Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Andris837


Andris837
senior tag

Homeland S03E03

Brody returns to his faith for guidance, and Carrie struggles to connect with Saul.

Nagyon várós!!! :C :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8152) S e t h


S e t h
nagyúr

Ez a Blacklist érdekes koncepció, Spadert kedvelem, bár a kapcsolata kissé hajaz a Hannibal féle pszichopata és ügynöknő közötti kapcsolatra.
Dexter bentről vadászott a bűnözőkre, most egy külsős akarja ugyanezt csinálni, hát majd kiderül.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8153) spammer


spammer
veterán

American Horror Story: Coven - La la La la Song by James S. Levine [link] vagy [link]

Sajnos csak ilyen rövid 1:20 körüli (videóban ismételve van a zene). Nincs még hivatalos soundtrack.

Ha valaki nem ismeri még, annak ajánlom a tunefind.com -ot, sok sorozathoz meg lehet találni a zenéket, szezonokra/epizódokra lebontva. Hasznos oldal.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8154) tPedro_ válasza spammer (#8153) üzenetére


tPedro_
őstag

Ha valaki nem ismeri még...

Én nem ismertem, köszi.

(#8155) hdman válasza spammer (#8153) üzenetére


hdman
őstag

Ez is hasonló, én ezt (is) használom: [link]

Sopron city :)

(#8156) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Bron/Broen (A híd) S02E03: no, ez egy jó rész volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8157) Ace owner


Ace owner
addikt

Belenéztem ebbe az új Szállító sz@rságba és hát tényleg egy sz@rság.. Vicc. Van hogy nem képesek olyan gyorsan menni a rohadt autóval mint amennyire kellene, ezért rendesen belegyorsítanak, mint amikor media playerrel meggyorsítod a videót. Az ugratások cobra11 szintjét sem érik el és a történetek is kb. a béka feneke alatt maradnak. Ne pazaroljatok rá fél másodpercet se.

Galaxy Fold 4

(#8158) giigz válasza Ace owner (#8157) üzenetére


giigz
veterán

Akkor újabb színvonalas sorozatot sikerült összehozniuk :D

(#8159) oriic válasza gyuromoj (#8131) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem kicsit fura kezdés volt, de hát SUpnat, akármi is legyen én nézem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#8160) AAntii válasza Andris837 (#8151) üzenetére


AAntii
őstag

Ideje lenne már egy kicsit túllépni Carrie betegségének ecsetelésénél (Danaról nem is beszélve), mert annak ellenére, hogy az első két évad nagyon tetszett, az elmúlt két rész nem igazán győzött meg. Hátha majd Brody segít a dolgon. Izgatottan várom akkor a holnapot.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8161) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Wars Rebels: Ő a rosszfiú.

szerk:

"Tegnap kiderült, hogy mivel produkció közben jött a kasza, elkészülhetett a Star Wars: The Clone Wars teljes 6. szezonja, 22 rész. Davi Filioni, a showrunner közzétette a Facebookján, hogy a rajongók látni fogják “az utolsó részeket” a jövő év elején. Hogy milyen formában, hol, illetve mennyit, azt nem tudni. Tippre nem teszik “láthatóvá” mind a 22 epizódot, de amíg nincs infó, addig lehet reménykedni."

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8162) mayday00 válasza AAntii (#8160) üzenetére


mayday00
őstag

Borzasztó volt a 1-2. rész. Semmi nem történt benne. Csak beszélgettek mi volt a iskolába, óvodába, munkahelyen. Idegbeteg Carrie szenvedésén. kínlódásán, vergődésén kívül sok minden nem történt. De történt. Brody nyomi, depressziós lányát jobban megismerhettük, nyomi pasiját meg a ba..lan feleségét. Ennyi semmi több. Aki még nem látta az első 2 részt készüljön fel erre.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8163) negyven2


negyven2
veterán

18+ :DDD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8164) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Apropó, nem elfelejteni holnap jön az új The walking dead rész. :)

Live-Die-Respawn

(#8165) Ace owner válasza oriic (#8164) üzenetére


Ace owner
addikt

Wohohohohohohohooo
Remélem hamar lesz felirat.

Galaxy Fold 4

(#8166) Andris837 válasza AAntii (#8160) üzenetére


Andris837
senior tag

Lehet Sp:

ütni fog ez a rész... Dana állapota, pasizása engem sem érdekel különösebb képpen, de Carrie "offra rakása" és eltüntetése még érdekes szál lehet...

