Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) jjeahh válasza spammer (#8850) üzenetére


jjeahh
nagyúr

csak a sopranos-t nem láttam :DD
de a link alatt van pár számomra ismeretlen, köszi!
ha van még valakinek ötlete, jöhet ezerrel! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8852) tPedro_ válasza jjeahh (#8851) üzenetére


tPedro_
őstag

Boardwalk Empire.

(#8853) tonyrulez válasza jjeahh (#8849) üzenetére


tonyrulez
őstag

Akkor kicsit régebben lehetett az az újonnan :) Luther, Broadchurch, The Escape Artist, Ripper Street, Life on Mars hogy pár jó angol sorozatot említsek.

4 8 15 16 23 42

(#8854) jjeahh válasza tonyrulez (#8853) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Luther, Broadchurch megvót :)
talán csak filmekhez viszonyítva vagyok sorozatok terén kezdő...
az eddig említettek közül 5 trailere bejövős, köszi mindenkinek! :R persze, ha ha bárkinek beugrik még valami, szívesen veszem :) asszem ezekkel elleszek egy darabig, már, ha mindegyikkel továbbjutok a kritikus első három részen :P The Escape Artist-ra vagyok a legkiváncsibb, Boardwalk Empire-ből meg nagyon érdekel valamiért a furafejű Steve Buscemi :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8855) bepken


bepken
veterán

Breaking Bad 3. évad - SPOILER!!!

te jó ég! ez az évad nagyon pörgős volt! a történet pedig majdhogynem kiszámíthatatlan! anno a Dexter-nél éreztem hasonlót, de ezek a fordulatok sokkal drámaibbak!

Walter egyszerűen egyre ijesztőbb lesz. korábban is voltak bekattanásai, de ezek most már tudatos dolgok. nagyon nagyon remélem, hogy a végére a felszínre kerül az IGAZI Walter White!!! :DDD

Jesse-t nem tudom hová tenni, igazából jót akarna ő mindig, csak túlságosan heves, meggondolatlan. a poén az, hogy seperc alatt ki tudnák csinálni egymást Walt-tal :D

Hank is bekattant, majd a végére eléggé megtört. ez is nagyon jó alapot jelent a következő évadnak.

az őrült mexikói testvérpár elég hatásos volt. amikor a gyerek meglátta Walt-ot és majdnem felkelt a kórházi ágyból, lábak nélkül....akkor még én is majd összecsokiztam magam :DDD
a BOSS is elég kemény tud lenni...főleg most, hogy szarul alakultak a dolgok. kíváncsi vagyok, ezek után hogyan fog működni a biznisz közöttük.

a bérgyilkos fickó is fantasztikus figura! tipikusan az a karakter, akinek mindenre van egy jó fricskája :D

tehát ez az évad is 10/10 értékeléssel végzett nálam. szó szerint hibátlan! :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8856) spammer válasza bepken (#8855) üzenetére


spammer
veterán

És még ennél is jobb lesz :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8857) Ace owner válasza bepken (#8855) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem Mike volt az egyik kedvenc karakterem, de szinte mindenki remekül volt felepitve, a finale meg brillians lesz :))

Galaxy Fold 4

(#8858) spammer


spammer
veterán

American Horror Story 3x07

Kyle-nak jó dolga van ;] Amúgy nem volt rossz, de annyira nem is jött be ez a rész.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8859) bepken válasza spammer (#8858) üzenetére


bepken
veterán

nem volt ez rossz. kicsit megint mozdultak előre fele a szálak. viszont az előzetes alapján, a következő elég erős rész lesz :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8860) Gyick válasza spammer (#8858) üzenetére


Gyick
őstag

jó részt volt ez pedig, egy kicsit furcsa hogy nagyon sok minden történik, de a fiona nem tud róla semmit mintha nem is abban a házban lakna,gondolom majd egyszerre fog kiborulni a bili...

(#8861) umek7


umek7
őstag

Keresek egy sorozatot, valamelyik discoveryn, viasaton, sajnos nem tudom melyik adón adták, arról szólt hogy brutális balesetet éltek túl emberek. Nem a "Csoda hogy élek"-re gondolok, itt nem moziszerűen ábrázolták a történést, csak megmutatták az incidenst (rémlik olyan, hogy egy cső átment az ember szemén), majd kórházi leletekkel foglalkoztak, az orvosok munkáját mutatták be, stb. Semmilyen kifejezéssel nem találok rá. Valaki esetleg?

(#8862) S e t h válasza Jhonny06 (#8837) üzenetére


S e t h
nagyúr

Haverok áll is le van esve a mostani résztől, na holnap meg is nézem, csodálkozom, hogy itt a topikban milyen kevés szó esik erről a sorozatról.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8863) bAtt001


bAtt001
addikt

a young doctors notebook

ne elindult az új évad is, hozza az elvárt szintet :D radcliff jól játszik benne nagyon, kár h 4 részes 1 évad :B

(#8864) Andris837


Andris837
senior tag

Homeland? Senki sem követi? :(
Tegnap sikerült megnéznem az új részt... Kezd alakulni a helyzet.

