Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) alratar válasza bepken (#8300) üzenetére


alratar
addikt

Én még nem látta, így nem tudok nyilatkozni. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8302) Andris837


Andris837
senior tag

Arrow S02E02

Úristen ez mekkora rész volt.... :Y :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8303) #54715584 válasza bepken (#8300) üzenetére


#54715584
törölt tag

SZPÓJLER

Nekem bejött most ez a drámázós rész, és a szabotőrünk is felpiszkált kicsit, szóval lehet még ebből jó :K

(#8304) bepken válasza #54715584 (#8303) üzenetére


bepken
veterán

persze, hogy lesz valami, mert alapvetően olyan alapanyagból dolgoznak, ami egyszer már nagyot szólt! :) (bár más útvonalon közelítenek persze)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8305) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Marvel: Agents of S.H.I.E.L.D 1x05
Na erről van szó! Ilyen részek kellenek. Pontosan ilyenek. Messze veri az eddigi összes részt. Mérföldekkel :C

8/10

All→M8

(#8306) spammer válasza callmeakos (#8305) üzenetére


spammer
veterán

Pedig nem akartam megnézni, de most kíváncsivá tettél :))

No akkor kap még egy esélyt :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8307) oriic válasza callmeakos (#8305) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ÉN felirat hiányában még a 4. részét sem láttam. :(

Live-Die-Respawn

(#8308) spammer


spammer
veterán

Agents of S.H.I.E.L.D 1x05

Én nem éreztem olyan sok javulást az eddiekhez képest, de mondhatjuk, hogy korrekt volt. Persze csak az eddigi részeihez képest, de sajnos még mindig ugyanarra a sablonra építkezik. Ami 20+ résznél már nem lesz nyerő.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8309) oriic válasza oriic (#8307) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megnéztem gagyi felirattal. Egynek elment, remélem következő rész jobb lesz.

Live-Die-Respawn

(#8310) #54715584


#54715584
törölt tag

SupNat 9x03

Jó volt ez, teljesen más, mint az eddigiek, de jó volt :K

(#8311) mayday00


mayday00
őstag

TWD 4x2 Jó ez a sorozat. Csak egy gondom van vele, hogy gyakorlatilag minden részben ugyan az történik :D Most komolyan..30 részen keresztül lesznek még a börtönben? Néha kinyírnak 1-1 járkálót és annyi?
Állandóan ugyan azt látom. Gondolom a képregény is ilyen :DD Ja a 11 résznél újra felbukkan a kormányzó.És akkor esetleg lesz más helyszín :D A szomszédokban több helyszínen folyt a cselekmény mint ebben a sorozatban.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8312) oriic válasza #54715584 (#8310) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem is tetszett, Cas-nek volt egy jó éjszakája. :)

(#8311) mayday00

Most gondolj bele. Mi mást csináljanak? Vége a világnak, csak annyit tudnak csinálni hogy túlélnek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8313) #54715584 válasza mayday00 (#8311) üzenetére


#54715584
törölt tag

NAGY SPOILER

A következő részben kimozdulnak, és utána legalább 2 részen keresztül lesznek külső helyszínen.

(#8314) bepken válasza mayday00 (#8311) üzenetére


bepken
veterán

TWD 4. évad SPOILER!

ez volt a gondom nekem is ezzel a résszel...de igazából a képregény ennél sokkalta izgalmasabb :) ha érdekel az ilyesmi, én mindenképpen csak ajánlani tudom! (annyi, hogy az első 4 kötet létezik egyelőre magyar fordításban)
a sorozat elég fura ütemben halad a képregényhez képest...van amelyik szálat jobban kihangsúlyozza, van amelyiket kevésbé. ráadásul mindezt teszi az alap idősávtól eltérő sorrendben...de azért az alap-konfliktusok többnyire megegyeznek.

ha ügyesen csinálják, akkor ebből akár az eddigi legjobb évad is lehet, úgyhogy én reménykedek :)

most pedig jól meg is nézem az AHS 3x2 részét!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8315) negyven2


negyven2
veterán

'Sherlock' season 3 premiere date revealed :C

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8316) Fandango válasza negyven2 (#8315) üzenetére


Fandango
veterán

Vegre!! :C

(#8317) mayday00 válasza negyven2 (#8315) üzenetére


mayday00
őstag

Mikor kezdődik? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8318) Gyick válasza bepken (#8314) üzenetére


Gyick
őstag

Én azt hiányolom a twdben hogy magáról a virusról nem lehet tudni semmit,az se biztos hogy virus.Resident evilekben is mindig derült ki valami a virus keletkezésről/múltjáról.Nekem ez a 4.évad annyira nem tetszik eddig.Meg amin röhögök mindig hogy egyiknek se jutott eszébe csinálni vmi protektoros ruhát ami megvéd a harapásoktól valami vastagabb bőrből másnem,inkább egy szál trikóban küzdenek :)

(#8319) bepken válasza Gyick (#8318) üzenetére


bepken
veterán

TWD SPOILER!

