Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Jadro


Jadro
veterán

No, elkezdtem az Orphan black-et. Pilot megvolt és ómájgád. Jó lesz ez! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7352) #54715584 válasza Jadro (#7351) üzenetére


#54715584
törölt tag

De bizony, hogy milyen jó lesz :K :DDD

(#7353) Jadro válasza #54715584 (#7352) üzenetére


Jadro
veterán

Na a második rész után még jobb. Ebből mi lesz.. Már most sajnálom, hogy csak 10 rész. :))

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7354) #54715584 válasza Jadro (#7353) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, nekem minden résszel egyre jobb lett :K

(#7355) leslieke válasza Jadro (#7353) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz 2. évad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7356) bepken válasza bAtt001 (#7350) üzenetére


bepken
veterán

többször volt már utalás arra, hogyan végződhetne happy end-del a történet ("Argentina"), de valahol én is azt remélem, hogy annál sokkal mélyebb, értékesebb befejezést fog kapni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7357) mondomén válasza bepken (#7356) üzenetére


mondomén
őstag

Az olyan lenne, mintha mondjuk egy nyomozós sorozatban egész végig 1 emberre gyanakodnának és végül tényleg ő lenne a tettes. Krva kiábrándító...:)

(#7358) bepken válasza mondomén (#7357) üzenetére


bepken
veterán

így van. na de majd meglátjuk...jó pár igen csak "libabőrös" fordulatot sikerült már összehozniuk az alkotóknak, azért én bízom bennük :)

egyébként erről eszembe jutott egy film, amit nemrég láttam: A gyűjtő (Kiss the Girls) - alapból egy "ZS" kategóriás film, ne értsétek félre...de a magyar szinkronnal meg aztán sikerült végképp elcs..zni az egészt...egy kisiskolás is rájön a film ~10. percében, hogy ki a gyilkos, holott ez a sztori szerint a film legvégén derülne csak ki!
nem tudom, képben van e valaki, miről beszélek :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7359) bAtt001 válasza bepken (#7356) üzenetére


bAtt001
addikt

kell is bele néha kis pozitivitás de ne essenek túlzásba, mondjuk mostani állás alapján ahány befejezést elgondolok egyik sem tetszik. remélem kreatívabbak mint én :D

(#7360) bepken válasza bAtt001 (#7359) üzenetére


bepken
veterán

hát, hogyha már így mondod... akkor én is. ;] :P

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7361) mayday00 válasza leslieke (#7355) üzenetére


mayday00
őstag

E hónapban kezdik el forgatni. Jövő áprilisban jön a 2 évad. :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7362) mayday00


mayday00
őstag

Person of Interest 3×01

1 perces promó új jelenetekkel - magyar felirattal

[link]

3 hét és kezdődik :C :DD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7363) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jönnek a vikingek és a francia élőhalottak a Viasatra. Meg pár másik sorozat is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7364) mayday00 válasza leslieke (#7363) üzenetére


mayday00
őstag

Bates Motel is jön :C

Alphas, a Defiance is érkezik majd. csak így tovább:)

Visszajárók (Les Revenants) ezt is ajánlom majd mindenkinek. Lassú, érzelmes sztori.

Motive is érkezik.. :DD 666 Park Avenue is. Lesz mit nézni :DD

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7365) Jhonny06 válasza TazLeacher (#7349) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én az egész sorozatot nem értettem. Már eleve szokatlan ez a felépítés, hogy 2 évadot építenek egyetlen gyilkosságra. Szerintem túl sokáig húzták és így a néző valami iszonyatos katarzisra számított a végén. Ehhez képest nevetséges volt, amikor kiderült, hogy ki a gyilkos. Én konkrétan úgy voltam az évadzáró után, hogy: "oké, és? ennyi?". Szóval érdekes volt. Aztán jött ugye a kérdés, hogy mit tudnak a 3. évaddal kezdeni, itt már látszott, hogy sok jó nem sülhet ki a dologból, szerintem maguk alá vágták a fát a rendezők. Újabb gyilkosság, amit lehet évadokon keresztül húzni? Elővették ezt a lapot Linden múltjából, aztán lesz ami lesz. Ennek az évadnak is brutál gyenge lett a zárása, a közbülső részek meg úgy elmentek, volt pár jó.

