Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33401) Rick4 válasza HuMarc (#33400) üzenetére


Rick4
félisten

Pont beszéltem itt egy sráccal, aláírása szerint vigyázni kell, mert ő a ph legfiatalabb tagja, kérdeztem, 15 éves. Na mondom akkor szedd le a szöveget, mert van sokkal fiatalabb. :D

Azért gondolom sejted, hogy a cicis nénik akkor tűntek el a topicból, mikor kiderült, Te hány éves vagy. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33402) HuMarc válasza Rick4 (#33401) üzenetére


HuMarc
addikt

Ismerek még nálam is fiatalabb fórumozót, ráadásul nagybetűs (korrektor az illető), de csak hónapok vannak köztünk :D Mondjuk nem nagyon szeretem reklámozni, hogy mennyi is vagyok, mert hogy is mondjam, volt már olyan, hogy a korom miatt mondták a véleményemre, hogy "invalid". Meg szerintem nem vennének komolyan. Bár, ki tudja. Pl. a cikkemnél egy csomóan gratuláltak, úgy, hogy nem tudták, ki ül a monitor másik oldalán, és hogy az a valaki mennyi idős. És ezt bírom.

A cicis nénik engem nem zavartak, (sőt! ;] ) de azért megható, hogy miattam felhagytatok a belinkelgetésükkel :)

[ Szerkesztve ]

(#33403) Rawulf válasza HuMarc (#33402) üzenetére


Rawulf
őstag

Én csak a szabályzat miatt nem linkelek be cicis néniket... :N

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33404) HuMarc válasza Rawulf (#33403) üzenetére


HuMarc
addikt

Van rá szaktopik, oda lehet :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#33405) macilaci78 válasza Rawulf (#33403) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szabályzat szerintem régebben tiltja, mint a fórumtárs regje. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33406) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33407) proper válasza Rawulf (#33406) üzenetére


proper
őstag

"hasi tasi nem kér kódot" ;]

(#33408) Rawulf


Rawulf
őstag

(#33409) Polemius válasza Rawulf (#33406) üzenetére


Polemius
aktív tag

Több helyen vérzik ez a példa.
Már ott, hogy honnan lenne felesleges 100 000 forintom hirtelen? :D
Ráadásul 2 hónapra nem is nagyon adnak már 4,5% kamatot.
Plusz valahogy oda kell kerüljön a számlámra, a bankba. Már ott lehúzzák róla a tranzakciós illetéket egyszer.
És a tételek közt nem szerepel a számlavezetési (zárlati, hol minek nevezik) díj, aminek ugye mindjárt két havi összege terheli az eredményt.
Ráadásul 2 hónap alatt még inflálódott is, vagyis reálértéken még kevesebbet ér.
Tehát bankba tenni nem érdemes. Otthon őrizgetni nem érdemes (elinflálódik, ellopják).

Akkor már inkább elinni, kéz alatt vett, házi főzésű pálinka formájában (akkor sem áfa, sem jövedéki adó, mert "házi" főzésnél nincs ilyen).

(#33410) totya694 válasza Rawulf (#33406) üzenetére


totya694
őstag

Ennyi pénz az országba nincs összesen :N
Azt is csak a napokba hallottam,hogy van már 20000-es :U Az 500-as sem lila Ady képpel meg azt is szomorúan fogadtam se a 10 sem a 20 sem az 50 és 100Ft-os nem papír :(

Üdv:Attila

(#33411) Old fox


Old fox
tag

rezsicsökkentés
Fityeszesz módon
magyarázat

"bravó, így tovább"

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#33412) totya694 válasza Old fox (#33411) üzenetére


totya694
őstag

Majd amikor pár 1000-en kicserélik a panelokba a gáztűzhelyet elektromosra akkor meg az öreg alu kábelek miatt a lakás tüzek szaporodnak el.Ez is uniós fekete leves csak azért vezetik be ezeket mert bevételekre számítanak.Sajnos lesz ez még sokkal rosszabb is.

Üdv:Attila

(#33413) Rolly válasza Old fox (#33411) üzenetére


Rolly
veterán

ehelyett inkább az ismerőseidet beszéld rá, hogy kire szavazzanak és hogy a mostani kormány miért nem jó nekik ... A folyamatos morgástól a kormányváltás még nem valósul meg.

