Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) #54715584


#54715584
törölt tag

Dracula

Nagyon kellemesen csalódtam benne. Kb. hasonló, mint a DaVinci's Demons: hangulatos és van bőven idő benne mindennek. Szép a képi világ, jók a zenék és a hangkeverés, nagyon hangulatosra sikeredett. Az már csak plusz nálam, hogy itt forgatják, Dracula bázisa a Városligeti vár, de életre keltették a Párizsi utcát is, és még sok más helyet is. Kár, hogy most kimaradt egy rész, heti várós-nézős lett nálam.
Aki gondolkozott rajta, nyugodtan kezdje el :K

(#8952) func93


func93
senior tag

Homeland 3x09

Nem mondanám ezt a mondatot Spoilernek, remélem más se látja annak, de végre visszatért arra akire vártam és ez egy igazán jó rész volt. :)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#8953) tPedro_


tPedro_
őstag

A Boardwalk Empire-t senki nem nézi?

(#8954) Melack válasza tPedro_ (#8953) üzenetére


Melack
veterán

Én az első évadot néztem, de azóta felé sem néztem. Ha lesz kedvem, meg időm, előveszem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8955) Pipó válasza tPedro_ (#8953) üzenetére


Pipó
őstag

Nemsokára adják az új évadot szinkronosan is. Szerintem nagyon jó a szinkronja. Nálam eddig ez a második legjobb sorozat a BB után.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8956) spammer válasza tPedro_ (#8953) üzenetére


spammer
veterán

Ezt az évadot nem kezdtem el, majd valamikor ledarálom. Jó sorozat, HBO-tól megszokott minőségi kidolgozás, de az eddigi 3 évad alatt annyira nem tudott megfogni, hogy remegve várjak minden részt. Talán darálva jobb lesz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8957) Andris837 válasza func93 (#8952) üzenetére


Andris837
senior tag

Igen igen igen. Nagyon vártam már ezt. Nagyon nagyot alakított benne Damian Lewis ... Végre beindulnak az események. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8958) callmeakos válasza spammer (#8949) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ja azt én is észrevettem, hogy mostanában folyamatosan csak ismételnek, 11 évadot nem is láttam ott. Kár, pedig a Family Guynak tényleg kiemelkedő szinkronja van.

All→M8

(#8959) spammer válasza callmeakos (#8958) üzenetére


spammer
veterán

Még a 10. sem volt. 9. évad volt az utolsó, azóta csak ismételgetnek. Semmi hivatalos infót nem hajlandóak kiadni, legalább annyit írnának, hogy "ne várj birka, nem lesz". :W Régebben (lassan 1 éve kb.) volt "félig hivatalos" infó, hogy hamarosan jön.... Azóta is jön. :U Azért vártam, mert gondoltam ha már ennyit csúszott, akkor a 10-11. évadot lenyomják egyben, de sehol semmi. Őszi premierek elkezdődtek, de ők megint nem kezdték el. Kint meg már a 12. évad megy.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8960) tPedro_ válasza tPedro_ (#8953) üzenetére


tPedro_
őstag

Csak azert kerdeztem, mert most volt vege az aktualis evadnak es senki nem irt semmit.
Nalam is siman toplistas a sorozat, nagyon jol ossze van rakva es mindig tud meglepeteseket okozni.

(#8961) #54715584


#54715584
törölt tag

Sleepy Hollow mennyire jó?
Kritikákban annyit olvastam, hogy heti nyomozós. Tényleg nincsen benne átívelő szál vagy valami, ami megkülönböztetné mondjuk egy NCIS-től?

(#8962) tonyrulez válasza #54715584 (#8961) üzenetére


tonyrulez
őstag

Heti nyomozós? lolwut :Y Semmi köze a nyomozáshoz, ez nem krimi hanem természetfeletti vagy minek is nevezzem sorozat. Nem spoilerezek ha azt mondom hogy fejnélküli lovast kergetnek, démonokat üldöznek el, stb. Az biztosan kijelenthető hogy az NCIS-el köszönő viszonyban sincs.