a vírusról már az első évadban minden kiderül, ami igazából lényeges, Dr. Jenner mindent elmondott nekik...adott egy vírus, mely immáron globálisan elterjedt - levegőben, vízben, stb. - a hatása pedig nem más, mint hogy "részlegesen újraindítja" az agyfunkciókat a halál beállta után.
ami ennél sokkal lényegesebb, azt is megtudják, hogy mindannyian fertőzöttek (de csak a következő évad végén :) ), tehát nem harapás útján terjed a vírus. tök mindegy, hogyan halsz meg, utána visszatérsz.

ennél mélyebben....mi több, még ennyire se megy bele a részletekbe a képregény. szvsz abszolute nem ez a történet lényege! meg azért a Resident Evil-hez ne hasonlítsuk már a TWD világát...

más!

American Horror Story 3x2 SPOILER!

azt hiszem, engem megvettek erre az évadra, már az első két résszel! :) eddig ennek a történetnek van a legerősebb indítása szerintem! mondjuk a frankeinstein kölyköt azért megmosolyogtam :D na meg a minotaurusz se semmi, azt mondjuk nem igazán értem, hogy halála után hogyan változott át ténylegesen...valaki segíthetne megérteni :D
kíváncsian várom a következő részt!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8320) negyven2 válasza mayday00 (#8317) üzenetére


negyven2
veterán

Január 19-én jön a PBS-re, de valószínűleg a BBC-re korában jön.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8321) bAtt001 válasza negyven2 (#8315) üzenetére


bAtt001
addikt

yeee, még van idő újranézni az összes részt akkor simán :)

(#8322) S e t h válasza mayday00 (#8311) üzenetére


S e t h
nagyúr

A képregény mentes a hálivúdi sablonoktól és emiatt logikusabb is a történetvezetése.
A sorozatban próbálják dramatizálni a történéseket,éppen ezért plusz a nézettség miatt lassabban halad a sztori, bár lehet ezt az mondatja velem, hogy én szeptemberben olvastam el az összes képregényt.
A két sztorivonal köszönőviszonyban sincs egymással, a tartalom még csak csak, de a kronológia sehol sem egyezik, erre jó példa a kormányzó esete, hát nem tudom mit akarnak vele a sorozatban, a regényben lezajlottak alapján a börtön megtámadásakor(előző évad vége) neki nem szöknie kellett volna.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8323) mayday00 válasza negyven2 (#8320) üzenetére


mayday00
őstag

Addig valószínűleg újra nézem a első 2 évadot, hogy képben legyek teljesen :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#8324) alratar válasza S e t h (#8322) üzenetére


alratar
addikt

Az ilyen dolgok miatt örülök, hogy nem olvastam a képrejtvényt! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8325) bepken válasza alratar (#8324) üzenetére


bepken
veterán

szerintem meg simán elfér a kettő egymás mellett :) ha tetszik a sorozat története, akkor semmiképp se hagyd ki a képregényt!
kb az első 5 kötetet simán bepótolhatod, nagy spoiler utána se lesz, de biztos, ami biztos :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8326) alratar válasza bepken (#8325) üzenetére


alratar
addikt

Igen, már amúgy is terveztem elolvasni, de gondoltam megvárom míg lejár a négy évad, hogy elkerüljem a SPOILEReket!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8327) S e t h válasza alratar (#8324) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én vagyok akkora fan ,hogy nem bírtam kivárni a negyedik évadot, ezért elkezdtem a képregényeket, mert látni szerettem volna, hogy merre halad a történet és abszolút nem bántam meg.

Akik fanyalognak a sorozaton, azokat nem is nagyon értem.Semmi másról nem szól, mint a túlélésről és az bizony nem egyenlő azzal, hogy minden részben walkerek százait kell legyakni.

Nekem pl átjött az üzenete az első résznek, - SPOILER- ahol a farm ahol élünk képkockáit láthattuk, amikor próbálták megalapozni a jövőt azzal, hogy növényt termesztenek, állatot tenyésztenek, aztán persze beütött a ménkű.
Egyelőre Ricket nem tudom hová tenni, oké, hogy "visszajött", de a magatartása alapján még mindig nem 100-as, konkrétan tojt arra, hogy elkap-e vmit a disznóktól, vagy az ól égetése közben, kissé suicid még.