Megj.: Az ellenzéki összefogásnak nem csak a fideszt de a fidesz + jobbikot is ... mivel a jobbik mindenki ellen van de mint tudjuk hamarabb szövetkezik az f-fel mint a többi ellenzéki összefogással ...

(#33414) tixem


tixem
addikt

Halihó

- 2x4 gb 1600-as cl9-es lehtőleg 1.5v-os ram-ot keresek. Pü-ben várom őket.
- még garanciális 500 gigás vagy 1 terás hdd-t, toshiba vagy wd blue, hitachi deskstar elsősorban
- valamint maximum 450w-os tápot, chifi ctg és társai, vagy [link]
- valamint nem túl drága házat, felsőtápos is jó. Aerocool aeroengine stb

Köszi!

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#33415) Rolly válasza Polemius (#33409) üzenetére


Rolly
veterán

Valóban több helyen vérzik:
- legyen 0 ft-od a számládon
- igényelsz egy Hitelkártyát 100.000 Ft-tal
- megkapod a fizudat a számládra (mondjuk legyen 100.000 Ft)
- fizudat lekötöd (mondjuk 4%-ra 1 évre)
- a 100.000 Ft-os hitelkeretből élsz (kártyával fizetsz mindent)
- az elköltött 100.000 Ft-ból kapsz jóváírást (1-3-4 %-ot attól függ mire költöd, de legyen átlag 2%)
- az elköltött pénz után vissza kapsz 2000 Ft-ot hónap végén
- ismét megjön a fizetésed mert eltelt egy hónap a fizetésedet áttöltöd a hitelkártyádra

Így havonta nyersz 2000 ft-ot évente 24.000 Ft-ot plusz a 100.000 Ft-od kamatozik 1 év alatt 3120 (a 16+6% adót levontam). A 24.000 ftot hozzácsapod és újra lekötöd (127120 Ft-ot)

Költségek:
- fő számla számlavezetési díj (300 Ft / hó, + kártya díj mondjuk 300 Ft /hó)
- hitelkártya évi 4800 ft (400 Ft)

azaz évi max 12000 ft-ot fizetsz és keresel 27120 Ft-ot vele ...

De pl mikor asszonykámnak vettem laptopot akkor 4%-ot kaptam vissza utánna, így olcsóbb volt mint a nagykerben :)

(#33416) macilaci78 válasza Rolly (#33413) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kell a változás, de mi garantálja, hogy nem a fosra cseréljük a szart?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33417) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Valaki tud kapunyitó szervízest aki ad el külön motort vagy tud javítani V2 (vidue) tipusú kétszárnyú kapunyitót?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33418) Tim82 válasza Rolly (#33415) üzenetére


Tim82
nagyúr

A legtöbb hitelkártyának is van éves kártyadíja (ráadásul dombornyomott kártyák -> magasabb éves kártyadíj). Esetleg az első évben engedik el a bankok, mert mondjuk éppen akciós feltételekkel igényelhető.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33419) Rolly válasza macilaci78 (#33416) üzenetére


Rolly
veterán

hát ennél kevésbé demokratikusra nehéz lenne cserélni ...? S ennél nagyobb korrupicióval rendelkező államot is nehéz elképzelni. Pár éve 1-3 ország előzött csak le minket közép-európából az eun belül, mára már csak 2 rosszabb ország van nálunk közép európából az euban ...

(#33420) Old fox válasza macilaci78 (#33416) üzenetére


Old fox
tag

garantált változás

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#33421) FoxiestFox válasza Old fox (#33420) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ilyennel már túl sok embert öltek, nem lenne nagy változás :N

(#33422) Rolly válasza Tim82 (#33418) üzenetére


Rolly
veterán

Erste Joker hitelkártya éves díja 3514 ft / év ... ha a hozzászólásomat végig olvastad, akkor ott 4800 ft-tal számoltam.

(#33423) oltis12


oltis12
csendes tag

...eladó alkatrészek... :R

(#33424) Old fox válasza FoxiestFox (#33421) üzenetére


Old fox
tag

lenne elég nagy változás :K

csak az országunk lakossági létszáma lecsökkenne, mint Trianon után

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#33425) Tim82 válasza Rolly (#33422) üzenetére


Tim82
nagyúr

Végigolvastam, ezért mondom, hogy rosszul számolsz.