4 8 15 16 23 42

(#8963) b.daniel válasza #54715584 (#8961) üzenetére


b.daniel
senior tag

Nekem az újak közül a kedvencem lett, elég jó feldolgozása Almosvolgy sztorijának:) a főszereplő pedig sztem zseniálisan játszik:))

(#8964) spammer válasza tonyrulez (#8962) üzenetére


spammer
veterán

Nem szó szerint kell érteni az NCSI-hez (vagy CSI-hoz) hasonlítást. "Egy rész egy eset" típusú (azaz epizodikus), tehát most mindegy, hogy embert, démont, kutyát, macskát vagy vaddisznót üldöznek ;] Nincs vagy csak nagyon gyenge az átívelő szál, nem egy ügy pörög az egész évadban stb., tehát nem szerializált sorozat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8965) Pitterix


Pitterix
őstag

Marvel 8. epizód: még midig gyengusz szegénykém.
Arrow 7. epizód: nem rossz, de nem is baró.
Revolution 9. epizód: na ez tetszik, de ez az idétlen Aron.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#8966) #54715584 válasza spammer (#8964) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, akkor ez is kiesik :)

(#8967) spammer válasza #54715584 (#8966) üzenetére


spammer
veterán

Ő, izé, ne értsd félre, én csak azt magyaráztam, mit értesz (értünk) "nyomozós" alatt.

Nem tudom, hogy konkrétan a Sleepy Hollow mennyire rendelkezik erős főszállal, mert nem nézem. De ha jól tudom, alapvetően epizodikus :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8968) b.daniel válasza spammer (#8967) üzenetére


b.daniel
senior tag

Többnyire epizodikus,de azert van főszál is,egy központi ugy,és e köré epulnek az epizodikus nyomozások,amik folyamatosan visznek Közelebb a nagy egészhez :D szóval fosztoriban epizodikus:))

(#8969) bAtt001 válasza #54715584 (#8961) üzenetére


bAtt001
addikt

van fő szál, azon mennek végig, csak ilyen epizodikus formában mikor mi jön szembe :D elég jó sorozat nekem tetszik :) csokicsaj is elég jó benne :DDD

(#8970) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Family Guy - mégsem végleges a családtag halála?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#8971) dokee78


dokee78
félisten

Kaptam egy jó sorozat ajánlatot a Bansheet,viszont végeztem vele.
Hasonlóan véres sorozat van amiből nem csak 1 évad van és szinkronnal is nézhető?

(#8972) tDr1v3r válasza dokee78 (#8971) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Banshee-t még nem néztem meg, de a True Blood elég véres.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8973) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Marvel: Agents Of SHIELD 1x09

Elment.... :U

All→M8

(#8974) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8975) leslieke válasza negyven2 (#8974) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8976) spammer


spammer
veterán

Doctor Who 1. évad (2005)

Végigküzdöttem magam rajta. A doki meg a szöszi oké, Tardis oké, kétségtelen, hogy voltak benne jó ötletek, de sajnos ez nekem rettenetesen bugyuta és "régies" stílusú. Komolyan, mintha egy 70-es években készült sorozatot néznék, néha már azért olyan is volt, mintha a 90-es években készült volna :DDD Nehezen vette be a gyomrom, de becsülettel végignyomtam. Végigtolom a másodikat is, aztán tényleg komolyan remélem, hogy a későbbi évadok drasztikusan javulni és komolyodni fognak, mert ez számomra nem volt igazán élvezhető.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8977) #54715584 válasza spammer (#8976) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 3. évadban van minőségi javulás, de addig is bőven jó. A 4. évadtól meg egyenesen szárnyalni fog majd :)

(#8978) Gyick válasza spammer (#8976) üzenetére


Gyick
őstag

Én detto ugyanígy vagyok vele.. a második évad 4-5.rész körül abba is hagytam.Több embertől hallottam hogy az 5.évadtól van valami nagyobb változás lehet onnan lenne érdemes elkezdenem de még nem vettem rá magam.

