Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33351) lugosi válasza Rick4 (#33344) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt meg kéne kérdezni az eladótól, mert én bevallom nem értem:

"1X4gb ddr3 RAM
1gb nvidia videókártya, 1gb dedikált 3gb összes memória"

(#33352) Rick4 válasza lugosi (#33351) üzenetére


Rick4
félisten

Mi nem érthető, alaplapi VGA van benne. :D a 4GB rendszermemóból egyet szakít magának. :D Merazjó. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33353) Rawulf


Rawulf
őstag

"(Csaj – Spanyolország)

Ma a sürgősségin várakozva a kórházban megfigyeltem, hogy még mindig a 2007-es Internet Explorert használják. Most már értem, miért kell órákon át sorban állni, hogy felvegyenek. BAZZEG" :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33354) martonx válasza Rawulf (#33339) üzenetére


martonx
veterán

Ez a főszereplő csávó egyre inkább néz ki egy Harry Potter hasonmásnak.
Jim Cary-re meg alig ismertem rá a borostás, maszkos elmebeteg álruhás hős szerepben.

Zseniális darabnak tűnik a Kick Ass 2 is. Nekem az első rész is bejött.

Én kérek elnézést!

(#33355) lugosi válasza Rick4 (#33352) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én eddig úgy tudtam hogy a dedikált az direkt nem integrált. De nem értek hozzá.

(#33356) Ted_Beneky válasza martonx (#33354) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Én meg konkrétan meg sem ismertem. :-)

Hol lehet literes acetont kapni?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#33357) Old fox válasza Ted_Beneky (#33356) üzenetére


Old fox
tag

A Csillag téren, a Csillagkapunál ! :P

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#33358) Ted_Beneky válasza Old fox (#33357) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ennyire meleg van? :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#33359) Rawulf


Rawulf
őstag

Napi elgondolkodtató

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33360) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33361) Old fox válasza Ted_Beneky (#33358) üzenetére


Old fox
tag

sőt, még melegebb

bár acetont még nem ittam

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#33362) Rick4 válasza lugosi (#33355) üzenetére


Rick4
félisten

Én is úgy tudom, viszont a "4BG-ból 1GB a vga-é és 3GB a rendszeré" leírás feltételezi, hogy az alaplapi vga szakajt magának annyit amennyi kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33363) Rick4 válasza Rawulf (#33359) üzenetére


Rick4
félisten

15:30-nál: 500K$-t vett fel hitelként, és 18K$ az éves jövedelme. Vagyis havi 1.5K$. Na ez itt már hülyeség, odakint annyi nem elég, az kevesebb, mint 9$-os órabér, annyiért meg akárhova elmehet dolgozni, nulla kockázattal, max a napi 8 óráját eltöltve... Most vagy tényleg léteznek olyan emberek, akik se megtérülést, se kockázatot nem számolva belevágnak ilyesmivel, vagy hazugság az egész. Gondolom a producerek nevét láttad. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33364) lugosi válasza Rawulf (#33359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És nézzük ezeket a videókat nagyon öntudatosan olyan eszközökön, amik a videóban lévő viselkedés nélkül nem lennének a mieink. :F

(#33365) HuMarc válasza lugosi (#33364) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nekem is eszembe jutott, de ebben az esetben nem ez a lényeg. Ahhoz, hogy az ember nagy tömegekhez szólhasson, használnia kell ezeket az eszközöket. És ha 100 000 megtekintéssel 1 embert arra serkent, hogy legyen egy kicsit környezettudatosabb (és persze eközben a reklámokból összeszed egy kis plusz bevételt), akkor már megérte neki megcsinálni a videót. Szerintem.

(#33366) Syl válasza HuMarc (#33365) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem meg az emberiség megérett a kipusztulásra. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33367) totya694 válasza Syl (#33366) üzenetére


totya694
őstag

Milyen sok embernek lesz az az utolsó gondolata,hogy a több 10km-es mélységbe lévő gyémánt készlet nem lehetett az övé :U

Üdv:Attila

(#33368) Syl válasza totya694 (#33367) üzenetére


Syl
nagyúr

Az értéktelen szén helyett gondolhatnának arra, hogy pár millió év múlva belőlünk is kőolaj lesz :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33369) totya694 válasza Syl (#33368) üzenetére


totya694
őstag

Vagy gyémánt a hanvainkból :K

Üdv:Attila

(#33370) FoxiestFox válasza Syl (#33368) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Halálodkor a tengerfenékre szándékozol süllyedni több milliárd társaddal együtt, hogy szép lassan ellepjen az üledék?
Vagy valamit benéztem, és a temetőben lévő hullák is kőolajként végzik? :P

(#33371) Syl válasza FoxiestFox (#33370) üzenetére


Syl
nagyúr

Találkozzunk itt 200 millió év múlva és megbeszéljük :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33372) lugosi válasza Syl (#33371) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyezzünk meg abban hogy ha bárki, aki később ezt a posztot olvassa, feltalálja az időgépet, és becsönget hozzánk szerkesztési időn belül, hogy beírhassam, hogy megtörtént. :DDD

(#33373) Syl válasza lugosi (#33372) üzenetére


Syl
nagyúr

Na most, vagy nem fogják feltalálni az időgépet vagy nem fogják olvasni ezt a fórumot. Kellemetlen :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33374) HuMarc válasza Syl (#33366) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezt már olvastam párszor tőled. És nem látom, hogy bárkit is meghatott volna. Hol vannak a tettre kész százezrek, akik rituális öngyilkosság keretében végeznek magukkal a te nevedet kántálva.