Idézlek:

"Költségek:
- fő számla számlavezetési díj (300 Ft / hó, + kártya díj mondjuk 300 Ft /hó)
- hitelkártya évi 4800 ft (400 Ft)"

Összesen ennyi költséggel számolsz hitelkártyára. Feltételezem, hogy ez a 4800 Ft a zárójeles 400 Ft 12 hónapra felszorzásával jön össze, vagyis a havi zárlati díjat számolod 400 Ft-nak. Ez igazából 200 Ft amúgy (Ersténél a Ferrari hitelkártyát leszámítva minden hitelkártyára ennyi a zárlati díj), szóval 2400 Ft.

Tehát 3514 Ft (a Joker kibocsátási díja/éves kártyadíja, az egyszerűség kedvéért csak azzal számolok, hogy 1 db főkártya van, nincsen társkártya) + 2400 Ft (zárlati díj egy évre) = 5914 Ft, ez pedig még mindig több, mint 4800 Ft.

Viszont az első évben levásárolható 3 hónapon belül az éves kártyadíj akarom mondani, kibocsátási díj (egyre megy, hogy hívjuk, mert ugyanaz a díjtétel) és akkor megtérítik az összeg elérése után következő fordulónapkor, de ez nem jelenti azt, hogy nem fogják levonni a kibocsátási díjat a kártyád elkészültekor. (Csak épp ahhoz, hogy visszakapd ezt a díjat, muszáj legalább ekkora értékben vásárolnod a hitelkártyáddal, ráadásul adott időlimiten belül, de ez szintén benne van feketén-fehéren a fentebb linkelt hirdetményben.) A fenti akció-szerűség ráadásul csak az első évre érvényes.

Tehát akkor így módosul a történet a Joker kártya kibocsátási díjával számolva:

első évben levonnak:
- 2400 Ft-ot biztosan (12 hónap zárlati díja)
- 3514 Ft kibocsátási díjat

ebből jóváírhatnak:
- 3514 Ft-ot (ha a kártya kibocsátásától számított 3 hónapon belül legalább ilyen értékben vásárolsz a kártyával - szigorúan vásárlás!)

így első évre maradhat a 2400 Ft-os költség.

Második évtől viszont már nem él ez a kártya kibocsátási díj-levásárlós akció, így 5914 Ft lesz a (minimum) évi költség, eszi, nem eszi, nem kap mást.

Amúgy hozzátehetted volna, hogy számításaidat csak és kizárólag egy bank egy hitelkártya-termékére alapozva írod, ami messze nem általános érvényű. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33426) Rolly válasza Tim82 (#33425) üzenetére


Rolly
veterán

valóban a zárlati díjat kihagytam de még így is csak 2%-os visszatérítéssel is éves szinten cirka 25000 ft-ot lehet így megtakarítani. Valóban csak az erstevel számoltam, de amiket eddig láttam hitelkártya ajánlatok azok közül az erste ajánlata volt a legkedvezőbb. (nekem is ez van jelenleg)...

Feleségemmel közösen minden erről vásárolunk. KP-t ő vesz fel havonta 1x az ő kártyájáról mert neki van ingyenes kp felvétele, míg nekem tudtommal nincs. Sajnos erste super nulla használatához szükséges 150.000 ft nettót nem tudom összehozni...

(#33427) Tim82 válasza Rolly (#33426) üzenetére


Tim82
nagyúr

Félre ne értsd, nem kötekedési szándékból írtam a hozzászólásodra - egyszerűen így teljes a kép, "teljeskörű a tájékoztatás".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33428) Rolly válasza Tim82 (#33427) üzenetére


Rolly
veterán

semmi gond... köszi a kijavítást

(#33429) ben800


ben800
aktív tag

Elcserélném nagyon szép állapotban lévő HTC sensation tipusú telefonomat windows phone 8-as nokiara.
A telefon kijelzője fóliás,valamint van rajta egy igen masszív tpu tok is,aminek köszönhetően a készülék nagyon szép állapotban van.A készülèken jelenleg custom Rom cut,de kérésre a gyárit vissza teszem.
Tartozékok:Töltő,adatkábel,doboz,8gb micro ad kártya.Szegeden megtekinthető,kipróbálható,és elvihető:)
Képek napokban várhatóak róla ha valakit érdekelné :)
Esetleg magyar valuta is játszhat :)

(#33430) LordVader80 válasza Rolly (#33415) üzenetére


LordVader80
senior tag

Melyik bankok hitelkártyáinál jár a vásárlások után visszatérítés és milyen mértékű? Van erre esetleg valahol összehasonlító táblázat, cikk, stb?
Az erstét mondtad, ott biztos. :R

May The Force Be With You!