(#8979) #54715584


#54715584
törölt tag

Strike Back mikor fog megint játszódni?
A 2. évad nálunk ért véget, erre a 3. eleje teljesen máshol van. De mintha úgy emlékeztem volna, hogy a 3. évadban is forgattak nálunk és ha jól tudom a 4. évad is itt játszódik.
Jól tudom vagy nem? :)

(#8980) b.daniel


b.daniel
senior tag

SupNat 9x07

Megint jó rész volt,nekem továbbra is egyik kedvencem. A gyülekezetvezetőcsaj mekkora volt:))

(#8981) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Person of Interest 3.10 SP

A nyitás a Johnny Cash zenével nagyon-nagyon ott volt, a közepe is, na meg a vége is :D . Carter-t gyorsan helyettesítették Root-tal. Aki meg a jó zenéket hiányolta, az most megkapta, volt itt minden :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#8982) gyuromoj


gyuromoj
veterán

;] :DD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#8983) #54715584 válasza #54715584 (#8979) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mármint nem mikor, hanem mikor megint nálunk :D

(#8984) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sleepy Hollow 1x9

Ez nekem most annyira nem jött be, izgalmas volt,és feszült,de én kicsit paráztam rajta xD viszont ami Kiderült az még érdekes lehet:)

(#8985) Andris837 válasza gyuromoj (#8982) üzenetére


Andris837
senior tag

:C :DDD

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8986) leslieke válasza gyuromoj (#8982) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez már tegnap is jó volt. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8987) tPedro_ válasza tonyrulez (#8981) üzenetére


tPedro_
őstag

A zene tenyleg baromi jo volt es az egesz resz is tetszett. Egyre jobb lesz ez a sorozat.

(#8988) negyven2


negyven2
veterán

[link] :DDD

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8989) nubreed válasza tPedro_ (#8953) üzenetére


nubreed
veterán

Én igen. Nagyon szeretem, abszolút az egyik kedvenc sorozatom. Miért?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8990) tPedro_ válasza nubreed (#8989) üzenetére


tPedro_
őstag

Kozben mar reagaltam ra. :) Csak azert kerdeztem, mert nem nagyon ir senki rola itt a topikban, meg most sem, hogy hetfon vege lett az aktualis evadnak. Azt hittem egyedul nezem. :))

(#8991) nubreed válasza tPedro_ (#8990) üzenetére


nubreed
veterán

Én még nem értem a végére, kb az 5. - 6. résznél járok. De annak örülök, hogy lesz 5. évad is. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8992) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#8993) hdman válasza negyven2 (#8992) üzenetére


hdman
őstag

ááá, visszajöttek az emlékek.... :C

Waaaaaalt!!!!!!!!!

Dude!

:DDD

Sopron city :)

(#8994) oriic válasza hdman (#8993) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen nekem is. Minden idők legnagyobb sorozata, akármennyire fura lett a vége. :)

Live-Die-Respawn

(#8995) #54715584


#54715584
törölt tag

Help me

Strike Back 3x10 végén lévő zene címe kellene, amikor Knox meghal

[ Szerkesztve ]

(#8996) bok92


bok92
addikt

Homeland s03e09

Áhhh ez az évad (1-2 részt leszámítva) valami nagyon jó!!! :)) A 2. évadtól sokkal, de sokkal jobb. :K
Hmm és mintha kevesebb Dana is lenne... :C ;]

(#8997) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Szerintem érdemes megnézni, nagyon beteg. :DD
[link]

(#8998) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

"A hatodik évad tartalmából:
Pinkula János újraépíti a májtranszplantlistán egy hellyel hátrébb csúszó Tibi atyával a szeszfőzdéjét. János azonban bebaszva fagyállót önt a őálinkához hypo helyett, így kék színű lesz a katyvasz. Vajon a falunak ízleni fog az új főzet? Sikerül-e terjeszkedni a piacon, és kiszorítani a drága italokat?"

:DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8999) brownus


brownus
veterán

https://soundcloud.com/meribel/breaking-bad-cover

This is my little thank you, for such a good time with all this crazy moments and sounds.
thank you Walter White it was a hell off a Ride..

(#9000) spammer válasza brownus (#8999) üzenetére


spammer
veterán

Érdekes, nem rossz :)

---
SupNat 9x08

"Or should I say... Hola?" :DDD

Egész jó kis epizód volt (bár a vége szokás szerint nem nagy durranás.)

A sok Doctor Who után azért megváltás volt ezt nézni ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.