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8167) AAntii válasza Andris837 (#8166) üzenetére


AAntii
őstag

Carrie-t még jobban el is viseltem volna (ebben a felzaklatott állapotban is), de egyszerűen jelenleg nem tudom, hogy Dana magánéletének milyen jelentősége lesz az események szempontjából és míg megvan az esély arra, hogy ez csak filler, addig nem igazán érdekel.

A Dexternek szerencsére, a Breaking Badnek sajnos vége van, jó lenne, ha az írók nem vennék el az egyik utolsó nem comedy sorozatomat és az első két rész után rezeg a mentsvár főkapuja. :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8168) Andris837 válasza AAntii (#8167) üzenetére


Andris837
senior tag

Szerintem nem fogunk csalódni a harmadik részben, de úgy érzem az évadban sem. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8169) negyven2


negyven2
veterán

Hamarosan a Family Guy-ban :D

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8170) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hajjaj Október 14 van. Kommentáradatot jósolok ;]

All→M8

(#8171) oriic válasza callmeakos (#8170) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIért mi történik ma?

Live-Die-Respawn

(#8172) callmeakos válasza oriic (#8171) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

TWD

All→M8

(#8173) oriic válasza callmeakos (#8172) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jahogy...Hja láttam, kíváncsi vagyok új részre. Este meg is lesem.

Live-Die-Respawn

(#8174) bok92 válasza callmeakos (#8172) üzenetére


bok92
addikt

Akkor ismét 2 twd topik lesz... :U :DDD

(#8175) #54715584 válasza callmeakos (#8170) üzenetére


#54715584
törölt tag

Brace yourselves :D

(#8176) bAtt001 válasza bok92 (#8174) üzenetére


bAtt001
addikt

jaja menjenek csak sajatjukba ;]

(#8177) callmeakos válasza bAtt001 (#8176) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

támogatom ;]

All→M8

(#8178) Ace owner


Ace owner
addikt

De ha belefutok egy spoilerbe akkor kiugrok az ablakon :D

Galaxy Fold 4

(#8179) oriic válasza Ace owner (#8178) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SPOILER

Zombik vannak benne

SPOILER ;]

Live-Die-Respawn

(#8180) Ace owner válasza oriic (#8179) üzenetére


Ace owner
addikt

Egy vilag omlott ossze bennem :'(

Galaxy Fold 4

(#8181) bok92 válasza oriic (#8179) üzenetére


bok92
addikt

Nem zombik... Hanem járkálók... :P

(#8182) oriic válasza bok92 (#8181) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hívták valaha zombiknak őket a sorozatban amúgy?

Live-Die-Respawn

(#8183) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Zombik? Járkálók? Ne hülyéskedjetek már...
Ő szerepel valójában a sorozatban:

:D :D

4 8 15 16 23 42

(#8184) bok92 válasza oriic (#8182) üzenetére


bok92
addikt

Nem. ;)

(#8185) bAtt001 válasza bok92 (#8181) üzenetére


bAtt001
addikt

kóricálók :U

(#8186) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#8187) spammer válasza oriic (#8186) üzenetére


spammer
veterán

Majd rádöbbennek... :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8188) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8189) spammer


spammer
veterán

The Walking Dead 4x01

A farm ahol élünk vol. 2. ;] Kaptunk jó pár új szereplőt, hogy legyen kiket megölni majd, aztán ennyi. Nem volt túl érdekes rész.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8190) Ace owner válasza spammer (#8189) üzenetére


Ace owner
addikt

Elég unalmas volt, valóban. Farm szimulátor megspékelve pár járkálóval..

Galaxy Fold 4

(#8191) MmDorian


MmDorian
őstag

felétek még vasárnap van, vagy még mindenki dolgozik ? 2 twd post...:DDD
szerintem nem volt rossz. kis nyugis bevezető, vagy ha úgy tetszik vihar előtti csend. várjuk a többit.

(#8192) bok92 válasza MmDorian (#8191) üzenetére


bok92
addikt

Nem is baj az... Van arra külön topik is... ;)

(#8193) spammer


spammer
veterán

TWD 4x01 pici spoiler (talán)

Nem tudtam, hogy honnan volt olyan ismerős az új feka srác, aztán most nézem, hogy D'Angelo Barksdale a Drótból.[link]

Az éhező nő az erdőben pedig a Róma című sorozatból Octavia [link]

:))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8194) S e t h válasza Ace owner (#8190) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mi kellett volna még bele?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8195) #54715584 válasza S e t h (#8194) üzenetére


#54715584
törölt tag

Számomra is unalmas volt az első rész. Ettől függetlenül ha ezt élesben kellene csinálnom, lehet összekenném a bokámat is az első pillanatban :D
De most ez valahogy nem jött át... :(

SPOILER
Akkor a disznónak most annyi? Az állatok nem fertőzöttek, csak az emberek?