SP!

Hello Brody, ismét. Kíváncsi leszek, hogy milyen módon fog visszatérni a sorozatba. Sok volt neki az a narkó... :/ Majd meglátjuk kedd környékén. (angolosok előbb)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8865) mayday00 válasza Andris837 (#8864) üzenetére


mayday00
őstag

Én néztem. De kaszáltam már 2 résszel ezelőtt,. 2.évadhoz képest szerintem nulla a egész. Nekem ez a részenkénti 40 perc beszélgetés nem jön be :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8866) tonyrulez válasza Andris837 (#8864) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én is nézem, de már nem annyira jön be. Eddig a rögtön nézős sorozataim között volt (amint fent volt TPB-n már néztem is, TWD és BrBa mellett), de ez az évad, legalábbis eddig egy rakat sz**r. Pedig már a kétharmada le is ment, csak 4 rész van hátra, végre belehúzhatnának :(

4 8 15 16 23 42

(#8867) mayday00 válasza tonyrulez (#8866) üzenetére


mayday00
őstag

Én is így vagyok vele :K Nekem sem jött már be. Bezzeg a 1-2 évad...Feszültség, a izgalom hiányzik. Ami a első 2 évadban megvolt.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8868) spammer válasza Andris837 (#8864) üzenetére


spammer
veterán

Én már (még?) el sem kezdtem a 3. évadot. Első évad nagyon jó volt, második már jóval gyengébb, idén nem éreztem késztetést megnézni. Majd talán egyben ledarálom valamikor, ha nem lesz semmi.

Más:

Tegnap belekezdtem a Legend of Korra 1. évadba. Az előző sorozatot (Avatar: Last Airbender) nem láttam, ebbe azért kezdtem bele, mert olvastam róla, hogy ez már komolyabb, nem annyira gyerekes stílusú. Azért kicsit megijedtem, mikor láttam az elején a Nickelodeon logot :D Van benne azért némi infantilis humor/stílus, de ez talán a japó stílusnak meg a csatornának (közönségének) köszönhető, viszont nem tűnik vészesnek egyelőre 2 rész alapján. A kidolgozás nagyon szép, gyönyörű rajzolt/festett képek, hangulatos zene, eléggé berántja az embert. Remélem, hogy a történetből is valami izgalmas és komoly kerekedik majd, eddig nem tűnik rossznak.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8869) bepken válasza Gyick (#8860) üzenetére


bepken
veterán

AHS SPOILER!!!

azon felül, hogy rendkívül önző és csak a saját érdekeit veszi figyelembe...kétségbe is van esve, hiszen halálos betegsége van, rákos. ő viszont örökké akar élni, ezért pedig képes átgázolni bárkin.

aztán most biztos lesz majd meglepi, amikor rájön, hogy Madison él és virul (bár szerintem hiba volt), Spalding viszont halott...ráadásul rossz boszit ölt meg és valószínűleg fogalma sincs, ki az új supreme!
LaLaurie, akivel minden bizonnyal Fionának is tervei voltak, az ellenség kezébe került, ahogy Queenie is átpártolt, aki ugye már ismeri Fiona másik énjét.
a saját lánya előtt pedig nincsenek többé titkok, ráadásul meg is akarja ölni.

szóval cudar egy világ vár rá innentől, az már biztos...(vagy majd meglátjuk? :DDD )

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8870) mayday00 válasza spammer (#8868) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem az évad közepe fele megunnád...Van egy érzésem.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8871) oriic válasza spammer (#8868) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most lett vége Korra 2. évadának, érdemes meglesni mindegyiket, nagyon jók lettek.

Live-Die-Respawn

(#8872) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Nem tudom rajtam kívül ki néz még a Mentalistát, de kiszivárgott a következő rész. Én azért megvárom a 720p verziót.

SP(?)
Ugyebár ebben végre kiderül ki RJ, Sorozatjunkie szerint pedig a sorozat a Red John-ügy lezárását követően 2 évet fog előre ugrani az időben.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#8873) bAtt001 válasza tonyrulez (#8872) üzenetére


bAtt001
addikt

a rész címe is red john igen, végre kiderül nagyon várom már én is. előreugrós dologról nem tudok de érdekes lesz, végülis red john volt az egész sorozat alapja :)

(#8874) Jhonny06 válasza tonyrulez (#8872) üzenetére


Jhonny06
veterán

Megnézném, de a screenshotok alapján még a szokásos kiszivárgott részek minőségénél is sokkal rosszabb, kb. élvezhetetlen kategória. Azért teszek vele egy próbát, mert bár szerintem már rohadt unalmas ez a sorozat (ennyi évadon át húzni valamit, ehh), a végére azért kíváncsi vagyok. Jövő héten meg nem lesz időm..

(#8875) alratar válasza bAtt001 (#8873) üzenetére


alratar
addikt

De, ha kiderül ki az a Red John, dög unalom lesz az egész! :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8876) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S09E07

Jó rész volt, legalább megtudtunk egy kis háttérinfót Dean-ről.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#8877) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Megnéztem - kiderült, hogy ki Red John. Szerintem nem volt nagy kaland, nagyobb meglepetésre számítottam, ha már 6 évadon keresztül húzták.

