjasok, segélyen élők, diákok és feketén dolgozók is fizetik...lehetne pl az áfát 30%-ra emelni és az szja-t meg 16-ról 12-re csökkenteni ... vagy az emlegetett 35%-os luxus áfát behozni és az szja akkor lemehetne az orbáni 9%-ra is ...

(#33228) pilóta válasza Rolly (#33227) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem az SZJA a magas, hanem a járulékok, azt meg nem csökkentik, hanem emelik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33229) lugosi válasza Rolly (#33227) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aha lehetne az áfát 30%-ra emelni. Csak akkor az utolsó aki elmegy az országból kapcsolja le a villanyt.

(#33230) macilaci78 válasza lugosi (#33229) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nem fog megtörténni. Már nem a villanylekapcsolás. De ahogy előre tekintek a jövőbe, körvonalazódik a hazai magyar kisebbség definíciója... :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33231) Rick4 válasza Rolly (#33226) üzenetére


Rick4
félisten

Szívesen lefényképezem neked, de az Hetényegyházi pihenő. A település is így hívják, és a táblán is így van kiírva, helyesen. Hetény Szlovákiában van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33232) Agyasima


Agyasima
senior tag

Ahhoz, hogy jobban éljünk, csupán egyetlen egy dologtól kellene megszabadulni. A korrupciótól. A völgyhidaktól, a trafikothaveroknak-tól, az állami földek haveroknak osztásától, a 10értbárkimegcsinálja-deénmajd100értcsinálom-amaradékotelosztuk-tól, a bizalmitmindenpozícióba-nembajhanemért-hozzá-tól stb.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#33233) Rick4 válasza Agyasima (#33232) üzenetére


Rick4
félisten

Én benne vagyok, de hogy kezdenél neki?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33234) Attix82 válasza Rick4 (#33233) üzenetére


Attix82
őstag

Épp ezt akartam írni, hogy ezek a hozzászólások (ismét) csak mennek a levegőbe. Nincs sok értelme gondolkodni ezeken, csak azon,hogyan tovább....ezzel együtt kell élni.

(#33235) Agyasima válasza Rick4 (#33233) üzenetére


Agyasima
senior tag

Vannak példák a világban arra, hogy lehet eredményesen küzdeni a korrupció ellen. Nem is kell messzire menni. A fél cseh kormányt úgy néz ki, elítélik, tőlünk délre is történt hasonló a közelmúltban. Talán lassacskán Berlusconi is rács mögé kerül. Szóval meg kellene nézni, ők hogy csinálják, és átvenni a módszereiket. (És nyilván nem csak 2 ország van, amiről lehetne példát venni ilyen téren.)

Az más kérdés, hogy ebben a mai politikai elitnek nem sok érdeke van.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#33236) Syl válasza Rick4 (#33233) üzenetére


Syl
nagyúr

Géppisztollyal :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33237) maláj


maláj
őstag

Samsung Galaxy S3 mini telefont vennék (pannon vagy független) újszerű vagy új állapotban, megbízható helyről / embertől <= 50k :K

aki tud vérnyogjon ...

(#33238) Rhino666 válasza Syl (#33236) üzenetére


Rhino666
őstag

+1

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33239) Rick4 válasza Agyasima (#33235) üzenetére


Rick4
félisten

Azért mert most egy közeli országban 10-20 embert őrizetbe vettek, maradt még ott bőven, sőt, sorban állnak a helyekért.... Berlusconi meg Olaszországból 1 azaz egy ember. Te se hiszed, hogy ez kezdeményezés, a nép érvényesülő akarata? :D Szimplán a politikai ellenlábasok műve, ami itthon nem fog megtörténni. Na jó, Gyurcsány meg Bajnai alatt vágják a fát, utóbbinál egészen más dolgok vannak mint azoknál akiket Te írtál, szerintem előbb utóbb megfogható lesz. A föld és a trafikmutyi nekem se jön be, szimplán töröltetném az egészet, és újrakezdeni, de a másik oldalról érthető a klientúra meg a hűbérsereg kiépítése, jövőre választások lesznek. Ha azonban a cselekmények engem érintő hozadékát nézem, nagyjából rendben van amit csinálnak, de legalábbis a pirosoknál jobban csinálják....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33240) Rolly válasza lugosi (#33229) üzenetére


Rolly
veterán

Gondolom dolgozol. Ha az szja csökkentenék mondjuk 7%-kal és az áfát növelnék 35%-ra (mondjuk ez már sarkított mert mint korábban írták lehetne csökkenteni a többi járulékot is így tovább csökkentve a munkabér után járó adókat), akkor