Nekem úgy összességében tulajdonképpen "tetszett", tehát megérte darálni, de valahogy ezek a zárások-kezdések nem álltak össze, nagyon összefüggéstelen volt sok helyen, mintha menet közben találták volna ki, hogy mi legyen a sorozat sorsa.

Lesz 4. évad? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7366) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

A BBC sorozatai folytatódnak (Sherlock!!! :D):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7367) mayday00 válasza Jhonny06 (#7365) üzenetére


mayday00
őstag

4.évadról még semmi hír :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7368) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Holnap semmi nem lesz, csak BB, most nézem :O

(#7369) bAtt001 válasza Jhonny06 (#7368) üzenetére


bAtt001
addikt

lesz low winter sun is, de az nem annyira érdekes, se newsroom se donovan :(

(#7370) S e t h válasza bAtt001 (#7369) üzenetére


S e t h
nagyúr

Donovanról írjon már vki pár szót, érdemes -e elkezdeni, erősen hezitálok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7371) mayday00 válasza bAtt001 (#7369) üzenetére


mayday00
őstag

low winter sun pedig elég jó :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7372) giigz válasza S e t h (#7370) üzenetére


giigz
veterán

Érdemes :K

(#7373) Jhonny06 válasza S e t h (#7370) üzenetére


Jhonny06
veterán

Érdemes. Nem tornáztatja meg az agyat, de van minden benne, amitől jól ki lehet kapcsolódni. Szerintem kategóriájában kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

(#7374) bAtt001 válasza S e t h (#7370) üzenetére


bAtt001
addikt

első 4-5 rész olyan unalmasabb míg megismered ki kicsoda, de utána szerintem nagyon jó, érdemes elkezdeni :)

mayday00 meg kéne akkor nézni ma a múltkori részt is le ne maradjak :D

(#7375) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Bazz kiszivárgott a Homeland S03E01 :Y :Y

(#7376) spammer válasza Jhonny06 (#7375) üzenetére


spammer
veterán

Nem végleges verzió, én nem nézném meg. De ha az is lenne, sok értelme nincs, hogy 5 hetet kelljen várni a következőre.

Érdekességképpen jó lehet, de csak a végleges változat után :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7377) Jhonny06 válasza spammer (#7376) üzenetére


Jhonny06
veterán

Néhány fx meg szinkron ki van hagyva belőle, de amúgy elég véglegesnek mondható. Én se nézem meg, előtte újra ledarálom, mert már nem emlékszem semmire kb. :D

(#7378) feka007 válasza spammer (#7376) üzenetére


feka007
nagyúr

Én azért lehet megnézem, mert most épp Dexter rész sincs, és túlságosan ráérek még egy hétig. :D Nekem még aránylag friss amúgy, év elején néztem meg mindkét évadot.

(#7379) TazLeacher válasza Jhonny06 (#7365) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem az 1. évad zárása kimondottan tetszett. A 2 évad összevonása nagy hülyeség, de engem azért nem zavart, mert egybe nyomtam le...aki viszont külön nézte, az megszívta.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7380) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Lehet nem ide tartozik, de ha van valami problémátok én ezt az úriembert keresném fel: :DD
http://www.bettercallsaul.com/

És egy kérdés: whatnext-en hogyan tudom bejelölni, hogy hol járok egy sorozatban?

(#7381) S e t h


S e t h
nagyúr

Aki szerette a Fringe-t, annak erősen javaslom a The lost room megtekintését, talán nem túlzok, de nálam élményben az első évadot idézi.Mini sorozat, most tartok a felénél, de már nagyon várom a holnapot, hogy folytathassam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7382) Viszlát válasza S e t h (#7381) üzenetére


Viszlát
addikt

Szvsz a Lost Room köröket ver a Fringe bármelyik évadjára. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7383) S e t h válasza Viszlát (#7382) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem mertem ezt így leírni, mert tartottam tőle, hogy jöttek volna a kövek. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7384) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

BB magyar felirat már csak holnap lesz :( van aki már megnézte az új részt?

(#7385) spammer válasza kisgyerek85 (#7384) üzenetére


spammer
veterán

:K "Vihar előtti csend" volt kicsit ez a rész, de nekem tetszett :)

(#7380) AkosAkos: hogy hogy hol? Egyenként lehet jelölni az epizódokat vagy az évadjelző mellet a kis négyzetre kattintva teljes évadot is lehet jelölni egy kattintással.