Supnat-
végre egy olyan évad, ahol nincsenek töltelék részek, persze ez nem jelenti ,hogy nem is lesznek, viszont biztató, mert az első három rész még a főszálhoz kapcsolódik.
Mondjuk nem kell csodálkozni, szerintem nincs olyan entitás, amit ne nyírtak volna már ki legalább egyszer nyolc évad alatt. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8328) bepken válasza S e t h (#8327) üzenetére


bepken
veterán

Rick szerepe épp ez, a labilis főhős :) a drámai oldaláról közelítve pedig, szerintem ez a legnagyobb teher a vállán. mert hát hiába érzi...tudja magáról, hogy nem 100as, mégis mindenki tőle várja a megoldást, mindenki őt tekinti az alfának, vezetőnek. és azért ez, ha belegondol az ember, egy elég gyötrő dolog lehet számára.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8329) Andris837


Andris837
senior tag

:C WÁÁÁÁÁ! :R
EXCITING NEWS: #Showtime has picked up #Homeland for a fourth season! The series is set to return in 2014.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8330) AAntii válasza Andris837 (#8329) üzenetére


AAntii
őstag

Az utóbbi két rész ismét tetszett, de nem vagyok benne biztos, hogy a sztori elbír még egy plusz évadot..

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8331) bAtt001


bAtt001
addikt

csütörtök lesz a kedvenc napom! american horror és misfits is egy nap? hmmmmm :B

(#8332) oriic válasza spammer (#8308) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na meglestem angol felirattal. Egynek elment, de nagyon kasza érett nálam a sorozat.

Live-Die-Respawn

(#8333) Vladi válasza AAntii (#8330) üzenetére


Vladi
nagyúr

spoi!

Én a legutóbbi résznél jöttem rá, hogy akármennyi évadot elbír. Egy kémkedős, kettős, (hármas, négyes, nyolcas :D ) játékot játszó sorozatot akármeddig lehet csűrni csavarni. most gondolj bele: Saul és Carrie titkos játszmába kezdett. A CIA-t és az irániakat is megtévesztik. aztán mi lesz, ha előkerül Brody? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8334) spammer


spammer
veterán

Star Trek Continues Webseries kickstarter

Star Trek Continues E01 "Pilgrim of Eternity"

Nem néztem (és nem is ismerem annyira) a Star Treket, de elég ígényesnek tűnik a régi sorozat "koppintása" :)

---

(#8332) orichalcos: nálam is, valószínűleg a következő részt már nem nézem meg. Ennyi esélyt úgysem kapott nálam még gyenge sorozat.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8335) Andris837 válasza Vladi (#8333) üzenetére


Andris837
senior tag

Épp ezért imádom ezt a sorozatot... Simán jöhet még a 4. évad is... Alig várom már a hétvégét. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8336) oriic válasza spammer (#8334) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nekem nagyon retro. :DDD

Live-Die-Respawn

(#8337) AAntii válasza Vladi (#8333) üzenetére


AAntii
őstag

Személy szerint én abból indulok ki, hogy minél tovább tervezik nyújtani a sorozatot, annál nagyobb számban jelennek meg majd az idei első két részhez hasonló epizódok, amik finoman szóval sem hozták az elvárt szintet. Szerintem ebben az évadban Brodyt már nem is látjuk, egyelőre megtudtuk merre van, talán majd jövőre megtudjuk mennyire tette padlóra a heroin.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#8338) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Modern Family 5x06
Hát egynek elment ez is. Semmi szpesöl.... :U

All→M8

(#8339) #51177472


#51177472
törölt tag

American Horror Story S3E03.
Hozta a szokásos színvonalat. :K

(#8340) #51177472 válasza #51177472 (#8339) üzenetére


#51177472
törölt tag

Illetve szpójler:

ugye nem hal meg a kedvenc szereplőm. ;] :O

(#8341) giigz


giigz
veterán

Még 5 rész van az Entourage-ból... :DDD :))

(#8342) Pitterix


Pitterix
őstag

Arrow S02E03

Az előző jobb volt. Most megint kavarnak valamit ezzel a szőke latexcicával, de vajon mit?
Laurelen van legalább 10 kiló smink,már valaki írta, hogy az előző évadban jobban nézett ki és ez így igaz. Különben Felicity sokkal csinibb.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8343) Andris837 válasza Pitterix (#8342) üzenetére


Andris837
senior tag

Felicity nekem sokkal jobban bejön mint Laurel... :B :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8344) kenwood3 válasza #51177472 (#8340) üzenetére


kenwood3
őstag

mintha magamat olvasnám [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#8345) Ace owner válasza Pitterix (#8342) üzenetére


Ace owner
addikt

Lehet újra kéne kezdenem, akció jelenetek még mindig olyan szánalmasak? Bud Spencer dirrdurrogást is szívesebben nézek mint egy olyat :)

Galaxy Fold 4

(#8346) #51177472 válasza kenwood3 (#8344) üzenetére


#51177472
törölt tag

akkor ebben egyetértünk. :DDD

(#8347) #51177472


#51177472
törölt tag

új South Park jó?

(#8348) callmeakos válasza #51177472 (#8347) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én az Introig bírtam :(((

All→M8

(#8349) #51177472 válasza callmeakos (#8348) üzenetére


#51177472
törölt tag

lol. és tényleg.

(#8350) negyven2


negyven2
veterán

Állítólag a Fox jövőre saját tévéadót indít Magyarországon, és ott fog futni a The Walking Dead - vágatlanul, szinkronizálva (via Sorozatjunkie)

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.