(#33375) lugosi válasza Syl (#33373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nos úgy tűnik valóban. :D Vagy nem lesz időgép vagy a megalkotója nem itt fórumozik.

(#33376) lugosi válasza HuMarc (#33374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez most mi akart lenni? Min pörögtél be? Szerintem egy kicsit túlreagálod a dolgokat. :U

(#33377) Syl válasza HuMarc (#33374) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmit sem kell hogy tegyenek, pláne nem öngyilkosságot. Különösen nem az én nevemet kántálva.
Én csak leírtam a véleményem. Sajnálom hogy ez téged (vagy másokat) bánt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33378) HuMarc válasza Syl (#33377) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja nem, csöppet sem bánt, úgy gondolom, hogy a véleményünk hasonló, bár én egy kicsit kevésbé radikális felfogású vagyok. Egyébként tényleg nyers lett az előző hozzászólásom, de ez van :DDD

Viszont ha a "megérett a kipusztulásra" alatt nem öngyilkosságra gondolsz, akkor mire? Hogy jönnek az űrlények, és elpáholnak minket, a Föld megmentésének nevében? (ld. Amikor megállt a Föld)

(#33379) Syl válasza HuMarc (#33378) üzenetére


Syl
nagyúr

A földet nem kell megmenteni, bőven túl fog bennünket élni.

A "megérett a kipusztulásra" azt jelenti, hogy megérett a kipusztulásra. Az emberiség egy vírus, ami felemészt, elpusztít mindent maga körül. Mint a rák.
És ezt az önpusztítást az elmúlt száz évben oly magas szintre fejlesztettük, hogy lassan valóban sikerül bevégeznünk a kitűzött célt. Az önnön kipusztításunkat.

Nem tudom érthető-e mire gondolok?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33380) HuMarc válasza Syl (#33379) üzenetére


HuMarc
addikt

Teljes mértékben érthető. Viszont 100 év nem olyan hosszú idő, hogy ne lehetne visszafordítani a folyamatot, nem gondolod?

(#33382) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33383) totya694 válasza Rawulf (#33382) üzenetére


totya694
őstag

(#33384) FoxiestFox válasza HuMarc (#33380) üzenetére


FoxiestFox
félisten

*monológ ON

Manapság (és igazából jó néhány évtizede, de elenyésző mértékben már sokkal korábban is) bizonyos körökben divattá vált az emberiség pusztulásra érettségét kijelenteni...
Holott ez az elképzelés már kezdő sci-fi írók számára is nevetséges, amennyiben feltételezünk az illetőnek némi műveltségi mozgásteret a saját faja mibenlétét illetően.

Káros-e a bolygóra nézve, amit az emberiség az elmúlt ~100 évben művel?
Igen.
Veszélyezteti-e az emberiség a saját életterét az ipari forradalmak óta folyamatosan?
Igen.
Jellemző-e az emberek többségére a "leszarom"-mentalitás a környezetét illetően?
Igen. De már most észrevehető, hogy kezdünk észbe kapni...

Vonatkoztassunk el a Földtől, és képzeljünk el egy más bolygót.
Gyanítható az, hogy tetszőleges, saját kibontakozásuk kezdeti stádiumában lévő civilizációk nem követik el ugyanezeket a hibákat, miközben az ipari forradalmaik átalakítják az életüket?
Nem.
Szerintem nem. Sőt, szerintem törvényszerű, hogy egy ennyire széthúzó faj, amilyen az ember, a technikai civilizációvá válás közben, és annak elején szívassa saját magát, amíg rá nem kényszerül azon megoldások (technológiai és társadalmi) kidolgozására, amelyekkel egy racionalizált népességszám mellett, technikai civilizáció formájában fenntartható és fejleszthető marad a társadalma a környezet totális szétcseszése nélkül.

A kezdeti bukdácsolások miatt pusztulásra lennénk érettek?
Azért, mert fejlődünk, és idő kell, gyanítom, SOK idő, míg összehozunk egy működő rendszert a semmiből?
Esetleg jó szándékú, de butácska tizenévesek szemében, akik annyit látnak az emberből, hogy "jajdegonosz, jajderossz, jajcsakrombolnitud, jajcsakamásikatbántja".

Nem, nem csak azt tud. És akárkinek, aki ilyen kicseszett negatív, azt ajánlom, hogy olvasson többet, és ne csak poszt-apokaliptikus, világtól, de még az embertől is messze távolodott sci-fiket, hanem rendes irodalmat is.
Mert több van az emberben, mint sokan gondolják.