[ Szerkesztve ]

(#8878) dokee78


dokee78
félisten

Ajánljatok már valami jó pörgős sorozatot lehetőleg szinkronosat.

Dexter,Breaking Down ezeket nem kérem ajánlatba.

(#8879) cattus válasza dokee78 (#8878) üzenetére


cattus
őstag

Sherlock (2010)

Do the thing!

(#8880) Jhonny06 válasza dokee78 (#8878) üzenetére


Jhonny06
veterán

Banshee. 10 részes az első évad, gyorsan ledarálható és nagyon jó. Magyarul is van már.

(#8881) leslieke válasza dokee78 (#8878) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Banshee

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8882) dokee78


dokee78
félisten

Köszi a Bansheet nektek,úgy tűnik erre lesz szűkségem. :K

(#8883) mayday00 válasza leslieke (#8881) üzenetére


mayday00
őstag

Banshee nagyon jó volt. :K

Januárban jön a 2 évad :K

Illetve az Orphan Black. Ez is nagyon jó volt. Idei újoncok közül talán a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8884) feka007 válasza spammer (#8868) üzenetére


feka007
nagyúr

Én se néztem még ebből az évadból 1 részt se, vhogy éreztem is, hogy nem lesz vmi nagy cucc. De azért én is le fogom darálni majd vmikor. Amúgy az első 2 évad nekem tetszett, a 2. még pörgősebb is volt.

(#8878) dokee78:

Breaking Down inkább Breaking Bad akart lenni gondolom :D Egyébként az csak a 3. évadig van leszinkronizálva asszem, és az is hihetetlen trágya

(#8885) dokee78 válasza feka007 (#8884) üzenetére


dokee78
félisten

Igen Breaking Bad akart lenni.

(#8886) leslieke válasza mayday00 (#8883) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, az is jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8887) bAtt001 válasza alratar (#8875) üzenetére


bAtt001
addikt

ettől félek énis, majd meglátjuk mi lesz patrickkel ha végre megtalálja a nemesisét és hogyan végződik ez :) erre készültek egész sorozat alatt remélem nem fogunk csalódni az írókban, de rossz előérzetem is van, nem sok jó lezárást kaptunk mostanában sorozatokban :U

(#8888) alratar válasza bAtt001 (#8887) üzenetére


alratar
addikt

Na igen.
Nos reméljük, hogy az írok kitalálnak valami faintos dolgot!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8889) Jhonny06 válasza bAtt001 (#8887) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én azt nem értem, hogy ugye most kiderült a 8. részben, hogy ki Red John, de az évad még a felénél sincs.. mi lesz még a végéig? Vagy mégse az az ember lesz, hanem megkavarják, de az meg már úgy gagyi lenne..

(#8890) alratar válasza Jhonny06 (#8889) üzenetére


alratar
addikt

Ezt a "mégse Red John akit lepuffantottunk" dolgot már ellőtték egyszer!
Tehát nem lenn okés még egyszer ezt bedobni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8891) Jhonny06 válasza alratar (#8890) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is remélem, csak akkor tényleg nem tudom, hogy mi lesz még az évad végéig.

(#8892) bAtt001 válasza Jhonny06 (#8889) üzenetére


bAtt001
addikt

a rész címe "red john" szerintem 90% h kiderül ki az :) utána pedig az lesz gondolom h látjuk patrick hogy dolgozza fel / zárja le ezt a fejezetet az életében, és erre nagyon kíváncsi vagyok, ne legyen happy end csak az ne legyen :DDD

(#8893) Jhonny06 válasza bAtt001 (#8892) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kiderült, már megnéztem, olvass vissza. :) Ezért írtam azt, amit. Hogy mi lesz az évad végéig..

(#8894) bAtt001 válasza Jhonny06 (#8893) üzenetére


bAtt001
addikt

valami rémlik de nem akarom lelőni :D megvárom míg láthatom, idén nagyon erős a mentalista szeretem nézni minden héten :)

(#8895) bok92 válasza Andris837 (#8864) üzenetére


bok92
addikt

Én követem! És nagyon tetszett az új érsz. :K Kíváncsi vagyok a folytatásra.

(#8896) jegenye77


jegenye77
addikt

Ez a DEFIANCE nézhető sorozat?
Ha ajánlott,akkor szinkronos vagy inkább ezt is feliratosan érdemes nézni?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8897) leslieke válasza jegenye77 (#8896) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem unalmas, 3 rész utána kasza lett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8898) jegenye77 válasza leslieke (#8897) üzenetére


jegenye77
addikt

Na annyi esélyt adok neki Én is ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8899) #54715584 válasza mayday00 (#8883) üzenetére


#54715584
törölt tag

Április 19-én, nagyon messze van még :O :)

(#8900) mayday00 válasza jegenye77 (#8896) üzenetére


mayday00
őstag

Nagyon rossz. Én is a 3-4.rész után kaszáltam.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.