(#33431) ritkaság


ritkaság
tag

(#33432) Attix82 válasza ritkaság (#33431) üzenetére


Attix82
őstag

Milyen elven gondoltad ezt? De ha titok oké :)...

(#33433) LÁZ


LÁZ
addikt

a feladat a következő, adott egy Asus K55V, a jóképű beletörte a jack végét, igy azt folyamatosan érzékeli a cucc, hogyan titlsuk le, hogy szóljon a speaket, win7, a távsegitséges opciókat már lezongoráztuk, eszközkezelőben is le lettek játszva a letiltós variációk, de sajnos nem lett hang, kifogytam az okosságból..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33434) LordVader80 válasza ritkaság (#33431) üzenetére


LordVader80
senior tag

Mekkora összegre lenne szükséged? Gondolom kiszámoltad.... ;)

May The Force Be With You!

(#33435) Rolly válasza LordVader80 (#33430) üzenetére


Rolly
veterán

citi, axa, erste, raiffaisen bankoknál tuti van, de szerintem mára minden banknál van valamilyen hitelkártya ami visszatérítést ad ...

(#33436) ritkaság


ritkaság
tag

Hali!

Az elv alapja Pogue karbi.

A alap ötlet kb200k, a tovább fejlesztés kb még annyi. De csak a prototipus kerül ennyibe. Ha beválik a többi olcsóbb.

(#33437) ritkaság válasza LordVader80 (#33430) üzenetére


ritkaság
tag

AMEX - OTP

(#33438) Rick4 válasza ritkaság (#33431) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem itt: [link] találhatsz a témára fogékony segítőket. Egyébként meg: [link] Harmadrészt meg a saját prototípus után világszabadalom, majd ebből pénz, és a szegény országok, frankhitelesek megsegítse jobb cél, mint mindenkinek ingyen adni. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33439) Rick4 válasza LÁZ (#33433) üzenetére


Rick4
félisten

Nem egyszerűbb kiszedni a beletört darabot? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33440) Rhino666 válasza Old fox (#33420) üzenetére


Rhino666
őstag

GARANDált változás... ;]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33441) Polemius válasza LÁZ (#33433) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem lehet átkonfigolni a hangdrivert, hogy azt a jack aljzatot másnak (pl. mikrofonnak) tekintse?

(#33442) Rawulf válasza Rhino666 (#33440) üzenetére


Rawulf
őstag

Európában egyedül Bulgáriában kell többet dolgozni egy liter benzinért, mint Magyarországon... :((

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33443) FoxiestFox válasza Rawulf (#33442) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#33444) Rawulf válasza FoxiestFox (#33443) üzenetére


Rawulf
őstag

B** F****** G** :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33445) LÁZ válasza Rick4 (#33439) üzenetére


LÁZ
addikt

nincs csavarhúzójuk, a csavar meg süllyesztett, igy a kés se megoldás...

@Polemius: lehetséges, hogy megoldható, csak az a baj, hogy én értek hozzá, ők meg nem :D , max elhozzák nekem a lapost, ha nagyon para nekik...

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33446) Rick4 válasza LÁZ (#33445) üzenetére


Rick4
félisten

Ki kellene kapni a billentyűzeztet..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33447) FoxiestFox válasza Rawulf (#33444) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:K

(#33448) HuMarc válasza ritkaság (#33436) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem tudom, mennyire gondolod komolyan, de akár még kickstarteren is meg lehetne próbálni :) Csak oda kell a marketing, meg akkor a sorozatgyártást is meg kell oldani, hogy a befektetőidnek tudj szállítani :)

(#33449) sss


sss
senior tag

Kéne nekem vmi normálisabb olcsó wifi router. Van mostanában vmi ajánlott típus? Akár használt is jó lehet, ha épp vki árul ilyesmit.

(#33450) Rick4 válasza sss (#33449) üzenetére


Rick4
félisten

pl: [link] de van egy D-link dir 501-esem olcsón.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.