(#7381) S e t h: Jaja, a Lost Room tényleg jó kis mini volt. :K

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7386) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Nézi itt valaki rajtam kívül a Amcsi Benzinfalók (Fast 'n' Loud) c. autós műsort ? :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#7388) tPedro_ válasza brownus (#7387) üzenetére


tPedro_
őstag

Bele is kezdtem a What remains-be.

(#7389) tPedro_ válasza tPedro_ (#7388) üzenetére


tPedro_
őstag

Na, jo lesz ez szerintem. Sok minden nem derult ki eddig, de izgalmasnak igerkezik. Johet a masodik resz.

(#7390) feka007


feka007
nagyúr

Spoiler

BB rész kinek hogy adta? Egy kicsit szerintem lassú volt most az előző után. Egyébként WW akkor most ki akarta nyírni a téren, vagy nem? Nekem ez most nem volt tiszta

(#7391) spammer válasza feka007 (#7390) üzenetére


spammer
veterán

Br Ba SPOILER

Nem akarta kinyírni. Az a kopasz faszi csak a gyerekét várta, Jesse csak paranoiás volt, benézte :D Miután Jesse telefonált és hadat üzent neki, utána döntötte el, hogy nincs más kiút, aztán hívta Todot hogy lenne egy kis feladat a náci hadsereg számára ;] De nem hiszem, hogy tényleg megöleti, tuti meggondolja magát vagy valami balul sül majd el.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7392) feka007 válasza spammer (#7391) üzenetére


feka007
nagyúr

Sp

Én is erre gondoltam, de nem volt tiszta teljesen (hülye vok :DDD ), másodjára meg még nem néztem meg. Nem is figyeltem kit hív, bírom azt a crew-t :DDD Amúgy sztem kinyírja, legalábbis erre utal az, hogy az ő kabátjába vagy mijébe volt S01 nyitó jelenetében (channeling-eli akiket kinyír). Sztem a végére mindenkit kinyír ;]

(#7393) negyven2


negyven2
veterán

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#7394) bepken


bepken
veterán

egyik ismerősöm ajánlotta a Sons of Anarchy című sorozatot. néztem, hogy abból is már a 6. évadot várják...
érdemes foglalkozni vele? az első évad előzetesétől nem dobtam hanyatt magam, az igazat megvallva...

hangulat, történet, alakítások tekintetében van valami kiemelkedő benne?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7395) oriic válasza Viszlát (#7382) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, bar a vege olyaan fura lett.

Live-Die-Respawn

(#7396) Jhonny06 válasza bepken (#7394) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van benne minden, elég erős. A kérdés inkább az, hogy szereted-e a motoros témát, mert ugye az az alapja, itt bukhat a dolog. Szerintem maximálisan érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7397) bepken válasza Jhonny06 (#7396) üzenetére


bepken
veterán

attól függ, milyen motoros témáról van szó... :) az Ice Cube féle "Vas" című (Torque) bohóckodást 5 perc után kikapcsoltam...viszont a Tarantio/Bishop féle "Hell Ride" című film például nagyon tetszett. nyilván ez a sorozat is inkább ahhoz a vonalhoz közelít (bűnöző motoros bandák), nem pedig az egykerekező meg motorokon ugráló majmokról szóló mesékhez...ez mondjuk mindenképp pozitív, az előzetes alapján lejött egy fajta érzés :)

műfajilag hova tennéd? inkább akció vagy inkább dráma? mondjuk az "elég erőssel" inkább a drámai oldalra céloztál szerintem...a dráma pedig nekem nagy kedvencem, szóval lehet rápróbálok :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7398) Jhonny06 válasza bepken (#7397) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erős drámai vonal mindenképp, de azért az akció műfajba is belefér, az is van benne bőven.

(#7399) attiati


attiati
veterán

ez a Homeland jóféle?
pilot-ot megnéztem, jónak tűnik, de fejlődik? fordulatos? beindul vagy ellaposodik?

(#7400) Jhonny06 válasza attiati (#7399) üzenetére


Jhonny06
veterán

Olvassatok kritikákat. :DDD Mindig elmorzsolok egy könnycseppet, amikor a legjobb sorozatokról kérdezitek azt, hogy érdemes-e nézni. IGEN ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.