MOST:
- 100.000 Ft (szja+nettó bér) => bér 84000 Ft
- 84.000 Ft (áru 27% áfával) => nettó ár: 66142 Ft

VÁLTOZTATÁS UTÁN:
- 100.000 Ft (szja+nettó bér) => bér 91000 Ft
- 91.000 Ft (áru 35% áfával) => nettó ár: 67407 Ft

Közben aki feketén dolgozik vagy mindenféle adókedvezményt igénybe vesz nem fog többet keresni de a fogyasztási adók miatt többet adózik... Nyugdíjasok nyugdíját emelve (kisnyugdíjasnál lehet korrigálni, nagynál nem kell) is lehet növelni az adófizetést. Csak ennek a folyamatnak a teljes végigviteléhez az egész euban erre kellene elmozdulni, csak a németek nem értik szerintem mi az a fekete munka ... (vagy legalábbis nem itta még át őket úgy mint minket)

A másik érdekes kérdés a készpénz megszüntetése lenne. Amit ha jól tudom pl a skandinávoknál terveznek 2014-re. Ezt követően minden fizetés egyből ellenőrizhető lenne, nem lenne zsebbe fizetés, de ezt sem tudja megcsinálni akármelyik állam :( ... (ha a kormány nem minden tranzakciós díjat emelt volna hanem csak a csekk és kp felvétel díját akkor még egyet is tudtam volna érteni a kavarásukkal ...

(#33241) martonx válasza Rolly (#33240) üzenetére


martonx
veterán

Az SZJA-nk már most sem vészes. Az egyéb járulékok mértéke az extrém magas.
Illetve nem nyugdíjat kellene emelni, hanem áfát csökkenteni. Ezt legalább mindenki megérezné. Vajon évi 5%-nyi nyugdíj emelésből kijönne-e évi 1-2%-nyi áfa csökkentés?
Emellett alkalmaznám a kínai nyugdíjrendszert, azaz az állam csak annyit tesz, hogy a gyerekeid által befizetett nyugdíj járulékot, majdnem egy az egyben kiutalja neked nyugdíjként.

Én kérek elnézést!

(#33242) ShadowX válasza Agyasima (#33235) üzenetére


ShadowX
őstag

Én nagyon szívesen felszámolnám a korrupciót, de akkor én válogatom meg kik segítebek benne, és bármilyen eszközt felhasználhatok a célom elérése érdekében.
De mint tudjuk a korrupció itthon jó eséllyel sosem fog megszûnni. Pontosan azért, mert aki ennek felszámolására hivatott, az is nyakig benne van.

(#33243) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy vágókéses fűkaszára (szegélynyíró) kb. 15-17 körül tudnék adni érte.

Van valakinek eladó?

Vagy tud helyet ahol esetleg újonnan akciós?

(#33244) CSorBA


CSorBA
őstag

RSS alapú magyar video podcastot ismer valaki esetleg?

(#33245) Agyasima válasza Rick4 (#33239) üzenetére


Agyasima
senior tag

Mint írtam, vannak példák, de nem csak az amit írtam. Ha ezt kiragadod belőle, legyen. Az, meg hogy szerinted rendben van a hűbérsereg építése...pff.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#33246) Rick4 válasza Agyasima (#33245) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt írtam:
A föld és a trafikmutyi nekem se jön be, szimplán töröltetném az egészet, és újrakezdeni, de a másik oldalról érthető a klientúra meg a hűbérsereg kiépítése, jövőre választások lesznek.

Ebből Te ennyit értettél meg:
Az, meg hogy szerinted rendben van a hűbérsereg építése...pff.

Ezek után nincs több kérdésem, beszélgetni se tudunk, felesleges. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33247) Agyasima válasza Rick4 (#33246) üzenetére


Agyasima
senior tag

Csak az utolsó mondatoddal tudok egyetérteni. De azzal nagyon.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#33248) SirRasor


SirRasor
őstag

Beszélgessetek inkább velem! Olyan meleg van, hogy meggyulladok :o Hogy tudtok így dolgozni?

Make Love not war!

(#33249) Rick4 válasza Agyasima (#33247) üzenetére


Rick4
félisten

Én viszont azt nem értem, ha Te sikeres korrupciófeszámolásra akarsz példát hozni, akkor miért két nem sikertelent írsz be? Vagy úgy tanultad, példákat így is lehet hozni? Ez azzal, hogy nem értesz meg egy közepesen egyszerű mondatot sem, már a harmadik dolog ami alapján túl sok jót nem tudok rólad feltételezni.
Innentől meg igazából lényegtelen, hogy a többi hülyeség mit tartalmaz ami tőled jön. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33250) Algotis válasza SirRasor (#33248) üzenetére


Algotis
addikt

És aki nem dolgozik? ;]

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.