Annak ellenére írom ezt, hogy a tömegek egyre csak egyszerűsödnek, mert birkákként tenyészti őket a média, de ezt nem lehet a szemükre vetni.
Valamint lehet, hogy egykor másképp lesz, és attól, hogy az irány rossz, nem kell megsemmisíteni a szerelvényt, elég csak új síneket fektetni neki.
És ha már én ezt írom, akit legtöbben antiszociálisnak tartanak, akkor nem lenne rossz, ha mások is felülvizsgálnák az álláspontjukat, mielőtt a faj vesztét kívánják... esetleg alakítsák úgy, hogy "ÉN pusztulásra vagyok érett".
Mert mindenki magát vegye előre, ne másokat, és főleg ne az egész civilizációját...

*monológ OFF

(#33385) Rick4 válasza totya694 (#33369) üzenetére


Rick4
félisten

Van akinek már életében sikerül gyémánttá válnia. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33386) Polemius válasza totya694 (#33381) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mivel megy ez? Nyers kőolajjal? Kőszénnel? :Y :D

(#33387) Syl válasza FoxiestFox (#33384) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó hosszú hablaty. De vettem a célzást. Elnézést, hogy megszülettem...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33388) HuMarc válasza Syl (#33387) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem inkább rám célzott :F (5. bekezdés, számozástól függően)

(#33389) maláj


maláj
őstag

na mielőtt megszexuáljátok egymást aki tud szóljon állás ügyben ...

1 nagyon kedves ismerősünknek kellene
aug.-tól állna munkába
rendes, megbízható, blablabla
végzettségét tekintve EÜ-s de elvállalna nem a foglalkozásához illő munkát is
stb.

(#33390) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Syl hozzászólására reakció, de általánosságban írtam mindent.
A tiniset nem rád értettem, hunmarc, mivel nem tettél olyan megjegyzést, ami indokolta volna..
Senkit nem állt szándékomban bántani, csak már fárasztó, hogy 546738 fórum 5467382973645 hozzászólásában jön elő, hogy jaj pusztuljunk már ki, mindenkinek jobb lenne.
Hát wtf...

[ Szerkesztve ]

(#33391) Rawulf


Rawulf
őstag

Az evolúció csúcsa

"Please state the nature of the medical emergency."

(#33392) lugosi válasza FoxiestFox (#33384) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A te gondolataid szerintem abból indulnak ki, hogy nincs egyetértés abban, hogy az ember alapvetően jó, vagy rossz. Én legalábbis így értelmezem a kérdést és messze nem környezetszennyezés vagy egyéb ilyen téren. Vagyis a "megérett-e" kérdést én úgy értelmezem, hogy megérdelmi-e, nem pedig úgy, hogy most mittudomén mekkora a szmog vagy az ózonlyuk (nem követem hogy most körny.véd. körökben mi az aktuális divat).

Szóval szerintem ez alapvetően morális kérdés, amiről hagy legyen már meg mindenkinek a saját véleménye az általad elvárt scifi olvasottságtól függetlenül (ami nevetségesen éppen sehogyan sem jön ide).

(#33393) FoxiestFox válasza lugosi (#33392) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem alapvető létjogosultságunk kapcsán merült fel a dolog, így ezt most nem nagyon tudom mire vélni.
Ha behoznád a dolgot második szálként, én ki is szállok, mert abban, hogy az ember alapvetően jó vagy rossz, egy ember sem szemlélődhet objektíven.

(#33394) lugosi válasza FoxiestFox (#33393) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ebben igazat adok neked, objektívak nem lehetünk benne, csak szubjektív álláspontok vannak. Én csak azt írtam le, hogy szerintem egyébként Syl is így értette, tehát alapvetően ilyen morális kérdésről beszélt.

(#33395) FoxiestFox válasza lugosi (#33394) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha így van, én fogtam meg a rossz végét a dolognak. :)
Úgy értelmeztem, hogy a környezetünkre gyakorolt hatásunk miatt tartja a társadalmunkat pusztulásra (vagy legalábbis rebootra) érettnek.

(#33396) ShadowX


ShadowX
őstag

Ilyen nincs. :D Tavaly is fel lehetett menni a múzeumok éjszakáján a dómba, idén is fel lehet. Mire elindulnék mindig esik. :D

(#33397) HuMarc válasza ShadowX (#33396) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem mondták még, hogy akkor kell menni, amikor jólesik?

;]

(#33398) FoxiestFox válasza ShadowX (#33396) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem most mindenki örül ennek az esőnek. Én is mindjárt megyek, futok egy kört. :B
Kellett ez már.

(#33399) Rick4 válasza HuMarc (#33397) üzenetére


Rick4
félisten

Ez már 25 éve is szakállas volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#33400) HuMarc válasza Rick4 (#33399) üzenetére


HuMarc
addikt

:P Az én emlékezetem ennyi ideig nem terjed. Én max. pár éve ismerem ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.