[ Szerkesztve ]

(#8196) feka007


feka007
nagyúr

The Walking Dead 4x01

Nekem tetszett, nem volt az a full monoton, mint a 3. évad szinte végig. Vannak benne hülyeségek, de nem is Breaking Bad mércével kell nézni ezt. Meglátjuk többi rész milyen lesz, eddig biztató

(#8197) Ace owner válasza S e t h (#8194) üzenetére


Ace owner
addikt

Mégcsak a trailert látva sem fogott el az az érzés mint tavaly ilyenkor.. Az sokkal erősebb kezdés volt, persze ez betudható az új helyszínnek, idén kiváncsi leszek miben lesz változás. Továbbá idén az időben sem ugrottunk akkorát. Az viszont érdekelne honnan kukáztak komplett állatparkot..

Galaxy Fold 4

(#8198) feka007 válasza Ace owner (#8197) üzenetére


feka007
nagyúr

Woodbury-ben tuti voltak állatok. Ha már az óvodásokat is begyűjtötték, akkor disznókat is áthozhatták

(#8199) S e t h válasza #54715584 (#8195) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az előző évadban amikor a kormányzó egy fészerben Ricket okította, plusz Andrea nyűglődése a két tábor között sokkal jobban untatott mint ez a rész.
Én a sorozatot akkor kezdtem el nézni, amikor már ment a harmadik évad és sok helyen olvastam, hogy a második évad milyen gyenge lett, hát nekem konkrétan nagyon bejött, mert a Shane-nel való konfliktus ott csúcsra lett járatva, Hershelékről nem is beszélve.
Én azt hittem erősen kritikus leszek majd a sorozattal szemben, főleg azért mert olvastam a regényt is, de azóta inkább külön műként tekintek rájuk, mert igen erősen különböznek egymástól.
Nem nagyon gyártók koncepciókat, hogy mi lenne jó, mi lett volna jó, mert ebbe a posztapokaliptikus légkörbe nagyon sok minden belefér, egyéni preferencia, hogy ki mit vár esetleg jobban.Nekem anno kedven játékom volt a Fallout sorozat, szóval én most lubickolok a sorozat nyújtotta témában és nem keresem folytonosan a támadási felületeket, hogy most miért nevelnek disznót, termesztenek növényeket, miért ölnek kevesebbet stb,stb, ez mind mind a túlélésről szól.

SPOILER- regény

Amúgy kapják be, Andrea egy igen baddass sniper lett a képregényben, itt meg elkurvították és kinyírták. :W

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8200) #54715584 válasza S e t h (#8199) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem nem az a bajom, hogy disznót nevelnek vagy növényeket termesztenek. Végre valami, amit eddig hiányoltam, és végre túlélnek. De azért érdekelne az is, hogy az ország/világ többi részén mi van, jó lenne, ha helyszínt váltanának vagy mutatnának más(oka)t is.

Viszont Rick kezd már kicsit unalmas lenni, ugyanúgy gyötrődik (ökölbe szorult arc és jajveszékelés), mint az első évadban, persze az ember nem vetkőzi le a szokásait vagy hogy milyen. De a rendőrből egy tesze-tosza labilis ember lett 3 évad alatt, ami nem egy nagy karakterfejlődés...

Rickfiavagyokésnemvagyokmárgyereksamponreklám Carl meg nagyon a begyemben van, az elejétől kezdve egy hülye kis hisztis picsa. Persze, gyerek, de hát ez sem egy nagy változás.

Glenn és Maggie meg egyszerűen nem jön át.

Lassan olyan lesz ez, mint a Falling Skies, hogy kínosan lassan ellaposodik és érdektelen lesz az egész, mert azon kívül, hogy minden részben hentelnek egy kicsit, más nem történik, de már a hentelés is unalmas volt már a 2. évadban is.

Nem olvastam a képregényt, nem tudom milyen, biztosan jobb, mert az ember képzeletére is van bízva, de ez a 4x01 nagy csalódás volt nekem. Aztán lehet 2 hét múlva meg áradozni fogok róla, milyen jó, de most nem. :(

A 4x02 promó meg érdekes, de gondolom minden akció belefért abba a 30 másodpercbe és nem fognak újat mutatni...

(Közben elolvastam, hogy a köv. 4 részben mi lesz, elvileg van még remény... :) )

Köszönöm a szót :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.